Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Jan Víšek (LIB) a Ivan Rachůnek (SPA). Toť z Liberce vše, na shledanou u příštího zápasu.
Zápas je u konce. Byli jsme svědky dvou obratů a celkově šesti branek. Liberec poté, co obrátil výsledek v první třetině, ve třetí svůj náskok ztratil a z výhry 4:2 se raduje Sparta.
60:00
59:58
Rozhodčí pár vteřin před koncem míří k časoměřičům. Nejspíše kvůli menším potížím s časem. Ten je přenastaven na dvě vteřiny do konce třetiny.
59:48
Petr Kica schytal na brankovišti sérii krosčeků od Marka Schwarze. Rozhodčí nechává situaci bez povšimnutí.
59:19
Liberec se sice drží v pásmu. Jeho tlak je ale poměrně bezzubý.
58:38
Víška, který mohl střílet z levé strany, zastavil ofsajd.
58:31
Galamboš střílel z mezikruží, jeho pokus ale nemířil do prostoru branky.
58:02
Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty a Liberec má kotouč v útočném pásmu.
57:53
Sparťanská snaha o vstřelení páté branky končí zakázaným uvolněním.
57:33
Marek Pinc míří na střídačku. Liberečtí zkouší hru v šesti.
56:33
Po Vantuchově nepřesné přihrávce mohli jít sparťanští hráči dva na jednoho. Avšak Výtisk vystihl rozhodující přihrávku.
55:51
Nedvědovo nahození končí až v síti nad brankou. Vhazuje se ve středním pásmu.
55:27
Nyní končí zakázaným uvolněním pro změnu rozehrávka Liberce.
54:48
Rozehrávka Pražanů končí až za libereckou brankou - icing.
54:08
Před dojíždějícím Bahenským přikryl Pinc nahozený kotouč a vhazuje se po jeho levé ruce.
53:26
Liberec se usazuje v pásmu. Často i střílí, málo střel ale dojde až na Schwarze.
52:43
Milam chtěl střílet hned po buly, Špaček mu ale stačil kotouč vypíchnout a ten končí na liberecké střídačce.
52:40
Brošovo nahození Pinc raději podržel v rukavici. Dorážel na něj právě sparťanský kapitán.
51:50
Sparta je kompletní a okamžitě se dostává z vlastního pásma.
51:30
Nedvěd zkoušel střílet hned z buly. Jeho pokusu ale chyběla razance.
51:28
Liberecká lavička si bere oddechový čas.
51:01
Galamboš zkoušel pozornost Schwarze od pravého mantinelu. Ten ale zůstává jistý.
50:10
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté odskakují na rozdíl dvou branek. IVAN RACHŮNEK v oslabení protlačil kotouč až za Pince, který v tomto případě neměl čisté svědomí. Bez asistence.
49:45
Sparťany posílá už podruhé v tomto zápase do oslabení kotouč mimo hřiště. Tentokrát se tam dostal z hole Yoricka Treille (SPA), který je potrestán za zdržování hry.
49:24
Nedvěd se mohl dostat do slušné pozice, avšak je zastaven hvizdem rozhodčího - ofsajd.
49:05
Jánský se dostal do dobré šance na brankovišti. Jeho pokus ale končí v náručí Marka Pince.
48:22
Po delší době viděli diváci střelecký pokus. Puk vyslaný z hole Tona končí v Pincově lapačce.
47:35
Zápas v posledních vteřinách nenabízí příliš zajímavých momentů. Hraje se hlavně ve střední třetině.
46:22
Galamboš se společně s Kicou dostali do pár slibných příležitostí. Z žádné ale nepramenila ani střela.
45:36
Sparta má na ledě znovu pět bruslařů. Při bránění přesilovky se snad ani nezapotila.
45:14
Zmar domácího týmu v této přesilovce ústí v zakázané uvolnění.
44:26
Libereckým se první část početní výhody příliš nedaří.
43:35
Liberec bude mít k dispozici přesilovou hru. Dominik Pacovský (SPA) je potrestán za vyhození mimo kotouč mimo hřiště.
43:24
Sparťany stojí nepovedená rozehrávka zakázané uvolnění.
43:03
Na dnešní utkání se v Liberci dostavilo 4 973 diváků.
42:29
Liberec se usadil v pásmu. Pohybuje se ale po rozích a žádné větší nebezpečí tak nehrozí.
