To je z Brna vše. Přeji pěkný zbytek úterního večera a na počtenou.
Kometa tedy nakonec dokázala urvat vítězství v nájezdech, i když to s ní po dvou třetinách nevypadalo vůbec dobře. Ve třetí třetině však domácí stačili stáhnout dvou brankové manko. A konečné rozhodnutí přišlo v nájezdech. Kometa se tak dvěma body posouvá minimálně do zítřka na první místo tabulky.
65:00
Kometa právě vstřelila branku!

Brno prolomilo prokletí nájezdů. Stačily k tomu pouze dvě série. Rozhodující gól tedy bude připsán JAKUBU SVOBODOVI, který provedl skvělé svůj blafák a zakončil mezi betony brankáře Raska.
Dlouhý dává, je rozhodnuto.
Jan Kovář nedává, jeho blafák vyrazil Trvaj pravým betonem.
Jakub Svoboda za Kometu úspěšný a udělal skvělý blafák a pak zamířil mezi betony Raska.
Plzeň začíná nájezdy jako první a Václav Pletka minul Trvajovu branku.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:18
Začíná být poměrně jasné, že v Brně rozhodnou nájezdy.
63:55
Vlasák se třikrát otočil kolem své osy na pravém kruhu, nakonec se však k zakončení nedostal.
63:04
Tečovaný puk po brněnské střele, který nakonec Rask výborně vyrazil pravým betonem. To byla velká šance Komety.
62:18
Žižka vypálil a puk skončil v lapačce Raska. Před plzeňským brankářem se bude právě nyní vhazovat.
61:56
Kometa ukazuje touhu vyhnout se nájezdům. Na ledě má totiž tři útočníky a jednoho obránce, zatímco Plzeň má dva obránce a dva útočníky.
61:20
Jan Hruška si to namířil mezi dva obránce, kteří ho následně sevřeli do svěráku.
60:39
Teď se to trochu potvrdilo, ale šance Komety se v gól nepřetavila.
60:09
Kometa bude možná chtít rozhodnout už v prodloužení, protože na nájezdy jí to opravdu moc nejde.
60:01
Nyní je jasné, že Kometa opět protáhne svoji bodovou šňůru. Brnu se povedlo dotáhnout nepříznivé skóre 1:3 a vynutilo si prodloužení. Domácí mohli klidně i vyhrát, protože si v třetí části dokázali vytvořit místy drtivý tlak.
60:00
59:30
V této chvíli už nikdo nebude chtít udělat chybu a bude se čekat na prodloužení.
58:33
Čermák našel před bránou Petrovického, ten se však neprosadil, To by byl hodně velký úder pro Plzeň, kdyby se Kometě v tomto čase povedlo skórovat.
57:40
Domácí už poněkolikáté krkolomně rozehrávali, ale Plzeň akci překombinovala a vůbec se nedostala k zakončení.
57:00
Nepovedená kombinace Brna a zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Trvajem.
56:29
Plzni se po dlouhé době povedlo uzavřít Kometu v obraně a Gulaš se dostal k zakončení. Trvaj byl však pozoru.
55:30
Za posledních pět minuty 7:0 na střely pro Kometu. I to svědčí o převaze brněnského týmu.
55:13
Kometa je v ohromném laufu a Plzeň je ráda, že je ráda. Jeřábek nyní v nouzi vyhodil na zakázané uvolnění.
54:37
Hořava obkroužil bránu a vyzkoušel pozornost Raska. Kometa se dostala do ohromného tlaku, nakonec z něj Brno vedení nevytěžilo.
53:30
Valábik chyboval, když odpálil puk na plzeňskou hokejku, nakonec z toho pro Kometu nebezpečí nebylo.
52:49
Kratěnovi teď kuriózně narazil do čárového rozhodčího, takže se do útočného pásma nedostal.
52:14
Kometa je na koni a jde to velmi výrazně vidět. Plzeň se teď musí být o remízový stav. Rask musel řešit další tečovanou střelu od modré.
51:27
Tým Plzně si bere oddechový čas.
