Tímto se s vámi z Plzně pro dnešek loučím a zase někdy se budu těšit na počtenou.
Plzeň nakonec ve třetí třetině zlomila slavistický odpor a dokázala nad svým sokem zvítězit a připisuje si další tři body do extraligové tabulky. Pro Slavii je naopak prohra v Plzni velkou komplikací na cestě do předkola play-off. Ale Růžičkův tým určitě bude ještě bojovat.
Nejlepší hráči utkání: Michal Vondrka (SLA) a Adam Svoboda (PLZ).
Zásahy gólmanů ve třetí třetině: Furch (SLA) - 9 Svoboda (PLZ) - 6
60:00
59:50
Plzeňské publikum už tleská svým hráčům ve stoje a slaví vítězství nad sešívaným týmem.
59:30
Do konce utkánjí zbývá poslední půl minutka.
59:09
Plzeň právě vstřelila branku! NICHOLAS JOHNSON trefuje opuštěnou branku Slavie a pečetí tak vítězství domácích. Asistence: Tomáš Pitule.
58:50
Slavia hraje bez gólmana.
58:14
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21
Duda si teď zbytečně dlouho pohrával s pukem v obranném pásmu, až toho dokázali využít slavističtí útočníci a Svoboda má plné ruce i nohy práce. Udržel ale puk před brankovou čarou.
56:49
Kovář s Dudou a Modrým vyvezli puk až k Furchovi.
56:13
Velkou nelibost publika teď vyvovalo vyloučení Frola (PLZ), který odchází na trestnou lavici za pád pod nohy. Sám hráč rozhodnutí nemůže uvěřit.
55:33
Plzeň chce vyslyšet přání svých fandů a dát Slavii pátý gól. Furch si musí připadat jako u Verdunu, tak moc je ostřelován.
54:52
Svobovi nyní udělalo nečekané starosti nahození od modré. Nakonec ale puk ukrotil.
54:14
Plzeň právě vstřelila branku! Příliš dlouho se hosté z kontaktního gólu radovat nemohou. JAROSLAV MODRÝ může slavit svůj první dres v plzeňském dresu po svém návratu. Nepříliš prudká rána propadla slavistickému gólmanovi mezi betony. Asistence: Jan Stránský, Martin Straka.
53:06
Slavia právě vstřelila branku! Neposedí. MICHAL VONDRKA, dnes bezkonkurenčně nejlepší hráč Slavie, vykličkoval zpoza branky a překonal ležícího Svobodu. Asistence: Tomáš Pospíšil, Petr Kadle.
52:39
Teď se Vykoukal (PLZ) hodně zlobí na rozhodčího za to, že ho vyloučil Není mu to však nic platné, posedí si dvě minuty na trestné lavici.
52:29
Vznikla menší strkanice před Furchem. Vášně hráčů snad zklidní komerční přestávka.
52:18
Heřman nabral rychlost a vypálil. Furch však ani nemusel zasahovat.
51:30
Johnson si křičel o přihrávku, Dvořák byl však i s pukem zablokovaný u mantinelu.
50:25
Puk se nyní odrazil k Pletkovi, ale zcela osamocený útočník ho nedokázal usměrnit za Furchoval záda.
50:08
Branka už je správně usazená, může se pokračovat ve hře.
50:08
Dnešní utkání sleduje 5903 diváků.
50:08
A slavistická branka vypadla ze svého postavení, musí se znovu usadit.
50:00
Modrého střela nad.
49:20
Mrňa mohl jet sám na Furcha, ale nedokázal zkrotit skákavý puk.
49:08
Plzeň ale dobře brání, nepouští hosty příliš před svého gólmana.
48:03
Micka střílel, jeho střelu ztečovali domácí beci mimo.
47:22
Slavia se tlačí za zkorigováním skóre. Svěřenci Vladimíra Růžičky určitě nejsou týmem, který něco vzdává.
47:01
Oddechový čas pro hosty.
47:01
Plzeň právě vstřelila branku! Střela plzeňského obránce JIŘÍHO MARUŠÁKA se odrazila od tyčky do branky a indiáni se mohou radovat z dvoubrankového náskoku. Asistence: Jan Stránský, Martin Straka.
46:27
Plzeň se nemůže dostat do pásma.
46:02
Další přesilová hra pro domácí. Kadlec (SLA) se provinil krosčekem a dostává dvě minuty.
45:54
Bude se vhazovat před Furchem po propagační Kovářově střele.
45:15
Petruška při své střele zlomil hůl.
44:47
A Vondrka se hned probíjel do šance. Svoboda jím vyslaný kotouč zkrotil.
