HC Mountfield porazil v pátém kole na domácím ledě pražskou Spartu po boji 3:2 a připsal si další tři body do extraligové tabulky. Za domácí dali gól Kotalík, Knotek a Frühauf. Za hosty stříleli branky Ton a Hlinka. Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek dne
60:00
59:55
Střela od modré proletěla kolem Sáblíka, který vůbec puk neviděl a na střelu nereagoval.
59:41
Mountfield vyhazuje přes všechny čáry. Hra se stěhuje zpět před Sáblíka.
59:29
Jánský vystřídal Neuvirtha. Vhazování před Sáblíkem.
59:21
Sparta je v šesti!
59:01
Začala poslední minuta třetího dějství.
58:39
Kotalík jel se spoluhráči na jediného obránce, ale volil střelu, kterou bek zablokoval.
58:01
Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:43
Domácí vyhazují do středního pásma. Sparta musí začít útok znovu.
57:34
Neuvirth zatím bude v brance.
57:34
Oddechový čas pro hosty.
57:34
Zakázané uvolnění od domácího týmu. Vhazování před Sáblíkem.
57:08
Kašpařík vybojoval střeleckou pozici pro Rouska, kterého vychytal Neuvirth. Vhazování po jeho levici.
56:24
Červený nahodil puk, který byl tečován do sítě. Vhazování před Neuvirthem.
55:53
Kotalík dohrál soupeře a pozdržel rozehrávku Sparty.
55:23
Sparta pokračuje v tlaku. Střelu Vallina vyráží Sáblík.
05:11
Sudí Šindler rozpažil a stav se tak nemění.
54:49
Tak nakonec se bude prohlížet video! Vypadalo to, že puk ale čáru nepřešel.
54:49
Střelu a dorážku Pacovského chytá po skrumáži Sáblík.
54:37
Sparta tlačí domácí tým před Sáblíka. Mountfield brání co to jde.
53:40
Domácí Kotalík je vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Spartu.
53:00
Rachůnek se po pěkné přihrávce Tona dostal do stoprocentní šance, kterou chytá Sáblík.
51:55
Po střele Gawryletze byl puk třikrát tečován a málem si dal vlastní gól Ptáček. Touš ale končí vedle tyče.
51:29
Rousek pálil chytře do protipohybu Neuvirtha. Bohužel pro domácí ale branku minul.
50:47
Zakázané uvolnění Sparty. Vhazování po levici Neuvirtha.
50:17
Kočí se slovně chytl s Kotalíkem po souboji Šimánka s protihráčem. Vše řeší rozhodčí. Vylučovat se ale nebude.
49:30
Sparta zvýšila aktivitu a má v posledních minutách více ze hry. Rachůnek se ke střele těsně nedostal.
49:03
Protiútok Mountfieldu zakončil Frühauf. Vhazování před sparťanským brankářem.
48:25
Sparta měla obrovský tlak, který vyústil střelou Tenkráta. Tu dobře vyrazil Sáblík a Mountfield se osvobozuje.
48:07
Sparta doslova mačká domácí tým a Sáblík se musí činit.
47:09
Sparta je již zpátky před Sáblíkem a kombinuje.
46:55
Další domácí vyhození.
46:47
Mountfield se osvobozuje.
46:26
Sparta začala přesilovku aktivně a drtí domácí tým před Sáblíkem.
46:05
Domácí Šimánek je vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.
43:52
Mountfield právě vstřelil branku!
PETER FRÜHAUF po pěkné domácí souhře uklidil střelou z mezikruží puk k levé tyči! Domácí jdou opět do vedení. Asistence: Šimánek, Kotalík.
40:01
42:30
Domácí Marek se dostal ke střele z pravé strany, kterou zastavil Neuvirth.
42:19
Průnik Sparty přes útočnou modrou končí tečí, která vyhodila puk mimo kluziště.
41:32
Mountfield je stále aktivnější. Pálil Červený a bude se vhazovat po zásahu Neuvirtha po jeho pravici.
40:53
Domácí začali třetí dějství aktivně. Rouskova střela končí v ochranné síti.
Ve druhé třetině padl jeden gól, který dal domácí Knotek. Stav je tak po druhém dějství nerozhodný 2:2. Střely ve druhé třetině 6:10. Vhazování: 32:18. Třetí třetina začne přibližně v 19:23.
40:00
39:37
Dej orazítkoval pěknou střelou švihem tyč!
39:01
Začala poslední minuta druhé třetiny. Puk drží hosté a zkouší to po levé straně.
38:53
Kašpařík hrál v ofsajdu a sudí ho označili za úmyslný. Vhazování před domácí brankou.
38:33
Jihočeši drží puk před Neuvirthem. Zatím bez střeleckého pokusu.
38:21
Domácí fanoušci chtějí gól. Vhazování před Neuvirthem.
