Jen doplním hvězdy zápasu, celkem očekávaně jsou to Jan Chábera a Marek Pinc.
Vzhledem k vývoji dalších dnešních zápasů můžeme konstatovat jediné. Kladno se srovnalo na 74 bodech s Vítkovicemi a o dva body více, tedy 76, má Zlín. Situace mu po dnešku nejvíce nahrává, ale rozhodnuto zdaleka není. Ode mne to je pro dnešek vše. Z Kladna se přihlásím zase v play off. Jestli to bude předkolo, nebo rovnou čtvrtfinále, to se teprve uvidí. Hezký večer!
65:00
61:51
Kladno právě vstřelilo branku!Domácí berou z dnešního zápasu dva body. MICHAL DRAGOUN se už od modré rozjel, když viděl, že domácí vybojovali kotouč. Po přihrávce Hovorky se pak dostal do brejku a bekhendovou střelou překonal Marka Pince. Asistence: Marek Hovorka.
61:28
Postavení útočícího hráče v brankovišti.
61:22
60:54
Bicek s Valským zabojovali a dostali alespoň na chvíli kotouč do bezpečí.
60:31
Střela Čakajíka skončila v náruči Chábery.
60:21
Nedvěd hledal Klimentu, tomu přeskočil puk hokejku.
60:01
60:00
59:56
Hosté se nedostali ke střele, kterou by ohrozili Cháberu.
59:22
David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za sekání. Rozhodčí si jeho přestupku vůbec nevšimli a přesto vylučují.
58:52
Liberečtí se dostali do pásma Kladna, ale ne k zakončení.
57:58
Kalla hledal před brankou spoluhráče, ale kotouč jen proletěl půlkruhem.
57:27
Urbanova střela se odrazila od boční konstrukce branky.
56:34
Střelu Lepina vyrazil Pinc před branku, kde domácí nedotlačili kotouč za brankáře Liberce.
55:54
Dragoun našel Bicka, jemuž ale střela nesedla tak, jak by si přál a kotouč se svezl mimo branku.
55:20
Kalla hledal a našel Pateru, jehož střelu Pinc vyrazil.
54:46
Zakázané uvolnění Kladna.
54:31
Klimenta se dostal do dobré pozice, v zakončení ale neuspěl.
53:16
Liberec právě vstřelil branku!Hosté se v hektickém zápase branky dočkali také. Nahození libereckých hokejistů se od modré odrazilo před LUKÁŠE VANTUCHA, který do poloprázdné branky zametl za bezmocného Cháberu, který po 113 minutách a 16 sekundách přišel o neprůstřelnost. Asistence: Tomáš Urban, Michal Bulíř.
52:57
Dragoun rychle zakončil po přihrávce. Kotouč proletěl těsně mimo.
52:29
Kudrna se ocitl sám před Cháberou, který utěsnil prostor mezi betony. Výborný zákrok domácího gólmana.
52:13
Chábera nevěděl po střele, kde má kotouč, Kameš mu vypomohl.
51:49
51:35
Štichova rána proletěla dostatečně mimo branku.
51:26
Vantuchovu střelu si Chábera našel mezi klubky těl.
50:29
Na druhé straně Pinc likviduje střelu Kally, utkání nabývá na obrátkách.
50:24
Holub zkoušel na druhé straně pozornost Chábery, ten byl připraven.
49:55
Hosté kompletní. Hovorkovu přihrávku ještě srazil málem za vlastního brankáře jeden z obránců.
49:39
Kameš při chuti, jeho rána se odrazila od zadního mantinelu zpět před Pince, který ale dával pozor a neposedný kotouč zkrotil.
49:22
Lepine dával Lukáčovi na teč. Slovenský útočník ale kotouč zvedl moc vysoko.
49:09
Hezkou střelu Lepina do protipohybu skvěle zlikvidoval Pinc.
48:58
Přesilovka Kladna pokračuje. Hosté vyhodili.
48:31
Kladno právě vstřelilo branku!Podruhé se Kladno dostalo do útočného pásma a domácí už nic nevymýšleli. Jaroslav Kalla prostě nabil na modrou VLADIMÍRU KAMEŠOVI, jehož rána prošla až za Marka Pince. Asistence: Jaroslav Kalla.
