Děkuji vám za sledování dnešního onlajnu a těším se "na počtenou" u některého z dalších přenosů z ČEZ Arény v Plzni.
Viděli jsme třetinu s nejvíce brankami, hosté se chvílemi dostali na dostřel jediné branky, ale domácí dokázali své celozápasové vedení udržet a dovedli zápas do vítězného konce! O tom rozhodl svou brankou do opuštěné klece Radek Duda, když před ním skóroval jako poslední Jakub Langhammer, k němu se už ale při power-play nikdo nepřidal a hosté tak odjíždějí bez bodů.
60:00
59:51
Hraje se za Kovářem.
59:39
Plzeň právě vstřelila branku! Je rozhodnuto! Domácí trestají hru bez brankáře šestým gólem, který do opuštěné branky vstřelil RADEK DUDA! Asistence: Martin Straka.
59:30
Kovář je na střídačce!
58:49
Domácí sice přišli o puk, ale nedali hostům doteď žádnou šanci vybojovat pásmo nebo si vzít time out.
58:01
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:46
Domácí rozhozeni touto situací jen vyhazují, nejde ale o icing.
57:03
Pletka byl evidentně zasažen holí do obličeje, ale jelikož se nepíská, tak odjel během hry střídat.
56:47
Jan Kovář ve dvojici se Stránským dovezl puk až ke svému bratrovi, který jej také raději podržel a vhazuje se tak na druhé straně.
56:23
Svoboda teď radši střelu od levého mantinelu přikryl rukavicí, i když by za jiné situace asi zkusil rozehrát.
55:39
Domácí si teď přidělávají problémy i sami a trefují se navzájem při pokusu o vyhození puku z pásma, hosté ale zrovna jeli střídat.
55:17
Kovář teď vytáhl tradičně dobrý zákrok a přerušil hru.
54:46
Mountfield právě vstřelil branku! A je to o jedinou branku! Hosté sice už vypadali odevzdaně, ale díky dvěma brankám jsou zpět ve hře! JAKUB LANGHAMMER se protlačil podél pravého mantinelu a i když byl faulován, dokázal někudy dostat puk pod Svobodou do branky! Asistence: Michal Gulaš, Vilém Burian.
54:07
Pletka tak šikovně protečoval puk, že nešlo o zakázané uvolnění a přitom puk skončil až u Kováře.
53:45
Mountfield právě vstřelil branku! Teď už se to ale hostům podařilo a je to opět jen o dva góly! Budějovičtí se důrazně natlačili před Svobodu a DAVID KUCHEJDA protlačil puk mezi tyčkou a betonem až do branky. Asistence:Rudolf Červený.
52:50
Burian se před Svobodou málem dostal k puku, ve výborné pozici jej ale nezpracoval a připravil se o možnost snížit.
52:12
Domácí si teď málem nadělali problémy za vlastní brankou, ale podařilo se jim puk po mantinelu dostat do střední třetiny.
51:23
Duda objel s pukem celé pásmo, přihrávka na beky mu sice nevyšla, ale ještě si puk dojel a aspoň nahodil na branku.
50:34
Svoboda za brankou zachytil nahozený puk a rozehrává.
49:54
Plzeň právě vstřelila branku! A je to o tři branky! Domácí využili nepřesností Budějovic a odskakují. NICK JOHNSON si s pukem odclonil obránce a parádně zavěsil pod horní tyčku Kovářovy branky! Asistence: Jan Stránský.
49:37
Jan Kovář zpracovával puk ve vzduchu, dostal se při tom ale za modrou dřív než puk.
49:04
Hosté jsou nenadálým gólem opařeni a hrají trošku zbrkle.
48:39
Plzeň právě vstřelila branku! A uspěl! Nejmladší hráč v sestavě Plzně procedil puk pod rukou reprezentačního gólmana a vrací svému týmu vedení o dvě branky, ale hlavně dává svůj první extraligový gól!
48:09
Bylo nařízeno trestné střílení. Dominik Kubalík jede proti Kovářovi...
48:09
Dominik Kubalík byl při nájezdu faulován a bude mít druhý pokus!
