Kladno vítězí brankou z 59. minuty a hodně si tak pomohlo v bojích o předkolo. Naopak slávisté smutní a sen o předkole se opět vzdaluje.
60:00
59:38
Zpětnou přihrávku slávistů nikdo nezachytil a puk doklouzal až do středního pásma.
59:23
Patera bekhendem ze středové čáry vyhazuje puk ven ze hřiště. Slavia si bere time-out.
58:18
Kladno právě vstřelilo branku! Obrovskou radost na lavičce i v sektoru hostí probudil pěknou individuální akcí JIŘÍ BICEK, který si obhodil obránce na modré čáře a poté přesně vystřelil. Asistence: Pavel Patera a Vítězslav Bílek.
57:48
Kladno si bere oddechový čas.
57:48
Rozjetého Duška zastavil offside.
57:22
Růžička v dobré pozici pálil nad Cháberovu klec.
56:42
Hodně nepřesná a nervózní je nyní hra obou týmů, které se obírají o puk ve středním pásmu.
55:23
Hovorka z první trefil jen Furcha, který se ještě ohlížel, jestli mu puk nevypadl. Nakonec ho ale měl ve své výstroji.
55:10
Kameš si na modré hezky položil obránce, ale poté pálil mimo.
54:46
Na druhé straně akci 3 na 2 nezakončil Bicek, který nedosáhl na přihrávku před bránu.
54:08
Vondrka po přečíslení pálil jen do Chábery.
53:13
Po Hertlově nahození si puk do brány málem srazil Lepine. Zachránil ho pohotový zákrok Chábery.
52:54
Až další útočná akce skončila střelou, kterou ale Chábera chytil do lapačky.
52:38
Domácí teď za mohutného povzbuzování publika bojovali v útočném pásmu, ale šanci si nevypracovali.
51:24
Vondrka chtěl žabičkou postrčit puk na Krenželoka, ale před ním ho schoval pod lapačku Chábera.
50:51
Hertlova formace se neprosadila, a tak slávisté střídají.
50:04
Bicek v dobré šanci minul.
49:44
Kuchler zašlápl puk u své střídačky. Vhazovat se bude kousek za modrou čarou hostů.
49:10
Ihned po buly vypálil na Furcha Valský. Gólman byl připraven. Opět se bude vhazovat po jeho levici.
48:54
Tomica nezpracoval dobře přihrávku do jízdy. Jinak by byl sám proti Cháberovi.
47:40
Až teď gólmana Slavie prověřil Pavlů. Furch puk vykopl svým pravým betonem.
47:18
Furch zatím opravdu nemá moc práce. Slibnou akci hostů teď zastavil offside, a tak ani tentokrát Furch nemusí zasahovat.
46:51
Utkání sleduje 4196 diváků.
45:58
Offside zastavil akci sešívaných.
45:03
Dušek při napadání uklouzl a dojel až k Cháberovi, kterého tak podrazil. Ihned se mu ale omlouval, a tak incident neměl žádnou odezvu.
44:07
Micka se málem dostal do šance po dlouhé skákavé přihrávce, ale těsně před ním mu puk sebral obránce.
43:10
Na začátku třetí třetiny jsou aktivnější slávisté. Furch zatím nemusel zasahovat.
42:14
Sklenářovu střelu vyrazil Chábera ramenem.
41:24
Výbornou zpětnou přihrávku Micky nedokázal využít Doležal, kterému kotouč při střele sjel a tak na Cháberu letěl puk spíše obloukem.
40:22
Krenželok se do šance neprobil podél pravého mantinelu.
40:01
Zejména ke konci druhé části měli hosté několik dobrých šancí, ale gólman Furch je do vedení nepustil. I proto zůstává stav nerozhodný. Další třetina začne přibližně v 16:47.
40:00
39:21
Domácí oslabení i s velkým štěstím přežili a jsou kompletní.
39:12
Až nyní se slávistům podařilo vyhodit, a tak může jít unavená čtyřka střídat.
38:40
Velký zámek teď vytvořila přesilovková pětice Kladna. Jenže ani Kalla, ani Patera zatím své šance neproměnili.
37:54
Kalla v dobré šanci volil místo střely přihrávku, která neprošla.