44:30
44:16
Slavistický hráč vyhrál buly a ohrozil tím tak vlastního gólmana.
44:14
Furch přerušuje hru čtrnáct vteřin před návratem vyloučeného Jelínka na led.
43:53
Plzeň pokračuje v přesilovkovém náporu. Chybí ale častější střelba.
43:02
Plzeň právě vstřelila branku! Také Plzeň využívá dvojnásobnou přesilovou hru. MARTIN STRAKA dostal krásnou přihrávku od Kováře a poslal puk Furchovi pod víko. Asistence: Jan Kovář, Jiří Vykoukal.
42:52
Kratěna vypálil dělovku a orazítkoval tyč takovou silou, až málem vyvrátil branku z jejího postavení.
42:36
Slavia vyhazuje.
42:28
Jelínek (SLA) podrazil Pletku a Plzeň bude hrát 1:18 přesilovou hru 5na3.
42:18
Slavia se osvobozuje.
41:57
Plzeň pomalu ale jistě rozestavuje své přesilovkové komando.
41:46
Johnson byl faulován Duškem (SLA), který je odeslán na trestnou lavici.
40:35
Zatím se hra odehrává spíše ve středním pásmu, nikdo si nedokáže příliš přesně přihrát.
40:01
Do začátku třetí třetiny zbývají přibližně dvě minuty, oba týmy už krouží po ledě a čekají na její zahájení.
Diváci se ve druhé třetině dočkali dvou gólů, každý tým vsítil jeden. Zásahy brankářů ve druhé třetině: Furch (SLA) - 6 Svoboda (PLZ) - 10
40:00
39:52
Navrátilec z trestné lavice Mrňa nyní zazdil rozjetou akci 3na1, kterou dobře rozjeli Johnson s Pitulem. Mrňovi nezbývá nic jiného než zvednout oči v sloup. A mladý plzeňský útočník k tomu dodal dle svého výrazu i pár nepříliš slušných slov.
39:29
Pletka prověřil, jestli Furch dává pozor i v početní výhodě. Dává.
39:09
Domácí se opět osvobozují. Slavii se zatím přesilová hra příliš nedaří.
38:31
Tentokrát kotouč vyvezl do slavistického pásma Duda.
38:00
Plzeň vyhazuje kotouč až k Furchovi.
37:43
Mrňa (PLZ) přitiskl Kadlece na mantinel, rozhočí to posoudil jako nedovolený zákrok. A ohodnotil ho jako podražení. Přesilová hra pro hosty.
37:14
Oba týmy se předhánějí v nepřesných přihrávkách, Příliš hokejové krásy nám tento zápas zatím nepřináší.
36:06
Hanzlík dostal krásnou přihrávku od Straky, jeho střela však ani nedošla k Furchovi.
35:32
Jelínek se dostal ke střele, mířil však jen do náruče domácího gólmana.
34:42
Heřman s Jeřábkem si dávali na útočné modré přednost, nakonec byl první u puku Vondrka, který všem ujel a nakonec nastřelil tyč plzeňské branky. Ačkoliv slavistický útočník už zvedal ruce nad hlavu, zazvonění puku o tyčku bylo slyšet zcela jasně.
33:44
Johnson se pokoušel o střelu, jeho rána ale mířila vysoko nad.
33:25
33:06
Marušák trefil prvního slavistu před sebou, sešívaní se opět dostávají z pásma. A Svoboda dokonce musel zasahovat.
32:36
Opět.
32:15
31:57
Plzeň se sama vystrnadila z útočného pásma.
31:25
Alinč (SLA) se provinil hrou vysokou holí a jde zpytovat svědomí na trestnou lavici.
31:11
Plzeň hraje v plném počtu.
30:54
Obrovskou šanci měl nyní Micka. Svoboda ale proti němu vytasil své betony a s dorážkou neuspěl ani Doležal. Maskovaný indián, ač hodně vyjetý, se stihl na své stanoviště vrátit včas.
30:34
Slavia zahrála na zakázané uvolnění.
29:28
Slavia právě vstřelila branku! Slavia úplně rozebrala domácí obranu a z toho těží JAN ALINČ, který srovnává skóre. Asistence: Petr Kadlec, Michal Vondrka.
29:17
Plzeňský gólman si hned připisuje zákrok. Kadlec ho prověřil od modré.
29:11
Vondrka prokličkoval plzeňskou obrannou velmi hladce, když už byl sám před Svobodou, hákoval ho Frolo (PLZ) a musí jít na trestnou lavici. Tentokrát čeká Plzeň 1:34 trvající oslabení ve 3 proti 5.
28:45
A bude se opět vylučovat. Pitule (PLZ) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
28:37
Už je ale u kotouče Slavie.
