Dnešní nemastné neslané utkání končí, poklidnější spánek dnes mohou mít Pražané, kteří v nastaveném čase uzmuli druhý bod. Kladenští si za získaný bod na ledě první Sparty ale taky nebudou stěžovat. Já se s Vámi loučím a těším se s Vámi na nedělní utkání Sparty s Libercem v rámci onlajn přenosů. Na shledanou.
65:00
62:09
Sparta právě vstřelila branku! Je rozhodnuto! TROY MILAM tak dlouho vyčkával se střelou, až mu muselo domácí publikum výrazně napovědět, aby vystřelil. Napšáhnul až ke stropu a propálil Cháberu! Asistence: Petr Tenkrát.
61:36
A potřetí. Sparta je v přesilovce bezradná.
61:14
A teď i podruhé..
61:14
Hostům se podařilo dostat puk z pásma.
61:04
Po střele Tenkráta se bude vhazovat před Cháberou, který si nechal puk pro sebe.
60:49
Sersenova dělovka letí jen těsně vedlě branky!
60:32
Domácí kotel "chce gól".
60:20
Hosté hned vyhazují.
60:16
Marek Posmyk je vyloučen na dvě minuty za sekání. Další šance pro Spartu!
60:01
Začalo prodloužení.
Je to jasné, dnes, podobně jako ve druhém utkání těchto týmů, není souzeno ani jednomu vstřelit branku. Sparta i Kladno si tedy připisují jeden bod, a o ten druhý se v následujících pěti minutách půjdou porvat.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:16
Valský vyvezl kotouč, v tom okamžiku také končí přesilovka Sparty. S velkou pravděpodobností tedy uvidíme prodloužení.
58:55
Drtina vyhazuje a přesilovka se chýlí ke konci.
58:45
A ještě jedna, tentokrát z hole Milama. Ta kkončí znovu v hledišti.
57:55
Kuchler vyvezl puk až do útočného pásma, jeho střelu srazil obránce do ochranné sítě.
57:44
Sersenova dělovka se odrazila od Chábery do hlediště. Buly v útočném pásmu Sparty.
57:21
Hosté se osvobozují...
57:15
Poslední možnost získat tři body! Na dvě minuty je vyloučen exsparťan v barvách Kladna - Michal Dragoun. Pražané si berou oddechový čas.
57:05
Foster se dostal ke střele. Letěla ale mimo.
56:51
POdobnou nepřesností o něj ale vzápětí přicházejí.
56:32
Fosterovi utíká puk, získávají jej hosté.
55:45
Puk rychle mění majitele, ani jeden z týmů už delší dobu nevystřelil na bránu.
54:27
Další vhazování, tentokrát ve středním pásmu, když puk z hole jednoho ze sparťanů opustil ledovou plochu.
54:11
Hokejový fanoušek se topí v slzách. Hra je rozkouskovaná plná nepřesností. Zakázané uvolnění Sparty.
53:50
Puk opustil hrací plochu. Buly před Cháberou.
53:18
Sersenova střela skončila hluboko ve výstroji Jana Chábery.
53:01
Bicek spěchal za Sersenem, aby mu znemožnil rozehrávku, což se mu také dokonale povedlo. Icing Sparty, po přestávce pro úpravu ledové plochy se bude vhazovat po Falterově levici.
52:35
Tomáš Rachůnek vyjížděl na zteč, puk nevybojoval - odjíždí střídat.
52:07
Lukáčova střela letí mio bránu, hosté ale zůstávají v držení puku.
51:48
Bude se vhazovat před Cháberou. Hra se teď hodně natahuje, často se přerušuje.
51:30
Jaroslav Kalla zaseknul puk za bránou a snažil se zasunout do odkryté části klece. Trefil ale jen tyč!
51:05
Kladenští vyvezli puk do bezpečí a zakládají útočnou akci.
50:46
Žalčík s Formanem drží puk v rohu útočného pásma, nemohou se dostat do střelecké pozice.
50:26
Lapšanský nechal vyniknout Cháberovu lapačku.
49:52
Valský to zkusil hned po útočném vhazování. Branku ale netrefil.
