Čtvrtý zápas v řadě nedalo Kladno branku. Dnes stálo proti i břevno, ale hosté byli ve třetí třetině lepším celkem a nakonec vstřelili také dvě branky. Zbývá už jen doplnit, že nejlepšími hráči zápasu jsou Jan Chábera a Martin Zaťovič.
60:00
59:33
Domácí střílí z každé pozice. Hrají bez brankáře.
Oddechový čas pro Kladno.
59:12
Jan Dresler (KVA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
59:01
Oba celky jsou kompletní.
58:23
Domácí drží kotouč v poslední dvouminutovce.
57:36
Zaťovič vypíchl puk Procházkovi a jel sám na Cháberu. Střelou na vyrážečku ale neuspěl.
57:01
Frustrovaný David Růžička (KLA) trefil loktem ve středním pásmu Zuckera a dostává 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Michal Vachovec (KVA) se šel mstít a dostává dvě minuty za hrubost.
56:04
Tenkrát posílal puk na obsazeného Miloslava Hořavu.
55:40
Zakázané uvolnění Energie.
55:05
Závorka kryje neposedný kotouč, který mu doskákal do lapačky.
54:22
Z hostů po dvou trefách spadla veškerá nervozita a na jejich kombinace se hezky dívá.
53:16
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Bajaruns neuhlídal MARTINA ZAŤOVIČE, který vyjel zpoza branky a bekhendem překonal Cháberu. Situace začíná být pro Kladno kritická. Asistence: Radim Hruška.
51:24
Nakonec se zákrok Růžičky může ukázat jako klíčový. Hosté využili více prostoru v útočném pásmu. Zaťovič našel u vzdálenější tyče PETRA POHLA a Chábera už se nestihl přesunout. Asistence: Martin Zaťovič.
51:09
Rána Bičánka od modré zastavena vyrážečkou Chábery.
50:43
David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Solidní šance pro Vary.
49:44
Michal Gulaši (KVA) dostává dvě minuty za sekání a Jan Rudovský (KLA) dvě minuty za napadení. Čeká nás tedy hra 4 na 4.
49:35
Zaťovičovi se postavili do cesta dva obránci Kladna. Kotouč neměl kudy projít.
48:54
Šmachova rozehrávka byla pro hosty příliš dlouhá, vhazování před Závorkou.
47:36
Vlach dostal před branku nahrávku, jenže Růžička mu zablokoval hokejku.
47:08
Komerční přestávka.
46:52
Po dvou "sušších" minutách se ke střele protáhl Pohl. Chábera vyrazil.
45:08
Výborný obranný zákrok musel předvést Petr Hořava, který před brankou zastavil pas na opuštěného hráče soupeře.
44:37
Domácí na krátké obhlídce v karlovarském obranném pásmu. Dlouho v něm ale nepobyli.
43:34
Rychlá kombinace Energie, kterou zakončoval nepřesnou ranou Kytnár.
42:50
Jinak se ovšem hra odvíjí stále před kladenským brankářem, jenž si připsal další zákrok.
42:23
Zaťovič rychle vracel puk před branku, kde ale nebyl nikdo v zeleném dresu.
42:04
Vachovec po souboji s Majeským vytřepal rukavici. Sekání si ale nikdo nevšiml.
40:48
Po střele Drtiny poskakoval puk před Cháberou. Ani domácí brankář a ani obránci nedokázali dostat puk do bezpečí. Všechno dopadlo pro Kladno dobře.
40:01
Za závěr třetiny mohou domácí děkovat svému brankáři. Především tedy Jakub Strnad, který neprožil šťastné období v posledních třech minutách. Dříve v třetině mělo šance i Kladno, ale Zagrapan trefil břevno. Poslední dvacetiminutovka začne v 19:42.
40:00
39:14
Chábera vytáhl parádní zákrok proti ráně Zaťoviče.
38:44
Jakub Strnad (KLA) neprožívá příjemné chvilky. Dostává dvě minuty za sekání, hosty čeká přesilovka.
38:40
Strnad mohl napravit chybu, z úhlu ale mířil do boční sítě.
