Střely na bránu: Kometa - 23 Slavia - 17
Kometa si zaslouženě připisuje tři body a Sasu Hovi také čisté konto. Zápas hodně ovlivnila první branka Brna, který hosty zastavila v jejich aktivitě, pak už si domácí zápas hlídali. Dvakrát se dokázali prosadit v přesilové hře.
60:00
59:47
Růžička se ještě tlačil před bránu, ale už se k ničemu nedostal. Hovi dnešní zápas přečká bez újmy.
59:07
Tomáš Kůrku obranu Komety pořádně zlobí, teď se prokličkoval až před Hoviho, ale důrazní obránci ho nenechali zakončit.
58:25
Nepřesná rozehrávka a ke střele se dostal z pravého kruhu Miloslav Čermák. Trefil však pouze hruď Hoviho.
57:37
Slavia se snaží alespoň o čestný úspěch, ale prostě se jí v útoku nedaří. Kometa navíc che podpořit svého brankáře a dopřát mu čistého konta.
56:23
Kůrka měl jedinečnou možnost vstřelit branku. U pravé tyče byl úplně sám a před sebou měl prázdnou branku, ale nezakončoval hned a toho stál úspěšnou trefu. Hovi se totiž díky zaváhání stačil přesunout.
55:20
Slavia se sice usadila v útočném pásmu, ale ne a ne vystřelit. Až teď se to povedlo Kubošovi, Hovi ale stále drží čisté konto. Bylo by to pro něj první čisté konto v sezóně.
54:07
Jakub Koreis (KOM) na dvě minuty za vražení nahrazení. Přesilovka pro Slavia, hosté už ale mohou pouze korigovat, na nějaký zvrat už není čas.
53:51
Jozef Balej zažívá povedený návrat zpět na brněnský led. První zápas a hned dva kanadské body za gól a asistenci. Arénou obíhá mexická vlna.
52:49
Kometa právě vstřelila branku! U mantinelu se vytvořila valná hromada, s které puk vyvezl Pospíšil a poté nahrál puk volnému JOZEFU BALEJOVI. Přihrávka nebyla ideální ale Balej je rozený střelec a puk doslova přišpendlil bombou pod břevno. Kometa využívá přesilovku. Asistence: Tomáš Pospíšil, Róbert Petrovický.
52:18
Kováčik dvakrát naznačil střelu a poté nahrál na pravý kruh Jaroslavu Svobodovi, kterému střela moc nesedla. přesto ji musel Furch vyrazit lapačkou. Poté se ještě dostal ke střele Kováčik, ale Furch byl opět připravený.
51:09
Ale vylučovat se bude. Dvě minuty si za hráčskou lavici odsedí Lukáš Krenželek (SLA).
51:09
Slavia nyní hrála prokazatelně v šesti a to dost podstatnou dobu, nikdo z rozhodčích si však celé situace dlouho nevšímal.
50:34
Švrček vyslal od modré čáry pořádnou jedovku, kterou musel Furch vytěsnit ramenem do ochranné sítě.
50:25
Dnešnímu utkání přihlíží 7029 diváků.
49:50
Nyní bude hrát přesilovku zhruba minutu Kometa, která se hned usadila v obranném pásmu Slavie.
49:08
Týmy hrají v plném počtu a Slavia už moc naděje nemá. Potřebovala by dát rychle branku, ale nato to zatím nevypadá ani náhodou.
48:48
Jaroslav Svoboda uháněl v oslabení na bránu, ale faulem ho v zakončení vyrušil Jakub Krejčík (SLA), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
48:33
A znovu stejná situace. Růžička na Tomáše Svobodu, který netrefuje bránu ze stejné pozice. O chvíli později opět toto duo a zase nic.
48:08
Růžička přihrával k levé tyči Svobodovi, ten však neposednou přihrávkou nedokázal zkrotit a poloprázdnou bránu přestřelil.
