Hosté z Plzně tedy vítězí po nájezdech 4:3 a na šňůru výher navlékají již jedenáctý korálek. O držiteli dvou bodů rozhodl v nájezdech Kovář se Strakou. To je pro dnešek vše, nashledanou.
65:00
Plzeň právě vstřelila branku! Hostující tým tedy bere v ČEZ Areně dva body! Druhý nájezd v utkání proměnil bezpečně JAN KOVÁŘ, který zakončil přesnou ranou k levé tyči.
0:2 - Pardubický Somík musel proměnit, aby ještě vykřesal naději, ale nedává. Jeho prudká rána končí mimo.
0:2 - Za hosty jel jako druhý Martin Straka a hosté již vedou o dvě branky. Plzeňský kapitán zakončil krásným blafákem, kterým zasouvá za Růžičku.
0:1 - Za domácí jel Petr Koukal, ale nedává. I přes zajímavě zvolené zakončení ztroskotává na dobrém zákroku holí Mazance.
0:1 - A hosté jdou do vedení. Kovář bezpečně proměňuje prudkou ranou k levé tyči.
Nájezdy začne celek Plzně. Jako první jede Jan Kovář.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak uvidíme nájezdy, ve kterých se rozhodne o držiteli dvou bodů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:39
Teď Koukalovo nahození Mazanec zachytil do lapačky a ještě jej stačil rychle rozehrát.
64:16
Koukalova rána od modré končí ve výstroji připraveného Marka Mazance.
64:01
Menší šarvátka před Mazancem znamená tresty na obou stranách. Na domácí straně vidí dvě minuty Benák, a za hosty je potrestán Radek Duda. Oba hráči vidí dvě minuty za hrubost.
64:01
Hosté následně již v plném počtu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
63:40
Somík na Koláře II, ale ten si před brankou ještě zpracovával puk, a tak o něj přišel.
63:02
Na druhé straně mohl domácí tým umlčet St. Pierre, ale Růžička si s jeho ránou poradil.
62:52
A do třetice se neprosadil ani Jan Starý, který minul táhlou ránou.
62:35
Jenže ani Kolář I branku z pravé strany netrefuje.
62:12
Starý na Píšu, ale ten od modré pálí vysoko nad branku Mazance. Tlak Pardubice ale pokračuje.
61:52
Přesilovka pro Pardubice. Plzeňských totiž hrálo pět, a tak budou pykat za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest odsedí Geoff Kinrade.
61:42
Kinrade zkusil zakončovat po sólu z levé strany, ale neuspěl. Posléze nevybojoval puk ani za bránou Růžičky, a tak musí spěchat zpátky do obrany.
60:42
Elkinsovi se v brejku zakončit nepovedlo, ale to se nedaří ani následně hostům, kteří jsou v ofsjadu.
60:23
Útok Plzně po pravém křídle zastavuje domácí kapitán Petr Koukal.
60:01
Domácí celek v závěru třetí třetiny vyrovnal, ale na zvrat už v přesilovce nedošlo. Plzeň se totiž dobře ubránila, tak uvidíme prodloužení.
60:00
59:32
Plzeň vybojovala puk ve vlastním obranném pásmu a vyhazuje.
58:49
Tlak Pardubic pokračuje! Od modré pálil Jan Kolář II, ale na výborný zákrok Marka Mazance nevyzrál. Hostující brankář skvěle vyráží betonem.
58:12
Na pravé straně pálil na odkrytou branku Jan Starý, ale naštěstí pro hosty z vyložené pozice minul!
57:59
Pardubický tlak pokračuje, ale Elkins se do zakončení z pravé strany nedostal. Přesto uvidíme přesilovou hru. Jaroslav Modrý totiž vidí dvě minuty za zdržování hry - zvednutí puku z ledu.
