To je z chomutovské SD ARÉNY vše. Děkuji za sledování tohoto vyrovnaného utkání prostřednictvím textového online přenosu a přeji hezký zbytek pátečního večera.
Chomutov v závěru pokoušel štěstí se šesti hráči na hřišti ale nedokázal se prosadit. Naopak těsnou výhru pro Hradec potvrdil gólem do prázdné sítě Rastislav Dej. Zápas je u konce, fanoušci opouštějí stadion a Hradec Králové si odveze zaslouženou výhru, ke které jim musíme sportovně pogratulovat.
Hráči zápasu jsou Knotek (HKM) a Šagát (CHM).
60:00
59:47
Hradec se prodral do útočného pásma a již si udrží svou výhru.
59:26
Piráti již v pěti v útočném pásmu. Zápas je nejspíše rozhodnut.
59:13
Mountfield právě vstřelil branku!
Do prázdné brány neměl problém zakončit RASTISLAV DEJ, který zachytil puk na modré čáře.
58:53
Zakázané uvolnění Hradce.
58:44
Domácí v útočném pásmu a Růžička míří na střídačku! Piráti zkoušejí v šesti!
58:25
Po vhazování se puku ujímají hosté.
58:22
Langhammer byl zasažen a je odvážen spoluhráči na střídačku. Zároveň probíhá oddychový čas Pirátů.
58:03
Zbývají necelé dvě minuty třetiny. Chomutovští si přejí vyrovnání. Dojde-li k němu s edozvíme v následujících minutách.
57:25
Hruška se odhodlal ke střele. Kantor se naopak odhodlal k dalšímu jistému zákroku.
56:50
V přechodu do útoku brání Chomutovu nepřesnosti v přihrávkách.
56:06
I díky nešťastným odrazům puk zůstával ve třetině Pirátů. Ti následně zaútočily a po střele Bomersbacka napodobil Kantor akrobatickým zákrokem legendárního Dominika Haška!
55:15
Sikora vypálil za jízdy z úhlu. S jeho pokuse měl gólman starosti ale nakonec jej zkrotil na své hrudi.
54:52
Hruška udržel útočné pásmo. Gajovský se dostal ke střele a jeho pokus kdosi zblokoval do ochranné sítě.
54:28
Balej se zastavil před pravým kruhem a poslal tvrdou střelu na bránu. Po zákroku vyrážečkou se puk ocitl ve středním pásmu a Piráti se následn dopustili úmyslného ofsajdu. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat v jejich pásmu.
54:01
53:43
Knotek vypálil na Růžičku, který byl ovšem připraven a hra se díky jeho zákroku přerušuje.
53:30
Mikušově střele Růžička odolal a Piríti následně vyhazují.
53:02
Vydarenému utíká kotouč a Piráti se osvobozují.
52:21
Hradec je usazen v pásmu. Frühauf se nadvakrát netrefil.
52:01
Přesilovkové snažení je pryč. Chomutov se bude muset bránit jelikož za krosček bude pykat Šagát (CHM).
51:31
Po střelách Pulpána je pískána vysoká hůl.
51:25
51:05
Lojek tvrdou střelou míří mimo.
50:46
Langhammer na ledě. Krstev pálil do připraveného Kantora.
50:33
Osm vteřin před návratem Langhammera jsou piráti chyceni v ofsajdu.
50:21
Balej napálil puk do ochranné sítě. Piráti ztrácí pásmo.
50:00
Po dobývání Kantorovi brány se daří Hradeckým vyhodit.
49:25
Je tomu opravdu tak. Hříšníkem je Pláňek(HKM), a odsedí si dvě minuty! Piráti mají k dispozici dvojnásobnou přesilovku.
49:25
Nyní probíhá diskuze rozhodčích. Někdo z hradeckých se vyhozením kotouče dopustil zdržováním hry.
49:15
Nahazováním puků cesta nevede. Piráti nyní dvakrát přišli o pásmo nepříliš kvalitní rozehrávkou.
