Ve třetí třetině už byla psychická převaha hostů naprosto zjevná a i přes převahu Pirátů na puku nedali Brňané domácím šanci. Třetí branku do sítě Kostúra přidal Jakub Svoboda a bylo hotovo.
Já Vám všem děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu na Onlajny.com se těším na shledanou!
60:00
58:59
Kostúr opět pohledně použil lapačku.
58:34
Tomáš Divíšek se dostal do brejku a měl dost času na zakončení, ale střelou si na bezchybného Čiliaka nepřišel.
57:59
Střelu zápěstím Jakuba Svobody Kostúr dobře viděl a schoval ji v rukavici.
57:24
Stačilo pár přihrávek a Jan Hruška byl ve střelecké pozici. Tam ho hákoval Vojtěch Kubinčák (CHM), který si odsedí 2 minuty na trestné lavici.
56:39
Piráti buší do zavřených dveří. Čiliak teď přikryl puk po střele Malce. Drsnou lekci dostávají i domácí fanoušci od kotle Komety.
55:40
Hostující gólman přikryl kotouč.
55:01
Čiliak vůbec nevěděl kam vyrazil střelu Mrázka, puk mu vypadl z výstroje a hostující hráči ho okamžitě odpálili pryč.
Oddechový čas pro hosty.
54:54
Krstevova střela byla sražena o brusle do rohu, hosté pak vyhodili přes všechny čáry.
54:23
Puk je mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
53:10
Kometa právě vstřelila branku!
Z čista jasna další gól hostů. Vojtěch Němec vyhrál vhazování a puku se chopil JAKUB SVOBODA, který nejdřív obehrál chomutovského obránce a pak vymetl levý horní roh brány Matúše Kostúra. Naděje domácích už jsou mizerné. Asistence: Vojtěch Němec.
53:03
Domácí jsou u puku častěji, ale Kometa zdá se kontroluje hru. Hanzlíkovo nahození končí v Kostúrově rukavici.
51:33
Jaroslav Mrázek poslal puk do brankoviště, kde ho Čiliak přikryl a domácí jsou navíc kvůli agresivnímu postavení Davida Hrušky vyhnáni z útočného pásma.
51:01
Jakub Svoboda nestihl kotouč na modré čáře a píská se zakázané uvolnění.
50:02
Čiliak skvěle betonem vyrazil další střelu Hřebejka. Brankář Komety chytá zatím opravdu skvěle.
49:14
David Hruška předvedl svůj typický nájezd do středu útočného pásma a střelu z otočky, Čiliak byl pozorný.
48:21
Kämpf střílel z výborné pozice, ale obránce Komety padl do střely a bylo po šanci.
48:00
Angel Krstev poslal na Čiliaka rychlé nahození, gólman hostů puk chytil a podržel.
47:48
Další icing Brna.
47:29
Jaroslav Svoboda s Kubinčákem operovali v brankovišti Komety, gólem to znovu neskončilo.
46:31
Zakázané uvolnění hostů.
46:16
Hřebejk se obtočil kolem brány a puk poskakoval v brankovišti, v kleci ale neskončil.
44:35
Vojtěch Němec si za domácí obranou počkal na kotouč a osamocen vyjel proti Kostúrovi. Kličkou do forhendu sice slovenského brankáře položil na zem, ale zakončení poslal Němec jen do tyče. Piráti jsou tedy stále ve hře.
44:03
Hosté jsou v plném počtu, Čiliak chytil a nepustil střelu Rčuka.
43:22
Kometa opět lacino vyhazuje.
42:38
Kometa opět vyhazuje. Diváci pískají.
42:16
Bartečko se prokličkoval do útočného pásma, odkud ho zase vyhnala hostující obrana.
41:52
Jakub Svoboda (KOM) podrazil Jaroslava Svobodu a je vyloučen na 2 minuty.
41:34
Střela Račuka Čiliakovi vypadla, ale dokázal ji poté schovat pod rukavici.
41:16
David Hruška střelu z otočky napálil Čiliaka.
40:47
Němec v rychlém protiútoku volil střelu mezi betony, Kostúr byl opět pozorný.
40:18
Kostúr musel hned řešit střelu.
40:01
Zásahy brankářů po druhé třetině:
Matúš Kostúr: 21
Marek Čiliak: 26
Druhá třetina měla velice podobný průběh jako ta první. V úvodu byli díky přesilové hře aktivnější Piráti, ale hned po jejím skončení se vypíchnutím kotouče do šance dostal Tomáš Svoboda, který ji beze zbytku využil a přesnou střelou poslal Kometu do vedení o dvě branky. Třetí dějství začne zhruba v 19:11.
40:00
39:45
Zohorna v brejkové situaci minul kotouč!
38:23
Dočekal obral o kotouč Kubinčáka a vypálil, Kostúr byl opět připraven.
37:36
Střelu Jaroslava Svobody i dorážku Bartečka si opět pohlídal hostující gólman.
37:18
Kostúr chytil tvrdé nahození Tomáše Svobody.