57:40
Pardubice právě vstřelily branku! A je vyrovnáno! Parádní akce domácího celku přináší v závěru třetí třetiny srovnání stavu. Kolář I se pěkně proháčkoval do útočného pásma, kde místo očekávané střely nahrál na pravou stranu na PETRA KOUKALA. Domácí kapitán nabídku využil dokonale, když prudkou ránou z pravé strany prostřeluje bezmocného Marka Mazance. Asistence: Jan Kolář I a Jan Starý.
57:16
Ve velké šanci se přesto zjevil domácí Somík, který se zbavil silou protihráče a stál sám před Mazancem. Bohužel pro domácí ale pálí přímo do brankáře Plzně.
56:22
Bojovný hokej u mantinelů bez větších šancí je k vidění v posledních vteřinách. Více to logicky vyhovuje hostům, kteří brání výhodný stav.
55:49
Duda po ráně z levého křídla tečuje těsně nad Růžičkovu branku.
55:24
Vostřákovo zakončení z pravé strany Růžička s pomocí spoluhráče vyráží mimo.
54:52
Drtinův průnik do útočného pásma ukázkově zastavil Straka, který následně rozjíždí útočnou akci hostů.
54:01
HC Plzeň 1929 již hraje v plném počtu.
53:58
Zakončení z levého křídla končí bezpečně ve výstroji hostujícího brankáře Marka Mazance.
53:43
Plzeň znovu pohodlně vyhazuje z vlastní třetiny. Pardubicím se v přesilovkách dnes opravdu nedaří.
53:06
Teď bude celek koučů Hynka a Lubiny rozjíždět útočnou akci z vlastní třetiny.
52:35
Straka sebral odražený puk a vyhazuje. Domácí tým se zatím v přesilovce do zakončení nedostal.
52:02
Přesilovka pro Pardubice. Dvě minuty vidí Kovář, který hákoval v šanci útočníka domácích Jana Starého.
50:57
Straka nerozehrál v obranném pásmu přesně a málem z toho byla šance Pardubic. Slabou ránu ale Mazanec pohodlně sebral do lapačky.
50:22
Na druhé straně zakončuje nebezpečně z levého křídla Radek Duda. Růžička je ale připraven a prudký pokus vyráží betonem mimo.
49:42
Kolářův I průnik do útočného pásma zakončoval z druhé vlny Jan Starý, ale Mazanec je bez práce. Rána totiž skončila na aktivní obraně hostů z Plzně.
48:41
Práci ale má na druhé straně brankář domácích Růžička, který musí vyrazit nepříjemnou ránu Pavla Vostřáka z pravého křídla.
47:38
Domácí tým teď hosty zatlačil v obranném pásmu, a ti se tak musí osvobodit pouze vyhozením na zakázané uvolnění.
47:12
Šance domácích! Osamocený Kočí ale pálí pouze do připraveného Marka Mazance v brance Plzně.
46:30
Duda posunul útok hostů na pravou stranu, kde si Kovář dobře posunul puk do útočného pásma a vypálil. Tečovaná rána ale Růžičku neohrozila, když jde mimo.
46:07
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice již hraje v plném počtu.
45:41
Borer po vhazování v obranném pásmu Pardubice získává kotouč a vyhazuje až před Mazance.
45:09
Pardubický tým se zatím brání dobře a v oslabení ohrožuje branku Mazance. Ten ránu z pravé strany kontroluje mimo své tři tyče.
44:08
První přesilovka Plzně v utkání. Za vysokou hůl je totiž vyloučen Jan Buchtele.
43:45
Plzeň právě vstřelila branku! Hostující tým jde poprvé v dnešním utkání do vedení! Duda si vyměnil puk s Kovářem a snažil se zakončit na Růžičku. Ten ještě ránu Radka Dudy udržel před čárou, ale na dorážku VÁCLAVA PLETKY, který puk doslova dotlačil za beton již nestačil a kapituluje. Asistence: Radek Duda a Jan Kovář.
42:54
Šance Pardubic! Kolář I přenechal v útočném pásmu na Koukala, který si stáhnul puk pod sebe a z pravé strany se snažil zakončit. Domácí kapitán však upadl, a tak si Mazanec poradil.