41:41
Závar před sparťanskou klecí, kde se ke kotouči dral Špaček. Ani na dvakrát se k němu ale nedostal.
40:37
Do prvního útoku se po zahájení třetiny dostali hosté. Avšak Severočeši se ke kotouči dostali velmi záhy a dostali ho pod svou kontrolu.
40:01
Třetí dějství začne v 19:02.
Liberečtí mají za sebou třetinu jako ze špatného snu, Sparta proměnila další dvě přesilovky a otočila skóre dnešního utkání. Hostům samozřejmě pomohla i pětiminutová přesilovka, která následovala po vyloučení Jaroslava Kudrny za zákrok na Angela Krsteva.
40:00
39:48
Sparta v posledních vteřinách Liberec tlačí. Větší šanci si ale nepřipravila.
39:28
Nyní se dvakrát předvedl Pinc. Nejprve na něj pálil Ton a následně Broš, s oběma pokusy si ale poradil.
38:30
Sparťané oslabení ustáli a jsou v pěti.
38:11
Čutta špatně odhadl kotouč a vystavil svůj tým ofsajdu.
37:59
Sparta je ve čtyřech a zatím se brání poměrně jednoduše.
36:59
Jako první vyzkoušel Schwarze Nedvěd, jenž z kruhu trefil jeho pravý beton.
36:29
Sparta zahajuje oslabení vyhozením přes všechny čáry.
36:25
Domácí dostávají šance dvojnásobné přesily. Troy Milam (SPA) putuje na trestnou lavici za hákování.
35:59
Liberecká převaha je podpořena výhodou muže v poli. Na trestnou lavici míří Travis Gawrylezt (SPA), který je potrestán za nedovolené bránění.
35:30
Ač mají Bílí Tygři více ze hry, žádná větší šance z jejich strany nepřichází.
35:17
Libereckou akci zastavuje ofsajd.
34:26
Tygři jsou od konce trestu o něco aktivnějším celkem.
33:57
Po vyhození Marka Pince končí kotouč mimo mantinely. Rozhodčí ukazuje, že kotouč se nejdříve dotkl tvrzeného skla.
32:48
Liberec je kompletní a míří do útočného pásma.
31:49
Sparťané využívají přesilovku. Ton poslal kotouč mezi kruhy, kde ho z voleje poslal na branku JAN HANZLÍK. A jeho střela skončila až za Pincem. Asistence: Petr Ton a Marek Broš.
31:37
Pacovského šance končí na betonu Pince. Následná snaha o dorážku končí šarvátkou, které se zúčastnil právě Pacovský (SPA) a Krejčík (LIB). Oba jsou potrestáni za hrubost a pokračuje sparťanská přesilovka 5/4.
30:40
Po další střele Sparty se na brankovišti strhla menší mela. Nic vážnějšího z ní ale nepramení a vše tak zůstává při starém.
30:13
Urban protáhl Schwarze, který kotouč vyškrábl špičkou betonu. Následně se Filippi pokoušel dorážet, avšak na kotouč nedosáhl.
29:28
Bahenského střela končí v Pincově výstroji. Vhazuje se po jeho levé ruce.
29:07
Sparta začala přesilovku v pásmu a drží ho. V dobré pozici se ocitl Ton, avšak kotouč mu nesedl.
28:18
Na druhé straně hrozil Kica. Ten se ale přes dva zadáky neprobil.
28:05
Skvělý zákrok předvedl Marek Pinc proti střele Tenkráta. Ten měl po Hlinkově pasu prakticky polovinu branky odkrytou.
27:39
Za souboj je potrestán Jaroslav Kudrna (LIB), který dostal trest ve hře za vražení na hrazení. 55 vteřin se bude hrát ve čtyřech, poté bude následovat přesilovka Sparty. Ta bude trvat čtyři minuty a pět vteřin. Trest odsedí Jaroslav Vlach.
27:39
Po souboji u mantinelu zůstal na ledové ploše ležet Angel Krstev (SPA). Na led jsou povoláni i zdravotníci a nosítka. Které Krsteva odvážejí z ledu.
27:20
Liberečtí se usadili v pásmu. Od modré vyslal tvrdou ránu Derner, avšak minul. Následně se domácí dostávají z pásma.
26:34
Tomáš Urban se po Kočího chybě řítil sám na branku. Sparťanský zadák situaci hasil skokem pod jeho nohy. Končí to dvouminutovým trestem pro Kočího (SPA), ač mohlo přijít trestné střílení.
