Hvězdami zápasu byli vyhlášeni Adam Svoboda (PLZ) a Milan Bartovič (LIB). Toť z liberecké Tipsport areny vše.
Interesantní zápas tak došel až do prodloužení, kde si sice více šancí připravili hosté, avšak pouhých devět vteřin před koncem rozhodl o výhře domácích obránce Marek Trončinský.
65:00
64:51
Liberec právě vstřelil branku! S pouhými devíti vteřinami do konce prodloužení rozhodují domácí. Michal Bulíř našel mezi kruhy MARKA TRONČINSKÉHO, který si ještě stahovačkou položil plzeňského obránce a střelou mezi ruku a beton překonal Svobodu. Ten v podstatě nemohl nic moc dělat. Asistence: Michal Bulíř a Milan Bartovič.
64:31
Sám před zcela odkrytou brankou se ocitl Kovář, těsně před ním však stihl zasáhnout Výtisk.
64:00
S poslední minutou prodloužení započínají domácí svůj útočný pokus.
62:26
V přečíslení tří na jednoho se ocitli domácí Pavlů, Bartovič a Bulíř. Ten adresoval Bartovičovi přihrávku, kterou si však málem do vlastní sítě srazil Jeřábek.
61:15
Plzeň je pro postavení útočícího hráče v brankovišti vykázána do středního pásma.
60:52
Z pravého rohu se do branky natlačil Kinrade, Pinc si však bližší tyč pohlídal.
60:30
V první větší šanci se předvedli hosté, jmenovitě Tomáš Vlasák. Jeho střela však pouze zaduněla o koncové hrazení.
60:01
Začíná pětiminutové prodloužení se čtyřmi bruslaři na obou stranách.
60:01
Třetí perioda přinesla vyrovnání z hole domácího mladíka Michala Bulíře. Hra byla probíhala téměř bez přerušení a třetí dějství tak ubíhalo velmi rychle. Rozhodnutí tak možná přinese prodloužení, které začíná za pár okamžiků.
60:00
59:53
Pár vteřin před závěrem základní hrací doby se ve slibné pozici ocitl Bulíř, avšak na Svobodu nevyzrál.
59:29
Snažil se o to Nicholas Johnson, který z pravého kruhy mířil nad libereckou klec.
59:00
Hráči obou celků mají posledních šedesát vteřin na pokus o získání tří bodů.
58:44
Plzeňská rozehrávka končí zakázaným uvolněním. Hra se tak stěhuje do plzeňského pásma.
58:00
Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty třetí periody.
57:18
Vysoký oblouček si shrábl domácí Kudrna, kotouč mu však uskočil do rohu, kam se dostal do souboje s Marušákem. Toho liberecký útočník tvrdě přišpendil na mantinel a zadák Indiánů se zvedal velmi ztěžka.
57:04
Liberecký pokus zastavuje zakázané uvolnění.
55:53
Po vstřelené brance jsou častěji u puku domácí, avšak k ničemu většímu je soupeř nepouští.
54:54
V podobné situaci se ocitl na druhé straně hřiště Pavel Mrňa, jeho pokus ale Pinc zastavil betonem.
54:24
Bártův pokus z pravého kruhu Svoboda chytil do lapačky. Vhazuje se v pásmu Plzně.
52:43
Liberec právě vstřelil branku! A máme vyrovnáno. Milan Bartovič natáhl na pravém kruhu ke střele, kterou Svoboda pouze vyrazil. Toho využil MICHAL BULÍŘ, jenž už neměl větších potíží s doražením kotouče za jeho záda. Asistence: Milan Bartovič.
52:01
Kotouč v hledišti a domácí se dožadují vyloučení hostujícího hráče. Rozhodčí se však po menší poradě rozhodli nevylučovat.
51:26
V náznaku šance byl hostující Dvořák, letící kotouč však ani na několik pokusů nedokázal zasáhnout.
51:01
Plzeňský útok zastavil ofsajd.
50:22
Přes Marušáka se nyní prokličkoval domácí Bulíř, chyběla mu však rychlost a kotouč přebral Kudrna. Jeho střela ale skončila na Svobodových betonech.
49:14
Do pásma se nyní dostali domácí, ovšem velmi rychle se museli vracet. Plzeňští vyšťourali kotouč a řítili se do útoku. Ten však ztroskotal.
47:36
Ve velké šanci se ocitl hostující útočník Radek Duda. Toho osamoceného na pravém křídle objevil Kovář. Duda však s blafákem do bekhendu na Pince neuspěl.
46:53
V tlaku se nyní nacházejí hráči Plzně, konkrétně první útok pod vedením kapitána Straky.
46:14
Na dnešní utkání si našlo cestu celkem 4 478 diváků.
45:48
Plzeňská rozehrávka končí icingem.
44:41
Nebezpečnou střelu vyslal domácí Trončinský, následně se na druhé straně v obdobné situaci ocitl Kovář. Ani jeden však nebyl úspěšný.
