To je z Brna vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a noci.
Domácí kotel ještě vyvolal jména Tomášů Divíška a Malce, kteří strávili v Kometě několik let, teď už se ale věnují děkovačce s domácími hokejisty. Ti jim poprvé v sezoně darovali výhru v základní hrací době. Naopak Piráti poprvé končí extraligový duel v sezoně 2013/2014 bez bodu.
Jméno nejlepšího domácího hráče zápasu nepřekvapí, díky vychytané nule se jim stal Jiří Trvaj. Na druhé straně byl jako nejlepší hráč vyhlášen mladá Ondřej Kaše, který se postaral o jednu z mála vyložených šancí Chomutova v zápase.
I ve třetí periodě domácí Chomutov přestříleli, tentokrát 10:6. Třetí gól Brna přidal v padesáté šesté minutě po šťastném odrazu od mantinelu Vilém Burian, který se trefil v brněnském dresu poprvé. Na jihu Moravy tak po zásluze zůstanou všechny body, od druhé třetiny byla Kometa určitě lepším týmem.
60:00
59:52
Bartečko tečoval do bekhendu Trvaje nahození od modré čáry, domácí brankář už asi udrží čisté konto.
59:24
Jakub Koreis posílá puk až za branku Chomutova, ten už ani nezkouší hru bez brankáře.
59:04
Začala poslední minuty zápasu, tribuny KAJOT ARENY už slaví tříbodový zisk.
58:33
Jakub Svoboda vyvezl puk a našetřil vteřiny v útočné třetině Brna.
58:23
Divíšek tečoval těsně před Trvajem Malcovo nahození, puk ale zamířil hodně nad domácí branku.
58:17
Pirátská šance na zkorigování stavu. Tomáš Žižka je vyloučen za nedovolené bránění.
58:09
Bartečko s Balejem větrají brněnskou obranu, ani slovenská dvojice ale nedokázala vyslat směrem na Jiřího Trvaje střelu.
57:20
Právě Hynek Zohorna je vyloučen na deset minut za nesportovní chování. Jedná se samozřejmě o osobní trest, hraje se v pěti na obou stranách.
57:20
Zohornova střela se od zadního mantinelu odrazila před Hanuljaka, ten raději puk přikryl.
57:03
Hosté se přeci jen vrhají do útoku, znovu však neohrozili Trvaje.
56:21
Kempného střelu od modré vyrazil Hanuljak ramenem, nikdo v bílém nebyl poblíž, aby dorážel.
56:09
Z řeči těl hostujících hokejistů je zřejmé, že v bodový zisk dnes už nevěří.
55:15
Kometa právě vstřelila branku!
O vítězi zápasu je pravděpodobně rozhodnuto. Po buly ve středním pásmu nahodil po levém mantinelu puk do útočného pásma Žižka. Hanuljak vyjel za branku čekat, až k němu kotouč doputuje, jenomže neposedná pryž se od mantinelu nečekaně odrazila na střed hřiště k VILÉMU BURIANOVI, kterému už jen zbývalo trefit prázdnou branku. Asistence: Tomáš Žižka, Petr Kuboš.
55:09
Burian s Dočekalem si neporozuměli na útočné modré, je z toho ofsajd.
54:54
Tentokrát to Nosek zkusil razantněji, od chomutovských těl se ale puk dostal ochranné sítě.
54:44
Noskovo nahození Hanuljak viděl a přeposílá puk do rohu kluziště.
54:21
Další ofenzivní akci musí Brňané rozjet až od vlastní branky.
54:01
Hanzlík pálil z levého kruhu jenom nad branku Chomutova.
53:51
Němec obkroužil útočné pásmo a nabil do dobré pozice Káňovi, ten ale napálil jen boční síť.
53:26
Lukáš Pulpán zbytečně oslabuje svůj tým. Mimo hru si počkal na Vojtěcha Němce a jsou z toho dvě minuty za nedovolené bránění.
52:38
Ani Lakosova střela nemohla Jiřího Trvaje vyvést z klidu.
Dnešní utkání sleduje 6923 diváků. Podruhé za sebou tak není KAJOT ARENA vyprodaná.
52:32
Nejaktivnější z hostí Šagát vyslal na Trvaje další spíše propagační střelu.
52:02
Na druhé straně si z levé strany sjel před branku Jakub Svoboda a mířil do levého horního růžku. Hanuljak se ale blýskl pohotovým zákrokem a drží naděje svého týmu na bodový zisk.