Zucker nic moc nevymýšlel. Zkusil vystřelit na lapačku, ale Chábera vyrazil mimo.
37:20
Po chybě Strnada ujížděli hosté do přečíslení a Tenkrát musel faulovat. Je nařízeno trestné střílení.
37:02
Bekhendové zakončení Zuckera Chábera vyrazil.
36:16
Procházka nesthal rozjetým hostům, ale cestu za něj zatarasil Kaberle.
35:22
Majeský zkusil střílený pas na Lukáče. Puk ale branku minul.
34:51
34:24
Procházka ideálně našel Miloslava Hořavu, který při střele zlomil hokejku. Smolný moment pro domácí.
33:44
Obléhání karlovarské branky zakončil střelou Zagrapan. Závorka ale záměry Kladna přečetl.
32:51
Martin Rýgl (KVA) dostává dvě minuty za podražení.
32:35
Bajaruns poslal střelu přes klubko těl. Závorkovu branku ale netrefil.
32:04
Vlach zůstal sám před Cháberou a dostal se k dorážce. Chábera ale zůstává zatím neprůstřelný.
A Zagrapan skutečně trefil jen horní tyč. Bezesporu největší šance zápasu.
30:12
Rudovský zpoza branky našel Zagrapana, který trefil puk za Závorku. Jestli ale byl puk v brance nebo trefil břevno, to prozradí až videozáznam.
29:45
Přerušení před brankou Karlových Varů. Blížíme se k polovině zápasu a stále čekáme na gól.
28:47
Tenkrát v roli adresáta. Havlíček ho dobře našel, ale domácí útočník zakončoval příliš zbrkle.
28:12
Tenkrát bekhendem zpoza branky nahrával. Před Závorkou ale zapracoval Šmach.
27:45
Havlíček podklouzl v momentě, kdy na něj mířila nahrávka Procházky. Hra se tak vrací před Cháberu.
27:22
Dresler si od modré sjel až k brance, ale prostor na bližší tyči měl Chábera dobře zajištěný.
26:39
Hosté jsou v plném počtu a vyhodili přes všechny čáry
26:12
Kladno chvíli marně hledalo cestu z rohu, ale pak Rudovský naznačil střelu a poslal puk Procházkovi. Ten s podobnou akcí evidentně nepočítal, protože nezpracoval puk. Branka byla přitom celá odkrytá.
25:17
Puk opět u Chábery.
24:52
Západočeši zatím nepustili Kladno do svého pásma.
24:16
Radim Hruška (KVA) dostává dvě minuty za držení.
24:08
Zucker dostal prostor mezi kruhy a Chábera provedl zákrok lapačkou pozdě. Puk ale mířil nad branku.
23:49
Zagrapan měl dobrou pozici. Z vrcholu kruhu ale Závorku nepřekonal.
22:59
Majeský propadl ve středním pásmu a hosté se vydali do přečíslení. Zakončoval Micka a Chábera vytasil svůj beton.
22:21
Podobně nahazoval od modré Rýgl a od jednoho z hráčů se puk odrazil směrem na branku. Trefil naštěstí pro Kladno Cháberův beton.
21:28
Chytrá střela Zuckera, který si počkal, až bude před Cháberou co nejvíce lidí. Domácí brankář si musel poradit i s následnými dorážkami.
20:15
Závorkův zákrok načal dění druhé periody.
20:01
Kromě tyčky Rudovského přinesla první třetina několik zajímavých akcí, ale jinak se nedá říct, že by to byl krásný hokej. Druhé dějství začne zhruba v 18:50.
20:00
19:49
Závorka ještě musí čelit kladenské palbě.
19:00
Odstartovala poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.
18:23
Další sražená střela, jež se dostala až nad mantinel.
17:55
Rozjetý Kytnár narazil ve středním pásmu na dobře postaveného Daleckého.
17:23
Snadná práce pro Cháberu po ráně Bičánka ze středního pásma.
16:51
V některých momentech je znát, že spolu hrají celky, které nemají zrovna dobrou formu.