47:56
Domácím je odpískáno sevření kotouče, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.
47:07
Svoboda po střele nadvakrát zachytil puk.
47:02
Icing domácích.
46:30
Trošku rozházená pasáž, hraje se ve středním pásmu a nikomu se nedaří založit kloudný útok.
46:00
Mladý Kubalík neměl daleko k tomu, aby se dostal k puku, který vyrazil Kovář, nakonec jej ale zkrotil dříve zkušenější gólman.
45:16
Nešikovný pokus o zpracování puku ve středním pásmu teď znamenal pro hosty zakázané uvolnění a další buly v jejich obranné třetině.
44:54
Žádnou překvapivou strategii ale nevymysleli a puk skončil po nahození až v Kovářově lapačce.
44:16
Po závaru ve střední třetině získali puk hosté a už přemýšlejí, kudy povedou svůj útok.
43:53
Svoboda teď musel být pozorný proti nájezdu Červeného, ale svoji branku uchránil. Hosté jsou teď aktivnější, úvod třetí části patří jim.
43:13
Vydarený z dobrého místa pálil vedle a puk se vrátil stejně těsně kolem tyčky zpět, tam už byli domácí obránci a vyhodili, píská se ale zakázané uvolnění.
42:27
Straka při rychlém přečíslení hledal Dudu ale přihrávku vystihli obránci Budějovic!
41:45
Pitule se skoro dostal při napadání k puku, hosté si ale vypomohli ve více hráčích a situaci zachránili.
41:20
Další zablokovaný pokus skončil až vysoko v síti nad hrazením.
41:14
40:59
Mountfield právě vstřelil branku! Budějovičtí se dostávají na dostřel a oplácejí domácím začátky předchozích dvou třetin. Přesně se trefil JAKUB LANGHAMMER a snížil na 3:2! Asistence: Milan Gulaš.
40:45
Zblokovaná střela skončila za Svobodovou brankou.
40:21
Domácí začali zvolna, a moc daleko se s tímto přístupem nedostali.
40:01
Po druhé části stále vedou domácí o dvě branky, ale chvíli již drželi i vyšší vedení. Krátce po začátku druhé části totiž svým druhým gólem zvyšoval Havlíček na 3:0, hostům se ale podařilo využít jednu ze série přesilových her a díky zásahu Nováka zůstává rozdíl ve skóre i nadále dvoubrankový.
40:00
39:26
Na puku jsou hosté, ale nikam se zrovna neženou.
38:59
Kinrade za brankou připravil o puk Mertla, jeho spoluhráči ale vyhodili na zakázané uvolnění.
38:27
Domácí teď získali puk a zkouší rozjet další útok, musí se ale vrátit.
37:48
Straka mohl jít skoro sám, nahrával ještě Pletkovi a to byla chyba, druhý jmenovaný totiž puk nezpracoval a bylo po slibné šanci.
37:06
Kovář dobře viděl Hanzlíkovu střelu od modré a ztlumil puk na své hrudi.
37:01
Akci teď přerušil hvizd, protože hráči natlačení v Kovářově brankovišti posunuli jeho branku mimo pozici.
36:42
Domácí střílí ze všech pozic. Teď prověřil Kováře Jan Stránský hned po buly.
36:37
Zakázané uvolnění hráčů Mountfieldu.
35:56
Dvořák chtěl rozehrát z první, ale ztratil kvůli tomu puk ve středním pásmu. Domácí jej ale získali skoro bez práce zpět.
35:14
Teď z si Kovář na puk sáhl a radši jej před chumlem hráčů podržel.
35:03
Tyč! Jiří Hanzlík dostal puk do tandemu a zkusil vystřelit tahem a jeho projektil se odrazil od horní tyčky Kovářovy branky!
34:30
Plzeňští nyní rozjíždí další akci až od své branky.
34:12
Pitule našel za brankou Stránského a ten si rukou odmítl obránce a zkusil vystřelit na Kováře, zamířil ale vedle.
33:20
Domácí se tlačili do další dobré příležitosti, ale nedostali se dál než kousek za modrou.
