Po dvou domácích porážkách si dnes energetici v KV Areně opět užívají děkovačku. Nutno říci, že zaslouženě. Výkon Bílých Tygrů měl v utkání sestupnou tendenci a bylo znát, že ambiciózní celek se v těchto dnech nepotkal s formou. Zajímavostí je, že Bílí Tygři Liberec v KV Areně prohráli vůbec první utkání. Do dnešního dne byli v nové karlovarské aréně stoprocentní.
Hvězdy utkání: Petr Kumstát - Lukáš Vantuch.
Zásahy brankářů ve třetí třetině: Salfický 7 - Pinc 11.
Utkání sledovalo 2421 diváků.
60:00
59:38
Domácí si závěr zápasu užívají v útočném pásmu.
59:00
Pech se protlačil z úhlu až do brankoviště, tísněný zakončil mimo.
58:30
Domácí puk vyhodili za libereckou branku tak, že to není icing.
57:14
Bárta obkroužil branku a po jeho střele poskakoval puk před Salfickým.
55:15
Vak dlouho operoval s pukem v rohu útočného pásma. Celou akci ale zmařil nepřesnou nahrávkou před branku na hůl protihráče.
54:03
Kumstát mohl zkompletovat hattrick. Z bezprostřední blízkosti střílel dobře do růžku, Pinc si vychutnal zákrok lapačkou.
53:49
Gřegořek od modré trefil Kumstátovy brusle.
53:03
Hosté už moc nikam nespěchají. Zřejmě tuší, že sérii neúspěchů dnes nepřeruší.
52:05
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Pinc nejprve se štěstím zachytil Gulašiho tečovanou střelu. V pokračujícím útoku Energie se puk dostal do mezikruží na JANA KOŠŤÁLA. Ten stál brance zády, naslepo zkusil vystřelit bekhendem a trefil se po zemi k tyči. Asistence: Petr Mocek.
51:24
Hosté hrají v plném počtu.
51:03
Skladaný si sjel před branku na nahrávku Skuhravého, z voleje střílel do středu branky. Puk má Pinc.
49:57
Po střele od modré už Pinc klečel a Košťál jej zkusil přehodit. Liberecký gólman drží šance svého týmu po skvělém zásahu lapačkou, při kterém si snad málem musel vykloubit rameno.
49:36
Hosté se po vyhraném buly osvobodili.
49:21
Kumstát na křídle našlápl k dnešnímu hattricku a Vantuch (LIB) jej musel podrazit.
48:23
Gulaši od modré trefil Pincův beton.
47:48
Hosté se v této třetině logicky ujímají role tvůrce hry, ta jim zatím příliš nesedí.
47:16
Zakázané uvolnění Energie. Ta už hraje v plném počtu.
46:44
Nedvěd evidentně není v optimální formě, technickou střelou minul branku o metr.
46:14
Liberec opět tlačí, málo však střílí.
45:46
Nyní se provinili postavením hráče v brankovišti. Hra se přesouvá do středního pásma.
45:35
Hosté svírají Energii.
44:45
Vyloučen Martin Gründling (KVA) na 2 min. za držení trest + 10 min. osobní trest na nesportovní chování. V ponechané výhodě od modré pálil Moravec, Salfický puk pouze tečoval a ten se kutálel decimetr vedle levé tyče.
44:18
Vak se u levé tyče rozhodl nestřílet, objel branku. Už ale nedokázal dokroužit celý oblouk a zakončit do odkryté brány.
43:28
Skuhravého pokus od modré Pinc schoval ve své lapačce, hra přerušena.
42:52
Mikeskovou nahození se odrazilo od Pincových betonů, Skladaný se k dorážce nedostal.
42:46
Vhazování před Pincem.
42:21
Ve třetí třetině se hraje hodně útočně, dobré střely musel likvidovat i Pinc.
40:56
Kudrna pohrdl šancí zapsat se do Zlaté helmy a především vyrovnat. Poté, co proklouzl mezi dvěma beky, jel sám na Salfického, ten jej vychytal.
40:26
Hosté po buly obsadili karlovarské pásmo. Než se ale dostali ke střele, byli vytlačeni.
40:01
I když o správnosti oficiálního údaje o počtu střel lze s určitou mírou pochybovat, těžko popřít, že energetici měli z 2. třetiny více. Oproti předchozím utkáním se zatím dokážou vyvarovat minel v obraně a využívají šance, které se jim naskytnou. Hosté toho v prostřední třetině moc nepředvedli. Nutno také podotknout, že utkání je poměrně vyhecované, souboje se často dohrávají i po odpískání.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Salfický 3 - Pinc 6.
40:00
38:54
Hosté v závěru třetiny tlačí, domácí obrana zatím odolává. Vakovy dvě střely zblokoval postupně Mocek a Gulaši.
38:04
Nedvěd po otočce nahrál před Salfického, puk zachytil jeden z energetiků.
37:45
Další ofsajd Bílých Tygrů.
37:31
Hosté posunuli karlovarskou branku, hra je vykázána do středního pásma.
