Bylo mi potěšením komentovat dnešní utkání 43. kola mezi karlovarskou Energií a Rytíři Kladno a přeji Vám příjemný zbytek večera a krásné prožití víkendových dní.
65:00
Kladno právě vstřelilo branku!Autorem vítězného nájezdu je MICHAL DRAGOUN, který jako jediný z pěti nájezdníků dokázal prostřelit brankáře protivníka.
3:
Lukáš Pech zkusil střelu mezi betony, ale dnes výborného Cháberu neprostřelil.
00:02
Dragoun bekhendovým blafákem překonává Dušana Salfického.
2:
Martin Zaťovič těsně před Cháberou zvednul puk až do ochranné sítě.
1:
Marek Hovorka z mezikruží vystřelil zápěstím, ale branku netrefil.
1:
Tomáš Sýkora zakvedlal pukem, ale Chábera si na něj počíhal a vychytal.
Jako první pojede hráč z Energie.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení branka nepadla a ani k ni neměl nikdo blízko. Žádná vyložená šance se ani na jedné straně neodehrála. Za malou chvíli přijdou na řadu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Hosté již v přesilové hře asi nic nevymyslí a jestli to tak dopadne, přijdou na řadu samostatné nájezdy.
64:41
Gřegořek odchází na dvě minuty za zdržování hry...a to se mu nelíbí. S dveřmi od trestné lavici párkrát třísknul, ale to mu nebylo nic platné.
64:33
Oddechový čas pro domácí.
64:33
Bílek v útočném pásmu přihrál Hluchému, který byl v mezikruží skoro osamocen. Nakonec jeho střela byla zblokovaná do ochranné sítě.
64:15
Nakonec zavezl puk do útoku Gulaši, ale až za cenu ofsajdu.
64:00
Mikeska rozjíždí útočnou akci.
63:42
V útočném pásmu jsou momentálně Energetici, ale záhy přichází o kotouč.
62:42
Lupine zavezl puk do útočného pásma a na kotouči je Bílek.
62:16
Gulaši vybízel Košťála na steč, ale ten o puk přišel.
61:59
Dragoun z levé strany výborně vystřelil, Salfický puk lapačkou vyrazil pouze nad sebe a až napodruhé ho uschoval do své dlaně.
61:45
Čárový rozhodčí přerušuje hru pro opuštění puku ledovou plochu. Vhazuje se po pravici kladenského brankáře.
61:17
Látalova tvrdá střela končí na vyrážečce Salfického.
60:43
Zaťovič zachytil vyhození kladenských hráčů, z otočky vystřelil, ale puk šel mimo.
60:30
Z ní však nic nebylo, na druhé straně se naopak dostal ke střele Gawryletz. Jeho střelu chytil bez problémů brankář hostů.
60:08
Ti však vzápětí o puk přišli a Kladno zakládá útočnou akci.
60:02
Vhazování pro Karlovarské.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině měla navrch jednoznačně karlovarská Energie, která odehrála skoro celé dějství v útočném pásmu. Měla i několik vyložených šancí, které však pochytal dnes výborně chytající Rytíř Jan Chábera. Díky němu utkání dospělo až do prodloužení, kde se může odehrát úplně cokoliv.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:42
Dohrává se ve středu hřiště, hra dospěje do prodloužení.
59:16
Gřegořek zakládá akci...
58:56
Libor Procházka obdržel desetiminutový trest za nesportovní chování.
58:56
Za brankou Salfického došlo ke střetu mezi dvěma hráči a na ledě zůstal ležet Hovorka. Rozhodčí přerušuje hru.
58:28
Gawryletz střílel od modré, ale Chábera pozorný.
58:00
Dej nezachytil přihrávku ve středním pásmu.
57:34
Patera z pravé strany chtěl nahodit na teč před branku, ale to se mu nepodařilo.
57:03
Kladnu se nepodařilo vjet do útočného pásma.
56:30
Lukáč střílel na branku soupeře, ale trefil jen levý beton Salfického.
55:04
Rozjetý Kumstát se hnal po pravém mantinelu, ale výborným zákrokem ho zastavil jeden z hostujících obránců.
54:38
Hosté vyhazují ven ze třetiny.
55:34
Hraje se ve středním pásmu.
54:52
Piskáček nahazoval puk na branku, ale ten byl tečován mimo.
54:40
Ale je tu vyloučení i na druhé straně. Košťál hrál vysokou holí a trefil Libora Procházku. Menší trest za vysokou hůl.
