Pardubický tým se nakonec vyrovnání nedočkal, a tak si hosté vezou z ČEZ Areny tři důležité body. Nejlepší hráči: Sičák (PCE), Hübl (MBL).
60:00
59:54
Kousal se ještě dostal do útočného pásma, ale bekhendem nikoho nenašel.
59:45
Pardubický tým se vyrovnání pravděpodobně nedočká. Dvě minuty totiž vidí za faul v rohu hřiště kapitán Petr Koukal. Trest vidí za své hákování.
59:35
Od modré pálil Kolář II, ale Hübl výborně vyráží.
59:23
Tlak Pardubic zatím úspěšný není. Boleslav ale i tak vyhazuje na zakázané uvolnění.
59:06
Starý od levého mantinelu zakončil pouze do Hübla.
58:51
Koutský odjíždí na lavičku, Pardubice v šesti.
58:35
Rána jednoho z domácích zblokována do rohu a Boleslav tak může vyhodit.
58:07
Čutta dostal puk z obranného pásma, ale poté se již ke kotouči dostávají domácí.
57:46
Demelův průnik končí pod lapačkou Koutského. Vhazuje se v útočném pásmu hostů.
57:32
Od modré střílel Starý, ale na Hübla nevyzrál. Ten jeho pokus pohodlně chytá do lapačky.
57:15
Následnou akci Pardubic dobře nerozjel Somík, a tak je puk ve středním pásmu.
56:51
Balaštík chytil rozehrávku domácích v útočném pásmu, ale do zakončení už se příliš nehrnul.
56:29
Hosté si vybírají oddechový čas.
56:29
A pálil Sičák! V nadějné pozici nebyl atakován, ale bohužel pro Pardubice míří pouze do výstroje Jaroslava Hübla.
56:06
Velký tlak Pardubic graduje! Z pravé strany pálil Benák, ale tečovaný puk jde do rohu. Domácí i tak stále u puku.
55:45
Benákovo nepříjemné nahození Hübl se štěstím vyráží mimo.
55:07
Borerovu ránu ještě tečoval na Hübla jeden z domácích, ale Buchtele se k odraženému kotouči nedostal. Pardubice se i tak tlačí za vyrovnáním.
54:32
Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění, po kterém se vhazuje po levici Jaroslava Hübla.
54:00
Somík našel v útočném pásmu na levé strany Koláře II, ale ten místo střely ještě zkoušel nahrávat. To se ukázalo jako chybné rozhodnutí, ale i tak jsou Pardubice stále u puku.
53:18
Kolář I nenašel křižnou nahrávkou spoluhráče, a tak je u puku hostující Goertzen.
52:32
Pardubice právě vstřelily branku! Domácí tým snižuje na rozdíl jediné branky! Po vhazování v útočném pásmu se k puku dostal VLADIMÍR SIČÁK. Domácí zadák bez přípravy pálil na Hübla a uspěl, když jej prostřeluje ranou k pravé tyči. Bez asistence.
51:32
Další šance Pardubic! ČEZ Arena si žádala branku, ale Benák v dobré pozici pálí těsně nad Hüblovu klec.
50:23
Přesilovka pro Pardubice. Demel dostává dvě minuty za hákování. Šanci ještě měl Zohorna, ale zpoza branky zakončil pouze do betonů Hübla.
48:59
Kousal prošel rychle podél pravého mantinelu až před branku, ale tam se mu už přesně zakončit nepovedlo.
47:45
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Poslední celek tabulky jde již do dvoubrankového vedení! DAVID VRBATA se opřel od modré čáry po narážečce s Jiránkem do kotouče, a ten k jeho štěstí proklouzl Koutskému mezi betony. Dalekonosná rána překvapuje domácího brankáře, a tak je stav pro domácí již krajně nepříjemný. Asistence: Tomáš Jiránek.
47:25
Benák zkusil zakončit překvapivě od pravého mantinelu, ale minul. Po pár vteřinách měl šanci na opakovaní, ale teď ho vychytal Hübl.
46:36
Kolář II prošel z vlastní třetiny až do zakončení, ale v něm pálí do výstroje Hübla.
