A je tu konec! Plzeň dokázala z jedné šance v závěru, kdy byla pod obrovským tlakem, zvýšit na konečných 2:1 a odváží si tak plné tři body. Domácí se celkem nešťastně dopustili chyby, která je stála bodový zisk. Každopádně jsme dnes večer mohli vidět krásné utkání plného nasazení, tvrdých osobních soubojů a hezkých branek na obou stranách. Reklama na hokej ale končí a já se na vás budu těšit u dalšího onlajnu z KV Areny. Hezký zbytek večera!
60:00
59:30
Domácí odvolali brankáře.
59:15
Vypadá to, že domácí už vyrovnávací branku nevstřelí. Plzeň kontroluje hru.
58:30
Plzeňští nechávají hrát energetiky za brankou, tam Plzni uškodit nemohou.
57:11
Domácí jsou dobře napadáni a to znamená, že se jim nedaří dostat do útočného pásma.
56:45
Zakázané uvolnění domácích a vhazování před Závorkou.
56:17
Další pokus usadit se v útočné třetině přerušila signalizace ofsajdu a následné přerušení. Do ofsajdu se uvedli energetici.
55:24
Plzeňští se zatáhli. Energie má necelých pět minut na nějaké to drama.
54:35
Zuckerovo dorážku zlikvidoval Machovský!
54:17
Závorka zlikvidoval další pokus o navýšení. Vhazování bude po jeho levici.
53:37
Plzeň právě vstřelila branku!
TOMÁŠ SÝKORA zvyšuje na 2:1! Tak dlouho se pohyboval okolo branky střežené Závorkou, až se nacpal před brankáře domácích. Kotouč prostrčil mezi betony! Branka padla po chybě Hovorky, který otálel dlouho s rozehrávkou, až se o kotouč připravil. Bez asistence.
53:07
Hosté mají problémy s rozehrávkou. Téměř neustále jsou pod tlakem a napadáni ze strany domácích.
52:31
Kytnár byl čistým hitem zastaven a kotouč tak ztrácí v útočném pásmu.
52:03
Hosté hrají v plném počtu.
51:30
Bičánek od modré prostor tří tyčí netrefil.
51:15
Vachovcova střela končí v ochranné síti. Byla tečována, a tak se vhazuje po pravici Machovského.
51:05
Domácí zakládají nový útok.
50:32
Kraťěna obral o kotouč domácího centra a osvobozuje svůj tým od nátlaku.
50:02
Domácí si vzali oddechový čas.
50:02
Po kolotoči, který předvedli domácí v brankovišti přichází na řadu další trest na straně Škodovky. Frolo (PLZ) posílá své mužstvo do třech na rovných 26 vteřin za podražení.
Bude se opět vylučovat!!!
49:25
Domácí si nerozuměli a přihrávka tak překročila hranici útočného pásma a to znamená pokus o novou kombinaci.
48:44
V KV Areně by se dala atmosféra krájet.
48:38
Rozhodčí neudělil ani jeden trest a to lítaly pěsti na obou stranách.
48:38
Obě formace se pustily do sebe po dorážce jednoho z energetiků. Budou zřejmě lítat tresty!
48:27
Sýkora (PLZ) vyslal střelu dlouho po odpískání a kromě signalizovaného trestu za hákování dostal i masáž u mantinelu od nespokojených domácích hráčů.
47:50
Zucker se dostal skrze obránce až před samotného brankáře Machovského a zkoušel to bekhendem. Marně. Poté vybojoval kotouč opět za brankou, ale už zvolil nahrávku do brankoviště, kde puk projel snad pod třemi čepelemi.
47:02
Střela z pravého kruhu, kterou vyslal Vlach byla vytěsněna pravým betonem Machovského.
46:32
Slovák dnes nemá štětí, co se týče střelby. Jeho střela byla po buly opět sražena do ochranné sítě.
46:29
Duda se hnal do zakončení. Závorka byl ale rychlejší a svým "skokem" po kotouči přerušuje hru. Bude se vhazovat v obranné třetině domácích.
46:05
Hosté se snaží získat zpátky režii hry, ale zatím se jim to nedaří. Domácí vyrovnávací branka pořádně nakopla.
45:30
Gulaši teď položil na zem dva hráče Škody. Ti se za sebou klouzali jak vláček.
45:07
Domácí hrají v plném počtu.
44:40
Doležal získal ve středu hřiště puk a posílá ho co nejdál to jen jde.
44:27
Domácím se podařilo vyhodit.
43:58
Slovákova střela od modré byla tečována a zamířila do jednoho z betonů položeného Závorkou.
43:21
I v oslabení drží domácí kapitán Zaťovič kotouč vedle branky Machovského. Získává tím cenné vteřiny.