47:36
Ale pozor! Leoš Čermák (KOM) dostává dvě minuty za podražení a Slavia tak bude mít podruhé v zápase možnost hrát přesilovku pět na tři.
47:25
Slavia působí v přesilovce bezradně. Růžička puk nahodil do pásma a Hoviho v poklidu vyhodil do středního pásma.
47:06
Vyloučen Juraj Valach (KOM) na dvě minuty za sekání. Jedna z posledních možností Slavie něco se zápasem udělat.
46:49
Koreis se dostal od mantinelu málem až ke střele, nakonec se však podařilo ho Slavistům od puku odstavit. Jenže Koreis je velice fyzicky silný hráč a tak puk získal zpět, do zakončení se však nedostal.
44:57
Kometa už se nebude hnát do nějakých kaskaderských kousků a brání poctivě střední pásmo, přes které se nemohou hosté prosadit.
44:28
Kometa dobře bránila střední pásmo a vyplynulo z toho přečíslení. Jaroslavu Svobodovi však nevyšla přihrávka na Radka Dlouhého.
43:45
Kometa sklepla puk mimo nebezpečí, ovšem přímo k Marku Tomicovi, který ihned pálil. Hovi prokázal dobrý postřeh a zastavil puk levým betonem.
43:08
Slavia zaostává hlavně ve střelbě, deset pokusů za dvě třetiny to je opravdu málo. Z toho se branka dát nedá.
42:32
Balej se vrátil z trestné lavice a hned zakombinoval s Pospíšilem, který dostal puk těsně před Furcha, byl ale zády a navíc příliš blízko brankáři, takže ho neprostřelil.
41:48
Začala zkrácená přesilovka Slavie, zatím to na žádné ohrožení Hoviho branky nevypadá.
40:56
Centr Čermáka málem skončil v bráně poté, co tečoval puk Radek Dlouhý, Furch však dokázal poskakující puk zkrotit.
40:21
Kometa dohrávala přesilovku z předchozí třetiny, ta ale rychle končí. Jozef Balej (KOM) si po nějaké době opět užije trestnou lavici v KAJOT Aréně, dostává dvě minuty za podražení. Chvíli se bude hrát čtyři na čtyři, pak začne zkrácená přesilovka hostů.
40:01
Střely na bránu po dvou třetinách: Kometa - 18 Slavia - 10
Druhé dějství vyznělo také lépe pro Kometu. Slavia sice nastoupila aktivně, ale brzy ji utlumil gól Radka Dlouhého. Třetí branku pak přidala Kometa pro ni netradičně z přesilové hry. Domácí tak mají zápas dobře rozehraný do závěrečné části.
40:00
39:41
Vylučovat se bude na obou stranách. Jakub Krejčík (SLA) vyloučen za vysokou hůl na dvě plus dvě minuty a Jakub Svoboda (KOM) vyloučen na dvě minuty za sekání. Opět přesilovka pro domácí.
38:34
Kometa navnaděná předchozí úspěšnou přesilovkou zamkla svého soupeře a Furcha teď vydatně ostřeluje. Hostující čtveřice byla už pořádně unavená. Nakonec vše skončilo u Furcha poté, co Dlouhý nahrál na modrou Bičánkovi. Jeho bomba v síti neskončila, stejně tak ani dorážka Čermáka.
37:14
Pavel Kolařík (SLA) srazil Němce a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění. Další přesilovka Brna.
36:59
Kometa právě vstřelila branku! Když dá Kometa branku v přesilové hře, je to skoro svátek a ten si nyní mohou hráči i fanoušci domácích užít. JAROSLAV SVOBODA zabral místo na vrcholu pravého kruhu a pak spíše nahozením než střelou překonal Furcha nad betonem. Hostující brankář nic neviděl. Asistence: Jozef Kováčik, Radim Bičánek.
36:28
Marek Tomica (SLA) na dvě minutě za vražení na mantinel. Přesilovka pro Kometu, dnes třetí.
