To je ode mne pro dnešek všechno, pěkný zbytek pátečního večera.
Skončil důležitý duel 43. kola, ze kterého si HC Mountfield odnáší dva body za výhru na nájezdy. Pro Jihočechy to jsou cenné dva body, které je přiblížily k jistotě play off.
Nejlepšími hráči utkání jsou Jakub Kovář a Michal Vondrka. Budvar arénou zní slavná píseň "Kdybych já byl Kovářem..."
65:00
Mountfield právě vstřelil branku! Tak to se povedlo. ROMAN NĚMEČEK zvolil střelu a zajistil domácím bod navíc.
na Kováře nevyzrál. Překvapení domácích, Roman Němeček...
Minul branku z bekhendu. Co na to Vladimír Roth?
A Milan Gulaš jde také potřetí...
Růžička znovu neuspěl.
Ani bekhendový blafák mu dnes nevyšel.
Jiří Šimánek jde na reparát...
Tomáš Kůrka za hosty neuspěl.
...ale také nezakončil ideálně.
...tentokrát si na Kováře nepřišel a za domácí může rozhodnout Milan Gulaš...
Znovu Růžička...
...trefuje tyč Kovářovy branky. Mění se pořadí.
Michal Vondrka může rozhodnout...
...ale neuspěl.
Jiří Šimánek je specialistou na nájezdy...
Za Slavii Tomáš Micka neuspěl.
...Bekhendovým blafákem překonává Furcha a srovnává.
Začně HC Mountfield.
Prodloužení proběhlo poměrně klidně. Čekají nás samostatné nájezdy, které začnou po krátké úpravě ledové plochy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:51
Jakub Kovář vyhazuje.
Oddechový čas pro hosty.
64:41
Vydarený (CEB) fauluje Vondrku a nabízí soupeři možnost skórovat v závěru prodloužení.
64:09
Kůrkovu střelu zblokoval jeden z obránců.
63:11
Langhammer byl lehce přidržen, hra pokračuje.
62:10
Icing domácího výběru.
61:18
Hra obou celků je zatím hodně opatrná, bod navíc z dnešního duelu je hodně důležitý.
60:48
Kovář znovu zlikvidoval nepříjemnou střelu.
60:37
Vydarený pálil hodně nepřesně.
60:01
Peter Mikuš má podle zpráv z českobudějovické kabiny otřes mozku. Přejeme slovenskému obránci brzké uzdravení.
Po šedesáti minutách je stav nerozhodný, a tak na řadu přijde prodloužení. Třetí třetina nabídla výbornou podívanou, ve které domácí svého soka chvílemi drtili.
60:00
59:29
Utkání směřuje do prodloužení.
59:01
Začala poslední minuta třetí části.
57:48
Šimánkovu dělovku Furch vyrazil, vhazování v útočném pásmu Mountfieldu.
57:00
Micka pálil z otočky, ale jeho pokusu chyběl důraz.
56:30
Kovář raději přikryl kotouč, vhazovat se bude po jeho pravici.
55:20
Do šance se dostal Růžička, ale na Kováře nevyzrál.
53:54
Domácí chtějí tři body za každou cenu a v posledních minutách svého soka jasně přehrávají.
52:49
Kůrka se dral do šance po křídle. Jeho přihrávka byla zblokovaná a Kovář ji přikryl.
51:53
Domácí jsou na koni. Vydareného pokus od modré čáry ztlumil Furch.
51:05
Kovář se znovu vytáhl proti Krenželokovi.
50:20
Mountfield právě vstřelil branku! Jednoduchost v domácím provedení slaví úspěch. Květoň nahodil kotouč za branku, zde ho pusunul před branku Milan Gulaš a PAVEL KAŠPAŘÍK už měl úlohu jednoduchou. Asistence Milan Gulaš a Lukáš Květoň.
49:56
Gulašův projektil ve své lapačce zachytil Furch.
49:20
47:59
Vondrka krásně vybídl Alinče, kterého krásným rozklekem zastavuje Jakub Kovář.
47:20
Tuto statistiku záhy upravuje Jakub Langhammer (CEB), když zbytečně fauluje a odsedí si dvě minuty za sekání.