28:21
Jeřábek zaváží puk do útočného pásma.
28:02
Svoboda musel zasahovat bezprostředně po vhazování, Plzeň se brání vyhozením na zakázané uvolnění.
27:46
27:38
Stránský orazítkoval tyč!
27:04
Plzeň se nemůže dostat do útočného pásma.
26:23
A znova... A nyní dokonce Jelínek zcela nehlídán ujel a ohrozil Svobodu. Plzeňský gólman si však poradil.
25:50
25:44
Pro změnu si zahrají přesilovou hru domácí. Na trestnou lavici tentokrát zamířil Micka (SLA) na dvě minuty za nedovolené bránění.
25:15
A domácí pokračují v tlaku. Furch tentokrát ale drží.
24:46
Plzeň právě vstřelila branku! Nakonec ale přece Dominik Furch kapituluje. Doslova a do písmene za něj procpal puk MARTIN STRAKA. Kotouč projel za brankovou čáru mezi vyrážečkou a betonem. Asistence: Michal Dvořák.
24:42
Duda pálil, Furch opět chytá.
23:46
Mrňa vyzkoušel Furchovu pozornost, slavistický brankář byl na svém místě.
23:13
Plzeňští mladíci se odvážně vydali do útoku, střela Stránského ale nebyla přesná.
22:27
22:07
Duda si nyní z hostů udělal tak trochu dobrý den, nasbíral spoustu cenných vteřin, když nejprve kroužil s pukem ve svém vlastním pásmu, poté ho ještě vyhodil.
21:55
Micka tečoval těsně před Svobodou ránu od modré čáry, plzeňský gólman chytá.
21:43
Slavia se usadila v útočném pásmu.
21:30
Frolo nyní vyvezl puk alespoň do středního pásma.
20:27
Domácí budou hrát ve třech. Hanzlík (PLZ) fauloval Krenželoka a odchází pykat na trestnou lavici. Slavia bude hrát 45 vteřin přesilovou hru 5na3.
20:01
Druhou třetinu začnou indiáni v oslabení, které by mělo trvat ještě minutu a dvanáct vteřin.
A jelikož už na led nastupují velcí hokejisté, tento mini souboj vyhráli hosté z Klatov 1:0.
Plzeň promarnila šanci na vyrovnání. A Klatovy jedou čtyři na nikoho. Ani tito malí hokejisté svou šanci nevyužili.
A Klatovy vedou 1:0.
Nyní budou mít diváci na ledě možnost sledovat utkání v mini hokeji. Plzeň nastupuje proti klatovským hráčům. Malé hokejsty vítá bouřlivý potlesk.
Zásahy gólmanů v první třetině: Furch (SLA) - 6 Svoboda (PLZ) - 10
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která skončila bez branek. Ani jeden z brankářů neměl příliš práce, zatím nesledujeme nijak pohledné utkání. Jelikož tady v ČEZ Aréně vládne opravdu velká zima, nezbývá nám nic jiného než čekat, až hráči rozmrznou.
20:00
19:52
Plzeň se opět osvobozuje.
19:41
Svoboda přikryl puk před dojíždějcím Krenželokem.
19:21
Plzeň vyhazuje a dokonce chvíli Slavii zdržela v jejím obranném pásmu.
19:12
Frolo (PLZ) je po potyčce před vlastním gólmanem odeslán na trestnou lavici za hrubost.
18:57
Svoboda teď nerozehrál příliš dobře za brankou a měl velké štěstí, že slávistického útočníka dokázali ubránit plzeňští obránci.
18:14
Heřman vystihl Krejčíkovu rozehrávku, ale nedokázal to lépe zužitkovat.
18:05
Pituleho srazili na Furcha jeho vlastní hráči, slávistický gólman se jen těžce sbírá z ledu. Po úpravě masky však bude schopen pokračovat ve hře.
17:48
17:32
Vykoukal si hrál s pukem na modré čáře tak dlouho, až se z něj sám vyhnal.
17:02
Plzeň se nemůže dostat do útočného pásma. Srážejí jí nepřesné přihrávky.
16:45
A zase.
16:17
Kratěna posílal křižnou přihrávku na Straku, ta však byla dobře vystižena slávistickým obráncem. Hosté se osvobozují.
15:48
Doležal (SLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
15:26
Na druhé straně nepříliš jistě zasáhl Svoboda, ale před dojíždějícím Vondrkou odehrál puk Vykoukal.
15:09
Až teď donutil Furcha k zákroku Mrňa. Pak ještě na hostujího gólmana dotíral, za což si vysloužil pár ostřejších ran od sešívaných beků.
