Skončila i třetí třetina, která skončila nerozhodně. Oběma týmům se podařilo přidat po jedné brance a ustanovily tak konečné skóre 5:2 ve prospěch hostujícího týmu. Třinec měl lepší vstup do třetiny, když se po necelých dvou minutách na ledě prosadil Květoň. Za Chomutov pak v závěru při tlaku ještě snižoval Jozef Balej. Piráti ovšem na Třinecké očividně nestačili a zaslouženě tedy prohráli a zůstávají tak na posledním místě tabulky.
Hvězdy utkání: Jaroslav Svoboda (Piráti Chomutov) a Jiří Polanský (HC Oceláři Třinec)
60:00
59:15
Chomutovští ještě napadají třineckou rozehru.
58:14
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutov přidává druhou branku v dnešním zápase. JOZEF BALEJ se prosadil střelou z pravého kruhu. Asistence: Jaroslav Mrázek.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty druhé třetiny.
57:38
Další úspěšný zákrok Hrubce. Tentokrát po střele Divíška.
57:15
Piráti obléhají branku, ale Hrubec zatím zdatně čelí všem střelám.
56:22
Piráti si opět zahrají přesilovou hru. Linhart (TRI) je za podražení vyloučen.
55:55
Rutta opět střílel, ale Hrubec byl opět připraven a vykryl střelu betony.
55:25
Třinečtí se po delší odmlce opět dostávají do útoku. ten je ovšem přerušen pro ofsajd.
54:34
Závar před Hrubce. Ani trojice chomutovských hráčů ovšem puk za jeho záda neprocpala.
53:43
Svoboda střílel z blízka do Hrubce.
53:15
Icing hosté.
53:04
53:03
Bartečko střílel zpoza levého kruhu opět do betonu Hrubce.
52:13
Chomutovská obrana nyní nechala volného Martina Růžičku, který ovšem její zaváhání nepotrestal.
51:34
Puk končí po střele Rutty až v ochranné síti.
51:04
Vylučuje se tentokrát na třinecké straně. Roth (TRI) je potrestán za podražení.
50:30
Kubinčák střílel z levého kruhu. Hrubec vyrazil betonem.
49:48
Adamský se prosmýkl obranou, ale kotouč se mu zamotal mezi nohama.
49:31
48:33
Piráti vyhazují.
47:58
Pokračuje se ve hře a ve třinecké přesilovce. Oceláři obklopili Kostúra.
Lukáš Zíb byl odvezen. Utrpěl úraz na hlavě, ale pravděpodobně bude v pořádku. Hra bude pokračovat po očištění ledové plochy, na které zůstalo trochu krve.
Lukáš Zíb bude nakonec odvezen na nosítkách. Hra bude za chvíli pokračovat.
Dnešní utkání sleduje 2048 diváků.
47:44
Na ledě zůstal jeden z třineckých hráčů. Hra je přerušena.
47:31
Další vyloučení na straně domácích. Mrázek (CHM) je potrestán za krosček.
47:29
Bonkovi nahození nakonec skončilo až u Kostúra, který jej vyrazil betonem.
46:30
Rychlá protiakce Ocelářů a pohotový zákrok Kostúra.
46:12
Bartečko v mezikruží. Jeho střelu vypíchl Hrubec betony.
45:57
Matušova střela těsně minula banku jiného Matúše, a to Kostúra.
45:06
Angel Krstev si vyskočil na modré lajně pro puk a vystřelil. Hrubec kryje ve své hrudi.
44:19
Jozef Balej sice vystřelil, ale jeho střela z levého kruhu neměla ani pořádnou razanci ani přesnost.
43:30
Oceláři kombinují v chomutovském pásmu. Ke střele se nedostali.
41:58
Třinec právě vstřelil branku!
Třinečtí vstupují úspěšně. A branka opět padá po podobné akci, jako bylo dneska již několikrát viděno. DAVID KVĚTOŇ zpracoval přihrávku v pravém kruhu a rychlou střelou prostřelil Kostúra. Asistence: Jiří Polanský, Martin Adamský.
41:18
Hra se nyní lehce přelévá ze strany na stranu.
40:22
Krstev střílel po buly od modré. Lapačka Hrubce byla v pozoru.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:05.
Druhá třetina je za námi a opět se bylo na co dívat. Třinečtí přidali opět po dvou brankách. V pětadvacáté minutě byl šťastným střelcem Jakub Orsava. O pět minut později se podruhé v zápase strefil Martin Růžička. Jeho druhá branka vypadal téměř stejně jako branka první. Chomutov se ke konci třetiny zvedl a i Piráti se tak mohli radovat ze vstřelené branky. V sedmatřicáté minutě se prosadil Jaroslav Svoboda. Do další třetiny se tak můžeme ještě těšit na zajímavý souboj.
40:00
39:28
Rutta nyní dvakrát ve velké šanci. Nejprve jeho střelu z poza pravého kruhu vyrazil Hrubec betonem. Chvilku poté mohl opět změnit skóre,ale druhá střela byla vyražena.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:22
Další povedená akce Pirátů. Šagát objel branku a poslal před branku puk. Jeho přihrávka ovšem nenašla správného adresáta.
36:49
A nyní se už Chomutovští probudili. JAROSLAV SVOBODA střelou z levého kruhu otevírá účet chomutovských střelců. Trefil se přesně do rohu branky. Hrubec neměl šanci. Asistence: Luboš Bartečko.
36:22
Bartečkova střela rozezněla tyč třinecké branky. Takhle blízko branky chomutovští dnes ještě nebyli.
35:54
Oceláři obklopili chomutovskou branku.
35:06
34:32
A chomutovský brankář si připisuje další úspěšný zákrok.
34:06
Zagrapan nebezpečně tečoval puk jen těsně vedle Kostúrovy branky.
33:38
Pirátům se daří vyhodit puk z pásma.
33:16
Chomutovští šli do útoku, ale zastavil je odpískaný ofsajd.
33:06
Bude se opět vylučovat. Na trestnou lavici se posadí Marek Sikora (CHM) za sekání.
32:42
Třinečtí stále drží útočné pásmo. Na gólmana Kostúra však zatím nevystřelili.
31:53
Třinec rychle přesunul hru z obranného pásma do útočného.
31:33
31:17
