Z Mladé Boleslavi se pro dnešek loučím a přeji příjemně strávený nedělní večer.
Až osmá série nervy drásajících samostatných nájezdů rozhodla toto utkání ve prospěch Mladé Boleslavi. Jaroslav Balaštík se stal díky své trefě na druhý pokus hrdinou utkání. Dnešnímu zápasu každopádně kralovali oba dva brankáři. Jak Jaroslav Hübl (MBL), tak Martin Vojtek (TRI) si za dnešní výkon zasluhují velkou pochvalu.
65:00
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Jeho střela pod Vojtkovu paži se jako jediná v dnešní sérii nájezdů ujímá! JAROSLAV BALAŠTÍK spasil domácí mužstvo a nedovolil Karlovým Varům poodskočit o moc bodů.
Jaroslav Balaštík na druhý pokus proměňuje!
David Květoň také netrefuje.
Darrell Hay však i přes mohutnou podporu publika pálil vedle.
Tribuny jsou velmi rozbouřené!
Jan Peterek se trefil mezi Hüblovy betony. Také to není gól!
Zdeněk Bahenský to zkusil tvrdou střelou, avšak napálil kotouč mimo.
Opět Bryan McGregor. Jeho druhý pokus končí na Hüblově lapačce. Tribuny bouří.
David Vrbata to zkusil také, Vojtek jeho přizvednutou střelu vyrazil betonem.
Josef Hrabal střelou k pravé tyči taky gól nevstřelil.
Jaroslav Balaštík napálil puk do Vojtkovy lapačky. Po čtvrté sérii stále 0:0.
Ani Jiří Polanský Hübla nezlomil.
Tomáš Klimenta Hübla také nepřekonal.
Vladimír Svačina se nejprve zesměšnil u mantinelu podklouznutím, puk však udržel, ale zakončil nad.
Miloslav Hořava také neprostřelil soupeřova golmana.
Roman Tomas také neuspěl.
Bryan McGregor se ukličkoval a ani nezakončil. Stále 0:0
Zdeněk Bahenský zlomil při prudké střele do Vojtkových betonů svou hůl. 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Probíhá suchá úprava ledové plochy. Samostatné nájezdy začnou za pár minut.
Zásahy brankářů v prodloužení (celkem): Jaroslav Hübl (MBL) - 3 Martin Vojtek (TRI) - 1
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Poslední útočnou akci předvedla Mladá Boleslav. Ke střele se však nedostali.
64:07
Nahrávku před poloodkrytou klec mohli sklepnout dva třinečtí útočníci. Ani jeden ji však nečekal, takže puk jen projel okolo brankoviště.
63:39
Hořava na druhé straně rovněž.
63:12
Balaštík těsně minul Vojtkovu klec!
62:30
Bahenský jel sám na brankáře, který však vyjel a hokejkou vyrazil puk k mantinelu!
62:22
Polanský však nachytán v ofsajdu.
62:10
Na puku je více Třinec.
61:20
Baldwinova střela od modré byla zastavena snad o brusli jednoho z třineckých hráčů.
60:30
Lukáš Zíb to zkoušel sám přes tři obránce, ovšem ti s jeho sólem neměli větší problémy.
60:01
Ve třetí třetině gól nepadl. Boleslav se sice dlouho snažila vsítit gól, ale v závěru ji už docházely síly. Tato třetina patřila zejména Martinu Vojtkovi, který jen potvrdil svou dnešní skvělou formu.
Zásahy brankářů v třetí třetině (celkem): Jaroslav Hübl (MBL) - 12 Martin Vojtek (TRI) - 15
60:00
59:59
Hra Třince vysokou holí. Zápas spěje do prodloužení.
59:48
Bojuje se o puk za branou domácích.
59:26
Boleslav teď shromažďuje zbytky sil, aby ubránila nerozhodný stav. Směrem dopředu momentálně není schopna nic předvést. Třinec je jednoznačně aktivnější. Vhazuje se před Hüblem.
58:49
Zíbovu střelu od modré Hübl vyrazil lapačkou.
58:05
Hüblovi se teď nepovedlo ukrýt kotouč pod lapačkou a málem z toho byl nebezpečný závar. Obrana domácích situaci zvládla.
Dnešní utkání sleduje 2980 diváků.
57:30
Tvrdou střelu Darrella Haye vyráží Vojtek betonem.
57:04
Boleslav má problémy s rozehrávkou. Třinec brání úzkostlivě celé střední pásmo.
