Loučím se s Vámi z KV Areny. Kometa Brno si odváží dva body a myslím, že po bojovnosti v závěru utkání i právem. Domácí nevyžili řadu šancí, které mohli zužitkovat v brankové vedení nebo navýšení vedení a to se nestalo. Brno si náhle vynutilo přesilovou hru do prodloužení a početní výhody využilo. Pro dnešek je to vše a těším se na Vás u dalšího onlajnu.
60:54
Kometa právě vstřelila branku!
TOMÁŠ ŽIŽKA rozhoduje o dnešním vítězi. Dvakrát si narazil na modré s Tomášem Svobodou a když se objevila skulina, využil ji a nekompromisně propálil bezradného Závorku. Asistence: Tomáš Svoboda.
60:40
Po Brendlově střele přichází na řadu vhazování před Závorkou.
60:01
Následuje prodloužení, protože řádná hrací doba nerozhodla o vítězi. Je tak jasné, že se body budou dělit, teď už jen záleží na tom, komu připadnou body dva a kdo se dnes spokojí pouze s bodem jedním.
60:00
59:50
Hosté hrají v plném počtu.
59:41
Petr Kuboš (KOM) dostává osobní 10 minutový trest – nesportovní chování.
59:41
Vyloučen je i hráč Energie a sice Dlouhý (KVA) – za hákování.
58:46
Domácí neudrželi na modré pásmo.
58:04
Pohl to vyřešil individuálně, ale narazil, protože kotouč trefil do jednoho z brněnských hráčů, který kotouč vyhazuje.
57:49
Domácí si vzali oddechový čas.
57:49
Vyloučeným je Němec (KOM) a sice za nedovolené bránění.
57:33
Hosté mají výhodu o hráče více na ledě, bude následovat vyloučení.
56:28
Na jedné straně Závorka s provazem zastavil šanci Svobody a na druhé straně právě Svoboda, který se snažil dostat kotouč za jakoukoli cenu právě za záda domácího brankáře. To se samozřejmě nelíbilo domácím obráncům a málem vznikla další mela.
56:24
Kotouč mimo hru. Bude se rozehrávat před Závorkou.
56:15
Puk se vždycky dostane do útočného pásma hostí a následně je poslán po souboji u mantinelu do středního pásma. Kometa tak zakládá jeden neúspěšný útok za druhým.
55:08
Závorka teď "chytil" kotouč způsobem, že se klouzal přesně vedle brankové čáry. Naštěstí pro Závorku si toho všiml domácí bek, který kotouč z brankoviště poslal pryč.
54:22
Domácí hrají v plném počtu.
54:09
Přesto se daří dostat energetikům k puku a vyhodit ho.
53:41
Domácí hrají defakto ve dvou, protože další dva hráči z čtyřčlenné formace na oslabení schytali rány a kulhají.
53:18
Kometa operuje v útočném pásmu a kombinuje.
52:22
Celkem nešťastně se teď provinil podražením domácí Micka (KVA). To znamená další dvě minuty oslabení pro domácí. Rozhodčí nakonec vynesl provinění se vysokou holí.
51:39
Závorka je teď ostřelován jak u Bastily. Připisuje si další úspěšný zákrok a opět se bude vhazovat.
Dnešní utkání sleduje 3326 diváků.
51:28
Střelu Hanzlíka Závorka vyrazil do rohu.
51:15
Hra je opět přerušena. Zakázané uvolnění domácích.
51:06
Po dorážce brněnského útočníka se to uchýlilo k mele v brankovišti domácích.
50:37
Závorka byl střelen do masky a rozhodčí okamžitě přerušil hru, protože vypadal domácí brankář otřeseně. Dokonce si srazil kotouč do sítě. Tento gól ale platit nebude, protože už dávno byla přerušená hra.
49:35
Ze samotného úniku dokázala už kompletní Kometa založit kombinaci, ze které vznikla skrumáž a z té i branka znamenající vyrovnání. Tu vstřelil JAN HRUŠKA! Asistence: Pavel Brendl, Michal Kempný.
