Děkujeme vám za sledování dnešního online přenosu. Z pražských Vysočan se loučí Patrik Kubečka. Těšíme se na další zápasy nejen z O2 areny.
Slávisté nakonec těsné vítězství uhájili. Vítězný gól si nakonec připsal Jan Alinč, který spolu s Balaštíkem přebírá trofeje pro nejlepší hráče zápasu obou mužstev.
60:00
59:45
Střelu Haye musel lapačkou vyrážet Kopřiva!
59:34
Před vhazováním v pásmu Slavie si hosté berou time-out.
59:20
A brankář hostů téměr ihned po zákroku opustil branku. Boleslav hraje v šesti.
59:10
Dušek zavezl puk do pásma, nakonec se ještě po Vondrkově přihrávce dostal ke střele, kterou Hübl vyrazil.
58:12
Tomica jel se Sklenářem na jediného obránce, nakonec akci vyřešil individuálně ale Hübl ho vychytal a dal ještě hostům naději na srovnání.
57:36
Hosté se zatím nemohou dostat k závěrečnému náporu. Teď navíc zahráli icing.
56:29
56:08
Roth napálil hráče před sebou a ještě navíc zlomil hokejku. Jako poslední slávista měl štěstí, že se puk vrátil k němu a on jej mohl alespoň odkopnout do bezpečí.
55:20
Dobrou Kubošovu střelu vyrazil Hübl betonem.
54:44
Svoboda zblízka minul branku.
54:28
Hra ale pokračovala a Podkonický dostává dvě minuty za faul v útočném pásmu. Za protesty navíc dostal desetiminutový osobní trest.
54:20
Kůrka byl nepříjemně trefen pukem do hlavy a hodně pomalu odjíždí na střídačku.
53:12
Bruslařský klub to ale nevzdává a snaží se o aktivní napadání.
52:04
Slavia právě vstřelila branku! Domácí využívají svou první přesilovku. Ideální Kadlecovu pobídku na teč perfektně zužitkoval JAN ALINČ a vrací tak svému týmu vedení svou druhou dnešní brankou. Asistence: Kadlec a Vondrka.
51:57
A podobně jako Vašíček před pár minutami, také boleslavský Rýgl si odpyká svůj třetí dvouminutový trest.
51:28
Zastavil je ale offside na modré čáře.
51:24
Sešívaní se ubránili a hned upalují směrem vpřed.
50:07
Hosté se zatím příliš do šancí nedostávají. Slávisté tentokrát v oslabení dobře brání.
49:24
Utkání dnes sleduje jen 2235 diváků.
49:21
Třetí dvouminutový trest dostává dnes Jiří Vašíček, který je vyloučen za hákování.
48:32
Dobrý zákrok Kopřivy proti střele Rýgla, který pálil nepříjemně z otočky bekhendem. Brankář musel reflexivně vykopnout proti puku beton.
47:35
Utkání dostalo šťastným vyrovnávacím gólem nový náboj. Oba týmy jdou za vítězstvím a hrají hodně aktivně.
47:02
Slavia už hrála v pěti, když měl dobrou šanci Dušek, ale po hezké individuální akci střílel mimo.
45:49
Hraje se už 5 na 4.
45:52
Balaštík odmítl hattrick, když minul prázdnou branku!
45:41
Kopřiva podržel svůj tým proti tvrdé střele Jaroslava Komy.
44:57
A slávisté jdou do tří. Vašíček zahákoval protihráče a přisedá si k Simovi. Hosté tak hrají 4 na 3.
43:53
Vylučuje se opět na obou stranách. Sim a Drábek dostávají dvě minuty za menší rozmíšku.
42:22
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Neuvěřitelný vlastní gól si teď dali slávisté. Rozehrávka mezi dvěma slávisty nakonec skončila v brance poté, co obránce nezachytil zpětnou přihrávku Kuboše a ztečoval puk za nešťastného Kopřivu. Branka je připsána DAVIDU VRBATOVI, který se jako poslední z hostů asi půl minutu před tím dotkl puku.
42:02
Přihrávka z rohu pásma se málem dostala ke Kůrkovi, který stál před brankou, ale těsně před ním obránce puk ztečoval mimo jeho dosah.
41:49
41:10
Slávisté zatím v přesilovce pálí nepřesně.
40:05
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:04.
Slávisté dvakrát v druhé třetině odskočili na dvoubrankový náskok, ale hosté vždy dokázali snížit. Závěr druhé části okořenila bitka mezi mladíkem Krejčíkem a Milanem Mikulíkem, jako vítěze bych označil právě dvacetiletého slávistu.
40:00
39:43
Nakonec rozhodčí ještě rozdali dvouminutové tresty Vondrkovi a Hayovi.
39:43
Slávista Krejčík nakonec dostává 2+2 minuty za hrubost, zlínský Mikulík rovněž 2+2 minuty za hrubost a Balaštík avizované dvě minuty za podražení. Pokračovat se ale bude ve čtyřech na obou stranách, protože na trestné lavici domácích ještě stále sedí Šulc, kterému zbývá z trestu 22 sekund.
