Nejlepší hráči zápasu: Ivan Majeský (KLA) – Jan Kolář (PCE).

Rytíři otočili nepříznivé skóre díky třem brankám v poslední třetině a z dnešního utkání nakonec berou dva body. Ty trefili v nájezdech Milan Doudera a Michal Dragoun. Z Kladna je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.

MICHAL DRAGOUN trefil přesně mezi Hudáčkovy betony a Kladno dokonává obrat.
Jan Kolář uspěl kličkou do bekhendu – 1:1.
Milan Doudera někudy přes lapačku protlačil puk do branky – 1:0.
Petr Sýkora neprostřelil Cháberu mezi nohy – 0:0.
Jan Rudovský přestřelil branku – 0:0.
Tomáš Zohorna po ledě nedává – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Dnešní utkání nakonec dospělo k samostatným nájezdům, které rozhodnou o tom, kdo získá bod navíc.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:32
Majeský nechal na modré puk za sebou. Kladno je v útočném pásmu.
63:58
Pardubičtí se usadili v pásmu soupeře.
63:38
Nejistý zákrok Chábery proti střele Radila od modré.
62:23
Tenkrát se výborně uvolnil, ale zblízka Hudáčka neprostřelil.
61:58
Kotouč skončil mimo hrací plochu.
61:10
Zakázané uvolnění Pardubic.
60:44
Zagrapan byl před brankou chvilku nekrytý, ale dostal příliš prudký pas na zpracování.
60:01
Musím opravit svůj odhad po druhé třetině. Zlomové momenty třetí třetiny byly nejspíš dva. Kolář neproměnil trestné střílení a Kladno využilo přesilovku pět na tři. Stíhací jízda se nakonec Rytířům vyplatila a body si dnes oba celky rozdělí.
60:00
58:50
Tybor se proháčkoval do útočného pásma, ale jeho nahrávku zastavil Majeský.
57:56
Slovenský brankář neudržel snadné nahození Doudery, ale puk vypadl vedle branky.
57:13
Rudovský od mantinelu pálí do betonu Hudáčka.
56:59
Hudáček trochu nejistě ukryl puk pod lapačkou před napadajícím Rudovským.
56:40
Majeský vystihl rozehrávku Pardubic, ale na modré netrefil kotouč.
55:49
Kladno právě vstřelilo branku!
Bajaruns u zadního mantinelu vybojoval puk a poslal ho na modrou. MILAN DOUDERA ho v podstatě jen hodil směrem na branku a kotouč prošel až za Hudáčka. Asistence: Lauris Bajaruns.
55:02
Rudovský teď nejspíš nečekal, že projde přihrávka od mantinelu. Jinak by byl sám před Hudáčkem.
53:54
Chábera vychytal Koláře, který se rychle zorientoval před brankou.
53:40
Hudáček přikryl puk před forčekujícím Dragounem.
53:05
Napoprvé to Kuchlerovi ještě nevyšlo, ale díky bojovnosti Tenkráta se JIŘÍ KUCHLER dostal ke kotouči znovu a z brankoviště ho poslal za Hudáčka. Rozdíl už je jen jednobrankový. Asistence: Petr Tenkrát.
53:00
52:29
Po přihrávce Patery netrefil před brankou kotouč Kuchler.
52:04
Rudovský si znovu poodstoupil mezi kruhy a po přihrávce Dragouna těsně přestřelil.
51:13
Dragoun zkusil štěstí z úhlu, neuspěl.
51:00
Aleš Píša (PCE) dostává dvě minuty za podražení.
50:52
Domácí se po vstřelené brance probudili a vycítili šanci hnout s výsledkem.
49:58
Po 120 minutách a 10 sekundách vstřelili Rytíři branku před domácím publikem.
49:14
49:00
Tečované nahození Doudery skončilo mimo.
48:34
Kaberle poslal puk k brankovišti na Pateru. Domácímu kapitánovi se na chvíli uvolnil před brankou JAN RUDOVSKÝ, jenž dostal přihrávku a trefil mezi betony. Asistence: Pavel Patera, Tomáš Kaberle.
48:12
Další ránu Tenkráta vyráží Hudáček do rohu.
47:44
Tenkrát trefil od modré čáry tyč.
47:14
Jaroslav Moučka a Jevgenij Mozer (oba PCE) dostávají dvě minuty. Moučka za sekání a Mozer za podražení, Kladno čeká dvouminutová přesilovka 5/3.
46:43
46:20
Rudovský s Růžičkou předvedli obětavé zákroky.
45:52
Hosté zatím hledají cestu ke střelecké pozici.
45:28
Benák zakombinoval s Pjanovem, kterému ale puk od hokejky odskočil.
44:43
Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
44:43
Radil trefuje v brejku tyč.
44:23
Kladno pozapomnělo na Sýkoru, který ale nedostal přesný pas.
