Skončilo dnešní utkání a na straně vítězů stojí hostující Hradec Králové, který se prosadil dvakrát ve třetí periodě, což na výhru stačilo. Domácí byli nemohoucí v koncovce a nic na tom nezměnila ani branka v poslední sekundě zápasu. Export do Hradce je tedy tříbodový, zatímco Kladno čeká série tří venkovních zápasů. Nejlepší hráči jsou Petr Tenkrát a Martin Podlešák.
60:00
59:59
Kladno právě vstřelilo branku!
Kantor přišel o nulu, ale výhru hostům nikdo nesebere. Poslední nahození Havlíčka se odrazilo k JANU RUDOVSKÉMU, který dal čestný gól domácích. Ti se prosadili po 119 minutách a 59 sekundách. Asistence: Ondřej Havlíček.
59:42
Kladnu se nedaří zabydlet se v pásmu.
Domácí v šesti.
59:12
Jeden z posledních zákroků pro Kantora.
58:38
Poslední platonický tlak domácích v dnešním zápase.
Oddechový čas pro domácí.
58:03
Dlouho dopředu signalizoval Kaberle svůj střelecký pokus. Obránce ho zblokoval.
57:05
Dragoun zblízka neprocpal puk do branky.
55:58
Růžička střílel od modré těsně mimo.
Domácí útočník ale střelou na vyrážečku neuspěl. Stav se tedy nemění.
55:51
Dragoun krásně dostal puk do brankoviště, kde jeden z hostů zalehl kotouč. Nařízeno trestné střílení.
55:16
Tenkrát měl dobrou šanci, dnes již poněkolikáté. Kantora už měl připraveného, ale stejně ho nedokázal překonat.
54:47
Hosté se prezentují velmi dobrou obrannou hrou. Podobně, jako třeba Slavia, která zde uspěla v prvním kole.
53:52
Hořava jen tak lehce protáhl Kantora.
53:30
Kladno se nedostává ani ke střeleckým pokusům.
52:35
52:14
Hosté zase v pohodě vyhazují z obranného pásma.
51:20
Fanouškům dochází trpělivost, Kladnu se nedaří usadit se.
50:37
Peter Frühauf (HKM) hasil na poslední chvíli šanci Tenkráta a dostává dvě minuty za hákování.
49:13
Mountfield právě vstřelil branku!
Laciná chyba, přečíslení dva na jednoho a pěkná akce Mertla. Ten zadovkou nabídl gólovou šanci RASTISLAVU DEJOVI, který nezaváhal. Asistence: Tomáš Mertl, Martin Podlešák.
48:53
Kantorovi vypadla střela Kuchlera, která ale do branky nešla.
48:30
Škoda vjel do pásma s jediným cílem – získat ho. To se po zásahu Chábery podařilo.
47:35
Domácí dobře napadali a Tenkrát byl rázem ve velké šanci. Vyřešil jí ale špatně a Kantor si připsal zákrok.
46:36
Kladno ztratilo puk, hosté se vydali do protiútoku. Chábera si připsal těžký zákrok a kotouč zůstal ležet v brankovišti. KAREL PLÁŠIL ho vybojoval, objel branku a někudy propasíroval puk za záda Chábery. Bez asistence.
45:38
I ve třetí třetině mají hosté zajímavější příležitosti než Kladno.
44:52
Domácí nevyužili slibnou příležitost a museli se rychle vracet. Šimánek v protiútoku protáhl Cháberu, který kotouč udržel, což bylo důležité, protože k němu rychle dojížděl Knotek.
43:54
Puk poskakoval v brankovišti před Cháberou. Domácí si zvládli s nepříjemnou situací poradit.
43:07
Průběh třetí třetiny je zatím hodně zvláštní.
41:54
Ptáček poslal puk před branku, kde byl volný škoda. Nestihl ale tečovat.
41:11
Majeského nahození viděl Kantor asi až na poslední chvíli a podle toho vypadal jeho zákrok.
40:39
Mertl uháněl na Cháberu. Střelu na vyrážečku kladenský brankář zneškodnil.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 15 – Pavel Kantor (HKM) 6.

Je trochu zvláštní, že jsme po dvou třetinách stále neviděli branku. Podle počtu zásahů lze jednoznačně určit, kdo měl ve druhé periodě převahu. Kladno držel v brance Chábera a také štěstí, protože domácí především v úvodu vůbec nestíhali tempu, v jakém nakročili hosté do druhé části. Třetí třetina, která snad přinese branky, začne zhruba v 19:42.
40:00
39:30
Vydarený se krásně postavil do cesty Havlíčkovi, který si možná vyrazil dech.
38:49
Langhammer střílel poměrně dobře z těžké pozice. Chábera musel zakročit.
