Dnes jsme viděli defenzivní utkání. V první třetině se prosadil Treille a na další branku si museli diváci počkat až do třetiny třetí, kdy se prosadil Bartečko. Rozhodovat museli nakonec nájezdy, kdy se střelcům nedařilo a jediný gól zaznamenal Jan Rudovský a ukončil tak zápas.
Poslední nájezd nedal Roman Chlouba.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.

JAN RUDOVSKÝ je jediným úspěšným střelcem v nájezdech a rozhodl o vítězství Kladna.
Rudovský je prvním střelcem. Piráti musí dát.
Ani Bomersback nebyl šťastným střelcem.
Zagrapan naznačil sřelu a poté netrefil.
Dnes se střelcům nedaří. Ani Patera nedal.
Strakovi se nepovedla klička a nedal.
Kaberle napodobil a nedává.
Ani Šagát neměl štěstí.
Dragoun také nedává.
Kaše nedal.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nepřineslo rozuzlení, pojedou se nájezdy.
63:49
Piráti mají šanci. Treille (KLA) je vyloučen za nedovolené bránění a dostává i osobní trest 10 minut na nesportovní chování.
63:33
Tenkrát trefil tyč.
63:01
Sikora nahrál naprázdno a pak musel pospíchat do obrany a napravil svou chybu. Úspěšně.
62:29
Lojek pálí mimo.
62:15
Cikánek si připsal sérii dobrých zákroků.
61:28
Treille si poradil s obránci a dostal před Růžičku, jeho zakončení nemělo patřičnou razanci.
60:25
Bartečko si najel před bránu, ale v plné rychlosti minul.
60:01
Třetí třetina byla opět o něco zajímavější. Chomutovu se podařilo vyrovnat díky zásahu Bartečka. Domácí kapitán mohl i rozhodnout, ale neproměnil trestné střílení. Nyní je na řadě prodloužení.
57:54
Bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Chomutova, jede Bartečko.
57:43
Byla odpískána hra vysokou holí a bude se vhazovat před Růžičkou.
56:15
Krstev ještě jednou. nyní obětavě zablokoval puk.
54:55
I Krstev tu zkusil z velké dálky, ale také neúspěšně.
54:24
Sikora to zkusil u dálky. Cikánek lapil lapačkou.
53:26
Souboj Růžičku. Kladenský David se sám před svým jmenovcem Martinem neprosadil
52:24
Ke Kašemu se náhodou dostal odražený puk. Mladý forward již ale nestihl zakončit.
51:57
Treille to zkusil z dálky. Růžička podržel.
50:13
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutovští využívají stálý tlak. L'UBOŠ BARTEČKO využil dobrého postavení a dostal z blízk apuk za brankářova záda. Asistence: David Hruška, Mark Bomersback.
49:25
Hruška měl odkrytou branku, ale puk se mu zamotal mezi nohy.
48:54
48:41
Zagrapan (KLA) taktéž fauloval a i on si půjde sednout na trestnou za nedovolené bránění.
48:20
Hořava ve stoprocentní šanci trefil pouze Růžičku.
47:32
Růžička nyní svými zákroky podržel Piráty, kteří poté vyhazují.
46:54
A Piráti jdou do tří. Malec (CHO) oslabil svůj tým hrubostí.
46:46
Bude opět vylučovat. Krstev (CHO) držel protihráče a odsedí si trest.
46:02
45:21
probíhá souboj o puk v pravém rohu u chomutovské branky.
44:43
Piráti tlačí na pilu, ale chybí jim finální přihrávka.
43:54
Kladno se dostalo do útočné třetiny, ale ke střele již ne.
43:03
Šagát před Cikánkem nebezpečně tečoval kotouč. Těsně mimo.
42:06
Hruška se před Cikánkem uvolnil, ale nahrál pouze do prázdna.
41:14
Kämpf to zkusil mezi přesilu hráčů a neuspěl.
40:26
Piráti se hne do začátku brání a vyhazují.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Druhá třetina již nenabídla moc zajímavý hokej. Brankáři obou týmu se sice nenudili, o zajímavou hru ovšem nouze byla. Diváci se ve druhé třetině nedočkali branky ani na jedné straně.
40:00
39:55
Tenkrát v dobré pozici netrwfil správně puk.
39:30
Chomutovští vyhazují.
39:00
Hraje se poslední minuta třetiny.
38:42
Další vyloučení chomutovských. Lojek (CHO) si taktéž kromě trestu za vysokou hůl odsedí i osobní trest za nesportovní chování.
38:24
Rudovský sice dostal Růžičku z branky, ale při pokusu o objetí již branku netrefil.
37:10
37:09
Piráti se nyní nedohodli a Kubinčákova střela také nedoletěla ani k Cikánkovi.
36:38
Straka z levého kruhu přestřelil.
35:42
Hruška v dobré pozici trefil pouze protihráče.
35:10
Bílek (KLA) je vyloučen za napadení.