54:19
Dlouho takhle domácí diváci nefandili svému mužstvu zde v Karlových Varech. Energetici jsou jednoznačně lepší a také Kuchler odchází na dvě minuty za hákování.
54:00
Zaťovič dostal přihrávku na levou tyčku a jen o centimetry míjí branku soupeře.
53:50
Dragoun se z ničeho nic objevil v mezikruží před Salfickým a ač tísněn, tak výborně vystřelil na branku domácích. Salfický na poněkolikáté ukrývá kotouč ve své dlani.
53:14
Růžička vystřelil od modré projektyl, který Salfický zpacifikoval až na podruhé.
53:00
Kladno se osvobozuje.
52:45
Karlovy Vary dále naléhají na branku Chábery.
52:32
Energie pokračovala až do doby, kdy přišel puk na hůl Gulašiho. Jeho střela končí v lapačce Jana Chábery. Rytíře se vším všudy.
52:23
Pech přenechal puk Kumstátovi, ke střele se nedostal, ale energetici pokračují.
51:53
Prošek zachytil puk na modré, nahodil na branku, ale puk ani nedolétl k Cháberovi.
51:54
Energetici pokračují ve hře z druhé třetiny a nenechávají Kladno, aby se dostalo do nějaké šance.
3128 diváků přihlíží souboji mezi HC Energie Karlovy Vary a Rytíři Kladno.
50:20
Pech dohrál souboj s Liborem Procházkou a tělem ho narazil na mantinel. Od karlovarských fanoušků si zasloužil potlesk i proto, že Procházka nepatří zrovna mezi jejich oblíbence.
50:09
Kladno v útočném pásmu.
49:40
Ke střele se však nedostalo a naopak na druhé straně ujížděl do šance Václav Skuhravý, který však neměl rychlost a tak si s ním hráči v bílých dresech poradili bez sebemenších problémů.
49:15
Kladnu se podařilo vyhodit a vydalo se do útoku.
48:46
Energetici vybojovali puk v útočném pásmu.
48:37
Na ledě se mírně přiostřuje. Možná je to jen zdání, jelikož od začátku utkání nebylo k vidění přílišné agresivní hry, která je v rámci pravidel a zároveň by zahřála diváky v KV Aréně.
47:54
Tam dobře zafungovala obrana Kladna a s pukem si poradila.
47:30
Mikeska v pravém rohu přejíždí na modrou čáru, přihrává před bránu...
47:26
Puk se po několika střelách dostal za branku Chábery a tam ho podrželi u mantinelu hráči Kladna. Vhazování po pravici kladenského ochránce svatyně.
47:10
Energetici se drží v útočném pásmu...
46:42
Zaťovič kličkoval v mezikruží, ale ke střele se nedostal.
45:59
Teď se Hovorka neukázal v dobrém světle. Zucker dojížděl puk u levého mantinelu v útočném pásmu a narazil Zuckera na mantinel, který zůstává ležet na lede...no a světe div se...dvě minuty, no dobře, berme rozhodnutí rozhodčích...ale za hákování...!
45:52
Kladnu nevyšla souhra a po zakázaném uvolnění se vhazuje po levici Chábery.
45:12
Posmyk poslal lehkou střelu od modré na Salfického. Ten s ní snad ani nemohl mít problémy.
44:42
Energetici zakládají útočnou akci.
44:31
Hluchý se dostal k puku, přenechal ho svému spoluhráči, který vystřelil na Salfického. Ten si u tyčky ponechal beton a tak se střelou neměl problémy.
44:23
43:32
Prošek vyslal Zuckera do útoku, ten zajel za branku a přihrál Skuhravému, který jen o kousek minul branku.
43:01
Puk zachytil jeho soupeř a to Mikeska.
42:52
Lepine za svoji brankou kvedlá pukem a rozjíždí akci.
42:32
Dragoune nezachytil puk na útočné modré.
42:00
Teď se mohlo pískat zakázané uvolnění, jelikož Mocek byl od puku daleko, ale budiž.
41:22
Energetici se chystali do útoku, ale Kladenští tomu rázně zabránili.
41:11
Hovorka z pravé strany poslal od mantinelu puk na Salfického, který ho chytil do náruče.
40:43
Kladno se dostalo do útoku, ale energetici vzápětí puk vyhodili.
40:03
Vhazování pro karlovarské hráče.
40:01
Ve druhé třetině byla jednoznačně lepší karlovarská Energie. Kladno držela dlouho pod tlakem až se ji podařilo vsítit vyrovnávající branku z hole ostrostřelce Petra Kumstáta. Druhá třetina začne přibližně v 19:40.
