To je vše, pro dnenší den se loučím a příště na počtenou.
Hosté ač prohrávali 0:3, dokázali celý výsledek otočit a urvat alespoň dva body. Kometa dnes nepodala dobrý výkon, který ji zdobil v posledních zápasech. Chyběla ji především bojovnost. Na straně Slavie bylo vidět, že poslední místo v tabulce ji rozhodně trápí. Lepším bruslením a zarputilostí si Pražané připisují dva body. Brno má jeden, který ale také musí rozhodně brát. Cestu do play-off mají stále slušně rozehranou.
Nejlepší hráči zápasu: Roman Erat - Jan Dresler.
Střely na bránu celkem: 36:29.
Slavie bere dva body, Kometa bod.
65:00
62:50
Slavia právě vstřelila branku! Pražané tento zápas vyhrají. MICHAL VONDRKA prožil povedený večer. Ke dvěma asistencím si připisuje i bod za gól. Hostující útočník se dostal nikým neatakován až před bránu, kde elegantně zakončil. Trvaj neměl šanci reagovat. Je rozhodnuto, diváci odchází smutní domů, hrstka nejvěrnějších fandů Slavie se může radovat. Šance na play-off pro ně stále žije. Asistence: Petr Kadlec.
62:37
Naopak Čermák dokázal vystřelit, ale mezi betony Furcha kotouč neprocpal. Ještě se snažil o dorážku Kováčik, ale puk byl dávno v držení muže s číslem 38 na dresu.
62:20
Pražené kouzlí za bránou, zatím nikdo nevystřelil.
61:06
Rozhodnout mohl Pospíšil, kterému namazal před bránu Vondrka. Kotouč šel těsně mimo.
60:27
V brněnské šanci Čermák a poté dotírající Dlouhý, Furch uhájil své brankoviště.
60:06
To by byla velice rychlá branka. Ale Vondrka to spíše zkoušel na náhodu. Hned v šesté vteřině švihem ohrozil Trvaje, ten posílá kotouč do ochranné sítě.
60:01
Začalo prodloužení.
Střely na bránu po třetí třetině: 34:26.
Je za námi třeti třetina, ve které se povedlo hostům ve 45. minutě vyorvnat Sklenářem. Za stavu 3:3 se půjde do prodloužení za několik málo okamžiků.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:36
Blíží se závěr, zdá se, že budeme sledovat prodloužení.
59:05
Jaroslav Svoboda bojoval u mantinelu, ale sám nic nezmohl.
58:00
Dvě minuty do konce třetí třetiny a nikdo se nikam příliš nežene.
57:31
Od modré napřáhl Kolařík a Trvaj jistým zákrokem uklidňuje své mužstvo. Vhazování před ním. Nyní bude rozhodovat každá chyba a maličkost.
56:38
A časté přerušování pokračuje, tentokrát pro ofsajd Hertla, který až moc rychle pospíchal do pásma.
55:49
A znovu icing.
55:42
Hosté opět vyhazují přes všechny čáry.
55:22
Vašíček a Micka 2+2. Bude se hrát ve čtyřech.
55:22
Zase to nebyla nikterak závažná rvačka jako v duelu mezi Kometou a Zlínem, kdy rozhodčí udělili 164 trestných minut.
55:22
Kometa si vytvořila dobrou šancí, před Furchem zakončoval Vašíček a poté se strhla šarvátka. Vašíček se dostal do klinče s Mickou a další hráči se pošťuchovali před bránou. Budou se udělovat tresty. Dá se očekávat, že nebudou nijak vysoké.
55:05
Utkání sleduje 7200 - vyprodáno.
55:05
Hra se nám stále častěji kouskuje. Icing Slavie.
54:26
Kováčik v jednom ze soubojů upadl a s bolestivou grimasou putuje na střídačku.
53:47
Postavení útočícího hráče v brankovišti, konkrétně Dlouhého.
53:38
Buly u Furcha.
