Hosté splnili svou misi a z Ostravy si odvážejí nejen tři body, ale také postup tabulkou - druhé místo je po dnešním zápase jejich. Domácí svůj úkol naopak nesplnili ani zčásti, dalších pět zápasů, které je do konce základní části čekají, bude tak mnohem složitějších. Pokud chtějí být účastníky letošního play-off, budou muset bojovat mnohem, mnohem více.

Z Ostravy Vám přejeme krásný večer a budeme se těšit někdy zase napočtenou.
59:48
Strapáč se ujal puku a dral se do Kopřivovy klece, Kadlec jej "zahodil" do branky...
59:26
Dobrý zákrok Šindeláře proti Kadlecově pokusu od modré.
59:07
Vítkovičtí se brání dobře.
58:54
Jelínek si v poklidu nabruslil k brance, ale neuspěl.
58:22
Svačina bude pykat za nedovolené bránění.
58:17
Šedivý se Szturcem u Kopřivovy klece, kolem nich se ale semkli čtyři hráči v červenobílých dresech.
58:05
Oba celky ve středním pásmu.
57:30
57:04
Pokus Kuboše tvrdě narazil na zadní plexisklo.
56:38
Hosté usazeni v pásmu, Šindelář v pohotovosti.
55:44
Kotouč ve středním pásmu.
55:27
Slavia ostřeluje Šindeláře, ten zatím odolává.
55:51
Domácím se podařilo vyhodit.
55:30
Trest za hrubost si odpyká domácí Stehlík.
55:23
Hosté se tlačí do branky, ale Šindelář je proti.
55:09
Slavia právě vstřelila branku!
Hosté pečetí svou výhru, Skokan nahrál zadovkou na TOMÁŠE HERTLA, který z prostoru mezi kruhy prostřelil Šindeláře - 1:5. Asistence: David Skokan, Jakub Sklenář.
54:45
Domácí opět v pásmu, Kopřiva v mezikruží lapá puk.
54:18
Skokan se projel do pásma, jeho střelu Šindelář kontroloval, najíždějící hráč z druhé strany do puku nestihl ani plácnout.
53:49
Po levém křídle se projel Šedivý, jeho nápřah končí u Kopřivy, dojíždějící Strapáč by dorážel, ale sudí nemá puk pod kontrolou a raději přerušuje hru.
53:10
Probíhá komerční přestávka.
53:10
Od modré to zkusil Voráček, ale Kopřiva se přesunul včas.
52:41
Dnešní utkání sleduje 4 415 diváků.
52:28
Vítkovičtí se snaží usadit v pásmu, ale nepříliš se jim daří.
51:59
51:50
Hosté vyhazují k Šindelářovi.
51:38
Vítkovičtí stojí na místě, hosté nemají s bráněním moc práce.
51:13
Malík překvapivě od modré, zadní mantinel jen zaduněl.
50:55
Roman si nabruslil až do mezikruží, ale nastřelil jen hráče před sebou.
50:31
Vítkovičtí v pásmu, ale musejí bojovat o každý kousek prostoru.
50:06
Puk se ocitá ve středním pásmu.
49:59
Jelínek opouští hrací plochu kvůli krosčeku.
49:11
Húževka se Šedivým si dobře počínali u Kopřivy, ale bez efektu. K puku se dostal Kuboš, nabruslil do středního pásma a s mohutným nápřahem posílá puk na Šindeláře.
48:13
Hned po vhazování puk těsně minul pravou tyč hostující branky.
48:04
Po Romanově pokusu Kopřiva raději přikrývá kotouč lapačkou.
47:46
Domácí si dobře nabruslili až před Kopřivu, ale ani Svačina, ani Huna nedostali puk za Kopřivova záda.
47:31
Vítkovičtí u slávistické klece, hra je přerušena pro vysokou hůl.
47:20
Hraje se od branky k brance.
46:40
Stránský ujel všem, ale byl tísněn, takže skončil za brankou.
46:26
Vítkovičtí honí puk u Kopřivovy klece.
46:14
45:24
Hosté mají puk ve své moci, ale domácí zabrali v obranné činnosti.
44:58
Slávisté se prokličkovali k Šindelářovi, pokus Alinče vítkovický gólman dokázal ustát.
44:28
Domácí u puku, ale hosté hrají pozorně.
43:57
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí se přece jen dočkali!! Od mantinelu nahrával Svačina mezi kruhy, RICHARD STEHLÍK si sklepl puk, vystřelil z první a poslal Kopřivovu láhev s pitím na výlet vzduchem - 1:4. Asistence: Vladimír Svačina, Michal Barinka.
