A Energie plně boduje v dalším utkání po sobě. Tentokrát oloupili energetici o tři body Kladno, které bylo stejně tak, jako v pátek Litvínov, útočnějším mužstvem, přesto se nepotácelo s využitím nabídnutých šancí. A když už to vypadalo na branku, objevil se opět Tomáš Závorka, který inkasoval dnes pouze jedinkrát. Vypadá to, že styl, který naordinoval Karel Mlejnek svým svěřencům, je účinný. Těším se na Vás u dalšího onlajnu a přeji krásný večer.
60:00
59:23
Vypadá to, že ani poslední okupace obranného pásma nic Kladnu nepřinese.
58:39
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
A zase smrtící únik ze strany Energie, který znamená další trefu překonávající Cikánka. DAVID ZUCKER ukličkoval obranu Kladna a následně si poradil i se střelou proti brankáři hostí. Asistence: Branislav Kubka.
58:15
Jejich snaha přináší střelu, kterou vyslal Havlíček. Závorka likviduje.
58:00
V posledních dvou minutách operují v útočné třetině kladenští.
57:21
Parýzek minul branku tvrdou střelou od modré.
56:44
Kotouč mají ve své moci domácí, kteří se vůbec nikam neženou.
55:09
Nejdříve se ocitl v nájezdu a v signalizované početní výhodě Vlach, který bekhendem minul. Následně ale kotouč dostihl a poslal do mezikruží PETROVI KOBLASOVI, který prostřeluje Cikánka! Asistence: Roman Vlach, Branislav Kubka.
Dnešní utkání sleduje 3217 diváků.
54:02
Nikdo z energetiků nedosáhl na kotouč a tak následuje vhazování – zakázané uvolnění.
52:02
Kladno právě vstřelilo branku!
MILAN DOUDERA snižuje na 4:1! Doudera stál na konci cesty několikrát tečované střely, která byla vyslána od modré. Asistence: Pavel Patera, Ondřej Havlíček.
51:50
Domácí hrají v plném počtu.
51:38
Havlíček trefil přesně připravenou lapačku Závorky.
51:08
Hosté hrají v plném počtu.
50:37
Dragoun mířil mimo. V tomto případě mu ale střela silně nesedla a vůbec se nedivím, že skákající kotouč netrefil.
50:07
Domácí se nikam nehrnou a to znamená rostoucí snahu o založení tlaku na straně Kladna.
49:49
Balán (KVA) srovnává počet hráčů na ledě – příliš mnoho hráčů na ledě.
49:06
Zucker se ocitl před brankou a snažil se přehodit beton Cikánka. Byl hákováním sražen Černouškem (KLA) a to znamená další dvě minuty v obsazenosti na trestné – hákování.
48:37
48:13
MARTIN ZAŤOVIČ ujíždí, provádí blafák a zastrkává kotouč mezi betony Cikánka! A ve druhém utkání ze tří dává Energie branku v oslabení! Asistence: Jiří Drtina
48:05
Dragoun mířil mimo.
47:18
Tenkrátova střela také skončila svojí cestu po srážce s betonem Tomáše Závorky.
47:01
Paterova střela se potkala s betony Tomáše Závorky.
46:35
Hruška (KVA) si připíše další dvě trestné minuty – sekání.
46:18
Zaťovič z velice dobré pozice v levém kruhu se napřáhl, vystřelil nad a z druhého pokusu ho následoval Hovorka a jeho projektil už skončil v lapačce Cikánka.
44:45
Až nyní se Kladno ocitá v útočné třetině. Ale ne na dlouho. Kotouče se zhostil Kubka, který dává čas na střídání formácí.
44:01
Téměř další minuta pryč a hosté se snaží pořád založit kombinaci, která by je přivedla k šanci snížit.
43:01
Pro změnu mají v moci puk hosté, kteří se ale nemohou dostat za útočnou modrou.