42:08
Menší tlak domácích v útočné třetiny k nebezpečnému zakončení nevedl, ale v protiútoku se ani Plzeň neprosazuje. Kovář totiž neudržel rovnováhu a padá k ledu.
41:23
Stránský posunul zadovkou v útočném pásmu na Straku, ale toho vychytal pohotový Růžička, který ránu z levé strany vyráží.
40:42
Nebezpečné zakončení domácích má na svědomí Píša, který pálil těsně za útočnou modrou. Bohužel pro domácí ale mimo.
40:01
V druhé části pokračoval vyrovnaný hokej, ve kterém i přes převahu hostů Plzně šli do vedení domácí. Od modré se prosadil Marek Drtina a vypadalo to, že tým Pardubic bude mít převahu. To se však nepotvrdilo a po zlepšeném výkonu Plzně srovnal ranou z pravé strany Pavel Vostřák. Třetí třetina začne asi v 19:46.
40:00
39:33
Šance ale přišla na druhé straně! Puk si našel po nahrávce z levé strany Benák, ale ten se bohužel pro Pardubice neprosadil ani v jednom z jeho dvou pokusů.
39:03
Do zakončení se ale ani on nedostal, a tak mají puk hosté z Plzně.
38:32
Tlak Plzně v útočném pásmu. Puk ale teď našel domácí Starý a vyváží ho ven.
37:50
Ránu z levé strany Růžička kontroloval nad svou klec, ale i tak se domácí tým z tlaku nevymanil. Za cenu zakázaného uvolnění poté musí vyhodit kotouč přes celé hřiště.
36:51
Dudův průnik do útočného pásma nejprve zakončení neskončil, ale hostující útočník zabojoval a při druhém pokusu už to vypadalo nadějněji. Místo puku ale na branku letěla hokejka, a tak mají touš Pardubice.
35:38
Šance Pardubic! Starý po zaváhání hostujících beků předložil puk na Koukala, ale ten míří z dobré pozice mimo Mazancovu klec.
34:47
Borerovu ránu z druhé vlny Mazanec vyrazil pouze na pravou stranu, kde stál Šagát. Ten ale bohužel pro domácí tým z těžkého úhlu nedokázal pověsit kotouč pod horní tyč.
33:26
Benák zahrál parádně v obranném pásmu, kde se dostal elegantně ze složité pozice a hledal nahrávkou Nahodila. Ten už se k puku neprodral, ale i tak odměňuje ČEZ Arena akci domácího beka potleskem.
33:02
Útočnou akci domácích mohl zakončovat Koukal, ale jeho pokus je zblokován mimo. Branka hostů navíc byla vychýlena ze své pozice, a tak se bude vhazovat.
31:50
Po nahrávce zpoza branky zakončoval z levé strany Johnson, ale jeho pokus vyráží betonem Růžička mimo branku.
31:34
Pardubické zakázané uvolnění stěhuje hru před brankáře Růžičku, kde se bude vhazovat.
31:08
Hosté již hrají v plném počtu, a tak se ubránili i čtvrté početní výhodě Pardubic v dnešním utkání.
30:51
Kolář I našel na útočné modré připraveného Borera, který z první vypálil, ale neúspěšně. Přízemní pokus vyráží pohotový Marek Mazanec.
30:31
Koukal nezahrál v útočném pásmu přesně a do útoku se hnala Plzeň. Šanci hostů zlikvidoval v pohodě Růžička, a tak se bude vhazovat po pravici hostujícího brankáře.
29:54
Šance hostů! V oslabení byl v dobré pozici Kovář, ale při zakončení z pravé strany ho vychytal beton připraveného Růžičky.
29:27
Starý z levé strany našel Koukala, ale ten v tísni míří mimo Mazancovu klec.
29:07
Jiří Hanzlík je vyloučeným hráčem hostů. Dvě minuty vidí za podražení. Pardubický tým tak má již čtvrtou výhodu přesilové hry.