53:38
Poslední komerční pauza před koncem třetí třetiny.
53:20
Vašíčkova tvrdá rána skončila těsně vedle a následně vypálil znovu tentýž bek a jeho dělovku tečoval Divíšek, těsně vedle.
52:57
Přesilovka Kometě vůbec nevyšla, Dresler je zpět na place.
52:28
Hra je přerušena, kotouč skončil někde mimo dosah hřiště.
51:03
Dresler putuje za kadr - menší trest hákování.
51:03
Velká šance Leoše Čermáka, který dostal přesnou přihrávku od Dlouhého. Sám před bránou ale neuspěl. Furch fantasticky zasahuje levým betonem. Ale bude se zároveň vylučovat.
50:48
Holec vyzkoušel pozornost Furcha, ten je ale jistý.
50:16
Furch raději vyjel proti Dlouhému. Buly bude u něj.
49:46
V krkolomné pozici ale nevystřelil nikdo ze třetí formace Brna. Hosté jdou znovu do útoku.
49:05
Kometa je v pěti a po dlouhé době se může dostat do šance.
48:48
...až teď. Dušek sám před bránou a Trvaj kryje. Celou situaci ještě jistil domácí bek Hruška.
48:35
Domácí se dobře brání, Slavie se zatím do šancí nedostala...
47:46
Dlouhý vyhazuje.
47:26
Na trestné je Malec za sekání. Další komplikace pro Kometu.
46:32
A hosté jsou stále lepší a nebezpečnější, nyní bylo před Trvajem opět velice horko. S velkým vypětím sil domácí gólman vyrovnaný stav uhájil. Na straně Slavie je jasně vidět větší bojovnost, Kometě chybí nasazení, které předváděla v posledních zápasech před reprezentační pauzou.
44:55
Slavia právě vstřelila branku! Je vyrovnáno a zřejmě zaslouženě. Výkon Komety od druhé třetiny není dobrý, působí hodně ospale a málo bruslí. Nyní příchází trest. JAKUB SKLENÁŘ se dostal ke kotouči na hranici levého kruhu a krásně vymetl pavučiny v sítí Trvaje. Stav je rázem 3:3. Asistence: Tomáš Micka a Juraj Valach.
44:27
Na druhé straně zkoušel své štěstí Malec, neuspěl.
43:46
Kadlec si sjel před před bránu a jeho zakončení bylo hodně nebezpečné.
43:15
Slavie je v pěti. Oslabení přežila bez úhony.
42:41
Němec chyboval a vzápětí svou chybu na modré čáře napravil. Už se zdálo, že dvojice hostujících hráčů se dostane do slibného brejku.
42:04
Petrovický s Holcem a Eratem dnes doslova řádí. Tato formace dokáže potrápit řádně obranu Slavie. Slovenský centr se prodral mezi Tomicou a Kadlecem a jen přesnější koncovka neznámená čtvrtý gól.
41:32
První střelu v přesilovce vyslal Kováčik, ale Furch vytáhl výborný zákrok. Od třetí inkasované branky chytá velice dobře a kdo ví, jak by výsledek vypadal, kdyby chytal od začátku zápasu.
41:06
Vondrka - sekání.
41:06
Na druhé straně tutovka Brna. Petrovický našel ideálně Miroslava Holce a ten jen těsně míjí. Byl navíc faulován.
40:32
Slavie opět začíná tlakem. Krenželok tečoval před bránou a Trvaj se jen ohlédl. Posléze pálil Valach, hodně nad.
40:01
Druhá třetina končí. Viděli jsme dvě branky a pro změnu do sítě Komety. Nejprve snižoval v přesilovce Dresler a o pár chvil dostal hosty do hry Tomica. Ve třetí části ještě bude rozhodně oč hrát. Střely na bránu celkově: 25:20. Poslední část začíná ve 20:05.
40:00
39:17
Třetina se dohrává ve středu hriště.