32:20
Domácí měli dvě obrovské šance v krátké přesilové hře, ale skóre zůstalo beze změny! Straku vychytal skvělý Kovář a dorážka byla zblokována!
31:49
Květoň sice střílel téměř z nulového úhlu, ale puk namířil tak dobře, že Svoboda měl velký problémy, aby jej udržel před čárou!
31:09
Jan Kovář se po pravé straně snažil protáhnout až do střely, ale puk neprocedil přes nohy obránců a jen tak doklouzal ke gólmanovi.
30:40
První střelu zblokovala obrana, s druhou už si musel poradit Svoboda, zvládl to ale bez problémů.
30:18
Síly na ledě se ale poměrně brzy vyrovnávají. Straka vyvážel puk podél mantinelu a protihráč jej zasáhl loktem do obličeje, za což byl logicky potrestán.
29:58
Rychlou střelu chytá Svoboda.
29:54
A vyplatilo se - rozhodčí totiž opět vylučují domácího hráče, který pod tlakem musel faulovat. Heřman (PLZ) - dvě minuty za hákování.
29:40
Hosté přidali na aktivitě a snaží se hned zatlačit domácí do obrany.
28:52
Mountfield právě vstřelil branku! Hosté snad z první střely v přesilové hře skórují a snižují na 3:1! Tvrdou a hlavně přesnou ranou od modré se prosadil JAN NOVÁK! Asistence: Milan Gulaš.
28:17
Kranjc na modré trefil je Pletkovy brusle a opět poslal své spoluhráče do obranného pásma.
27:47
Hosté se sami vyhnali z pásma, jejich nahození po mantinelu totiž skončilo v ochranné síti.
27:27
Je tu další vyloučení a opět na straně domácích, na trestné si posedí Jaroslav Modrý (PLZ)
26:45
Andrašovský se hned po návratu z trestné mohl prosadit! Dostal přihrávku do jízdy, naznačil a ještě puk potáhl a poté zakončoval mezi Kovářovy betony, puk zamířil těsně vedle tyčky!
26:06
Svobodova branka je opět posunuta, tentokrát se ale vhazuje před plzeňským gólmanem.
25:34
Duda se dostal k osamocenému puku na středu hřiště a sám jel proti Kovářovi, ale střelou zápěstím neuspěl!
24:59
Domácí zkušeně našetřili čas a poslali puk až ke Kovářovi, stihli i vystřídat.
24:36
Už už se domácím rýsovala slibná situace, rozhodčí ale přerušili hru hvizdem a opět vylučují jednoho z domácích, konkrétně Andrašovského, který nedovoleně odclonil svého soupeře.
23:52
23:24
Posunutá branka domácích, zapříčinili se o to ale hosté a buly tak bude až ve středním pásmu.
23:08
Vydareného střela byla sražena mimo a Svoboda nemusel zasahovat, šlo ale o dobrou střeleckou pozici.
22:40
Hosté se při vlastní přesilovce provinili icingem.
22:23
Ptáčkovu střelu Svoboda vytěsnil jen kousek vedle své levé tyče!
21:50
Hosté mají šanci korigovat, budou hrát přesilovou hru, vyloučen je Kinrade (PLZ) za podražení.
21:38
Kovář opět zasahoval proti střele z otočky, teď měli ale domácí k úspěchu daleko.
21:20
Plzeň právě vstřelila branku! Domácím se povedl stejný vstup jako do první třetiny a rychle skórují! K vyraženému puku se dostal ONDŘEJ HAVLÍČEK a svým druhým gólem zvýšil na 3:0! Asistence: Michal Dvořák, Jiří Marušák.
20:48
Hosté se provinili hned dvojnásobným postavením mimo hru.
20:20
Straka zavezl puk do pásma, vydržel tam s ním ale jen chvíli.
20:01
Zásahy brankářů v první třetině: Svoboda (PLZ) - 8 zásahů, Kovář (CEB) - 20 zásahů.
