Jednobrankové drama je tedy minulostí, na ledě probíhá děkovačka domácího týmu. Já se s vámi loučím. Užijte si páteční večer.
Hvězdami zápasu byli vyhlášeni Miroslav Holec a David Květoň.
Dokonáno jest. Jiří Trvaj ležel dlouho po závěrečném hvizdu úplně vyčerpaný v brankovišti. Právě zkušený brankář se stal základním kamenem dnešní brněnské výhry. V poslední třetině totiž hosté rozhodně podali zlepšený víkend a několikrát dokázali Trvajovi hodně zatopit. Branku však nevstřelili a tři body zůstávají v KAJOT ARENĚ.
Zásahy brankářů ve třetí třetině: Jiří Trvaj 11 - Peter Hamerlík 8.
60:00
59:54
Ještě jeden závar před Trvajem.
59:30
Teď. Hamerlík je na střídačce.
59:16
Hamerlík chce ven z branky, nedostal však pokyn.
58:45
Kometa drží puk daleko od Trvaje.
57:53
Orsava, Hořava a Polanský byli v mlýnic před Trvajem hodně aktivní. Ležícího brankáře Brna však nepřekonal ani jeden z nich.
56:46
Peterek hledal před brankou volného Květoně. Ten ve velké šanci promáchnul.
56:24
Žižkovu nepříliš prudkou ránu od levého mantinelu dokázal Hamerlík nadvakrát zkrotit ve výstroji.
56:06
Puk se nacházel v těsné blízkosti pravé Trvajovy tyče. Tam vznikla drobná měla, sudí však vylučovat určitě nemusí.
55:57
Miloslav Hořava vypálil na Trvaje těsně po odpískaném offsidu. Následně se mu zajel omluvit.
55:02
Erat mohl jít sám na Hamerlíka. Byl však čistě odstaven posledním Ocelářem, kterým byl Martin Richter.
54:28
Třinecký tlak byl zakončen Lojkovou zblokovanou střelou.
53:56
Kotouč se dotkl ochranné sítě v obranném pásmu Komety. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
53:06
Petrovického střele z poměrně velkého úhlu dobře clonil Roman Erat, Hamerlík však střelu přesto vyrazil.
52:28
Zdá se, že Kometa se už soustředí hlavně na bránění vlastní modré čáry.
51:28
Tomáš Svoboda se dobře vrátil a zblokoval střelu Orsavy.
50:59
Nyní se oba celky potýkají s konstruktivním založením útočné akce.
50:09
49:28
Po Zíbově ráně od modré vznikly zmatky před Trvajem. Nakonec odpálil kotouč Tomáš Žižka.
49:14
Zprava si na Trvaje najížděl Radek Bonk. V souboji zkušených borců prokázal větší schopnosti brněnský brankář a Bonkovu kličku přečetl.
48:53
Třinečtí kombinovali pouze v rozích útočného pásma. Kometu osvobodil Malec.
48:16
Petrovický vyhazuje za krajana Hamerlíka.
48:09
Ihned po buly vznikl závar před Trvajem. V něm fauloval Tomáš Divíšek Jiřího Polanského a dostává dvě minuty za držení protihráče.
48:02
Trvaj udržel ve výstroji Klimentovu prudkou ránu z levého kruhu. Tu vyslal třinecký forvard po pěkné zadovce Kloučka.
47:38
47:22
Z této přesilovky asi nezaprší.
47:07
Žižkova vůbec nesedla rána od modré čáry. Hamerlík přerušuje.
46:42
Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků. Je tedy vyprodáno.
46:42
Dlouhého střelu z plné jízdy zlikvidoval Hamerlík vyrážečkou.
46:21
Znovu musí Kometa rozjíždět akci zpoza Trvaje.
46:00
Hosté se osvobozují a střídají čtveřici na ledě.
45:38
Holec se dral před branku a byl faulován. Ve výhodě pálil z dobré pozice Petrovický, branku však nedal. Za držení protihráče je vyloučen Martin Lojek.
45:11
Střelecký pokus Jakuba Svobody zblokoval Andrej Novotný.
44:55
Děj se odehrává v rozích útočného pásma Třince.
44:23
Nyní je u puku Kometa. Dlouhého nahození však nemohlo Hamerlíka vyděsit.