34:44
Chomutovští jsou nyní natlačení na Cikánka, ale nepřeje jim štěstí.
34:14
Piráti opět atakují, ale střílí pouze do hrudi kladenského brankáře.
32:55
Kaše zkoušel z blízka překonat Cikánka, ale nepodařilo se.
32:01
Rychlá šance i na druhé straně. Ale i tady si Cikánek vytáhl triumf z rukávu a předvedl skvělý zákrok.
31:26
Kaberle si najel před branku a napálil puk. Růžička si připsal dobrý zákrok.
30:45
Přesilová hra končí, jelikož si na trestnou jde sednout hráč z Chomutova Hřebejk (CHO) za nedovolené bránění. K tomu si odpyká 10 minut za nesportovní chování.
30:19
Hruška si udělal místo mezi kruhy, ale jeho střelu pokryl Cikánek do náruče.
29:36
Piráti jsou natlačeni na kladenskou branku, ale nemohou se prosadit.
29:10
Kladno se nebojí jít v oslabení do útoku. Růžička musí zasahovat.
28:40
Pulpán při blokování střely dostal inkasoval ránu pukem a z ledu mu musejí pomoci spoluhráči.
28:23
Puk drží Kladno.
27:27
Je tu avizovaná přesilovka. Bílek (KLA) si sedne na dvě minuty za držení protihráče a na dvě minuty za podražení. Práti budou hrát dlouhou přesilovku.
27:27
Chomutov dostával výhodu, ale nevyužil ji, nyní se bude vylučovat.
27:15
26:44
Kladno s přehledem vyváží puk.
25:55
Malec zpoza kruhu tvrdě pálí do betonů brankáře.
25:16
Přesilovka i pro Piráty. Za nedovolené bránění je vyloučen Černošek (KLA).
24:59
Hraje se nyní velmi otevřený hokej, hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Úspěšné zákroky si nyní připsali brankáři po obou stranách.
24:00
Další šance domácích, kteří obléhali branku hostů.
22:39
22:30
Chomutovská šance. Pulpán nahrál za sebe, kde byl rozjetý Kubinčák, ale je prudkou střelu vyrazil Cikánek.
21:50
Strnad tvrdě pálí od modré, ale Růžička vyráží.
20:39
Po střetu několika hráčů, který započal Malec se jako dominovou reakci dostal otřes až k chomutovskému gólmanovi. Ten se cítí otřesen, ale bude hrát dál.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
První třetina je za námi. Aktivnější zpočátku byl Chomutov. Tlačil na soupeře a dostával se do šanci. Po pěti minutách ovšem přišla přesilová hra Rytířů a první gól zápasu, který zajímavou fintou trefil Sacha Treille. Od té doby bylo Kladno o hodně aktivnější a především nebezpečnější. Chomutov skoro nestíhal.
18:02
Piráti se před Cikánkem zamotali do vlastních kliček.
17:12
Ta ovšem netrvá dlouze. Bude se hrát 4 na 4 jelikož za podražení je vyloučen i Patera (KLA).
16:35
Další přesilová hra pro Kladno. Sednout si jde Bomersback (CHM) ze sekání.
15:50
Tenkrát to zkoušel zpoza branky. Neúspěšně.
15:26
Ofsajd hostů.
15:08
Piráti jsou neškodní a dělá jim problém dostat puk ze třetiny.
14:49
Icing domácí.
13:40
Rytíři drží útočné pásmo, ale ke střele nepospíchají.
12:58
Chomutovská dvojice Balej a Straka překombinovala akci před Cikánkem a hra se opět dostává k chomutovské brance.
12:14
Další zákrok Cikánka, tentokrát ramenem.
11:31
U Puku jsou nyní Chomutovští. Hruška střílí těsně mimo.
10:05
Rytíři drží puk v útočném pásmu.
09:27
Kubinčák střílí z pravého kruhu. Pouze do lapačky.
08:13
Havel od modré nastřelil pouze Treilla, který mohl uhánět směrem k brance. Chomutovští obránci si s ním však poradili.
06:50
Kladno právě vstřelilo branku!
A Rytíři přesilovou hru využívají. Patera nahodil puk před branku, kde stál volný SACHA TREILLE, který fintou, kdy si puk prostrčil mezi vlastníma nohama, dostal kotouč až do pirátské branky. Asistence: Pavel Patera, Tomáš Kaberle.
06:16
Máme tu přesilovku. Za krosček se posadí Lojek (CHM).
05:40
A šance na druhé straně. Růžička si málem poslal puk za vlastní záda.
05:10
Ani Šagát na Cikánka nevyzrál.
04:28
Tři Piráti ujeli obraně. Pulpánovu střelu vykryl gólman.
03:40
Patera svedl souboj o puk ve středním pásmu. Bartečka přemohl.
02:18
Gólman Růžička si taktéž připsal první zákrok.
01:59
Na tahu jsou nyní Rytíři a obléhají pásmo.
01:08
A brankář Cikánek si již připsal první zákrok.
Piráti vstupují aktivně a hned se usadili v útočném pásmu.
00:01