49:48
Kučného pas na Tona byl příliš dlouhý - icing Sparty.
49:13
Ton se do středního pásma nedostal, kladenští mohou založit protiakci.
48:31
Treille, snaživše se přihrát zpoza brány, o puk přišel. Hraje Kladno.
48:18
Brošova rána ze stejného místa byla zblokována do ochranné sítě. Buly se připravuje po Cháberově levici.
47:55
Pacovský svou střelou nenašel skulinku mezi betony kladenského brankáře.
47:45
Po komerční pauze bude hra pokračovat před Falterem.
47:02
Střela Davida Kočího se nevešla mezi tři tyče, Chábera nemusel zasahovat.
46:48
Domácí už jsou v plném počtu a hra se přesunuja před Cháberu.
46:20
Bicek si sjížděl před bránu, přihrávka zpoza klece od Patery šla jen kousek vedle jeho hole.
46:00
Tak už to vypadá, že se domácí ubrání, hosty teď zastavil při přechodu do pásma ofsajd. Do konce trestu Bližňáka zbývá poslední půlminutka.
45:21
...ta nakonec nepřichází, Kočí vyhazuje a sparťané střídají.
45:03
Hosté kombinují v pásmu, čekáme už jen na střelu.
44:41
Úžasný zákrok Martina Faltera jen potvrzuje, jak silnou má Sparta brankářskou dvojici.
44:03
Ton byl při dalším pokusu o vniknutí do hostující obrany zastaven.
43:38
Petr Ton se dostal do samostatného úniku. Překvapivě nevytasil svou bekhendovou kličku ale pouze střelu na lapačku, která Cháberu nepřekonala.
43:16
Pražané už jsou ve čtyřech.
43:04
A domácí vyhazují!
42:44
Radek Philipp to ale udělal skvěle, hned po vhazování zašlápnul puk u mantinelu a ušetřil Spartě dobrých patnáct vteřin.
42:27
Možná se nám rýsuje gólová zápletka. N trestnou usedá další sparťan, dokonce na čtyři minuty. Mario Bližňák tvrdě dohrál Pateru u hrazení. Na ledě je krev, takže k dvouminutovému trestu přibývají další dvě minutky navrch. Hosté tedy odehrají devětačtyřicet vteřin v přesilovce pěti proti třem.
41:58
Lepine nastřelil puk podél mantinelu do útočného pásma, tam jej získal Sersen a vyhodil jej zpět k Cháberovi.
41:52
Kladenské Rytíře zastavuje při přechodu do pásma ofsajd. Bude se vhazovat ve střední třetině.
41:35
Domácí ukrajují vteřinky přesilovky s pukem na hokejkách daleko od Faltera.
41:16
Hosté si zahrají přesilovku, za podražení odjíždí na trestnou Petr Ton.
40:42
Na druhé straně to zkoušel Jiří Bicek. Falter nemusel zasahovat.
Domácí zašlápli puk v rohu kluziště.
40:01
Vracíme se zpátky na třetí třetinu. Hráči už nastupují na led, snad se dočkáme v následujících dvaceti minutách alespoň jedné branky.
Bohužel ani prostřední dějství nám branku nepřineslo, domácí se snaží proplout hostující obranou. Hosté se soustředí na bránění, ale přesto vyrážejí do velmi nebezpečných protiútoků. Třetí třetina začne v Holeovicích ve 20:11.
40:00
39:37
Kučný to zkusil ještě ze středního pásma a nadělal svou střelou Cháberovi poměrně velké problémy. Naštěstí kolem nebyl žádný sparťan, a tak dorážka nebyla možná.
39:27
Střela Tona letěla mimo.
39:10
Ke konci prostřední části působí Kladno konečně ofenzivním dojmem. Je velmi nebezpečné, domácí drží skvělý Falter.
38:01
A další obrovská příležitost Kladna! Martin Valský napral z metru puk do Faltera obrovskou ránou. Pak ještě dorážel těsně vedle branky.
37:23
Šance Milana Tomana! Falter kryje jeho střelu.
