Domácí si mohou zhluboka oddechnout, protože konečně zvítězili. Po čtyřech prohrách v řadě získává Kladno dva body. Naopak hosté utnuli svou sérii výher. Ode mne to je vše, hezký zbytek víkendu.
Nejlepšími hráči zápasu jsou Tomáš Kaberle (KLA) a Dominik Boháč (PLZ).
V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.

MILOSLAV HOŘAVA lehce hodil rameny a přišpendlil puk pod břevno.
Václav Pletka minul branku – 0:0.
Jan Hlaváč trefuje přesně do lapačky Mensatora – 0:0.
Ján Sýkora tvrdě vypálil, ale Chábera vyráží – 0:0.
Petr Tenkrát už si připravil Mensatora, který ale stihl puk vypíchnout – 0:0.
Tomáš Vlasák zvolil střelu forhendem, ale Chábera měl lapačku připravenou – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
V nastavení jsme se dočkali tří šancí, všechny měli domácí. Tenkrát, Dragoun a Hlaváč však neuspěli, takže o bodu navíc rozhodnou nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:42
Zakázané uvolnění domácích, zřejmě poslední přerušení hry
64:26
Hlaváč míjí branku z kruhu. Byl úplně sám.
64:11
Chábera kryje střelu Lva.
63:54
Zakázané uvolnění hostů.
63:21
A znovu pěkná akce domácího útočníka. Dragoun mířil bekhendem těsně vedle.
62:47
Krásně to udělal Tenkrát. Jeho střela šla těsně mimo.
62:33
Novotný zblízka vystřelil bekhendem. Puk zůstal Cháberovi mezi betony.
62:15
Ján Sýkora vycítil šanci při střídání Kladna, Růžička se s ním ale vrátil včas.
61:29
A znovu stejné provinění domácím proti tomuto pravidlu.
60:51
Tenkrát přistižen v těsném ofsajdu.
60:20
Hlaváč se snažil protlačit mezi obránce, ale ztratil rovnováhu a přišel o puk.
60:01
Třetí třetina branku nepřinesla. Oba týmy se tedy o body podělí. Otázkou je, kdo získá ten bonusový a jestli to bude už teď v prodloužení.
60:00
59:23
Další přerušení v obranném pásmu Rytířů.
59:02
Růžička namazal do šance Vlasákovi, Chábera vytáhl důležitý zákrok!
58:37
Dalecký se prohnal za obranu Plzně, Slovák ho ale důrazně obral.
57:53
Domácí potřebovali vystřídat, Tenkrát se nehnal za přihrávkou od spoluhráčů.
57:15
Pěkná střela Tenkráta a neméně povedený zákrok Mensatora.
57:04
Třetí třetina se blíží ke svému konci.
56:30
56:14
Zakázané uvolnění Kladna.
55:57
Za překonaného Mensatora zachraňuje Jeřábek, kterého trefila střela Daleckého.
55:30
Minuta z přesilovky je pryč, domácí se k ničemu nedostali.
55:03
Hosté brání zatím perfektně.
54:30
Tomáš Slovák (PLZ) dostává dvě minuty za držení.
53:49
Majeský pěkně zastavil střelu hostů a ještě chtěl nahrát do brejku spoluhráči. Plzeň ale vystihla jeho dlouhou rozehrávku.
53:02
Mensator nechtěl přerušovat u vlastní branky, domácí ale po jeho rozehrávce vybojovali puk.
52:37
Hosté se usadili v pásmu domácího celku, ale Chábera zatím nemsel čelit střele.
51:57
Bajaruns hledal před brankou Daleckého, který však byl dobře bráněn.
51:29
Hlaváč chtěl vyrazit do brejku, ale už neměl sílu, potřeboval střídat.
50:56
Seman střílel na přední tyč, kde ale Chábera nenechal žádné místo.
50:01
Domácí se natlačili před branku Mensatora, ale střely z dálky se k hostujícímu brankáři nedostaly.
49:26
49:15
Lev z brankoviště poslal puk mimo vzdálenější tyč. To byla hodně dobrá šance.
48:43
Majeský sundal za brankou Jána Sýkoru. Sudí vyhodnotili tento zákrok jako čistý.
48:15
Ján Sýkora dorážel úplně sám před Cháberou. Domácí brankář se roztáhl na čáře a udržel nerozhodné skóre.
48:05
Slovák dvakrát po sobě trefil chrániče prvního hráče před sebou.
47:26
Petr Hořava (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
47:03
46:47
Mensator neudržel střelu od modré, kotouč mu vypadl. Rozhodčí ale přerušili hru, za což se omlouvají.
46:26
Miloslav Hořava dával před branku na Daleckého, který však jel kolegovi na pomoc za branku.
46:11
Plzeň udržela Kladno na mantinelu, hra je přerušena a bude se vhazovat v obranném pásmu Západočechů.