35:44
Jak na kolotoči se mohli cítit Slavisté: Petrovický s Pospíšilem jim řádně zamotali hlavy a Balej se nakonec málem dostal do zakončení, chybělo málo. Balej ale prostě musí střílet a tak si po chvíli vzal puk a z pravého kruhu otestoval vyrážečku Furcha.
34:40
Koreis držel dlouho puk v obranném pásmu hostů, vodil ho tam a zpět, ale do střelecké pozice se Brno nedostalo. To se povedlo až o chvíli později, ovšem to už byla na ledě Petrovického formace.
33:14
Hubáček vyslal pěknou přihrávku na Jakuba Svobodu, tomu na modré čáře nechybělo mnoho, aby puk zpracoval, nakonec mu ale utekl.
32:22
A znovu Radek Dlouhý, ten je dnes při chutí. Vzal puk a hned si to namířil do útoku, vyšla mu stahovačka, ale byl trochu rozhozen, takže už puk nedohonil a ten skončil v moci Furcha.
31:20
Radek Dlouhý se mohl podruhé zapsat do střelecké listiny, ovšem jinak než by chtěl. Nechtěný atak na vlastní bránu se však v gól neproměnil.
30:59
Kometa zavřela Slavii ve svém třetině, Kováčik však napálil jednoho z hráčů před sebou a na druhou stranu se tak mohl řítit Doležal, ale žádné nebezpečí z toho neplynulo.
30:24
Hovi raději podržel puk před dotírajícím hostujícími útočníky, vhazovat se bude po jeho levici.
29:46
Kostrbatá rozehrávka Komety, jenže domácí se po chvíli stejně k puku dostali. Ztracený puk našel v útočném pásmu Jakub Svoboda, ale nakonec se místo nějakého ohrožení branky soupeře ukličkoval.
29:02
Domácí v plném počtu a ještě se do nájezdu mohl dostat Žižka, ale zastavil ho ofsajd. Pro Kometu byla zvládnuté dvojnásobné oslabení určitě vzpruhou.
28:27
Dlouhý vyhodil a z hostující přesilovky zbyly jen trosky. Slavii se tato pasáž příliš nepovedla.
28:15
Kometa zatím pracuje v obraně velmi dobře a Slavie se zatím k ničemu pořádnému nedostala. Až teď to byl Vladimír Roth, který pálil bez přípravy, ale našel přesně lapačku Hoviho.
27:26
Kometa se bleskově osvobodila a po další chvíli zase, tady by se klidně mohl lámat zápas.
27:01
Kometa se zatím ubránila a vyhodila. Ale teď přišel smolný puk, nahozený puk do obranného pásma Komety, Tomáš Žižka (KOM) jen sklepl a nakonec dostává dvě minuty za sevření puku rukou. Tak to je trochu podivné. Pět na tři přesilovka pro Slavii.
26:35
Petr Hubáček (KOM) zatáhl za slavistickou bránou Krejčíka a dostává dvě minuty za hákování. První přesilovka pro Slavii.
26:20
Leoš Čermák se rozjel a pak ze středního pásma vyslal jedovku směr hostující brána. Furch předvedl efektivní zákrok lapačkou.
26:04
Žižka se dostal až do zakončení, sice byl v nepříznivém úhlu, ale přesto to zkusil. Jeho přízemní pokus musel Furch vyrazit lapačkou.
25:34
Žejdl se dostal do útočného pásma a nahrával před bránu Doležalovi, který byl ale příliš blízko Hoviho a tak se mu nepovedlo pořádně zakončit nebo dorazit puk za záda finského brankáře.
25:11
Jakub Svoboda dostal puk do útočného pásma, zdálo se, že to mohl být i ofsajd, ale hrálo se dál. Svoboda se natlačil do zakončení, ovšem tísněn obránce nemohl pořádně zakončit a tak zakončoval jen do betonů Furcha.
24:33
Na jedné straně dobrý náznak brněnské šance, na druhé straně pak zakončení Tomicy, které skončilo na Hovim.