51:27

Nejprve pálil z úhlu Zohorna, ale neprosadil se. Pak to ale přišlo. JAKUB SVOBODA dostal přihrávku právě od Zohorny k pravé tyči a poslal puk do sítě. Rask se nestačil přesunout a máme vyrovnáno. Asistence: Hynek Zohorna.
51:17
Tomáš Pálil ještě ze středního pásma. Rask puk lapil a chtěl hned rozehrát, ovšem neměl komu.
50:30
Plzeň už zdaleka tak nehraje dobře ve středním pásmu, proto také nebezpečnost Komety v posledních minutách narůstá.
49:49
Kometa si znovu výrazně zahrávala při rozehrávce z vlastní třetiny. Nakonec z toho ale bylo paradoxně velké nebezpečí pro Raska. Jan Hruška pak v obrovské šanci nedokázal puk zasunout do prázdné brány a trefil pouze tyč.
49:15
Petrovický pálil po nabídce Holce, Rask se však stihl přesunout a tudíž neměl s pokusem žádné problémy.
48:49
Jedno je dnes jisté, v přesilovkách prostě góly padat nebudou.
48:12
Kovář teď výborně pálil z mezikruží, ale Trvaj se sklouzl po ledě a předvedl skvělý zákrok.
47:48
Další dlouhá kombinace Plzně a následně tvrdá střela Marušáka z pravého kruhu, ovšem pouze do Trvaje.
47:09
Plzeň roztočila kombinační kolotoč, který pak přestal bavit Tomáš Vlasáka a chtěl nachytat Trvaje. Puk však skončil v moci brněnského brankáře.
46:48
Problém pro Brno. Tomáš Žižka (KOM) vyloučen na dvě minuty za podražení. Hosté budou hrát přesilovku pět na tři.
46:38
Plzni se zatím nedaří dostat do útočné třetiny Komety. Ta se v pohodě brání.
46:09
Jakub Svoboda (KOM) vyloučen na dvě minuty za vražení hrazení. Plzeň bude hrát přesilovku.
45:47
Po střele Hrušky, se brněnští hráči tlačili k dorážce, povedlo se to pouze Zohornovi, který však poslal puk mimo bránu. Trenér Venera pro třetí třetinu přeskupil útoky.
45:27
Ondřej Kratěna pálil z otočky z mezikruží a nebýt teče Žižky mohlo to být pro Brno hodně ošemetné.
44:31
Plzeň si inkasovaným gólem pořádně zkomplikovala situaci, přitom vypadalo, že hosté mají hru ve třetí třetině pod kontrolou.
43:25

Ovšem teď přišla parádní akce Komety a přehled Žižky, který měl oči nahoře a našel na pravém kruhu LEOŠE ČERMÁKA, který trefil poloprázdnou bránu. Raskovi nepomohla ani fotbalová robinsonáda. Asistence: Tomáš Žižka, Miloslav Hořava.
42:53
A nezměnilo se to ani po průniku Hořavy, který se neprosmýkl kolem obránce Růžičky.
42:23
Kometa se ve třetí třetině zatím k ničemu nedostala. Rask žádnou střelu nemusel řešit.
42:00
Kometa to bude mít s honbou za vyrovnáním hodně těžké. Nyní další nepřesnost v její souhře a zakázané uvolnění.
41:16
Nepřesná rozehrávka Brna a střílet mohl Kovář, Trvaj byl ale úspěšnější.
40:27
Aktivně však třetí třetinu začala Plzeň a formace Gulaš, Straka, Vlasák. K zakončení se ovšem první útok hostů nedostal.
40:10
Třetí dějství odstartováno. Kometa v něm bude muset pořádně zabrat, pokud bude chtít udržet svoji bodovou šňůru.
40:01
V druhé části nejprve přišla domluvená bitka mezi Dvořákem a Koreisem, pak už začaly padat góly. Všechny tři do brněnské sítě. Plzeň dokázala využít svoji převahu a během pár minut dokázala otočit skóre, které pak ještě v závěru pojistil Gulaš.
40:00
39:23
Jan Hruška pálil ostře z levého kruhu, trefil však pouze Raska. Musela by to být hodně dobře umístěná střela, aby z toho byl gól.