48:32
Langhammer nyní tvrdě bojoval o puk s Bartejsem. Následuje ovšem vyloučení jmenovaného hradeckého útočníka za vysokou hůl.
47:40
Ta končí nahozením za bránu a ztrátou kotouče.
47:34
Po Šagátovo bodyčeku začínají Piráti novou útočnou akci.
47:12
Na druhé straně se natahoval Mertl po puku, jenž projížděl před Růžičkou. Puku se ujali Piráti a dopouštějí se ofsajdu.
46:50
Pulpánův ostrý pojektil zazvučel o mantinel.
46:48
Po střele chomutovského obránce má puk v moci brankář. Po skončení komerční pauzy se bude vhazovat po jeho pravici.
46:15
Kaše se proháčkoval až do mezikruží, ale slabý bekhend se neujal.
45:47
Po Mertlovo střele zvoní tyč!
45:38
Švagrovský se svými kumpány obsazují útočné pásmo.
44:52
Domácí se marně snaží protlačit do útoku. K pokusu o vyrovnání by si potřebovali vytvořit vyloženou šanci, což se jim nedaří.
44:12
Bartejs nyní střílel mimo. Hradec se dostává mimo své obranné pásmo.
43:37
Šagát s Bartečkem zaútočili a druhý jmenovaný vypálil na Kantora, který musel zakročit.
43:11
Pulpán se protlačil až k bráně soupeře kde vystřelil na Kantora. Ten má puk na své hrudi a vhazuje se po jeho levici.
42:18
Na obou stranách se činily brankáři. Škodově střele čelil rozklekem Růžička. Kantor naopak likvidoval Sikorův pokus.
42:06
Po krátkém usazení v pásmu soupeře se puk dostal ze třetiny a Hradečtí se následně dopustili ofsajdu.
41:35
Švihálkova střela se neujala, zneškodnil ji s přehledem Růžička.
40:46
Velký závar u Kantorovi brány! Strakovu střelu a následné dorážky musel maskovaný muž likvidovat s chirurgickou přesností.
40:15
Chomutovští se ujímají puku a konkrétně Bomersback s ním vyčkává v rohu kluziště.
40:01
Týmy jsou nastopeny a připravují se na úvodní buly třetí třetiny.
Třetina mohla z prvu patřit Chomutovu, kdyby domácí využili některé z šancí. Nakonec to byli královehradečtí hokejisté, kdo otevřel skóre během hry čtyř proti čtyřem. Těsné vedení tak zásluhou Tomáše Knotka drží hosté a uidíme, zda si jej udrží i v poslední třetině. Ta začne přibližně v 18:58.
40:00
39:49
Po buly kontrolují puk Hradečtí a vypadá to, že vedení v této třetině ubrání.
39:45
Hradec posílá puk z buly rovnou na další zakázané uvolnění.
39:36
Hradečtí se dopustili zakázaného uvolnění a hra se přesouvá do jejich obranného pásma.
39:16
Bartečko namířil puk jen o pár čísel mimo bránu!
39:00
Poslední minuta třetiny byla právě započata.
38:49
Jeho puk kdosi tečoval a černá guma doplula až ke Kantorovi, který pro jistotu drží puk.
38:23
Šulák je s pukem za vlastní bránou a vyhlíží komu nahrát.
37:18
Pomalé tempo hry se projevuje na fanoušcích, kteří se snaží povzbudit svůj tým. O puk se bojuje v pásmu Chomutova.
36:49
Rousek se ovšem trefil jen do ochranné sítě.
36:27
Hradec začíná ve své třetině. Mikuš posílá dlouhou nahrávku na Rouska.
35:52
Přechod do útočné třetiny se mladíkům v chomutovském dresu nepovedl a nyní složitě bojují o puk ve středu hřiště.
35:36
Nahození puku Kantor raději pokryl lapačkou.
35:15
Po zakázaném uvolnění se vhazuje u Kantora.