38:13
Ptáček vypálil ze středního pásma a Chábera nejistě vyrazil lapačkou do ochranné sítě.
37:28
Květoň se tlačil do šance, ale nedokázal si připravit puk tak, aby mohl zakončit.
36:55
Hradec vysunul forčeking až někam k modré čáře a Kladno s tím má evidentně problémy.
35:52
První pokus Frühaufa srazil Procházka a opakovanou ránu s klidem zachytil Chábera.
35:30
Eberle rybičkou zastavil možná gólovou šanci Hradce.
35:03
Po dlouhé době Kladno poměrně slušně zakombinovalo ve středním pásmu. Tenkrát ale netrefil z kruhu branku.
34:18
Majeský propadl a hosté mohli do přečíslení. Kladenští se ale stihli vrátit, takže z šance nic nebylo.
33:57
33:48
A nepovedená rozehrávka znovu dostává Rytíře ven z pásma.
33:30
Tenkrát trefil od modré boční síť, pěkná střela.
32:46
A může mít štěstí, že Šimánek nezachytil vyhození. Mohl jet sám na Cháberu.
32:21
Kladno se v přesilových hrách trápí a je to znát.
31:57
Jakub Langhammer (HKM) dostává dvě minuty za držení.
31:35
Sledujeme dost nepřesností, především na straně Rytířů.
31:06
Rousek v dobré šanci, kdy se zjevil s kotoučem před Cháberou. Zakončoval poměrně teatrálně a Chábera se stihl k tyči natáhnout.
30:32
Kladno má znatelný problém s rozehrávkou.
29:40
Treille se hezky za brankou zbavil protihráče, ale na jeho pas nikdo nereagoval.
29:00
Dezorientovaný Růžička přenechal ve středním pásmu puk Mertlovi a ten pěknou ranou protáhl Cháberu.
28:09
Hořava se znovu musel na brankovišti popasovat se dvěma útočníky. S pomocí Chábery to zvládl.
27:28
Kladnu se teď na chvíli podařilo usadit se v pásmu soupeře, čímž si mohli trochu oddechnout obránci. Ti domácí mají v druhé třetině daleko více práce.
26:33
Snad poprvé ve druhé části musel Kantor zasahovat. Dalekonosná rána Tenkráta mu ale nedělala problémy.
26:07
Tohle je už hodně důrazné varování! Růžička se prezentoval dalším tvrdým hitem, ale za ním se zjevil Švihálek, který v brejku orazítkoval horní tyč!
25:36
Škoda vystřelil přes Kaberleho, netrefil však branku.
25:13
Hradec se brzdí v rozletu zakázaným uvolněním.
24:26
Kladno zůstalo myšlenkami v kabině, protože hostů je najednou plný led. Hořava teď na poslední chvíli přistrčil puk pod Cháberu.
24:14
Doudera couval před Knotkem, ale ztratil rovnováhu, když ho podrazila na zemi ležící hokejka. Chábera měl práci.
23:26
Znovu domácí pozapomněli na protihráče a bylo z toho přečíslení. Dej ale ve složité pozici Cháberu nepřekonal.
22:26
Domácí neudrželi modrou čáru a hosté šli do protiútoku. Chábera předvedl výborný zákrok, ale puk vyrotoval nahoru a spadl do brankoviště. V jednu chvíli byl už na brankové čáře, ale hostům se za ní puk došťouchat nepodařilo.
21:53
Eberle trefil nahrávkou oblouk branky a domácí se tak sami připravili o pásmo.
21:03
Majeského riskantní rozehrávka mohla stát Kladno první obdrženou branku. Hosté ale znovu netrefili prostor mezi třemi tyčemi.
20:22
Růžička sice předvedl efektivní hit ve středním pásmu, jenže zároveň tím zůstalo otevřené okénko v obraně. Do toho se vrhl Podlešák, ale branku přestřelil.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 5 – Pavel Kantor (HKM) 9.

Po první třetině je skóre nerozhodné. Domácí určovali tempo hry, měli několik nadějných příležitostí, ale branky se nedočkali. Kantor pochytal všechny střely a v největších šancích domácí branku netrefovali. Hosté se osmělovali jen zřídkakdy. Druhá třetina odstartuje přibližně v 18:40.
20:00
19:44
Havlíček hezkou nahrávkou našel Pateru, který tečoval těsně vedle.
19:02
Začala poslední minuta prvního dějství.
18:11
Domácí zase špatně střídali, čehož mohl využít Škoda. Jeho ránu vyrazil Chábera před sebe a tam už se o puk postarali obránci.
17:28
17:05
Až teď Kladno trochu zavařilo hostům, kteří ale prostor před brankou uhlídali.
