Zápas je u konce a jako vítěz z něj vítězí vychází Brno. Rytíři podlehli na domácím ledě těsným výsledkem 2:3. Utkání bylo po celou dobu velice vyrovnané.
Nejlepší hráči utkání

Marek Zagrapan (KLA) 1+0
Vojtěch Němec (KOM) 1+1
60:00
59:18
Tenkrát trefil pouze boční síť a Rytíři stále v útočném pásmu.
59:01
Domácí to zkoušejí v šesti.
58:36
Brno se rychlým přechodem dostalo před Cháberu a kombinuje.
58:28
Rytířům už nezbývá nic jiného než otevřít obranu a vrhnou se do útoku.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:40
Kladeňáci mají puk v moci a pokoušejí se rozjet útočnou akci.
57:09
Kuchler získal puk v útočném pásmu, ale nedokázal vystřelit.
56:39
Brno drží puk ve vlastním pásmu a pokouší se nenápadně zdržovat.
56:21
Zagrapan je dnes velice aktivní a pokouší se střílet z každé pozice. Nyní vystřeli z pravého kruhu, ale trefil pouze připraveného hostujícího brankáře.
56:09
Zagrapan našel Hořavu, který vystřelil z první a Čiliak si připisuje další zákrok.
55:36
Růžička nyní zahajuje útočnou akci Rytířů.
55:05
Hosté drží puk za vlastní brankou a pokoušejí se rozehrát.
54:03
Rytíři se pokoušejí odpovědět, ale zatím se jim nedaří přejít střední pásmo.
53:07
Kometa právě vstřelila branku!
Brno využívá přesilovou hru. Němec našel zcela volného TOMÁŠE SVOBODU, který byl připraven na prvém kruhu a krásnou střelou pod horní tyč vstřelil gól na 2:3. Asistence: Vojtěch Němec.
52:40
Miloslav Hořava vybojoval puk a zavezl ho až do útočného pásma.
52:18
Brno má nyní velkou šanci vzít si své vedení zpět.
52:09
Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
51:51
Brno má nyní výhodu, ale zatím jen kombinují v útočném pásmu.
51:36
Hosté jsou nyní velice aktivní a kombinují v útočném pásmu.
51:14
Jeden z hostujících hráčů nahodil puk na Cháberu, ale ten puk viděl a také přikryl.
Dnešní utkání sleduje 2850 diváků.
50:32
Zagrapan si najížděl ve středním pásmo, ale přihrávku nedostal.
50:08
Rytíři drží kotouč za vlastní brankou a nyní rozjíždějí útočnou akci.
49:45
Brno se dostalo k puku a ihned zakládá útok.
48:24
Kladno právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno. Dragoun přihrál na MARKA ZAGRAPANA, který uháněl po pravé straně a z levého kruhu překonává krásnou střelou Čiliaka. Asistence: Michal Dragoun.
48:04
Teď Kladno mohlo vyrovnat. Dragoun dostal od Černoška, krásnou přihrávku a Dragoun se díky tomu dostal do samostatného úniku, ale Čiliaka nepřekonal.
47:53
Puk ve středním pásmu, kde se ho ujímají Rytíři.
47:26
Kuchler kombinuje spolu s Tenkrátem, ale zatím ani jeden z nich nedokázal vystřelit.
47:06
Kempný zkusil překvapit Cháberu, ale ten byl pozorný a puk ukryl ve své lapačce.
46:49
Hořava ztratil puk ve vlastním pásmu a kotouče se zmocňují hosté.
46:28
Publikum nyní zatleskalo Dočekalovi, který odjíždí na střídačku po svých.
46:28
Tenkrát sestřelil jednoho z hostujících hráčů, který nyní leží na ledě a přicházejí k němu lékaři.
46:11
Kladeňáci se drží v útočném pásmu, ale zatím jen kombinují a přehazují si puk po mantinelu.
45:27
Hruška se dostal do samostatného úniku a zkusil takzvanou "Hertlovku", ale to se mu nepovedlo.