26:14
Po Kicově sražené střele končí kotouč v ochranné síti. Vhazuje se po pravé ruce Schwarze.
25:48
Tygři se po inkasování usadili v pásmu a jsou v posledních desítkách vteřin jasně aktivnější.
24:32
Záhy mohl odpovědět Dušek, který byl sám před brankou. Při blafáku mu ale sjel kotouč a k zakončení se vůbec nedostal.
24:11
Přesilovku ale hosté využívají. Ton poslal kotouč na JAROSLAVA HLINKU a ten se nemýlil. Asistence: Petr Ton a Ivan Rachůnek.
23:58
Početní výhoda se Spartě příliš nedaří. Zatím se ještě nedostala na delší dobu do pásma.
23:12
Přesilovka pro hosty. Kica (LIB) putuje na trestnou lavici za vysokou hůl.
22:37
Po klidné pasáži ve středním pásmu se po prudké nahrávce na brankoviště tlačil Kica. Na kotouč ale nedosáhl a nic z toho tak nebylo.
21:25
U kotouče je v samém začátku třetiny častěji Liberec. Větší šance, či alespoň střela z toho ale nepramení.
20:28
Také ve druhé třetině se ke kotouči dostali jako první hosté. Okamžitě se snažili usadit v pásmu, Liberec se ale rychle osvobodil.
20:01
Hráči se trousí na ledovou plochu, druhé dějství tak bude moci za pár okamžiků začít.
Druhá třetina začne přibližně v 18:02.
První třetina je u svého konce. Přestože moc šancí nenabídla, viděli jsme branky tři. Do vedení šli rychle hosté, s přelomem třetiny se ale iniciativy ujali Tygři a skóre otočili.
20:00
19:58
Poslední šanci první třetiny zastavuje ofsajd.
19:06
Poslední minuta zahajuje své trvání ve středním pásmu.
18:39
Hra je přerušena po přihrávce rukou. Následně vznikla menší rozmíška mezi Kočím a Filippim. Ta ale hodně rychle končí.
17:44
Poměrně rychle se ale zlepšení ztratilo. A Liberec se vrací do pěti.
17:02
Ta druhá začala o poznání lépe.
16:25
První polovina přesilovky Spartě příliš nevyšla. Prakticky nebyla v pásmu.
15:38
Třetí liberecké oslabení. Nedvěd (LIB) zažehnával hrozící přečíslení a dostává dvě minuty za hákování.
15:01
Pinc znovu v akci. Tentokrát utěsnil mezeru u pravé tyčky, na kterou doráželo hned několik útočníků Sparty.
14:29
A branka má ještě dohru. Osobní trest do konce utkání vyfasoval Ari Vallin. Pokračuje se samozřejmě v pěti na obou stranách.
14:29
Liberec právě vstřelil branku!
Liberečtí ale přesilovku nakonec využívají. Nedvědova střela z kruhu se odrazila mezi kruhy, kde číhal JAN VÍŠEK a dorazil kotouč do sítě. Asistence: Petr Nedvěd a Martin Čakajík.
13:30
Liberci se přesilovka moc nedaří. A kotouč je často ve středním, nebo dokonce v jejich vlastním pásmu.
12:47
Vyloučení na straně Sparty. Ivan Rachůnek (SPA) byl lehce zahákován a následnému pádu hodně přidal. Rozhodčí ho tak potrestal na dvě minuty za nafilmovaný pád.
11:40
Sacha Treille zkoušel prostřelil Pince mezi betony. Ten si je ale pohlídal.
10:54
Po gólu se hra odehrává hlavně ve středním pásmu. Ani jeden tým není u kotouče moc dlouho.
09:56
Rozhodčí branku uznal. Galambošovo nahození vyrazil Schwarz do dojíždějícího LUKÁŠE KREJČÍKA, od kterého se kotouč odrazil do branky. Asistence: Peter Galamboš.
09:56
Kotouč skončil po odrazu od Krejčíka v brance. Rozhodčí si jde pro radu ke kolegovi u videa.
09:36
Nyní práce pro Schwarze. Derner vyslal tvrdou ránu od modré, kterou ukryl hostující gólman v náručí.
09:09
Další práce pro Pince. Po Gawryletzově střela se na brankovišti vytvořila mela, ze které ale nikdo kotouč vyšťourat nedokázal.