49:12
Gulaši na modré ztratil puk a tak musel hákovat, protože se brněnský útočník hnal do brejku. Zřejmě se bude vylučovat.
48:15
Domácí se dlouho v útočné třetině nezdrželi, kotouč přebírá jeden z hráčů Komety a posílá ho do bezpečného místa na druhé straně hřiště.
47:25
Kovačik (KOM) oslabí na dvě minuty svoje mužstvo. Provinil se vysokou holí.
47:24
Kytnár se snažil ukličkovat obranu hostů, ale byl zastaven a to faulem. Bude se opět vylučovat.
46:07
Balán jel na branku a na druhé straně mu sekundoval Zaťovič, který ale konečnou přihrávku nedostal. Tu zblokoval domácí bek na poslední chvíli!
45:08
A opět jak kdyby se píchlo do vosího hnízda. Hráči Brna jsou aktivnější, důraznější a celkově se snaží kotouč více udržet. Přidávají také na důrazu v osobních soubojích.
44:16
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Domácí se dostali opět do vedení! To vše díky MICHALOVI GULAŠIMU, který tvrdou ránou od modré překonává Čiliaka! Asistence: Marek Hovorka.
44:03
Domácí beci si teď moc nerozuměli s brankářem Závorkou, který šel zpracovat kotouč za branku.
43:44
Zakázané uvolnění Brna znamená vhazování po levici Čiliaka.
43:24
Koblasa poslal kotouč na Micku, který vypálil mimo.
42:32
Zucker zavážel kotouč a už si chystal svojí pověstnou "zasekávačku," ale kotouč mu byl vypíchnut.
41:42
Kometa vyrovnává! Po chybě jednoho z domácích hráčů, kterému se nepodařilo vyhodit kotouč podél mantinelu přes VILÉMA BURIANA, který následně kotouč zavezl do mezikruží a odtud prostřelil domácího Závorku.
41:09
Schuser poslal střelu jak hrom z hranice modré. Čiliak zkoušel kotouč vytěsnit vyrážečkou, ale na střelu si nesáhl. To znamená vhazování ve středním pásmu, protože kotouč skončil v ochranné síti.
40:57
Po buly se hnali do útoku domácí. Pohl ale kotouč nezastihl a tak to zkusili hosté, kteří ale také ztratili kotouč. Rozehrávají opět domácí.
40:01
Do druhé třetiny půjdou domácí s jednobrankovým vedením, o které se zapříčinila první formace energetiků. Brněnští přidali po inkasované brance na tvrdosti a šlo vidět, že se nechtějí s inkasovaným gólem smířit. Domácí však tvrdost oplácejí a to znamená spíše vyloučení na obou stranách a časté přerušení hry. Co se týče krásných hokejových šancí, těch bylo za dnešní večer k vidění málo, a tak diváci mohou spíše vidět pokusy od modré na obou stranách, které ale často nemají požadovanou přesnost a když už mají, tak je Čiliak nebo Závorka zlikvidují.
40:00
39:45
Domácí to ale brněnským zarazili a naopak si málem vytvořili sami šanci.
39:25
Kometa má kotouč a možná se pokusí ještě o založení rychlého útoku.
38:47
Kempného střelu hasí Závorka. Puk má někde ve své výstroji.
38:25
Kempný přijal přihrávku od Brendla, ale kotouč netrefil ideálně a tak ze střely, kterou plánoval, sešlo.
37:42
Domácí jsou důrazní a to znamená větší tvrdost nejen v soubojích. Hra je po neúspěšné střele přerušena a bude se opět vhazovat.
37:25
Na řadě je další vyloučení. Rýgl (KVA) – hákování.
36:20
Brněnští dobře napadají a to znamená problémy s rozehrávkou na straně domácích.
35:38
Nosek si udělal výlet od modré až do prostoru mezikruží. Chystal se vystřelil, ale v momentě, kdy si kotouč rovnal, o něj přišel ve skrumáži hráčů.