46:09
Kousal našel Nahodila, ale ten míří přízemním pokusem mimo.
45:48
Třetí třetina zatím příliš pěkných hokejových momentů nepřináší. Možná teď, kdy hosté vyhazují na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levici Jaroslava Hübla.
43:26
Pěkná akce hostujícího Stevena Goertzena. Ten se proháčkoval od pravého mantinelu až do zakončení, ale to bohužel pro výběr trenéra Nováka posílá pouze do betonů domácího brankáře.
42:29
Útočná snaha domácích zastavena ve středním pásmu, ze kterého hosté nahazují před branku Vladislava Koutského.
41:32
Borer nepřesně rozehrál útočnou akci Pardubic, a tak tu máme zakázané uvolnění. Po něm se vhazuje po pravici Koutského.
40:21
Zohorna za brankou nenahrál přesně, a hosté tak v klidu vyhazují. Následně hraje Mladá Boleslav v plném počtu.
40:01
Obraz hry je nadále totožný. Domácí výběr se tlačí před Hübla ze všech stran, ale ten nadále odolává. Boleslav hrozí především z brejků, ale když ani v největší šanci neproměnil Výborný, tak je stav stále stejný. Třetí třetina začne přibližně v 19:40.
40:00
39:48
Pardubice se dostávají z útočného pásma.
39:15
Buchteleho rána jde mimo a hosté se ženou k vyhození kotouče. Hráčem, kterému se to povedlo je Jaroslav Balaštík.
38:40
Sičákův pokus od modré brankář Hübl vyráží betonem mimo svoji klec.
38:22
Videorozhodčí branku neviděl, ale i tak si domácí zahrají přesilovou hru. Dvě minuty vidí Martin Rýgl za nedovolené bránění.
38:22
Až teď přichází videozáznam z rány Jana Koláře II.
38:06
Balaštík zamíchal na útočné modré s kotoučem a prudkou ranou zkusil pozornost Koutského. Ten jeho ránu vyráží maskou.
37:19
Stále bez přerušení se domácí výběr tlačí do zakončení. U levého mantinelu neuspěl Radovan Somík.
35:58
Po ráně Koláře II ČEZ Arena začala slavit branku, ale vypadá to, že rána domácího beka šla pouze do tyče. Hra pokračuje.
35:18
A po vhazování přišla velká šance hostů! Ránu z levého křídla Koutský vyrazil pouze pro Výborného, ale ten z ideální pozice pálí pouze do vyrážečky domácího brankáře.
35:08
Velký souboj o puk za brankou domácích končí přerušením hry. Vhazovat se následně bude po levici brankáře Koutského.
33:06
Akci hostů táhl z pravé strany Výborný. Kapitán hostů centroval prudce do brankoviště, ale nikoho nenašel.
31:33
Z druhé vlny pálil domácí zadák Kolář II, jenže Hübl si poradil. Rána sice ještě byla tečována, ale pouze do výstroje hostujícího brankáře.
30:50
Pěkná kombinace domácích nekončí dobrým zakončením. Ani Koukal s Kolářem I nevystřelili, a tak pálil Kočí. Jeho tečovaný pokus však jde do zámezí.
29:37
Hostující forvard Podkonický našel před brankou Goertzena, který v dobré pozici nezakončil ideálně. Svoji střelu posílá pouze do Koutského.
28:37
A nad branku jde i rána Drtiny, který z nadějné pozice nemířil přesně.
28:00
Kočí v nadějné pozici zakončil mimo, ale stačil ještě posunout na modrou. Tam čekal Benák, jenže ani on Hübla nezaměstnal. Pokus domácího beka jde nad.
27:12
Kousal hledal pěkně od pravého mantinelu před brankou Buchteleho, ale ten se k puku nedostal. Před ním odvrátil Čutta.
26:33
Žabkův prudký projektil od modré Koutského nenachytal, a ten tak lapačkou výborně chytá.
26:21
Oba celky již hrají v plném počtu.
25:51
Vrbatův pokus od levého mantinelu Koutský v pohodě vyráží, ale i tak jsou hosté nadále v útočném pásmu.