43:06
Oceláři vstoupili do třetí třetiny aktivně. Nyní Bonk neúspěšně tečoval nahození jednoho ze spoluhráčů.
41:51
Největší branková šance Třince v dosavadním průběhu zápasu. Po Hořavově bombě z plné jízdy mohl dorážet Peterek, nepřekonal však na boku ležícího Trvaje.
41:29
Richter napřáhl na modré čáře a těsně minul branku.
41:08
40:30
Čermák z těžkého úhlu mířil puk do zdánlivě odkryté branky. Hamerlík však bleskově vysunul pravý beton.
40:09
Přesilovkovou kombinaci začne Kometa za Trvajem.
40:01
I ve druhé periodě vyslala Kometa na Hamerlíka šestnáct střel. Počet střel na branku je tak po dvou třetinách 32:8! Ujal se však jediný pokus, a to sice Čemákovo doražení puku, ležícího volně v brankovišti. Do třetí třetiny vstoupí Kometa zhruba minutu dlouhou početní výhodou.
Další třetina začne přibližně v 18:47.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Jiří Trvaj 5 - Peter Hamerlík 15.
40:00
39:36
Čermák se dostal k ráně z mezikruží. Přízemní pokus vyrazil Hamerlík do rohu.
39:10
Bonk po vyhraném buly posílá puk za Trvaje.
39:06
Další vyloučení Ocelářů. Miloslav Hořava vystřelil puk mimo hrací plochu.
38:53
Eratovu ránu z mezikruží Hamerlík jen vyrazil. Holec však ani nadvakrát nedokázal z dorážky dostat puk za jeho záda.
38:02
Obránce Richter se vydal na útočný výlet, zastavil ho offside.
37:29
Jakub Svoboda pronikal po pravém křídle, zkušeně ho však odzbrojil Tomáš Klouček.
37:08
Rozhodčí nyní neodpískali několik ostrých třineckých zákroků, což vyvolává velké emoce u fanoušků Brna.
36:51
Varaďa trefil z plné rychlosti jen holenní chrániče Jozefa Kováčika.
36:19
Hra se přerušila kvůli posunuté brance za Trvajem.
35:42
35:30
Kombinaci Komety přerušuje k nelibosti domácích fanoušků odpískaná přihrávka rukou.
34:44
Další nahození stejného beka tečoval mimo tři tyče Tomáš Svoboda.
34:38
Švrčkovo nahození Hamerlík viděl a tedy i chytil.
34:34
Na ledě chvíli ležel Radek Bonk, na střídačku nakonec odjel po svých.
34:34
Čermák a Kováčik pálil chvíli po sobě od modré čáry, s oběma střelami si Hamerlík poradil.
33:53
Kapitán Bonk osvobozuje své družstvo.
33:42
Nyní si přesilovku znovu vyzkouší Kometa. Za podražení je vyloučen Lukáš Bolf. Domácí výhoda byla přerušena záhy kvůli přihrávce rukou.
33:19
Hořava donutil od levého mantinelu Trvaje k širokému rozkleku.
33:05
33:01
Hruška ztečoval do ochranné sítě Květoňovu střelu. Z přesilovky Slezanů zbývají čtyři sekundy.
32:32
Brno šetří vteřinky daleko od své branky.
32:04
Zíb svou přízemní ránou trefil Bičánka. Následně vyhazuje Dlouhý.
31:27
Novotnému přeskočil puk na modré hokejku, při následném rozjetí útoku se Oceláři dostali do offsidu.
31:12
Orsavovo nahození se snažil tečovat Bonk, neuspěl a puk se nalézá v Trvajově lapačce.
31:05
Hosté si dobrým pohybem vynutili první kompletní přesilovku. Jakub Svoboda si jde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.
30:38
V krátké době se bude počtvrté vhazovat po levici Jiřího Trvaje.
30:34
Bonk se po buly dral před Trvaje, z těsné blízkosti ho ale nemohl překonat.
30:22
Bolf se vrhl do útočného pásma a z plné rychlosti vypálil Trvaj si s jeho pokusem poradil nadvakrát.
30:07
Na druhé straně nesedla rána podobně Hrňovi.