Piráti Chomutov: Růžička – Malec, Mrázek – Pulpán (A), Lojek – Havel, Krstev – Bartej – Balej, Straka, Hřebejk – Bomersback, Bartečko (C), Hruška (A) – Šagát, Sikora, Chlouba – Kubinčák, Kämpf, Kaše.

Rytíři Kladno: Cikánek – Kaberle, Růžička – Doudera, Černošek – P. Hořava, Jankovič – M. Hořava, Dragoun, Bílek – Kuchler, Patera, Tenkrát – Rudovský, Zagrapan, Treille – Strnad, Lukáč, Havlíček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
Souboj posledního s předposledním týmem tabulky. Právě to je na programu v pátek od 17:30 na ledě chomutovské SD ARÉNY. Piráti se postaví soupeři, s nímž zaznamenali zatím poslední výhru, když ukořistili všechny body v Kladně!

Kladno nezažívá, stejně jako Chomutov, úspěšnou sezonu. Krčí se na předposledním místě tabulky (nutno ovšem uznat, že s luxusním náskokem 17 bodů na poslední Chomutov) s bilancí pouhých devíti výher v osmatřiceti zápasech. V průběhu sezony se nepodívalo na lepší než sedmou pozici a místo zajišťující alespoň předkolo play off drželo naposledy ve třiadvacátém kole – to bylo ještě desáté.

Naposledy za tři body vyhrál Chomutov právě zápas proti Kladnu, který se odehrál na začátku prosince. To Piráti zvítězili těsně 2:1, když obě branky vstřelil David Hruška. Piráti předvedli důslednou hru v obraně, do jejich sítě propadl jediný puk a to v 54. minutě, kdy se trefil kladenský Hořava. Robert Kaše si po zápase pochvaloval, že týmu vyšla taktika: „Šli jsme do zápasu s tím, že nechceme dostat gól a pokusíme se jeden dát. Povedlo se to, nakoplo nás to a na hráčích bylo vidět odhodlání se o výsledek porvat. Velké díky patří gólmanovi Růžičkovi, který nás hodně podržel.“

První vzájemný zápas ale Piráti prohráli – ve 13. kole podlehli Kladnu 1:4 a tehdejší trenér Jiří Čelanský po utkání řekl, že výkon jeho týmu nebyl hodný ani jednoho bodu. Naopak kladenský Jiří Kopecký si pochvaloval, že stavu 1:3 už nechtěli hrát hokej, ale jen bránit výsledek, což se jim nakonec podařilo.