16:37
Obětavý zákrok Deje osvobodil hosty.
16:02
Majeský propadl na modré čáře, Mertl pak hledal před branku najíždějícího Podlešáka. Ten se ale k dlouhé nahrávce nedostal.
15:28
Rytíři si zahrají další přesilovou hru. Dvě minuty za podražení dostává Jiří Šimánek (HKM).
15:06
Po dlouhé době se nenudil ani Chábera.
14:51
Přihrávka šla sice původně na Eberleho, ale ten byl zastaven. Z druhé vlny tak střílel Procházka nad.
14:05
Hosté znovu řešili ošemetnou situaci před vlastní brankou.
13:44
Treille mířil na zadní tyč, Kantor si připsal další zákrok.
13:10
Znovu se Kladno na chvíli usadilo v pásmu. Rudovský vybruslil zpoza branky a mířil na přední tyč. Kantor byl připraven.
Rozhodčí ale přehodnotili svůj verdikt a vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:09
Zakázané uvolnění Kladna.
11:35
Domácí zatlačili soupeře do obrany a stihli vystřídat. Jenže tlak v útočném pásmu k žádné šanci nevedl.
10:31
Tenkrát dostal v přečíslení složitou nahrávku. Kantor nemusel zasahovat.
10:05
Hořava udělal chybu a nechal se obrat o kotouč. Ptáček o chvíli později od modré minul.
09:36
08:54
Nacvičená akce, kdy Dragoun našel Treilleho, jehož střelu na zadní tyč vyrazil Kantor.
08:14
Kaberle se zapojil do útoku a z jeho akce pramenila šance Tenkráta, který ale branku těsně minul.
07:50
Patera hned vytlačen z pásma.
07:36
Rudolf Červený (HKM) je prvním vyloučeným zápasu. Dostává dvě minuty za krosček.
07:19
Treille udržel puk v pásmu a Kladno z toho vytěžilo šanci. Dragoun ale zblízka nedal.
06:48
Přechod hostů do pásma nebyl v souladu s pravidly, ofsajd.
06:13
Po střele Lukáče a zákroku Kantora je tady první komerční přestávka.
05:58
Kladno dobře forčekuje, čímž vybojovalo hodně kotoučů.
05:13
Škoda se rychle dostal za Douderu, ale jeho střela z úhlu Cháberu nezaskočila.
04:51
Rudovský hledal před brankou Treilleho, jehož stihli hosté zablokovat.
03:44
Dobrá práce první formace. Patera připravil puk pro Havlíčka, jehož bekhend se otřel o boční síť.
03:08
Mertl se protáhnul kolem dvou domácích obránců, ale nestihl vymyslet finální přihrávku.
02:46
Machač nestihl tečovat přihrávku od Černoška a z toho vyplynulo zakázané uvolnění.
02:13
Rozhodčí přehlédli přihrávku rukou od Lukáče a Kladno z toho vytěžilo šanci. Do dobré pozice se dostal Tenkrát, ale trefil jen Kantora. Ten se po zmatku u vlastní branky nakonec zmocnil kotouče.
01:38
Frühaufova přihrávka propadla až k Cháberovi, který ukryl puk pod lapačkou.
00:52
Rudovský se dostal za obranu, ale na Kantora tváří v tvář nevyzrál.
00:40
Mertl přistrčil na modrou Mikušovi, který poprvé zaměstnal Cháberu.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, Doudera, Majeský, P. Hořava, Procházka, Černošek – Kuchler, Patera, Havlíček – Rudovský, Dragoun, Treille – Tenkrát, Lukáč, Eberle – Dalecký, Machač, Strnad.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Harant, Mikuš, Jank, Frühauf, Ptáček, Plášil, Rob – Podlešák, Mertl, Dej – Šimánek, Knotek, Květoň – Škoda, Langhammer, Tvrdík – Rousek, Červený, Švihálek.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Podrazil, Zavřel.
Rytíři potřebují především zlepšit hru v defenzivě. "Nečeká nás lehký zápas. Extraliga je rok od roku vyrovnanější a každá chybička bude znamenat hodně. Musíme se dobře připravit," nechala se slyšet hvězda domácích Tomáš Kaberle.
Domácí stále čekají na první tři body v novém ročníku. Na svém kontě už sice mají domácí dvě výhry, ale obě po samostatných nájezdech. Východočeši naopako mohou být se vstupem do sezony poměrně spokojeni. Momentálně mají na svém kontě 7 bodů, která jim zajišťuje 6. místo.
Extraligu dnes čeká první úterní kolo a v jeho rámci se "nováček" z Hradce Králové představí v Kladně, kde se střetne s místními Rytíři.