28:46
Plzeň teď domácí tým zatlačila v útočném pásmu a žene se za dalším zakončení. To režíroval od modré Radek Duda, ale brankář Růžička si z tečovaným pokusem poradil a ze vzduchu ho sbírá do lapačky.
27:27
Plzeň právě vstřelila branku! Je vyrovnáno 2:2! Po vhazování v útočném pásmu a objetí branky zkoušel překvapivě zakončit PAVEL VOSTŔÁK, a to se hráči Plzně povedlo. Růžička totiž ránu hostujícího střelce neviděl, a ta mu tak prochází pod rukou do sítě. Asistence: Michal Dvořák.
27:13
Růžička měl práci po nešťastné teči Jana Starého. Ten umístil ránu míří mimo branku přímo na svého brankáře, ale ten pohotově chytá do lapačky.
26:45
Pletka posunul v útočném pásmu na Straku, který ještě našel na levém křídle Radka Dudu. Ten si puk nezpracoval ideálně, a tak jeho následné zakončení míří mimo.
25:58
Chybu hostů v rozehrávce mohl potrestat Jan Kolář I, jenže jeho pohotová rána na Mazance přes hokejky bránících hráčů neprošla.
25:09
Pardubice právě vstřelily branku! Domácí tým jde do vedení 2:1! Po akci v útočném pásmu pálil od modré čáry MAREK DRTINA, a puk z jeho hole končí za překvapeným brankářem Plzně. Mazanec na ránu domácího beka neviděl, a tak inkasuje ranou k levé tyči. Asistence: Tomáš Zohorna.
24:43
V posledních vteřinách není k vidění příliš pěkný hokej. Hodně chyb a nepřesností teď stěhuje puk před branku Marka Mazance, kde se vhazuje po zakázaném uvolnění Plzně.
23:30
Nejprve pálil za domácí Borer, ale Mazanec vyrazil. Plzeň vyjela do protiútoku a byla tu její velká šance. V brejku dva na jednoho našel Duda na levé straně Václava Pletku, ale ten bohužel pro hosty zakončuje mimo!
23:07
Na druhé straně je neúspěšný i celek Pardubic. Druhý útok domácích se totiž provinil ofsajdem. Vhazuje se ve středním pásmu.
22:35
Píša dostával puk na útočnou modrou, ale k ráně se nedostal. Následný útok hostů z Plzně končí v rohu kluziště bez zakončení.
21:24
Kousal našel na druhé straně před brankou Buchteleho, který ale zakončil mimo. Druhý jmenovaný puk znovu ukořištil a zkusil přízemním pokusem překonat Mazance. Ten je připraven a ránu chytá.
20:54
Na druhé straně zakončoval z pravé strany Radek Duda, ale rána mu příliš nesedla, a tak končí na zadním mantinelu.
20:28
Starý posunul v rychlém brejku na pravé křídlo na Koláře I, který ale bohužel pro Pardubice branku netrefuje.
20:01
Vyrovnaný hokej byl k vidění v první třetině dnešního utkání. Domácí tým šel v šesté minutě do vedení, když se prosadil Šagát, ale další branku i přes výhodu tří přesilovek nepřidal. Plzeň zatím svůj ideální výkon nepředvádí, ale i tak se radovala v závěru třetiny ze srovnání. Samostatný nájezd totiž precizně uklidil pod horní tyč Jan Kovář. Druhá třetina začne asi v 18:53.
20:00
19:54
Starý od mantinelu na Koláře I, který ještě nahrával na Koukala, ale ten se k ráně nedostal.
19:21
Na druhé straně mohl odpovědět Nahodil, ale ten nadějný moment pro zakončení prováhal, a tak je o puk následně obrán.
19:07
Plzeň právě vstřelila branku! Hosté vyrovnávají v závěru první třetiny na 1:1! JAN KOVÁŘ provedl svůj nájezd parádně, když bekhendem zavěšuje pod horní tyč. Bez asistence.