16:03
Procházka napálil puk směrem na Závorku. Ten ho vyrazil před sebe a o zbytek se postarali obránci.
15:17
Lukáč okradl hosty o puky za vlastní brankou. Rytíři ale nevyužili šanci, která se jim nabízela.
14:13
Štěstí měl teď obránce Růžička, jenž poslal na mantinel Koblasu. Sudí ale nehodnotili zákrok jako faul.
13:39
Tempo po konci karlovarské přesilovky opadlo.
12:40
V ochranné síti končí puk po zákroku Závorky.
12:04
11:29
Do útoku vyrazili v oslabení domácí a po nepřesném zákroku Závorky nebezpečně dorážel Eberle.
11:21
Chábera si pohlídal zakončení Pohla z úhlu.
10:50
Obdobně si vedl také Kuchler.
10:20
Růžička vystihl nahrávku zpoza branky a vyhodil kotouč k Závorkovi.
10:04
Ale vylučovat se bude na domácí straně. Ivan Majeský (KLA) dostává 2+10 minut za úder do hlavy.
09:53
Bajaruns byl na hranici faulu zastaven v útočném pásmu.
09:36
Po dvou slibných šancích přerušení kvůli ofsajdu Rytířů.
08:55
Další pěkná akce. Zagrapan bekhendem hledal Daleckého na vzdálenější tyči. Tomu ale puk proletěl mezi hokejkou a bruslí.
08:09
Právě zmiňovaný kladenský forvard působí zatím na ledě asi nejaktivněji ze všech hráčů.
07:31
Po nahození Kaberleho dorážel Rudovský a trefil tyč.
06:44
Až nyní dostal Růžička v kooperaci s Tenkrátem puk za branku Závorky. Domácí ale museli střídat.
06:22
Domácí jsou pod mírným tlakem Západočechů.
05:37
Zucker se zmocnil puku za brankou a okamžitě vyjel před ní. Chábera udržel nerozhodný výsledek.
04:40
Střelu Procházky hosté zastavili a Balán se vydával do brejku. Nezpracoval si ale ideálně a o šanci se připravil.
04:12
Zaťovič podnikl průnik do kladenského pásma. Jeho střelu srazil za branku Doudera.
03:27
02:57
Dobrá práce Havlíčka, který se vymotal z rohu, ale přes bránícího obránce nedokázal lépe zakončit.
02:30
Nahození Doudery viděl Závorka na poslední chvíli a podle toho také vypadal jeho zákrok lapačkou.
01:52
Růžičkovi přeskočil kotouč přes hokejku, Kuchler mu nahrával na střelu.
01:27
Michal Vachovec (KVA) dostává dvě minuty za hákování.
01:20
Doudera adresoval dlouhou přihrávku na Rudovského. Toho ale zradilo zpracování.
00:49
První zásah Chábery, který si poradil s nahozením bývalého spoluhráče Drtiny.
00:32
Rudovského otočka kolem branky neobstála.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Procházka, P. Hořava, Majeský – Kuchler, Zagrapan, Rudovský – M. Hořava, Havlíček, Tenkrát – Eberle, Lukáč, Dalecký – Bílek, Bajaruns, Strnad.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina, Šmach, Gulaši, Dresler, Schusser – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Micka – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Koblasa, Hruška, Tomeček.

Rozhodčí: Turčan, Šindler – Pešek, Jelínek.
Kladno sice o olympijské přestávce nelenilo, ale přesto hned v prvním extraligovém zápase dostalo potupných šest branek v Třinci a to aniž by samo nějakou vstřelilo. Jisté je, že Kladno se do konce základní části tabulkou nepohne.
Případný bodový zisk by se jim mohl hodit i v play outu, neboť už tak vysoký náskok na Rytíře by se ještě zvýšil.
Ačkoli Kladno a Karlovy Vary v tabulce sousedí, rozdíl mezi oběma celky je propastných 17 bodů. Energetici ještě mají šanci na play off, ale nejspíš jen teoretickou. Čtyři kola před koncem ztrácí na 10. Liberec 8 bodů.