43:06
Pro karlovarské oslabení v nepravou chvíli. Vyloučen je Koblasa (KVA) na dvě minuty – hákování.
42:39
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
PETR POHL dostává nahrávku na modrou, ujíždí a prostřeluje betony Machovského! 1:1! Stav utkání je srovnán a vše začíná nanovo. KV Arena bouří. Asistence: Martin Zaťovič, Radim Bičánek.
42:01
Slovákova střela byla od brusle jednoho z energetiků sražena do rohu.
Dnešní utkání sleduje 4620 diváků.
41:45
41:00
40:53
Drtinovo nahození od modré končí v pravém rohu za brankou Machovského.
40:05
Po buly zahajující třetí dějství se kotouče ujímají hosté.
40:01
Druhá třetina je za námi a také máme za sebou první střelecké představení večera. To bylo v režii Plzně, která po velkém souvislém tlaku dokázala vsítit kýženou branku. Domácí se snažili být aktivním celkem, ale většinou jejich rozehrávka skončila na nepřesné přihrávce.
40:00
39:59
Gulašiho střelu vyrazil Machovský.
39:44
Po střele Drtiny se dostal kotouč do rohu, kde o něj vznikla mela. Na řadu tak přichází vyloučení a srovnání počtu hráčů na ledě. Pohl (KVA) bude pykat za hákování.
38:59
Domácí si zahrají přesilovou hru. Mozík (PLZ) dostává menší dvouminutový trest – podražení.
38:49
Mozíkova střela byla tečována a končí v rohu kluziště.
38:30
Hovorkova střela končí také mimo.
38:25
Zaťovič zavezl kotouč a následně nahrál do mezikruží Rýglovi, který z první vystřelil. Jeho střela skončila v lapačce Machovského. Vhazovat se bude vedle brankáře Plzně.
38:10
Pohlův pokus bekhendem na levé tyči skončil v ochranné síti.
37:58
Pohl se snažil do střely opřít, ale nemohl napřáhnout, protože neměl okolo sebe dost místa.
36:50
Zuckera teď nikdo nedokázal nikdo z hráčů hostí odstavit od kotouče a tak kroužil okolo branky. Zastavit ho dokázal a obrat o puka až jeden z beků hostí až při otočce, ze které mělo vzejít zakončení.
35:50
Dlouhý dokázal zachytit ve středním pásmu kotouč při rozehrávce hostů a následně ho také ztratit.
35:06
Naštěstí pro domácí nedokázal na pravé tyči zpracovat Hollweg, který netrefil kotouč.
34:37
Duda se dostal u modré ke střele. Kotouč naráží na mantinel a míří ven z obranného pásma energetiků.
34:25
Vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před Tomášem Závorkou.
34:01
Útok domácích byl zastaven a tak jsou na tahu opět indiáni.
33:53
Domácí se nakonec puku dokázali znovu zhostit a jdou do protiútoku.
33:30
Gulaši nezachytil za vlastní brankou přihrávku a tak se kotouče ujímají hosté.
32:37
Straka se dostal až před Závorku. Svůj parádní únik ale nedokázal vyšperkovat až v samotnou branku. Další úspěšný zákrok si tak připisuje domácí brankář.
31:46
Drtinova střela skončila v ochranné síti.
31:08
Domácí se konečně dostávají do útočné třetiny a to díky zakázanému uvolnění indiánů.
30:50
Po skrumáži v brankovišti se v pokleku dostal ke kotouči Dvořák, který zkoušel skrze mnoho hráčů překvapit domácího brankáře. Závorka dobře položeným betonem zmařil šanci plzeňského útočníka.
30:13
Hollwegova střela z levého kruhu byla vyrážečkou Závorky sražena do rohu kluziště.
28:52
Jakub Lev objel branku Závorky a zkoušel následně kotouč napasovat mezi jeho betony. Kotouč byl Závorkou zastaven a vyražen mimo brankoviště.
28:09
Hovorka stál na vzdálené tyči, kam také dostal nahrávku a kotouč nasměroval rovnou do lapačky prozatím bezchybného Machovského! Tohle byla doposud největší šance domácích!
27:32
Frolo si připisuje druhou asistenci u první branky večera.
27:07
Rozehrávka Plzně se zadrhla a následuje další zakázané uvolnění.
27:00
Hollweg se zhostil krátce po vhozené buly kotouče a snaží se ho vyvézt směr útočné pásmo.
26:49
Zakázané uvolnění Plzně a komerční přestávka, po které se bude vhazovat před Machovským.
26:09
Plzeň střílí první branku večera! PAVEL KAŠPAŘÍK se štěstím překonává domácího brankáře. Kotouč zamířil za záda Závorky po velice nepřehledné situace. Dokonce to vypadalo na sražení puku do branky od vlastního hráče. Asistence: Jakub Lev, Tomáš Frolo.