43:20
Poslední desítky vteřin se oba týmy střídají v držení kotouče.
42:03
Poté, co jsou hosté již v pěti, jsou aktivnějším týmem a u kotouče jsou častěji.
40:42
Liberci pokračuje přesilová hra, a ten se zabydluje v útočném pásmu.
40:01
Druhé dějství je za námi a přineslo také první branku zápasu. K nelibosti většiny stadionu však do liberecké klece. Ovšem i nejzarytější fanoušci Liberce museli ocenit bleskovou kombinaci plzeňské trojice, kterou zakončil Václav Pletka. Ten tak stanovil skóre po čtyřiceti minutách hry. Třetí dějství začne přibližně v 19:56.
40:00
39:55
Plzeňští ale liberecké pokusy ničí v zárodku a ti se tak musí stále vracet až ke své brance.
39:13
U liberecké střídačky zůstal domácí Krejčík. Ten byl zasažen Dreslerem do obličeje, a ten putuje na trestnou lavici za hrubost.
38:38
Plzeň se úspěšně ubránila a hraje v plném počtu.
38:01
Vantuch nedokázal zachytit přihrávku a Tygři se dopouštějí již druhého icingu během přesilové hry.
37:42
Svoboda schoval Čakajíkův pokus do rukavice.
37:25
Plzeň získala vhazování a šetří čas.
37:16
Špatná rozehrávka končí libereckým zakázaným uvolněním.
36:38
Indiáni si nyní nepohlídali výměnu hráčů a jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Martin Heřman.
36:00
Oba týmy se před malým okamžikem navrátily k pěti bruslařům na ledové ploše.
35:05
Ve slušné pozici se ocitl domácí Derner v kritický okamžik ho ale zradila hůl.
33:49
Náznak šarvátky se projevil mezi domácím Jaroslavem Kudrnou a hostujícím Martinem Heřmanem. Oba hráči si mimo hru vyměnili pár úderů a putují na trestnou lavici za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech hráčích na obou stranách.
33:27
Kotouč se ocitl pod ležícím Dvořákem a rozhodčí přerušuje hru, vhazuje se ve středním pásmu.
33:02
Liberecký obránce Pavlů posílá kotouč na zakázané uvolnění.
32:03
V útoku se teď pouze na jednoho domácího obránce ocitli Pletka, Kovář a St. Pierre. Jejich rychlá kombinace na jeden dotyk ale tentokrát neskončila pukem v brance, jelikož St. Pierre mířil vedle.
30:52
Liberecký útok teď zastavil hvizd rozhodčího, přihrávka rukou.
30:42
Čtvrtá liberecká formace teď dělá hostům potíže v jejich pásmu. Kopic se však k větší šanci nedopracoval.
30:02
Plzeň právě vstřelila branku! Přesilovková kombinace na jeden dotyk končí využitím přesilové hry. Kovář zpoza branky našel na kruhu Dudu, jenž si mezi kruhy všiml VÁCLAVA PLETKY. Ten z první propálil Marka Pince a posílá hosty do vedení. Asistence: Radek Duda, Jan Kovář.
29:47
Plzni se zatím přesilová hra daří v šanci se ocitl Jan Kovář, Liberec však stále odolává.
28:23
Dvouminutovým trestem byl nyní potrestán domácí Čakajík, držení.
27:44
Aktivnějším týmem nyní jsou hosté, kteří drží domácí v jejich pásmu.
26:49
Ve dvou příležitostech se nyní ocitl domácí Michal Bulíř. Nejprve před brankou tečoval nahození a vzápětí pálil z mezikruží. Svoboda však jeho pokusy zlikvidoval.
25:55
Chyba v rozehrávce ze strany domácího Ulrycha nabídla šanci Dudovi. Právě Ulrych svou chybu napravil a kotouč mu vypíchl.
25:11
Štěstí z pravého kruhu zkoušel hostující Kinrade, jeho střela končí v lapačce Pince.
24:57
Hrát se bude ve čtyřech. za hákování si putuje odpočinou hostující Straka.
24:09
Za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici domácí Jaroslav Kudrna.
23:36
Z pravého rohu nyní zahrozil domácí Bortńák. Ten svou střelu dlouho skrýval a Svobodovi, který čekal spíš nahrávku, nadělal potíže.
23:03
Plzeňští jsou sice již v pěti, tlak domácích však pokračuje.
21:23
Další šance domácích. Kudrna v přesilové hře nebezpečně tečoval Čakajíkovo nahození, hostující defenziva si však poradila a Dresler vyvezl kotouč z pásma.
20:33
V ten samý okamžik putuje za sekání na trestnou lavici hostující Jeřábek.
20:33
Pohledná kombinace domácích. Kudrna dával do rohu Bulířovi, jenž z první našel zcela nekrytého Bartoviče. Ten ale nemířil přesně a Svoboda jeho pokus vyrazil.
20:01
Oba týmy jsou již na hrací ploše, do začátku druhé třetiny tak zbývají pouhé okamžiky.