39:43
Po Balaštíkově podražení Vondrky se nakonec z menší potyčky vyklubala pořádná bitka mezi Krejčíkem a Mikulíkem!
39:04
Slavia se ale dál brání ve čtyřech. Hosté se snaží ještě do konce třetiny vyrovnat.
38:43
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Hosté snižují díky rychlé kombinaci, na jejímž konci stál opět JAROSLAV BALAŠTÍK, který jen uklidil Vrbatovu přihrávku za brankovou čáru. Asistence: Vrbata a Hay.
38:05
Slávista Šulc dostává dvě minuty za krosček, a protože hosté už hrají v pěti, hrají červenobílí ve dvojnásobném oslabení.
37:22
Slavia právě vstřelila branku! Domácí se dnes podruhé prosazují ve hře 4 na 4. ANTONÍN DUŠEK dostal hezkou přihrávku od Rotha mezi kruhy a přesnou střelou do levého horního růžku nedal brankáři Hüblovi šanci. Po Alinčovi si tak i Dušek dnes připisuje premiérovou trefu v dresu Slavie. Asistence: Roth a Krenželok.
36:55
Domácí hráli v přesilovce tragicky, z čehož nakonec vyplynul faul Alinče. Síly na ledě se tak vyrovnají.
36:10
Jenže v oslabení měl šanci Mikulík, který se nadvakrát dostal ke střele, kterou musel Kopřiva vyrazit betonem.
35:57
Za vražení na hrazení si jde na dvě minuty sednout mladoboleslavský Drábek.
35:15
Sérii nepřesností ve středním pásmu ukončil až výpad Stevena Goertzena, ale kanadský útočník zakončil akci nepřesnou zadovkou.
34:10
34:04
Po rychlé výměně puku mezi dvěma hostujícími hráči pálil z první Bahenský, ale minul branku.
33:45
Hned dva slávisté zkušeně zašlápli puk u střídaček a ušetřili tak pro svůj tým pár dalších vteřin z oslabení.
32:55
Krejčík vyhazuje a oba týmy střídají.
32:27
Balaštík pálil netradičně od modré, před brankou se snažil tečovat Podkonický, ale Kopřiva nakonec dokázal puk dostat pod svůj beton a donutil tak rozhodčího zapískat a přerušit hru.
32:08
Další přesilovka pro Bruslařský klub. Na trestnou lavici během komerční přestávky usedá Petr Jelínek.
31:33
Rothovu střelu od modré Hübl bez problémů chytil do lapačky.
30:57
Až teď má slávistický gólman puk bezpečně v rukavici.
30:30
Hosty vstřelená branka nabudila. Hodně problémů před Kopřivou teď nadělal Tomas, který svým důrazem na brankovišti nedal Kopřivovi klid k zachycení puku do lapačky.
29:15
Vondrka poslal hezkou přihrávku před bránu hostů, ale tam nebyl nikdo ze slávistů, a tak mohl Hübl v klidu odpálit puk do rohu ke svým spoluhráčům.
28:45
Na druhé straně si dobře povyjel Hübl proti střele Alinče, kterému tak zmenšil střelecký úhel a nakonec zachytil puk na své hrudi.
27:02
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Hosté přesilovku se štěstím rychle využívají. JAROSLAV BALAŠTÍK dostal dobrou přihrávku přes celé pásmo, vypálil švihem, puk ale zpomalil po teči klečícího beka a doklouzal za zmateného Kopřivu. Asistence: Podkonický a Žabka.
26:32
Darrell Hay si najel před bránu a vystřelil. Kopřiva proti puku zasáhl betonem.
26:15
Vašíček dostává dvě minuty za podražení. Hosté budou hrát první přesilovku.
25:55
Tomica se přes obránce neprobil individuálně, ale okamžitě po ztrátě puku se poctivě vrací vypomoci své obraně.
25:17
Boleslavským se dnes nedaří. Už několikátá jejich rozehrávka skončila v icingu. Kopřiva si zatím moc nezachytal.
24:46
Oba týmy už hrají v pěti.
23:41
Bahenskému se cosi nelíbilo a rozhodčí ho poslali uklidnit se na trestnou lavici na deset minut osobního trestu.
23:41
Slavia právě vstřelila branku! Kalus objel s pukem branku, poslal ho před bránu, kde vypálil Vašíček. Hübl střelu vyrazil pouze k JAKUBU SKLENÁŘOVI, který už měl za úkol jen trefit prázdnou branku. Asistence: Vašíček a Kalus.
22:54
Sklenář sice vystihl rozehrávku hostující obrany, ale až za modrou, a protože v pásmu hostů ještě byli slávisté, sudí pískl offside.
22:16
Přesilovka domácích končí předčasně. Nikoliv však vstřeleným gólem, ale faulem Vladimíra Růžičky.
21:45
Pátým vyloučeným hráčem Mladé Boleslavi je Cetkovstký, který si posedí dvě minuty u trestoměřičů za držení.
21:17
Kůrka sám před brankou nedokázal zpracovat prudkou přihrávku od Vondrky.
20:37
Mladá Boleslav vstupuje do druhé části aktivne. Její dvě střely si ale nenašly cestu mezi tři tyče.