44:56
Dragoun nahodil puk do útočné třetiny, ale kotouče se ihned zmocňují hosté a vyhazují.
44:36
Rytířům se zatím přesilovka moc nedaří. Hosté se dokonce i v oslabení pokouší napadat.
44:13
Němec (KOM) dostává dvě minuty za podražení.
44:06
Hosté se brání a neustále vyhazují puk na zakázané uvolnění.
43:46
Kuchler nahodil kotouč do útočného pásma a před branku mohl dorážet Tenkrát, ale Čiliak raději puk podržel.
43:15
Patera vyhrál vhazování ve středním pásmu, ale žádná akce se nekoná.
42:59
Teď zase u puku hosté. Hra se nyní točí nahoru a dolů.
42:48
Růžička vybojoval puk a zavezl ho do útočného pásma. Nakonec vystřelil Hořava, ale Čiliak byl pozorný a puk chytá.
42:33
Brno mohlo jít do přečíslení, ale jejich akci jim pokazil ofsajd.
42:04
Domácí se dostali k puku a zakládají útok.
41:35
Zagrapan se pokouší napadat, ale zatím neúspěšně.
41:19
Hosté drží puk ve vlastním pásmu a v klidu střídají.
40:49
Patera dostal puk, ale ihned ho ve středním pásmu ztratil.
40:33
Hořava vystřelil z mezikruží, ale minul branku.
40:13
Vhazování vyhráli hosté a pokoušejí se založit útočnou akci.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Druhá třetina skončila a nabídla nám pouze jednu branku a to na straně, když se dokázal prosadit Dočekal. V první polovině druhé třetiny byly hosté velice aktivní a dokázali vstřelit branku a ve druhé části druhé třetiny byly zase aktivnější Rytíři, ale ti se nedokázali prosadit a tak zatím skóre zůstává 1:2.
40:00
39:48
Patera zkouší ještě rozjet útočnou akci, ale příliš se mu to nedaří.
39:19
Brno vybojovalo puk, ale nedokázalo přejít střední pásmo.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:51
Hosté se pouze brání a nyní vyhazují puk na zakázané uvolnění.
38:28
Doudera na modré přihrával na Zagrapana, ale ten nedokázal vystřelit.
38:06
Ve druhé polovině druhé třetiny jsou zase více aktivní domácí, kteří se neustále drží v útočném pásmu.
37:49
Patera nahazuje puk ze středního pásma, ale kotouč se ke Kuchlerovi nedostal.
37:29
Černošek ztratil puk ve středním pásmu, ale kluci z Brna toho nedokázali využít a navíc je zastavil ofsajd.
37:04
Zagrapan jen nahodil puk do útočného pásma a po dlouhém střídání si jde odpočinout.
36:55
Hosté se dostali k puku a rozjíždějí útočnou akci.
36:22
Hořava se pokoušel nahrát na volného Bílka, ale ten nedokázal puk zpracovat.
35:48
Kladeňáci jsou stále u puku, ale zatím nic nevymysleli.
35:30
Kuchler vyzkoušel pozornost Čiliaka, ale ten byl v pozoru.
35:02
Dragoun zkusil nahodit puk na hostujícího brankáře, ale puk který vyrazil už nikdo nedokázal dorazit.
34:39
Miloslav Hořava kombinuje za hostující brankou.
34:12
Kladno se pokouší dostat přes střední pásmo, ale zatím neúspěšně.
33:29
Havlíček přihrával na Zagrapana, ale ten puk dostal na brusle a tak jsou u puku stále hosté.
33:07
Zagrapan nyní nahodil puk na Čiliaka, ale ten byl pozorný a puk ukryl do lapačky.
32:56
Rudovský ztratil puk ve středním pásmu a ihned se ho zmocňují hosté.
32:26
Rytíři nyní nabrali síly a stále se drží v útočném pásmu, ale jen kombinují.
32:08
Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění. Vhazování po levici Čiliaka.
