Poslední dvacetiminutovka nabídla atraktivní podívanou. Liberec rozhodl ve čtyřiačtyřicáté minutě zásluhou Simmondse. Bílí Tygři si připisují teprve druhé domácí vítězství v sezoně. Přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:58
Kometa mohla dvě vteřiny před koncem vyrovnat. Už se zdálo, že se domácí ubrání. Výtisk ovšem puk nevyhodil, černá pryž se následně dostala k Jakubu Svobodovi, jenž z těsné blízkosti tyč!
59:26
Hosté si vyžádali oddechový čas, brankář Falter zůstal na střídačce. Kometa v šesti, vhazování ve středním pásmu.
59:00
Minuta do konce základní hrací doby. Brno se nemůže dostat do tlaku, soupeř vyváží kotouče až za hostující klec.
57:49
Z dálky nahodil puk na branku Švrček, chtěl vybojovat alespoň vhazování v pásmu, leč neúspěšně. Brankář zakročil bezchybně a rychle rozehrál.
56:43
Liberec hraje v plném počtu. Domácího muže s maskou ještě prověřil Malec, jenž pálil švihem přes beka. Pavelec zakročil levým betonem.
55:33
Kometa skutečně neměla k vyrovnání daleko. Nejprve se sice domácí několikrát osvobodili, poté však nabral rychlost Petrovický a elegantně prošel až k Pavelcovi. Z nadějné pozice trefil jen jeho hruď, poskakující puk odpálil z brankoviště obránce Čakajík.
54:41
Jan Výtisk dostal dvě minuty za hrubost. Brno má příležitost k tomu, aby se soupeřem srovnalo krok.
54:09
Krásná akce Liberce! Kudrna výborně uvolnil Galamboše, jenž měl v útočném pásmu rázem hodně prostoru. Zabrzdil a zvolil přihrávku na protější kruh, kde hlídkoval Víšek. Druhý jmenovaný ale zakončil nepřesně. Byl tísněn a neuspěl ani při obkroužení branky.
52:56
Naopak úspěšný zákrok má za sebou gólman Komety. Stewart se protáhl po pravém křídle a z úhlu zkoušel procedit kotouč k bližší tyči, avšak neuspěl.
51:58
Hosté na okamžik obsadili útočnou třetinu, ovšem zatím Pavelce nikterak neprověřili. O černou pryž se borci bojí v rozích hřiště.
50:23
Žižka se vrhl ve středu kluziště do odvážného souboje s dvojicí protihráčů, ze kterého nevyšel úspěšně. Kotouč posléze vyskočil za mantinel.
49:32
Kudrna šermoval svoji holí před Falterem, ale do šance se nedostal. Následný protiútok celku z jihu Moravy zastavilo znovu postavení mimo hru.
47:47
Zápas má tempo a náboj. Kometa mohla vyrovnat, Erat se dostal k odraženému puku a z mezikruží vystřelil. Pavelec ležel v brankovišti, přesto do protivníkova pokusu padl a kotouč vytěsnil.
47:00
Na druhé straně nevyšel Brnu přechod do útoku, Petrovický se ocitl v ofsajdu. Vhazování ve střední třetině.
46:14
Nyní ovšem Bílým Tygrům nevyšla rozehrávka – zakázané uvolnění.
45:47
Liberečtí jsou při chuti. V těchto chvílích mají kotouč častěji na svých holích a diktují tempo hry, několik střel od modré čáry však dokázali hostující obránci zablokovat.
43:57
Severočeši mohli svůj náskok bleskově navýšit. Domácí přečíslili brněnskou obranu, Kudrna posunul puk na Víška, který z těsné blízkosti pálil. Jenže neuspěl, do cesty se mu postavil gólmanův beton.
43:11
Liberec právě vstřelil branku!
Gól platí, WAYNE SIMMONDS skóroval podruhé v dnešním klání. Svoji hůl měl při teči v povolené výšce, Bílí Tygři otočili stav střetnutí a poprvé vedou. Asistence: Ladislav Šmíd, Chris Stewart – 3:2.
43:11
Stále se nehraje, rozhodčí už delší čas diskutuje s kolegou u videa. Většina hráčů vstala ze střídačky a krouží po ledové ploše.
43:11
Šmíd pálil od modré čáry, jeho střelu tečoval před brankářem Simmonds. Kotouč se zatřepal v síti, domácí publikum slaví. Hlavní sudí si ale jde ještě zatelefonovat, kanadský forvard možná trefil puk vysokou holí.
42:35
Šmíd v situaci dva na dva procpal přihrávku do středu hřiště, kam se probil Nedvěd. Domácí kapitán ovšem skákavou přihrávku nezpracoval. Nicméně Severočeši zůstávají v pásmu.
42:02
Bílí Tygři si zahrají přesilovku. Dvouminutový trest obdržel Koreis, provinil se hákováním.
41:35
Havíř svým pasem nikoho se spoluhráčů nenalezl. Kotouč doklouzal až na zakázané uvolnění, bude se vhazovat znovu u Pavelcovy svatyně.
40:54
Holec dotíral před libereckým brankovištěm, Pavelec poskakující kotouč přikryl lapačkou a hru přerušil.
40:01
Třetí dvacetiminutovka odstartuje ve 20:06.
Druhá třetina byla rovněž vyrovnaná, tentokrát ale padaly branky na druhé straně. Domácím se díky trefám Simmondse a Bulíře dostali zpět do hry.
40:00
39:16
Filippi chtěl jednoho ze svých spoluhráčů vyslat do brejku, přihrávka se mu ale nepovedla.
38:13
Jakuba Svobodu zastavuje ofsajd.
37:58
Lukáš Kajínek odchází otřesen na střídačku, vypadá to však, že bude pokračovat.
37:52
Bičánek vypálil velice ostře na Pavelce, který vyrazil, dorážky se ještě ujal Jakub Svoboda, který také dal do střely vše, jenže branku netrefil.
37:38
Wayne Simmonds (LIB) odchází na trestnou lavici za sekání.
37:23
Malec se dral před libereckou branku, kde ho uzemnil Šmíd. Sudí píská postavení útočícího hráče v brankovišti.
36:31
Petr Kica prošel s pukem až do útočného pásma, kde hned vystřelil, Falter ho zastavuje lapačkou.
35:50
Petrovický uháněl se dvěma spoluhráči přes modrou, tam sudí píská icing.
35:26
Milan Hruška vyhazuje, hosté se ubrání.
34:50
Cebák to zkusil z dálky, kotouč letí vedle.
34:32
Nedvěd hledal před brankou Stewarta, puk se ale odráží jinam.
34:22
Stewartovi se přihrávka nepovedla, brněnská obrana ji sráží.
33:54
Kometa je v oslabení.
33:29
Počet sil na ledě se vyrovná, Jan Hruška (KOM) jde odpykat chybu svého týmu, který vyslal na led o jednoho hráče navíc.
33:02
Po střele Milana Hrušky se kotouč zpoza branky odrazil nečekaně do brankoviště, tam ho ale nikdo nesebral.
32:22
Z voleje pálil z pravé strany Jan Hruška, jeho dělovka letěla těsně vedle.
31:48
Kometu tedy čeká dvouminutová přesilovka 5 na 4.
31:48
Z Komety je vyloučen Boris Valábik na pět minut a do konce utkání. Za domácí vyloučen Lukáš Derner na dvě minuty za hrubost a dále je potrestán trestem ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku.
31:48
Radek Dlouhý po přejezdu modré čáry utrpěl ostrý střet, pravděpodobně od Lukáše Dernera. Nakonec brněnského útočníka odnáší na nosítkách. Hned nato se strhla bitka mezi domácím Dernerem a brněnským obrem Valábikem, který souboj s přehledem ovládl. O trestech vás budeme co nejdříve informovat.
31:04
Domácí jsou dále aktivní, Simmondsovu střelu zblokovala obrana do ochranné sítě.
30:49