Kučný střílel od modré. Jeho střelu tečoval některý z hráčů a Hrubec měl tedy menší potíže se zpracováním.
29:44
Třinec nepolevuje a přidává další branku. MARTIN RŮŽIČKA dal gól s podobné akci jako při své první brance. Dostal kolmou přihrávku a z první puk napálil pod víko branky. Asistence: Zagrapan Marek, Radek Bonk.
29:20
Třinečtí drží útočné pásmo.
28:54
Kučný (CHM) si jde sednout za hákování.
28:54
Orsava jel sám na bránu, ale byl faulován. Jelikož ovšem stihnul zakončit, nájezd se nepojede.
28:30
Bartečko střílel od modré, ale do jeho střely se ukázkově položil Rákos.
27:24
Piráti mají problém dostat se přes střední pásmo. Třinečtí brání opravdu zodpovědně.
26:19
Rákos na prvé straně zkoušel překvapit Kostúra bekhendem. Neúspěšně.
25:34
Martin Růžička si najížděl po pravé straně až ke Kostúrovi a vystřelil. Ten nejprve lapil do hrudi, ale poté mu puk vypadl a dlouho ležel před odkrytou brankou. Chomutovští obránci však nakonec pohromu zažehnali.
24:15
JAKUB ORSAVA si pohrál s chomutovskou obranou. Jeho střílená nahrávka nakonec skončila díky teči jednoho z chomutovských obránců za zády gólmana Kostúra. Asistence: Jiří Polanský, Vladimír Roth.
24:03
Polanský rozezněl chomutovskou tyč.
23:20
Bonk s Růžičkou už už šli do brejku, ale Bonkovi byl kotouč vypíchnut jedním z chomutovských obránců.
23:00
Kaše střílel z levého kruhu. Jeho střelu zachytil Hrubec lapačkou.
21:59
O něco podobného se na druhé straně pokoušel Sikora, ale jeho akce byla ukončena ihned po vjezdu do třetiny.
21:20
Jakub Orsava se nyní prosmýkl obranou až do útočného pásma. Na poslední chvíli byl od puku odstaven.
20:29
Třetina začala náporem Pirátů. Zatím ostřelují brankáře Hrubce.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:11.
První třetina přinesla akční hokej a především dvoubrankové vedené hostů z Třince. Ti měli snový začátek utkání, když se již ve druhé minutě prosadil obávaný kanonýr Martin Růžička. O necelé tři minuty později ho napodobil jeho spoluhráč Jiří Polanský, který spolu s Jakubem Orsavou skvěle využil přečíslení hráčů na ledě. Po zbytek třetiny již hra probíhala v mírnějším tempu a žádné další branky nepadly.
20:00
19:45
Svobodova střela měla až příliš velkou razanci a skončila na zádním plexiskle.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:49
U puku opět hosté. Rákos střílel mimo chomutovskou branku.
17:52
Svoboda a Divíšek se nyní úplně nedohodli a před třineckou brankou si vlezli do cesty.
17:17
Z levého kruhu střílel Martin Růžička. Kostúr se na poslední chvíli přemístil a puk vytěsnil.
16:27
Domácí hrají v oslabení velmi aktivně. Šulák střílel, ale Hrubec byl opět připraven.
15:59
15:56
Ruttovu střelu od modré zablokovala schrumáž třineckých obránců.
15:18
Bude se hrát čtyři na čtyři. Na trestnou lavici je poslán Divíšek (CHM) za držení hole.
14:50
Svoboda z dorážky neprostřelil Hrubce. jeho betony byly připraveny.
13:59
Hrabal (TRI) je vyloučen za hákování.
13:59
Hruška se nyní přímo před Hrubcem neprosadil. Hrála se ovšem výhoda, takže se bude vylučovat.
12:51
Chomutovská obrana nezachytila puk. Před dotírajícím soupeřem, musel puk zastavit Kostúr až v pravém kruhu.
12:20
Sikora ještě jednou. Nyní se prezentoval střelou. Hrubec stále s čistým štítem.
11:54
Sikora se dostal až před třineckého gólmana, ale byl od puku odstrčen.
11:16
Rakos zblízka střílel. Kostúr vyrazil betonem.
10:55
Úspěšný zákrok si nyní po střele Foltýna připsal i Kostúr.
10:30
Mrázek se odhodlal ke střele. Ta se stala snadným soustem brankáře Hrubce.
09:52
Balej se dostal k odraženému puku, ale ani z blízka nedokázal propasírovat kotouč za Hrubcova záda.
09:00
tentokrát se Piráti usadili v útočném pásmu ne delší časový úsek. Ke střele se ovšem nedostali.
08:10
Ani další pobyt Chomutova v útočném pásmu neměl dlouhého trvání.
07:33
Šulák na poslední chvíli vypíchl puk před dotírajícím Polanským.
06:43
Oceláři obsadili útočné pásmo. Z několika střel ovšem netrefili branku.
06:10
Sikora střílí z pravého kruhu. Jeho střela je zblokována.
05:36
Chomutovští se dostali do útočné třetiny, ale Třinečtí ji zatím zdatně brání.
04:21
Chomutovu ujeli dva hráči. Jakub Orsava podržel puk a přihrál volnému JIŘÍMU POLANSKÉMU, který neměl se zakončením problém. Asistence: Jakub Orsava.
03:47
Svoboda střílel na Hrubce. Ten byl připraven.
01:53
Gól byl uznán. Třinečtí využívají přesilovou hru. MARTIN RŮŽIČKA si najel zleva před chomutovskou branku. Dostal se k odražené střele a z první zavěsil puk pod víko chomutovské branky. Rána měla takovou razanci, že kotouč okamžitě vyletěl z branky a muselo rozhodovat video. Asistence: Marek Zagrapan, Radek Bonk.
Třinečtí se radují z branky, ale rozhodčí jde volat videorozhodčí.
01:43
Roth vystřelil od modré. Kostúr lapil lapačkou.
01:10
Šagát se i v oslabení dostal ke střele. Hrubec měl připravené betony.
00:46
A hned tu také máme první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici si sedne Jaroslav Svoboda (CHM) za hákování.
00:12
Hra se hne do počátku přesunula do chomutovského obranného pásma.
00:01