19:07
Kovář unikal domácí obraně a v nájezdu na Růžičku je faulován. Uvidíme tak trestné střílení!
18:24
Hostující tým již hrál v plném počtu, když se do útočného pásma dral Havlíček. Ten se sice podél pravého mantinelu neprosadil, ale Plzeň zůstává v útočném pásmu.
17:53
Ani Starý nerozehrál od modré přesně, a tak je přesilovka Pardubic zatím opět neúspěšná.
17:06
Hostům se zatím v oslabení drží a i přes snahu Koláře II vyhazují puk do útočného pásma.
16:09
Třetí trest hostů v utkání obstaral znovu Nicholas Johnson. Tentokrát vidí útočník Plzně dvě minuty za sekání.
15:29
Velká šance domácích! Benák z levého křídla krásně centroval před branku, kde se zjevil Corey Elkins. Americký útočník ale bohužel pro Pardubice z ideální pozice branku netrefuje.
14:58
Za domácí kazil rozehrávku Borer, který se ani přes tři pokusy úspěšně neprosadil. Puk se dostal na Straku, ale ten také nenahrává přesně, a tak tu máme zakázané uvolnění hostů z Plzně
14:05
Plzeň již hraje v plném počtu.
13:59
Zakončil až od modré zadák Benák, ale na jeho prudkou ránu Mazanec viděl, a tak ji chytá.
13:35
Boj o puk v rohu klutiště víc vyhovuje hostům, kteří spoří cenné vteřiny.
12:59
Hosté se zatím v pohodě brání a vyhazují kotouč do útočného pásma.
12:38
Kolář I z levé strany nezakončil přesně, a tak se po jeho tečované ráně bude vhazovat ve středním pásmu.
12:05
Nicholas Johnson následně dostává dvě minuty za vysokou hůl. Druhé vyloučení Plzně tak má na svědomí stejný hráč, jaký se provinil při prvním vyloučení dnešního utkání.
11:34
Domácí brankář Růžička si připisuje dobrý zákrok proti ráně Nicholase Jonhnsona z levé strany. Proti ní zasáhl Růžička pohotovým betonem.
11:12
Plzeň se v útočném pásmu neprosadila, a tak do útoku hnal na druhé straně Buchtele. Ten svoji akci zakončil svižnou ránou, ale Mazanec je připraven a chytá.
10:48
Rychlý útok Pardubic ještě Zohorna vracel do středu hřiště, jenže jeho nahrávka je ztečována nad branku.
10:37
Domácí tým vyhazuje na zakázané uvolnění, po kterém se vhazuje po pravici Martina Růžičky.
10:14
Následně již navíc hrají v plném počtu, ale zatím se v útočném pásmu nedokáží dostat od mantinelů ke střelám.
09:43
A teď navíc operují v útočném pásmu, kde s klidem kombinují.
09:07
Koukal z pravého křídla vysunul žabkou Koláře I, který pohotově zakončoval, ale Mazanec je připraven a vyráží. Hosté následně vyhazují z obranného pásma.
08:18
Domácím se zatím nedaří dostat se do útočného pásma, když je zastavuje ofsajd.
07:57
Přesilovka pro Pardubice. Za podražení je totiž vyloučen Nicholas Johnson.
07:42
Na druhé straně pálil z levé strany Stránský, ale bohužel pro Plzeň branku z nadějné pozice netrefuje.
07:00
Kousal navedl kotouč do útočného pásma, kde jej přenechal na Píšu, a ten nepálí vůbec špatně. Mazanec však je na prudkou ránu připraven a vyrážečkou ji posílá mimo svou klec.
06:33
Jeden z hostů prodloužil nahození až do útočného pásma, kde raději brankář domácích Růžička volný kotouč přikryl pod svou lapačku. Vhazovat se následně bude po jeho pravici.
05:50
Plzeň se snaží o okamžité srovnání stavu, jenže do zakončení se zatím nedostává. Teď se přesto vhazuje v jejich útočném pásmu.