Viděli jsme velice zajímavý úvod zápasu. Domácí v něm dokázali vstřelit dvě branky a to v první a poslední minutě. V obou měl prsty Jiří Marušák, který hned ze začátku výborně našel Ondřeje Havlíčka a ten otevřel skóre. I poté měli navrch domácí, ale žádnou svojí šanci nevyužili. Prosadili se až ve dvacáté minutě při přesilové hře, kdy Jiří Marušák od modré prostřelil vše včetně gólmana a dvě vteřiny před sirénou zvýšil na 2:0.
20:00
19:58
Plzeň právě vstřelila branku! Domácí dvě vteřiny před koncem zvyšují na 2:0! Tvrdou ránu od modré čáry vyslal JIŘÍ MARUŠÁK a jeho tečovaný projektil zamířil až za Kovářova záda. Asistence: Pavel Vostřák, Martin Straka.
19:40
Hosté vyhodili až ke Svobodovi.
19:24
Havlíček byl podražen u mantinelu a rozhodčí zdvihl ruku na znamení trestu pro budějovického hráče. Na trestnou zamířil Šimánek.
19:10
18:35
Hosté teď rozehrávají až za svojí brankou.
18:02
Duda sice trošku zariskoval, ale vybojoval puk pro Pletku a ten našetřil dost času. Teď už ale zase musí mířit do obrany.
17:36
Straka mohl vyhodit, dostal ale puk jen kousek za modrou čáru a nestihl tak vystřídat.
17:10
Ptáček tvrdou ranou rychle prověřil Svobodu.
17:05
Přesilovou hru si zahrají i hosté. Na trestné už sedí Johsnon (PLZ).
16:39
Modrý sice nejdříve netrefil puk a poté podklouzl, ale v druhém souboji byl již úspěšný a puk poslal daleko pryč.
16:06
Havlíček vybojoval v nepřehledné situaci za brankou puk a z velkého úhlu zkusil překvapit Kováře, ten je ale dnes v dobré formě.
15:40
15:29
Pletka se mohl prosadit proti svému bývalému klubu, ale na brankovišti minul odražený puk!
15:20
Poté, co tečovaný puk opustil hřiště, se bude vhazovat před Kovářem.
15:07
Teď se Vostřák ocitl v roli nahrávajícího a přihrávkou po brankovišti hledal spoluhráče, Kovář ve spolupráci s obránci ale zažehnal nebezpečí.
14:06
Vostřák dostal ideální přihrávku na modrou, prosmýkl se kolem posledního obránce a zakončoval, ale Kovář byl opět úspěšnější!
13:40
První přesilová hra zápasu, Červený (CEB) podrazil Modrého a jde na dvě minuty na trestnou lavici.
13:30
Kovář čaruje! Budějovický gólman sice nevěděl, kudy puk padá do branky ale nějak jej vytlačil a vychytal i Strakovu bekhendovou dorážku!
12:46
Svoboda na poslední chvíli před Mertlem uklidil puk holí.
12:20
Domácím se přechod do útoku nepodařil a v podstatě puk jen odevzdali hostům.
11:30
Duda s Vykoukalem se teď sami dostali před jediného obránce, po trošku kostrbaté souhře střílel plzeňský útočník, ale mířil jen do boční sítě!
11:00
Po delší době mají puk i hosté, po krátké návštěvě u Svobody ale míří zpět.
10:44
Kinrade opět našel Kovářovu lapačku, potřetí v krátké době se vhazuje před střídačkou hostů.
10:39
Budějovický gólman v permanenci, proti překvapivé střele Vostřáka zasáhl bezchybně lapačkou.
10:29
A Jakub Kovář u puku i nyní, po jeho dalším zákroku se bude vhazovat.
10:07
Stránský přelstil v rohu přesilu a nahrál do volného prostoru Kovářovi, ten ale při druhém pokusu svého staršího sourozence nepřekonal.
09:17
Vydarený zastihl vyhozený puk ještě v útočném pásmu, zkusil nahodit na gólmana ale trefil jen jednoho z obránců.
08:43
Hosté vyhráli buly tak vehementně, že se tím sami vyhnali až do vlastní obranné třetiny.
08:39
Plzeňský gólman ale zasahoval až teď a opět nešlo o střelu, která by mu měla nadělat starosti.