29:38
Milan Hruška se dostal na mezikruží ke střele po zvláštně poskakujícím pasu Petrovického. Slovenský bek špatně trefil kotouč.
28:49
Divíšek se prodíral před Hamerlíka, dobře jej odstavil Lojek.
28:08
Andrej Novotný vyprášil Trvajovu vyrážečku, od které touš putuje do ochranné sítě.
27:48
Zohorna našlápl po levém křídle, svou střelou však hodně minul branku Ocelářů.
26:01
Balej po levém křídle pláchl všem hostům. Jeho střelu Hamerlík vyrazil a k dorážce se dostal Švrček. Trefil však jen prvního soka.
25:47
Druhá třetina zatím nabízí skvělou podívanou. Nyní chvíli tahal za delší pilku Třinec, ke střele se však jeho hráči nepropracovali.
24:58
Miroslav Holec se překvapivě ocitl zcela sám před Hamerlíkem. Jeho střelu na lapačku dokázal brankář Třinec zlikvidovat.
24:44
Hruška odzbrojil Adamského v souboji muže proti muži.
24:21
Kometa je na koni. Bičánkova střela ale nebyla přesná.
23:55
Jakub Svoboda hledal před brankou Divíška, Hamerlík stihl do pasu vložit širokou hůl.
23:01
Další závar před Hamerlíkem a znovu Čermák v akci. Bekhendem ale zblízka nedokázal slovenského brankáře přehodit.
22:31
Balejovu střelu od pravého mantinelu dokázal Hamerlík zlikvidovat pomocí betonů.
21:39
Kometa právě vstřelila branku! Domácí tým jde do vedení. Čermák se vydal okolo levého mantinelu a nahodil puk před branku. Tam jej trefil Holec a puk zůstal ležet v brankovišti. Mezitím LEOŠ ČERMÁK obkroužil branku a zpoza ní trefil ležící puk. Jedná se o jeho třináctou branku v sezoně. Asistence: Miroslav Holec.
21:19
Oba týmy jsou kompletní.
20:46
Orsava se šikovně obtočil kolem brněnské branky. Bekhendem ale nedokázal trefil branku.
20:30
Jakub Svoboda se chystal pálit, zblokoval ho Lukáš Zíb.
20:01
Hráči pomalu nastupují na led. Připomínám, že minutu a pět sekund se bude hrát ve čtyřech, následuje čtrnácti sekundová početní výhoda Ocelářů.
Počet střel v první třetině je více než výmluvný. Kometa i díky třem dvouminutovým přesilovkám herně opanovala první dvacetiminutovku, jenomže většina střel z holí domácích mířila doprostřed branky. V zápase pravděpodobně dohrál Jaroslav Svoboda, po kterém zůstala na ledě kaluž krve. Druhá třetina začne hrou ve čtyřech bruslařích na obou stranách.
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Zásahy brankářů v první třetině: Jiří Trvaj 3 - Peter Hamerlík 16.
20:00
19:47
Zíbovo nahození Trvaj zpacifikoval.
19:19
Následně Bonka atakoval Leoš Čermák a obdržel dvě trestné minuty za vysokou hůl.
19:19
V oslabení ujížděli Orsava s Bonkem. Druhý jmenovaný nedokázal protečovat Orsavův pas za Trvaje.
19:04
Třinečtí jdou znovu do čtyř. Tomáš Klouček je podruhé v utkání vyloučen, tentokrát za vysokou hůl.
18:39
Nyní zahrozili hosté. Žižka obětavě padl do Květoňovy rány.
17:25
Balejovu bombu z plné rychlosti zlikvidoval třinecký gólman vyrážečkou. Kometa teď Oceláře doslova drtí. Střely však míří jen do míst, která má Hamerlík pokryté.
16:20
Po Čermákově střele z levého kruhu na chvíli nikdo nevěděl, kde je puk. Ten skončil v rohu útočného pásma domácích.
16:01
Ani doposud nejvyvedenější přesilovku Kometa nevyužila.
15:30
Hruška po mocném nápřahu trefil pouze chrániče Adamského.
15:03
Žižkovo nahození Hamerlík nemohl vidět, měl však štěstí a puk jej trefil.
14:09
Bičánkovu střelu od modré dokázal Hamerlík vyrazit do rohu.