Tygři využívají přesilovku a vyrovnávají skóre. Víšek posunul kotouč zpoza brankové čáry do levého kruhu na MICHALA BULÍŘE, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Asistence: Jan Víšek.
30:38
Bulíř slibně procházel brněnskou obranou, zastavil ho až Malec.
30:11
Nedvědovu akci zastavuje postavení mimo hru.
29:54
Po Šmídově střele dorážel ještě Simmonds, Falter vše kryje.
29:36
Cebák to znovu zkusil, ale trefil jen Simmondse. Ten si zakulhal, ale už je v pořádku.
29:18
Cebákova dělovka od vrcholu mezikruží se odrazila od horní tyče!
29:06
Kudrna se po šanci na brankovišti dostal do souboje se Švrčkem (KOM), který odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.
28:45
Po Víškově vyražené střele pálil Kudrna, puk nakonec letěl vedle.
28:20
Přečíslení Divíška se Svobodou nekončí pro Kometu dobře, liberecká defenziva se štěstím řeší.
27:42
Nedvěd centroval před branku, nenašel ovšem ničí hůl.
27:21
Žižkův pokus od modré byl spíše nahozením, Pavelec bez problému chytá.
26:59
Dlouhý v šanci, ale puk mu sjel s čepele, když chtěl vystřelit.
26:34
Stewart šikovně obešel brněnského obránce, pak ale nedokázal prostrčit kotouč Falterovou výstrojí.
26:04
Pozoruhodnou střelu vyslal na Pavelce Roman Erat, liberecký gólman ji zastavuje lapačkou.
25:20
Kometa překombinovala přesilovkovou akci a vrací se do středního pásma.
24:26
Jan Víšek (LIB) dostává dvě minuty za podražení.
24:16
Obrovská šance Koreise, který měl kotouč po Havířově chybě sám před Pavelcem, místo střely se pokoušel přihrát naslepo, akce mu ale nevyšla.
23:27
Stewart pálil z pravého křídla, jeho pokus rozvlnil boční síť.
23:05
Ofsajd Komety.
22:48
Nedvěd chtěl vyslat Duška dlouhým pasem do situace jeden na brankáře, trefil ale jen paty svého spoluhráče.
21:42