38:16
Sparta je kompletní. Přesilovka přinesla jen jednu vážnější šanci.
37:11
Knotek kombinoval s Dejem, který pálil. Neuvirth střelu v pohodě vyrazil.
36:48
Sparta vyhazuje přes všechny čáry.
36:16
Vhazování po pravici Neuvirtha. Kočí je totiž vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro Mountfield.
35:40
Sparta hraje v domácí třetině a Mountfield se nyní jen brání.
34:40
Sparta zvýšila aktivitu a v posledních minutách má více ze hry.
33:06
K vidění je nyní hodně nepřesný hokej bez šancí.
31:50
Foster pálil z levé strany. Sáblík bez problému chytá.
30:01
Kašpařík přejel příliš brzy modrou čáru a domácímu týmu je odpískán ofsajd. Kašpaříkovi se to nelíbí a zlostně se na sudího podíval.
29:15
Vráblík se dostal při vlastním oslabení do třetiny Sparty a ušetřil několik vteřinek.
28:20
Tenkrát se dostal ke střele z pravé strany, kterou kryl Sáblík. Šlo o první střelu Sparty ve druhé třetině!
27:18
České Budějovice hrály v šesti. Sudí si toho všimli a posílají domácí tým do čtyř. Přesilovka pro Spartu. Trest odsedí Soudek.
26:22
Frühauf pálil od modré a Neuvirth měl štěstí, že mu puk vypadl do míst, kde ho stačil chytit.
26:16
Yorick Treille podle nejnovějších informací odstoupil ze zápasu a míří do nemocnice. Nahradil ho třináctý útočník Simon.
26:16
Další útočnou akci Mountfieldu zastavil Neuvirth. Vhazování bude po jeho pravici.
24:55
TOMÁŠ KNOTEK si vybojoval puk a šel sám na Neuvirtha z pravé strany. Akce začala podobně, jako u branky Kotalíka. Knotek ale nešel až k brankáři a pálil z pozice kruhu přesně ke vzdálenější tyči! Bez asistence.
23:48
Sparta šla Hlinkou do protiútoku. Domácí si Hlinku pohlídali a vybojovali puk.
23:22
Rachůnek zahrál vysokou holí a trefil protihráče. Sudí si toho všiml a posílá sparťanského hráče na dvě minuty na trestnou lavici.
23:16
Domácí budou hrát přesilovku. Sáblík je na střídačce.
22:14
Mountfield hrál v přechodu nepřesně a Sparta se tak zadarmo dostala k puku.
21:07
Dej s Rousek rychle po sobě stříleli. Oba pokusy kryje Neuvirth.
20:43
Před Podlešákem dobře zasáhl Neuvirth. Hosté jsou v plném počtu.
20:01
Druhá třetina začne pokračováním domácí přesilovky.
Hráči se vrací na hrací plochu.
První třetina končí jednogólovým vítězstvím Sparty, která dokázala stav otočit. České Budějovice šly do vedení po pěkné brance Kotalíka, Sparta korigovala Tonem a Pacovským. V prvním dějství se hrál slušný hokej. Zásahy brankářů: 8:18, vhazování: 17:12. Druhá třetina začne přibližně v 18:30.
20:00
19:49
Po gólu se Soudek s Pacovským začali pošťuchovat a oba jsou vyloučeni za hrubost. Pokračuje se v přesilovce 5 na 4.
19:49
Sparta právě vstřelila branku!
Hlinka ujel při vlastním oslabení s Pacovským do útoku 2 na 2. Prvně jmenovaný se po kombinaci dostal ke střele do odkryté branky a skvělým zákrokem ho vychytal Sáblík. Puk se ale bohužel pro domácí dostal zpět do hry a JAROSLAV HLINKA ho pohodlně z dorážky do branky dorazil. Asistence: Pacovský.
19:07
Kotalík se po přihrávce Ptáčka dostal ke střele od modré, kterou vykopl betonem Neuvirth.
18:43
Mountfield zlepšil hru a vybojoval přesilovku. Za faul loktem je vyloučen Sacha Treille.
18:02
Vydarený pálil jen do připraveného brankáře, který puk vyrazil do rohu kluziště. Poté se puk dostal na hůl Langhammera, kterého v sedě krásným zákrokem vychytal Neuvirth!
17:29
Šimánek ihned po buly šikovně vystřelil. Dobrý reflex předvedl Neuvirth. Další buly po pravici brankáře.
17:26
Zakázané uvolnění Sparty. Hra se stěhuje před Neuvirtha.
16:28
Domácí hrají v plném počtu. Rousek je zpět na ledě.
16:26
Podlešák s Červeným šli na jednoho obránce Sparty, ale situaci ukončila špatná přihrávka Podlešáka.
15:57
Langhammer vyhazuje přes všechny čáry.