38:38
Slavie se teď s velkým štěstím ubránila. Na brankoviště se cpal Divíšek, který operuje nyní ve dvou formacích, následně se snažil poskakující kotouč dopravit do sítě Koreis, nepodařilo se.
38:16
Blíží se závěr druhé části hry, v útoku domácí.
37:27
Následovala Jaškinova jedovka, Trvaj raději kotouč pokryl.
36:52
Jeden z nich se teď snažil využít domácí kanonýr Čermák, ovšem jeho táhlá střela nemohla Furcha vystrašit.
36:21
Hra se mírně uklidnila, Kometa se snaží bránit středním pásmo a vyrážet do brejků.
35:42
Málem bylo vyrovnáno. Po Dreslerově nahození tečoval kotouč do protipohybu Trvaje talentovaný mladíček Hertl, těsně vedle.
35:15
U kotouče stále hosté, kteří to rozhodně nevzdávají. Neustále se někdo tlačí před Trvaje.
34:59
Pospíšil byl v dobré pozici, ale v klíčový moment upadl a nedokázal zakončit.
34:29
Na břevna máme nerozhodný stav. V první třetině ho orazítkoval Dušek, nyní Petrovický.
34:19
Tak video se ani nekonalo. Bylo v opakovačkách na kostce jasně vidět, že to byla horní tyč.
33:50
Možná se bude volat video. Kováčik přihrál do pozice mezikruží, kde byl připraven na střelu Róbert Petrovický a jeho pumelice skončila na tyči. Je možné, kotouč byl mírně za brankovou čárou. Těžko odhadovat z našeho komentatorského stanoviště.
32:12
Jaroslav Svoboda to vyzkoušel z dobré pozice, ale Furch chytá vyrážečkou.
30:21
I u brněnské brány je hodně horko. Nejprve pálil těsně před Trvajem Sklenář a posléze vyslal nebezpečnou bombu Kolařík. Brněnský brankář se štěstím uhájil těsný výsledek. Velká tutovka hostů nekončí vyrovnáním. Nutno říci, že si Kometa koleduje.
29:32
Na druhé straně se vrátil z trestné Petrovický a mohl počtvrté překonat hostujícího brankáře. Sám před nim neuspěl. Furch dobře vybruslil a zmenšil střelecký úhel.
28:59
V oslabení znovu mohla Kometa udeřit, Čermák se ale přes Kadlece nedostal.
28:20
Blíží se polovina zápasu a sledujeme neustále velice kvalitní duel, kterému nechybí prakticky nic.
27:44
Duel se stává pořádně vyhecovaným. Ve čtyřech se Kometa dostala do šance, na samotném závěru pálil Vašiček, ale Furch byl připraven. Poté se udála menší strkanice, vylučovat se nebude.
27:21
Pro brněnský tým bude ještě hůř. Petrovický inkasuje dvě minuty za sekání.
26:35
Slavia právě vstřelila branku! Na branky bohaté souboje Brna a Slavie pokračují i dnes. Pražané za necelých sedm minut dávají dvě branky a rázem jsou ve hře o body. MAREK TOMICA využil nepozornosti brněnské obrany a byl také ve správný čas na správném místě. Asistence: Jan Dresler, Michal Vondrka.
26:10
Valach je zpět na ledě, hraje se 5/5.
24:52
Obrovská šance hostů na snížení. Po Malcově chybě se do samostatného úniku dostal Tomáš Micka a v souboji tváří v tvář jej vychytal lapačkou skvělý Trvaj. V oslabení mohla družina Vladmíra Růžičky udeřit.
24:33
Ani teď se Furch nemusel obávat střely. Ránu Holce tečoval do ochranné sítě Kuboš.
23:55
Krásná akce v podání dua Kováčik - Němec. Druhý jmenovaný vypálil ostře z voleje a jen to ve zdejší hale zahučelo. Stav se nemění, kotouč minul těsně bránu.
23:45
Možná až teď uvidíme tlak Brna. Valach držel Petrovického až příliš okatě a půjde si na dvě minuty odpočinout. Druhá přesilovka Komety v zápase.