08:04
Vykoukal bekhendem poslal puk za modrou, ale tam jej hosté hned sebrali a okamžitě poslali zpět za Svobodovu branku.
07:48
Kovář teď puk kontroloval a nakonec ho musel před Vostřák přikrýt, domácí tak snadno získali buly uvnitř pásma.
07:04
Kovář si hned po buly připsal dva zákroky, Stránského ránu z úhlu ale dobře viděl a opět mu stačilo vytrčit jeden z betonů a puk odrazit.
06:53
Icing hostů, kteří chtěli rychlým přenesením hry zaskočit střídající hráče Plzně.
06:16
Domácí neuspěli s obléháním Kovářovy klece a musí spěchat dozadu, jenže i hráčům Mountfieldu se příliš nedařilo.
05:18
Hosté si zahrávali a laxní rozehrávkou málem vyzvali Havlíčka k druhému zásahu.
04:50
A opět zákrok Adama Svobody uklidňuje hru, vhazuje se po levici domácího gólmana.
04:20
Jan Kovář poprvé prověřil svého bratra, ten pohotově betonem puk vyrazil až za modrou čáru.
04:07
Buly před Kovářem.
03:58
Milan Gulaš u levého mantinelu "vymíchal" Marušáka a uvolnil se do středu, vyslal na Svobodu ale hodně slabou střelu po zemi.
03:20
Dopředu se teď znovu tlačí domácí tým a lajna Martina Straky, přechod přes modrou se ale napodruhé nezdařil.
02:20
Langhammerovi utekl puk, jeho spoluhráči ale zabojovali a pásmo udrželi.
01:57
Svoboda na druhé straně si připsal první zákrok, nešlo rozhodně o nic těžkého.
0:48
Plzeň právě vstřelila branku! Domácí jdou bleskově do vedení! Marušák zavezl po mantinelu puk a nastřelil jej před branku, kde ONDŘEJ HAVLÍČEK šikovně nastavil hůl a tečoval puk nad rameno Kováře! Asistence: Jiří Marušák.
00:14
Straka ztratil puk ve středním pásmu, ale domácí jej hned vybojovali nazpátek.
00:01
Pro plzeňské jedna smutná zpráva, Tomáš Vlasák i nadále v týmu trenéra Mariana Jelínka chybím stejně jako například Jakub Jeřábek nebo Ondřej Kratěna. Naopak šanci dostává mladý Dominik Kubalík.
Utkání začíná za malý moment, obě družstva už jsou připravena k nástupu na led...
Úvodní sestavy: HC Plzeň 1929: Svoboda - St.Pierre, Hanzlík, Kinrade, Kaberle, Marušák, Modrý, Vykoukal - Kubalík, Vostřák, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Havlíček, Duda, Johnson, Pletka, Andrašovský, Stránksý, Heřman. HC Mountfield: Kovář - Kantor, Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Švihálek, Vydarený, Mikuš - Gulaš, Sailer, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, Květoň, Burian, Červený, Langhammer, Mertl. Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bádal, Svoboda.
A aby toho nebylo dost, dnešní zápas bude zajímavější i pro dalšího hráče domácích, Václava Pletku. Ten sezónu načal totiž právě na jihu, jenže v kádru Mountfieldu nedostával tolik příležitostí a tak se přesunul na hostování do Plzně, kde se mu daří o poznání lépe.
Domácí diváci se ale budou soustředit především na hráče s číslem 44. S tím se tradičně představí Jaroslav Modrý, který po zápase na Kladně absolvuje i domácí premiéru po návratu do extraligy!
Kromě toho, že se utkávají dva týmy ze špičky tabulky, budeme také sledovat další ze sourozeneckých soubojů bratří Kovářů. V bráně Českých Budějovic je totiž jasnou jedničkou Jakub Kovář, starší bratr plzeňského útočníka Jana.
Dobrý podvečer z plzeňské ČEZ Arény. Dnes budeme sledovat duel druhého se třetím, na indiánské půdě se totiž představí třetí tým tabulky, budějovický Mountfield.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.