15:37
Mountfield šel při vlastním oslabení do útoku. Šimánek se sice ke střele nedostal, ale vybojoval několik cenných vteřinek.
14:28
Další přesilovka pro Spartu. Vyloučen je Rousek na dvě minuty za sekání.
13:29
PETR TON po vyhraném buly prostřelil střelou od modré Sáblíka a využil tak po osmi vteřinách přesilovou hru! Asistence: Vallin, Rachůnek.
13:22
Luňák dostal naloženo od Soudka, který je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Přesilovka pro Spartu.
13:02
12:51
Švihálkovu střelu z úhlu v pohodě vyrazil připravený Neuvirth.
12:19
Střela Gawryletze šla nebezpečně k tyči a po teči končí na betonu Sáblíka. Domácí tým měl nyní i trochu štěstí!
11:04
Vráblík si najel do prostoru mezi kruhy a chtěl vystřelit. Puk mu ale sjel z hokejky a z akce nakonec sešlo.
10:27
Yorick Treille vybojoval palebnou pozici pro Sachu Treilleho, kterého vychytal Sáblík!
08:32
Sparta zatlačila domácí celek před Sáblíka a ten s pomocí obrany zatím odolává.
07:03
ALEŠ KOTALÍK si krásně obhodil Gawryletze a šel zprava sám na Neuvirtha. Poté si počkal, co brankář Sparty udělá a když byl blízko, tak blafákem otevřel skóre utkání! Asistence: Vydarený.
06:10
Vydarený podruhé prověřil Neuvirtha a ani tentokráte na sparťanského brankáře nevyzrál.
06:01
Vydareného střela končí na Neuvirthových betonech.
05:36
Se střelou Podlešáka neměl Neuvirth žádný problém. Vhazování po jeho pravici.
05:02
Dej dvakrát výborně vystihl přihrávku Tona a zamezil tak velké sparťanské šanci.
04:35
Vráblíkova přihrávka na Langhammera sice šla dobře do jízdy, ale sudí odpískal domácímu týmu ofsajd.
04:03
Zatím sledujeme rychlý hokej, kterému ale chybí přesnější finální přihrávky.
03:37
Bahenský přejel modrou čáru příliš brzy a je odpískán ofsajd.
02:35
Sparta hraje v plném počtu. Rachůnek je na ledě a hosté jdou hned do útoku.
02:14
Šimánek měl na hokejce první gól Mountfieldu, ale střelu Ptáčka nedokázal za překonaného Neuvirtha ztečovat.
00:57
Domácí hrají před Neuvirthem. Sparta se ale zatím dobře brání.
01:26
Střela Kotalíka od modré čáry končí vedle levé tyče.
00:35
Ivan Rachůnek zastavil první útočnou akci Mountfieldu zahákováním a je vyloučen na dvě minuty.
00:01
Do branky se postavil Neuvirth, takže post brankáře Sparty je vyřešen.
V domácí brance nastoupí Sáblík. Brankářská jednička Mountfieldu Jakub Kovář má pravděpodobně opět zdravotní problémy a není ani na střídačce.

HC Mountfield: Kantor (Sáblík) - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Prokop - Soudek, Kotalík, Šimánek - Dej, Langhammer, Rousek - Červený, Kašpařík, Podlešák - Švihálek, Knotek, Suja - Marek.

HC Sparta Praha: Schwarz (Neuvirth) - Vallin, Philipp, Husák, Milam, Kočí, Gawryletz, Sobotka - Rachůnek, Broš, Ton - Pacovský, Hlinka, Tenkrát - Bahenský, Luňák, Jánský - S. Treille, Foster, Y. Treille - Simon.

Rozhodčí: Pešina, Šindler - Jindra, Skopal.
Hádanky jsou odkryté jen napůl. V domácím dresu ani dnes nenastoupí bek z NHL Radek Martínek. V sestavě Sparty je sice brankář Michal Neuvirth napsán, ale jen jako dvojka. Uvidíme, jestli to je tah sparťanské střídačky a Neuvirth nastoupí jako jednička, nebo zda bude branku střežit Schwarz.
Přeji hezký den při sledování dalšího extraligového kola mezi HC Mountfield a HC Sparta Praha. Jde o zápas 5. kola a utkání slibuje atraktivitu. Oba týmy jsou sice ve spodní části tabulky, ale jak domácí České Budějovice, tak i Sparta chtějí v tabulce výše. Po odehraných čtyřech kolech mají Jihočeši na devátém místě šest bodů, Sparta je o jeden bod za svým dnešním soupeřem.

Domácí diváci se těší na start obránce z NHL Radka Martínka, který s týmem trénuje a pravděpodobně dnes by měl nastoupit ke svému prvnímu utkání. I Sparta má jednoho hráče z NHL, a to brankáře Michala Neuvirtha. Čtyřiadvacetiletý gólman si v případě, že nastoupí odbude premiéru v české extralize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.