35:29
Střelu Hanzlíka, vyslanou od modré, chytá s přehledem Závorka.
34:25
Hruška trestné střílení neproměnil!
34:25
Hruška během střídání formací na obou stranách dostal zpoza své branky nahrávku na modrou. Ujel obráncům o dva kroky a když už se dostával do zakončení, tak byl zatažen jedním z obránců.
34:25
Bude následovat trestné střílení!
33:33
Kovačik vystřelil od modré po vyhrané buly, kdy se k němu dostal kotouč. Trefil jednoho ze svých spoluhráčů a tak ani tento pokus nebude tím úspěšným.
33:15
Parádním obranným zákrokem se teď blýskl Drtina, který dokázal kotouč získat takřka v leže.
32:27
Zaťovič po buly dostal přihrávku a mířil do úniku. Obránci Komety však byli rychlejší a těsně za modrou ho o puk připravili.
32:20
Střelu z mezikruží, kterou vyslal Němec, chytá Závorka do lapačky.
31:44
Hruška se řítil na branku. O puk ale přišel v konečné fázi, kdy se chystal vystřelit.
31:21
Puk je opět v ochranné síti a to znamená vhazování před Tomášem Závorkou, protože byla střela tečována.
30:52
Pohl teď ztratil kotouč, ale zároveň ho dokázal ihned vybojovat zpět a posílá ho do útočného pásma, kde se puku zmocňují hráči Brna.
30:33
29:34
Po nepřesné přihrávce se dostal kotouč k jednomu z beků hostí, který kotouč vyhazuje na druhý konec kluziště.
28:46
Kombinace elitní formace domácích přináší první branku večera. Na vzdálené tyči se dostal k dorážce MARTIN ZAŤOVIČ, který láme po střele nad bezmocného Čiliaka skóre dnešního utkání a to ve prospěch domácího týmu. Asistence: Marek Hovorka, Radim Bičánek.
28:32
Kometa bude hrát minut ve třech. Odpykat si trest odchází právě Burian (KOM) – vysoká hůl.
28:29
Burian v oslabení zkoušel něco vymyslet, avšak neúspěšně.
28:00
Na ledě sehrává přesilovou hru elitní formace domácích vedená Zaťovičem. Z kombinace vzešla střela z mezikruží, která končí v ochranné síti.
27:40
Další vyloučení. Hosté jdou do oslabení. Čermák (KOM) – za držení hole.
27:07
Dlouhý zkoušel překonat Čiliaka z dorážky, když se k němu dostal kotouč, také neúspěšně.
26:49
Vlach se dokázal prokličkovat středním pásmem. Už to vypadalo, že se možná dostane do slibné pozice, ze které by mohl zkusit skórovat, ale kotouč mu sjel z čepele a nakonec ho chytá Čiliak, který přerušuje hru.
26:23
Kempný vypustil tvrdou střelu od modré, kterou likviduje Závorka.
25:37
Kotouč mají v držení pořád domácí. Ti rozehrávají další útok.
25:02
24:19
Zaťovič netrefil před brankou kotouč. Puk se ale dostal k Pohlovi, který pokračuje v kombinaci.
23:50
Hostům se podařilo vyhodit kotouč na druhou stranu kluziště. Energie se pokusí nově kombinovat.
23:24
Střela Dlouhého z levého kruhu končí v ochranné síti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
23:01
Za podražení pyká dvě minuty Koreis (KOM).
23:01
Zaťovič si to namířil směrem k brance a jeho kličku zastavilo až podražení.
22:51
Bude se vylučovat.
22:00
Obě mužstva jsou kompletní.
21:19
Oťukávaná u mantinelu a žádná kombinace a když už to vypadalo, že Energie založí útok v útočné třetině, tak ji zastavil ofsajd.
20:35
Čiliak si připisuje hned v úvodu druhé třetiny zákrok. Střelu vyrazil svými betony.
