Zápas je u konce. Bonusového bodu se zmocnila Kometa, když v přesilové hře rozhodl Kempný.
Já se s vámi loučím, omlouvám se za vzniklé technické problémy z kraje třetí třetiny a těším se někdy příště na počtenou.
63:29
Kometa právě vstřelila branku!
Je rozhodunto! Kometa využívá přesilovou hru čtyř proti třem, když se z levého křídla prezentoval nekompromisní ránou obránce MICHAL KEMPNÝ. Asistence: Petr Kuboš.
62:46
Rána Kuboše byla nepřesná, hosté se znovu osvobozují.
62:31
Pokus Jana Hrušky z levého křídla, Růžička na něj však dobře viděl a jednoduše zasahuje.
62:14
Hosté uzmuli Kometě puk a osvobozují se.
61:54
Oddechový čas pro domácí.
61:54
Šance pro Kometu ukončit zápas. Za podražení je vyloučen Tomáš Zohorna.
61:25
Nepřesná rána Kováčika od modré, Růžička nemusel zasahovat.
60:01
Pardubice dokázaly vstřelit branku v závěrečné třetině. Za domácího Trvaje dopravili v každé třetině jeden puk a i díky této statistice je skóre vyrovnané 3:3. Čekat nás tak bude prodloužení.
60:00
59:59
Pardubice právě vstřelily branku!
Neuvěřitelné se stalo skutečností, Pardubice pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou vyrovnávají na 3:3. Ze skrumáže před bránou se prosadil VÁCLAV BENÁK, videorozhodčí branku potvrzuje. Asistence: Petr Sýkora, Robert Kousal.
59:59
Hosté dosáhli branky, prohlíží se video.
59:19
Kapitán Čermák osvobozuje svůj tým.
59:04
Sýkora ihned po buly vyzkoušel pozornost Trvaje, ten udržel betony na zemi a přeruší hru.
59:00
Za podražení je vyloučen domácí Žižka, na Kometu čeká krušná závěrečná minuta třetí třetiny. Domácí mohou být rádi, že faul Žižky nebyl ohodnocen na trestné střílení.
58:50
Růžička je venku z brány, hosté to zkusí v šesti.
58:31
Dočekal se zmocnil puku a bekhendem vyzkoušel pozornost Růžičky.
58:20
Oddechový čas pro hosty.
56:30
Utkání sleduje 7 200 diváků, v Brně je tak i na začátku sezóny vyprodáno!
51:53
Kometa se znovu vrací do vedení. Libor Pivko unikl všem hostujícím hráčům, jeho pokus vša dokázal Růžička zlikvidovat. Na následnou dorářku HYNKA ZOHORNY ale byl již krátký, brněnský mladík s poklidem doklepl puk za záda již překonaného pardubického brankáře. Asistence: Libor Pivko.
50:48
Tomáš Nosek se z pravého křídla natlačil před Trvaje, bekhendový pokus ale nedokázal zvednout nad beton brněnského brankáře.
49:42
Koreis se obtočil kolem hostující brány a chtěl se pokusit rychle zasunout puk u vzdálenější tyče. Růžička si ale inkriminovaný prostor pohlídal.
40:46
Icing domácího týmu, buly se vrátí před Trvaje.
40:01
Druhá třetina je u konce. Kometa byla ve durhé dvacetiminutovce lepším týmem, o čemž svědčí i statistika střel na bránu. Domácím se podařilo zásluhou Jakuba Koreise a Jakuba Svobody obrátit průběh duelu, hosté však v závěrečných minutách druhé třetiny dokázali vyrovnat zásluhou Petra Sýkory. O vítězi tak bude rozhodovat až poslední perioda.
Další třetina začne přibližně v 19:50.
Zásahy brankářů ve druhé třetině:
Růžička: 15
Trvaj: 5.
40:00
39:41
Icing domácího týmu, hra se ještě na závěr třetiny vrátí před Trvaje.
39:13
Dobrý obranný zákrok Kuboše před pronikajícím Somíkem, puk mu dokázal na poslední chvíli vypíchnout.