37:21
Patera vymíchal obránce za brankou domácích, přihrál před brankoviště, kde byl ve střelecké pozici faulován Valský. Kadlec si tak musí jít odpočinout na trestnou lavici.
36:49
Teď je tu ale zakázané uvolnění hostů, a tak musí být Chábera připraven.
36:20
Kladno má na konci druhé třetiny více ze hry a Furch má více práce než brankář Chábera na druhé straně.
35:40
Po tečí Vondrky končí nahozený puk na trestné lavici hostů.
34:40
Dobrou obrannou práci odvedl Šulc, který se vrátil s rozjetým útočníkem Kladna a obral ho o puk.
34:09
Bicek se mírně pošťuchoval s Duškem, ale vylučovat se nebude.
33:33
Kuchlerovu přihrávku nezúročil Drtina.
32:49
Rozhodčí teď zapískal domácím přihrávku rukou.
31:42
Kladno se nemůže dostat přes střední pásmo, ale ani slávistické útočné akce nevedou k zakončení.
30:48
Růžička naskočil na led z trestné lavice a hned se zapojil do útočné akce. Ta nakonec skončila nahozením na Cháberu, který zachytil puk v lapačce.
30:24
Slávisté dobrým napadáním donutili obránce Kladna k chybě, a tak se ke střele dostal Vondrka. Chábera zachytil puk na hrudi.
29:29
Procházkovu střelu vyrazil Furch betonem. Dušek následně odpálil puk ven z obranného pásma.
28:43
Šanci hrát v početní výhodě bude mít nyní Kladno, protože Růžička dostává dvě minuty.
28:25
Hezká individuální akce Vondrky končí bekhendovým pokusem, který mířil mezi betony. Chábera si to ale tentokrát pohlídal.
27:46
A další icing hostů.
27:36
Kladni hraje v obranné třetině velmi jednodušše, což dokazuje další zakázané uvolnění Rytířů.
27:22
Kladno už hrálo v pěti, když Furch musel vyrážečkou vytěsnit střelu Dragouna.
26:17
Hostům se už třikrát podařilo vyhodit.
25:58
Kadlecovu pobídku na teč nevyužil Růžička.
25:16
Domácí si zahrají přesilovku poté, co Michal Pavlů podrazil Vondrku.
24:17
Na druhé straně se po průniku podél mantinelu dostal ke střele Látal. Furch si bližší tyčku pohlídal.
24:05
Kolaříkovu střelu od modré Chábera vůbec neviděl, a tak ji vyrazil v podstatě náhodou.
23:55
Třetí buly před Cháberou v rozmezí půl minuty.
23:40
Icing hostů.
22:41
Kladno právě vstřelilo branku! Rychlá rozehrávka po buly končí tvrdou střelou JASONA LEPINEHO, která zapadla přesně k tyči. Obránce Lepine tak slaví už druhou dnešní branku. Asistence: Vladimír Kameš a Pavel Patera.
22:38
Závar před Furchem končí valnou hromadou a posunutou brankou.
22:17
Hluchý nedosáhl na dobrou přihrávku Lepineho.
21:14
Lapačka ale Cháberovi funguje výborně. Nyní ji vytasil proti ráně Doležala.
20:54
Slavia právě vstřelila branku! Gól z řady těch šťastnějších nyní slaví TOMÁŠ MICKA, který z otočky spíše nahodil puk směr brána, ale Chábera to nečekal a kotouč mu proklouzal mezi betony. Asistence: Pavel Kolařík.
20:29
Zakázané uvolnění hostů. Na buly jde Růžička proti Paterovi.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:53.
20:00
19:18
Icing Kladna. Vhazovat se bude před Cháberou.
18:56
Další dobrý zákrok Furcha. Tentokrát vypálil střelec prvního kladenského gólu Jason Lepine.
18:21
Látal prověřil Furcha dělovkou ještě zpoza modré čáry. Gólman si poradil a puk podržel na své výstroji.
17:59
Offside zastavuje další útočnou akci domácích.
16:15
Velmi hezkou a drzou kličku si dovolil na obránce Pospíšil, ale žádný ze slávistů si nesjel pro jeho pozdější přihrávku před bránu.