42:02
Na kotouči jsou nyní domácí, kteří začínají roztáčet kombinaci.
41:33
Dlouhého pokus hasí Cikánek svojí dobře umístěnou lapačkou.
40:39
Střela Hrušky se opřela do pravého betonu Cikánka.
40:04
Po vhozené úvodní buly přichází na řadu druhá – zakázané uvolnění.
40:01
I ve druhé třetině zvítězil obranný styl nad tím útočným. Kladno chce něco udělat s výsledkem a jde to vidět na intenzitě šancí před domácím brankářem. Tomáš Závorka ale předvádí dobrý výkon a maří vše, co na něj útočníci nebo obránci Kladna pošlou.
40:00
39:50
Hru přerušilo sevření puku. Bude se vhazovat nalevo od domácího golmana.
39:21
Jedna střela, druhá střela, třetí a čtvrtá! Závorka si připisuje jeden zákrok za druhým!
38:59
Dalecký se z úhlu neprosadil. Kotouč končí na brankové síťce.
37:57
37:50
Treille tečoval kotouč. Ten následně přeskočil beton Závorky a jen o kousek minul branku.
37:17
A další snaha o založení kombinace na straně Kladna končí v ochranné sítě. Já bych to nazval zmarem.
37:05
Domácím se podařilo vyvézt kotouč až do kladenské obranné třetiny.
36:39
Kladno teď operuje v útočném postavení, ale bez střely.
35:56
Teď celkem nepochopitelné vyloučení na straně domácích. Hovorka (KVA) bude pykat – držení protihráče.
35:35
Dragoun nestihl kotouč mířící k Závorkovi. Domácí brankář ho stihl schovat pod lapačku.
35:01
Drtina se snažil prověřit Cikánka, toho kotouč minul.
34:30
Útok hostí skončil v rohu kluziště po nahození.
33:48
Vlach ujel obraně hostů a z levé strany branky nastřelil tyč!
32:16
Zaťovič se ocitl před Cikánkem a nebyl daleko od navýšení. Kotouč ale poletoval vzduchem jak balónek a dal se těžko trefit.
31:57
Kaberle otestoval tvrdost Závorkových betonů.
31:48
Ofsajd překazil útok založený Kladnem.
31:25
Hosté hrají v plném počtu. Tohle oslabení Kladno ubránilo.
31:25
Šmachovo střelu vyráží Cikánek svým levým betonem.
30:38
I Balánovy pokusy zastavuje Cikánek. Bude se opět vhazovat.
30:27
Cikánek nahození radši přikryl pod svou lapačku.
29:25
Dragoun (KLA) nedovoleně bránil a to znamená další dvouminutová šance v početní výhodě pro energetiky.
29:11
Domácím teď motá hlavu ex-Sparťan Sacha Treille! Nikoho ale před brankou nadvakrát nenašel.
28:32
Rudovský nastřelil z otočky tyčku!
28:19
Zakázané uvolnění na straně domácích značí marnou snahu o založení útoku.
27:48
Po zákroku domácího Závorky následuje komerční přestávka.
26:26
Cháberu nahrazuje v brance Cikánek.
26:26
Obdobnou kombinaci, kterou předvedla první formace domácích teď přetavily v branku jedni z nejmladších v kádru Energie. ROMAN VLACH stál na konci kombinace, kdy z pravého kruhu a z velkého úhlu poslal kotouč ke Cháberovi a jak to vypadá, tak Chábera si nedokázal mezi betony kotouč pohlídat. Asistence: Martin Parýzek.
25:22
Hruška, Hovorka a Zaťovič teď zakombinovali a málem z toho byla branka!
24:59
24:22
Sacha Treille vystřelil těsně nad.
23:55
I napodruhé se podařilo domácím kotouč vyhodit ven z obranné třetiny.
23:35
Patera neudržel kotouč a domácí se osvobozují od tlaku v oslabení.