56:28
Třinec drží Boleslav pod tlakem a hrou u mantinelů a v rozích zdržuje.
56:05
Obrana Boleslavi si teď moc nerozuměla.
55:36
Další nebezpečná akce Boleslavi! Bahenský opět v podobné situaci branku nevstřelil. Vojtek doslova čaruje. Puk dostal pod své tělo.
54:36
Jiránek ve středním pásmu vybojoval kotouč. V sólu proti Vojtkovi neuspěl, odražený puk pak zpracoval Zdeněk Bahenský, který ležícího brankáře hostí nepřekonal a poslal puk místo do odkryté klece za bránu!
53:48
Nahození domácích končí na holích Třince, kteří přestěhovali hru zase před Hübla.
52:55
Vojtek uhasil rychlou akci domácích vyražením.
52:37
Květoň také ne.
51:54
Lukáš Bolf neuspěl v průniku proti obráncům Mladé Boleslavi. K zakončení se nedostal.
50:45
Podkonický dorážel z úhlu. V brankovišti ležel Vojtek, ale holí a lapačkou se mu povedlo udržet nerozhodný stav.
50:37
Závar před třineckou bránou rozhodčí přerušil.
50:10
Hraje se nahoru dolů!.
49:41
Hübl další akci Třince hasí lapačkou. Diváci se opět zlobili na sudí.
49:18
Třinec teď vstřelil branku zásluhou Petra Hořavy, která nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
49:07
Puk v moci Jaroslava Hübla.
48:46
Boleslav se dostala do pásma, avšak zakončení opět pokulhávalo.
48:02
Vhazuje se před Vojtkem, který ukryl puk v lapačce.
47:30
Hayova tečovaná střela od modré těsně mimo. Tečoval Cetkovský.
46:52
Ofsajd hostů.
46:25
A Jakubu Orsvovi uklouzl puk z hokejky. K zakončení se vůbec nedostal.
46:25
Diváci teď bouří. Nejprve byli nespokojeni s verdiktem nepískat za zákrok na jednoho z boleslavských útočníků, potom se do úniku dostal Jakub Orsava, jenž byl rovněž faulován. Bylo nařízeno trestné střílení.
45:59
45:20
Steven Goertzen se zmocnil puku a zahájil se spoluhráči kolotoč před Vojtkem i přesto, že hráli v oslabení!
44:50
Třinci se stále nedaří dostat domácí pod tlak.
44:25
Boleslav založenou hru hostů skvěle zlikvidovala na půlící čáře.
43:59
Andrej Podkonický (MBL) vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
43:43
Podkonický získal na hostujícím obránci puk, avšak byl o něj obrán, neměl komu nahrát.
42:58
Kohn vystřelil na Hübla, jenž s menšími potížemi vyrazil puk za svou bránu.
41:48
Nahození Stielera Vojtek betony vyrazil.
41:17
Hra se dostala mimo obranné pásmo Třince. Hostující útok poslal nakonec puk k Hüblovi, který ho raději ukryl pod lapačkou.
40:16
Nahrávku od rohu na Bahenského Boleslavi pokazil jeden z hostujících obránců včasným vložením hole.
40:01
Druhá třetina přinesla vyrovnávací branku Třince. Autorem je opět Miloslav Hořava. Poté se snažili Boleslavští utkání znovu strhnout na svou stranu, ovšem k vidění byl místo gólů bezpočet promarněných gólových šancí. Martin Vojtek svůj tým v posledních minutách třetiny opravdu podržel.
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Zásahy brankářů v druhé třetině (celkem): Jaroslav Hübl (MBL) - 12 Martin Vojtek (TRI) - 14
40:00
39:48
39:31
Další nebezpečná střela Boleslavi skončila na holích Třince.
38:55
Podkonický propálil Vojtka! Avšak puk se odrazil od tyčky.
38:15
Třinec se osvobozuje.
37:48
Třinec měl šest hráčů v poli. Trest odpyká Michal Chovan (TRI) - 2 minuty.
37:17
A série o spalování šancí pokračuje! Další minimálně dvě střely domácích zase neskončily gólem!
36:55
Drábek úplě sám v mezikruží netrefil puk!
35:42
Žabkovu střelu od modré mohl tečovat Svačina, avšak opět netrefil.
35:16
Svačina se obtočil a nadvakrát nepropálil Vojtka.
34:36
Boleslavská obrana opět nechala hosty projet středním i obranným pásmem jak nůž máslem. Tentokrát jejich akci zastavili ještě před výstřelem.