25:24
Z pravé strany zkusil překvapit Koutského zadák hostů Hay, ale ranou z úhlu neuspěl.
24:51
Hosté již hrají v plném počtu a Balaštík rozjíždí jejich útočnou akci.
24:21
Přesilovka Pardubic končí. Dvě minuty totiž vidí za hru vysokou holí Robert Kousal.
23:33
Znovu pálil dvakrát Benák, ale Hübl si s oběma ranami poradil a vyráží je mimo. Boleslav následně vyhazuje.
23:11
Benákovu ránu zkoušel tečovat Kolář I, ale bohužel pro domácí jde puk mimo.
22:32
Přesilovka pro Pardubice. Dvě minuty vidí za držení Tomáš Demel.
21:49
Velká šance domácích! Po souboji na levé straně našel Kousal před brankou Buchteleho, který však v ideální pozici pálí bohužel pro Pardubice vysoko nad.
20:59
Boleslav již hrála v plném počtu, když to od modré zkusil na Hübla Borer. Hostující brankář v klidu chytá do lapačky.
20:37
Starý pěkně hledal Koláře II, který ale místo bleskové střely ještě hledal spoluhráče a to se mu nevyplatilo. Hosté vyhazují.
20:01
Domácí tým měl sice od prvních minut převahu, ale do vedení šli překvapivě hosté. V přesilové hře se trefil od pravého mantinelu Roman Tomas. Pardubický výběr se poté i nadále tlačil před Hübla, ale ten odolal. Druhá třetina začne asi v 18:52.
20:00
19:16
Domácí v plném počtu a mohlo přijít vyrovnání. Po chytré přihrávce Kousala ale Borer před brankou nechtěl zakončit a jeho slabé nahození Hübl vyrazil. K dorážce se tlačil Buchtele, ale ani on neuspěl.
18:48
Přesilovka hostů končí. Za hákování Zohorny je totiž vyloučen Boris Žabka.
17:49
Pěkná kombinace hostů v útočném pásmu nekončí brankou. Výborný pro rychlé výměně kotouče sice Balaštíka našel, ale ten už těžkého úhlu Koutského nepřekonal.
17:18
Přesilovka pro Mladou Boleslav. Dvě minuty vidí za krosček Benák.
17:10
Kolář II zakládal od vlastní třetiny útok Pardubic, ale dlouho nahrávkou nikoho ze spoluhráčů neoslovil. Vhazuje se proto po pravici Koutského.
16:12
Pokus domácích o průnik do útočného pásma po pravé straně ukončil zadák hostů Drábek, který pohotově odvrací.
14:59
V útočném pásmu hostí to zkoušel David Výborný, který si kličkou na levou stranu udělal prostor pro střelu. Tu však následně poslal pouze do betonů připraveného Vladislava Koutského.
14:09
Ml. Boleslav již hrála v plném počtu, když se po Kolářove II ráně od modré zkoušel prosadit tečí Šagát. Bohužel pro Pardubice ale nezakončil.
13:41
Teď se prozměnu Pardubicím nepovedl přechod do útočného pásma, a tak hosté vyhazují.
13:17
Pardubice stále v útočném pásmu, ale zakončení na Hübla z toho není. Mladá Boleslav domácí ke střelám nepouští.
12:32
Rychlou akci domácích posílal Kolář I na Koukala, ale ten přes klubko těl před sebou nezakončil.
11:54
Přesilovka pro Pardubice. Zbyněk Hrdel dostává dvě minuty za hákování.
11:29
Zohorna našel krásně z rohu kluziště před brankou Somíka, ale ten své zakončení posílá mimo.
11:02
Mladá Boleslav je při přechodu do útočného pásma chycena v ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
10:06
Velký závar před hostující brankou! Po nahrávce Jánského pálil Kolář II a po něm i další domácí hráč, ale Jaroslav Hübl výborně zasahuje a vyráží mimo.
09:11
Po vhazování v útočné třetině domácích střílel Borer, ale našel pouze lapačku Hübla, a tak se situace zopakuje.