14:01
Tentokrát se bude i vylučovat. Varaďa dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.
14:01
Na rozdíl od Jaroslava Svobody Kováčik zůstává na střídačce a asi bude v utkání pokračovat.
14:01
Druhý zraněný domácí hráč v dnešním zápase. Hala bouří poté, co Varaďa v rohu útočného pásma tvrdě narazil Jozefa Kováčika. Ten odjíždí z ledu za výrazné pomoci spoluhráčů.
13:27
Třinec po jisté době přebral iniciativu. Lojkovu střelu od pravého mantinelu však Trvaj s klidem vyráží do rohu.
12:24
Třinečtí šli tři na dva. Akce skončila poté, co Polanský svou skákavou přihrávkou trefil jen obránce Švrčka.
11:57
11:39
Žižka se z pozice obránce dral před Hamerlíkov branku tak důrazně, až v ní celý skončil. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
10:55
Hrňa je dalším, kdo osvobozuje Třinecké. Tato přesilovka domácím hrubě nevychází.
10:19
Kometa začíná přesilovku znovu jen od Trvaje.
09:57
Třinec jde znovu do čtyř. Martin Richter hákoval Tomáše Divíška.
09:35
Kometa se i po konci přesilovky držela v útočném pásmu. Tlak končí poté, co Hamerlík ukryl do náruče nahození Čermáka.
09:03
08:38
Hosté ihned po buly vyhazují.
08:35
Bude se pokračovat, z brněnské přesilovky zbývá 28 sekund.
08:35
Ledaři čistí ledovou plochu, Svoboda dnes pravděpodobně dohrál. Sudí se vylučovat dle všeho nechystají.
08:35
U mantinelu v útočném pásmu leží ve velmi nehokejové pozici Jaroslav Svoboda. Poté co ho lékaři zvedli z ledu se na ledové ploše objevila velká kaluž krve. Velmi nepříjemný moment.
08:35
Kováčikovu ránu od modré zlikvidoval Hamerlík nadvakrát.
08:14
Znovu se daří hostům vyhodit kotouč až za Trvaje.
07:45
Třinečtí drží Kometu na dostřel od Hamerlíka.
07:13
Petrovický našel mezi kruhy volného Hrušku. Ten z voleje vypálil pár decimetrů nad břevno.
07:03
První přesilovku zápasu si zahraje Kometa. Za držení protihráče je vyloučen Tomáš Klouček.
06:51
Tomáš Svoboda svou střelou z mezikruží trefil jen Kloučka.
03:39
Milan Hruška si připsal první střelu na bránu v dresu Komety. Nahození ze středního pásma ale Hamerlík lapil s klidem.
06:31
Akci Komety zastavila odpískaná přihrávka rukou.
06:23
Leoš Čermák našel zpoza branky Jaroslava Svobodu, stojícího na mezikruží. Ten z voleje vypálil přímo do betonů Hamerlíka. Následuje komerční pauza.
05:08
Tři domácí jeli na jediného obránce Třince. Jozef Kováčik ale celou akci zpomalil a trefil svým pasem před branku právě padajícího beka. Radost domácím nepřinesla ani žádná z dorážek.
04:40
Richterovo nahození tečoval těsně před Trvajem Jiří Polanský. Puk těsně přeletěl přes břevno.
04:13
Zmatky v obraně Slezanů končí pukem v ochranné v síti po vyhození jednoho z beků Třince. Kvůli teči o plexisklo se nebude vylučovat.
03:41
Icing Komety Brno.
03:12
Čermák našlápl po pravém křídle a předložil před branku puk osamocenému Dlouhému. Jeho volej dokázal Hamerlík udržet před brankovou čarou, kotouč chvíli poskakoval v brankovišti. Nikdo z domácích jej však nedokázal dostrkat do branky.
02:51
Žižkovu nahození sice před Hamerlíkem clonil Balej, Hamerlík však střelu vyrazil.
02:12
Rozehrávka Komety končí zakázaným uvolněním.
01:52
Petrovický s Holcem mohli jít dva na jednoho. Obránce Richter však včasně celou situaci vyřešil.
01:24
První přerušení přišlo po zásahu brněnské střídačky, následuje vhazování ve středním pásmu.