35:05
Buly ve středním pásmu se bude opakovat. Oba borci na vhazování udeřili do puku takovou silou, že se snesl až do vyšších pater SD ARÉNY.
33:13
Hradec se osvobozuje a Piráti začínají od nuly.
32:51
Balej hledá možnost ke střelbě či přihrávce.
32:42
Po komerční pauze se začne odpočítavat trest Červeného (HKM), který je vyloučen za hákování.
32:30
Ke střele se dostal Gajovský, bude následovat vyloučení na straně Hradce.
31:42
Nahození se opět snažili vybojovat Bartečko s Bomersbackem, ale neúspěšně. Hradec je nyní u puku.
31:01
Mladíci z chomutovských řad, Kaše s Kämpfem marně bojovali o puk v útočné třetině.
30:59
Balejův pokus končí zásahem Kantora.
30:53
Frühauf vypálil a Růžička puk raději podržel. Komerční přestávka.
30:14
Slabé nahození Červeného projelo kolem tyčky chomutovské brány.
29:05
Rousek teď napřáhl a ze všech sil vypálil! Nutno říci, že nepřesně jelikož se puk ozval na plexisklu.
28:47
Bomersback s Bartečkem nezvládla vybojovat kotouč a Hradec míří do útoku.
27:59
Kaše se pral o kotouč u mantinelu. Spoluhráči jej nepodpořili a puk se přesunuje za bránu Pirátů.
27:22
Oba týmy již v plném počtu a Bartečko se pokoušel zachytit kotouč hned po opuštěný trestné.
26:49
Švagrovský se nepáral se střelou, která zaduněla v brankářovo betonech. Mountfieldu první branka hodně pomohla.
25:52
A je tu první gól zápasu. TOMÁŠ KNOTEK se z mezikruží trefuje bezchybně za záda Martina Růžičky. Asistence: Rastislav Dej.
25:33
Mrázek s Hřebejkem teď zabránily průniku Janka.
25:14
Netrvalo to dlouho a síly na ledě se srovnávají. Za podražení odchází na lavici hanby Tomáš Mertl.
25:09
Po druhé je dnes vyloučen kapitán domácích Bartečko. Dvě minuty si odsedí za vražení na hrazení.
24:38
Pulpán z volného prostoru před modrou čárou vyslal nebezpečně vyhlížející střelu, které se mihla u tyčky hradecké brány.
23:48
Kaše obdržel nahrávku se kterou si nevěděl rady a přenechal puk Kämpfovi. Nyní se o puk svádí opatrný boj u mantinelů.
23:21
Piráti se osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění.
23:03
Mertl se proháčkoval před Růžičku. Zde mu nebylo umožněno vystřelit.
22:35
Švihálek namířil puk mimo zamířený cíl.
22:14
Balej se hnal za vyhozeným pukem. Obránci u něj byli dříve.
21:47
Ofsajd Hradce a následuje vhazování ve středním pásmě.
21:13
Z otočky mohl pálit Hruška. Svůj pokus ovšem doslova a do písmene promáchl.
21:01
Hřebejk se nyní prezentoval střelou. Puk končí v náruči pozorného Kántora.
20:52
Hradec řeší nátlak vyhozením přes všechny čáry.
20:35
Ztracené vypadající puk vybojoval Bomersback a Piráti si prodlužují své působení v pásmu.
20:02
První buly druhy třetiny patří Hradci. Škoda se následně protáhl do útočné třetiny a nebezpečně ohrozil Růžičku. Ten si ovšem s přehledem poradil.
20:01
Na led již nastupují hokejisté Hradce. Na své cestě k ledu jsou i domácí.
Úvodní třetina byla spíše soubojem obran, které zatím na obou stranách fungují perfektně. I přes početní výhody zatím ani jeden tým neměl stoprocentní šanci, která by přímo vyzývala ke skórování. Nyní uvidíme, co přinese dalších dvacet minut a zda se některá ze stran odhodlá k otevření skóre. Další třetina začne přibližne v 18:17.