51:41
Balejův průnik po pravém křídle také neskončil ohrožením domácí svatyně.
51:14
Čermák zařídil svým nahozením buly před Hanuljakem, čas do třetí sirény se krátí.
50:48
Kometa stále kontroluje hru, Piráti sice drží puk na holích, ale do střeleckých pozic se ne a ne dostat.
49:46
Sikorova střela od pravého mantinelu jenom prolétla okolo Trvaje do vzdáleného rohu kluziště.
49:12
Navíc teď hosté zahráli zakázané uvolnění. Kometa je i přes vedení aktivnější.
49:02
Na hřišti to nevypadá, že by Chomutov ztrácel o dvě branky a vrhal všechny síly směrem k vyrovnání.
48:13
Račuk se rozjížděl do samostatné akce po pravém křídle, vrátil se k němu ale Dočekal a puk mu uzmul.
48:03
47:38
Teď v ní chvíli byli, Divíšek ale vystihl jejich pas a podruhé za sebou právě on vyhazuje.
47:20
Domácím se nedaří dostat do útočné třetiny.
46:52
Tomáš Divíšek obstaral další osvobození Pirátů.
46:34
Po Hanzlíkově střele mohl dorážet Němec, puk se mu ale zamotal mezi brusle.
46:10
Sikora obral na modré čáře Kováčika o kotouč a vyhazuje za Trvaje.
46:03
Kometa má šanci na zasazení finálního úderu. Šagát vyhodil z obranného pásma puk mimo ledovou plochu a to znamená jediné – dvě minuty na trestné lavici za zdržování hry.
45:54
Šagát se po buly vydal tvrdě atakovat Kempného, situace, která připomněla závěr druhé třetiny.
45:50
Kubošova střela hned po buly se od zadního plexi odrazila před branku, kde stál Burian, do jeho dorážky se ale vrhl Hanuljak a puk skončil v jeho výstroji.
45:44
Po mlýnici před Hanuljakovou brankou viděli někteří domácí fanoušci puk za brankovou čárou, doputoval tam ale až po přerušení hry, hráči Komety se nijak nehádají.
45:37
Namísto toho ale zahráli zakončené uvolnění.
45:08
Domácí hrají přesně to, co potřebují. Nikam se neženou a hosty nepouštějí skrz zahuštěné střední pásmo. Ti musí nakopnout motory, jestli chtějí pomýšlet na body.
44:37
Leoš Čermák pálil skrz posledního chomutovského beka jenom do výstroje brankáře Pirátů.
43:33
Po dramatickém konci druhé periody se hra opět vrátila ke standardům první třetiny.
43:15
Zakázané uvolnění v podání domácích hokejistů.
42:48
Hřebejkova rána od pravého hrazení nemířila mimo tři tyče, Trvaj se za ní jenom ohlédl.
42:23
Káňa hledal před brankou rozjetého Čermáka, poslal mu ale kotouč jen na brusle.
41:46
Paradoxně až teď se hosté dokázali na chvíli usadit v útočném pásmu.
41:30
41:15
Čtvrt minuty do konce chomutovské početní výhody, Trvaj sleduje hru z dálky.
40:49
Jan Hruška šetří další cenný čas, žádný tlak Pirátů se tedy nekoná.
40:36
Hostům se stále nedaří usadit v útočném pásmu.
40:15
Kometa hraje v oslabení, Káňa se teď postaral o vyhození.
40:01
Do třetí třetiny Chomutov vstoupí přesně minutu a půl dlouhou přesilovkou, má tak dobrou šanci na vstřelení důležitého kontaktního gólu.
Patnáct brněnských střel proti šesti chomutovským je výmluvnou statistikou. Tou důležitější ale je, že se domácím podařilo svou převahu také přetavit v dvougólové vedení. V třicáté první minutě se trefil Tomáš Svoboda, o tři minuty později na něj navázal jeho jmenovec Žižka. Tomáš Svoboda pak hrál velkou roli i v dalším důležitém momentu zápasu, kdy se bez rukavic porval s Jaroslavem Svobodou, se kterým hrál ještě v předminulé sezoně v jednom útoku. Oba poté rozhodčí poslali směr kabina.
Další třetina začne přibližně v 19:46.
40:00
39:48
Žižka vyhazuje puk, v této třetině už toho hosté moc nestihnou.
