Je dobojováno. Kometa dnes měla na dosah tři body, nakonec si odváží jediný. Domácí zápas otočili obrovskou vůlí a snad i díky troše štěstí, které k nim bylo po většinu zápasu odvrácené. Děkujeme za pozornost.
Nejlepší hráči utkání: Václav Skuhravý - Tomáš Divíšek.
65:01
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Rozhodující samostatný nájezd střelou mezi betony proměnil LUKÁŠ PECH.
Jakub Svoboda neuspěl, puk se mu zadrhl v mezikruží.
Lukáš Pech se trefil mezi betony!
Tomáš Divíšek zkusil parádičku, naznačil pohyb a poslal puk mezi betony. Neúspěšně.
Václav Skuhravý trefil Hoviho lapačku.
Jozef Balej si položil Salfického, měl před sebou z úhlu prázdnou klec, ale trefi jen vztyčenou lapačku.
David Nosek zkusil forhendový blafák, Hovi ho vychytal lapačkou.
Jede Nosek.
Samostatné nájezdy začínají.
Led je upraven, ledaři připevňují branky na místo.
Čekají nás samostatné nájezdy. Trvaj i Mensator na střídačkách zůstávají v klidu. Zřejmě nás tedy žádné taktické manévry nečekají.
Zásahy brankářů v prodloužení: Salfický 0 - Hovi 3.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:29
Nosek v poslední chvíli odzbrojil Žižku, který by jinak šel z úhlu na branku.
63:55
Mám pocit, že Lukáš Pech v prodloužení zatím vůbec nestřídal. Tak důležitý je pro domácí tým.
63:54
Zakázané uvolnění Energie.
63:40
Až teď se Vary musí vracet.
63:20
Kometa je stále zatlačena hluboko v pásmu.
62:41
Hosté v plném počtu. Především v posledních vteřinách oslabení měli na mále, Pech dorážel puk do Hoviho.
62:14
Tlak Energie je obrovský, chybí však finální nahrávka.
60:32
V situaci 3 na 2 vrátil Skuhravý puk Noskovi, ten bombou vystrašil Hoviho. Akci předcházel faul Tomáše Pospíšila. Energii si zahrají přesilovku 4 na 3.
60:01
Čeká nás prodloužení. Troufám si tvrdit, že dělba bodů po 60 minutách je spravedlivá. Domácí si bod zaslouží za aktivitu, v každé třetině soupeře přestříleli. Hosty je nutno pochválit za vyzrálý taktický výkon, koncentrovanou defenzivu a především smrtící koncovku.
Zásahy brankářů ve třetí třetině: Salfický 5 - Hovi 8.
60:00
59:47
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Co se domácím stalo nesčetněkrát, nyní snad poprvé prožívají v opačném gardu. Už se zdálo, že hosté ubojují vítězství držením puku u mantinelu a v rohu. Šest karlovarských bruslařů se nakonec přece jen prosadilo. Noskovu střelu Hovi pouze nejistým zákrokem vyrazil před sebe a osamocený VÁCLAV SKUHRAVÝ puk dorazil do sítě. Asistence: David Nosek, Petr Kumstát.
59:20
Pech si sjížděl na Kumstátovu nahrávku do před branku, ztratil však hůl.
58:38
Domácí požádali o oddechový čas. Až pod střechu slyším spílání Zdeňka Venery rozhodčím, že domácím nechali mnohem víc času, než je standardní doba.
58:07
Nosek ve vlastním pásmu přišel o puk, Divíšek stál sám u tyče ale Salfického technickou střelou nepřekonal.
57:20
Puk opět v hledišti, vhazuje se po Hoviho levici.
56:21
O osudu utkání možná definitivně rozhodl Kumstát. Z modré unikl do samostatného nájezdu, vůbec ale netrefil branku.
55:25
Puk mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu. Domácí aktivita od Skladaného vyloučení opadla, vítězství hostů začíná nabývat stále reálnější obrysy.
54:41
Jakub Svoboda vypíchl Salfickému puk zpod lapačky, nahrál k druhé tyči, zde ale nikoho v bílo-modrém dresu nenašel.
54:12
Až teď ale končí brněnský tlak. Hosté nevymýšleli žádné složité kombinace, za daného skóre jim zcela stačilo držet co nejdéle puk v útočném pásmu.
53:48
Energie je kompletní.
52:58
Rohan vyhazuje přes všechny čáry.
52:34
3469 diváků sleduje, jak Hubáčkovu šanci překazil Salfický.
51:46
Domácím situaci komplikuje i vyloučení Skladaného (KVA) za podražení.