20:00
19:39
Langhammer poslal ještě jednu střelu na Růžičku.
19:27
Pulpán odzbrojil Rouska a pokusil se založit útok.
19:18
Hosté jsou v plném počtu a domácí se dopustili ofsajdu.
19:01
Poslední minuta první třetiny. Chomutov opět začíná zpoza brány.
18:38
...a další výhoz Hradeckých.
18:11
Pláněk osvobozuje Hradec dlouhým výhozem.
17:29
Bomersbeck našel volného Bartečka! Domácí kapitán poslal puk trestuhodně nad bránu.
17:08
Další vyloučení na straně Hradce. Mikuš si odsedí dvě minuty za faul kolenem.
16:57
Hradec začíná zpoza své brány. Vydarený poté zvádl pro svůj tým vybojovat pásmo poté, co nahodil puk přímo do Růžičky.
16:16
Nyní nevyřešil rozehrávku Šulák a při přechodu do pásma ztratil puk.
15:42
Gajovský se probíjí do útočné třetiny s Hruškou a hledají prostor ke střelbě.
14:47
Chomutov zakládá akci ve středním pásmu. Krstev prověřil Kántorovu vyrážečku.
13:54
Kaše s Kämpfem se řítili do útoku ale jejich počínání bylo zastaveno odebráním kotouče.
13:33
Hradec nebezpečně kombinuje v pásmu Chomutova.
13:20
Oba týmy již v plném počtu. Růžička nyní musel čelit střele Švagrovského a dorážce Knotka. Nyní následuje komerční pauza.
12:58
Akci Pláňka se Škodou zastavuje pozorný Prošek.
12:19
Langhammer nebezpečně dotíral na chomutovského obránce projíždějícího kolem vlastní brány.
11:33
Šagát odstavil útočícího Knotka. Poté se odhodlal k útoku a nebezpečně vystřelil.
11:15
Síly na ledě se srovnají. Bartečko je po strkanici před bránou vyloučen za nedovolené bránění.
11:05
Piráti budou mít k dispozici přesilovou hru. uvidíme zda se dostanou ke střelbě.
11:05
Za podražení odchází Červený (HKM). Následuje komerční přestávka.
10:38
Knotek pálil nad bránu Růžičky.
10:12
Sikorova střela vypadla Kántorovi z lapačky! K dorážce se chomutovská dvacítka nedostala.
09:33
Suja se probíjel za bránu kde byl odstaven obranou. Chomutov vyráží do útočného pásma.
08:51
Bomersback byl po své jízdě s pukem u mantinelu odstaven Vydareným a Hradec zakládá akci.
08:15
Pulpánovu střelu zblokoval Červený. Následně se již Piráti nedostali k zakončení a přišli o pásmo.
07:47
Přesilovka Hradciu nevyšla. uvidíme jak se zatím vyrovnaný zápas bude vyvýjet.
07:33
06:48
Chomutovští nepouštějí Hradec do pásma. Skvěle zatím brání a vyhazují kotouče mimo nebezpečnou zónu.
06:12
Krstev důrazně odstavil hradeckého útočníka. Hradečtí sice pokračovali v kombinaci, ale byli vykázáni s útočného pásma za postavení útočíčího hráče v brankovišti.
05:48
Špatná rozehrávka Hradce končí zakázaným uvolněním. Hra se přesouvá před Kantora.
05:33
Dejova střela byla zblokována. Zároveň se vysoké hole dopustil Bartejs (CHM) a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
04:49
Dej se probíjel dopředu, chomutovští obránci se o něj ovšem příkladně postarali.
04:04
Langhammerovo nahození nikdo z hradeckých hokejistů nevybojoval, hra se přesouvá do středu hřiště.
03:48
Ofsajd Mountfieldu.
03:21
Bomersback hledá své spoluhráče zpoza brány. Byl včas o puk obrán a žádná akce domácích se tedy nekoná.