37:08
Puk se dotkl ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:19
Kováčik po dlouhé sérii přihrávek vystřelil a Kostúr puk vyrazil. Dopředu vyrazil Pulpán, jehož střelu mezi betony si Čiliak také pohlídal.
Dnešní utkání sleduje 4801 diváků.
35:10
Kostúr efektně lapil střelu Viléma Buriana.
34:26
Piráti vyhodili a Čiliak si připisuje jednoduchý zákrok.
33:59
Jaroslav Svoboda (CHM) natlačil Hanzlíka na brankovou konstrukci a je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
32:58
Kuboš dvakrát tvrdě a nepřesně vypálil na domácí bránu, Piráti pak vyrazili dopředu, ale měli problém s přechodem přes modrou čáru.
32:28
Kostúr podržel nahozený puk a hra se přerušuje.
31:51
Kašeho střela mezi tyče zdaleka nemířila, ale hostující obránce ji sklepl nebezpečně blízko brány. Naštěstí pro Kometu puk v kleci neskončil.
31:10
Komety po vyhraném buly vyhodila kotouč.
31:05
Jaroslav Svoboda udělal perfektní kličku a vystřelil na Čiliaka, který kotouč chytil a počkal si na hvizd.
30:26
David Hruška a Mrázek opět bojovali před brankovištěm, hosté ale znovu dokázali vyčistit pásmo.
30:03
Petr Kuboš (KOM) – 2 minuty za vysokou hůl v obličeji Mazance.
29:33
Divíšek a David Hruška v dalším brejku, opět bez úspěchu pro Chomutov.
29:06
Jíra chytře vystřelil do davu hráčů, puk se objevil v brankovišti, odkud ho hostující obránce odpálil na zakázané uvolnění.
27:58
Na steč vyrazil Hřebejk, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
23:45
Kometa drží Piráty v obranném pásmu, střelu Žižky Kostúr vyrazil do rohu.
26:37
Petr Kuboš dvakrát pálil od modré. První střelu Kostúr vyrazil, druhá se otřela o břevno!
26:08
Martin Mazanec (CHM) – 2 minuty za napadení.
25:23
Ondřej Kaše vyjel s pukem zpoza vlastní brány a o puk ho nekompromisně obral TOMÁŠ SVOBODA, která následně přesně mířenou střelou do levé šibenice Kostúrovy brány zvýšil na 2:0 pro hostující Kometu. Bez asistence.
24:32
Divíšek v přečíslení tvrdě vypálil, Čiliak si mezeru mezi betony pokryl.
24:10
Kometě se dvakrát v krátkém sledu podařilo vyhodit.
23:45
Piráti tlačí. Bartečko nejdřív dorážel těsně mimo, tvrdou střelu Davida Hrušky pak chytil Čiliak lapačkou.
23:11
Bude se vylučovat na straně hostů. Michal Kempný (KOM) si odsedí další dvě minuty za podražení.
22:33
Puk je mimo hrací plochu, vhazuje se ve středovém kruhu.
21:27
Holec vystřelil z mezikruží, Kostúr kotouč s potížemi zkrotil.
20:51
Jako první se do útočné třetiny nahnali opět hosté, Piráti reagovali zakázaným uvolněním.
20:01
Zásahy brankářů po první třetině:
Matúš Kostúr: 10
Marek Čiliak: 10
Tak první třetina přinesla mírnou převahu Chomutova, ale Kometa dokázala perfektně využít jednu ze svých šancí a je díky tomu ve vedení. Michal Kempný v přečíslení vystřelil zápěstím a dokázal puk propasírovat pod levou paří brankáře Kostúra. Tato branka zatím dělá rozdíl ve skóre. Druhá třetina utkání začne zhruba v 18:20.
20:00
19:59
Kubinčák ještě z půlky hřiště vyslal jednu střelu, ale to už bude z první třetiny vše.
18:39
Jaroslav Svoboda objel Čiliakovu bránu a poslal puk do ohně, kde ho Krstev napálil těsně mimo klec.
17:41
Hosté už jsou také kompletní.
17:10
Střela Pulpána od modré byla sražena a hosté vyhodili.
16:57
Zakázané uvolnění Komety, Chomutov už tedy hraje v plném počtu.
16:46
Bartejsova střela skončila ve výstroji Čiliaka.
16:04
Divíšek přihrával před bránu najetému Pulpánovi, který ale kotouč minul.
15:38
Petr Kuboš (KOM) – 2 minuty za nedovolené bránění.
15:19
Hřebejk vyrazil do útoku a pak se chytře stáhl zpět do obranného pásma, aby pošetřil čas.
15:09
Kubošovu ránu od modré Kostúr perfektně viděl a vychutnal si ji lapačkou.
14:53
První vyloučení zápasu. Tomáš Malec (CHM) – 2 minuty za podražení Němce.
13:58
Střela Mrázka skončila na některém z blokujících těl.
13:46
Hosté ve zmatku ve středním pásmu vyhodili na zakázané uvolnění.
13:12
Jiří Charousek vystřelil na Čiliaka, který puk chytil a podržel.
12:16
Divíšek zamotal hlavy hostujícím obráncům přihrávku do brankoviště na Kubinčáka, který ale puk nenasměroval mezi tyče.