32:03
Kuchler se nyní ocitl sám před brankou, ale puk dostal na bekhend a nedokázal překonat ležícího Čiliaka.
31:32
Kladeňáci si zatím přehazují puk ve vlastní pásmu.
31:16
Novotný chtěl překvapit Cháberu, ale to se mu nepodařilo.
30:58
Chábera rozehrávala na Strnada, který ztrácí kotouč ve středním pásmu.
30:28
Havlíček nyní drží puk za vlastní brankou a pokouší se rozehrát.
29:58
Domácí si nyní přihrávají podél mantinelu a zkoušejí něco vymyslet.
29:22
Rytíři pokračují v napadání a drží hosty pod velkým tlakem.
28:58
Kladno se dostalo před Čiliaka, ale zatím žádný Rytíř nedokázal vystřelit.
28:34
Patera nabízel přihrávku Kuchlerovi, ale ten se před brankou nedokázal zorientovat.
28:20
Brno je ve druhé třetině jasně lepším týmem.
27:59
Hosté se nyní pořád brání a opět vyhazují puk na zakázané uvolnění.
27:46
Domácí se konečně dostali do útočné třetiny, ale hosté se ihned ujímají puku a vyhazují na zakázané uvolnění.
27:19
Strnad si najížděl ve středním pásmu, ale puk mu odskočil z hokejky.
26:58
Kaberle se pokouší rozjet útok Rytířů, ale zatím se mu to vůbec nedaří.
26:46
Zohorna si nyní najížděl do před brankového prostoru, ale nedostal se ke střele.
26:07
Burian vyslal prudkou střelu od modré, ale Chábera jeho střelu viděl a ukryl do své lapačky.
25:59
Brno se stále drží v útočném pásmu a kombinuje podél mantinelu.
25:29
Kaberle teď odzbrojil jednoho z hostujících hráčů, ale sudí jsou v klidu.
25:01
Rytířům nevyšel rychlý útok, protože Patera byl moc rychlý a sudí píská postavení mimo hru.
24:39
Hosté mají puk pod kontrolou a snaží se rozjet útok.
24:06
Dočekal vybojoval puk ihned ho zavezl před Cháberu.
23:37
Opět Dragoun, který mohl dorážet před brankou, ale jeden z hostujících hráčů mu v tom zabránil.
23:18
Dragoun vystřelil z levého kruhu, ale těsně minul branku.
22:35
Rytíři se nyní drží v útočném pásmu a kombinují.
21:19
Hostům se vstup do druhé třetiny povedl velice dobře. Zohorna přihrával z levého kruhu na modrou, kde byl připraven MARTIN DOČEKAL, který vyslal prudkou střelu na Cháberu a čistým průstřelem vstřelil branku. Asistence: Hynek Zohorna.
21:08
Rytířům se zatím vůbec nedaří rozehrát. Další zakázané uvolnění.
20:49
Černošek nedokázal vyhodit puk z vlastní třetiny, ale hosté toho nevyužili.
20:11
Vhazování vyhráli domácí a ihned se pokoušeli rozehrát, ale puk skončil na zakázaném uvolnění.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:23.
První třetina nám nabídla velice vyrovnaný hokej a výsledková tabule nám zatím ukazuje vyrovnaný stav 1:1. Rytíři mohou litovat nevyužité dlouhé přesilovky pět na tři. Pro diváky musí být dnešní zápas velice pohledný. Za Brno se dokázal prosadit Němec a za Kladno to byl Černošek, který si vstřelil svůj první gól v letošní sezóně.
20:00
19:36
Brno se pokouší ještě založit nějakou útočnou akci.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:36
Krásná akce a Rytíři dávají před koncem třetiny vyrovnávací branku. Bílek zavezl kotouč do útočného pásma a vystřelil z pravého kruhu. Čiliak puk vyrazil před sebe a MAREK ČERNOŠEK měl už jednoduchou práci a to trefit zcela odkrytou branku. Asistence: Vítězslav Bílek.