48:15
Po střele Kameše hosté vyhodili.
Oddechový čas pro domácí.
47:55
Bicek nahodil do branky, kde se puk odrazil, až spadl znovu k Bickovi, kterého ale podťal Petr Nedvěd (LIB), který dostává dvě minuty za podražení. Kladno čeká 64 sekund dvojnásobné přesilovky.
47:07
Kamešovu střelu Pinc díky dobré práci obránců viděl a kotouč chytil.
46:59
Petr Ulrych (LIB) dostává dvě minuty za hrubost, když za brankou dosti nešetrně trefil Lukáče, který nebyl v tu chvíli v držení kotouče.
45:50
Dragoun tečoval Hovorkovo nahození. Pinc ale cestu kotouče mimo branku kontroloval před zraky 3083 diváků.
45:24
Dragoun v krkolomné pozici nepřesně nahrál a puk končí za Pincem. Zakázané uvolnění.
45:06
Kudrna branku Kladna přestřelil.
44:44
Kalla hledal Růžičku, ale přihrávku na něj se podařilo hostům srazit.
43:41
Žádná velká zábava to teď není, snad to hokejisté změní
42:18
42:14
A pro další Výtiskovo nahození si došel Chábera.
42:01
Výtsikovu ránu srazil Hovorka.
41:27
Rozehrávka ze stoje ve středním pásmu ale půjde těžko, Kladno vyhodilo.
41:02
A znovu střela libereckému obránci nesedla, Kladno vyhodilo.
40:27
Dernerovi střela vůbec nesedla.
40:18
Hosté začnou třetí třetinu přesilovkou. Jiří Kuchler (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Marek Pinc (LIB) 13. A tak ani ve druhé třetině jsme se branky nedočkali. Hostům její úvod patřil, domácí prakticky jen bránili. Poté se vývoj hry zlomil a byli to zase domácí, kdo pálil šance. Každopádně branky jsme se ani tak nedočkali. Oba brankáři jsou stále nepřekonaní. Třetí třetina začne v 19:49.
40:00
39:44
Vak branku přestřelil poměrně o dost.
39:15
Kladno teď působí jako při přesilovce. Rána Kameše k Pincovi neprošla.
38:43
Valského pokus trefil jen boční konstrukci, Liberec poté pod mírným tlakem vyhodil na icing.
37:49
Ani akce tři na jednoho brankou nekončí. Látal kličkoval jak to jen šlo, ale kotouč se v brance neobjevil.
37:20
Bicek zavezl do pásma a přenechal na Pavlů. Jeho střela se odrážela zpět před Bicka, ale beci měli rychlejší reakci.
36:44
Klimenta svojí střelou jen prověřil pozornost domácího brankáře.
35:24
Domácí ujížděli tři na dva. Zastavil je těsný ofsajd a v momentě, kdy rozhodčí pískal, vystřelil lehce Kafka. Výtisk šel hned na kobereček, reakce hostů byla teď trošku přehnaná.
34:44
Přihrávku na Bicka hosté zblokovali tak, že puk se od mantinelu odrazil přes půlku hřiště až k Cháberovi, před kterým se bude vhazovat.
33:56
Dragoun a Hovorka jeli dva na jednoho, jenže přihrávka prvně jmenovaného nebyla z nejpřesnějších.
33:05
Kalla pádil sám na brankáře, ale ani on svou střeleckou smůlu neprotrhl, ačkoliv do branky šel doslova po hlavě, puk za Pince nedostal
32:30
Hosté podnikli rychlé přečíslení. Holub pálil z druhé vlny, ale Chábera rychle vytrčil pravý beton a udržel skóre nerozhodné.
31:45
Domácí udrželi v pásmu soupeře. Látal se na brankovišti dostal k odraženému kotouči, ale Pinc byl znovu připraven.
31:29
Látalova rychlá střela úspěch nepřinesla.
30:38
Hosté v plném počtu. V poslední sekundě přesilovky ještě Kalla předložil Paterovi, který branku těsně minul.