38:14
Kometa by potřebovala gól jako sůl, dnes to totiž rozhodně na body nevypadá. I jediný brněnský gól byla v podstatě náhoda.
37:13
Plzeň právě vstřelila branku!

Hosté se dnes prezentují lepším dojmem a nyní už mají dvoubrankový náskok. MILAN GULAŠ pálil švihem z levého kruhu přes obránce a trefil se parádně ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Martin Straka, Tomáš Vlasák.
36:20
Brno se snaží Plzeň zatlačit, ta však s obranou soupeře nemá sebemenší problémy. Hra Komety příliš nevypadá svěžím dojmem, je to takové poněkud utahané.
35:26
Tak ani tato přesilovka Brnu nevyšla. Zatím dnes na nějaký přesilovkový gól čekáme.
34:38
K Čermákovi se dostal odražený puk. Brněnský útočník však opět narazil na Raska, který ho znovu vychytal.
33:51
Kometa se usadila v plzeňské obranné třetině a dlouho zde kombinovala. Nakonec pálil od modré Valábik, ale při své střele zlomil hokejku.
33:25
Přesilovka pro Kometu. Milan Gulaš (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
32:54
Nyní je na Kometě, aby dotahovala. Připomínám, že v domácím prostředí zatím Brno ještě neprohrálo.
32:14
Na druhé straně se prosazoval individuálně Miroslav Holec, ovšem puk mu ujel a poté už nestačil zakončit.
31:56

VÁCLAV PLETKA se nenechal odstavit od puku. Vyjel zpoza brány a zakončoval do Trvaje. K puku se však dostal plzeňský útočník i podruhé, a to už byl úspěšný. Plzeň se dostává do vedení. Bez asistence.
31:23
Kometa se po inkasovaném gólu trochu probudila. Dosud tahala za kratší konec.
31:00
Hruška dobře tečoval před Raskem, ten však druhý gól nedopustil. Další dobrý zákrok.
30:34
Kometa mohla jít znovu do vedení. Leoš Čermák se řítil na bránu z pravé strany a udělal to dobře. Rask ovšem taky, když proti střele k pravé tyči včas vytasil svůj beton.
29:08

Teď už ale hosté skórují a srovnávají. Trvaj nejprve vyrazil střelu z mezikruží, pak však již nestačil na dorážku TOMÁŠE SLOVÁKA. Asistence: Jan Kovář, Milan Gulaš
28:18
Další šance Plzně. Vlasák jel s Gulašem dva na jednoho. Předložil mu puk. Gulaš byl však příliš blízko Tvajovi a nepřekonal ho.
27:50
Kometa chybovala ve středním pásmu a na Jiřího Tvaje jel sám Václava Pletka, který mohl ještě přihrávat spoluhráči. Nakonec vzal vše na sebe, trefil však pouze Tvajovu lapačku.
27:28
I ve druhé třetině Plzeň aktivnějším týmem. Nyní to zkusil z velké dálky Pletka, ale netrefil.
27:11
Zakázané uvolnění Komety, i když se Holec hodně snažil, aby puk dojel.
26:20
A další velká šance. Tentokrát pálil z mezikruží ostře, ale nepřesně Ondřej Kratěna. Za bránou Trvaje to jen zadunělo.
25:49
Hra ve čtyřech zatím lépe svědčí Plzni. Straka našel zpoza brány v mezikruží Vlasáka, kterému se však střela nepovedla a skončila nad bránou. Poté ještě pálil Gulaš, ale Trvaj si poradil.
25:09
Pro oba aktéry zápas skončil. Michal Dvořák (PLZ) i Jakub Koreis (KOM) dostávají trest pět minut plus do konce utkání.
25:09
A pozor! Na ledě další bitka. Tentokrát si férovou bitku domluvili Michal Dvořák a Jakub Koreis. Těžko říct, kdo byl nakonec vítěz. Každopádně Koreisovi se povedlo Dvořákovi sundat dres.
24:39
Hynek Zohorna projel celé hřiště a poté chtěl vystřelit, ovšem puk mu sjel z hole a tak Zohorna vystřelil na prázdno.