Piráti Chomutov: Kostúr – Malec, Krstev, Rutta, Mrázek, Šulák, Kučný, Bartejs – Hřebejk, Divíšek, Svoboda – Hruška, Bartečko, Kubinčák – Balej, Sikora, Šagát – Kaše, Kämpf, Račuk

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Zíb, Foltýn – Zagrapan, Bonk, Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Varaďa, Peterek, Květoň – Rufer, Rákos, Matuš

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bláha, Kostka.
Poslední vzájemné utkání:První vzájemný zápas v letošní sezóně byl velice divoký. První třetina byla sice bez branek, ve druhé části se ale Piráti zásluhou Divíška a Svobody rychle dostali do vedení od dva góly. V polovině utkání ale začali úřadovat domácí, konkrétně Jiří Polanský. Ten srovnal dvěma góly ve 31., respektive 34. minutě. Okamžité ho následoval další brankou Radek Bonk a Polanský pak završil hattrick, čímž poslal Oceláře do vedení 4:2. V závěru druhé dvacetiminutovky ještě snížil druhým gólem Divíšek.

Na začátku závěrečného dějství zvýšil na 5:3 Krejčí. Pět minut před koncem zdramatizoval utkání snížením na rozdíl jediné branky David Hruška, ale závěrečná power-play přinesla už jen pojistku v podobě gólu Martina Adamského do prázdné brány. Trefa obránce Daniela Krejčího se tedy ukázala být vítěznou.
Piráti Chomutov: Krušnohorci stále ne a ne najít formu. Piráti potřebovali v součtu více než tři zápasy, aby se dokázali gólově prosadit. Po dlouhém půstu dokázal Chomutov vzkřísit Jaroslav Mrázek, ale v 60. minutě derby s Litvínovem už na obrat nezbyl čas.
Oceláři Třinec: Ocelářům se úplně nepovedl především začátek soutěže, kdy jim ambice na dobrý start pokazila čtveřice porážek z prvních šesti zápasů. Největším strašákem je prohra 3:8 se Spartou z šestého kola, ale právě toto utkání svěřence trenérského dua Marek – Kalous nakoplo.

Po této hanebné porážce totiž následovala série pěti vítězství, kterou zastavila až Kometa Brno. V posledních dvou zápasech si Oceláři připsali dva cenné skalpy, když porazili oba loňské finalisty. Mistrovské Plzni dokonce nedovolili dát ani jednu branku.
Českou hokejovou reprezentaci čeká v příštím týdnu trojice utkání na turnaji Karjala v rámci Euro hockey tour a pro Tipsport extraligu to tak logicky znamená přestávku. V 18. kole hostí Piráti na ledě SD ARÉNY nejvzdálenějšího soupeře – Oceláře Třinec. Po zápase už je čeká dlouho očekávaná přestávka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.