Děkujeme, že jste nás sledovali, a těšíme se na shledanou u dalších přenosů z KV Areny.
Domácí hokejisté slaví a myslím, že více než pokoření dlouhé neúspěšné série se zlínským soupeřem je těší odskočení od poslední Mladé Boleslavi. Zlín dnes v KV Areně nebyl ve své kůži, chyběl mu souvislejší tlak a většinu jeho šancí pochytal Dušan Salfický.
Nejlepší hráči utkání: František Skladaný (KVA) - Roman Vlach (ZLN).
60:00
59:50
Utkání se dohrává, KV Arena je na nohou.
59:12
Zlín právě vstřelil branku! Hosté se přece jen dočkali čestného úspěchu. Galvasovu střelu k bližší tyči tečoval MARTIN HAMRLÍK. Asistence: Lukáš Galvas, Petr Leška.
58:21
David Zucker (KVA) vyloučen za podražení. Domácím teď půjde především o to, aby udrželi čisté konto pro gólmana Salfického.
56:23
Další Kumstátův únik končí na betonech zlínského gólmana.
52:56
Karlovy Vary právě vstřelily branku! To je tedy ironie. Na listinu střelců se v dnešním zápase zapíše i nedávný "beran" TOMÁŠ SÝKORA. Po zavezení kotouče do pásma poslal puk Zucker na volného Kuběnu, který ihned prodloužil na Sýkoru, který z levého kruhu z první propálil gólmana Zlína. Asistence: Pavel Kuběna, David Zucker.
52:25
Domácí v pásmu Zlína. Gawryletz to zkoušel ze své oblíbené pozice od modré čáry, ale tentokrát se do cesty jeho projektilu položil nebojácně hostující bek.
51:27
Dnešnímu utkání přihlíží 3214 diváků !
51:27
Kumstát se dostal zcela sám do samostatného úniku, ale jeho bekhend se s úspěchem nesešel.
50:16
Zlínský kapitán znovu na trestné lavici. Petr Čajánek (ZLN) se nyní provinil podražením na domácím útočníkovi a nic jiného než dvě minuty za tento prohřešek nemohla hostující šestnáctka očekávat.
48:56
Zlín nastěhován v pásmu Energie, ale berani zatím žádnou kloudnou akci nepředvedli.
48:30
Komerční přestávka.
48:00
Skuhravý tečoval nahození od Gawryletze ještě za letu těsně vedle tyčky.
47:11
Celý sektor za brankou již zvedal ruce a řval GOOOL, ale domácí Skladaný tečovat puk do odkryté klece nedokázal.
46:14
Po závaru u branky Salfického odjíždí na trestnou lavici kapitán hostů Petr Čajánek (ZLN) na dvouminutové posezení, které si hráč vysloužil za napadení.
45:56
Salfický se nyní musel mít na pozoru před střelou Hamrlíka od modré.
45:24
Po několikáté zní celou KV Arenou pískot. A opět tomu tak je po verditku jednoho z rozhodčích. Hněv domácích ochozů však nezabránil faktu, že Petr Mocek (KVA) musí odpykat dvě minuty za podražení.
45:05
Hosté oslabení ustáli, ale stále jsou to domácí, kdo je nastěhován v soupeřově pásmu.
44:11
Hosté se osvobozují.
43:30
Gulašiho pecka z mezikruží končí někde ve výstroji Horčičky.
42:59
Vyloučen Tomáš Linhart (ZLN) na dvě minuty za hákování.
41:27
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Domácí jsou v laufu !!! Soupeř, kterého v předešlých třech letech nikdy neporazili nyní prohrává s energetiky již o tři branky. O třetí zářez se postaral MARTIN ZAŤOVIČ, který ujel všem hráčům v poli a ukázkovou dělovkou pod víko navýšil vedení Energie. Asistence: Michal Mikeska, Martin Lučka.
41:03
Melenovský nyní pěkně protáhl dvěma střelami Salfického.
40:30
Vzápětí pálil Košťál od modré do clonícího beka.
40:15
Hned ze začátku třetiny prověřil Horčičku Skladaný střelou mezi betony.
40:01
Poslední část základní hrací doby začne v cca 19:46.
Druhá třetina nabídla zcela odlišný hokej než předchozích dvacet minut. V útoku oba týmy zařadily o stupeň více a ne herním projevu to bylo znát. Domácí šli brzo do vedení a o pár minut později těsně po dvojnásobné přesilovce vedení navýšili. Hosté si na počet šancí rozhodně stěžovat nemůžou, ovšem domácí Salfický dnes chytá ve výtečné formě a někdy až akrobatickými zákroky bere hostům střelecké sebevědomí.
40:00
39:50
Ofsajd Zlína.
39:07
Hostující útoku jsou čím dál tím více bezzubé.