23:26
Už se opět hraje, Brno vyhrálo vhazování v obranné třetině Slavie, ale příliš se domácí nezdrželi. Na druhou stranu pak mířil Hertl, který vyslal dobrou střelu švihem, ale mezi tři tyče nemířil.
23:14
Problému s upevněním Hoviho brány, na řadu musí přijít údržba, máme tedy před sebou menší pauzu.
23:01
Gól Komety přišel ve správný čas, Slavia totiž vlétla do druhého dějství aktivně a tato branka by ji mohla dostat opět dolů.
22:28
Jakub Svoboda se obtočil kolem brány a vyjel si do střelecké pozice, Furch měl však všechny volná místa utěsněná a Svoboda ho tak trefil.
21:51
Kometa právě vstřelila branku! Parádní okamžik v podání RADKA DLOUHÉHO. Ten si ve středním pásmu obhodil o mantinel Šulce a mířil vstříc svému gólu. Z vrcholu pravého kruhu švihem vymetl šibenici Furchovy brány. Asistence: Juraj Valach, Tomáš Malec
21:14
Slavia nastoupila do druhé třetiny aktivně, teď pálil Tomáš Kůrka, ale jen do Hovi, který v první části moc práce neměl.
20:18
Brno si rozmýšlí útok za vlastní bránou, ale moc se ji to nevydařilo. Přihrávku totiž vystihl Jelínek a mohlo být zle, k zakončení se ale nedostal.
20:01
Střely na bránu: Kometa - 9 Slavia - 5
Úvod utkání přinesl kuriózní situaci, když se řešil hostující Kalus, který nebyl uveden v zápise. Po delší pauze se začalo hrát, což mělo na hru trochu neblahý vliv. Slavia byla o něco aktivnější, prosadila se však Kometa, která díky brance převzala iniciativu ve hře.
20:00
19:46
Tahle přesilovka už využití mít nebude, Slavie drží Kometu od své třetiny.
19:01
Kometa se usadila v pásmu a Balej přihrál na modrou Žižkovi, který ihned pálil, jeho přízemní střelu však zastavil pravým betonem Furch.
18:05
Vyloučen Pavel Kolařík (SLA) za držení protihráče, druhá přesilovka pro Kometu.
17:57
Jaroslav Svoboda jel s Leošem Čermákem do útočné třetiny, rozhodl se vzít akci na sebe a schoval střelu za hráče. Furch byl pozorný.
16:55
Po dlouhé době také střela Slavie, Jakub Šulc dostal prostor kousek od modré čáry a tak to zkusil. Jeho pokus však mezi tři tyče nemířil.
16:36
Bičánek pálil od modré, ale trefil jen Petrovického. Kometa se ještě chvíli v třetině držela pak ale o puk přišla.
16:08
Kometa zamkla Slavii v obranné třetině, ale Žižka nezachytil puk na modré čáře a když se pak vrátil do útočné třetiny, rozhodčí byl velmi pozorný a pískl ofsajd.
15:30
Slavia se v posledních chvílích poměrně hledá, dokumentuje to i nynější zakázané uvolnění. Chtělo by to v podání Pražanů nějaký impuls, dobré střídání, šanci.
14:55
Jaroslav vzal puk a jak jeho zvykem, zavezl ho až k Furchovi a snažil se ho protlačit do brány, bylo však pískáno postavení hráče v brankovišti.
14:12
Pospíšil zkrotil puk ve vzduchu, nikterak už ale na ledě a Slavia se osvobodila. Tahle přesilovka zůstane nevyužita, přesto nebyla v podání Komety celkem povedená.
13:42
Radim Bičánek a jeho ostrá střela, na kterou však Furch viděl a navíc šla přesně do něj.
13:23
A opět Balej, pálil znovu ze stejného místa, tentokrát však bez přípravy a opět zasáhl boční síť. Přímočarost slovenského útočníka by mohla Kometě v přesilovce prospět.