30:12
Liberec, dnes už tradičně, vyhrál buly a vyhodil.
30:06
Kamešovi se nahození vůbec nepovedlo, ale puk se otřel o projíždějícího Pateru a Pinc nevěděl, kam kotouč spadl. Ten už byl ale mezi jeho betony.
29:45
Dokonce se provinilo zakázaným uvolněním.
29:38
Minuta přesilovky je pryč. Není moc co psát, Kladno není schopné zavézt do pásma.
28:38
První formace Kladna dokázala hosty zamotat v jejich pásmu a vynutila si faul. Dvě minuty za sekání dostává Ondřej Vitásek (LIB).
27:54
Vak zachytil rozehrávku a kotouč adresoval Výtiskovi. Obránce Liberce vyslal nedůraznou střelu bekhendem, se kterou si Chábera poradil.
26:39
Liberec je ale ve druhé třetině aktivnějším týmem. Domácí hrají až příliš lehkovážně.
26:13
Kudrna se v útočném pásmu dostal k puku. Neměl ale rychlost a jeho akce nebyla pro Cháberu nebezpečná.
25:19
Dragoun pozdě adresoval přihrávku Bickovi a hosté se dostali ke kotouči.
25:02
Propagační střelu Bicka Pinc v pohodě chytá.
24:37
Domácí se zapomněli v útočném pásmu, čehož využíval Vantuch. Jeho střela ale branku minula.
24:13
Kallovu střelu srazil jeden z libereckých obránců mimo branku Marka Pince.
23:48
Nedvědovi z dobré pozice střela nesedla.
23:36
Štich trefil poskakující kotouč a Chábera měl co dělat. Ránu lapačkou pouze vyrazil, ale hosté se k dorážce nedostali.
22:43
První domácí akce vede alespoň k zakázanému uvolnění Liberce.
22:21
Lepine obětavě padl do střely a srazil jí do ochranné sítě. Hraje se vyloženě před Cháberou.
22:09
Ulrych z úhlu branku netrefil.
21:17
Kameš se položil do příhry Vantucha. Ten mířil na volného spoluhráče před brankou.
20:19
Nedvěd bekhendem nahodil puk na branku. Kudrna ještě tečoval před Cháberou, ten ale zasáhl.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 6 - Marek Pinc (LIB) 14. Sledovali jsme poměrně rychlou první třetinu. Gólů jsme se v Kladně nedočkali. Domácí byli mírně aktivnějším celkem. Oba brankáři ale zatím tomuto zápasu dominují. Pinc byl jednou dokonce překonán, ale v brance ho zastoupila tyčka. Hosté měli největší šanci ve vlastním oslabení, kdy ujel domácí obraně Urban, ale na Cháberu si nepřišel. Druhá třetina začne přibližně v 19:01.
20:00
19:17
První zakázané uvolnění Kladna v zápase.
18:48
Kalla se nádherně uvolnil a našel ze střídačky najíždějícího Kuchlera, který ale Pince z velmi výhodné pozice nepřekonal.
17:34
Víšek s Vantuchem dělali průvan v domácí obraně. Ta je však zatím pozorná.
16:35
Zakázané uvolnění Liberce, teprve druhý icing v celém zápase.
15:51
Knotek z mezikruží nemířil vůbec špatně, branku ale těsně přestřelil.
15:32
Domácí se zbytečně dlouho věnovali rozehrávce, až hosté vybojovali puk a Bulíř se objevil před Cháberou, který zasáhl.
13:51
Nepříjemně se odrazil kotouč před branku Chábery. Domácí obránci ale byli dříve u puku a dostali ho do bezpečí.
13:14
Další rozehrávka Liberce končí zakázaným uvolněním.
12:30
Tomáš Knotek se zjevil sám před Pincem, když nechal přejet obránce. Ani nadvakrát však dosti vyjetého brankáře nepřekonal.
12:10
Hosté se párali s pukem před vlastní brankou, do všeho se vložil Valský, jehož pokus letěl těsně nad.
11:38
Vak zkusil překvapit Cháberu střelou na přední tyč. Domácí brankář v pokleku střelu likviduje.