38:33
Gawryletz nyní učebnicovým zákrokem složil k ledu Köhlera.
38:07
Icing Energie.
37:06
Střelu Galvase vyráží "Salfa" mimo.
36:28
Domácí se již potřetí v tomto oslabení osvobozují.
35:49
Michal Gulaši (KVA) se za vlastní brankou prohřešil vražením na hrazení a musí si odpykat dvě minuty na trestné lavici.
35:26
Domácí váhají s rozehrou za vlastní brankou.
34:30
Zaťovič se prosmýkl mezi obranou hostů. První rána šla do mantinelu, následná dorážka po odrazu zase do betonu.
34:17
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
33:37
Hosté to nyní zkoušejí nahazováním do pásma Varů, ale již dvakrát se tato jejich taktika nesešla s úspěchem.
32:42
Střelu Kubiše vyrazil Salfický hrudí.
32:29
31:34
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Branka v přesilovce to sice již není, ale domácí ji vsítili při vybojovaném tlaku z ní. Gründling to zkusil z mezikruží, ale Horčička vyrazil před sebe. Puk se však odrazil přes ně na hůl FRANTIŠKA SKLADANÉHO, pro kterého nebyl problém dorazit puk do odkryté klece. Asistence: Martin Gründling.
30:12
Domácím dělá problém udržet útočné pásmo. Hosté se již potřetí osvobozují.
29:30
Vyloučen Martin Hamrlík (ZLN) na dvě minuty za podražení Skladaného.
29:08
Domcáí brankář zřejmě o brankovou konstrukci utrpěl ránu do oblasti temena. Vše se však obejde bez ošetřování a domácí borec s dvacítkou na zádech pokračuje v zápase.
28:51
Domácí se znovu osvobozují.
28:12
Zlínští si přehazovali kotouč u mantinelu tak dlouho, až se dotkl ochranné sítě a hosté jsou vykázáni z pásma.
27:32
Domácí hráli zřejmě v šesti. I přes protesty domácí lavičky odjíždí odpykat dvouminutový trest pro hráčskou lavici Energie David Zucker (KVA).
27:07
Mocek byl zcela sám před gólmanem, ale trefil ho do lapačky.
26:30
Galvasova rána od modré dělala domácímu brankáři nemalé potíže.
26:03
Skladaný uloupil přihrávku Hamrlíka a jeho ránu musel Horčička likvidovat betony.
24:59
Míka v úniku trefuje Safického betony.
23:25
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Zpočátku to doslova vypadalo jako nedobytný hrad, ale nakonec zlínská tvrz postavená ze tří mužů v poli padla. Gulaši to zkoušel dvakrát od modré, ale v obou případech ztroskotal na Horčičkovi. Do třetice poslal puk na druhou stranu a TRAVIS GAWRYLETZ se nekompromisní bombou od modré již nemýlil. Asistence: Michal Gulaši.
22:18
21:52
A máme tu hned dvojí vyloučení. Radek Míka (ZLN) musí odypkat dvě minuty za držení a jeho spoluhráč Lukáš Finsterle (ZLN) dostává stejný nášup za podražení.
20:54
Druhé dějství začalo z obou stran spíše opatrným hokejem.
20:01
Druhá třetina odstartuje v cca 18:51.
Utkání zatím "pomyslně" navazuje na předchozí vzájemné střetnutí těchto dvou celků, ve kterém padl dohromady jeden jediný gól. Něco jiného jsou ovšem šance. Těch viděli v prvním dějství diváci požehnaně, a o trochu více jich měli domácí. Největší však byla asi příležitost hostujícího Kubiše, který z otočky trefil tyčku za již ležícím Salfickým. Domácí jsou nyní navíc citelně oslabeni v obraně po vyloučení Gřegořka.
20:00
19:55
Puk na holích Zlína ve středním pásmu.
19:23
Kumstátovo ránu vyráží Horčička betonem.
18:48
Bývalý energetik Melenovský nyní sklepl puk ze vzduchu, ale skákavý kotouč se mu přesně trefit nepodařilo.
18:10
Kubiš se prosmýkl kolem Salfického, ale naštěstí pro domácí neměl potuchy, že má u bruslí kotouč. Následuje buly ve středním pásmu po postavení útočícího hráče Zlína v domácím brankovišti.
17:40
Kotrla hned nadvakrát z bekhendu prověřil Horčičku.
17:03
Hamrlík zahrozil, když se před ním a Salfickým objevilo hluché místo. Zlínský bek se jen napřáhl a poslal puk do secvaknutých betonů brankáře.
16:37
Košťál si pohrál hned se dvěma Zlínskými, ale jeho souhra s Pechem tíženou branku nepřinesla.
15:37
Zakázané uvolnění Energie.