08:59
A další práce pro hostujícího brankáře. O tu se postaral Kočí a po něm i Somík, ale Hübl zatím chytá výborně.
07:35
Výborný Hübl! Ten nejprve zneškodnil prudkou ránu Koláře II a poté si poradil i s dorážkou Roberta Kousala, kterou vyrazil betonem.
06:40
Nadějnou akci domácích dostal jako na zlatém podnose Jan Kolář I, jenže nezakončil, když puk v mezikruží minul.
06:01
Znovu v zakončení hosté. Podkonický vyjel zpoza branky a zkoušel zakončit prudkou ranou na lapačku Koutského. Naštěstí pro Pardubice ale netrefil.
05:45
Nadějnou akci hostů mohl z levé strany zakončit Tomas, ale puk mu ujel za branku. Od té už se Mladá Boleslav do zakončení nedostala a domácím se povedlo vyhodit.
04:34
Chaloupkovo nahození Koutský zkoušel chytit do lapačky, ale to se mu příliš nepovedlo, a tak může být rád, že jde kotouč do ochranné sítě.
03:40
Odpověď domácích měla jmenovku Sičák, ale bohužel pro Pardubice jde rána nad Hüblovu klec.
02:56
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení 1:0! Po odrazu puku z pravé strany se k němu dostal ROMAN TOMAS, který prudce vypálil. Kotouč se ve vzduchu ještě pravděpodobně odrazil od hole domácího beka, který stál v předbrankovém prostoru, ale i tak to nic nemění na tom, že jde Mladá Boleslav do vedení. Asistence: Podkonický a Žabka.
02:32
Hosté sice v útočném pásmu, ale zatím bez zakončení. Až teď se do něj dral Výborný, ale neuspěl.
01:39
První přesilovku večera si zahraje Mladá Boleslav. Semorád totiž odpyká dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.
01:31
Zohorna se v útočném pásmu krásně proháčkoval přes hostující beky, ale následná střela na Hübla nedoletěla.
01:01
Tomasův pokus od levého mantinelu Koutský chytá do lapačky a stačil ho ještě rychle rozehrát.
00:50
Dlouhý puk z hole Drábka hledal Podkonického, ale ten na něj nedosáhl, což znamená zakázané uvolnění.
00:30
Hübl a jeho první zákrok po střele z pravé strany. Po následném vhazování v útočném pásmu Pardubic pálil Sičák, ale pouze do výstroje hostujícího brankáře.
00:01
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Koutský (Růžička) – Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Drtina, Zdráhal – Kolář I, Koukal, Starý, Jánský, Kousal, Buchtele, Nahodil, Somík, Zohorna, Semorád, Šagát, Půhoný. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina. BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) – Hay, Beňovič, Drábek, Čutta, Žabka, Koma, Rýgl, Chaloupka – Výborný, Podkonický, Balaštík, Mikulík, Tomas, Jiránek, Vrbata, Demel, Svačina, Hrdel, Lenc, Goertzen. Trenéři: Petr Novák a Vladimír Hiadlovský Rozhodčí: Homola, Trombík – Jindra, Kis.
I přes vydatnou marodku dokázal celek Pardubic před pauzou pravidelně bodovat a dostat se tak na příjemnou čtvrtou pozici. V dnešním duelu však tým koučů Hynka a Lubiny nemůže počítat s čerstvě zraněným Bartekem, Radilem, Elkinsem a Danielem Rákosem. Na právě probíhajícím Mistrovství světa do dvaceti let v Edmontonu a Calgary navíc reprezentuje Tomáš Nosek.
Hostující Mladá Boleslav je pod vedením kouče Nováka na poslední příčce, když po nadějných výhrách s Třincem a na Kladně podlehla na domácím hřišti po nájezdech Litvínovu. Poslední duel se ji ale na začátku října v ČEZ Areně povedl, jelikož se radovala ze tří bodů. Ty zajistil Jaroslav Balaštík, který se trefil pouhých šest vteřin před koncem třetí třetiny.
Vítejte u Tipsport extraligy! V dnešním utkání přivítá HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v ČEZ Areně hostující BK Mladou Boleslav.