01:03
Stále sledujeme hodně opatrný úvod dnešního utkání.
00:23
Třinečtí mají puk na holích, do útočného pásma se však nedokáží dostat.
00:01
Dresy předávali pánové Rudolf Potsch a Vladimír Nadrchal. Jedná se o legendy nejen brněnského hokeje.
Před zápasem budou vedením klubu oceněni dva hráči Komety. Jiří Trvaj a Roman Erat totiž slaví svá pětistá utkání v extralize. Na připomínku tohoto milníku obdrží dres s číslem 500.
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Sova, Žižka, Kováčik, Bičánek (C), Švrček, Hruška, Malec - Erat, Holec, Čermák, Zohorna, Svoboda Jak., Káňa, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Balej, Svoboda Jar., Divíšek, Svoboda T. HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Richter, Zíb, Lojek, Klouček, Bolf, Kania, Novotný - Peterek, Klimenta, Bonk (C), Polanský, McGregor, Hořava, Orsava, Varaďa, Ostřížek, Květoň, Adamský, Hrňa, Havel Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba SVK) - Bláha, Čech.
Dnešnímu duelu bude předcházet choreo brněnských fanoušků, ve kterém vyjádří podporu fotbalové Zbrojovce Brno, jenž se momentálně nachází na spodku druhé ligy, navíc s takřka existenčními problémy. Od kotle Komety se určitě jedná o sympatické gesto. Zánik tradičního klubu z druhého největšího města republiky by si pravděpodobně nepřál žádný sportovní nadšenec.
Pakliže se vrátíme do historie a zaměříme se na letošní vzájemné souboje obou dnešních soků, zjistíme, že se v nich více dařilo severněji položenému týmu. Ten sice doma podlehl Kometě v prvním zápase sezony 2011/2012 1:3, ale poté dokázal zvítězit v Brně 2:1 díky Bonkově brance několik sekund před koncem třetí třetiny. V doposud posledním vzájemném duelu dostala Kometa za vyučenou. Ve Werk Areně bylo skóre 5:1 pro domácí.
HC Oceláři Třinec zdaleka nezažívají tak vyvedenou sezonu, jako v minulém ročníku. Na druhou stranu jsou na tom dozajista lépe, než třeba Karlovy Vary ve své první sezoně po zisku titulu. V řeči čísel to znamená průběžné sedmé místo a bodový zisk, který značí cifra 58. V probíhajícím týdnu se v Třinci událo několik významných změn. To jednoznačně nejdůležitější je změna na pozici hlavního trenéra. Pavla Marka vystřídal Jan Tlačil, známý z laviček Českých Budějovic a Mladé Boleslavi. V prvním zápase pod novým koučem se Oceláři prezentovali fotbalovou výhrou 1:0 nad Libercem. Další významnou personální změnou ve slezském týmu je odchod střelce Ladislava Kohna. Ten měl podle všeho jistou dobu namířeno právě do Komety Brno, nakonec však zvolil zahraniční angažmá ve švýcarském Ambri-Piotta.
HC Kometa Brno vstupuje do poslední čtvrtiny extraligy na jedenácté příčce čtrnáctičlenné tabulky. Na svém kontě má rovných 50 bodů. Poslední dva zápasy odehrálo Brno na venkovních kluzištích. Ve Zlíně Kometa urvala dva body, z Kladna se navrátila s prázdnou. V domácím prostředí se však Brnu aktuálně daří poměrně slušně. Naposledy v KAJOT ARENĚ domácí nebodovali v zápase se Spartou, který se hrál 11.12. V následujících čtyřech domácích zápasech Kometa pokaždé bodovala a získala v nich devět bodů. V sestavě Brna stále chybí distancovaný Josef Vašíček, který dostal pětizápasový trest za útok na Davida Kuchejdu z Českých Budějovic. Kdo naopak nechybí, je Milan Hruška, obránce který přišel do Komety v průběhu týdne ze slovenské Nitry. Uvidíme tedy, jak se v modrobílém dresu hráč, vyznávající slavné číslo 68, uvede.
Přeji vám všem příjemný podvečer z brněnské KAJOT ARENY, kde se v rámci 41. kola Tipsport extraligy střetne domácí Kometa Brno s obhájci titulu z Třince.