15:25
Na druhé straně se ani nadvakrát neprosadil Krenželok.
13:59
Procházka v obrovské šanci trefil pouze tyč Furchovy brány.
12:58
Dragoun ale své šance nevyužil a slávisté získali kotouč.
12:30
Hosté díky vstřelené brance ožili a teď motají slávisty v jejich obranné třetině.
11:28
Kladno právě vstřelilo branku! Hosté přesilovku využívají díky přesné střele od modré obránce JASONA LEPINEHO. Asistence: Libor Procházka a Martin Látal.
10:19
Kladno bude hrát přesilovku. Za hrubost je vyloučen Valach.
10:07
Bekhendový pokus Michala Dragouna vyrazil Furch lapačkou.
09:39
Po delší době si zachytal také Furch, ale ani Patera, ani Bílek na něj nevyzráli.
09:17
08:56
Velká šance domácích. Kadlecovu ránu od modré Chábera s vypětím všech sil vyrazil betonem, ale dorážející útočník trefil pouze tyč.
08:30
Teď navíc sešívaní zahráli icing.
08:14
Slávisté ještě v přesilovce nevystřelili na bránu.
07:22
Krejčík nezvdládl otočku na modré čáře a hosté se tak osvobodili.
07:05
A přesilovka bude dvojnásobná. K Paterovi usedá Valský za hákování. Kladno tak bude hrát 22 sekund ve třech!
06:50
Domácí v plném počtu. Začíná krátká přesilovka.
06:28
Hosté mohli jet 3 na 2, ale zastavila je nepřesná přihrávka.
05:50
Látalovu střelu vyrazil dobrým zákrokem Furch.
05:27
Chábera nejistě poslal puk podél mantinelu pouze k Jelínkovi, který byl faulování Paterou. Přesilovka hostů tak končí.
04:47
Tomica dostává za předchozí faul 2 minuty za podražení.
04:47
Velká šance na druhé straně. David Růžička potáhl při výhodě puk přes celé útočné pásmo a poté přihrál do brankoviště. U puku ale byli dřív domácí.
03:24
Slavia právě vstřelila branku! Velkou chybu Kladna na modré čáře potrestal LUKÁŠ ŽEJDL, který se po přihrávce Hertla trefil mezi Cháberovy betony. Mladý útočník Žejdl si tak připisuje první letošní branku. Asistence: Tomáš Hertl a Jakub Sklenář.
02:57
Po vysunutí branky s předepsaného postavení musí k jejímu opětovnému nasazení přispěchat ledaři s vrtačkou. Menší pauza hned zpočátku utkání.
02:37
Ani tentokrát se Doležalovi nepovedlo vystřelit. Po pasu zpoza branky mu hokejku zablokoval obránce.
01:59
Po špatném střídání hostů jeli slávisté dva na jednoho, ale Doležal nedokázal zpracovat přihrávku, a tak domácí o šanci přišli.
01:26
Růžička si mezi kruhy nedokázal obhodit obránce Jasona Lepineho.
00:20
Až rozsvícená světla ukázala, že dnes do O2 areny přijelo nezvykle hodně fanoušků Kladna, kteří tak spolu se slávisty vytvářejí pěknou hokejovou atmosféru.
00:01
HC Slavia Praha: Furch - Dresler, Kadlec, Valach, Šulc, Krejčík, Krejčí, Kolařík - Pospíšil, Krenželok, Vondrka -Jelínek, Jaškin, Dušek, Micka, Doležal, Žejdl, Sklenář, Růžička, Hertl, Tomica Rytíři Kladno: Chábera - Drtina, Lepine Piskáček, Procházka, Růžička, Pavlů, Kameš - Bicek, Patera, Bílek - Hovorka, Dragoun, Kalla - Eberle, Lukáč, Látal - Valský, Melka, Kuchler - Hluchý Rozhodčí: Jeřábek, Hrubý - Barvíř, Blümel.
Slavia do dnešního zápasu nastupuje bez Jana Alinče, který chybí na soupisce. Dnes to pro něj měl být poslední zápas před domácím publikem. 15.2. mu totiž ve Slavii končí hostování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.