11:14
10:45
Výtiskovu střelu Chábera neviděl, ale pro domácí to nakonec dobře dopadlo.
10:27
Nedvědův pokus o střelu skončil tečovaný vysoko v ochranné síti.
10:01
Další přihrávka Nedvěda byla sražena k Hovorkovi, který dojel k modré a vypálil. Pinc betonem vyrazil.
09:37
Nedvědova pobídka se odrazila k Bickovi, který poslal kotouč až k Pincovi.
09:14
A také Liberec čeká první přesilová hra v zápase. Klimenta se prodral před branku, kde ho zastavil hákováním Michal Pavlů (KLA).
09:03
Kuchler dával zadovkou před branku, kde byli domácí uhlídáni.
08:27
Lepine dostal nabito na modrou. Jeho tvrdá rána ale netrefila Pincovu branku.
08:22
08:06
Hosté jsou zatím výborní na buly.
07:36
Po Kallově chybě ujížděl na Cháberu Tomáš Urban, jehož střela mezi betony nenesla úspěch!
07:20
Patera krásně na teč našel Bicka, Pinc se ale výborně přesunul a jeho šanci zastavil.
06:50
Kameš od modré nepropálil bílou zeď stojící před ním.
06:23
Domácí ve výhodně nakonec dorazili puk do branky, ale sudí neviděl kotouč a odpískal. Domácí si ale zahrají další početní výhodu. Dvě minuty za krosček dostává Petr Nedvěd (LIB).
06:06
Dragoun přenechal v pásmu puk Bickovi, který branku netrefil, protože byl faulován.
05:31
Kalla nacpal puk do brankoviště. Žádná velká rána to nebyla, nicméně k Pincovi dojížděl Kuchler a hostující brankář měl problémy. Nakonec neúmyslně posunul branku.
05:11
Hosté teď poslali pomalý kotouč přes všechny čáry. Lepine ale při signalizaci icingu puk vůbec nedojel. Ovšem odpískáno jest.
04:51
04:43
Ulrych odpaluje kotouč do bezpečí.
04:12
Pomohl jim až rychlík Martin Látal, jenže po nahození Lepina Kladno rychle pásmo ztratilo.
03:49
Teď mají domácí vůbec problém dostat se do pásma.
03:19
Nejistý byl Pinc při střele Kameše. Puk ale vyrazil mimo branku.
02:51
Byl ale faulován. Dvě minuty dostává za hákování Ondřej Vitásek (LIB).
02:51
Naopak přišla akce Kladna a Jaroslav Kalla zblízka trefuje tyčku!
02:35
Domácí si v obraně poněkud komplikují rozehrávku, ale hosté s k vážnější šanci nedostávají.
01:43
Látal se prezentoval, pro něj typicky, rychlou akcí. Jeho svižnou střelu ale Pinc chytil.
00:58
Urban našel po chybě Lepina volného Bulíře, který sám z úhlu na Cháberu nevyzrál.
00:19
Klimenta jako první vyzkoušel pozornost Chábery, který zasahuje lapačkou.
00:01
Dobrý podvečer z Kladna, kde se dnes v rámci předposledního, tedy 51., kola utkají domácí Rytíři s hostujícími Tygry. Kladno se po čtyřech letech znovu objeví v play off, ale dnes by chtěli svěřenci trenéra Vojty zkusit vybojovat první tři body v boji o šestku. Domácí by už museli spoléhat i na příznivější výsledky z ostatních stadionů. Liberec má jistou i šestku, ale určitě by rád začínal play off doma a proto i on bude dnes body potřebovat.
Úvodní sestavy: Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Kameš, Drtina, Lepine, Piskáček, Kužel, Růžička, Pavlů - Kalla, Patera, Bicek - Hovorka, Dragoun, Hluchý - Eberle, Lukáč, Látal - Kuchler, Knotek, Kafka - Valský. Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Derner, Výtisk, Štich, Ulrych, Holub, Vitásek – Klimenta, Nedvěd, Kudrna – Vantuch, T. Urban, Bulíř – Špaček, Vak, Bárta – Víšek, Bortňák, L. Krejčík. Rozhodčí: Homola, Fraňo - Gebauer, Lederer.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.