20:01
Od samotného hokeje čekali diváci nejen v KV Areně asi více. Na obou stranách byly k vidění některé šance, avšak žádná z nich nenabídla brankové představení. Na hře samotné pak nepřidala ani vyloučení a častá přerušení hry. Do druhé třetiny tak můžeme doufat, že nahoru půjde nejen tempo hry, ale že se dostaví i kýžené branky, na které netrpělivě čekají jak fanoušci Energie, tak fanoušci brněnské Komety, kterých přijelo do Karlových Varů nemálo.
Za hosty bude pykat zmíněný Koreis (KOM), 2 minuty – držení hole.
Dodatečné tresty: Za domácí jde na trestnou lavici Vachovec (KVA) – 2 minuty, krosček.
20:00
19:59
Koreis se pustil do Vachovce, který si to nenechal líbit. Rozhodčí ale k celé situaci přijel poměrně pozdě, tak se necháme překvapit, jak tuto roztržku vyhodnotí.
19:35
Koreis vystřelil a trefil vyrážečku domácího brankáře, který střelu těsní mimo ohrožení branky.
19:01
Do konce první třetiny zbývá poslední minuta necelá, ale nikdo z obou celků se nikam nehrne.
17:46
Po rotaci domácích v útočné třetině se ke kotouči v mezikruží dostal Balán, který se pokusil překvapit Čiliaka z otočky. Neuspěl.
17:17
Dlouhý se prokličkoval až do levého kruhu a odtud vystřelil. Jeho střela končí v ochranné síti.
16:39
Hra je opět přerušena a nezapříčinil se o to zákrok Závorky po střele, ale postavení útočícího hráče v brankovišti.
16:34
16:11
Kometa kombinuje, ale zatím nikdo v modrých dresech nevystřelil.
15:39
Když už to vypadalo, že se Kometa po získání puku dostane do kombinace v útočné třetině, tak se hráči brněnského týmu vystavili do ofsajdu.
15:10
Domácí mají kotouč ve své moci a šetří čas.
14:34
Další vyloučení na straně domácích. Do oslabení půjdou energetici kvůli Kytnárovi (KVA), který měl sekat.
13:56
Závorka si připisuje další zákrok a to po zákroku levým betonem.
13:40
Balán se řítil až do brankoviště, kde to "zboural" a zboural vše, co mu přišlo do cesty. Chvíli to i vypadalo, že je možná kotouč poblíž brankové čáry, každopádně hra už byla dávno přerušena, kvůli posunuté brance.
12:25
12:16
Koreisovo střelu chytá Závorka do své lapačky.
11:43
Po sólo akci v útočné třetině, kterou se prezentoval mladý Vachovec, jsou hosté opět na puku a tvoří v útočné třetině.
10:29
Kempný střílel od modré a chvíli po něm i Čermák. Oba mířili mimo.
10:25
Vyloučení na straně domácích. Rýgl (KVA) oslabí na dvě minuty své mužstvo kvůli podražení.
09:55
Domácí se dostali sice do pásma, ale opět to jsou hráči Komety, kteří mají kotouč ve své moci.
09:27
Svoboda si dvakrát vystřelil na Závorku a dvakrát ho nepřekonal. Domácí brankář však pokaždé kotouč pouze vyrazil. Hra je nakonec přerušena, protože se zdá, že to schytal Gulaši, který odchází naštěstí z ledu po svých bez pomoci.
09:04
Domácí jsou v plném počtu, avšak stále pod tlakem.
08:19
Kotouč v podobě přihrávky mířil až k samotnému Závorkovi, který ho raději chytá a předává rozhodčímu, který ho opět uvede do hry.
08:05
Domácím se podařilo také vyhodit kotouč pryč z obranné třetiny.
07:50
Čermákovo pokus z mezikruží byl tečován mimo.
07:03
To může využít Kometa ke svému "nastartování," protože mi zatím tým z Brna přijde takový "ospalý.." Uvidíme, co s tím udělá početní výhoda.
07:03
Vyloučení na straně domácích. Za držení si odpyká menší dvouminutový trest Dresler (KVA).