15:01
Další ofsajd zlínského týmu.
14:33
Hosté energetiky melou, ale domácí čtyřka se zuby nehty drží.
14:01
Ofsajd modrožlutých.
13:19
Pískor se nese KV Arenou po verdiktu sudího. Petr Gřegořek (KVA) dostal dvě minuty za podražení plus osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.
12:39
12:26
Domácí se ve zkrácené přesilové hře zatím drží zkrátka.
11:33
Pech nahazoval do branku hostí, kde však číhal s připravenou lapačkou zlínský brankář.
11:00
Gřegořek dostal parádní zadovku od Kumstáta, ale netrefil puk přesně.
10:36
Hosté se nechali náporem domácích, hrajících v oslabení vyprovokovat a je z toho vyloučení. Radim Tesařík (ZLN) obdržel dvě minuty za hrubost.
10:29
Skuhravý hned dvěma střelami prověřil pozornost Horčičky.
09:45
Hosté se zkaženou přihrávkou sami připravili o pásmo.
09:43
Prvním dnešním vyloučeným je Michal Mikeska (KVA). Domácí forvard musí odpykat dvouminutový trest za podražení.
09:37
Domácím nedělá problém zavezení puku do pásma, ale chybí jim přesnost v zakončení.
08:38
Kumstát, Pech a Košťál nyní zatápěli hostující obraně, která však tento nápor přečkala bez újmy.
07:39
Vlach to zkoušel sám ,ale přes obranu Varů neprošel.
06:49
Salfický nyní čelil hned třem šancím z hole Kubiše. Ten si objel branku a pálil bekhendem, následně po odrazu to zkoušel z otočky a od třetice dorážky do již připravené lapačky karlovarského fantoma klece.
06:10
Zucker u mantinelu vybojoval puk, ale ten už je opět v moci PSG.
04:50
Zakázané uvolnění zlínského PSG.
04:39
Hosté rozehrávají od Horčičky.
03:51
Finsterle v úniku nejprve trefil betony Salfického a z následné dorážky jen ležící tělo brankáře!
03:04
Důras to měl přes tři domácí hráče těžké. Nakonec končí puk v lapačce Salfického.
02:34
Zucker byl v nadějné pozici, ale měl zablokovanou hůl. Nutno dodat že daleko aktivnějším týmem jsou zkraje utkání domácí.
01:46
Gründlingovu ránu od modré Horčička vyráží lapačkou před sebe.
01:28
Ofsajd hostujícího celku.
01:15
Zlínští váhají s rozehrávkou za vlastní klecí.
00:56
Finsterle zavezl puk do útočného pásma, ale neměl komu adresovat přihrávku.
00:33
Gřegořek byl u puku dříve a zamezil tak hrozícímu brejku Zlína.
00:26
Skuhravého rána byla zblokována holí jednoho z obránců a puk končí v ochranné síti.
00:01
Hráči obou týmů již krouží na ledové ploše. Budeme dnes svědky prolomení nepříznivé série z pohledu domácí Energie nebo se naopak hosté oklepají po dvou prohrách?
Úvodní sestavy: HC Energie Karlovy Vary: Salfický (Mensator) - Mocek, Gřegořek, Gulaši, Gawryletz, Prošek, Lučka, Látal, Gründling - Sýkora, Kuběna, Skladaný, Mikeska, Zaťovič, Pech, Košťál, Dej, Skuhravý (C), Kumstát, Zucker. PSG Zlín: Horčička (Sedláček) - Tesařík, Řezníček, Matějíček, Galvas, Linhart, Hamrlík, Míka, Valenta - Köhler, Čech, Čajánek (C), Leška, Vlach, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Melenovský, Finsterle, Veselý, Důras. Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Bádal, Pouzar.
Pohled na tabulku Zlín - 5. místo (57 b., 76:85) . . . Karlovy Vary - 13. místo (38 b., 93:111)
Domácím se v posledním zápase podařilo alespoň díky lepšímu skóre odlepit ode dna. Stalo se tak po velmi cenné výhře 4:2 na ledě pražské Slavie. Předchozí dva duely Karlovarští, ještě pod koučem Baďoučkem, prohráli. Zlínští jsou na tom v tabulce daleko lépe, ale v posledních zápasech jakoby beranům došel dech. Po dvou výhrách totiž následovala porážka v Plzni po nájezdech a hned vzápětí doslova vyplenila Zimní stadion Luďka Čajky pražská Sparta po hladké výhře 5:0.
Páteční podvečer nabídne šest duelů v rámci naší nejvyšší hokejové soutěže - Tipsport extraligy. Jeden z nich se odehraje i ve městě horkých pramenů. Do Karlových Varů zavítá zlínské PSG , aby změřilo síly s místní Energií.