51:22
Kumstát zkoušel vyslat po křídle Pecha, nahrávku překazil jeden z hostů.
49:52
Hraje se nyní převážně ve středním pásmu. Domácí nemohou překonat modrobílou hráz.
48:58
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
47:50
Energie opět rychle ztrácí útočné pásmo.
45:30
Brno v pěti.
45:59
Košťál dostal nahrávku do levého kruhu, šla mu však na paty. Jinak by mohl střílet do poloodkryté klece.
45:35
Čermák se u zadního hrazení pustil do o hlavu menšího Pecha. Čároví nakonec celou rozmíšku uklidnili.
45:12
Hosté vyhodili.
44:41
Skuhravý před brankou nepřesně tečoval Noskovu střelu.
44:17
Když už ale Kometa zatlačí i v útoku, hned z toho má Energie vrásky na čele. Už to vypadalo, že Gawryletz půjde na trestnou lavici za hákování Divíška. Nakonec to budou dvě minuty pro hráče Komety za držení hole.
43:35
Kometa se očividně soustředí na bránění. Domácím se nedaří dostávat se do šancí.
42:12
Melenovského útok dlouho držel pásmo. Karlovarští se však pohybovali pouze podél mantinelů a vůbec nevystřelili.
41:44
Nenápadná střela vypadla Salfickému z lapačky a zazvonila o tyč.
41:21
Gawryletz zblokoval Koreisovu střelu, puk skončil v ochranné síti.
40:44
Domácí obecenstvo se dožaduje vyrovnání. Energetici se však zatím jen s obtížemi probíjí přes střední pásmo.
40:01
Co dodat. Energii není nic platná střelecká ani optická převaha. Aby dnes uspěla, musela by zlepšit svou koncovku a především hru v přesilových hrách, kterých jí soupeř nabízí dostatek. Třetí třetina začne v 19:56.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Salfický 6 - Hovi 10.
40:00
39:58
Zakázané uvolnění Komety.
39:20
Hosté jsou v plném počtu.
38:29
Kometa právě vstřelila branku! Hosté v oslabení ujeli dva na jednoho a celou situaci vyřešili naprosto ukázkově. Divíškovu nahrávku poslal PETR HUBÁČEK jemnou tečí pod horní tyč. Asistence: Tomáš Divíšek.
38:02
Divákům se karlovarská přesilovka nelíbí a slyšíme pískot.
37:18
Jozef Balej (KOM) po buly podrazil Martina Rohana a už míří k časomíře.
36:49
Zaťovič se na středu hřiště srazil se svým spoluhráčem Košťálem, nemohl přijmou nahrávku, a Energie se proto dostala zakázaného uvolnění.
36:13
Hosté hrají v plném počtu. Domácí v přesilovce pořádně nevystřelili.
35:34
Bombic z úhlu vůbec netrefil branku a daroval soupeři další vyhození.
35:03
Kumstát z rohu dobře viděl najíždějícího Košťála, tomu v mezikruží zblokovali hůl, a nemohl proto zakončit podle svých představ.
34:44
Domácí neudrželi pásmo, rozehrává Salfický.
34:10
Vyloučen Jaroslav Svoboda (KOM) za krosček.
31:39
Kometa právě vstřelila branku! Tomu se říká lekce z produktivity. TOMÁŠ DIVÍŠEK se zpoza branky natlačil do brankoviště, odmítl všechny nedůrazné obránce, položil si Salfického a do odkryté klece vsítil vyrovnávací gól. Asistence: Tomáš Žižka.
31:17
Salfický si dlouho nesáhl na puk a je to vidět. Proti Dlouhého střele předvedl podivný zákrok a mohl být rád, že puk minul jeho levou tyč.
30:20
Hosty zastavil ofsajd. Po delší době se bude hrát v plném počtu na obou stranách. Na trestné lavici odpočívá už jen Malec s osobním trestem.
29:47
Kometa se ubránila dalšímu oslabení.
29:15
Domácí hrají 5 na 4 a Nosek nastřelil tyč. Hosté se následně osvobodili.
27:47
Vyloučen Travis Gawryletz (KVA) na 2 min za hrubost. Na straně hostů 2+2 minuty pro Hubáčka.
Na trestné lavici hostů vidíme 4 hráče, na domácí zatím jeden.
27:47
Bývalí kolegové trenéři Baďouček a Venera teď stojí ve vrátkách svých střídaček a čekají na verdikt sudího.