33:26
Třinec pronikl před bránu domácích a zblízka šla střela těsně nad.
33:00
Květoňovo nahození prosvištělo brankovištěm.
32:05
Boleslav nadvakrát spálila obrovskou šanci! Demel nejprve zblízka u pravé tyče nepropasíroval puk za ležícího Vojtka a po objetí branky nahrál volnému Baldwinovi, kterému se střela vůbec nepovedla.
31:44
Třinec opět nachytán v ofsajdové pozici.
31:34
30:53
Úplně volný Hořava v levém kruhu dostal puk po uhlopříčně přihrávce od modré a prudce vypálil! Puk v síti neskončil.
30:09
Boleslav se dostaa do úniku! Hráče však třinečtí pronásledovatelé dohnali ve středním pásmu a akce skončila ofsajdem.
30:00
Josef Hrabal se u modré dostal k puku a zápěstím ho poslal na Hübla, který chytl do lapačky.
29:37
Po vhazování končí kotouč v ochranné síti. Hru rozhodčí přesunul do středního pásma.
29:33
Gordon Baldwin (MBL) vyloučen na 2 minuty za faul loktem.
29:11
Bojuje se o puk u mantinelu. Třinec se dere do útoku.
29:04
Hra přerušena kvůli posunuté brankové konstrukci na boleslavské straně. Vhazování před Hüblem.
28:04
Milan Mikulík dostal z mezikruží parádní přihrávku od Podkonického. Bekhendové zakončení mu nevyšlo.
27:13
Teď měla Boleslav ohromné štěstí! Puk propadl brankářovi za záda a kutálel se po brankovišti. Do něj vlítl jeden z obránců a zázrakem se mu povedlo puk vykopnout dříve, než se k němu dostala soupeřova hokejka.
26:01
Špatná rozehrávka Boleslavi málem přišla domácí tým draho! Milan Chovan tváří v tvář Hüblovi neuspěl a poslal puk nad.
25:13
Balaštík teď v rychlé kombinaci nedovedl zkrotit puk a poslal pomalou a nepřesnou střelu.
24:07
Jaroslav Koma od modré pálil k levé tyči. Vojtek musel vyrazit.
23:46
Pokus Třince o překročení modré byl posouzen jako postavení mimo hru.
23:27
Bahenský se dostal do útočného pásma a přes obránce se pokoušel překvapit brankáře Vojtka. Trefil však obráncovu brusli a puk tak pozbyl na rychlosti i směru.
22:47
Rychlý průnik hostů raději Hübl kryje do rukavice.
22:37
Další akci Boleslavi však třinecká obrana zastavila ještě na modré čáře. Puk však špatnou nahrávkou poslala na zakázané uvolnění.
21:35
Stieler ujel s pukem třineckým obráncům. Před bránou nahrál dozadu na dojíždějícího Balaštíka, ovšem ten o centimetry netrefil poloodkrytou klec.
20:52
Třinec právě vstřelil branku! Jaroslav Hübl ještě střelu Peterka vyrazil. Avšak na dorážku MILOSLAVA HOŘAVY byl již krátký. Asistence: Jan Peterek.
20:26
Zakázané uvolnění domácích.
20:01
V první třetině se hrál útočný hokej. Úvod se povedl Mladé Boleslavi, když Roman Tomas ranou pod víko otevřel stav utkání. Při přesilovce poté vyrovnal Miloslav Hořava a druhý gól pro domácí z trestného střílení vsítil Zdeněk Bahenský.
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Zásahy brankářů v první třetině (celkem): Jaroslav Hübl (MBL) - 13 Martin Vojtek (TRI) - 6
20:00
19:37
Třinec to ještě zkouší a krouží okolo Hüblovy branky. Střely většinou končí na bruslých boleslavských obránců. Pásmo však stále drží.
19:09
Ofsajd Boleslavi při úniku.
18:22
Druhý pokus o průnik do pásma Boleslavi skončil v rohu kluziště, odkud ho vybojoval jeden z útočníků a Hübl musel zakročit.
17:50
Třinec se hrnul do útoku. Ale nedokázal se usadit v útočném pásmu. Nakonec se dopustili ofsajdu.
16:11
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Sám faulovaný hráč nařízené trestné střílení proměnil prohozením k bližší tyči. Autorem gólu je tedy ZDENĚK BAHENSKÝ.
16:11
Bahenský ujel podél mantinelu a bránící hráč ho před brankovištěm podrazil. Pojede se trestné střílení!
15:23
Ladislav Kohn od mantinelu vyslal k levé tyči rychlý projektil. Hübl vyrážečkou situaci uklidnil.