25:50
Nejdřív Lev a následně Frolo. Jejich střely od modré mířili mimo.
24:35
Pletka dostal nahrávku na druhou tyč, kotouč mu ale sjel a nedokázal zakončit!
24:21
Petr Pohl dostal nahrávku na modrou. Nedokázal ale nabrat rychlost a tak vystřelil. Střela byla vyražena Machovským a hra pokračuje.
23:39
Kraťena se natlačil až před Závorku. Ten jeho pokus zlikvidoval svými dobře posazenými betony.
23:08
Lev nahrával od levé tyče na pravou, kde stál Hollweg, který ale nezpracoval a tak neohrozil ani branku.
22:34
Jedovatou střelu zlikvidoval Závorka svojí lapačkou.
22:02
Jeřábek zavezl kotouč do útočné třetiny, ale jeho další pokus o zužitkování tohoto rychlého přechodu k vytvoření šance skončil v rohu kluziště, kde se střetl s velkým odporem domácích beků.
21:29
Vachovcovu střelu Machovský vyrazil.
20:45
Pohl vystřelil z mezikruží. Nemířil přesně a branku vůbec netrefil.
20:18
Seman se srazil s rozhodčím a aby domácí nešli do brejku, tak zalehl kotouč. Vhazovat se bude ve středním pásmu, blíže k Machovskému.
20:01
A je tu konec první a hodně vyhrocené třetiny! Domácí byli aktivnější v první polovině úvodního dějství a následně, díky přesilovým hrám, převzala iniciativu samotná Plzeň. Škodovka hrála v přečíslení velice dlouho a stejně nedokázala vsítit branku, která by indiány dostala do sedla. Domácí velice dobře bránili a pokud budou v této defenzivě pokračovat, bude to mít Plzeň hodně těžké.
20:00
19:44
Hráči Škody Plzně nedokázali využít téměř dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3. Domácí předvedli parádní defenzivu.
19:25
19:05
Domácí hrají ve čtyrech a zároveň se osvobozují od nátlaku vyhozením.
18:45
Jeřábkova střela byla tečována těsně vedle branky!
18:16
Hanzlíkova střela končí ve výstroji domácího Závorky.
17:45
Domácí se po rozehře osvobozují.
17:35
Slovákova střela skončila v ochranné síti.
17:26
Hosté opět operují v útočné třetině.
16:53
V KV Areně je pěkně dusno. Fanoušci jsou frustrováni s tím, jak se utkání vyvíjí. Každopádně sudí vyhodnocují situace zatím správně.
16:38
Velice nepřehlednou situaci teď vyhodnotili sudí Čech s Jeřábkem jako špatné počínání pro domácí. Vyloučen je Rýgl (KVA) – za krosček.
16:25
Hosté kombinují v útočném pásmu.
16:10
Domácí hrají ve čtyřech.
15:55
Teď to vypadalo že byl Dlouhý v samostatném nájezdu zatažen za dres, ale sudí posoudil, dle mého, situaci správně a trestné střílení nenařídil.
15:25
Domácí budou hrát 22 vteřin ve třech. Zucker (KVA) dostává 4 minuty za vysokou hůl . Každopádně hra byla přerušena kvůli Pletkovi, který ale zůstává na ledě a hraje dál.
15:25
Na ledě se svíjí jeden z indiánů. Bude se vylučovat.
15:17
Hovorka dostal namazáno na modrou a už to vypadalo, že pojede sám na Machovského. Ofsajd!
14:50
Hanzlíkova střela je sražena do rohu, kde se jí ujímají domácí a kotouč vyhazujáí.
14:25
Energetikům se podařilo kotouč vyhodit. Rovnou dvakrát!
13:56
Přesilovou hru si zahrají i hosté z Plzně. Zaťovič (KVA) se provinil nedovoleným bráněním.
13:43
Duda, Pletka a Vlasák teď motají hlavy domácím. To je kolotoč. Nakonec přichází na řadu střela, kterou Závorka likviduje.
12:19
Kverka zkoušel zavézt kotouč do útočné třetiny. Jeho pokus skončil krátce po přechodu přes modrou, kde byl odstaven u hrazení.
11:45
Indrák mohl kotouč napasovat do úplně odkryté branky. Kotouč si však nedokázal včas zpracovat na zakončení a když už to zkoušel, tak byl na svém místě domácí brankář, který stihl hrozbu odvrátit.
10:40
Zaťovič kotouč dokázal zavézt a dokonce z tohoto brejku došlo i na zakončení. Střelu bekhendem se však s brankou minula.
10:23
Frolo otestoval Závorku až ze středního pásma. Domácí brankář kryje kotouč někde ve výstroji.
