Nejlepší hráči zápasu: Jan Kolář II - Hynek Zohorna.
Už to vypadalo, že hostující hráči dokážou s výsledkem něco kloudného udělat, ale na Čermákovo snížení ve 47. minutě ihned reagoval obránce Kolář, kterého v další přesilovce napodobil Píša. Ten dal výsledku konečnou podobu - 5:1. Nutno říci, že Pardubice zvítězily zaslouženě, Kometě škodila veliká nedisciplinovanost hráčů. To je pro dnešek vše, hezký zbytek večera!
60:00
59:32
Aplaus vestoje doprovází poslední vteřiny zápasu.
59:15
4/5.
58:59
Na druhé straně se neprobil Žižka.
58:37
Do zakončení se procpal Starý, bekhendem ale nenadělal Hovimu mnoho starostí.
58:00
Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za hákování obdržel Jiří Cetkovský.
57:15
Tomáš Malec dostal dvě minuty za hákování.
57:03
Parádně projel téměř celým hřištěm Kousal, načež vyzval ke skórování Markoviče, ale ten pohrdl možností zvýšit na 6:1. Podobně pak i osamocený Havíř mezi kruhy.
56:39
Zápas se spíše dohrává...
56:14
Zatím to nevypadá, že by hráči Komety Brno našli síly alespoň na pokus o zvrat.
55:21
Dnešnímu utkání přihlíží 9120 diváků.
54:30
Radilův útok kombinuje v útočném pásmu, víc než střelu Havíře ale zatím nevyprodukoval.
53:41
V závěru přesilovky pálil ještě Kočí a označkoval Hoviho masku.
52:56
Pokračuje přesilovka domácích 5/4.
52:19
Pardubice právě vstřelily branku!Pardubice dvojnásobnou přesilovku využívají! Kotouč se od Koukala přes Koláře II dostal až ALEŠI PÍŠOVI, který bombou od modré k tyči zvýšil na 5:1. Asistence: Petr Koukal a Jan Kolář II.
52:07
Pardubice se usadily v pásmu a po dlouhé kombinaci pálil Kolář II. Hovi jeho střelu viděl a lapačkou zakročil.
51:40
Radim Bičánek po odpískání sekl přes ruku Nahodila a vyfasoval dvouminutový trest. K tomu za protesty ještě osobní "desítku". 1:20 přesilovka Pardubic pět na tři.
51:00
Dvě minuty za podražení dostává Jan Švrček.
50:24
Zvýšit náskok Pardubic mohl Šagát, ale v těžké pozici bekhendem minul.
49:52
Pardubice právě vstřelily branku!Domácí si berou tříbrankový náskok zpět! JAN KOLÁŘ II od modré čáry nechytatelnou bombou rozvlnil síť za Hovim - 4:1. Asistence: Jan Starý a Petr Koukal.
49:44
Markovič měl čas ke střele, rozhodl se k individuálnímu průniku, který mu faulem překazil Tomáš Žižka - hákování.
48:55
Dobrou možnost měl i Benák, který si narazil se Somíkem, z mezikruží ale pálil nad.
48:00
Za domácí odpověděl Starý, který nejprve tvrdě vypálil z levé strany, poté dorážel Koukalovu střelu na brankovišti. Hovi pokaždé úspěšnější.
47:12
A další puky létají na Salfického... Od modré přes houštinu těl pálil Kováčik, domácí brankář se štěstím vyrazil.
46:20
Kometa právě vstřelila branku!Kometa přesilovku využila hodně rychle. LEOŠ ČERMÁK vypálil na Salfického a následně z ostrého úhlu dorazil puk za jeho záda. Hosté vykřesali naději na bodový zisk! Asistence: Jakub Koreis a Jakub Svoboda.
45:50
Vyloučení na obou stranách. Na trestnou lavici usedá Jan Buchtele s 2+2 min. za hrubost. Na druhou trestnou už se usadil Jozef Balej s dvěma minutami. Přesilovka pro Kometu.
44:56
Kolář II se vydal na útočný výlet, efektně se zbavil obránce, následně ale poslal Nahodilovi kotouč spíše na hlavu, pardubický forvard tak nemohl zakončit.