14:21
Sledujeme hlušší část hry, brankáři nemají příliš mnoho práce.
13:38
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů neudrží puk na svých holích příliš dlouho.
12:37
Pletka je dnes velmi střelecky aktivní, ale zatím neslavil úspěch. I tentokrát byl Furch úspěšnější. A na druhé straně vyhrál souboj Svoboda:Micka plzeňský brankář.
12:12
To Furch musel nyní vytáhnout perfektní semafor proti Petruškovi.
11:59
Svoboda si ale za celý jejich pobyt před ním nepřipsal ani jeden zákrok.
11:17
Sklenář s Vondrkou úřadují v útočném pásmu a ozývají se i jejich fanoušci.
11:03
Offside Plzně.
10:44
Pletka tečoval Dudovu střelu a Furch musel projevit svou pohotovost. Sklap však betony včas. A k dorážce se už Pletka nedostal.
10:24
Micka pálil z otočky, Svoboda puk udržel před brankovou čarou i s notnou dávkou štěstí.
09:44
Mrňa nahodil puk do útočného pásma, Plzeň se ale dlouho nezdržela. Slavia se řítí na Svobodu.
09:10
Heřman z bezprostřední blízkosti nedokázal dorazit kotouč za Furcha. To byla asi prozatím největší šance Plzně v zápase.
08:26
Kratěnova střela donutila Furcha k zásahu. Ovšem nijak složitému.
08:20
Hosté hrají v plném počtu.
07:28
Další nepovedená rána od modré čáry tentokrát trefila hostujího obránce.
07:00
Nepřesnou střelou se teď Plzeň sama vyhnala z útočného pásma.
06:37
I Plzeň si drží puk na svých hokejkách, přihrávky matou slávistickou obranu. Ale ani indiáni nestřílí.
06:20
Po komerční přestávce si indiáni zahrají přesilovou hru. Hráčská lavice Slavie se provinila špatným střídáním, hosté hráli v šesti. Trest odpyká Doležal (SLA).
05:43
Johnsonova střela nebyla vůbec přesná, Furch nemusel zasahovat ani tentokrát.
05:16
Po delší době je v útočném pásmu také Plzeň. Ovšem ani domácí hráči se nedostali do šance.
04:43
Kadlec se dostal ke střele, Svoboda sklapl betony včas, puk dobře viděl.
04:24
04:05
A znova.
03:50
Domácí se opět osvobozují.
03:15
Kovář s Dudou rozjeli ve vlastním oslabení protiútok. Dudova střela sice k Furchovi neprošla, ale i tak bránící plzeňská čtveřice nasbírala hodně vteřinek k dobru. Slavii zatím přesilová hra příliš nevychází.
02:59
Plzeň vyhazuje.
02:45
Slavia má sice puk na svých hokejkách, ale k pořádné střele se ještě nedostala.
02:24
A máme tu první vyloučení. Jeřábek (PLZ) se provinil sekáním a dostává menší trest.
01:51
Stránský s Johnsonem trochu zaměstnali slavistickou obranu, gólmana ale neohrozili.
00:35
Pletka se pokoušel nahodit puk do útočného pásma, ale neuspěl. Následná střela z dálky Furcha příliš nevystrašila.
00:11
A také jako první hosté zahráli na zakázané uvolnění.
00:01
Slavia vyhrála úvodní buly utkání.
00:01
Oba týmy už provádějí tradiční rituál před svými gólmany. Odbíjejí poslední vteřiny do začátku.
Do začátku zbývá pět minut, ochozy se zaplňují natěšenými diváky, po ledě již krouží rozhodčí. Vše je připraveno ke vhození úvodního buly.
Dobrý den, zdravím vás z plzeňské ČEZ Arény, kde zbývá něco málo přes 11 minut do začátku zápasu Plzeň:Slavia. Plzeň má ve své podstatě play-off jisté, kdežto Slavia bojuje o všechno. O každý bod. Dokáže si odvézt nějaký i z horkého západočeského ledu?
Úvodní sestavy: HC Plzeň 1929: Svoboda (Mazanec) - Jeřábek, Hanzlík, Kaberle, Frolo, Marušák, Modrý, Vykoukal - Vostřák, Mrňa, Kratěna, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Duda, Petruška, Johnson, Pletka, Stránský, Heřman HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) - Dresler, Kadlec, Tomica, Valach, Šulc, Krejčík, Krejčí, Kolařík - Vondrka, Jelínek, Jaškin, Pospíšil, Krenželok, Dušek, Micka, Doležal, Alinč, Sklenář, Růžička, Hertl Rozhodčí: Homola, Šír - Bláha, Kostka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.