39:30
Kempný skočil projíždějícímu Šagátovi pod nohy a bude vyloučen za podražení. Samotnému mu ale při faulu spadla helma a chvíli zůstal ležet na ledě. Už ale míří na trestnou lavici, může pokračovat.
39:12
Divíšek poslal puk mezi diváky, naštěstí pro něj ze středního pásma, bude se tedy jen vhazovat.
38:52
Káňovu střelu z pravého křídla Hanuljak neudržel ve výstroji, nikdo z Brňanů ale nebyl poblíž.
38:34
Po dramatických momentech se hra uklidnila.
38:03
Balejovo nahození od levého hrazení nemířilo mezi tři tyče.
37:48
Hosté stále drží hru v jejich útočné třetině, bude se vhazovat po Trvajově pravici.
37:31
Po buly opět pálí stejný hokejista, Trvaj však znovu nemusel zasahovat.
37:24
Dnes jeden z nejvýraznějších hostí Martin Šagát pálil z mezikruží, puk ale po odrazu od brněnské hole skončil jen v ochranné síti.
37:12
37:05
Hosté v ní ale vyhodili puk mimo hřiště, zbývá jim sedm sekund.
36:51
Začíná krátká přesilovka Pirátů Chomutov.
36:29
David Hruška se podobně rozjel na druhé straně, trefil brusle Jana Hanzlíka.
36:07
Jakub Svoboda se rozjel po pravém křídle, jeho ostrá rána ale končí jenom v lapačce Miroslava Hanuljaka.
35:41
Bartečko teď dobře clonil před brankou, jenomže střela Lakose byla příliš slabá.
35:23
Hra čtyř proti čtyřem zatím lépe vychází hostům.
35:12
Spoluhráči museli z ledu pomoci Lukáši Pulpánovi, který zůstal ležet za brankou svého týmu, snad bude v pořádku.
35:12
Už to začíná být monotónní. Po Koreisově natlačení se do branky je tu další strkanice. A jejím výsledkem je vyloučení právě Jakuba Koreise, za sekání.
34:51
Trestán je nakonec jenom Karel Hromas, a to na dvě minuty za držení.
34:51
Na ledě se to bije. V rohu se do sebe prvně opírali ostře Hromas a Malec na jedné straně a Čermák a Kováčik na druhé. V závěru se už ale do sebe zakleslo všech deset hráčů na ledě a opět se bude vylučovat.
34:31
A výsledek jejich diskuse? Jaroslav Svoboda dvě minuty hrubost, pět minut plus trest do konce utkání také za hrubost. V zápase končí i střelec první branky Komety Tomáš. Akorát namísto dvou minut za hrubost dostal trest za sekání. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
34:31
Rozhodčí zatím diskutují o výši trestu pro oba kohouty.
34:31
Zápas najednou dostal grády. Mimo hru se do sebe pustili dva Svobodové, domácí Tomáš a hostující Jaroslav. Po krátké pěstní výměně zůstává k radosti většiny fanoušků v KAJOT ARENĚ na ledě ležet druhý jmenovaný.
33:56
A výhodu Brňané využívají, Kaše za faul na Koreise sedět nepůjde. Střelu TOMÁŠE ŽIŽKY vyrazil Hanuljak před sebe směrem k Dočekalovi, který ale jenom promáchl. Jenomže k puku se opět dostal Žižka a na jeho dorážku už byl Miroslav Hanuljak krátký. Asistence: Martin Dočekal.
33:36
Domácí hrají bez brankáře v signalizované výhodě.
33:03
Těžiště hry se přesunulo do středního pásma, ani jeden z týmů není schopen skrze něj projít.
32:11
A hra se přelila na druhou stranu. Chomutov rozjíždí útok.
31:53
Kotouč se pohyboval v blízkosti brankoviště hostí, Hanuljak ale nakonec zasahovat nemusel.
31:27
Jan Hruška trefil z pravého kruhu jenom padajícího Šuláka.
31:13
Drobná roztržka mezi Mazancem a Koreisem nepřerostla ve větší šarvátku.
31:00
Nabuzená Kometa se opět vrhá do ofenzivy.
30:39
Těsně po polovině základní hrací doby otevírá Kometa skóre zápasu. Jozef Kováčik si všiml, že TOMÁŠ SVOBODA zůstal zapomenut za obranou hostí a poslal mu kolmici přímo do jízdy. Brněnský forvard v nájezdu nic nevymýšlel už z mezikruží poslal puk k pravé tyči chomutovské branky. Snad gól zápasu dodá šťávu. Asistence: Jozef Kováčik.