37:11
Bližňák vypíchnul obránci na modré puk a postupoval směrem na Cháberu. Snažil se zasunout mezi jeho betony, brankář je ale skvěle sklapnul.
36:33
Domácí se osvobozují.
36:17
Za držení je vyloučen Radek Philipp, šance pro Kladno.
35:22
Dragou s Hovorkou teď ujíždeli na jediného domácího obránce. Krásnou žabičku od Dragouna ale Hovorka nezužitkoval.
34:49
Hosté už jsou v plném počtu a znovu zahušťují střední pásmo.
34:04
Druhá minuta přesilovky je už dnešní typická marnost. Puk domácím utíká z pásma, nemohou se dostat k pořádné střele a vteřiny ubíhají...
33:19
Nahození Philippa vyráží Chábera. Tato přesilová hra už vypadá ze strany SParty nebezpečněji.
32:43
Po střele Milama se puk svezl až do středního pásma.
32:31
Ivan Rachůnek se probil hned po vhazování až před Cháberu a z blízkosti jej zkusil propálit. Brankář ale sklapnul betony a průchod puku nepovolil.
32:27
Domácí dostanou další šanci početní výhody. Libor Procházka se provinil a odchází se na dvě minuty posadit na trestnou.
31:55
David Kočí dostal nabídku ke střele od modré. Puk ale skoro ani netrefil.
31:05
Kladenští také v plném počtu, pokračujeme ve hře pět na pět. Hra je teď plná nepřesností, sparťany viditelně znepokojil neuznaný gól.
30:29
Domáci jsou v plném počtu, začíná jejich třiatřiceti vteřinová početní výhoda. Pak se na led vrátí Eberle.
30:14
Ostrá střela Petra Tona zůstala schována ve výstroji kladenského gólmana. Bude se vhazovat.
29:35
Pokračuje se ve hře čtyři na čtyři, Od červené čáry zkoušel pozornost Chábery Angel Krstev.
Pražanům se povedlo dostat puk do brány, rozhodčí si však jel prohlédnout záznam branky. Nakonec rozpažil, protože jeden ze sparťanů stál v době střely v brankovišti, a následně také posunul brankovou konstrukci. Gól se tedy nekoná.
28:49
V domácí brance dnes dostal přednost Martin Falter. Tomáš Pöpperle, jednička Sparty je nejlepším brankářem soutěže, co se týče procentuální úspěšnosti. Falter ale rozhodně nezaostává, úspěšnost drží rovněž okolo 92%.
28:49
Ofsajd Kladna.
28:31
K radosti hostujícího kotle se bude vylučovat i na druhé straně. Michal Broš opouští ledovou plochu na dvě minuty za hákování. Pokračujeme tedy ve čtyřech.
27:49
Na druhou stranu ujížděl Bicek, Philipp mu ale vypíchnul kotouč a nedovolil mu zakončit.
27:45
Ton ve finální chvíli uklouznul.
27:32
Domácí už jsou rozestaveni v pásmu.
27:04
Domácí si zahrají přesilovou hru. A bude dokonce dvojnásobná. Po vysoké holi se objevila v tváři sparťana krev, což znamená dvouminutový bonus pro Spartu. Celkem tedy čtyři minuty přesilovky.
26:38
Obrovská šance hostí! Lukáč bekhendem zasouval za ležícího Faltera. Ten na poslední chvíli natáhnul k tyčce lapačku a puk do ní schoval.
26:11
Střela Tenkráta byla nebezpečná, ale ne tolik nebezpečná, aby jí bylo otevřeno skóre.
25:53
Kdyby se hokej hrál na dobu pobytu v útočném pásmu, Sparta by dnes jednoznačně dominovala. Hokej se ale hraje na góly, které jsme zatím neviděli.
24:59
Sparťané znovu v pásmu hostí, nedaří se jim však propracovat se ke střele. Chábera během pětiminut druhého dějství zatím příliš mnoho práce neměl.
24:26
Hosté vystrkují růžky. Střela Davida Růžičky od modré byla velice nepříjemná. Falter si s ní nakonec poradil.