43:36
Roman se vracel z trestné a dral se do branky, Kadlec jej fauloval, takže hosté budou hrát v oslabení.
43:30
43:05
Od modré nahazoval Kadlec, ale jen do rohu.
42:42
Vítkovičtí se prodírali ke Kopřivovi, ale dostali se do ofsajdu.
42:10
Hosté se musejí vrátit do středního pásma.
41:47
Vítkovičtí celkem v klidu vyhazují.
41:30
Domácí budou hrát oslabení, hákováním se provinil Roman.
41:24
Hosté se vracejí do svého obranného pásma, aby rozehráli.
40:50
Skákavý kotouč odpálil Kopřiva do rohu.
40:20
Domácí se vydali na výlet ke Kopřivovi, ale dlouho se nezdrželi.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:40.
I druhá třetina vyšla mnohem lépe hostujícímu týmu, který přidal další dvě branky, jimiž vyhnal Málka z domácí klece. Vítkovičtí sice v této třetině předvedli více snahy, ale stále to je jen zlomek toho, co by fanoušci o nich v těchto důležitých bojích čekali.
Málek - 9
Šindelář - 3
Kopřiva - 10
40:00
39:40
Hosté brání střední pásmo a čekají na chybu Vítkovic.
39:07
Kotouč na hokejkách domácího celku.
38:38
Vítkovičtí odehráli puk k brance Slavie, Kopřiva se rozjel téměř do mezikruží a pro jistotu jej přikryl lapačkou.
38:31
38:20
Hosté usazeni v pásmu, ale vítkovickým se podařilo znovu vyhodit puk.
37:38
Alinč se dostal skoro až za Šindelářova záda, puk nezpracoval podle představ.
37:21
Zakázané uvolnění pro Slavii.
37:07
Vítkovičtí znovu vyhazují, Kopřiva čeká s rozehrávkou, kterou málem vystihl najíždějící Svačina.
36:43
Po pěkné kombinaci Roman v klidu odehrává kotouč do rohu ke Kopřivově kleci.
36:31
Na trestnou lavici usedá domácí Sloboda za podražení.
36:04
Šindelář si pohlídal Skokana, který se dostával do šance.
35:38
Szturc se ochomýtl kolem slávistické klece, ale Kopřiva je ve střehu.
35:25
Jelínkovo nahození Šindelář v klidu zpracoval, pokračuje se ve hře.
34:57
Vítkovičtí se snaží vymyslet něco u Kopřivovy klece.
34:10
Nájezd hostů k Šindelářovi domácí stihli, Stránský byl zastaven Malíkem.
33:51
33:18
33:16
Slobodovi přeskočil puk hůl do středního pásma.
32:50
A znovu to samé z repertoáru Slavie.
32:33
Slavii se podařilo vyhodit puk daleko k Šindelářovi.
32:16
Kotouč zalehnut u mantinelu jedním ze slávistů.
31:38
Domácí usazeni v pásmu, chtělo by to ale více střílet.
31:18
Domácí mají šanci alespoň na malou nápravu, Kempný je vyloučen za hrubost.
30:54
Roman Málek opouští branku a přenechává své místo Filipovi Šindelářovi.
30:54
Hosté zvyšují svůj náskok v přesilovce, od modré to znovu zkusil PETR KUBOŠ a tentokrát propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:4. Asistence: Petr Kadlec, Lukáš Žejdl.
30:50
Od modré to zkusil Kuboš, těsně minul.
30:47
Slavia usazena v pásmu, začíná přesilovkový kolotoč.
30:05
Puk se zásluhou domácích ocitá ve středním pásmu.
29:39
První přesilovka pro hosty, za nedovolené bránění je vyloučen Kudělka.
29:39
Málek vytáhl proti hostujícímu hráči jeden ze svých lepších zákroků.
29:18
Micka si dobruslil v rohu kotouč, o nějž nikdo neměl zájem, ale Málek byl pozorný.
28:55
Káňa se vydal do pásma, ale byl oloupen o puk.
28:28
Veřejné bruslení ve středním pásmu.
28:00
Roman se ocitl před brankou, ale Kopřiva byl u puku jako první.
27:34
Hosté se v poklidu přesouvali do pásma, Huna jim ale odebral kotouč.
27:09
Šedivý, Húževka i Szturc bojují u Kopřivovy klece.
26:51
26:19
Další pokus hostů v oslabení, Málek ve střehu.
26:08
Jelínek vystřelil na branku, Málek vytěsňuje puk do rohu.
25:43
Vhazování po Málkově levici.
25:32
Kopřiva pozorný proti střele z mezikruží.
25:28
25:20
Malík dlouho váhal na modré se střelou, hosté se v klidu přesunuli do výhodnějších pozic.