47:13
Na vyloučené to je již 0:6! Na 2 + 2 minuty vyloučen za vysokou hůl Jan Dresler (SLA).
46:46
45:53
Domácí jsou v obrovské euforii a slušně zaplněná Budvar aréna je žene za vyrovnáním.
44:46
Jan Dresler (SLA) vyloučen za zdržování hry.
44:40
Milan Gulaš trefuje tyčku.
43:03
České Budějovice právě vstřelily branku! FRANTIŠEK PTÁČEK napálil odražený kotouč do sítě. asistence Milan Gulaš a Lukáš Květoň.
42:19
Slavia právě vstřelila branku! Tak přesilovka se Jihočechům znovu vůbec nevyvedla. Navíc po nahrávce Sklenáře se z mezikruží prosazuje PETR JELÍNEK. Asistence Jakub Sklenář.
41:30
Hosté se osvobozují.
40:51
Za faul loktem půjde na dvě minuty na trestnou lavici Michal Vondrka (SLA).
40:01
Zásahy ve druhé třetině: Jakub Kovář - 15 zásahů, Dominik Furch - 8 zásahů.
Máme za sebou i druhou třetinu utkání 43. kola a v ní jsme gól neviděli. Zejména v jejím úvodu si Slavia vytvořila tři čisté gólové šance, které však Jakub Kovář zlikvidoval. Kaňkou na druhé části bylo zranění Petera Mikuše. Třetí třetina začne v 19:13.
40:00
39:32
Kovář přikryl kotouč a následuje vhazování po jeho levici.
39:01
Začala poslední minuta druhé části.
38:02
Tomicův skrytý pokus vyrazil Kovář do rohu.
37:48
Vydareného střela postrádala razanci. Domácí publikum si žádá gól svého týmu.
36:40
Kolarzovu střelu od modré skryl Furch ve své lapačce.
36:29
36:10
Další úspěch na straně Pražanů.
35:25
Kolařík vyhazuje.
34:49
Ptáčkovu dělovku Furch chytá, následnou akci zastavuje postavení mimo hru.
34:29
Za zdržování hry vyloučen na 2 minuty Michal Vondrka (SLA).
33:51
Dlouhá pasáž bez přerušení i výraznějších akcí.
32:33
Po ofsajdu domácích následuje komerční přestávka.
31:46
Z českobudějovické sestavy vypadl Roman Pšurný, do první formace se přesunul Tomáš Horna.
30:51
Kuchejda nevyužil zaváhaní v rozehrávce soupeře.
29:35
Icing Slavie.
29:03
Na hrací ploše se hodně přiostřuje.
27:25
Jihočeská čtvrtá formace motá hlavy hostující obraně, Němeček se v šanci neprosadil.
26:51
Tak Květoň je na ledě s Mertlem a Burianem a domácí kouč Výborný zřejmě pořádně zamíchal se sestavou.
26:14
Na ledě se poprvé objevuje domácí mladík Michal Švihálek. Zatím se představuje na místě Lukáše Květoně.
26:03
Domácí publikum se pochopitelně bouří, jelikož za zákrok na Mikuše nebyl vyloučen nikdo ze Slavistů.
25:32
Na ledě leží Peter Mikuš a nevypadá to s ním dobře. Z ledu odjíždí na nosítkách a utkání pro něho zřejmě skončilo. Doufejme, že slovenský obránce bude v pořádku.
25:13
Domácí brankář Jakub Kovář dělá z utkání One man show. Po krásné nahrávce Kůrky vychytal bekhendový blafák Krenželoka.
24:21
Pospíšil s Kolaříkem únik dva na nikoho nezvládli, zastavil je domácí brankář.
24:11
Vondrka opírá svou tvrdou střelu o břevno Kovářovy branky.
23:41
Gulaš namazal mezi kruhy Květoňovi, jeho střela zamířila nad branku.
23:15
Slavia nyní zavřela soupeře v útočném pásmu, ale do vážnější situace se nedostala.
21:58
Střelu Krenželoka efektně zastavuje Kovář.
21:05
Langhammerova střela ze středního pásma končí na betonech Furcha.
20:27
Domácí začínají zakázaným uvolněním.