09:47
Po téměř první půlce první třetiny se dá říct, že si Plzeň vytvořila v útočné třetině tlak.
08:45
Slovákovy dvě střely od modré skončily pokaždé v některém z domácích hráčů, kteří do střel padali.
07:32
Závorka si připisuje další, tentokrát ne až tak těžký zákrok, svojí lapačkou a bude se vhazovat právě před domácí brankářskou jedničkou.
06:53
Sýkora nebyl za brankou Závorky v osobním souboji úspěšní a tak kotouč získávají domácí, kteří se ženou ihned dopředu.
06:19
Po komerční přestávce se střetávají na ledové ploše opět elitní formace obou celků.
06:07
Duda to zkoušel z otočky. Pozorného Závorku však nepřekonal!
05:21
Po střele Dlouhého vznikla šarvátka v prostoru branky střežené Machovským. Hráči nakonec dokázali zklidnit své emoce.
04:04
Střelu od modré zlikvidoval brankář hostí svým tělem. Kotouč ukryl ve své výstroji.
03:21
To byla motanice, ze které vzejde vyloučení. Mozík (PLZ) hákoval a tím nabízí domácím první přesilovou hru dnešního utkání.
02:46
Machovský hrubě chyboval. Během rozehrávky zpoza branky upadl a tím nabídl šanci Látalovi, který se snažil kotouč zpoza skrumáže vyškrábat a vstřelit do branky. Machovský následně zachránil situaci skočením po puku a jeho zalehnutím.
02:04
Další pokus o útočnou kombinaci skončil pro indiány u mantinelu, kde vznikla přetahovaná o kotouč.
01:40
I indiáni se snažili založit kombinaci v pásmu. Gulaši ale kotouč vybojoval a poslal napříč kluzištěm – zakázané uvolnění.
01:10
Vlach doslova ukradl kotouč rozehrávajícímu Machovskému a poslal ho k Hovorkovy. Ten vystřelil, ale nepřesně.
00:50
Domácí zakládají útok a opět následuje přerušení a vhazování před modrou bližší k Machovskému – ofsajd.
00:10
Po prvních deseti vteřinách přichází první přerušení. Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
00:01
Již za 16. minut začíná ostře sledované derby.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Rohan M., Drtina J., Rýgl, Gulaši, Parýzek – Zaťovič (C), Vachovec, Pohl – Dlouhý, Vlach, Hovorka – Doležal, Kverka J., Zucker – Koblasa, Kytnár, Látal M. – Tomeček.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Seman, Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Frolo, Mozík, Marcel – Sýkora, Straka J., Kratěna – Pletka, Vlasák, Duda – Lev, Kašpařík, Indrák – Hollweg, Sýkora T., Dvořák – Petruška.

Rozhodčí: Čech, Jeřábek – Pešek, Jelínek.

06. HC Škoda Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 4:3 sn

HC Škoda Plzeň si pro změnu musí připadat jako na houpačce. Z posledních jedenácti utkání Plzeň dokázala vyhrát v pěti a v šesti utrpěla porážku. Poslední výhrou byla ta, která se podařila až po samostatných nájezdech proti Litvínovu. Kromě silné motivace porazit energetiky v tomto ostře sledovaném derby mají indiáni také problémy s marodkou. Kapitán indiánů Martin Straka musel podstoupit operaci kolene a tak se v dnešním utkání na hrací ploše neobjeví. Přesto největšími oporami týmu jsou Pletka s Dudou. Oba hráči nasbírali doposud po třinácti bodech. V brance se na straně Plzně objeví zřejmě Matěj Machovský, který prozatím dostává více prostoru, než příchozí posila z Karlových Varů, Lukáš Mensator.
HC Energie Karlovy Vary má po reprezentační přestávce co napravovat. Jejím posledním soupeřem, před zmíněnou přestávkou, byla pražská Sparta. Energetici v Tipsport aréně obdrželi gólový výprask a to rovnou jedenáctibrankový! Samotní hráči se v rozhovorech v tisku a na stránkách samotné Energie k tomuto výsledku vyjádřili s obrovskou omluvou a s příslibem, že se tento výsledek nesmí opakovat a že možná právě proti rivalu z Plzně ostudnou porážku odčiní. Karlovarské trápí kromě pocitu velké porážky také marodka. Do utkání by tak neměli pravděpodobně nastoupit stálice sestavy Šmach, Balán, Kubka a Hruška. Povoláni tak museli být ze Sokolova Martin Rohan a z Chomutova Rýgl. Do sestavy pravděpodobně zasáhne také J. Kverka.
Dovolte mi, abych Vás přivítal u dalšího onlajnu, tentokrát opět z karlovarské KV Areny, kde se odehraje západočeské derby a sice mezi domácí Energií a hostům z Plzně.