14:53
David Ostřížek konečně dostal puk z obranného pásma.
14:10
Gordon Baldwin střílel opět prudce od modré.
13:27
A ještě jedna rána z levé strany! Tentokrát šla těsně mimo.
13:00
Andrej Podkonický od modré vypálil prudkou střelu. Vojtek pozorný.
12:04
Jan Peterek obkroužil Hüblovu bránu a zakončení se mu nepovedlo. Puk získal jeden z domácích a vyvezl ho ven.
11:35
Hra se přesunula opět před třineckou bránu.
10:19
Třinec právě vstřelil branku! A je vyrovnáno. Třinec uplatnil důraz před bránou a MILOSLAV HOŘAVA nakonec na několikerý pokus překonal Hübla střelou z nulového úhlu u levé tyče. Asistence: Jan Peterek.
9:10
Boleslav ve vlastním oslabení ujela třineckým hráčům! Demel nastřelil brankáře, k odraženému puku se dostal Goertzen, přehodil brankáře, ovšem jeden z obránců na brankové čáře vykopl puk ven.
8:55
Roman Tomas (MBL) jde na trestnu lavici na 2 minuty za sekání. Vyloučení předešla parádní souhra Třince, ale zblízka Hübla nepřekonali.
7:40
Brankář hostů raději přikryl odražený puk z Goertzenova nahození podél mantinelu pod lapačku, ale protože nikdo z domácích branku neohrožoval, rozehrál.
6:40
Demel sklepl puk u modré čáry a poslal ho na jednoho ze spoluhráčů. Třinecká obrana je tentokrát pozorná.
5:54
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Šťastnou křižnou přihrávku Balaštíka zpracoval v mezikruží ROMAN TOMAS a zblízka na hraně brankoviště zakočil nekompromisně pod víko. Asistence: Jaroslav Balaštík.
4:30
Vladimír Svačina se dostal do zakončení. Vojtek srazil puk do rohu. Následná střela šla hodně mimo bránu.
4:20
Hübl z následné akce Třineckých kryje puk pod lapačku.
3:49
Steve Goertzen sólovou akci zazdil u mantinelu.
3:24
2:59
A Třinec opět vyhodil puk.
2:42
Golman hostí za bránou zastavil nahození Boleslavi. Ta má problémy se prosadit.
2:14
Třinec vyhodil do středního pásma.
1:35
Vhazuje se před Hüblem.
1:24
Máme tu první vyloučení. U brankové konstrukce si nedovoleně počínal Lukáš Zíb (TRI) - 2 minuty za nedovolené bránění.
0:59
Balaštík ve středu kluziště dostal pěknou přihrávku a hnal se na brankáře Vojtka, který jeho střelu vyrazil vyrážečkou.
0:39
Pokus o rozehrávku skončil zakázaným uvolněním Třince.
0:17
Úvodní buly vyhráli hosté, avšak nic nevymysleli. Boleslav je držela v jejich obranném pásmu.
00:01
Utkání za pár okamžiků začne. Hráči jsou již připraveni na ledě.
Hosté dnes dorazili bez brankářské jedničky Petera Hamerlíka a místo něj bude branku střežit Martin Vojtek. Záda mu bude krýt navrátilec Roman Boška.
Příjemný nedělní večer z Mladé Boleslavi. Dnes je na programu utkání BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec. S tímto týmem mají domácí v této sezóně nelichotivou bilanci. Po dvou vysokých prohrách 2:7 a 3:6 má Boleslav svému soupeři co vracet. Pod novým koučem Petrem Novákem ještě doma Boleslav neprohrála. Bude tedy zajímavé sledovat, jestli Bruslaři dnes proti Třinci poprvé uspějí a pokusí se dostat z posledního místa v tabulce.
Úvodní sestavy: BK Mladá Boleslav: Valent (Hübl) - Rýgl, Čížek, Hay, Žabka, Baldwin, Drábek, Koma - Balaštík, Bahenský, Demel, Cetkovský, Stieler, Vrbata, Goertzen, Mikulík, Hrdel, Jiránek, Podkonický, Tomas, Svačina HC Oceláři Třinec: Vojtek (Boška) - Hořava P., Hrabal, Hudec, Lojek, Richter, Zíb - Bonk, Chovan, Havel, Hořava M., Klimenta, Kohn, Květoň, McGregor, Mičulka, Orsava, Ostřížek, Peterek, Polanský, Bolf Rozhodčí: .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.