23:26
Dnešní duel trochu připomíná druhé letošní střetnutí obou týmů. Hra byla tehdy plná nepřesností a skóre - 0:1pp - to hovoří za vše. Snad se dnes dočkáme branky ještě před vypršením základních šedesáti minut.
22:21
Střela Jakuba Valského uvedla Faltera do pohybu. Reflexivní zákrok lapačkou zase rozpohyboval sparťanský kotel.
21:52
Hosté jsou v plném počtu.
21:31
Ale znovu je to marnost nad marnost, Spartě se nedaří ani vystřelit.
20:56
Domácí se teď z pásma vyhnali sami. Puk přeskočil hokejku Radka Philippa a doskákal až do středního pásma.
20:45
Nahození Philippa šlo vedle branky.
20:13
Puk se dostal až k Falterovi, teď už se ale domácí pětice formuje a zakládá přesilovkový tlak.
20:01
Hráči nastupují na ledovou plochu, druhá část začne za několik vteřin. Ještě připomínám, že Sparta ji začne v početní výhodě.
Máme za sebou první část dnešního utkání. Gól nám sice nepřinesla, přesto bylo k vidění nekolik šancí. Kladenští hrají znovu velmi defenzivně, jasně hovoří i statistika zákroků: Chábera: 15 Falter: 4 Prostřední část začne přibližně v 19:21, nenechte si ji ujít.
20:00
19:52
Bude se vylučovat. Druhou část začnou Pražané přesilovkou, když se provinil Milan Toman.
19:50
A rázem se zrodila možná největší šance zápasu. Jiří Kučný pálil hned po vhazování od modré čáry. Jeho střelu kdosi tečoval a puk letěl tak pět centimetrů vedle tyčky.
19:43
Ještě jedno vhazování před Cháberou.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny. Zatím jsme neviděli gól.
18:40
Kladenští se snažili založit akci, ale Patera ztratil puk při přechodu do pásma.
18:04
Sersen na modré promáchnul naprázdno a puk se vykutálel z útočného pásma Sparty.
17:59
Icing Kladna.
17:28
Lapšanského nahození tečoval Žalčík těsně vedle.
16:47
Yorick Treille předvedl při přechodu do útočného pásma kličku alá Jonathan Toews. Jeho střela ale na parametry těch z NHL neměla.
15:46
Mario Bližňák se opřel do střely z mězikruží. Hostující brankář zatím drží svůj tým.
15:24
A znovu Pacovský s Ivanem Rachůnkem ohrožovali hostující svatyni. Chábera puk skvěle přikryl, bude se vhazovat.
15:06
Rychlonohý Pacovský najížděl do pásma, dlouho váhal se střelou, ke které se nakonec díky bránícímu hráči nedostal.
14:00
Hosté jsou už v plném počtu, herní obrázek se ale nemění. Kladenští sázejí na svoje obvyklé rozestavení 1-3-1. Zhušťují střední pásmo a sazí na protiútoky. Domácí se zatím s hrou ve střední třetině vypořádávají vcelku dobře. Chábera měl během čtrnácti minut poměrně dost práce.
13:31
Milam poslal na Cháberovu klec první nabídku na teč. Nikdo ji ale nevyužil.
12:45
Teď dokonce zakázané uvolnění Sparty. Ani holešovické pětici, obdobně jako Rytířům před chvílí,se přesilovka nedaří.
12:30
Tenkrát dlouho míchal s pukem a přemýšlel, komu přihraje. Nakonec si vybral tu nejhorší možnost. Lukáč zblokoval pas na Tona a hosté vyhazují.
11:54
Po krátké kombinaci domácích získávají puk Rytíři a osvobozují se.
11:45
Teď si zahrají přesilovku také domácí. Pacovský si vykoledoval hákování Vítězslava Bílka.
11:12
Vhazování před Falterem vyhráli domácí a znovu rozjíždějí svůj ofenzivní mixér.
10:57
Mladík Košťálek se dostal do prekérní situace. Skákavý kotouč coby poslední obránce před Falterem zkrotil a odehrál pryč.
09:42
Tato akce však rozdmýchala plamen v hostujícím kotli! Kladenští fandové začínají pořádně fandit!