02:44
Po Krstevovo nahození se odchází střídat.
01:52
Sikora hledal přihrávkou o mantinel spoluhráče. Nikoho nenašel a náladu si zlepšil bodyčekem proti hradeckému obránci.
01:16
Střídání na obou stranách. Do útoku se okamžitě pustil Červený, jeho střelu ovšem pokryl Růžička.
00:28
Přechod do útočného pásma se Pirátům nevydařil. Naopak zahrozil Mertl, který ovšem mířil mimo branku.
Úvodní buly vyhrály domácí a pokouší se o první útočnou akci.
00:01
Minuta ticha je minulostí. Vše je připraveno na začátek utkání.
Nyní přichází na řadu minuta ticha za Karla Guta, bývalého reprezentanta, trenéra a funkcionáře svazu.
Hráči nastupují na led. Hosté jsou již připraveni, čeká se na domácí tým.
Rolbaři již dokončují úpravu ledu a přibližně za čtvrt hodiny by na něj měly vstoupit oba týmy. V hledišti je ještě spousta volných míst. Uvidíme, zda se ve zbývajících minutách naplní.

Piráti Chomutov: Růžička – Pulpán, Krstev, Prošek, Mrázek, Šulák, Bartejs, Lojek – Bomersback, Bartečko, Šagát, Hřebejk, Gajovský, Hruška, Sikora, Straka, Balej, Kubinčák, Kämpf, Kaše, Račuk.

Mountfield HK: Kantor – Vydarený, Jank, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Čáp – Škoda, Mertl, Dej, Červený Knotek, Švagrovský, Rousek, Langhammer, Švihálek, Suja

Rozhodčí: Šindler, Hrubý – Jelínek, Pešek.
Piráti Chomutov jsou ve složitější situaci než soupeř. Z posledních čtrnácti zápasů vybojovali pouhé čtyři body a usadili se na posledním místě extraligové tabulky. Poslední bodový úspěch zaznamenali v prvním letošním zápase proti Zlínu, když po nájezdech brali bod. To ovšem nijak neovlivnilo ztrátu čtrnácti bodů na předposlední Kladno. Neúspěchy přinesli reakci vedení týmu v podobě odvolání trenéra Josefa Turka. Jeho nástupcem na lavičce se stal respektovaný a zkušený trenér Jaroslav Beck, který až doposud úspěšně vedl juniorský tým Pirátů. Premiéra pro něj nebude jednoduchá. V letošním ročníku Piráti nad Mountfieldem získali jediný bod, vsítili jedinou branku a v průběhu obou odehraných zápasů nebyli ani jednou ve vedení. Uvidíme tedy, jak si Chomutovští povedou v pořadí již třetím střetnutí.
Mountfield Hradec Králové se v této chvíli nachází na druhém místě extraligové tabulky. Hráči z východočeského krajského města budou chtít zlomit sérii porážek a pokusí se o bodový zisk proti poslednímu týmu tabulky. Hradci navíc začíná na záda dýchat Plzeň s Kometou. Západočeský celek ztrácí na Mountfield tři body, moravský tým čtyři. Bodový zisk je pro Hradecké podmínkou pro zachování dobré pozice těsně pod vrcholem tabulky. Proti Chomutovu jsou výraznými favority. Při poslední návštěvě SD ARÉNY si odváželi dva body po výhře v prodloužení. V domácím prostředí zvládli Hradečtí udržet čisté konto a čtyřmi góly si připsali snadné vítězství. Zvládnou si tedy poradit s Piráty i na potřetí?
Páteční podvečer bude v mnohých měst napříč republikou ve znamení hokeje. V rámci Tipsport extraligy ledního hokeje se odehraje 37. kolo naší nejvyšší hokejové soutěže. Zde budeme skrze textový online přenos sledovat zápas mezi chomutovskými Piráty a hradeckým Mountfieldem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.