30:03
Leoš Čermák nepřešel při svém průniku přes posledního beka hostí, nedávného spoluhráče Tomáše Malce.
29:47
Trvaj podržel puk v rukavici před dojíždějícím Kämpfem, hra se po delší době přesune do útočné třetiny Severočechů.
29:33
Na druhé straně Hřebejk při ofenzivních hrátkách hokejku.
29:12
Domácí pokračují v aktivitě, už zase jim ale chybí častější střelba.
28:47
Žižka trefil od modré jenom Šagáta, ten potom vyhazuje na zakázané uvolnění.
28:24
Tlak Komety přerušuje Hanuljak, diváci ale oceňují aktivitu domácích potleskem.
28:17
Druhá domácí lajna svírá Piráty v jejich obranném pásmu.
27:52
Jakub Svoboda se zleva sám řítil na Hanuljaka, zakončení k bližší tyči ale chomutovský brankář vyrazil.
26:53
Káňa pálil z pravého kruhu pár decimetrů nad branku Hanuljaka, hra ale trochu nabírá spád.
26:33
Kováčik to zkusil ze středního pásma a protáhl Hanuljaka.
26:29
Hra je rozkouskovaná, píská se po ofsajdu Brna.
26:19
Po zakázaném uvolnění Komety se tam ale zase vrátí.
26:01
Kučný na modré čáře nezpracoval přihrávku a hosté se sami dostávají z pásma.
25:21
Piráti několik desítek sekund kombinují v útočném pásmu, chybí jim ale střelba.
24:42
Burian skočil do Kučného rány od modré, obětavost dnes oběma týmům na ledě nechybí. S hokejovostí je to slabší.
23:58
Jan Hruška si osamoceně najížděl na pas od Jakuba Svobody, dostal ale puk na paty a z akce tak nakonec nic nebylo.
23:40
Divíšek Hromasovi příliš rychle přes modrou čáru a je z toho ofsajd.
23:28
Trvaj drží pod lapačkou nahození ze středního pásma, bude se tedy před ním vhazovat.
23:06
Zohorna s Káňou se pokusili o rychlý atak, byli ale zastaveni už ve středním pásmu.
22:35
Kämpf se uvolnil na pravém křídle, do jeho rány ale na poslední chvíli obětavě skočil Žižka.
22:10
Koreis si s Burianem nerozuměl při rozehrávce a je z toho icing i na druhé straně.
21:51
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
21:44
Burianova střela od levého mantinelu vypadala Hanuljakovi z lapačky, puk se ale odkutálel daleko od branky.
21:34
Divíšek zpoza branky našel Hřebejka, ten ale z voleje mířil jen na prostředek, Trvaj to zvládl.
20:57
Nahození Jana Hrušky si málem srazil Pulpán do vlastní branky, Hanuljak byl ale připraven i na ohrožení od spoluhráče a puk vyrazil.
20:42
Střela ale přišla na druhé straně, Balej však branku přestřelil.
20:18
Na úvod druhé třetiny se domácí vrhají do útočného pásma.
20:01
V první třetině Kometa především díky přesilovkám přestřílela Chomutov 10:5, z oněch deseti střel však valná většina nemohla udělat Hanuljakovi žádný problém. Úvodní dvacetiminutovka zápasu nenabídla atraktivní hokej, výsledek 0:0 je toho jasným důkazem. Kometa tak čeká na branku už 80 minut. Doufejme, že druhá perioda nabídne víc zajímavých momentů.
Další třetina začne přibližně v 18:48.
20:00
19:45
Hosté přeci jen ještě zvýšili aktivitu, David Hruška teď ale z těsné blízkosti nepřehodil Trvajův beton.
19:24
Konec třetiny vypadá tak, jak vypadala víceméně celá. Hraje se daleko od obou branek.
18:57
Nepovedená první třetina spěje do svého konce, teď je ale pískáno domácím zakázané uvolnění.
18:24
Po Káňově nahození ze středního pásma a Hanuljakově zákroku se u chomutovské branky trochu zajiskřilo, vylučovat ale sudí Husička s Polákem nebudou, o nic závažného nešlo.
18:08
Šagát se dostal mezi čtveřici domácích, neměl šanci udržet kotouč.
17:29
Martin Dočekal větral chomutovskou obranu, ke střele se ale nedostal.
