Ve třetí části branka také nepadla. Chomutov si sice příležitosti vytvořil, ale všechny pochytal dnes velice pozorný Tomáš Závorka. I přesto, že David Zucker netrefil v posledních vteřinách prázdnou brankovou konstrukci, jeho tým dnes bere tři body. Situace těchto dvou mužstev se ale po dnešku nezmění, Energie dál bude na postupovou hranici ztrácet. Chomutov je jasně poslední. Ode mne je to pro dnešek vše, zase někdy na počtenou u dalších sportovních utkání.
58:30
Utkání se tedy bude dohrávat v rozdílném počtu hráčů na ledě.
57:36
Jan Novák (CHM) je vyloučen za sekání.
57:36
Tak tohle byla opravdu veliká příležitost ! Martin Zaťovič se dostal do samostatného úniku, jeho pokus ale chytil Růžička! Náledná dorážka Balána byla chycena obráncem Janem Novákem!
57:09
Petr Pohl mohl jít sám na bránu, ve vyložené příležitosti byl ale faulován. Rozhodčí ale nepíská.
56:23
Chomutov se dál drží ve třetině.
55:27
Piráti jsou ale dále natlačeni ve svém útočném pásmu. Rozhodčí odpískává zakázané uvolnění, takže energetici nemohou střídat.
54:27
Pulpánova střela, David Zucker se obětavě položil do střely a zablokoval ji.
Dnešní utkání sleduje 2564 diváků.
53:42
Šest minut a osmnáct sekund mají Piráti na to, aby vyměnili střelný prach a pokusili se vyrovnat.
52:58
Zaťovič také na ledě, oba týmy jsou kompletní.
52:18
52:04
Kotouč drží domácí, fanoušci, ač jich dne není mnoho, svůj tým ženou kupředu.
51:13
Hraje se čtyři na čtyři.
50:58
Martin Zaťovič (KVA) ale sám ukončuje přesilovou hru svého týmu, dostává dvě minuty za napadení.
50:48
Tohle pro hosty není dobré, pár minut před koncem se nechat za takovéhoto stavu vyloučit.
50:18
Bývalý hráč Karlových Varů David Hruška (CHM) fauloval Marka Hovorku a jde si sednout.
49:08
49:00
Zaťovič prohodil hostující obranu a dlouho dobu držel puk. O ten nakonec přišel, ale jeho práce ušetřila mnoho cenných sekund.
48:36
Tvrdá střela Jana Nováka, Tomáš Závorka se ale v dnešním utkání skutečně činí.
47:50
Chomutov pokračuje v přesilové hře, vhazuje se v obranném pásmu domácího mužstva.
47:08
Vyloučen je Radek Dlouhý (KVA),
46:39
Do předbrankového prostoru se dostal Roman Vlach, který se snažil dorážet. Nakonec mu ale touš sjel z hole pryč!
46:10
Zakázané uvolnění domácích – následuje i komerční přestávka.
45:26
Zaťovič dle mého soudu faulován, totéž si myslí i domácí fanklub. Rozhodčí však zůstávají ledově klidní.
44:11
Micka se pokoušel nalézt Vachovce před bránou, ten si ale nestihl zpracovat včas puk a nakonec o něj přišel.
43:26
Tvrdá střela Libora Šuláka, Závorka vyráží tělem do rohu.
42:48
Hraje se ve středním pásmu.
42:08
Chomutov opět natěsnán před Závorkou, zasypává ho sprškou střel.
41:27
Parádní kombinace čtvrté pětky domácí Energie, na jejímž konci byl Petr Koblasa, který se se svojí střelou z levého kruhu neprosadil.
41:01
40:49
Hlavní sudí i přes protesty domácích fanoušků nařizuje vhazování ve středním pásmu. Do konce přesilové hry zbývá ještě pár sekund.
40:06
Oba týmy vstupují do poslední části aktivně.
40:01
V této třetině branky k vidění nebyly. Byla možnost shlédnout dvě přesilové hry na straně hostí, a jedna na straně domácích, která ještě bude pokračovat. Chomutov se snažil urputně vyrovnat, ale větší šanci si nevytvořil. Piráti tak mají dvacet minut na vstřelení branky, poslední třetina začne za 15 minut.
40:00
39:01
Na trestnou lavici tedy míří Vojtěch Kubinčák (CHM). Vysoká hůl.
38:40
Zucker byl zasažen vysokou holí, Energie bude hrát přesilovku.
38:13
Chomutov se teď snaží urputně vyrovnat, je usazený obranném pásmu energetiků.
37:38
Petr Pohl dostal parádní přihrávku z rohu, jeho tvrdá střela golfem ale končí na rameni Růžičky, hra pokračuje dále.
37:00
Tři minuty do konce druhého dějství.
36:15
Zámek karlovarských, Chomutov se poslední minutu téměř nedotkl puku.