22:40
Začátek druhé třetiny je v podstatě podobný jako v třetině první. Hosté jsou častěji u kotouče a Kometa se příliš do šancí nedostává.
21:41
A hosté kousají i nadále. Vondrka se snažil nahrát na Sklenáře, ale dobře v obraně zapracoval Kováčik. Slibná akce dva na jednoho tak nekončí střelou ani zakončením.
20:44
Slavia právě vstřelila branku! Hosté hned v úvodu snižují a dostávají se do hry kontaktní brankou. Přesilovou hru využil JAN DRESLER po skvěle sehrané kombinační akci. Trvaj neměl šanci se přesunout k levé tyči. Asistence: Michal Vondrka, Tomáš Pospíšíl.
20:16
V první šanci druhé třetiny Pospíšil, který těsně minul domácí klec. Hosté hrají přesilovku, kterou si přenesli z první třetiny.
20:01
Máme za sebou první třetinu, ve které padly tři branky. Vždy se radovala Kometa. Zásahy brankářů: Kopřiva 4, Furch 4, Trvaj 11. Je tedy vidět, že hosté nehráli špatně, hlavní příčinou jsou však brankáři, kteří svůj tým vůbec nepodrželi. Domácí Trvaj chytá zatím na jedničku. Druhá perioda začíná v cca 19:15.
20:00
19:58
A radost trošku opadá. Milan Hruška fauloval kolenem Doležala a putuje za katr. Slavie bude hrát ve druhé třetině přesilovku.
19:36
Třetina se dohrává. Kometě se podařilo využít z minima šanci maximum a po první třetině půjde do kabin veselejší.
19:05
Ohlášena minuta do konce třetiny, nutno poznamenat, že velice pozoruhodné.
18:01
Kometa je kompletní a mohla počtvrté udeřit. Žižka ujel ještě v oslabení, ale Furch chytá. Na druhé straně našel Hertl kolegu Duška a ten se ani ve své dnešní druhé tutovce neraduje. Radost mu překazilo břevno!
17:15
Tak pokud to Slavii prvních, řekněme, deset minut šlo, od zničeného plexiskla je prakticky neviditelná.
16:47
Při každém kontaktu s kotoučem to Tomáš Pospíšil nemá příliš jednoduché, prakticky celá hala na něj bučí.
16:15
Malec vyhazuje.
15:52
Na vyloučené vyrovnáno. Jozef Kováčik vyfasoval menší trest za hrubost.
14:37
Kometa právě vstřelila branku! Nyní ale kapituluje po čtyřech minutách na hřišti a také by se dalo hovořit o tom, že nemá čisté svědomí. Druhé formaci Brna to dnes jde velice dobře. Petrovický šikovně vypálil, Furchovi vypadl kotouč z chráničů a než se zorientoval a zjistil, kde má kotouč, našel ho v bráně. Tam jej totiž dnes podruhé dopravil ROMAN ERAT. Asistence: Róbert Petrovický a Miroslav Holec.
14:28
Furch je již v plné polní. Hruška napálil nejprve brusli Petrovického, od ní se pak odrazil k Holcovi, který pálil, ale hostující brankář si poradil.
13:42
Hostujícímu brankáři tak návrat do brány pořádně zhořkl. Proti Kometě chytal i v zápase, kde Brno vyhrálo 9:5. Dalo by se tedy říci, že na Kometu to hostujícímu brankáři moc nejde. Zatím je výsledek rozdílný díky brankářům. Zatímco Trvaj první sedm minut Kometu držel, Kopřiva nemusel příliš zasahovat, přesto dvakrát inkasoval.
13:13
Jaškin trefil Bičánka hokejkou do obličeje, první přesilovka zápasu.