Bílí Tygři snižují brněnské vedení na jednu branku! Střelu Davida Havíře od modré omylem zblokoval WAYNE SIMMONDS, který však vzápětí puk zpracoval a zakončil do odkryté části Falterovy branky.

Asistence: David Havíř.
21:00
První minuta se odehrála ve znamení nahození na branku, Víškovo bylo příliš slabé, zatímco Eratovo odrazil Pavelec betony.
20:01
Druhá třetina začne v 19:04.
Máme za sebou vyrovnanou první třetinu, ve které hosté spíše sázeli na protiútoky, což se jim vyplácelo. Dvakrát skórovali v oslabení, pokaždé po chybě liberecké defenzivy, hodně aktivní byl především Jakub Svoboda. Ten zařídil první branku, kterou dal Divíšek, druhou branku pak sám vstřelil.
20:00
19:34
V šanci byl Jakub Svoboda, který Pavelce otestoval dvěma střelami, po zákrocích končí puk mimo hřiště.
18:48
Přečíslení tři na dva řešil Hořava centrem, Roman Vlach jej řeší dobrým defenzivním zákrokem.
18:22
V souboji jeden na jednoho neměl šanci Dušek proti Valábikovi uspět.
17:53
Dušek tečoval nahození přímo na branku, kotouč ale nezměnil směr tak moc, jak by Tygři potřebovali.
17:29
Tygrům se přesilovka nedaří, Čakajík navíc ztratil pásmo.
16:23
Od modré vypálil Šmíd, mířil ale jen doprostřed branky.
16:15
Jakub Koreis (KOM) míří na trestnou lavici, provinil se hrubostí.
15:52
Tentokrát zvoní tyč na druhé straně, Zohorna zakončoval přečíslení právě do brankové konstrukce.
15:07
Dlouho se hrálo bez šancí, pak se ale Filippi rozhodl pro nahození z křídla, které tečoval před brankou Víšek. Puk nakonec jen o kousek minul tyčku.
14:22
Tomáš Filippi to zkusil z vrcholu mezikruží, puk letí nad branku.
13:29
Radim Bičánek (KOM) dostává menší trest za podražení.
13:45
Kometa právě vstřelila branku!

Brno přidává další branku v oslabení. Po přihrávce Simmondse Nedvěd přímo namazal JAKUBU SVOBODOVI, který měl před sebou jen led a Pavelce pokořil kličkou a střelou mezi betony.

Bez asistence.
13:17
Čakajík vypálil už z poloviny hřiště, Falter s nahozením nemá problém.
12:27
Po dlouhém kombinování v útočném pásmu se Kometa odhodlala ke střele, pokus Milana Hrušky ale nekončí brankou.
11:12
Švrčkova střela měla dobrou rychlost, Pavelec ji ale zahlédl a vyrážečkou zneškodnil.
11:08
Roman Erat pálil z mezikruží po pasu z levého křídla, Pavelec oba jeho pokusy zastavuje.
10:47
Petr Nedvěd (LIB) se v souboji se Svobodou provinil faulem, sudí ho posílá na trestnou lavici za vysokou hůl.
10:10
Nedvědova rána minula branku, domácí se musí vracet až za tu svou.
09:52
Dočekal měl dobrou pozici na vrcholu mezikruží, jeho střelu pod víko kontroluje Pavelec.
09:39
Dlouhý uklouzl a posunul libereckou branku, následuje komerční přestávka.
09:16
Ve zbytku domácí přesilovky se Kometa brání zatím dobře.
08:29

Z protiútoku udeřila Kometa při oslabení! Obraně Tygrů utekl nejprve Jakub Svoboda, jehož pokus Pavelec vyrazil, na dorážku TOMÁŠE DIVÍŠKA ale zkušený brankář nestačil, šla totiž přímo do horního růžku odkryté branky.