37:16
Hosté se při přechodu do pásma dostali do ofsajdu.
36:41
Sražení karlovarského hráče na led po odpískání řeší sudí domluvou. libereckým hráčům.
36:19
Karlovy Vary právě vstřelily branku! PETR KUMSTÁT smeká před Pechem jako poděkování za nahrávku před bránu přesně na hůl. Puk mohl ještě zastavit Výtisk, ale nešťastně se mu zamotal mezi nohama. Asistence: Lukáš Pech, Jan Košťál.
36:04
Zakázané uvolnění Tygrů. V posledních minutách hra moc krásy nepobrala.
34:58
Vantuch bekhendem a z otočky mířil vedle pravé tyče.
34:30
Kumstát dostal nahrávku zpoza branky, z úhlu trefil Pince do betonů.
33:12
Gulaši od modré trefil levou tyč! Puk se odrazil napříč brankovištěm ven z branky k mantinelu. Hosté se následně osvobodili.
32:35
Lukáš Vantuch (LIB) na útočné modré zasáhl Pecha hokejkou do obličeje a dostává 2 minuty.
31:57
Gřegořek z úhlu trefil Pincovu lapačku.
31:29
Video potvrdilo, že Energie stále vede 2:1.
31:29
Střelcem byl zřejmě Čakajík, nemohu to však tvrdit s jistotou, polovina libereckých hráčů má vyhrnutý dres a nelze je identifikovat.
31:08
Liberecký obránce s pomocí teče od modré trefil tyč. Situace se ještě bude posuzovat na videu!
29:27
Bulíř cítící Mikeskovu hokejku u novy spadl příliš ochotně, sudí nechává hru pokračovat.
29:17
Velice emotivní přesilovka Liberce je u konce. Hosté toho příliš neměli. Vhazuje se před Pincem.
28:20
Pinc si při rozehrávce vyjel daleko z branky, nahrál jen do středního pásma na hůl domácích. Kumstát zkusil vypálit a Pinc musel zasahovat na neobvyklém místě na vrcholu kruhu.
26:53
Teď rozdělení trestů příliš nerozumím. Nedvěd zasáhl Gründlinga hokejkou do obličeje, ten si to nenechal líbit a ohradil se. Ztrestat se jej vydal Výtisk a další liberečtí borci, rozdali si několik rychlých úderů. Gründling nakonec dostává 2 min. za sekání + 2 min. za hrubost, Výtisk 2 min. za hrubost.
26:41
Liberečtí přidali na obrátkách, Nedvědův útok kombinuje v pásmu.
25:10
Karlovy Vary právě vstřelily branku! V plném počtu ale obrana Tygrů totálně zaspala. Od modré sám na gólmana ujel MARTIN ZAŤOVIČ a svižnou ranou nad vyrážečku poslal Energii do vedení. Asistence: Lukáš Pech, Václav Skuhravý.
24:48
Hosté jsou kompletní, oslabení jim příliš starostí nenadělalo.
23:57
Energetici zatím v přesilovce nevystřelili.
23:27
Hosté vyhazují.
22:43
Liberečtí mají dnes problém se střídáním, opět hráli v šesti. Trest odpyká Marek Trončinský (LIB).
22:40
Bortňák nahrával před branku, tam žádného spoluhráče nenašel.
21:41
Domácí dlouho kombinovali v libereckém pásmu, ale bez nějakého většího střeleckého efektu.
20:26
Hosté začali zhurta, Bartovič z dobré pozice přestřelil.
20:01
První perioda je za námi a po zásluze skončila remízou. S domácími, kteří se v těžkých chvílích už nemohou příliš opřít ani o své fanoušky, to v 17. minutě nevypadalo dobře. Po nevydařené dlouhé přesilovce 5 na 3 jim sebevědomí srazil nenadálý Kudrnův gól. Hned v další minutě ale i díky zaváhání liberecké obrany dokázali vstřelit gól, který si za dosavadní aktivitu určitě zasloužili. Na Liberci je vidět, jak kvalitní má tým, ale také, že se nenachází v optimálním psychickém rozpoložení. Druhá třetina začne přibližně v 16:50.
Zásahy brankářů v první třetině: Salfický 8 - Pinc 12.
20:00
19:40
Třetina už se spíše dohrává, Gawryletz vyčkává za vlastní brankou.
18:30
Hra se teď trochu divoce přelévá od branky k brance. Časomíru zastavil až Salfického zákrok lapačkou proti lehké střele od mantinelu.
17:07
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté zaspali v obraně a vzniklo z toho přečíslení 3 na 1. Košťál předložil puk na pravé křídlo, Pinc se nestačil přesunout a PETR KUMSTÁT parádně zamířil do horního růžku. Asistence: Jan Košťál, Petr Gřegořek.
16:41
Liberec právě vstřelil branku! Domácí neproměnili dvojnásobnou přesilovku a tady je trest. Vantuchovu nahrávku před branku pod Salfického tečoval JAROSLAV KUDRNA. Asistence: Lukáš Vantuch, Tomáš Vak.