12:26
Ovšem nyní sledujeme dvě velké šance na obou stranách. Nejprve mohl pálil z voleje Tomáš Svoboda, ale v klíčový okamžik netrefil bránu. Na druhé straně ujela dvojice Dresler a Jaškin, druhý jmenovaný se dostal k zakončení, leč jeho rána po zemi skončila na Trvajových betonech.
11:47
A najednou jsou hosté jako opaření. Sice se nyní tlačil do šance Sklenář, ale to byla taková propagační střela.
09:13
Kometa právě vstřelila branku! Moc času neuběhlo a Kopřiva inkasuje podruhé. Tentokrát však na jeho vrub branka nejde. Přesto putuje na střídačku a do brány již míří Dominik Furch. Celá druhá brněnská formace uzavřela soupeře do své obranné třetiny, Petrovický se zkušeně podíval, potáhl kotouč a přihrál na ROMANA ERATA a ten střelou švihem vyhnal "Kopra" z brány. Asistence: Róbert Petrovický, Miroslav Holec.
08:39
Kometa právě vstřelila branku! Oba týmy byly již v plném počtu a z ničeho nic udeřilo na brněnské straně. Kometa hostující branku téměř neohrozila a Kopřiva možná i díky tomu udělal obrovskou chybu. Těsně za modrou čárou napřáhl TOMÁŠ ŽIŽKA a zkušenému brankáři propadl kotouč do sítě. Překvapení z gólu jsou snad všichni aktéři, včetně diváků. Bez asistence.
08:26
Pokud jsem říkal, že má více ze hry prozatím Slavie, tak to platí a nyní. Na Trvaje pálil dvakrát v rychlém sledu Kadlec, brněnský gólman opět zasahuje.
07:39
Vhazuje se před Trvajem, utkání od začátku postrádalo tempo, doufejme, že se po pauze budeme moci divát na atraktivní podívanou. Důležitost zápasu je veliká.
07:20
Uvidíme, komu nucená pauza více prospěla. Dobrých dvanáct minut se nehrálo.
07:15
Utkání může pokračovat.
06:56
Na ledě probíhá veřejné bruslení, dobrých 10 minut si od hokeje určitě odpočineme.
06:56
V této sezoně již podruhé v Kajot Areně registrujeme rozbité tvrzené sklo. Petrovický dohrál Valacha a máme zde přerušení. Delší dobu se nebude hrát.
06:41
Hraje se 4/4.
06:33
Čermák se pošťuchoval se Šulcem za hostující brankou a oba inkasují menší trest za hrubost.
06:17
Až teď se Kometa poprvé dostává k ohrožení Kopřivovy svatyně. Vystřelil Vojtěch Němec, ale pro hostujícího strážce brány to nebyl problém zasáhnout.
05:27
Domácí stále čekají na svou šanci. Kopřiva nemá jediný zákrok. To u Trvaje se hraje poměrně často.
05:03
Bývalý brněnský obránce si dlouho držel kotouč, přemýšlel jestli přihraje nebo zakončí. Nakonec zvolil druhou variantu a natlačil se až před Trvaje. Jenže jeden z brněnských obránců posunul bránu, hra je tedy přerušena.
04:27
Stejným přestupkem se provinili i Pražané.
04:06
Ofsajd Brna, vhazování ve středním pásmu.
03:45
Hosté perfektně zahustili svou obrannou modrou a zatím nepouští Kometu do šancí.
03:05
A Slavie se stále víc a víc tlačí před brněnskou bránu. Domácí prozatím nenašli protizbraň. Kopřiva nemusí nic řešit.
01:45
Hosté jsou od začátku mírně aktivnější a nyní si vytvořili stoprocentní šanci Duškem. Ten se z ničeho nic ocitl sám před Trvajem, ale ten jeho záměr vystihl. Střela mezi betony ex-libereckému hráči nevyšla podle jeho představ.
01:06
Dnes od 14 hodiny bylo jasné, že Kajot Arena bude vyprodaná, pokladny se ani nemusely otevřít. Je zde tedy 7200 diváků.