20:01
První třetina příliš pohledný hokej nenabídla. Poměr střel 6:3 to jenom dokazuje. Slávisté sice hráli čtyři přesilovky, ale nevyužili je. Jediným střelcem tak je Jan Alinč, který se trefil poprvé ve Slavii této sezoně. Další třetina začne přibližně v 19:07.
20:00
19:18
Až teď střela od modré, se kterou ale brankář sešívaných neměl žádné potíže.
19:02
Hosté chtějí zakončit třetinu náporem, což se jim celkem daří, ale Kopřivu zatím neohrozili.
18:05
Mladá Boleslav už hraje v pěti.
18:07
Roth po souboji na modré čáře marně ukazuje sudím krvavou stopu v obličeji. Vylučovat se tentokrát nebude.
17:27
Vondrka poslal přihrávku skrz brankovištěm, puk se nakonec dostal na hůl Alinče, který to už asi nečekal a nedokázal zamést puk do volné branky.
16:08
A opět je to Rýgl, který míří na trestnou lavici, tentokrát za vražení na hrazení Kaluse.
16:08
Roth při ponechané výhodě udělal nejprve dobrou stahovačku obránci, poté napřáhl ke střele golfákem, ale puk někdo tečoval vysoko nad branku.
14:59
Ani třetí přesilovka se slávistům nepovedla. Tentokrát ani nevystřelili.
14:20
Dobrou práci odvedl pro hostující tým Goertzen, který dlouho držel puk u mantinelu v pásmu Slavie.
13:24
Sim zcela sám před brankou trefil pouze gólmana Hübla.
12:59
Fauloval Martin Rýgl, který se nechal objet Kůrkou a poté mu už nezbývalo, než si pomoct faulem.
12:45
Další faul na domácí hráče a další dlouhá výhoda pro Slavii.
11:51
Úmyslný offside zahlásil čárový rozhodčí, a tak se hra stěhuje zpět do pásma Mladé Boleslavi.
10:37
Slavia právě vstřelila branku! Přečíslení dva na jednoho vyřešil Kůrka přesným pasem do jízdy na volného JANA ALINČE, kterému už stačilo nastavit hokejku a usměrnit puk do odkryté sítě. Pro Alinče je to první gól v sešívaném dresu v této sezoně. Asistence: Kůrka a Vondrka.
10:06
Hezká individuální akce Kaluse skončila nepřesnou a hlavně zpožděnou přihrávkou před branku Bruslařského klubu.
9:16
Icing domácích. Po delší pauze musí být připraven Kopřiva.
8:50
Mladá Boleslav přežila i druhou přesilovku Slavie.
8:22
Rothova táhlá střela od modré nakonec doplachtila netečovaná až k Hüblovi, který s ní i tak měl dost velké problémy. Sim se ale k dorážce nedostal.
8:06
Další útočnou akci domácích zastavuje offfside.
7:06
Alinč dostal přihrávku zpoza brány, střílel z první, ale trefil pouze rychle se přesunuvšího Hübla.
6:49
Slávisté sice ujížděli do protiútoku, ale rozhodčí zapískal faul Goertzena. Proč sudí nenechal domácím výhodu je záhadou.
6:34
Vašíčkova rána z levého kruhu byla obráncem ztečována nad mantinely.
5:55
Hrdel se rychle zapojil do hry a z protiútoku vystřelil do Kopřivovy vyrážečky.
5:44
4:59
Růžička přihrál před bránu přesně na hokejku najetého Vondrky, který ale ve velké šanci minul!
4:12
Od modré pálil Kuboš těsně vedle boleslavské branky.
3:43
Vyloučeným je Hrdel, který dostává dvě minuty za podražení.
3:43
Výhodu nakonec zakončil střelou Vondrka a Hübl v brance hostí si efektně stáhl puk do lapačky.
3:20
Kalus byl podražen, výhoda Slavie.
2:46
Oba celky protočily všechny své lajny.
1:49
První zákrok Kopřivy, který chytil na svém těle střelu Romana Tomase.
1:27
Do první šance se málem dostal hostující Drábek, ale na prudkou přihrávku nedosáhl.
0:35
Slavia začala zápas aktivním napadáním, které sice pozdrželo boleslavskou rozehrávku, ale k získání puku to nevedlo.
00:01
Před úvodním vhazováním dostává Pavel Kolařík dres s číslem 800. Právě tolik zápasů sehrál v české extralize, drtivou většinu z nich ve Slavii.
HC Slavia Praha: Kopřiva - Kuboš, Kadlec, Roth, Kolařík, J. Krejčík, Šulc, Vašíček - Kůrka, Alinč, Vondrka - T. Svoboda, V. Růžička ml., Tomica - Sim, Dušek, Krenželok - Sklenář, Jelínek, Doležal - Kalus BK Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Hay, Baldwin, Mozík, Drábek, Rýgl, Koma, Dudáš - Bahenský, Podkonický, Mikulík - Balaštík, Tomas, Cetkovský - Jiránek, Stieler, Demel - Goertzen, D. Vrbata, Hrdel Rozhodčí: Souček, Turčan - Bejček, Charvát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.