18:00
Svoboda vyslal nyní tvrdou a prudkou střelu z pravého kruhu, ale Chábera si připisuje další úspěšný zákrok.
17:49
Tak teď ani kluci z Brna si nerozuměli a vyhazují puk na zakázané uvolnění.
17:29
Patera nyní ztratil puk ve středím pásmu a hosté se opět zmocňují puku.
17:06
Doudera spolu s Tenkrátem si nyní na modré čáře nerozuměli a opět sudí pískl ofsajd.
16:26
Černošek se pokoušel rozehrát ve středním pásmu, ale to se mu nepodařil a puku se zmocňují hosté.
16:07
Rytíři si opět nerozuměli a puk končí na zakázaném uvolnění.
15:48
Miloslav Hořava chtěl přihrát na zcela volného Dragouna, který stál před brankou, ale jeho přihrávka byla zblokovaná.
15:17
Hosté se dostali před Cháberu, ale zatím jen kombinují.
14:48
Brno drží puk za vlastní brankou a snaží se rozehrát.
14:19
Černošek vystřelil od modré, ale jeho střela byla zblokovaná.
14:00
Hosté se dostali k puku a opět se ženou do útočného pásma.
13:47
Tenkrát dostal krásnou přihrávku do mezikruží, ale jeho střela letěla mimo branku.
13:11
12:46
Dragoun skvěle podržel puk a nakonec vyhodil. Skvělá práce.
12:29
Teď Miloslav Hořava dokázal vyhodit puk přes všechny čáry a Rytíři mohou v klidu střídat.
11:49
Rytíři jsou pod tlakem a zatím se jim nepodařili vyhodit.
11:26
Hosté se drží v útočném pásmu a střílí z každé pozice. Chábera předvádí nyní skvělé zákroky.
11:07
Doudera (KLA) dostává dvě minuty za sevření puku.
11:00
Zagrapan byl příliš rychlý a modrou čáru přejel dříve než jeho spoluhráč. Postavení mimo hru.
10:39
Dragoun nahodil puk od modré a poté se dostal ještě k dorážce, ale i Čiliak si připisuje úspěšný zákrok.
10:08
Kempný vyslal prudkou střelu od modré, ale Chábera si připisuje další skvělý zákrok.
09:36
Kladno má zatím problém s přechodem do útočného pásma. Bílek zkusil kotouč nahodit, ale ihned se ho zmocnili hosté.
09:10
Doudera si na modré čáře nerozuměl s Paterou, ale Patera byl příliš rychlý a sudí píská postavení mimo hru.
08:47
Brno se nachází stále v útočném pásmu a teď Čermák zkusil překvapit Cháberu, ale to se mu nepovedlo.
08:20
Domácí se pokoušejí napadat, ale hosté drží puk ve své moci.
07:57
Hosté se dostali do útočné pásma a kombinují podél mantinelu.
07:39
Brno se zmocnilo puku a Káňa si nyní nerozuměl se Svobodou a puk končí na zakázaném uvolnění.
07:15
06:55
Hořava z pravého rohu nahodil puk před branku, kde byl připravený Zagrapan, ale Čiliak jeho střelu chytil do své lapačky.
06:08
Patera dostal krásnou přihrávku před branku, ale minul odkrytou klec.
06:01
Růžička vystřelil z první od modré, ale minul branku.
05:37
Hosté se zatím skvěle brání a puk vyhazují přes všechny čáry.
05:15
Čermák (KOM) dostává dvě minuty za hrubost a Kladno má před sebou minutovou přesilovou hru.
05:15
Kuchler nahodil puk na Čiliaka, ale ten střelu chytil a poté se před brankou seběhla menší šarvátka.
05:02
Patera nabízel přihrávku před branku Kuchlerovi, ale ten z krásné pozice trefil pouze levý beton.
04:33
Kladno bude hrát přesilovku 5 na 3. Kempný (KOM) dostává dvě minuty za hákování.