12:47
Balej se moc nerozpakoval a jak dostal od Žižky puk na hůl, ihned pálil. Puk však pohladil jen boční síť, i když ho část publika už viděla v síti.
12:38
Tomáš Svoboda (SLA) vyloučen na dvě minuty za sekání, kterým se provinil v předchozí situaci.
12:38
Pospíšil se dostal do samostatného nájezdu, ale blafákem si na Furcha nepřišel. Ten ho přečetl a betonem mu jeho fintu vykryl. Po Pospíšilovi však dorážel ještě Balej, ale puk do brány nedostal.
11:48
Utkání určitě také bude hodně ostré, což dokazují časté tvrdé střety u mantinelu, nikdo si nenechá nic líbit. Dnes se také hraje o pomyslných šest bodů.
10:31
Další šance Komety. Hubáček našel volný puk ve středním pásmu, zatáhl ho do útočné třetiny a přihrával k pravé tyči Vojtěchu Němcovi, který však z první těsně minul bránu. Výpomoc z Havlíčkova Brodu se hned mohla ukázat.
9:07
Kometa právě vstřelila branku! Máme tu úvodní gól utkání a jsou to možná překvapivě domácí, kteří se ujímají vedení. Akce šla po ose Pospíšil, Balej a RÓBERT PETROVICKÝ. Ten dostal přihrávku před bránu na levou stranu. Vypadalo to, že prováhal zakončení, ale puk si ještě potáhl k levé tyči a kolem Furchova betonu umístil puk do brány. Asistence: Jozef Balej, Tomáš Pospíšil.
7:42
Tak alespoň trochu rozptýlení znamenaly předchozí akce. Nyní už je to opět Slavia, která zamkla Kometu v obranné třetině. Kadlec pálil od modré a puk se zastavil těsně před Hovim v chumlu těl a nějakou dobu tam vydržel, než se ho domácím obráncům povedlo vylovit.
7:00
Hubáček měl trochu více prostoru a předložil přihrávku do útoku na Jakuba Svobodu, ten se na pravém kruhu napřáhl a tvrdě vypálil. Furch si poradil. Na druhé straně se pak tak děli zajímavé věci, Slavia však puk do brány nedostala.
6:18
Zatím je to hodně rozpačitý hokej, jakoby by měla úvodní situaci na zápas vliv, ani atmosféra zatím není příliš, ale na ledě se toho opravdu moc neděje.
6:01
Miloslav Čermák se dostal do útoku a lehkým nahozením poslal puk na Hoviho, ten chtěl ještě rozehrát, ale nakonec si to rozmyslel.
5:12
Do útoku na straně Brna zavelelo mládí. Branislav Jankovič se rozhodl vjet do útočného pásma, objel bránu a pokoušel se servírovat svým spoluhráčům, k zakončení nakonec nedošlo.
4:32
Kometa je v útlumu a musí se bránit, až teď se Brněnským povedlo vyhodit puk do středního pásma a poté trochu uklidnit hru.
3:42
Tak tempo se nám přece jen trochu rozjelo a mohou za to teď Slavisté, kteří se aktivně vydali do útoku. Do šance se tak mohl dostat Jelínek, jenž dostal přihrávku zpoza brány, Hovi však dokázal na střelu zareagovat.
2:39
Slavia se chvíli nemohla dostat přes střední pásmu, nakonec se jí to povedlo, ale z počátku měla problémy se v útočné třetině udržet. Pražanům se to však povedla a od modré mohl pálit Petr Kadlec. Hovi musel použít beton.
2:07
Oba týmy jsou již v plném počtu, snad to bude mít na utkání lepší vliv. První střelu teď vyslal na branku Tomáš Žižka, ale byla to pro Furcha lahůdka.
1:16
Je to hodně velká oťukávaná, žádný z týmu se do útoku nijak nedere. Je to hodně vlažné, úplně jiný začátek, než v Praze.
0:45
Zápas po dlouhé prodlevě zatím moc tempa nenabral, hráči se zřejmě musí pořádně rozehrát.