24:40
Hosté ve dvou narušovali domácí rozehrávku od Málkovy branky, fanoušci začínají pískat.
24:19
Hosté zavezli puk až do pásma, Hertl se projíždí na Málkovou klecí.
23:57
Vítkovičtí musejí rozehrát od Málka.
23:28
Za podražení odjíždí na trestnou lavici Koma a domácí mohou pokračovat v útočném snažení.
23:28
Vítkovičtí opět úspěšně v pásmu, Romanova snaha nebyla naplněna.
23:08
Šance na opačné straně, Jelínkova střela končí v pohotové Málkově lapačce.
22:39
Barinka poslal puk po modré na Malíka, jeho pokus si Kopřiva dokázal uhlídat.
22:24
Domácí se drží v útočném pásmu, Szturc nebyl přesný.
21:46
Vítkovická klec je posunuta, hra se přerušuje.
21:36
Vítkovičtí v pásmu, ale jen tak plácají do puku.
21:01
TOMÁŠ HERTL se rozjel na branku a blafákem do bekhendu poslal puk nad Málkovo rameno - 0:3.
21:01
Hertl si nabruslil před branku, ale byl atakován Hunou, takže je nařízeno trestní střílení.
20:48
Ujčík se protáhl po levém křídle, ale na Kopřivu nevyzrál.
20:24
Domácí se snažili probít do pásma, ale hosté je nepustili.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:49.
První třetina je za námi a nebyl to pohledný hokej. Hosté poměrně brzy vstřelili první branku, což mohlo domácí nabudit, ale zdá se, že jim to spíše svázalo ruce i nohy. Slavia byla lepším celkem a přidala další branku, čímž vede dvougólovým rozdílem. Kopřiva si sáhl na kotouč až po půlce této části, jinak se musel v brance ukrutně nudit. Pokud vítkovičtí dnes chtějí pomýšlet na úspěch, budou muset hodně přidat.
Málek - 8
Kopřiva - 4
20:00
19:50
Hra ve středním pásmu.
19:17
Slavia se žene na branku, Poletín rozvlnil boční síťku.
18:42
Dlouhé nahození ke Kopřivovi, ale Šedivý nezpracoval puk.
18:00
Probíhá boj o kotouč u mantinelu v obranném pásmu Vítkovic.
17:36
Domácí se drali do pásma, ale nahození končí v ochranné síti.
17:15
Ofsajd pro domácí.
17:09
17:05
Vítkovičtí začali točit bránící čtveřici.
16:48
Voráček od modré, ale nepříliš důrazně.
16:29
Slavia odjela střídat, domácí zahajují od Málka.
16:08
Hosté posílají puk do středního pásma.
15:47
Barinka to teď zkusil od modré, ale Kopřiva byl na svém místě.
15:24
Káňa nahrával před branku na Barinku, ten ale tváří v tvář Kopřivovi neuspěl.
15:09
Vítkovičtí si vyzkoušejí přesilovku, Kadlec je vyloučen za nedovolené bránění.
14:48
Slavia usazena před Málkem.
14:25
Boj o kotouč ve středním pásmu.
13:53
Vhazování vyhráli hosté, vítkovický hráč se ale natáhl pro puk, ale ve snaze dostat ho do bezpečí nahrál na hůl JANA STRÁNSKÉHO, který z mezikruží propálil Málka - 0:2. Asistence: Pavel Klhůfek.
13:49
13:23
Osamoceného puku se ujal Dresler a nastřelil brankovou konstrukci.
13:01
Hosté u Málka, Alinč to zkusil zprava, ale neuspěl.
12:38
Strapáč sám před brankou mnoho nezmohl.
12:10
Vítkovičtí bránili střední pásmo, poté se rozjeli ke Kopřivovi.
11:19
Roman v rohu vybojoval puk a vystřelil na Kopřivu, ten mohl zůstat víceméně v klidu.
11:05
Kopřiva si snad poprvé sáhl na puk, Barinka nahazoval puk na branku ze středního pásma.
10:38
Domácí hráči zatím předvádějí nemastný, neslaný výkon a někteří z fanoušků se začínají ozývat.
10:12
Šedivý se snažil dostat u mantinelu k puku, ale nepodařilo se.
09:47
Kotouč končí mimo hrací plochu.
09:25
Hraje se ve středním pásmu, vítkovičtí se snaží uzmout kotouč.
08:38
Spolupráce Jelínka s Tomicou byla rychlá, ale chyběla jí přesnost.
08:18
Hosté v pásmu, Micka vypálil z otočky nepřesně.
08:04
Nepřesná rozehrávka Vítkovic končí na zakázaném uvolnění.