27:47
Skuhravý natlačil puk i s Hovim do sítě, bylo to však už po odpískání. Následné pěstní extempore si hosté opravdu mohli odpustit, narušili tím jinak korektní průběh utkání. Sudí se nyní radí u časoměřičů, jak rozdělí tresty.
27:30
Puk v krátké chvíli podruhé mimo hrací plochu. To Brňanům vyhovuje.
27:17
Na Noskův příklep si Hovi vyjel daleko z branky a schoval puk do lapačky.
26:53
Už se ale opět Kometa osvobodila z tlaku.
26:29
Mocek nestřílel vůbec špatně, Hovi puk vyrazil lemem lapačky.
25:48
Tomáš Malec za zákrok v rohu dostává 2 minuty za hákování + 10 minut za nesportovní chování.
24:50
Energie už hraje přesilovku. Ani jí se ale tato činnost příliš nedaří. Do ojedinělé šance se spíše náhodou dostal Nosek, z mezikruží minul.
23:38
Kumstát po křídle ujížděl za vyhozeným pukem, na stejné úrovni byl u Bičánek. Ten svého protivníka natlačil na mantinel a zpomalil. Sudí jej možná trochu přísně vyloučil za hákování.
23:06
Další vyhození Energie.
22:27
Hubáčkovu střelu zblokoval Gřegořek tělem a teď toho možná lituje. Puk jej trefil zřejmě někam pod koleno. Domácí bek s obtížemi vstává z ledu.
21:34
Nosek vyhazuje.
21:04
Kometa se konečně po minutě usadila v pásmu. Její kolotoč skončil Žižkovou střelou příklepem, kterou Salfický vyrazil nad sebe.
20:19
Domácí začali třetinu v oslabení, zatím se jim daří vyhazovat.
20:01
V první třetině měla mírně navrch Energie, o čemž svědčí o poměr zásahů brankářů. Kometa hrozí především z brejků a ze situací, kdy domácí obrana nechá otevřené nějaké okénko. Takových situací bylo hned několik. Druhá třetina začne přibližně v 19:00.
Zákroky brankářů v první třetině: Hovi 15 - Salfický 9.
20:00
19:47
Hosté se udrželi v pásmu pouze díky přihrávce rukou.
18:40
Michal Gulaši narazil u své střídačky na mantinel Tomáše Pospíšila. Sudí udílí domácímu bekovi trest 5 minut + trest ve hře do konce utkání. Trest odpyká David Zucker.
17:52
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Už proti pěti brněnským bruslařům se energetici přece jen prosazují. FRANTIŠEK SKLADANÝ si vyjel od zadního mantinelu a z pravého kruhu prostřelil Hoviho mezi betony. Asistence: Marek Melenovský, Rastislav Dej.
17:15
Salfický ani při pohledu na karlovarskou přesilovku neztrácí smysl pro humor a Valachovo nahození hlavičkoval do rohu.
17:05
Kometa se osvobozuje.
16:26
Gulašiho pumelici Hovi jen s obtížemi vyrazil nad sebe.
15:28
Koreis teď u mantinelu pěstmi mstil svého spoluhráče, kterého čistým zákrokem k zemi poslal Gründling. Sudí vyloučil Koreise na 2 + 2 minuty za hrubost, Gründlinga na 2 minuty za hrubost. Je z toho přesilovka Energie.
15:04
Sváteční střelec Gründling od mantinelu jen těsně minul vzdálenější tyč,
14:30
Hrubá chyba Malce ve vlastním pásmu, Skladaný mu odebral puk, ale pak sám nepřesně nahrál Melenovskému. Z karlovarské šance tak nakonec nic nebylo.
13:33
Po předchozích divokých minutách se teď hra trochu uklidnila. Když teď ale Jakub Svoboda technickou střelou rozvlnil boční síťku, v hledišti to jen zašumělo. Z určitého úhlu to muselo vypadat jako gól.
12:59
Puk skončil kdesi v hledišti, vhazuje se na středovém kruhu.
12:23
Salfický je teď v ohni střel,Valachův pokus vůbec neviděl a mohl být rád, že jedna z dorážek zamířila do jeho výstroje.
12:18
Hubáček elegantním obloukem obkroužil branku a vypálil z pravého kruhu. Salfický ne dvakrát jistým zákrokem schoval puk v náruči.
11:53
V situace dva na dva vyslal Divíšek střelu ze střední vzdálenosti. Salfický raději přerušil hru.
10:55
V plném počtu Kometa paradoxně čelí většímu tlaku než v oslabení. Už to tu v KV Areně pomalu začíná být zvykem. Hovi teď musel přerušit hru.