17:12
Oba týmy už zase hrají v pěti.
16:29
Vojtěch Němec to vzal na sebe a vyvezl puk. Ani jeden z týmů dnes zatím nepůsobí sehraným dojmem.
15:54
Chomutovský forčeking přináší ovoce, puk putuje mezi domácími beky za Trvajovou brankou.
15:31
Kometa se trápí s rozehrávkou, už několikrát mohla rozjet útok, nedaří se ji ale dostat z pásma.
15:12
Vylučuje se na obou stranách. Hynek Zohorna podrazil Jozefa Baleje, který ale svůj pád hodně přihrál a je za to vyloučen také. Hraje se tedy ve čtyřech bruslařích na obou stranách.
14:59
První útok domácích ohrozil Hanuljaka, ten si ale poradil jak s Káňovou, tak s Noskovou střelou.
14:24
Za Trvajem se zvláštně zastavil puk, který putoval po plexisklech, nikdo z hostí ale chvíle zmatků nevyužil.
13:36
13:21
Tomáš Svoboda pasem skrz brankoviště našel volného Noska, tomu ale před poloprázdnou brankou puk přeskočil hůl.
12:48
Další vyhození hostí obstaral Šagát.
12:21
Do slušné pozice si sjel Zohorna, nepropálil ale těla chomutovských hráčů naskládaná před Hanuljakem.
12:00
Hostům se i v tomto oslabení zatím daří držet Brňany na uzdě.
11:36
Hosté jdou opět do čtyř. Za nedovolené bránění Jenyše je vyloučen Ondřej Kaše. Kvůli icingu ale Kometa začne přesilovku mezi modrými čarami.
11:19
Zápas zatím nenabízí příliš strhující podívanou, klidnější než obvykle jsou i brněnské tribuny.
10:51
Divíšek zkoušel ohrozit Trvaje skrz couvajícího Žižku, trefil ale právě jen jeho.
10:22
Kotouč se podíval na domácí střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:08
Mazanec vypálil od modré čáry jen do klubka těl před Trvajem, puk se odrazil na hůl Hromase, který z mezikruží sice vypálil prudce, ale jenom do zadního mantinelu.
09:39
09:31
Nosek opět musí pro puk až za Trvajovu branku.
09:18
Kotouč mimo hřiště a hra se stěhuje do středního pásma.
09:10
Kováčikovu přízemní střelu brankář Chomutova jenom vyrazil, nikdo v bílém ale nebyl připraven dorážet.
08:44
Domácím se teď přesilovka nedaří, nedokáží se dostat před Hanuljaka.
08:18
Jaroslav Svoboda v oslabení ujížděl po pravém křídle, nakonec ale v tísni zakončoval jen slabě bekhendem.
07:56
Piráti se osvobozují a hrají ve čtyřech. Kometa krátkou dvojnásobnou přesilovku nevyužila.
07:48
Od modré dvakrát pálil David Nosek. Poprvé netrefil, podruhé hosté přizvedli jeho ránu do ochranné sítě.
07:39
Šance pro Kometu. Sedmnáct sekund bude hrát proti třem. Tomáš Malec je totiž vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
07:30
Tomáš Svoboda se ocitl ve dvou dobrých šancích, prvně ale trefil jen boční konstrukci brány a poté se proti němu vytáhl Hanuljak a jeho beton.
07:04
Šagát vystihl Noskovu rozehrávku a v oslabení protáhl Trvaje.
06:46
Po Kováčikově nepovedené ráně se Piráti opět osvobozují a střídají.
06:29
Domácí kombinují v útočném pásmu.
06:03
Sikora obra Hanzlíka o puk a osvobodil hosty.
05:56
Vojtěch Němec našlápl u levého mantinelu a byl nedovoleně zastaven Andre Lakosem. Potrestán je na dvě minuty za podražení.
05:26
Kuboš to zkusil od modré, výsledkem je zisk buly v útočné třetině po Hanuljakově jistém zákroku lapačkou.
04:51
Aktivita domácích pokračuje, stále se jim však nedaří ohrozit branku Pirátů.
04:20
Teď se dopředu vydala Kometa. Tomáš Svoboda hledal před brankou Jana Hrušku, jeden z hostujících beků ale do pasu dokázal vložit hůl.
03:35
Chomutovští hokejisté poslední minuty diktují tempo hry.
03:18
Balej z vypálil brzy po přejetí modré čáry, Trvaj puk viděl a bez problémů chytil.