00:22
První náznak šance a v ní hosté. Lukáš Krenželok tečoval jemně kotouč před Trvajem, ten nakonec nemusel zasahovat.
00:01
V bráně Brna Trvaj, v klece Slavie dnes po delší době Miroslav Kopřiva.
Utkání za pár okamžiků bude moci začít. Hráči nastupují na ledovou plochu. Hostům chybí Vladimír Růžička mladší, Kometě slovenský útočník Jozef Balej.
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Kováčik, Žižka, Bičánek (C), Vašíček, Malec, Hruška, Švrček - Němec, Čermák, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Erat, Jaroslav Svoboda, Tomáš Svoboda, Zohorna, Divíšek, Koreis, Jankovič, Dlouhý. Trenéři: Zdeněk Venera, Lubomír Oslizlo. HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) - Dresler, Kadlec (C), Kuboš, Valach, Kolařík, Šulc, Krejčík, Krejčí - Žejdl, Tomica, Vondrka, Jelínek, Jaškin, Pospíšil, Krenželok, Dušek, Micka, Doležal, Sklenář, Hertl. Trenéři: Vladimír Ružička, Josef Beránek, Jiří Čelanský, Ondřej Weissmann. Rozhodčí: Martin Fraňo (Příbram), Jan Hribík (Pardubice) - Lukáš Bejček (Praha), Petr Charvát (Hovorčovice).
Vladimír Růžička si je vědom, že dnes v Brně potřebuje bezpodmínečně bodovat, Pražanům se navíc daří víc venku jak doma v O2 Aréně. „Všechno je to o bodech. Liga je nesmírně vyrovnaná, a kdybychom měli o dvě výhry víc, tak jsme trochu někde jinde. Jenže my nejsme schopní dovést zápas do vítězného konce. Třeba předvedeme dobrý výkon, ale ve výsledku získáme maximálně bod. A to je zkrátka málo,“ zhodnotil pro klubový web trenér Pražanů Vladimír Růžička.
Trenér Venera ale raději brzdí přílišný optimismus. „Vidím trochu nebezpečí v tom, ať se nenechám ovlivnit vysokou výhrou nad Vítkovicemi, kdy nám všechno vycházelo a dařilo se nám střelecky,“ říká před duelem trenér Zdeněk Venera, který doplnil i stav dříve zraněných hráčů. „Úplně kompletní nejsme. Zalehl Vojta Němec, pořád tu kolují virózy. Ale věřím, že v pondělí budeme kompletní, pokud pominu Michala Kempného, který ovšem nebyl v základní sestavě. Má prasklý kotník, řekl dva dny před utkáním kouč Brna. Vojtěch Němec na soupisce figuruje, vypadá to, že bude připraven nastoupit.
HC Kometa Brno: Po svém návratu mezi českou elitu se Brňané stále nedočkali vysněného postupu do vyřazovacích bojů, letošní třetí pokus již nabývá reálných podob. Kometa aktuálně drží desátou příčku, s šedesáti čtyřmi body na kontě a vyrovnaným počtem vstřelených a inkasovaných branek. Navíc mají Brněnští na jedenácté Karlovy Vary sedmibodový náskok.
HC Slavia Praha: Trenér Vladimír Růžička dokázal jedenáctkrát v řadě dotlačit sešívaný tým minimálně do čtvrtfinále play off, letos před ním stojí úkol nejtěžší. Pražané se po domácí prohře s Kladnem propadli až na samotné dno extraligové tabulky. Mají 55 bodů. Na právě desátou Kometu ztrácí propastných devět bodů. Ve hře ovšem je bodů ještě patnáct a Slávisté tak stále věří ve svůj malý zázrak.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vážení fanoušci ledního hokeje, vítejte u sledování předehrávaného 50. kola Tipsport extraligy. V Brně se dnes uskuteční duel mezi domácí Kometou a pražskou Slavii, která je momentálně na posledním místě a pokud chce vykřesat ještě teoretickou šanci na play-off, musí dnes pod Špilberkem vyhrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.