40:00
39:43
Růžička vystřelil od červené čáry, ale střela šla mimo branku.
38:21
Pech se dostal k puku na útočné modré čáře, přenechal puk Zaťovičovi, kterého však Chábera výborně vychytal. K dorážce se dojíždějící Kumstát již nedostal.
38:00
Kladno se těžko dostává do útočných akcí. Když už se dostane ze svého pásma, tak narazí na, ve druhé třetině, dobře fungující obranu domácích.
37:43
Energetici znovu v útočném pásmu.
37:20
Rychlost hry trochu polevila.
36:43
Domácí po dlouhé době vyhazují přes všechny čáry a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
36:30
Za brankou Salfckého drží puk Kalla.
35:23
Karlovy Vary právě vstřelily branku!Zasloužená branka karlovarské Energie. Gřegořek poslal puk ve středním pásmu na Pecha a ten následně poslal příhru na PETRA KUMSTÁTA. Ten upaloval na branku Chábery skoro osamocen a prostřelil brankáře Kladna mezi betony. Asistence: Lukáš Pech, Petr Gřegořek.
35:00
Gřegořek tvrdě pálil od modré, ale trefil pouze soupeře.
34:30
Lučka ztratil puk za brankou hostí.
33:50
Energie je jednoznačně lepším mužstvem, kdy se do útoku pouští každou chvíli. Kladno je rádo, že puk dokáže vyhodit ven ze třetiny.
33:20
Kuběna zaváží puk.
33:00
Další akce Energie. Puk si vzal na svoji hokejku Gulaši, objel s ním branku Chábery a vystřelil. Kde se vzal, tu se vzal...opět Chábera. Kladenský brankáře je úplně všude. Beton, druhý beton, rameno, lapačka. Karlovarští si nevědí rady.
32:31
Kladno se výborně sehrané přesilové hře domácích ubránilo . Nechybělo mnoho a Karlovarští mohli slavit vyrovnávací branku.
32:15
Gawryletz střílel od modré, ale tam mu do střely lehl výborně jeden z kladenských hráčů a následně se mu podařilo vyhodit puk ze třetiny.
32:00
Gřegořkova střela mimo.
31:50
Energetici se mocně tlačí do branky hostů...
31:15
Kumstát přenechal puk Sýkorovi, který je za brankou hostů.
30:50
Energie se opět pouští do útočné akce.
30:31
Zakvedlal, sjel si trochu na střed a poslal puk přímo na hokejku Gřegořka, který následně vystřelil. Dnes výborný Chábera byl ale na místě.
30:20
Pech zachytil puk a kvedlá s ním v pravém rohu.
30:14
Další vyloučení, kdy za podražení Zuckera odchází na lavici trestů Milan Hluchý.
29:40
Mocek nahodil do útočného pásma, ale připravený kladenský hráč nedal důvod k tomu, aby si Energie vytvořila nějakou šanci.
29:30
A čárový rozhodčí píská úmyslný ofsajd. Vhazovat se bude po levici karlovarského brankáře.
28:40
Energetici mají více ze hry, ale prosadit gólově se ne a ne...
28:26
Nahození hráče v zeleném dresu končí na hrudi Chábery. Vhazuje se po jeho pravici.
28:13
Kladno ale brání výborně a vyváží puk do středního pásma.
28:00
Karlovarští znovu v útočném pásmu.
27:20
Skuhravý se dostal za brankou k puku, když byl Chábera u pravé tyče. Karlovarský kapitán začal objíždět branku a chybělo málo, aby zasunul puk za brankovou čáru.
26:52
Ta byla zastavena ve středu kluziště.
26:40
Kladno je za svoji brankou a rozjíždí útočnou akci.
26:10
Domácí se opět osvobozují.
25:50
Drtinovi se nepodařilo vystřelit, ale alespoň přihrál svému spoluhráči.
25:25
Karlovarští vyhazují puk přes všechny čáry.
25:05
Kameš z levé strany míjí branku.
24:47
Lepine dostal přihrávku na levou stranu kluziště, popojel si blíže ke středu, ale jeho rána byla tečována a letěla do výšin, kam si pro ni sáhnul domácí brankář.
24:30
Kladno v útoku.
24:07
Gulaši dostává dvě minuty za hákování.
23:40
Lukáč poté co vyskočil z trestné lavice dostal puk na hůl, přihrál před branku Hovorkovi a ten tečoval střelu na branku domácích. Tam byl připravený Salfický.
23:30
Skuhravý držel puk v levém rohu, ale nepodařilo se mu vystřelit, do útoku se žene Kladno.