34:59
Pěkná kombinace domácích končí střelou Davida Zuckera. Jeho přízemní pokus ale chytá hostující muž s maskou do své rukavice.
34:36
Petr Pohl dostal přihrávku na modrou, ale rozhodl se pro rychlou střelu. Růžička kryje, přerušení hry.
34:13
Vhazovat se bude ve středním pásmu, následuje opět komerční přestávka.
33:53
Vary v plném počtu.
33:27
Ještě pár sekund zbývá do konce vyloučení, Vary se zatím drží.
32:23
Piráti jsou natlačeni v pásmu, Luboš Bartečko pálí, neúspěšně.
31:53
Další vyloučení na domácí straně. Stanislav Balán (KVA) dostává dvě minuty za podražení.
31:15
Roman Vlach vyslal střílenou přihrávku na Růžičku, kde stál Hovorka. Kotouč nakonec končí v ochranné síti.
30:54
Karlovy Vary zakládají útok.
29:52
Trochu větší strkanice v brankovišti, pustili se do sebe Radim Bičánek a Luboš Bartečko. Oba odchází na trestnou lavici, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách. Radim Bičánek (KVA) – hrubost, Luboš Bartečko (CHM) – hrubost.
29:37
Marek Sikora a jeho pokus z levého kruhu – Závorka úspěšný.
28:55
Roman Vlach našel dobře postavenou novou posilu energetiků – Tomáše Micku. Jeho pokus Růžička kryje, Chomutov se však zbavuje puku tak, že akce končí zakázaným uvolněním.
28:00
Teď na malý okamžik přebírají iniciativu hosté, jsou usazeni v útočném pásmu.
27:08
Zakázané uvolnění domácích, Zaťovič to přehnal s razancí, kterou do kotouče vložil.
26:47
Komerční přestávka.
26:18
David Hruška dostal přihrávku, jeho střela z první končí ve tvrzeném skle.
25:14
Dvě střely od modré čáry za sebou v podání Jana Nováka, Bičánek nakonec osvobozuje svůj tým a vyhazuje puk pryč z pásma.
24:28
Teď už jsou fanoušci domácího týmu opravdu velice nespokojeni. Vyloučen je Marek Hovorka (KVA), který si odsedí dvě minuty za hákování.
24:08
Marek Sikora sestřelil Michala Gulašiho, dle soudu obou hlavních sudích zřejmě čistě.
23:46
Přízemní střela Vojtěcha Kubinčáka, Závorka pozorný.
23:09
Zakázané uvolnění domácích, Stanislav Balán ale reklamuje faul.
22:44
Hovorka chtěl nahrát Zaťovičovi, nakonec ale nepřesně.
22:00
Vary opět na kotouči.
21:31
Roman Vlach dostal přihrávku a snažil se přihrát Kytnárovi, kotouč mu však sjel z hole pryč a je pískáno postavení mimo hru.
20:35
Druhá pětka energetiků nahazuje, a snaží se získat pásmo.
20:08
Jan Novák pálí, Závorka vyráží a Vary ihned míří do protiútoku.
20:01
První třetina je za námi, domácí mají jednobrankový náskok. Nejprve se na začátku této části prosadil kapitán Martin Zaťovič, asistenci si připsali Stanislav Balán a David Zucker. Hosté za pár minut vyrovnali, David Hruška nedal parádním blafákem Závorkovi šanci. V poslední minutě, padesát sekund před koncem ale vrátil vedení zpět na stranu energetiků Petr Pohl, kterému přihrával již zmíněný Zaťovič. Druhá část začíná za 14 minut, v 18:49.
20:00
19:41
Vhazování ve středím pásmu, třetina se v klidu dohrává.
19:10
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Tak jsem to zakřikl! Martin Zaťovič jako správný kapitán a zkušený dirigent našel skvěle postaveného PETRA POHLA, který se z první trefuje pod horní tyč! Asistence: Martin Zaťovič, Stanislav Balán.
18:45
Ne, tahle přesilovka se domácím ale opravdu nedaří.
18:30
Pulpán vyhazuje.
17:55
Energie se již sama dostala dvakrát z útočného pásma.
17:20
Vojtěch Kubinčák (CHM) obdržuje dvě minuty za hákování.
17:18
Vary v pěti.
16:52
Vary mají výhodu, bude se vylučovat i na druhé straně.
15:40
Martin Zaťovič a Milan Kytnár se dostali do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný zvolil nejprve kličku na střed, a poté střelu. Růžička pozorný.
15:18
První vyloučení dnešního utkání. Vyloučen je Jan Dresler (KVA).
14:52
Roman Vlach nabral obrovskou rychlost a řítil se na bránu, hostující obrana ho ale zastavuje.
14:09
Micka po přejetí do útočného pásma přenechal Koblasovi, ten ale trefuje prvního hráče. Vhazování před Růžičkou.