20:01
Je za námi první třetina. Ta moc hokejové krásy nenabídla a padla jedna branka. O tu se postaral ve 12. minutě Michal Vondrka. Jihočeši jsou aktivnějším celkem, ale brankáře Furcha zatím nepřekonali. Druhá třetina začne zhruba v 18:22.
20:00
19:36
Šimánkův pokus od mantinelu Furch zastavuje.
18:56
Kůrka nebezpečně střílel, Kovář s problémy zasahuje.
18:17
Vondrkův bekhend Kovář stahuje do své lapačky.
17:34
Domácím vázne rozehrávka, další icing předvedl Ptáčka.
17:00
Kašpařík nahazoval kotouč z rohu na Furcha, ten je zatím pozorný.
15:41
Ve hře obou celků je nyní řada nepřesností.
14:27
Další icing Mountfieldu.
13:26
Kašpařík poslal kotouč přes celé kluziště na Furcha, před kterým puk lehce odskočil. Budvar arénou to jenom zahučelo.
12:31
Novák posílá kotouč na zakázané uvolnění.
12:11
Kolarz pálil nepřijemně od modré. Následuje komerční přestávka.
11:03
Slavia právě vstřelila branku! Pražané zcela nečekaně udeřují. MICHAL VONDRKA se po chybě v rozehrávce řítil z úhlu sám na Kováře a mezi jeho betony propasíroval kotouč do branky. Bez asistence.
10:41
Gulaš se k dorážce své střely nedostal, ale hrají znovu domácí.
09:36
Burian se zatím jeví v první formaci velice dobře a často zlobí svými průniky obranu soupeře.
08:24
Pšurného dělovka od modré slávistickému brankáři vypadla, naštěstí pro něho mimo branku.
07:42
Střelu Květoně vykopl Furch do rohu kluziště.
07:01
Jakub Kovář přerušuje hru, vhazovat se bude po komerční přestávce.
05:02
Ptáček zachytil vyhozený kotouč, následná střela zamířila nad branku.
04:53
Kůrka kotouč při střele vůbec netrefil. Aktivnější jsou zatím i díky přesilovce domácí.
04:15
03:50
Hosté se zatím v klidu brání.
03:10
Burianově střele moc nechybělo.
02:15
Petr Jelínek (SLA) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
01:54
Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
01:25
Pšurného střelu likviduje Furch.
01:02
Květoň špatně rozehrál, ale Slávisté svou šanci nevyužili.
00:22
Po Vydareného nahození dorážel Kašpařík, Furch připraven.
00:01
Suchánek ze bouřlivého potlesku přijímá symbolický dres s číslem 50. Vše se schyluje ke startu utkání.
Obě mužstva nastupují na ledovou plochu.
Do startu dnešního duelu zbývá okolo deseti minut. Před samotným startem proběhne předání symbolického dresu s číslem 50 bývalé jihočeské legendě Rudolfu Suchánkovi, který právě dnes slaví padesáté narozeniny.
Úvodní sestavy: HC Mountfield: Jakub Kovář (Kantor) - Novák, Vydarený, Ptáček, Krajnc, Němeček, Mikuš, Kolarz - Burian, Kašpařík, Šimánek - L. Květoň, Langhammer, Gulaš - Kuchejda, Mertl, Pšurný - Horna, Červený, Marek - Švihálek. HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) - Kadlec, Krejčík, Kolařík, Krejčí, Roth, Dresler, Valach, Šulc - Pospíšil, Alinč, Vondrka - Kůrka, Vl. Růžička ml., Tomica - Hertl, Jaškin, Krenželok - Jelínek, Sklenář, Micka. Rozhodčí: Hribik, Šír - Barvíř, Blümel.
Vítejte u online přenosu z utkání 43. kola hokejové Tipsport extraligy. Dnes se střetne domácí HC Mountfield s pražskou Slavii. Jihočechům patří v tabulce třetí pozice, Pražanům 12. místo. Kouči Františku Výbornému dnes znovu bude chybět útočné trio Kotalík, Martynek, Podlešák. V první formaci se představí s Pavlem Kašpaříkem a Jiřím Šimánkem vytáhlý forvard Vilém Burian. V brance Slavie se představí Dominik Furch, v sestavě však bude chybět Petr Kalus, který přestoupil do švédského MODO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.