45:49
Patera ale v rohu ztratil puk a hosté vyhodili.
45:32
Kladno se usadilo v útočném pásmu.
45:03
Jakub Lev (PLZ) dostává dvě minuty za zdržování hry.
44:59
Rudovský vybojoval kotouč, ale nedokázal ho rozehrát.
43:49
Po souboji Mozíka s Hlaváčem skončil puk mimo mantinely. Vhazuje se ve středním pásmu.
43:21
Sudí teď nechávají hodně volný metr.
42:52
Chábera si dal na čas s rozehrávkou a málem se to nevyplatilo. Hosté jeho chybu nestihli potrestat.
42:10
Růžička tečoval nahození Tenkráta a Mensator měl co dělat.
41:48
Kaberle objel branku a poslal puk do brankoviště, kde byl kotouč chvilku bez majitele před prázdnou brankou. Valná hromada ho ale zalehla ještě před čárou, což potvrdil po dlouhé debatě i videorozhodčí.
41:01
Pletka donutil Cháberu k přerušení hry.
40:26
40:01
Druhá třetina skončila stejně jako první, tedy výsledkem 1:0. Vyhrálo jí však Kladno a po 40 minutách je tedy vše otevřené. Pavel Patera se trefil ve 37. minutě a zařídil remízu. Ve hře pět na pět jsme ale moc šancí neviděli. Třetí třetina začne přibližně v 19:13.
40:00
39:37
Patera nabízel puk na teč před branku, nikdo z domácích však puk netrefil.
39:07
Mensator na poslední chvíli vypíchl před dojíždějícím Hlaváčem.
38:39
Růžičkovu dělovku schytal jeden z bránících hráčů Plzně.
38:27
Dominik Boháč (PLZ) dostává dvě minuty za držení.
37:51
Hollweg si vyšlápl v rohu na Pateru.
37:23
Novotný se probíjel před branku, ale přes tři hráče to prostě nešlo.
37:05
Chábera raději podržel nahození od červené čáry.
36:36
Kladno právě vstřelilo branku!
Tenkrát vybojoval v rohu kotouč, objel branku a poslal ho směrem před branku, kde byl na chvilku nekrytý PAVEL PATERA. Domácí kapitán poslal puk za Mensatora a srovnává stav zápasu. Asistence: Petr Tenkrát.
36:03
Dvořák před brankou poslal k ledu Růžičku, kterému spadla helma. Je jen nepochopitelné, že o metr vedle stojící rozhodčí jen koukal.
35:42
Ján Sýkora se hezky proháčkoval ke střele, jenže hostům byl odpískán ofsajd.
35:15
Bajaruns si udělal tělem prostor, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
34:53
Rudovský dobře napadal, ale ve svém snažení zůstal sám.
34:20
33:54
Bajaruns promáchl před mezi kruhy a hosté vyhodili.
33:30
Dobré zakončení od Hlaváče, k dorážce se Kladno nedostalo.
33:12
Vyhození hostů trefilo před brankou stojícího Hollwega. Kladno rychle napadalo a Miloslav Hořava se dostal ke střele, kterou ale namířil přímo do Mensatora.
32:20
Tomáš Slovák (PLZ) dostává dvě minuty za hrubost.
32:03
Kladno bylo v přečíslení. Miloslav Hořava našel Tenkráta, který ve vyložené pozici nedokázal trefit puk.
31:39
Indrák pálil příliš vysoko.
31:12
Hlaváč se dostal do střelecké pozice. Jeho pokus vytáhl betonem Mensator.
30:17
Dobrý tlak Plzně v závěru přesilovky, Dalecký na ledě.
29:51
Slovák pálí do boční sítě.
29:36
Až nyní se hosté dostávají do pásma.
29:11
Výborné napadání Tenkráta ušetřilo Kladnu další drahocenný čas.
28:43
Hanzlíkovo nahození na Cháberu neprošlo a Kladno se osvobodilo.
28:17
Jan Dalecký (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
27:40
Dvořákovi se nepovedlo tečovat dlouhou přihrávku. Plzeň ale chvíli před zakázaným uvolněním stihla vystřídat.
26:54
Kladenští pozapomněli na rozjetého Pletku, jehož střelu z kruhu vyrazil hodně povyjetý Chábera.
26:09
Snad první zajímavější střela Kladna v prostřední části hry. Kaberle vyprášil beton Mensatora.
26:04
Hra se hodně kouskuje. Teď skončil puk až mezi diváky.
25:27
Procházka musel rychle zpátky, protože rozhodčí na poslední chvíli rozpažili a neodpískali zakázané uvolnění.
24:32
Ofsajd Kladna. Druhá třetina zatím moc hokejové krásy nepobrala.
24:03
Rudovský se nechal obrat o puk, ale Vlasák dlouho váhal se zakončením. Nakonec se dostal z dobré pozice.