23:00
Gulaši nahodil puk do útočného pásma.
22:30
Mocek neudržel puk v útočném pásmu a energetici jednou od znovu.
22:00
Chábera si pohlídal i střelu od modré.
21:35
Kumstát z rohu najel až před Cháberu, ale vystřelil, ale Cháberovo beton byl na správném místě.
21:23
Na trestnou lavici odchází kladenský Lukáč, který obdržel dvě minuty za držení.
21:15
Energetici se drží v útočném pásmu.
21:07
Ofsajd domácího celku.
20:45
Kumstát od své branky projel až do mezikruží v útočném pásmu, vystřelil, ale Chábera si kotouč pohlídal.
20:24
Zakázané uvolnění hostů.
20:05
Úvodní buly druhé třetiny vyhrály Karlovy Vary a zakládají útočnou akci.
20:01
V prvním dějství jsme viděli vyrovnanou partii, kdy se obě mužstva mohla ukázat v přesilových hrách. Kladno využilo hned tu první a dostalo se po zásluze do vedení. Ačkoliv se dařilo v početní výhodě i energetikům, Cháberu překonat nedokázali. Druhá třetina začne přibližně v 18:50
20:00
19:35
Jak hraje Energie v plném počtu, je lepším mužstvem. Ale hraje se na góly a ten má Kladno o jeden víc.
19:19
Kotrlova střela od levého mantinelu končí v lapačce Jana Chábery.
18:50
Drtinova střela končí na Salfického vyrážečce.
18:30
Energetici brání výborně a nedovolují soupeři dostat se na delší čas do útočného pásma.
17:50
Sotva se dostalo Kladno do útoku, už Kumstát vyhazoval přes všechny čáry.
17:33
Zakázané uvolnění středočeských hráčů.
17:30
Kladno rozjíždí útočnou akci.
17:18
Dobrý forčeking domácích vedl až ke střele Gawrletze. Chábera drží puk ve své moci.
16:59
Po tlaku na Kladno se můžou pro změnu ukázat Rytíři. Skuhravý hákoval a jde si na dvě minuty odpočinout.
16:40
Skuhravý nejdříve trefil tvrdou střelou Drtinu, který se nemohl moc hýbat a následně měli energetici šanci v těsnosti Chábery. Nic z toho však nebylo.
16:00
Energetiici opět v útočném pásmu.
15:30
Karlovy Vary dlouho držely útočné pásma a Kladno nevědělo, kde jim hlava stojí. Nakonec se ke střele z voleje dostal Gřegořek, který trefil Cháberovo rameno.
15:24
Zaťovič předává Pechovi a zase znovu.
15:00
Energie se drží v útočném pásmu...
14:39
Vhazuje se ve středním pásmu poté, co jeden z energetiků vystřelil puk mimo kluziště.
14:32
...a z pokračování útoku je tu dvouminutový trest pro Davida Růžičku, který zahákoval v předbrankovém prostoru Kuběnu.
14:00
Gawryletz nahazoval puk od modré na branku, ale k teči se žádný z energetiků nesdostal....útočná akce pokračuje.
13:25
Mikeska z rohu přihrál na Košťála, který však mířil mimo.
12:33
Klíma upaloval po levé straně, v útočném pásmu zaseknul, ale jeho střela byla zblokována a šla mimo branku.
12:27
Drtina dostal přihrávku na středové kruhy, kdy se mu podařilo, ač byl tísněn, vystřelit. Salfický puk zlikvidoval.
12:20
Kladno hraje zodpovědně a místo aby udělalo chybu. Vyhodí puk z obrany do středního pásma.
11:30
Další pokus západočechů o rozjetí útočné akce málem skončil tragicky, když puk zachytil jeden z hráčů Kladna. Vzápětí o něj ale zase přišel.
11:11
Vhazuje se po pravici Chábery.
11:00
Hraje se převážně ve středním pásmu, občas se jednomu z mužstev podaří vystřelit, ale že bychom viděli vyloženou šanci, to se říci nedá.
10:10
V elitní formaci Karlových Varů Zucker prohání obránce Rytířů, ale zatím to není k ničemu.
9:44
Zakázané uvolnění Energi.
9:30
Energetikům se nedaří usadit se na delší dobu v útočném pásmu tak, jak se to podařilo v předchozí přesilové hře Kladnu.
9:13
Domácí kotel vyvolává nejčastější pokřik sezony: "VYROVNAT!!"
9:00
Mocek založil útočnou akci, ale Sýkora puk za brankou Chábery přenechal hostům.