11:47
Ofsajd hostujícího týmu.
11:29
Hřebejka i s kotoučem teď ze svého obranného pásma vytlačil Hanzlík.
10:23
V brejku dvou juniorů Chomutova teď poslal Ondřej Kaše svou žabičku až na mantinel.
09:56
Dočekal v dalším rychlém protiútoku vystřelil a Kostúr vyrazil kotouč před Jakuba Svobodu, který ho ovšem nedokázal zpracovat.
09:15
Puk se v útočném pásmu Pirátů dotkl ochranné sítě. Vhazuje se po Čiliakově levici.
08:51
Kostúr teď schoval kotouč a uklidnil hru.
07:40
Domácí si vybrali špatný moment na střídání a plynulo z toho přečíslení, které Jan Káňa řešil přihrávkou volnému MICHALU KEMPNÉMU. Ten si srovnal mířidla a střelou zápěstím propálil překvapeného Kostúra. Asistence: Jan Káňa.
06:51
Mrázkovo nahození skončila v rukavici Čiliaka a hra se přerušuje.
05:59
Mazanec vystřelil zpoza modré čáry, je tedy pískán ofsajd.
05:55
Další Zakázané uvolnění Komety.
05:04
Obrovská šance Chomutova. Hřebejk poslal kotouč do brankoviště Bartečkovi, proti jehož střele zasáhl zázračně Čiliak. Hostující brankář se pak musel ohánět vyrážečkou proti další střele Hřebejka.
04:48
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
04:26
Kostúr schoval kotouč před dojíždějícím Žižkou.
03:51
V útočném pásmu úřadovala Holcova formace, Piráti se zmohli jen na vyhození kotouče a odjeli střídat.
02:42
Kováčik vyslal prudkou střelu na Kostúra, ten s klidem zasáhl vyrážečkou.
01:27
David Hruška mohl vyslat do první velké šance Divíška, ale puk byl sražen holí jednoho z bránících Brňanů.
00:50
První formace Komety se hned nastěhovala do útočného pásma, Kostúr si připsal první zákrok.
00:09
Na úvodním buly uspěli hosté a Kováčik rozjíždí první akci.
00:01
Ľuboš Bartečko už také přivedl svou družinu a vše je připraveno k začátku utkání.
Na led právě nastupují hokejisté Komety, domácí budou následovat.
Ještě jednou Vás všechny vítám, tentokrát živě z SD ARÉNY. Místní stánek ještě není zcela naplněný, ale vzhledem k příznivému datu a početnému fanouškovskému táboru hostující Komety se dá očekávat celkem slušná návštěva.

Piráti Chomutov: Kostúr – Malec, Krstev, Pulpán, Mrázek, Kučný, Mazanec, Bartejs – Bartečko, Jaroslav Svoboda, Hřebejk – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Račuk, Kämpf, Kaše – Šagát, Charousek, Jíra.

HC Kometa Brno: Čiliak – Žižka, Kuboš, Kempný, Kováčik, Hanzlík, Dujsík – Burian, Jan Hruška, Dočekal – Jakub Svoboda, Holec, Zohorna – Káňa, Němec, Tomáš svoboda – Wasserbauer, Mrázek.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Jelínek, Pešek.
Přeji příjemný den ze severu Čech! Tipsport extraliga se překlopila do svého 16. kola a poprvé v letošní sezóně putuje brněnská Kometa spolu se svým početným fanklubem do SD ARÉNY v Chomutově.

Domácí Piráti Chomutov zatím nehrají příliš povedenou sezónu. Z 15 zápasů dokázali zvítězit zatím pouze třikrát, a to ve druhém kole proti Spartě, v sedmém kole na ledě Vítkovic a dva zápasy nazpět před televizními kamerami přehráli Karlovy Vary. Na předposlední příčce před Litvínovem je drží pouze pět bonusových bodů z prodlužovaných zápasů, z nichž ale Piráti žádný nevyhráli. Jejich výkony mají ovšem mírně vzestupnou tendenci. Páteční zápas proti vedoucí Spartě svěřenci Jiřího Čelanského vůbec neodehráli špatně a výsledek 0:3 je pro ně možná až moc krutý.

Brněnská Kometa se drží na skvělém čtvrtém místě se ziskem 27 bodů za sedm vítězství a vyrovnanou bilanci 2:2 po prodloužení. V posledním zápase proti pražské Slavii se jim vůbec nepodařil vstup do utkání. V první třetině dostali Brňané tři branky a do druhého dějství nahradil smolaře Čiliaka Trvaj. Ve zbytku utkání už sice byla hra vyrovnanější, přesto se ale radovali Pražané po výhře 4:1. Nedělní duel bude také nevšedním pro dvojici chomutovských Tomášů Divíška a Malce, kteří v minulosti působili v Brně. Stejným způsobem bude proti svému bývalému klubu bojovat Petr Polodna v barvách Komety a také trenérské duo Kýhos – Pešout, které se v dřívější době snažilo propasírovat Chomutov do nejvyšší soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.