23:32
Miloslav Hořava už měl lepší pozici, ale Mensator se překvapit nenechal.
23:21
Střelu Tenkráta hosté srazili za branku.
22:40
Dvořák nemohl zakončit přesně, protože dostal hokejkou přes ruce. Sudí ale nevylučují.
22:20
Procházka měl problémy s atakujícím Petruškou, který mu málem vypíchl puk.
21:35
Další boj v rohu hřiště skončil pro domácí úspěšně. Boháč poté zalehl Jankoviče.
21:03
Domácí si nenahráli dobře a jejich útok skončil na modré čáře.
20:18
Chábera musel zasahovat po pár sekundách.
20:01
Konec první třetiny je tu. Kladno mělo poměrně dobrý vstup do zápasu, ale nevyužilo ani svou početní výhodu. Poté zabrali Západočeši, kteří si vybojovali také dvě přesilovky a po jedné z nich udeřili, když se trefil Dominik Boháč. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.
20:00
19:46
Závěr třetiny se dohrává ve středním pásmu.
19:06
18:50
Treille si vyměnil puk s Paterou, ale do jeho střely se stihli vložit obránci.
18:35
Kotouč končí v ochranné síti odrazem o domácího hráče, takže se vhazuje ve středním pásmu.
18:03
Majeský našel před brankou Daleckého, kterému puk přeskočil hokejku před poloprázdnou svatyní.
17:41
Puk znovu míří do středního pásma.
17:20
Plzeň se osvobodila, Bajaruns nedokázal zastavit puk u mantinelu.
17:06
Jakub Lev (PLZ) dostává dvě minuty za hákování.
17:03
Kotouč vyváží Kladno.
16:48
Drsný souboj svádějí u mantinelu Vlasák s Dragounem.
16:04
Hosté ale po vstřelené brance ožili, jsou teď aktivnějším týmem.
15:42
Hanzlík si sjel na kruh, ale jeho střela trefila chrániče Strnada.
14:52
A následovala další chyba, kterou ale hosté potrestat nedokázali. Chábera byl na místě.
14:30
Plzeň právě vstřelila branku!
Tomáš Sýkora našel před brankou volného DOMINIKA BOHÁČE, který trefil přesně do bližšího růžku. Asistence: Tomáš Sýkora.
14:19
Majeský je na ledě, Kladno v plném počtu.
13:38
Kladno zatím velmi dobře brání, Plzeň v podstatě Cháberu neohrozila.
12:46
Domácí měli slibnou šanci v oslabení. Miloslav Hořava nadvakrát na brankovišti dotíral, ale Mensator udržel beton před čarou.
12:19
Hosté si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Ivan Majeský (KLA).
11:27
Kladenští přežili oslabení v pořádku.
10:40
První přesilová formace ohrožuje Cháberu.
10:03
Kladno zatím bez problému vyhazuje puk do středu.
09:24
Rozhodčí pískl úmyslný ofsajd hostů.
09:15
Hosté mají šanci vstřelit úvodní branku.
09:00
Majeský (KLA) dvě minuty za nedovolené bránění.
07:57
Díky chybě Majeského, drží Plzeň útočné pásmo.
08:12
Oba útoky jsou na ledě už dlouho a musejí střídat.
07:53
Hořava vyhazuje kotouč do středního pásma.
07:28
Vlasák prověřil Cháberu.
06:04
Nyní po zákroku Chábery následuje komerční pauza.
05:15
Domácí jsou nadále hodně aktivní a tlačí se do útoku.
04:00
Přesně po čtyřech minutách hry je hostům odpískaný ofsajd. Buly ve středním pásmu.
03:30
Domácí přesilovku nevyužili, hosté jsou v plném počtu.
02:35
Domácí jsou nadále lepším týmem a v přesilovce jsou natlačeni před bránu soupeře. Tvrdě pálil Kaberle, Mensator byl na místě.
02:12
Z otočky pálil domácí Hořava, puk ale poslal těsně mimo.
01:30
Plzeňský Dvořák dostává hned v úvodu dvě minuty za podražení.
00:01
Plzni patří v tabulce 5. místo a na 3. Brno ztrácí pouze jeden bod. Dnes by se tak shodou několika okolností mohla dostat na třetí místo v tabulce. Plzeň se momentálně těší sérii tří výher, takže nás čeká zcela jistě zajímavé utkání.
Kladno se propadlo tabulkou až na 12. místo. Se Spartou se trefilo poprvé po téměř 200 minutách herního času. Problémem Rytířů je, že dávají málo branek, ačkoli útok je podle jmen velmi kvalitní.
Hezký den přeji z Kladna. Místní Rytíře dnes čeká třetí domácí duel v tomto týdnu, přičemž v prvních dvou prohráli. Po Liberci a Spartě dorazí dnes do Kladna Plzeň, která má Středočechům co oplácet, protože první vzájemný duel sezony prohrála doma 5:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.