43:38
Nějaké povídání k rozhodčímu si neodpustil Tomáš Svoboda a vyfasoval desetiminutový trest.
43:10
Puky teď směr Salfického branka létají často, ale málokdy míří mezi tři tyče.
42:42
Žižka si vybruslil na střed a od modré čáry pálil, Salfický jeho pokus ale čekal a bez potíží lapil.
42:00
Holec si počkal na přihrávku na modré čáře a střelou těsně nad ledem donutil Salfického k rozkleku. Puk ale mířil těsně vedle.
41:17
5/5.
40:50
Hostům se zatím přesilovka vůbec nedaří. Nejprve vyhodil Kolář I, poté nezvládli přechod přes útočnou modrou - ofsajd.
40:01
Pardubice si i ve druhé části připravily více šancí, dokumentuje to i statistika počtu střel - 16:5! Kometa nevyužila dvacetivteřinovou přesilovku dvou hráčů, ani klasické výhody. Nejblíže ke gólu byl Petrovický, který se snažil došťouchat puk za Salfického. Ten ale po vzoru Saxány natáhl svou paži a touš zachytil před brankovou čárou. V listině střelců tak přibylo jen jméno Jana Buchteleho, který dorazil Havířovu střelu. Domácí jdou do třetí třetiny (začátek v 19:44) s vedením 3:0. Předvede Kometa zázračný obrat a odveze si body?
40:00
39:30
Proti jsou ale domácí hráči, kteří drží kotouč.
39:17
Za hákování dostává dvě minuty Václav Benák. Kometa má možnost v závěru připravit pro třetí třetinu dramatický náboj.
38:28
Na správný moment ke střele si počkal u modré čáry Kováčik. Salfický toho moc neviděl, a tak byl moc rád, že brněnský zadák mířil těsně vedle.
37:27
Na druhé straně měla Kometa obrovskou šanci! Petrovický zasouval kotouč za téměř bezmocného Salfického, puk už se šoural za čáru, ale v poslední chvíli jej pardubický brankář zastavil.
37:08
Buchtele šikovně prostrčil na Markoviče, který ale trefil beton Hoviho.
36:43
Přes tři hráče se pokoušel probít Kočí, neuspěl však. Následně zahráli hosté na icing.
35:30
Křivohlávek napřáhl kousek za modrou, ale Salfický viděl dobře a puk vyrazil do rohu kluziště.
34:07
Pardubice právě vstřelily branku!Pardubice unikají do třígólového trháku. David Havíř ranou od modré čáry netrefil branku, ale kotouč se odrazil pro domácí tak dobře, že ho JAN BUCHTELE rychlým manévrem na brankovišti zasunul za Hoviho. Asistence: David Havíř a Jaroslav Markovič.
34:00
Holec pláchl po levém křídle, mířil ale vedle.
33:20
Koukal počkal za brankou s pukem, až se mu spoluhráči ideálně srovnají před brankovištěm a servíroval ke střele. Nejprve rána nesedla Starému, poté Píšu vychytal Hovi.
32:01
Krásná kombinace mezi Nahodil a Somíkem skončila možná zbytečnou přihrávkou prvního z nich. Somík už měl těžkou pozici dva metry před Hovim.
31:48
V závěru přesilovky pálil vedle Drtina, následně ze strany dorážel Havíř, ten trefil pro změnu padajícího obránce. 5/5.
31:00
Petrovický vyhodil.
30:33
Po dlouhé kombinaci domácích pálil Kolář II, jeho střela se však odrazila vysoko nad.
29:48
Tentokrát si přesilovou hru zahrají domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Tomáš Svoboda.
29:22
Cetkovský po rychlém protiútoku napálil klečícího obránce.
28:58
5/5.
28:38
Pardubice opět vyhodily.
28:07
Na pár centimetrech kombinovali Petrovický a Čermák, ke střele ale jejich souhra nevedla.
27:20
Zohorna se z trestné lavice vrátil právě včas, aby zamezil Kometě v další kombinaci a vyhodil.