09:00
První větší šance hostů! Bicek se snažil vymíchat Faltera, a pak přihrávat, jeho pas však neměl potřebnou přesnost.
08:22
Po sérii nepřesností drží puk na své holi kladenští hokejisté.
07:36
Po komerční přestávce se vhazuje v pásmu Kladna.
07:36
Sparta po skvěle zvládnutém oslabení znovu zakládá útok. Broš pálil od modré a Chábera ze svého repertoáru vytáhnul učebnicový semafor.
06:52
Domácí kompletní.
06:29
Treille nahazoval puk na bránu. Pražané střílejí i v oslabení.
05:53
Sparta se zatím dobře brání. Falter, kromě zmíněného nahození, nemusel zasahovat.
05:20
...které ovšem znovu prohrávají a musí vyklidit pásmo.
05:17
Rytíři nahodili puk na Faltera a vybojovali útočné vhazování...
04:55
Pražané ale vyhráli vhazování a zavezli puk až na opačnou stranu kluziště.
04:49
Kladenští se teď vymaní z tlaku Sparty. Alex Foster je prvním vyloučeným hráčem zápasu. Dvě minuty za podražení.
04:16
Tomáš Rachůnek elegantně obešel dva protihráče a sám zakončoval střelou zápěstím. Pražané zasypávají kladenskou branku střelami.
03:35
Přečíslení tři na dva se pokoušel řešit Milam svou střelu. Hostující gólman zůstal pozorný.
03:04
Střela Kučného z kruhu byla zblokována. Puk následně opusitl útočnou třetinu a hosté si mohou oddechnout od náporu Sparty.
02:55
Pacovský zkusil překvapit Cháberu nahozením z ostrého úhlu. Hra je znovu přerušená a dočkáme se dalšího buly.
02:35
Po dalším zákroku exsparťana v brankovišti Kladna se bude vhazovat.
02:27
Další Formanův pokus. Chábera znovu kryje.
02:08
Žalčík odvedl skvělou práci za bránou a předložil puk Formanovi. Po Cháberově zákroku se bude vhazovat v útpčné třetině Sparty.
01:58
Na druhou stranu si vyrazil Foster. V souboji jeden na jednoho přišel o kotouč.
01:42
Kladenská pětice zůstává v pásmu i po vhazování, k ničemu kloudnému se však zatím nemá.
01:19
V levém kruhu se dostal ke střele Knotek. Dnes chytající Martin Falter ale na puk viděl a střelecký pokus zneškodnil.
00:33
Dlouhého trvání ale kladenské útočení nemělo, proto se dopředu ženou Pražané.
Úvodní vhazování vyhráli hosté a zakládají první akci.
00:01
Za mohutného hukotu ochozů na led vjíždějí obě mužstva. Utkání za malý okamžik začne.
Sázkové kanceláře dnes i přes nepříznivou bilanci favorizují domácí celek. Není divu, Spartě se opravdu daří, v minulém zápase porazila v přímém souboji o první místo Plzeň. Ale Kladno už letos ukázalo, že umí Spartu pořádně pozlobit.
Kladenský útok táhne dvojice Patera-Kalla. Patera rozdává přihrávky a Kalla sází branky jednu za druhou. Za devětatřicet zápasu jich nasbíral celkem čtrnáct. V dresu Sparty se daří snad úplně všem, přecijen jedna lajna krapet vyčnívá. Ton, Tenkrát a Bližňák jsou spolu neuvěřitelně sehraní a při každém střídání to dávají znatelně najevo.
Zdravím všechny fanoušku sportu, dnes především hokeje. Z Tipsport Areny se Vám hlásí Oliver Sálus. Dnes je pro nás připraveno šťavnaté utkání mězi pražskou Spartou a hostujícími Rytíři z Kladna. Pražané se nacházejí na úplném čele tabulky s náskokem dvou bodu na dotírající Plzeň. Hosté jsou devátí. Bilance z letošní sezony však paradoxně hovoří pro hosty. Všechna tři letošní utkání vyhráli, na Spartu se jim daří. Uvidíme, jak jim to půjde dnes. Zápas začíná v 18:30, nenechte si ho ujít.