0:12
A už se hraje. Trest za Kaluse odpyká Žejdl (SLA) a za Pospíšila, i když to moc nechápu, Jankovič (KOM)
0:03
Hokejisté krouží po ledové ploše a situace se řeší, řeší a řeší. Rozhodčí se teď domlouvají s trenérem Růžičkou o situaci.
0:03
Kuriózní situaci řeší rozhodčí, protože Kalus není uveden v zápise o utkání. No uvidíme, co z toho bude, ale je to rozhodně zajímavé.
0:03
A hned brzké vyloučení, to se jen tak nevidí. Kalus (SLA) s Pospíšilem (KOM) se na sebe nenávistně dívali už před vhazováním a ihned po něm se do sebe pustili.
00:01
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Hovi - Žižka, Švrček, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec, Kempný - Balej, Petrovický, Pospíšil, Hubáček, Čermák L., Zohorna, Svoboda Jar., Dlouhý, Koreis, Svoboda Jak., Jankovič, Křivohlávek, Němec. HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kolařík, Roth, Krejčík, Kuboš, Šulc, Vašíček - Žejdl, Tomica, Čermák M., Svoboda T., Jelínek, Jaškin, Krenželok, Doležal, Sklenář, Růžička, Kůrka, Hertl. Rozhodčí: Müllner, Baluška - Dřinovský, Čech.
První letošní zápas obou soupeřů přinesl výtečnou podívanou. V Praze padlo čtrnáct branek, z toho devět do sítě Slavie. Výsledek 9:5 je pro Brňany od návratu do nejvyšší soutěže rekordním počinem, tolik branek vstřelili naposledy ještě v první lize.
Pozici nejproduktivnějšího hráče Brno si stále drží Tomáš Pospíšil (7+7), z dvanácti body je za ním Miroslav Holec, který však kvůli zranění svoje statistiky nějakou dobu nerozmnoží, je zároveň i nejlepší v bodování +/- (+6). Nejlepším střelcem je pak Jakub Svoboda, který má na svém kontě osm přesných zásahů. Z obránců se nejlépe vede bodově probuzenému Tomáši Žižkovi (1+4). Ve Slavii se nejvíce daří Vladimíru Růžičkovi, ten dokázal už nastřádat šestnáct bodů (5+11). Záda mu kryje Tomáš Svoboda (9+5), který je i nejlepším střelcem týmu. V obraně hraje tradičně prim Petr Kadlec, jenž i přesto, že odehrál pouze 11 utkání, už posbíral sedm bodů (2+5). Statistikám však vévodí s osmi asistencemi Vladimír Roth. V tabulce pravdy je na tom nejlépe Lukáš Krenželok +5 bodů.
Kometa - Brňané si stejně jako Slavia nemohou výskat. V tabulce jsou sice o jedno místo před Slavií, ale náskok dvou bodů je lehce smazatelný. Jedinou útěchou pro Jihomoravany může být, že mají zápas k dobru. Jinak to tedy žádná sláva není. V listopadu se Brno ještě výhry nedočkalo a tři utkání čeká alespoň na bod. Známým faktem už jsou přesilové hry a neproměňování šancí, dva hlavní neduhy, které Kometu staví tam, kde se momentálně nachází.
Slavia - Svěřencům Vladimíra Růžičky se v nové sezóně zatím příliš nedaří. Pražský tým svazuje hlavně domácí prostředí, kde nasbíral pouhých osmnáct bodů a nastřílel jen dvaadvacet branek. Nebýt poměrně solidní bilance na venkovních kluzištích, bylo by to podstatně horší umístění než nynější dvanáctá pozice. Z posledních pěti zápasů vytěžila Slavia tři body a to je samozřejmě velmi málo. V hlavním městě se tak budou zřejmě chystat změny, zatím však žádná nepřišla.
Pěkný pondělní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 24. kola Tipsport extraligy mezi Kometou Brno a Slavií Praha. Utkání začíná v 18:00.