27:01
Koukal vyhodil.
26:57
Velká možnost pro hosty! Jan Starý je potrestán dvěma minutami za hákování. Dvacet vteřin 3/5.
26:39
Trošku netakticky připravil hosty o nápor Jakub Svoboda, který stál v brankovišti.
26:18
Další skvělý zákrok si připsal pardubický brankář. Kometa hodně zlobí.
26:04
Na poslední chvíli před Eratem odrazil puk Salfický. Útočník Komety by jinak zakončoval do prázdné branky.
25:34
Kotouč za Hovim...
25:17
Hosté budou hrát přesilovku. Za sekání je vyloučen Tomáš Zohorna.
24:43
Borer zkušeně vyvezl puk, kdy se zbavil tří protihráčů, ale poté narazil na dobře postaveného Křivohlávka. Opět se hraje spíše ve středním pásmu.
23:59
5/5.
23:39
A znovu. Pardubice se nemohou usadit v pásmu.
23:12
Kometa opět vyhodila.
22:36
Hodně srdnatě se za pukem hnal Jakub Svoboda a dělal dobře - vybojoval vhazování ve středním pásmu.
22:14
Kolář II napálil bombou tyčku!
21:59
Jiří Vašíček nedovoleně bránil soupeře, odsedí si proto dvě minuty na trestné lavici.
21:14
O chvíli později se rychlou kličkou do zakončení dostal Radil. Hovi byl na jeho střelu do protipohybu připraven.
20:21
Kometa okamžitě vlétla do útočného pásma a dvě dobré pozice ke střele měl Čermák. Nejprve netrefil branku, poté po přihrávce Žižky minul kotouč. Škoda pro hosty, Salfický by už těžko reagoval.
20:01
Pardubice do zápasu vlétly s mnohem větší ofenzivní chutí a první polovinu třetiny zcela ovládly. Navíc už ve čtvrté minutě se velešťastnou brankou prosadil útočník Kolář, kterého napodobil v přesilovce Radil. To běžela 11. minuta a domácí byli na koni. Kometa ale ve zbytku třetiny přidala a hru vyrovnala. Skóre nikoliv, proti byl jistý Dušan Salfický, který do extraligového zápasu vyjel v pardubickém dresu po téměř deseti letech. Druhá třetina začne asi v 18:50.
20:00
19:34
Na druhé straně z kruhu pro vhazování pálil Koukal, minul jen o kousek.
18:51
Domácí propadli ve středním pásmu a dobrou šanci měl Balej, který si šikovně vyjel na střed, ale bekhendem z pěti metrů neprostřelil Salfického.
17:57
Z levého křídla vypálil nejproduktivnější hráč Komety Miroslav Holec, puk ale letěl tak metr nad.
17:11
Ihned po vyhraném buly pálil Švrček, Salfický se proti jeho pokusu stačil přesunout.
16:54
Až Jan Kolář I dostal přihrávku do jízdy, napřáhl a vypálil, avšak proti jeho střele se výborným zákrokem vytasil Hovi.
16:03
Po hektickém úvodu moc šancí nevidíme.
14:43
Nahodil parádně přenechal na útočné modré Radilovi, který dosprintoval kotouč, ale sám před Hovim trefil brněnského brankáře.
13:57
Hruška poslal dobrý pas do jízdy Čermákovi, tomu ale scházel krok. Následně domácí zahráli na icing.
13:03
Hosté se pokusili o odpověď a pronajali si na dlouhé chvíle útočné pásmo. Nic vážného, až na jednu střelu do betonu brankáře, se před Salfickým nedělo.
11:44
Domácí opět nastěhovaní před Hovim, další šanci zazdil Buchtele.
10:54
Pardubice právě vstřelily branku!Po dlouhém obléhání využívají Pardubice přesilovou hru! Na modré čáře pořádně napřáhl Václav Kočí, jehož bombu tečoval před brankovištěm LUKÁŠ RADIL tak umně, že kotouč zapadl o tyčku přímo do šibenice - 2:0. Asistence: Václav Kočí a Václav Benák.