23:26
Přesilovky dnes nejsou silnou zbraní ani jednoho, ani druhého týmu. I tato přesilovka Brna nebyla vůbec dobře sehraná.
22:49
Michal Dvořák se dobře dral až do šance. Jednou rukou se dostal k zakončení bekhendem, na velké ohrožení Trvaje to však nebylo.
22:06
Kometa se sice usadila v útočné třetině, ale pak Holec zkazil kombinaci a Brno se samo vyhnalo ze třetiny.
21:46
Plzeň hrála v šesti, a to znamená jediné - vyloučení. Trest si odsedí Václav Pletka (PLZ).
21:42
Kometa nyní na chvíli zamkla Plzeň v obranné třetině. Druhý gól z toho však nevyprodukovala.
21:05
Tomáš Vlasák číhal na modré čáře a čekal na přihrávku, která také přišla. Na poslední chvíli však zabránil velké šanci na samostatný nájezd Kováčik.
20:29
Druhá část začala. Uvidíme, zda nás čeká opět vyhrocená třetina. Každopádně zajímavý hokej určitě.
20:01
Máme za sebou první třetiny jako vystřiženou z play-off. Vyrovnanou hru osvěžil zatím jeden gól, když střelu Hořavy srazil za brankáře Raska nešťastně obránce Růžička. Čeho však bylo dostatek, byly šarvátky. Tu největší rozpoutal v polovině první části Ryan Hollweg, pro něhož utkání skončilo stejně jako pro pro Jana Švrčka.
20:00
19:43
Vlasák chtěl v útočném pásmu Brna rozehrát, dostal se však s pukem už za modrou čáru do středního pásma, bylo to ale velmi těsné.
19:11
Hosté bývají přesilovkami vyhlášeni, ale dnes jim to opravdu ani trochu nejde.
18:46
Další plzeňský neúspěch a další vyhození Brna až za bránu Raska.
18:25
Kometa nemá v oslabení žádné problémy. Na ledě ale zůstává Václav Pletka, zřejmě po nějakém střetu. Bylo to při cestě na střídačku.
17:54
Přesilovku si zahraje i Plzeň. Radim Bičánek (KOM) dostává dvě minuty.
17:36
Kovář operoval dlouhou dobu s pukem za bránou. Nakonec se rozhodl, že zakončí, ale puk se mu zasekl o boční konstrukci.
16:35
Kováčik ještě na závěr přesilovky pálil velmi ostře od modré čáry, jeho projektil schytal bývalý spoluhráč Jozef Balej.
15:52
Vylučuje se na obou stranách. Vyloučen Martin Ševc (PLZ) na dvě minuty za hrubost a také Boris Valábik (KOM) také na dvě minuty za hrubost.
15:51
Nyní po odpískání vypálil i jeden z brněnských hráčů a Plzeňští si to taky nenechali líbit. Zápas si zatím nic nezadá s play-off.
15:38
Kometě to v této přesilovce ani trochu nejde, Plzeň se dobře brání.
14:52
Kometa se snaží dostat do útočného pásma, ale zatím jí to moc nejde. Musím také připomenout, že Brno nyní postrádá dva beky. Žižka dostal osobní trest a Švrček byl vyloučen do konce utkání.
14:29
Další vyloučení Plzně. Jan Kovář (PLZ) vyloučen na dvě minuty za hrubost. Hosté si hru v plném počtu příliš neužili.
14:21
Čermák pálil z velkého úhlu a po chvíli pálil také z mezikruží Roman Erat, ale trefil pouze levý beton Raska, který jej stačil proti střele vymrštit.
13:51
Plzeň už ve čtyřech a za chvíli naskočí na led i Jiří Marušák.
13:17
Kováčik pálil a Rask se roztáhl v bráně a zabránil puku v cestě do sítě.
13:04
Plzeň se osvobodila a Kometě nějakou chvíli trvalo, než se opět dostala do útoku. Bičánek pálil, ovšem při svém pokusu zlomil hokejku.