38:38
Pardubice rychle vyrovnávají gólový stav dnešního zápasu. Trvaj puk po Píšově ráně vyrazil jen před sebe, kde se po něm jako první natáhl PETR SÝKORA a poslal ho za rozhozeného Trvaje do poloprázdné brány. Asistence: Aleš Píša, Robert Kousal.
38:30
Hostující Marha se snažil z levého křídla natlačit před Trvaje, puk mu však utekl. Brněnský gólman Trvaj však pro jistotu přeruší hru.
38:10
Puk po teči jednoho z hostí opustil ledovou plochu, buly před Trvajem.
37:26
Druhá branka v síti pardubického Růžičky. JAKUB SVOBODA rozjel po pravém křídle svůj rychlý průnik, natlačil se ke střele z pravého křídla a vyzkoušel pozornost Růžičky, ten puk sice dokázal vykrýt, nakonec mu ale propadl za brankovou čáru. Šťastný gól pro domácí, kteří se tak dostávají poprvé v zápase do vedení. Bez asistence.
37:11
36:28
Icing Komety, buly před Trvajem.
36:23
Dočekal chtěl z pravého rohu zaskočit hostujícího brankáře, ten však puk vyrazil mimo dosah tečujících Brňanů.
35:55
Nepovedená přihrávka Žižky stojí brněnský tým útočné pásmo.
35:29
Kometa roztáčí další ofenzivní kolotoč před Růžičkou, rány Kuboše a Žižky hostujícího brankáře zaměstnávají naplno.
35:11
Tomáš Zohorna (PCE) je vyloučen za nedovolené bránění, když nedovolený zákrok provedl před brankovištěm mimo hlavní hru.
34:24
Kometa mohla jít rázem do vedení. V úniku dva na jednoho přenechal Čermák puk Pivkovi, který však trefil jen fantasticky se přesouvajícího Růžičku!
33:42
Velká radost v brněnské KAJOT ARENĚ, Kometa po zásluze vyrovnává stav utkání. Dočekal odvedl za bránou černou práci, natáhl na sebe dva obránce a následně přenechal zadovkou puk před bránou volnému JAKUBU KOREISOVI, který si počínal zkušeně. Asistence: Matin Dočekal, Libor Pivko.
32:50
Další ofsajd Pardubic, čekat nás bude buly ve středním pásmu.
32:17
Ofsajd brzdí rozvíjející se šanci hostujícího celku. Kometa je ve druhé třetině jasně lepším týmem, nedokáže ale překonat výborně chytajícího brankáře Růžičku.
31:01
30:56
Rána Davida Noska od modré čáry. Kometa předvádí přesilovou hru, jak se sluší a patří, chybí tomu ovšem vstřelená branka.
30:13
Další pokus domácích, z pravého křídla trefil brankáře Růžičku do masky Jan Hruška.
29:45
Kometa rozpoutala v útočném pásmu obří kolotoč, branky se však nedočkala. Hosté s vypětím všech sil vyhazují.
29:14
Pivko našel před bránou zcela volného Čermáka, který měl před sebou hodně místa, trefil ale jen hostujícího brankáře.
29:01
Přesilovku si teď pro změnu vyzkouší domácí Kometa. Gregorc (PCE) odchází pykat za držení protihráče.
28:42
28:10
Ani teď to svěřencům trenéra Venery nevyšlo.
27:47
I Jakub Svoboda dokázal poslat puk až k Růžičkovi, hostům se přesilovka zatím moc nedaří.
27:23
Další vyhození domácího týmu.
26:47
Kometa se ihned po buly osvobozuje.
26:42
Přesilovka pro Pardubice. Kempný je vyloučen za vysokou hůl.
26:03
Leoš Čermák si to namířil hned mezi trojici hostujících obránců, o puk byl rychle obrán.
25:35
Další zásah pardubického brankáře, ten raději přeruší hru a nechá své obránce vydechnout.
24:51
Dočekal našel následně v mezikruží volného obránce Noska, který prudkou ránou trefil jen Růžičku. Domácí stupňují svůj tlak, hostujcíí brankář však chytá ve velém stylu.