08:11
Nebezpečnou střelu z pravého kruhu vyslal Hlinka. Pincovi se podařilo vytlačit kotouč ramenem nad.
07:55
Tygři se sami dostali z útočného pásma a v dalším snažení jim zabránil ofsajd.
07:29
Urban se mohl dostat sám na Schwarze, jenže kotouč se mu zamotal pod nohy a ze šance tak sešlo. Následná strkanice před brankou se obešla bez vyloučení.
06:48
Liberečtí se drží kotouče, avšak troskotají na středním pásmu.
05:49
Liberec je v současné chvíli aktivnější. Tvrdou ranou od mantinelu to potvrdil Galamboš.
05:20
Liberci se nyní podařilo na delší časový úsek usadit v pásmu. Větší šance z toho ale nepramenila.
04:19
Velká šance pro domácí. Střelu Romana Vlacha Schwarz vyrazil jen před sebe a následnou dorážku Víšek nedokázal usměrnit.
03:21
Slušná šance hostí. Simon se protáhl po levém mantinelu a natlačil se až před Pince. Ten ale stačil vykopnout beton.
02:55
Tato přesilová hra už tolik povedeně nevypadá. Sparta se zatím nedokázala usadit v pásmu.
02:18
K nelibosti domácích fanoušků končí zákrok Marka Pince (LIB) vyloučením. Jeho tygří skok proti pronikajícímu útočníkovi končí dvouminutovým trestem za podražení.
02:10
První liberecká střela. Nedvědův pokus ale neměl moc šancí na úspěch.
01:33
Sparta se nadechovala k dalšímu ofenzivnímu snažení, avšak tečovaný kotouč končí mimo hřiště. Vhazuje se ve středním pásmu.
01:10
První přesilová hra je hned využita. PETR TENKRÁT dostal kotouč na pravý kruh a odrazem od pravé tyče ho dostal do sítě. Asistence: Jaroslav Hlinka a Dominik Pacovský.
00:38
První vyloučení zápasu. Vantuch (LIB) potrestán za podražení.
00:24
Liberecká rozehrávka končí po teči mimo mantinely. Hra zůstává v jejich pásmu.
00:07
První buly získali hosté. Nahozený kotouč končí v lapačce Pince.
00:01
Teď už jsou na ledě pouze zahajovací formace a rozhodčí. Zápas tak může začít.
Ještě před začátkem zápasu je na ledě oceněn paralympijský sportovec David Drahonínský, který v Londýně získal dvě medaile.
Hráči obou týmů a stejně tak i rozhodčí pomalu nastupují na ledovou plochu. Od úvodního buly prvního domácího zápasu Bílých Tygrů v nové sezoně nás dělí jen pár desítek vteřin.

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, A. Jánošík, Výtisk, Derner, Cebák, Čutta, Holub - Dušek, Víšek, Špaček, Galamboš, R. Vlach, Kudrna, Filippi, J. Vlach, T. Urban, Kica, Vantuch, Krejčík, Nedvěd.

HC Sparta Praha: Schwarz (Sedláček) - Vallin, Sobotka, Kočí, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš, Y. Treille, Rachůnek, Hlinka, Foster, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, S. Treille, Jánský, Ton, Simon.

Rozhodčí: Hribik, Lacina - Barvíř, Lhotský.
Dnes je na pořadu dne druhé pokračování extraligového ročníku 2012/13. Konkrétně pro pražskou Spartu a liberecké Tygry, tedy týmy, které zahájily nový ročník takřka na chlup stejně.

Začneme hosty z Prahy. Sparťané se v prvním kole představili na domácím ledě, kde přivítali Karlovy Vary. Do zápasu vstupovali v roli favorita, avšak Energetici udeřili už ve druhé minutě a Pražanům se podařilo vyrovnat až v samém závěru. Zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů, které rozhodl Jánský a vystřelil Spartě bod navíc za výhru 2:1.

To Liberec započal nový ročník na ledě Kladna a tentokrát má před sebou domácí premiéru. Na kladenském ledě se Tygři dostali v polovině zápasu do vedení, které ztratili pouhých 30 vteřin před závěrečnou sirénou. A taktéž jejich premiéra po bezbrankovém prodloužení došla do nájezdů. Ty rozhodl Netík, jenž tak v extraligové premiéře v tygřím rozhodl o výsledku 1:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.