06:46
Kempný vystřelil od modré, ale trefil pouze svého spoluhráče. Kometa dál drží pásmo.
05:55
05:25
Zaťovičova formace si vytvořila šanci, ze které vyšla střela.. ale kotouč opět míří na druhou stranu kluziště. Kometa brání opravdu dobře.
04:36
Hosté jsou důrazní v oslabení a díky tomu se jim podařilo již třikrát vyhodit kotouč pryč z obranné třetiny.
03:55
Vyloučen je hráč brněnské Komety Němec (KOM), za hákování.
03:55
Bičánkova střela od modré způsobila skrumáž, která ústí ve vyloučení.
03:42
Balán si našel osamocený kotouč na modré a namířil si to přímo na branku! Jeho konečnou střelu chytá Čiliak svým celým tělem.
03:25
Po dlouhé době mají na svých holích kotouč hráči z Brna a chystají se založit útok.
02:30
Vachovec hledal před brankou Micku, který však přihrávku netrefil! V KV Areně to zašumělo.
01:05
Kytnár dostal nahrávku před branku, kde byl úplně osamocen a svojí parádičkou, kdy mezi nohy kotouč tečoval do branky, málem překvapil Čiliaka, který však jeho pokus zlikvidoval.
00:28
Na modré přebral kotouč Pohl, který se vydal směr Čiliak. Věděl, že asi náskok před obránci nebere a tak vypustil střelu přímo na branku. Tu brankář Komety chytá a bude se rozehrávat.
00:05
Úvodní buly vyhrála Kometa a ihned se žene do útoku.
00:01
Za necelou minutu bude vhozena úvodní buly.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Rýgl, Drtina J., Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Hruška, Zucker – Koblasa, Vachovec, Micka – Tomeček.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák, Brendl – Káňa J., Němec, Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Křivohlávek, Zohorna, Jenyš.

Rozhodčí: Šindler, Hodek – Brejcha, Suchánek..
A jak vypadaly vzájemné duely těchto celků?

HC Kometa Brno 7:0 HC Energie Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary nemají z posledních utkání docela příznivé bodové ohodnocení. Když se fanoušek hokeje podívá na poslední zápasy lázeňského týmu, praští ho do očí nestabilní výsledky podpořeny nestabilními výkony. Tři body doma s Třincem, prohra v Litvínově, prohra na Kladně a jasná výhra doma s Pardubicemi vysoko 6:2. Energie hraje dobře jenom doma a možná to dnes může slibovat hezký hokej ze strany energetiků. K tomu by měla pomoci i rošáda s pražskou Slavií, kam se vrací z Karlových Varů Doležal a místo něj přijde pomoci týmu u dna tabulky důrazný Micka. Domácím by kromě Micky měla pomoci k dobrému výkonu i atmosféra. V Karlových Varech je soupeř jako právě brněnská Kometa brán za atraktivního soupeře a to by mohlo znamenat i vyšší návštěvnost.
HC Kometa Brno je čerstvě po oslavách, které gradovaly při příležitosti již 60. sezóny tohoto tradičního hokejového týmu. Při příležitosti samotných oslav zavítal do brněnského svatostánku tým z Kladna. Brněnští měli motivaci vyhrát nejen z důvodu oslav, ale také z důvodu řady proher, které Kometa utržila v uplynulých třech kolech. Výhrou 4:0 nad Kladnem bodovala Kometa po dlouhé pauze. Konkrétně si pak nepřivezla body z Prahy proti Spartě, z Třince a ani doma v dramatickém utkání nedokázala vytěžit bod proti Litvínovu. O to jasnější signály jdou právě z Brna, že do Karlových Varů jede Kometa navázat na poslední domácí výhru.
Dovolte mi, abych vás přivítal u dalšího extraligového klání. Opět bude domácím celkem karlovarská HC Energie, která v mutlifunkční KV Areně přivítá tým až ze samotného centra Moravy, a to HC Kometu Brno!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.