04:23
Patera přihrával na modrou Kaberlemu, ale ten přihrávku nečekal a tak Rytíři musí ven z útočného pásma.
03:58
Rytíři mají před sebou ještě minutovou přesilovku a už se drží v útočném pásmu.
03:41
Tak to je neuvěřitelné. Hosté unikli v oslabení a VOJTĚCH NĚMEC je ten kdo vyslal krásnou střelu pod horní tyč. Bez asistence.
03:13
Dujsík (KOM) dostává dvě minuty za hákování. Kladno bude hrát dnešní první přesilovku.
02:58
Rudovský přenechal puk Kaberlemu a ten vystřelil z první, ale Čiliak střelu vykopl svým pravým betonem.
02:42
Kladeňákům nyní nevyšla kombinace v útočném pásmu a Kaberle se musí vracet zpět do obranného pásma.
01:56
Hosté se teď nastěhovali před Cháberu a hledají vhodnou pozici pro střelu.
01:26
Na ledě jsou čtvrté formace a Rytíři se drží v útočném pásmu.
01:16
Hosté se poprvé v dnešním utkání dostali k puku a ihned se ženou do předu.
00:39
Rytíři se stále drží v útočném pásmu a teď Kuchler vyslal na hostujícího brankáře první střelu.
00:13
Vhazování vyhráli domácí a už zahajují rychlý útok.
00:01
První formace jsou již na ledové ploše a tento souboj může vypuknout za několik sekund.
Hráči již nastupují na ledovou plochu a utkání může každou chvíli začít.
Rozhodčí již krouží na ledové ploše a nyní už se čeká jen na hráče.
Do začátku utkání nám zbývá něco málo přes patnáct minut a ČEZ stadion na Kladně se pomalu zaplňuje.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, Doudera, Černošek, P.Hořava, Jankovič – M.Hořava, Dragoun, Bílek – Kuchler, Patera, Tenkrát – Rudovský, Zagrapan, Havlíček – Strnad, Lukáč, Eberle

HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – Hanzlík, Dujsík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák, Novotný – Káňa, Němec, Svoboda – Burian, Zohorna, Dočekal – Waserbauer, Raška, Jenyš

Rozhodčí: Minář,Homola – Hlavatý Tošenovjan.
Skvělá čerstvá zpráva pro Kladno! Do sestavy se po delším zranění vrací kapitán Pavel Patera.
Vzájemné zápasy
Tyto dva celky se v letošní sezóně střetli pouze dvakrát a vždy vyhrál domácí tým.

13.10.2013 Rytíři Kladno – Brno 5:1
29.11.2013 Brno – Rytíři Kladno 4:0
Rytíři Kladno
Rytířům se poslední dobou celkem daří. Poslední zápas porazili na domácím ledě Litvínov 2:0. Jan Chábera si vychytal druhou nulu v letošní sezóně. Kladno obhajuje třináctou tedy předposlední příčku v tabulce a pokud si Rytíři chtějí zahrát playoff musí dnes vybojovat plný počet bodů. Kladeňáci ztrácí deset bodů na Karlovy Vary, který obhajují dvanáctou příčku. Do dnešního zápasu stále nezasáhne nejlepší střelec Sacha Treille ani mladý útočník Patrik Machač, který vypomáhal v předchozích dnech juniorům a tak si pro dnešek odpočine.
HC Kometa Brno
Brnu se v novém roce vůbec nedaří. Od začátku roku Kometa odehrála tři zápasy a ani jeden nevyhrála. Brno se zatím drží na čtvrté pozici v tabulce s celkovým počtem šedesát dva bodů a na třetí Plzeň ztrácí pouhé čtyři body. Nejproduktivnější hráč je Vojtěch Němec, který má na svém kontě dvacet dva bodů.
Vítám všechny fanoušky i fanynky u extraligového zápasu, kde domácí Rytíři Kladno vyzvou silnou Kometu z Brna. Nenechte si ujít tento zajímavý souboj a sledujte ho s námi na onlajnech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.