22:58
Bičánek (KVA) sekal a to se rovná dvěma minutám.
22:58
Douderovo pokus vytěsnil Závorka pravým betonem!
22:04
Domácímu obránci Gulašimu nejdříve kotouč podjel pod nohama a následně lízl beton Závorky. Každopádně ani jeden z ze dvou zmíněných nevěděl, kde se kotouč přesně nachází.
21:25
O minutu později mají kotouč ve své moci domácí a je teď řada právě na nich, aby něco podnikli.
20:25
Hosté převzali kotouč po buly zahajující druhou třetinu a snažili se založit útok. To jim nevyšlo, protože karlovarská první formace dobře napadala a kotouč na modré včas zachytila.
20:01
Více hrozili Rytíři z Kladna, ale domácí ukázali, v čem je jejich síla a sice v produktivitě. Osobně jsem napočítal nějakých pět, možná šest střel v podání domácích. Na straně Kladna jich muselo být alespoň o dvojnásobek více.. přesto to byly Karlovy Vary, které dokázaly minimum šancí zužitkovat ve svůj prospěch.
20:00
19:51
Gulaši si málem srazil kotouč do vlastní sítě. Závorka mu ale kryl záda a teď se soustředí na melu, která vznikla v brankovišti domácích.
19:06
Lukáč (KLA) odsedí desetiminutový trest za Cháberu.
19:06
A to je chyba jak hrom v podání Rytířů! Místo bránění MARTINA ZAŤOVIČĚ, kdy se hráči Kladna spíše soustředili na to, kolik hráčů Energie nahází na Cháberu, si domácí kapitán objel branku a zasunul do odkryté svatyně bez problémů puk, navyšující stav utkání o další branku! Asistence: Michal Vachovec.
18:55
Až vynucený faul, kterého se dopustil Jankovič (KLA) zastavuje Rytíře od útoku. Nedovolené bránění.
18:44
Domácím se nedaří dostat z tlaku, který si díky přesilovce kladenští vytvořili.
18:11
17:53
Kaberleho střela byla sražena pravým betonem Závorky do rohu.
17:10
Ke kotouči se dostal Gulaši, který také vyhazuje.
16:47
Domácím se díky napadání podařilo dostat kotouč ven ze třetiny.
16:11
Doležal (KVA) hákoval, to znamená dvě minuty oslabení pro domácí.
16:05
Bude se vylučovat.
15:40
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Bez šancí.
14:53
O rozbití kombinace Rytířů se teď nejvíce zasadil Gulaši, který odvedl hodně černé práce u mantinelu.
14:07
13:48
Treille v mezikruží byl také v dobré palebné pozici, ale ve finální fázi ztratil taky kotouč.
12:56
Eberle se dostal až před Závorku a v poslední chvíli, kdy mohl vystřelit, mu kotouč sklouzl z čepele.
12:22
12:07
Za porušení regulí odchází k časoměřičům R. Hruška (KVA) – držení protihráče.
11:26
Vhazování bude následovat na půlce domácích.
11:00
Tomáš Závorka teď vychytal samostatný únik Eberleho, kterého velice zkušeně našel Tenkrát. Rytíři se do první gólové šance v tomto utkání dostali paradoxně až ve svém vyloučení.
10:22
Po kombinaci v rohu se dostal kotouč až před Cháberu a ten vůbec netušil, kde ho má. To samozřejmě byla šance pro domácí, kteří se před branku nahnali. Sacha Treille (KLA) ale nezvládl nervy a jde po vyklízení prostoru před Cháberou za hrubost na dvě minuty pykat.
09:34
Kaberleho střela "lízla" masku domácího brankáře.
08:50
Vlach pronikl až k levé tyči Cháberovy branky a zkoušel najít prostor volný v jeho výstroji. Nenašel a Chábera si připisuje další zákrok.
08:00
Závorka chytá další střelu vyslanou tentokrát Daleckým.