12:30
Kometa se usadila v plzeňské třetině a po chvíli kombinace pálil Jozef Kováčik. Rask byl však připravený.
12:17
Velká šance pro Kometu. Jiří Marušák (PLZ) dostává dvě minuty za podražení. Brno bude hrát přesilovku pět na tři.
11:55
Už se nám po dlouhé době opět hraje. Kometa hraje přesilovku a Plzeň ihned vyhodila.
11:42
A bude se samozřejmě vylučovat. Z Plzně usednou na trestnou lavici Ryan Hollweg (PLZ) na dvě plus pět minut a do konce utkání. Jan Švrček (KOM) dostává pět minuty a dokonce utkání plus ještě deset minut OT. Poté ještě Michal Dvořák (PLZ) 2 + 2 minuta za hrubost a stejně na tom je i Miroslav Holec (KOM).
11:42
Plzeň se i po přesilové hře tlačí do útoku, na ledě má bijce Hollwega, který si nejprve ostře poradil u mantinelu s Holcem a předvedl další hity, což se nelíbilo Švrčkovi, který se do Hollwega pustil. Emoce nám na kluzišti doslova přetékají. Hollweg ale naprosto zbytečně najel do Petrovického, což celou situaci odstartovalo.
10:59
Gulaš neslyšel písknutí rozhodčího po ofsajdu a vystřelil na Trvaje, načež se po něm vrhla půlka brněnských hráčů na hřišti. Gulaš se poté omluvil.
10:39
Hodně špatně zatím přesilová hra vyznívá Plzni. Kometa hraje v oslabení s přehledem.
10:10
Plzeň střídá, Kometa totiž dokázal potřetí zastavit útok hostů a vyhodit.
09:44
Další vyhození Komety. Strakovy a spol. se v přesilovce zatím příliš nedaří.
09:17
Kometa vyhrála vhazování. A Švrček nakonec vyvezl puk z obranné třetiny Brna.
09:13
Plzeň si zahraje přesilovku. Tomáš Žižka (KOM) vyloučen na dvě minuty za hákování. Následně pak ještě neudržel jazyk za zuby a dostal desetiminutový osobní trest.
08:46
Kometa se příliš do útočení nedostává. Gól a šance Žižky prakticky vznikla po chybách plzeňské obrany.
08:09
Krásná kombinace Plzně, kterou ovšem nedokázal zakončit Heřman, který byl s pukem zády k brance, otočil se a pak zamířil vedle.
07:45
Nahozený puk Plzní letěl až za Trvajovu branku, který pomohl týmu s rozehrávkou. Hosté však zůstali u puku a po chvíli se po nahození puku na bránu strhl další závar, když na Trvaje dotíral Kovář. Tomu pak ihned dali varování brněnští obránci.
07:17
Na druhé straně musel další ošemetnou situaci řešit Jiří Trvaj. Plzeň je v první třetině zatím o trochu aktivnějším týmem.
06:51
Žižka pouze nahazoval puk do útočné třetiny. Ovšem koncentrace plzeňských nebyla taková, protože nechali Žižky odražený puk dojet a ohrozit Raska, který zasáhl proti střele pravým betonem.
06:09
Kováčik dokázal elegantně vyvézt puk z obranné třetiny, ale Kometa u puku nezůstala, naopak puk má v moci soupeř.
05:59
Žižka se snažil zavést puk do útočného pásma Plzně, ovšem celý útok Brna zastavil ofsajd.
05:38
Balej objel brněnskou bránu a nahrával na modrou Jeřábkovi, který nepříjemně pálil na teč. Trvaj puk vyrazil a k puku se ještě dostal Heřman, ale nebyl úspěšný.
05:05
Petrovický je aktivní, nyní pálil trochu z úhlu od levého mantinelu a možná i proto branku netrefil.
04:22
Kometa se tedy vedoucím gólem dostává do lepší výchozí pozice, ale nemusí to být nic, co by mělo produktivní Plzeň trápit. Uvidíme, v dalších minutách.
03:48

Domácí měli při předchozí akci štěstí a nyní ho měli znovu u své vedoucí branky. Střelu MILOSLAVA HOŘAVY od modré totiž nešťastné tečoval před Raskem obránce Plzně Dan Růžička a plzeňský brankáře už nestačil zareagovat. Bez asistence.