Asistence: Jakub Svoboda.
07:50
Skvělý forček předvedla dvojice Hořava-Jan Hruška, která potrápila duo libereckých zadáků.
07:20
Dvě velké šance pro Liberec, nejprve Bulíř zavezl kotouč do pásma, kde málem našel před brankou volného Nedvěda, o deset vteřin později dostal právě Bulíř přihrávku zpoza branky, volejem ji ale nedokázal usměrnit za Faltera.
06:58
Zatímco hosté vyhazují, Jan Víšek, který si možná přivodil za brankou zranění, může odjet na střídačku.
06:31
Dušek se hrnul dopředu po křídle, v souboji se Švrčkem u mantinelu ale neuspěl.
06:13
Tentokrát Simmondse zastavuje ofsajd.
05:48
Simmonds a Bulíř zakombinovali při přesilovce, finální pas šel ale Bulířovi na paty.
05:28
Hynek Zohorna (KOM) se provinil v souboji s Výtiskem v rohu, dostává 2+2 minuty za vysokou hůl.
04:46
Oba týmy začaly hrát ofenzivně, Holcovu střelu musel zastavit Pavelec.
04:05
Opět Víšek v šanci, tentokrát se jeho nahození před branku málem odrazilo za Falterova záda, brněnský brankář ale měl situaci pod kontrolou.
03:53
Víšek se tlačil před branku, poslední obránce ho ale zastavil.
03:01
Wasserbauera zastavuje ofsajd, Kometa mohla jít do přečíslení.
02:39
Bulíř střílel z levého kruhu, ale obrana střelu tečuje ihned mimo.
02:19
Hraje se bez šancí, Koreis se teď nedostal přes modrou čáru.
01:24
Petrovický se dostával do dobré pozice, dobře zasáhl Havíř.
01:11
Kometa vyhazuje na icing.
00:47
Aktivní Víšek se tlačil dopředu, Malec ho před brankou fyzicky zastavil.
00:24
Nedvěd to zkusil zdáli přes beka, ten kotouč blokuje.
00:01

Bílí Tygři Liberec: Pavelec (Pinc) - Čakajík, Šmíd, Výtisk, Derner, Cebák, Havíř, Kajínek, Štich - Bárta, Dušek, Víšek, Galamboš, R. Vlach, Kudrna, Filippi, Stewart, Kica, Simmonds, Bulíř, Nedvěd.

HC Kometa Brno: Falter (Trvaj) - Žižka, Valach, Bičánek, Valábik, Švrček, M. Hruška, Malec - Křivohlávek, Erat, Holec, Zohorna, Hořava, Dlouhý, Koreis, Petrovický, J. Hruška, Svoboda, Wasserbauer, Divíšek, Dočekal.

Rozhodčí: Turčan, Smitka - Kajínek, Podrazil..
Jak dopadne další severočeské střetnutí týmu z dvou protipólů republiky můžete sledovat právě zde od úterní šesté hodiny večerní a její desáté minuty.
Jedná se o první letošní vzájemné střetnutí těchto týmů, loni ze čtveřice zápasů vyšli lépe Bílí Tygři, kteří ukořistili vítězství hned ve třech zápasech. Právě poslední zápas pod Ještědem, který se odehrál na konci loňského prosince, však ovládla Kometa, a to poměrem 1:3. Jediným střelcem domácích tehdy byl Jaroslav Kudrna, na druhé straně posbíral nejvíce bodů Radek Dlouhý.
Ačkoli mají hosté oproti domácím ještě jeden zápas k dobru, v tabulce mají více jak dvakrát tolik bodů, konkrétně o osmnáct více než Severočeši s patnácti. Jediná cesta k vrcholu tabulky vede přes univerzálnost a tu Brněnští rozhodně nepostrádají. Jak jejich útok, tak jejich obrana patří mezi nejlepší tři v lize. Na druhé straně je trápící se útok a statisticky druhá nejhorší obrana extraligy.
To Kometa je přesně na opačné straně tabulky. Je rovněž druhá, ale na rozdíl od Liberce druhá za prvním, nikoli před posledním. Letos zatím našla jen čtyři přemožitele, toho čtvrtého ale v zápase posledním, a ještě k tomu na domácím ledě. Pražská Slavie si přijela na jih Moravy pro tři body a potvrdila, že i vítězně naladěná Kometa má své slabiny. Bude na Tygrech tento fakt umocnit.
Nedávno to vypadalo, že by se mohl liberecký tým konečně odtrhnout od dna extraligové tabulky, když si domů přivezl výhry z Karlových Varů a Vítkovic. Pak ale začali Tygři opět pokulhávat, nyní však nebylo problémem bránění, nýbrž zakončování. Moc se toho nezměnilo ani s příchodem dvou kanadských útočníků Wayna Simmondse a Chrise Stewarta. Oba se zatím prezentovali velice dobře, ačkoli jen Simmonds zatím zaznamenal kanadské body.
Je nejvyšší čas, aby domácí Bílí Tygři začali sbírat body do tabulky, jinak se jejich už tak těžký boj o vyřazovací boje ještě více zkomplikuje. Nyní jim v cestě za výhrou bude stát brněnská Kometa, která prožívá zatím silný rok, ačkoli je mezi týmy bez posil z NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.