16:28
Kica naskakuje na led, hned se k němu dostal puk a liberecký útočník se dokázal z úhlu natlačit před branku. Salfický po dlouhé době musel zasáhnout.
16:05
Dejův pokus od modré vyrazil Pinc betony.
15:35
Hosté po buly vyhodili.
15:29
Domácí přestřelili do ochranné sítě. Hosté jsou ve čtyřech a z nejhoršího venku.
15:14
Skvělý Pinc! Vychytal Kumstáta, kterého před brankou ideálně naše Pech.
14:52
Gawryletz do betonů Pince.
14:24
Vyloučen Petr Kica (LIB) za příliš mnoho hráčů na ledě. Domácí si zahrají 48 vteřin 5 na 3,
14:17
Liberec vyhazuje, diváci se však bouří, viděli faul na Gawryletze.
13:11
Aréna aplauduje choreu s nápisem: Tento způsob trénování zdá se nám poněkud nešťastným.
13:11
Za podražení Košťála odjíždí na trestnou lavici Michal Bárta (LIB).
11:56
Perné chvilky pro Salfického, Vak to dvakrát zkoušel od pravé tyče, puk poskakoval v brankovišti, za čáru jej doklepnout nedovedl nikdo.
11:28
Ani domácí toho v přesilové hře moc nevymysleli. Jednu velkou šanci vychytal Pinc. Po sevření kotouče se vhazuje ve středním pásmu.
11:08
Liberec v pěti.
11:08
Gulaši z pravého kruhu přestřelil.
10:23
Pinc v nejistém postoji držel puk před čarou jen silou vůle a to bylo silné lákadlo pro Skladaného a Deje, aby si zkusili šťouchnout. Po malé strkanici vykazuje sudí hru do středního pásma.
9:56
A Vantuch vyhodil puk znovu, tentokrát obloučkem z rohu kluziště.
9:21
Liberec vyhazuje zásluhou Vantucha.
9:08
Tomáš Urban (LIB) vyloučen za hákování.
9:03
Bárta z úhlu prověřil bekhendem Salfického. S vyraženým pukem si zajel i za branku, kde o něj už ale přišel.
8:22
Po zákroku Pince se vhazuje v obranném pásmu Liberce.
7:45
Pořádně zahrozit dokázali Tygři až v plném počtu. Energetici se nakonec z tlaku osvobodili.
7:31
Energie v plném počtu.
7:26
Po sérii dorážek se puk vykutálel těsně vedle levé karlovarské tyče.
7:16
Až teď drží hosté pásmo.
7:00
Puk znovu za Pincem.
6:30
A znovu se Energie osvobodila. Liberci se přesilovka nedaří.
6:06
Skuhravý vyhodil.
5:31
Lukáš Pech (KVA) z pásma vyhodil odrazem o spoluhráče na střídačce a dostává 2 minuty za zdržování.
4:49
Dej pálil z úhlu, Pinc byl rozhozený, ale přesto dokázal zasáhnout.
4:20
Hosté zatím příliš nedokážou udržet puk na holi a jejich útoky rychle končí.
3:49
Skladaný měl rychlost, z úhlu mířil na branku, hledal však ještě lépe postaveného spoluhráče. Nenahrál přesně.
2:47
Pinc srší sebevědomím, střelu z půlky nyní vyrazil a následně s pukem několik sekund žongloval na hokejce. Poté rozehrál.
1:41
Pěkná akce Lukáše Pecha. Domácí centr nejprve svůj tým osvobodil z tlaku, rychlým pohybem vybruslil ze situace dva na dva do situace dva na jednoho, nahrál Kumstátovi, jehož střelu Pinc vyrazil do rohu.
1:07
Kumstát vlétl po křídle do pásma, nahrál do mezikruží, odkud z první pálil Košťál. Mířil vedle pravé tyče, během střely navíc spadl a smetl libereckou branku.
0:40
Bulířovo střelu z levého kruhu vyrazil Salfický betony.
0:27
Nahození od Skladaného se zmocnili hosté.
00:01
Na soupisce Energie vidíme novou akvizici ze Zlína Tomáše Sýkoru, naopak bývalý energetik Marek Melenovský už se dnes bude hlásit ve Zlíně.
Vítejte u online přenosu z KV Areny. V karlovarském stánku hokeje dnes zhlédneme souboj celků, které mají co napravovat. Zatímco však hosté si potřebují spravit sebevědomí po sérii čtyř porážek v řadě, domácí si chtějí částečně udobřit fanoušky za téměř celý dosavadní průběh sezony.
Úvodní sestavy: HC Energie Karlovy Vary: Salfický (Mensator) - Gřegořek, Gawryletz, Gulaši, Mocek, Látal, Prošek, Gründling - Košťál, Pech, Kumstát - Skladaný, Skuhravý, Dej - Mikeska, Sýkora, Zaťovič – Kuběna, Klíma T., Vachovec - Zucker. Bílí Tygři Liberec: Pinc (Stejskal) - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub - Bárta, Špaček, Kudrna, Urban, Kica, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak, Nedvěd. Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Pešek, Jelínek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.