9:55
Kometa v plném počtu.
9:23
Garyletzovu střelu Hovi v pohodě vyrazil a hosté se osvobodili. Už totiž hrají v oslabení.
8:26
Divíšek obětavým zákrokem vypíchl nahrávku, která mířila na Gulašiho. Ten si najížděl z druhé vlny do brněnského pásma a dostal by se do slušné palebné pozice.
8:09
Bičánek se při přechodu do pásma dostal do ofsajdu.
7:55
Síly na ledě se vyrovnají, Jan Švrček (KOM) vyloučen za vysokou hůl.
7:10
Kometa dobře rozehrála přesilovku. Petrovický po kombinaci střílel z kruhu do prázdné branky. Místo Salfického v ní na poslední chvíli zaskočil obránce Gawryletz.
6:35
Michal Mikeska (KVA) vyloučen za vysokou hůl. Je tu první přesilovka hostů.
5:30
Okénko v obraně se však otevřelo i na druhé straně. Kumstát využil své rychlosti, z křídla ujížděl sám na branku a zkusil bekhendový blafák po zemi. Finský gólman si spodek branky dobře pokryl betony.
4:48
Další velký průvan v karlovarské obraně, jeden z obránců dokonce ztratil hůl. Vše zachránil Salfického zákrok betony.
4:11
Kometa právě vstřelila branku! JAKUB SVOBODA nakonec přece jen vyrovnává. Po zmatcích v karlovarské obraně se prosadil přízemní střelou k pravé tyči. Asistence: Petr Hubáček, Tomáš Divíšek.
3:49
A málem byli vyslyšeni Jakubem Svobodou, který na křídle přebruslil Mocka, natlačil se před bránu a zakončil do betonů Salfického.
3:24
Kometa je kompletní a její fanklub si žádá vyrovnání.
3:13
Mikeska ze záporného úhlu zkoušel nahrát do mezikruží, ale hostující gólman jeho záměr vystihl a schoval puk v lapačce
2:56
Kometa se osvobodila z tlaku.
2:30
Obránce Gawryletz na útočném výletě v rohu pásma ztratil hůl, nakonec ještě ale stačil i vystřelit, Hovi puk vyrazil do ochranné sítě.
1:50
Pech byl nejprve vytěsněn z útočného pásma, brzy se však vrátil a připravil dobrou střeleckou příležitost pro Mocka. Hovi přerušil hru.
1:41
Pech dorážel u pravé tyče, Hovi v poslední chvíli schoval puk ve své výstroji. Při akci se však posunula branka a nyní čekáme, až zřízenci KV Areny provedou svou práci.
1:25
Vyloučen Jozef Kováčik (KOM) za držení.
0:52
Karlovy Vary právě vstřelily branku! První útok Energie si protáhl střídání a vyplatilo se. Energetici nejprve zavezli puk za branku, přes Pecha se puk dostal do mezikruží na JANA KOŠŤÁLA, který se trefil nad Hoviho pravý beton. Byl to jeho první zásah v sezoně. Asistence: Lukáš Pech.
00:01
Hráči obou celků nastupují na led. Do domácí klece se staví Dušan Salfický, na druhé straně pochopitelně Sasu Hovi.
Z Brna dorazilo do KV Areny zhruba padesát fanoušků.
Brňané přijeli s vítěznou sestavou z posledního kola, ve kterém vynulovali vítkovické střelce. Je to dnes však jejich třetí utkání v pěti dnech. Budeme zvědaví, jak na tom budou se silami.
Na soupisce Energie se po dlouhé době objevuje gólman Mensator, který zatím většinu sezony laboroval s nataženými třísly. Podle vyjádření trenérů by dnes měl být náhradníkem Dušanu Salfickému.
Vítejte u online přenosu z 22. kola Tipsport extraligy. Letos podruhé se utkají karlovarská Energie a brněnská Kometa. První vzájemné střetnutí vyšlo lépe Moravanům, kteří ve své aréně zvítězili těsně 3:2.
Úvodní sestavy: HC Energie Karlovy Vary: Salfický (Mensator) - Gulaši, Nosek, Gřegořek, Gawryletz, Mocek, Rohan, Gründling, Bombic - Košťál, Pech, Kumstát - Mikeska, Skuhravý, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Dej - Kuběna, Kupec, Zucker HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Valach, Malec - Balej, Petrovický, Pospíšil - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Jankovič, Koreis, Zohorna - Kempný, Křivohlávek Rozhodčí: Smitka, Souček - Lhotský, Svoboda.