09:59
Po odpískání seknul Píšu Jakub Koreis a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.
09:47
Zběsilé tempo z úvodu zápasu trošku polevilo.
09:07
Prudké zakončení Šagáta od levého mantinelu lapil Hovi.
08:26
Petrovického útok se dokázal udržet před Salfickým, ale vytěžil z toho jen dvě slabé střely, které pardubický brankář chytil bez obtíží.
07:59
5/5.
07:17
Somík postupoval se Starým proti jednomu obránci Komety, který nadějnou pardubickou akci překazil perfektní rybičkou.
06:32
Střelec první branky Jan Kolář I uklouzl ve středním pásmu, čehož využil k rychlému protiútoku Erat, který se rozhodl vzít zakončení na sebe a napálil kotouč přímo do Salfického.
06:11
Malec měl trochu času ke střele, tak si vyjel do lepší pozice, ale zakončil přesně do Salfického.
05:59
Kometa si zahraje přesilovku. Za hákování je vyloučen Václav Benák.
05:24
Snahu Komety zastavil ofsajd. Zatím mají navrch borci v červeném.
04:46
Pardubická třetí lajna zamkla soupeře v pásmu. Buchtele vyjel z rohu a servíroval puk na Markoviče, čemuž zamezil padající obránce.
04:13
Rychlý kontr zakončil Buchtele štiplavou střelou k tyči, Hovi tam dal svou rukavici včas.
03:08
Pardubice právě vstřelily branku!Málokdy vídanou brankou jdou domácí do vedení! JAN KOLÁŘ I nahodil kotouč zpoza branky na Hoviho a kus černé gumy doklouzal hlemýždím tempem za čáru. Bez asistence.
02:00
Rychlý protiútok domácích vyústil přihrávkou Markoviče na Buchteleho, který si bekhendovým blafákem položil Hoviho, ale následně netrefil branku.
01:37
První ostrý zákrok má za sebou i Salfický, který musel jít do rychlého rozkleku při svižném pokusu H. Zohorny.
00:52
Erat si vyměnil na útočné modré kotouč s Petrovickým, tím ale akce Komety skončila.
00:25
První střelecký pokus měl na svědomí z prostředka útočného pásma Jan Starý, Hovi pouze vyrazil před sebe. Hostující beci byli na místě včas a puk odklidili.
00:01
V pardubické brance letos poprvé nastoupí Dušan Salfický.
Pardubičtí hokejisté dokázali vyhrát pět posledních vzájemných duelů. Povede se jim to v pekelné atmosféře pošesté v řadě, nebo Kometa porazí Východočechy poprvé od 21. listopadu 2010?
Oba týmy nemohou do zápasu nasadit některé opory. Na pardubické straně je to Bartek, Rákos, Sičák a Elkins. Kometa postrádá Jaroslava Svobodu, Divíška a Dlouhého.
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) - Kočí, Benák, Píša, Kolář II, Drtina, Havíř, Borer - Kolář I, Koukal, Starý - Radil, Nahodil, Somík - Markovič, Kousal, Buchtele - Cetkovský, T. Zohorna, Šagát - Nosek. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina. HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Žižka, Kováčik, Vašíček, Bičánek, Švrček, M. Hruška, Malec – Koreis, Čermák, Němec – Holec, Petrovický, Erat – Jakub Svoboda, Tomáš Svoboda, Balej – Káňa, H. Zohorna, Jankovič - Křivohlávek. Trenéři: Zdeněk Venera a Lubomír Oslizlo. Rozhodčí: Hodek, Minář - Blümel, Barvíř.
Dobrý podvečer z pardubické ČEZ Areny! Boje o play off vrcholí a málokterý tým má své umístění jisté. Podobně na tom jsou i dnešní soupeři. Domácí momentálně soustředí svou pozornost na zápolení o třetí místo, na které ztrácí bod. Na soupeře za sebou mají náskok slušných šest bodů. Kometa před 46. kolem okupuje desátou pozici, která jí zajišťuje předkolo play off, ale Jihomoravané mohou při výhře výš. Případný bodový zisk by se tak oběma týmům hodil náramně.