07:36
Krenželok ujel po levém křídle, vystřelil přes hráče na branku, dojíždějící Sklenář se už k puku nedostal.
07:27
Domácí hrají tak nějak bez šťávy...
06:59
06:59
Hosté se přesouvali před Málka, Krenželok to myslel dobře, ale nemířil přesně.
06:37
Kotouč v rohu u domácí branky, hosté mají navrch.
06:11
Dresler zachytil puk ve vzduchu, sklepl si jej a ujíždí na vítkovickou klec.
05:37
Vítkovičtí snad ani nevystřelili na branku, Micka se vrací do hry.
05:20
Kučný vyhazuje kotouč z rohu až k Málkovi.
05:00
Kotouč putuje na domácí branku.
04:37
Vítkovičtí v pásmu, ale musejí bojovat o puk.
03:13
Hra ve středním pásmu, kotouč mají ve své moci hosté.
02:57
A hra je otevřena. Klhůfek nahrál zpoza branky přes domácího Barinku, MICHAL POLETÍN zachytil puk před brankou a nikým nehlídán dostal puk za Málkova záda - 0:1. Asistence: Pavel Klhůfek, Jan Stránský.
02:45
Klhůfek v pozici klečícího střelce kotouč u branky minul.
02:22
Vítkovičtí u puku, ale brance hostů se výrazně nepřiblížili.
01:59
Štencel čeká s pukem za svou brankou na dostřídání spoluhráčů.
01:39
Vítkovičtí začínají od Málka.
01:18
Pokus Hertla končí v rohu.
01:07
Hosté vyhráli ve středním pásmu puk a ujíždějí na branku.
00:27
K puku se však dostali hosté a bojují za domácí brankou o prostor.
00:05
Domácí na vhazování úspěšnější.
00:01
Reprezentační přestávka dospěla do svého konce a na pořadu dne je dohrávka 46. kola Tipsport extraligy. V něm se ve vítkovické hale představí svěřenci trenéra Růžičky - tedy HC Slavia Praha, a to netradičně v pondělí a navíc v 18 hodin.

Slávistům momentálně patří krásné čtvrté místo extraligové tabulky, ale pokud v Ostravě vyhrají, přesunou se před svého městského rivala - Spartu - na místo třetí, pokud by navíc vyhráli v základní hrací době, posunuli by se dokonce na místo druhé - a to už je motivace jako hrom! Na šesté místo, stále ještě zaručující přímý postup do play off mají náskok pěti bodů.

Slávisté v letošním ročníku nepatří k týmům s velkou ofenzivní silou - méně branek daly jen Karlovy Vary a Chomutov - o to více však spoléhají na dobrou a pozornou hru dozadu a na vyrovnanou brankářskou dvojici Furch - Kopřiva. I díky těmto faktorům se Slavia může (prozatím) pyšnit titulem týmu s nejmenším počtem obdržených branek.

Vítkovičtí reprezentační pauzy využili k nasbírání sil, které využijí v závěrečném sprintu za co nejlepším umístěním. Momentálně patří domácím osmá příčka, když na šesté místo ztrácejí sedm bodů, od jedenácté příčky, která by je odsunula do pozice týmu, hrajícího jen play-out, mají náskok pouze čtyř bodů.

Nejúspěšnějším hráčem hostujícího celku je momentálně Tomáš Hertl s šestadvaceti body (15+11), stejný počet bodů má na svém kontě také Vladimír Růžička (5+21). Hertlovi patří také titul nejúspěšnějšího střelce týmu. Nejlepším obráncem Slavie je dle kanadského bodování Petr Kadlec s třiadvaceti body (5+18), který má na svém kontě také nejvyšší počet trestných minut (84). Statistikám gólmanů vévodí Dominik Furch, který se propracoval k úspěšnosti 92,82% a průměru obdržených branek 2,09.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je Vladimír Svačina se sedmatřiceti body (16+21), nejlepším střelcem je ale Rudolf Huna s devatenácti přesnými zásahy (19+12). Obráncem s nejvyšším počtem bodů je Marek Malík (1+14), který je zároveň s devětaosmdesáti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem domácích. Roman Málek vystřídal na pozici jedničky Filipa Šindeláře, a má úspěšnost 91,91% a průměr 2,68 obdržených branek.

Oba celky mají velkou motivaci, aby předvedly vše, co si během přestávky natrénovaly, a právě proto, že do konce základní části zbývá pouhých šest kol, jde do tuhého. Ani jeden z týmů nedá body zadarmo, o to více se mohou těšit fanoušci na jistě napínavý zápas. Buďte u toho s námi.