7:44
Bílek zabránil karlovarským hráčům v pokračování do útočného pásma a jde si sednout na dvě minuty.
7:25
Dragoun upaloval po pravé straně a snažil se střelou zápěstím překonat brankáře domácích. Ten tomu však pravým ramenem zabránil.
7:00
Kotrla nezpracoval přihrávku na polovině hřiště a puk tak náleží kladenským hráčům.
6:36
Klíma z pravého kruhu vyzkoušel pozornost Chábery, který ukryl kotouč do lapačky.
6:15
Po zakázaném uvolnění se vhazuje po levici Salfického.
6:00
Klíma na pravé straně přihrával Gawryleztovi, ale tam byl připravený kladenský útočník a puk vypíchnul za modrou čáru.
5:30
Energetici se snaží útočit, rozjíždějí útok.
5:00
Pech přenechal puk na útočné modré Kumstátovi, který však na branku hostí vystřelit nedokázal.
4:30
Rytíři jsou brankou povzbuzeni a opět se tlačí do útoku.
03:15
Kladno právě vstřelilo branku!Když už se Kladnu podařilo usadit se v pásmu, tak to stálo za to. Krásná přihrávka od Kally a následná příhra na JIŘÍHO BICKA rozhodla o úvodní brance utkání. Bicek před brankou hezky zamíchal pukem a pověsil ho pod víko karlovarské branky. Asistence: Pavel Patera, Jaroslav Kalla.
2:50
Kladnu se nedaří usadit v útočném pásmu. Energie dobře brání modrou čáru.
2:30
Energie opět vyhazuje přes všechny čáry.
1:50
Nakonec vystřelil od modré Růžička, ale Salfický vyrazil. A Zaťovič vyhazuje puk ze třetiny.
1:20
Hosté točí karlovarské hráče.
1:00
Kladno se opět dostává do útočného pásma.
0:52
Hovorka pálil tvrdě od modré, ale pro Salfického nebyl problém kotouč zneškodnit.
0:39
Tak nakonec se vylučuje. Domácím fanouškům se to sice nelíbí, ale na trestné sedí Václav Skuhravý, který obdržel čtyři minuty za hru vysokou holí.
0:30
Gulaši nahodil puk do útočného pásma, tam se potkal Skuhravý s Drtinou, který zůstal ležet na ledové ploše. O faul se podle dvojice sudích nejednalo.
0:05
Rozhodčí Husička vhodil puk mezi hráče a Kladno může založit první akci.
00:01
Ze šaten jdou na led už také hráči a to jak hostující Kladno, tak domácí Karlovy Vary. Kladno přijela povzbudit na západ Čech hrstka věrných fanoušků.
Na ledě krouží Varan Karlos a čtyři muži v pruhovaných trikotech...na hráče se stále čeká.
Když už tu byla řeč o Dušanu Salfickém, nesmíme opomenout i ochránce svatyně na druhé straně a to Jana Cháberu. Ten v posledních pěti zápasech inkasoval pouhých sedm branek a bezpochyby bude oporou Kladna i v dnešním utkání.
S jistotou se do branky Energie představí Dušan Salfický. Ten drží západočechy ještě v šanci na předkolo play off a jak řekl trenér Vladimír Kýhos, není důvod dělat změnu na brankářské pozici, když se mužstvu daří.
Do utkání s největší pravděpodobností naskočí za Karlovy Vary Travis Gawryletz, který po příchodu z Kanady patří mezi nejlépe hodnocené obránce v zeleném dresu. Za Rytíře opět naskočí i bývalý karlovarský hráč a kladenský odchovanec Vítězslav Bílek.
Úvodní sestavy: HC Energie Karlovy Vary: Salfický - Gründling, Gulaši, Rohan, Gřegořek, Lučka, Mocek, Prošek, Gawryletz - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Klíma, Sýkora, Kotrla - Dej, Mikeska, Kuběna. Rytíři Kladno: Chábera - Posmyk, J. Drtina, Kameš, Lepine, L. Procházka, David Růžička, Pavlů - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Knotek, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Eberle, Dragoun, Hluchý - Piskáček, Bílek, Rozhodčí: Husička, Hradil - Bláha, Kostka.
Dobrý den z Karlových Varů, kde domácí Energie přivítá Rytíře z Kladna. Karlovy Vary se i přes dvě vítězství v posledních kolech drží stále na poslední příčce. Kladno je na tom podstatně lépe. Před energetiky si drží náskok třinácti bodů a momentálně se ocitá na deváté pozici z celkem čtrnácti extraligových celků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.