02:58
Ihned po vhazování pálil pohotově Tomáš Vlasák a orazítkoval brankovou konstrukci brněnského brány. Kometa nyní měla velké štěstí.
02:39
Hollweg trochu náhodně tečoval střelu od modré a pak se ještě snažil Trvajovi znepříjemnit život.
02:19
Petrovický se dostal do úniku podél pravého mantinelu a dostal se i ke střele zpoza obránce, jeho střela švihem nešla do brány.
01:48
Marušák dvakrát prověřil Trvaje, přičemž jeho druhá střela byla hodně nebezpečná, protože přišla z větší blízkosti.
01:28
Od Raska se bude očekávat kromě brankářského umu, i výbornou hru holí, což teď brankář Plzně předvedl.
00:49
Po úmyslném ofsajdu Plzně se vhazovalo před Raskem, ale k žádnému nebezpečí nedošlo.
00:20
Zápas je rozehraný, úvodní vhazování dopadlo lépe pro hosty, takže Plzeň mohla jít jako první do útoku. Ovšem chybovala v rozehrávce a tak mohl střílet Leoš Čermák, který ale netrefil bránu.
00:01
Kometě se sice na úvod sezóny daří velice dobře, ale stále ji pronásleduje smůla se zraněními hráčů. V Litvínově přibyl na marodku Tomáš Svoboda, který může chybět až dva měsíce. Pro Brno o to hůře, že formace Tomáš Svoboda, Jan Hruška, Jakub Svoboda měla opravdu výtečnou formu.
V neděli proti Spartě však Západočeši ukázali nejnovější posilu týmu, finského brankáře TUUKKU RASKA. Gólman, který měl v letošní sezoně plnit roli prvního brankáře v slavném týmu Boston Bruins, se kterým získal v loňském roce Stanley Cup, si hned připsal první výhru. Pětadvacetiletý brankář bude na západě Čech působit do konce výluky NHL, poté se vrátí na východní pobřeží USA.
ROZHODČÍ: Antonín Jeřábek, Radek Husička - Jiří Gebauer, Vít Lederer.
SESTAVA PLZEŇ: Rask (Svoboda) - Frolo, Jeřábek, Hanzlík, Marušák, Slovák, D. Růžička, Ševc - Kratěna, Vlasák, Straka (C), Gulaš, Kovář, Pletka, Hollweg, Lev, Pitule, Dvořák, Balej, Heřman, Havlíček.
SESTAVA KOMETA: Trvaj (Falter) - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek (C), Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík, Erat, Čermák, Dlouhý, H. Zohorna, J. Hruška, Jakub Svoboda, Holec, Petrovický, Hořava, Koreis, Dočekal, Káňa.
KOMETA BRNO je stále na prvním místě, ovšem musí se dělit. V minulém týdnu dvakrát ztratila body na ledě soupeřů. Po prohře v prodloužení ve Zlíně, přišla další jednobodová porážka v Litvínově. Z jednadvaceti možných bodů tak Brno vytěžilo sedmnáct, stejně jako třinečtí Oceláři. Oba celky mají také shodné skóre (25:15). Vzhledem k absolutní vyrovnanosti a faktu, že vzájemné zápasy rozhodují až na konci sezony, jsou tedy na prvním místě extraligové tabulky oba dva týmy.
Již třikrát nastoupila indiánská družina k utkání na hřišti jiného kmene, dvakrát se jí podařilo zvítězit a přivést na západ tříbodový skalp. Konkrétně z ledu Slavie a Vítkovic. Dosud jediným mužstvem, které dokázalo doma ŠKODU PLZEŇ porazit, tak zůstávají Karlovy Vary. Vzhledem k tomu, že se hráčům z města piva slušně daří i v domácích utkáních, patří jim v tabulce příjemná čtvrtá pozice, díky zisku čtrnácti bodů.
Pěkný úterní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 8. kola Tipsport extraligy mezi Kometou Brno a Plzní. Utkání začíná v 19:00.