43:55
Cetkovský mohl jet do brejku, ale domácí ho stihli dobruslit.
42:21
Čestný úspěch pro domácí, Chábera střelu mezi betony chytil.
42:05
Jan Kolář byl v úniku faulován, trestné střílení.
41:33
Tribuny na třetí část hry pořádně prořídly.
41:13
Chábera zblízka vychytal hostujícího Pjanova.
40:26
Rytíři ale rychle dostali puk k Hudáčkovi a jsou ve čtyřech.
40:21
Jiří Kuchler (KLA) dostává dvě minuty za sekání. Hosty čeká 11 sekund 5/3.
40:01
Východočeši přidali ve druhé třetině dvě branky a tak mají po 40 minutách luxusní náskok. Domácím se navíc v koncovce moc nedaří. Třetí třetina, a dovolím si říct poslední, začne v 19:46.
40:00
39:53
Chábera vyrazil maskou střelu z kruhu.
39:07
Zagrapan si troufl na Ďalogu, ale slovenský bek prokázal rychlost i obratnost.
38:32
Vojtěch Šilhavý (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
38:19
Doudera střílel hodně nepřesně od mantinelu.
37:57
Pardubice opět v ofsajdu, ačkoli se to Sýkorovi nelíbí.
37:14
Ďaloga s klidem proklouzl kolem Růžičky. Chábera zasahoval betonem.
36:41
Benák vjel k Cháberovi do brankoviště a hosté byli z útočného pásma vykázáni.
36:05
Další pokus domácích míří nad branku.
35:33
Kladno v útočném pásmu. Hudáček si většinou připisuje jen propagační zákroky.
34:20
Šilhavý vystřelil na vyrážečku, ale Hudáček stihl zakročit.
33:43
Tybor se hezky uvolnil, ale poté mu puk odskočil od hokejky.
33:18
32:57
Domácí Hudáčka příliš neohrozili ani v této přesilovce.
31:50
Růžička napřáhl až ke stropu, ale jeho ránu bezpečně ukryl Hudáček.
31:30
Tenkrát měl puk na hokejce před Hudáčkem, ale tak dlouho se rozmýšlel, až nakonec o puk přišel.
31:18
Valentin Pjanov (PCE) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
31:05
Kotouč znovu poskakoval v kladenském brankovišti. Chábera byl na břiše, ale nějakým způsobem dostal puk pod sebe.
30:36
Sýkora se dostal po domácí chybě do brejku, ale přestřelil.
30:09
Napadání domácích zastavil odpískaný ofsajd.
29:03
Pardubice právě vstřelily branku!
RADOSLAV TYBOR dostal na pravém kruhu přespříliš prostoru a trefil se přesně nad lapačku Chábery. Hosté vedou o tři branky. Asistence: Jan Kolář, Václav Kočí.
28:26
Ďaloga zastavil Eberleho a poté sám rozjel akci, na jejíž konci byl Nosek. Ten ale netrefil puk ideálně a z šance nic nebylo.
27:49
Nakonec ho vybojovali hosté, kteří ho poslali za Cháberu a odjíždí střídat.
27:27
V obranném pásmu Pardubic se už dobrých 30 sekund bojuje o kotouč.
26:29
Zohorna dostal prostor za brankou a rychle posunul před ní, kde byl úplně volný JAN KOLÁŘ, který bekhendem poslal puk za Cháberu. Asistence: Tomáš Zohorna, Radoslav Tybor.
26:17
Dragoun využil clony před Hudáčkem, ale tomu se i tak podařilo zasáhnout.
25:41
Bílek zpoza branky posunul na Šilhavého, který se ale ke střele ve změti hokejek nedostal.
24:44
Majeský dostal úder do obličeje, ale pravděpodobně se jednalo o kotouč.
24:16
23:21
Růžička vystřelil od modré, ale Kuchler místo teče jeho pokus před Hudáčkem přímo zastavil.
22:41
Somík se po přihrávce od Sýkory dostával do šance. Doudera jeho ránu zastavil.
22:16
Blaž Gregorc (PCE) dostává dvě minuty za podražení.
21:52
Hudáček se musel mít na pozoru, kladenští hokejisté byli několikrát na dostřel.
20:51
Radil z úhlu namířil jen do boční sítě.
20:17
Sýkorův přechod do pásma nebyl moc rychlý a hosty tak zastavil ofsajd.
20:01
Jeden přesilovkový gól určil vývoj první třetiny. Východočeši disponovali jednou početní výhodou a tu využili. Kladno nebylo úspěšné ani v jednom ze dvou případů. Jediným střelcem zápasu je zatím Jiří Cetkovský. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
20:00
19:55
Bajaruns dobře nahodil od hrazení. Hudáčka puk vyloženě trefil, protože slovenský brnakář nemohl nic vidět.
19:26
Kladno v útočném pásmu a snaží se ještě v první třetině srovnat krok.