24:26
Hrušky forčekinkem získal puk, který poslal na druhé křídlo volnému Dočekalovi. Ten ovšem trefil jen Růžičku.
23:56
Pokus Jakuba Svobody z pravého křídla, Růžička a jeho betony jsou ovšem na svém místě.
23:41
Před nepříjemně dotírajícím Petrem Sýkorou podrží Trvaj raději puk a přeruší tak hru.
23:08
Jenyšovo nahození ze středního pásma vyráží Růžička betonem do rohu.
22:28
Kempný vyhazuje na zakázané uvolnění, buly před Trvajem.
22:05
Dočekalova formace se nedokázala usadit v útočném pásmu, hosté se dobře brání.
21:13
20:53
20:35
Rány Sýkory z pravého křídla velmi nepřesná, domácí posílají puk rychle do středního pásma.
20:01
Hráči obou týmů jsou zpět na ledové ploše, brzy budeme moci pokračovat.
První třetina je za námi, domácí byli po její většině aktivnějším týmem, který více tvořil hru. Pardubičtí ovšem využili jednu ze svých přesilových her a po dvaceti minutách tak vedou. Kometa se zatím v koncovce trápí, velkým problémem je zatím dobře chytající Růžička.
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Zásahy brankářů v první třetině:
Růžička: 10
Trvaj: 6.
20:00
19:47
Rána slovinského obránce Gregorce od modré, Trvaj je připraven a po delší době si připisuje úspěšný zákrok. Hra se totiž odehrává převážně před Růžičkou.
19:27
Nahození brněnského Hanzlíka ze středního pásma končí v náruči Růžičky, který raději přeruší hru.
19:13
Nosek (KOM) zasatvil pronikajícího Kousala faulem, odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění. Bude se hrát čtyři na čtyři.
18:51
Bylo to ale s faulem. Hostující Kočí je vyloučen za sekání.
18:50
Individuální průnik Jakuba Svobody přes celé hřiště zakončen střelou do položeného Růžičky.
18:01
Dočekal dobrým forčekinkem obral soupeře o puk, z mezikruží však následnou střelu poslal těsně mimo. Kometa je aktivnější, hosté se musí jen bránit.
17:01
Sražená rána Tomáše Svobody z pravého kruhu pro vhazování. Hosté znovu raději odpalují puk přes všechny čáry.
16:30
Jakub Koreis se obtočil kolem hostující brány, znovu si tělem odstavil soueřova obránce, puk však poslal jen do připraveného Růžičky. Hosté znovu celou situaci řeší rychlým vyhozením na icing.
15:41
Hynka Zohornu brzdí ofsajd, buly ve středním pásmu.
14:53
První útočná formace Komety si vytvořila před Růžičkou obrovský tlak, velkou šanci měl Pivko, následně Čermák. Ani jeden z nich však nedokázal sám před Růžičkou dopravit puk do pardubické brány. Následně rozhodčí píská postaveního útočícího hráče v brankovišti, což se domácímu publiku příliš nelíbí.
14:24
Domácí se snaží o rychlou zteč, hosté se ale dobře brání.
13:22
Hosté využívají přesilovou hru a ujímají se vedení v zápase. Petr Sýkora vyslal od modré čáry jeden ze svých projektilů, který se odrazil přesně na hůl ROBERTA KOUSALA a ten měl již práci jednoduchou. Asistence: Petr Sýkora.
12:50
Rána Kousala z pravého křídla ke vzdálenější tyči byla nepřesná. Následně se domácí osvobozují.
12:14
Kováčik obral soupeře o puk a osvobozuje svůj tým.
12:04
Brněnský Kempný vyhodil puk ze svého obranného pásma mimo ledovou plochu a odchází na dvě minuty za zdržování hry.
11:29
Koreis se zpoza brány vytočil před Růžičku, tělem si odstavil hráče, v pěkné šanci ovšem přestřelil pardubickou bránu. Následn jsou hsoté v pěti.