07:57
Doudera zachytil rozehrávku a vystřelil od modré. Tento vyslaný kotouč končí v lapačce Závorky.
07:45
Ofsajdové buly vyhrávají domácí a zakládají útok.
07:35
Pasáž hry bez šancí končí přerušení a komerční přestávka.
05:13
I Zaťovičovo pokus končí v ochranné síti.
05:12
Bičánek to zkusil vzduchem, ale se silou vloženou do nahození to přehnal a kotouč končí v ochranné síti.
Karlovarští teď operují v útočném pásmu, ale z rohu kluziště se ke střele jen tak nedostanou.
03:10
Paterova střela byla také vytěsněna betony domácího brankáře.
02:05
Havlíčkovo nahození vytěsnil Závorka betony do rohu kluziště.
01:14
Michal Gulaši vystřelil přízemní střelu od modré a ta lízla brankovou konstrukci. Následně se ale odrazila od mantinelu zpátky do prostoru blízkého brankovišti a tam už stál RADEK DLOUHÝ, který otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Michal Gulaši, Michal Vachovec.
01:09
Vhazovat se bude po delší pasáži hry bez šancí před Cháberou – zakázané uvolnění.
00:32
Chábera si připisuje první zákrok a to svojí lapačkou, pod kterou ukryl kotouč.
00:45
Úvodní buly skončila na holích Rytířů.
00:01
Na ledovou plochu se dostavil samotný hejtman karlovarského kraje Josef Novotný, aby předal ocenění za 300. extraligový zápas Davida Zuckera, který odehrál proti Liberci.
Utkání začíná za pár minut. Na ledě KV Areny je připraven koberec s logotypem HC Energie. Lze očekávat ceremonie.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Kubka, Bičánek, Šmach, Drtina, Parýzek, Gulaši, Schusser – Hovorka, Hruška, Zaťovič – Koblasa, Vlach, Doležal – Zucker, Vachovec, Dlouhý – Tomeček, Balán, Kytnár. Trenér: Karel Mlejnek.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Černošek, Doudera, Majeský, Jankovič, Procházka, Gutwald – Eberle, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille S. – Havlíček, Kuchler, Dalecký – Macháč, Lukáč, Strnad. Trenér: Zdeněk Vojta.

Rozhodčí: Hodek, Turčan – Podrazil, Zavřel.
Nejproduktivnějšími hráči Energie jsou pětibodoví Roman Vlach (2+3) a Marek Hovorka 1+4), nejvíce branek, konkrétně 4, zatím nastřílel Petr Koblasa.

Na straně hostů kanadskému bodování dominuje Sacha Treiller (6+4), který je zároveň nejlepším střelcem.
V poslední kole Karlovy Vary na svém ledě ubránily vítězství nad litvínovskou Vervou. Severočeši měli střeleckou převahu i více gólových šancí, energetici však díky dobré produktivitě a skvělému brankáři Závorkovi vyhráli 3:1, a odlepili se ode dna tabulky.

Rytíři v pátek slavit nemohli. Na své ledě přivítali Třinec, po dvou třetinách vedli 4:3, ale Oceláři dvěma brankami v poslední periodě strhli skóre na svou stranu.
Zajímavost nedělního utkání je dána především postavením obou celků v tabulce. Energii s devíti body patří 13. příčka, stejně bodů má i Liberec s horším skóre, ale ve vyrovnané tabulce ztrácí oba celky na deváté Kladno jediný bod. Tak úzká je aktuálně hranice mezi baráží a předkolem play-off.
V karlovarské KV Areně dnes uvidíme první extraligové střetnutí domácí Energie s kladenskými Rytíři v sezoně 2013/14. Oba celky se naposledy utkaly 6. září v posledním utkání letní přípravy a střetnutí vyhráli Karlovarští 3:2 po samostatných nájezdech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.