02:44
První domácí icing zápasu.
02:24
Mladičký Ondřej Kaše si teď pohrál s brněnskou obranou a dostal se až před Trvaje, nakonec ale akci nezakončil.
02:06
Šagát zachytil Burianovo vyhození až za modrou čárou a je z toho ofsajd hostí.
01:31
Divíšek najížděl z pravého křídla na Trvaje, zastavil ho ale vracející se Žižka.
01:13
Následuje zakázané uvolnění Pirátů.
01:02
Tomáš Svoboda ostře pálil z plné jízdy, trefil však jen chrániče Davida Hrušky.
00:36
Kometa se jako první podívala do útočné třetiny, Hanuljaka ale neohrozila.
00:03
Úvodní buly vyhrál domácí kapitán Leoš Čermák.
00:01
Oba týmu už jsou nastoupeny, ještě tradiční rituály u brankoviště a zápas třetího extraligového kola začne.
Rolba už pomalu dožehluje ledovou plochu, KAJOT ARENA je připravena.

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Hanzlík,Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák (C), Zohorna H. – Svoboda Jakub, Hruška Jan, Svoboda Tomáš – Burian, Koreis, Dočekal – Mrázek, Němec, Jenyš.
Trenér: Vladimír Kýhos.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Kostúr) – Malec, Lakos, Pulpán, Šulák, Bartejs, Kučný, Mazanec, Stehlík – Bartečko (C), Svoboda Jaroslav, Balej – Hromas, Divíšek, Hruška David – Šagát, Sikora, Hřebejk – Račuk, Kämpf, Kaše.
Trenér: Jiří Čelanský.

Rozhodčí: Husička, Polák – Bryška, Lučan.
Loď Pirátů Chomutov vplula do extraligy v derby s karlovarskou Energií. Po šedesáti minutách hry byl stav nerozhodný 2:2 a nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých o bonusovém bodu pro domácí Energetiky rozhodl Balán.

Druhý zápas už Severočechům vyšel lépe. V domácím prostředí si dokázali poradit s pražskou Spartou, která přes léto mohutně posilovala a mluví se o ní jako o vážném adeptu na zisk titulu. Piráti ji dovolili ale jenom jednou skórovat, naopak sami udeřili třikrát. Jednu z trefi obtaral i sedmnáctiletý Ondřej Kaše.

Do Brna se dnes vrací hned čtveřice hráčů, která pod Špilberkem ještě nedávno působila. Důvěrně známy jsou brněnskému publiku Jaroslav Svoboda, Jozef Balej, Tomáš Malec a Tomáš Divíšek. Nejhlubší stopu za sebou na Moravě zanechal posledně jmenovaný, který měl lví podíl na zisku stříbra v předminulé sezoně.
První dva zápasy Komety Brno nabídly podobné scénáře. Trenér Kýhos dodržel svůj plán a Kometa pod ním hraje nátlakový hokej. V prvním zápase Brno přestříelo Pardubice 46:26, ve druhém Slavii 30:15. Jenomže ze sedmdesáti šesti střel skončily v síti jen čtyři. Všechny v zápase s Východočechy, které tak Kmeta porazila 4:3 v prodloužení. Na slávistu Dominika Furcha si Brňané nepřišli ani jednou a Pražanům podlehli fotbalovým výsledkem 0:1.

Dva body ze stejného počtu zápasů určitě nejsou to, co si Kometa před startem sezony představovala. Dnes však má další příležitost k tomu, aby vyhrála v základní hrací době, shrábla tři body a zvýšila si sebevědomí.

Chybět však domácím bude Libor Pivko. Předsezonní posila musí právě v den zápasu s Chomutovem na operaci menisku a na nějaký čas si bude muset od hokeje odpočinout. Naopak do sestavy by se mohl vrátit Miroslav Holec, který se už rozehrál v prvoligové Třebíči. Proti Havlíčkovu Brodu se v jejím dresu dvakrát zapsal mezi střelce.
Brněnská KAJOT ARENA už potřetí v letošní sezoně ožije extraligovým hokejem. Domácí Kometa Brno tak zakončí úvodní sérii tří domácích zápasů, ke které došlo kvůli přehození pořadatelství nedělního zápasu se Slavií. A by mohli být Brňané se startem sezony spokojeni, musí dnes porazit Piráty Chomutov. Tým, který chce letos pořádně čeřit extraligové vody.