10:52
Hosté ve čtyřech. Kometa sice byla celou dobu v útočném pásmu, hosté ale dobrou obrannou hrou dokázali přesilovku přestát.
09:49
Noskova skákavá střela těsně minula hostující bránu.
09:30
Marha je vyloučen za hákování.
09:15
Rána Kuboše od modré mířila mimo. Následně byl sám před Růžičkou domácí Dočekal, byl ovšem faulován Marhou a nemohl tak zakončit přesně. Kometa bude hrát pět na tři.
08:52
Tomáš Nosek (PCE) odchází na trestnou za držení brněnského Káni. První přesilovka pro brněnské barvy.
08:37
Kometa bude hrát přesilovou hru, zatím hraje ve výhodě bez Trvaje.
08:23
Domácí v čele s kapitánem Čermákem znovu sevřeli hosty před Růžičkou, Pardubičtí celou situaci řeší vyhozením na další icing.
07:14
Hynek Zohorna po pravém křídle pronikl do útočného pásma, obkroužil bránu, puk však místo do ní poslal ještě a najíždějícího Čermáka. Ten ovšem u druhé tyče nedokázal černý kus gumy trefit ideálně.
06:30
Žižka poslal puk před bránu si sjíždějícímu Koreisovi, ten ho však nasměroval jen do připraveného Růžičky.
06:22
Hosté vyhazují na icing, po komerční přestávce se hra vrátí zpět před Růžičku.
06:09
S nahozením od Jana Káni ze středního pásma neměl hostující Růžička žádné problémy.
04:48
Domácí v plném počtu. Kometa přežila horké chvilky na úvod utkání.
04:21
Jeden z brněnských přišel o hůl a Pardubice sevřely svého soka před Trvajem. Brněnským osvoboditelem se stal až Nosek, který puk posílá pryč z pásma.
03:19
Cetkovský byl chvíli sám před bránou, nemířil ovšem přesně. Hosté začínají zvyšovat obrátky, domácí se mají co ohánět.
02:56
Rána Ďalogy od modré, Trvaj připraven.
02:17
Hostům se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu a vytvořit si větší tlak. Puk do středního pásma poslal domácí Zohorna.
01:44
To stejné se podařilo i domácímu Kováčikovi.
01:19
Burian osvobozuje znovu svůj tým a vyhazuje puk pryč z pásma.
00:53
Domácí se ihned po buly osvobozují.
00:48
Vše je uklizeno,můžeme pokračovat.
00:48
Technická služba KAJOT ARENY právě odklízí z ledu krvavou skrvnu od pardubického Kousala.
00:48
Jakub Svoboda inkasuje trest 2 plus 2 minuty za vysokou hůl, špičkou hole trefil do obličeje hostujícího Kousala, kterému tak způsobil krvavý šrám.
00:43
Jan Hruška se obkroužil kolem hostující brány a z pravého kruhu vyslal švihem ránu na Růžičku, První zákrok pro hostujícího brankáře.
00:32
Domácí se po buly ihned vrhli do útočného pásma, hosté jim však puk sebrali a vyhazují na icing. Hra se stěhuje zpět před Růžičku.
00:01
Úvodní buly vhodí legenda českého hokeje Vladimír Nadrchal.
Vše je připraveno na začátek utkání, brzy budeme moci začít.
Domácí hráči pomalu vjíždí na ledovou plochu a za potlesku publika jsou vítáni.

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Pivko, Čermák (C), Zohorna H. – Svoboda J., Hruška J., Svoboda T. – Burian, Koreis, Dočekal – Káňa, Raška, Jenyš.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Kočí (C), Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Zdráhal, Špaček – Somík, Kousal, Sýkora – Zohorna T., Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Tybor, Číp, Veselý.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Hejl, Kájínek.
Bitva Komety s Pardubicemi bude mít hned několik speciálních nábojů. Brňané mají svému soupeři co vracet za minulou sezónu, kdy se jim proti Pardubicím nepodařilo vyhrát jediný soutěžní zápas. Brněnský tým tehdy ještě trénoval kouč Zdeněk Venera, který však letošní sezónu zahajuje na lavičce Východočechů.