05:19
Pardubice právě vstřelily branku! Domácí tým jde do vedení 1:0! Elkins nejprve z levého křídla zakončil pouze do připraveného betonu Mazance, ale poté pokračoval v akci a Pardubice se radují. Americký forvard nahrál zpoza branky na MARTINA ŠAGÁTA, který se z blízkosti prosazuje přízemním pokusem, který prošel Mazancovi mezi betony. Asistence: Corey Elkins
05:04
Další zakázané uvolnění hostů stěhuje hru do útočného pásma Pardubic. Vhazuje se po levici Marka Mazance.
04:36
Buchtele v útočném pásmu přenechával na Somíka, ale ten se k puku nedostal. Následný vpád hostů do útočného pásma končí ofsajdem.
04:00
Hostující tým si nevyhověl v rozehrávce, a tak tu máme zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici brankáře Mazance.
03:47
Borer najel do útočného pásma a vypálil. Mazanec zasahovat nemusí, jelikož jde rána mimo jeho klec.
03:13
Teď už musel Marek Mazanec ukázat své kvality. Nejprve vyrazil přízemní pokus Koukala, a poté se mu povedlo zneškodnit i zakončení z levého křídla z hole Jana Starého.
02:32
Po vhazování šel domácí tým do brejku, ale Nosek na Šagáta nenahrál moc přesně, a tak druhý jmenovaný nezakončil.
02:20
Hostům se teď sice v útoku nepovedlo dostat do zakončení, ale domácí výběr i tak vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici brankáře Růžičky.
01:38
Stránský hledal z pravého křídla Johnsona, ale tomu se zakončit na branku nepovedlo.
00:58
A znovu Pardubice. Kousal ale nahrávku Buchteleho v zakončení neproměnil. Do útoku jde Plzeň.
00:22
Utkání začal domácí tým v útočném pásmu a hned se postaral i o zakončení. Koukal vypálil po nahrávce od Koláře I, jenže Mazanec je připraven.
00:01
Oba celky již jsou na ledové ploše, a tak již šlágr 38. kola Tipsport extraligy za malý okamžik začne.
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) – Píša, Kočí, Benák, Borer, Kolář II, Drtina, Zdráhal – Kolář, Koukal, Starý – Jánský, Kousal, Buchtele – Somík, Zohorna, Nahodil – Šagát, Nosek, Elkins – Radil. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina HC Plzeň 1929: Mazanec (Svoboda) – Vykoukal, Hanzlík, Marušák, Kaberle, St. Pierre, Modrý, Kinrade – Duda, Straka, Pletka – Dvořák, Havlíček, Kubalík – Stránský, Kovář, Johnson – Vostřák, Pitule, Heřman – Petruška. Trenéři: Marian Jelínek, Milan Razým a Michal Straka Rozhodčí: bude doplněno.
Pardubice a Plzeň jsou celky, které mají momentálně nejlepší formu a útoky v celé Tipsport extralize. Už jen tyto dva statistické údaje naznačují, že se dnes můžeme dočkat opravdu skvělé podívané, které by měla přihlížet do posledního místa napěchovaná ČEZ Arena. O něco hůře je na tom v prozatimní tabulce domácí tým, který pod vedením koučů Hynka a Lubiny sídlí na třetím místě. Poslední duel v Třinci pro něj skončil po povedené třetí třetině výhrou 3:1. Hostující tým vedený koučem Marianem Jelínkem je v tabulce druhý a na svého dnešního soupeře má komfortní devítibodový náskok. V posledním utkání porazila Plzeň na svém ledě v přestřelce HC Mountfield 6:4, a tak i nadále drží parádní šnůru výher, kterou táhne od začátku prosince. Přidá tým kolem kapitána Straky jedenáctou výhru v řadě, nebo se bude radovat parta domácích hráčů tažená Petrem Koukalem? Utkání začíná v 18:00.