18:23
Eberle málem ujel hostující obraně, ale těsně před Hudáčkem byl zastaven.
17:43
Domácí obránci se vůbec nedomluvili při přebírání kotouče a Zohorna se rychle dostal před branku. Na poslední chvíli mu domácí znemožnili zakončení.
16:49
Další vhazování před hostujícím brankářem, který srazil do ochranné sítě nahození Šilhavého ze středního pásma.
16:23
Nosek nedosáhl na přihrávku z obranného pásma, hra se vrací před Hudáčka.
15:36
Kladno to zkouší v podstatě z každé pozice.
15:12
Řada nepřesností na obou stranách.
14:02
Nosek se obtočil kolem branky a posílal puk "do ohně". Domácí se ubránili.
13:38
13:28
Bajaruns z rohu vybídl Daleckého, který se trefil jen do betonů Hudáčka.
13:07
Pjanov se málem dostal do brjeku. Nakonec musel vystřelit přes obránce Douderu, který ale jeho střelu srazil do ochranné sítě.
12:23
Kladnu se přesilovka nedaří.
12:01
Po nepřesné rozehrávce Kaberleho vyhodil Gregorc na Sýkoru, který zaměstnal Cháberu.
11:38
Tomáš Zohorna (PCE) dostává dvě minuty za hrubost.
10:55
Kladno teď bylo pod náporem Pardubic a osvobodilo se jen za cenu zakázaného uvolnění.
10:24
Radil se dostal do brejku, dovolil si ještě kličku poslednímu dotírajícímu obránci. Puk ale namířil mimo branku.
09:59
Doudera v rohu ztratil puk, čehož hosté rychle využili. Noskovi ale střela nesedla podle představ.
08:39
Domácí zúročili napadání čtvrté pětky. Šilhavý ale mezi betony Hudáčka neprostřelil.
08:08
Chábera krotil nahození Ďalogy jako horký brambor. Puk ale skončil vedle kladenské branky.
07:02
06:45
Zagrapan dostal puk mezi kruhy. Mírně poskakující puk vyslal směrem na Hudáčka a ten si připsal další zákrok.
06:15
Dragounovi střela nesedla, ale o to nebezpečnější byla. Před brankou se od brusle odrazila na Hudáčka, který však vyrazil.
05:40
Po dobré práci Cetkovského poslal puk za Cháberovu branku Zohorna.
05:10
Střelu Patery zastavil před brankou obětavým způsobem obránce Vašíček.
05:02
A také oni si zahrají přesilovku. Marek Ďaloga (PCE) dostává dvě minuty za krosček.
04:52
Rytíři se ženou za odpovědí.
03:56
Kolář z rohu hřiště poslal puk před branku na JIŘÍHO CETKOVSKÉHO, který usměrnil puk za brankáře Cháberu. Asistence: Jan Kolář, Petr Sýkora.
03:39
Sýkora mířil do protipohybu Chábery, ale kotouč se k domácímu brankáři ani nedostal.
03:23
Píša od modré pouze do Chábery.
03:16
Vítězslav Bílek (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
02:57
Somík se pustil mezi tři obránce Kladna a úspěšný nebyl.
02:12
Východočeši se pustili do útoku a dobrou půl minutu drželi domácí v obranném pásmu. Do šance se ale nedostali.
01:39
Kaberle se vydal podpořit útok. Po nahrávce od Daleckého jen vyprášil betony Hudáčka.
00:51
Černošek nahodil od modré čáry. Hudáček si našel prostor k výhledu a zastavil puk.
00:33
Nosek si udělal mezi kruhy kličku a dostal se do střelecké pozice. Cháberovu branku ale z mezikruží minul.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Jankovič, Černošek, Majeský, Gutwald – Kuchler, Patera, Tenkrát – Zagrapan, Dragoun, Bajaruns – Eberle, Dalecký, Rudovský – Bílek, Havlíček, Šilhavý.
Trenér: Jiří Čelanský.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc – Somík, Cetkovský, Sýkora – Pjanov, Nosek, Radil – Tybor, Zohorna, Kolář – Mozer, Moučka, Číp.
Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Šír, Minář – Podrazil, Zavřel.
Rytíři už hrají jen o to, aby měli před play out a následnou baráží dobrou morálku. Nezdá se příliš pravděpodobné, že by Kladno stáhlo šestnáctibodové manko na 12. Karlovy Vary. Ani Pardubice ale nemají klid. Jsou sice na 8. místě, ale na 11. Liberec mají náskok jen 4 body a každé zaváhání by Východočechy mohlo stát místo v play off.
Extraliga pomalu spěje k závěru základní části. Naposledy se proti sobě postaví dnes celky Kladna a Pardubic. Východočeši uspěli ve všech předchozích střetnutí, přičemž Kladnu dovolili jen dvě branky a sami jich vstřelili 13.