A máme za sebou první dějství. To nabídlo velmi slušnou podívanou, avšak bez větších šancí. Zmínit snad můžeme jen pokus domácího Kudrny, jenž dorážel na brankovišti, ovšem Svoboda měl beton na správném místě. Druhá třetina tak slibuje zajímavou podívanou, ke které snad hráči připojí i branky. Prostřední dějství začne přibližně v 18:59.
20:00
19:34
Oba týmy jsou v plném počtu.
18:52
Přibližně po minutě hry ve čtyřech na obou stranách se do slušné šance dral Bartovič. Přes dvojici plzeňských zadáků se protlačit nedokázal.
17:34
Po střele Indiánů byl příliš aktivní Stránský a zajel ještě do Pince. To se vůbec nelíbilo domácím, zejména Výtiskovi, jenž se mu to hned snažil vysvětlit. Stránský dostává dvě minuty za sekání, Výtisk za hrubost.
16:50
Do šance se pokoušel proháčkovat domácí Kudrna. Dresler si však jeho kličku pohlídal a vytlačil libereckého útočníka k mantinelu.
15:47
Na branku nahazoval Krejčík, ovšem Lukáš Vantuch měl zablokovanou hůl a nedokázal tak kotouč tečovat. Plzeň mezitím v plném počtu.
14:54
Ve slušné pozici se v oslabení ocitl Kovář, ovšem jeho bekhend Pinc v klidu kontroloval.
14:19
Velký závar v plzeňském brankovišti. Volný kotouč se snažil dorazit Kudrna a také se mu to podařilo, ovšem pouze do betonu hostujícího gólmana, který bezmocně ležel na ledě.
13:45
Štěstí zkoušel Michal Bulíř, zaskakující v první formaci za Nedvěda, jeho pokus z pravého kruhu ale Svoboda ukryl do lapačky.
13:32
První vyloučení zápasu. Výhodu jednoho muže v poli dostávají domácí, jelikož na trestnou lavici míří za podražení Radek Duda.
12:51
Kotouč kontrolují domácí, jejich snahy ale končí ve středním pásmu.
11:37
Další zakázané uvolnění Liberce.
10:48
Špatnou rozehrávkou teď Pituleho vybídl domácí Derner. Tato situace ale zůstala nevyužita.
10:26
Liberecké nedorozumění končí icingem.
9:56
Nadějnou situaci, kdy se Trončinský rozjel přes celé kluziště, končí ofsajd právě libereckého obránce. Tomu se to ale vůbec nezdá.
8:57
Potenciální nebezpečí utnul Jan Výtisk lehnutím do přihrávky. Vzápětí ale ztratil kotouč Vantuch a Plzeň tak dostala druhou šanci.
8:20
Po zákroku Adama Svobody následuje komerční pauza.
7:58
Útoky se valí na obě strany, ovšem stále jsou neúspěšné. Málokdy jsou i zakončeny střelou.
6:13
Přečíslení dvou na jednoho se urodilo i na druhé straně. Vantuch sice nahrával, ale jeho pas k Bártovi nedoputoval.
5:36
Bodyčekem jako z dob Oldřicha Machače se prezentoval domácí Výtisk. 'Odnesl' to Martin Heřman.
5:14
Plzeňská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
4:07
Na druhé straně se teď do šance dral Krejčík. Obrana hostí si ho však pohlídala. Liberec ale pokračuje v útočném pásmu.
3:43
Kovář s Doležalem se nyní dostali do přečíslení dvou na jednoho. Kovář situaci vyřešil střelou, která skončila v Pincově lapačce.
2:30
Straka teď dvakrát nabíjel svým kolegům z útoku. Ani jeden však jeho slušného vybídnutí nedokázal využít.
1:47
V první šanci se ocitají také Indiáni. Pinc si však jejich pokus pohlídal. Vhazuje se v obraném pásmu domácích.
1:25
Plzeňský Pitule nahazoval kotouč do útočné třetiny a vzápětí byl tvrdě sražen Dernerem.
0:25
První vhazování získali hosté a také se dostali jako první do útočné třetiny. První střelu si však připisuje domácí Bartovič.
00:01
Jelikož oba týmy jsou již nastoupeny a tóny státní hymnu dozněly, může utkání začít.
Úvodní sestavy: Bílí Tygři Liberec: Pinc (Stejskal) - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Derner, Ulrych, Pavlů, Holub, Štich - Bárta, Urban P., Špaček, Jonák, Kopic, Kudrna, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak. HC Plzeň 1929: Svoboda (Mazanec) - Dresler, Jeřábek, St. Pierre, Kinrade, Marušák, Růžička - Mrňa, Kratěna, Vlasák, Straka, Sedláček, Kovář, Pitule, Dvořák, Boháč, Duda, Johnson, Pletka, Stránský, Heřman. Rozhodčí: Turčan, Smitka - Rozlílek, Horinek..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.