13:18
Milan Kytnár hledal na prostější modré čáře Romana Vlacha, jeho nahrávka bekhendem ale nebyla dobrá.
12:40
Mark Bomersback přešel do středního pásma, zastavilo ho ale postavení mimo hru.
12:12
Zaťovič a Balán operovali za bránou soupeře, druhý zmíněný si následně vyjel zpoza brankové konstrukce do prostoru mezi kruhy a snažil se zakončit! Jeho střela končí ve výstroji brankáře hostí.
11:06
Piráti právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno! Martin Šagát našel před bránou výborně postaveného DAVIDA HRUŠKU, který se prosazuje parádním bekhendovým blafákem! Asistence: Martin Šagát.
10:48
Domácí fanklub se dožadoval odpískání postavení mimo hru, čároví rozhodčí byli proti.
10:12
Oba hlavní sudí Pešina i Hribik zatím ponechávají hře volný průběh a pískají jen minimálně.
09:34
Teď však icing domácích, vhazuje se po Závorkově pravici.
09:10
V první třetině mají zatím více ze hry domácí, Chomutov se až na pár ojedinělých šancí zatím vůbec neprosazuje.
08:25
Odpískána je přihrávka rukou, následuje krátká pauza v podobě komerční přestávky.
08:00
Střídání na obou stranách.
07:06
Tomáš Micka doslova namazal puk soupeři, karlovaráci ale dál drží puk na svých holích.
05:53
Energie má úvodní slovo! David Zucker si vybruslil z rohu, přenechal puk Balánovi, a ten našel úplně volného MARTINA ZAŤOVIČE! Kapitán energetiků neměl příliš práce, pouze uklidil puk do prázdné brány! Asistence: Stanislav Balán, David Zucker.
05:15
Michal Vachovec nabral rychlost a snažil se vystřelit. Byl však tvrdě a čistě zastaven Lukášem Pulpánem.
04:15
Opravdu tvrdá střela Marka Hovorky, míří nad Růžičkovu bránu a trefuje pouze plexisklo.
03:35
Štěpán Hřebejk se protáhl mezi karlovarskou obranou, v cestě mu stál beton Tomáše Závorky.
03:09
Vary opět na puku, scénář se nemění, další chyby v rozehrávce a následná ztráta puku.
02:43
Nutno zmínit, že ochozy karlovarské KV Arény zažily již lepší časy, dnes si opravdu moc diváků na derby cestu nenašlo. Můj odhad je tak kolem dvou a půl tisíce lidí.
01:55
Rýglova střela trefuje pouze Růžičkovu masku, hra normálně pokračuje.
01:19
Energetici se již několikrát za sebou pokoušeli založit útok, sráží je však nepřesnost.
01:01
Dlouhý opět nahazuje do pásma.
00:22
První přerušení hry, zakázané uvolnění hostí, vhazování před Růžičkou.
00:05
Úvodní buly pro domácí, Bičánek nahazuje puk do pásma.
00:01
Soupeři jsou aktuálně na rozbruslení, utkání započne za necelou půlhodinu.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Hruška, Micka – Koblasa, Vachovec, Zucker – Tomeček.

Piráti Chomutov: Růžička (Hanuljak) – Pulpán, Novák, Šulák, Krstev, Trefný, Rutta, Havel – Hřebejk, Bartečko, Hruška – Kubinčák, Straka, Bomersback – Šagát, Divíšek, Sýkora – Račuk, Kämpf, Hlava

Rozhodčí: Pešina, Hribik – Pešek, Jelínek.
Poslední vzájemné utkání:
Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 5:4 pr.
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 1:0 sn
Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 3:1
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 4:3
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 5:6
Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 1:3
Pokud jsou na tom hráči z lázeňského města špatně, tak Piráti Chomutov jsou ztraceni. Severočeši dokázali za dvacet šest utkání vyprodukovat pouhých jednadvacet bodů, přičemž za tři body zvítězili pouze pětkrát. V posledním utkání ale dokázali těsně přehrát zvítězit na horkém kladenském ledě, odkud odjížděli s výhrou 2:1.
HC Energie Karlovy Vary na tom v poslední době opravdu není moc dobře. Z posledních osmi utkání dokázala Energie vyhrát pouze dvakrát, jednou padla v prodloužení. Jinými slovy – karlovarští získali pouze sedm bodů z celkem dvaceti čtyř možných. V posledním utkání proti Kometě Brno nepomohla ani nová posila západočechů Tomáš Micka, který přišel na hostování z pražské Slavie. Aktuálně tedy svěřencům kouče Mlejnka patří třináctá příčka, na postupovou příčku ztrácí osm bodů.
Dobrý den, dnes je na programu extraligové derby mezi domácím týmem HC Energie Karlovy Vary a hostujícím výběrem HC Piráti Chomutov. Utkání začíná v karlovarské KV Aréně od 18:00 hodin, rozhodně bude na co koukat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.