Skončilo krásné utkání, ve kterém jsou nakonec šťastnější hosté. Body by si zasloužily oba celky, ale Třinec, který třikrát vedl, dokázal tento duel v poslední periodě otočit a připsat si důležité tři body na své konto. Hvězdy zápasu jsou Pavel Patera a Marek Zagrapan. S oběma volbami by se dalo souhlasit.
60:00
59:33
Hrubec přerušil hru před vlastní brankou.
59:24
Bonk minul prázdnou branku.
Time out Kladna, Chábera na střídačce.
58:47
Střela Kaberleho šla těsně mimo. Hosté ale vyhodili na zakázané uvolnění.
58:07
Třinec právě vstřelil branku!
Domácí měli kotouč na hokejce, ale nepovedlo se jim ho vyhodit a 4 sekundy před koncem oslabení inkasují. Třinec dostal puk do brankoviště a MARTIN ADAMSKÝ dokonce do branky. Asistence: Tomáš Linhart.
56:27
Kladno vyhazuje, podařilo se to Eberlemu.
56:11
Pavel Patera (KLA) dostává dvě minuty za zdržování hry.
55:44
Nenápadné nahození Krejčího tečoval před brankou MAREK ZAGRAPAN a hosté srovnávají stav zápasu na 4:4. Asistence: Daniel Krejčí, Adam Rufer.
55:02
Marek Růžička byl chvíli sám na modré, zaklepal si o nahrávku, ale potom nedokázal vystřelit.
54:45
54:27
Třinec musí začít od vlastní branky.
54:09
Kladno se dostalo k puku a získalo pár sekund.
53:45
Kladno vyhodilo.
53:33
Zíb zlomil hůl Lukáčovi, puk se odrazil mimo branku.
52:55
Patera šel na buly, vyhodil puk a odjíždí střídat.
52:45
Teď jim ale pomůže přesilová hra. Milan Doudera (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
52:39
Hostům čas kvapí hodně rychle.
51:58
Eberle dostal přihrávku od Tenkráta, leč nestihl zakončit.
51:09
Adamskému střela nesedla. To bylo pro Kladno štěstí, protože hostující forvard měl spoustu času.
50:49
Polanský dostal přihrávku před brankoviště, ale trefil jen Černoška.
50:25
Tak tohle nebyla zlá přesilovka Kladna. Hrubec podržel puk. Hosté kompletní.
50:12
Havlíček si pozdě všiml špatného poastavení Hrubce. Ten zachraňoval last minute.
49:03
Doudera se znovu skvěle vrátil a zabránil protiútoku Martina Růžičky.
48:25
Lukáš Zíb (TRI) dostává dvě minuty za hákování.
48:04
Chábera zasahuje po chybě domácích v rozehrávce.
47:26
Lukáč chvíli motal s pukem v útočné třetině, Třinec nakonec puk získal.
46:07
Zakázané uvolnění Kladna přináší zároveň první komerční přestávku třetí periody.
45:56
Polanský přetlačil Douderu, ale už nenašel nikoho ze spoluhráčů.
44:46
Varaďův pokus sražen.
43:52
Kladnu se daří držet kotouč, což je styl, který by teď domácím mohl vyhovovat.
42:07
Hra je trochu rozháraná.
41:19
Doudera zavezl puk do pásma a Lukáč střílel hodně nahoru. Hrubec vyrazil do ochranné sítě.
40:31
Hrubec už dvakrát ukryl puk do lapačky, přitom na něj ale nešla ani jedna střela.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 16 – Šimon Hrubec (TRI) 11.

Druhá třetina musela diváky zvedat ze sedadel. Začal se hrát skvělý ofenzivní hokej. Třinec v zápase třikrát vedl, ale v poslední třetině bude muset dohánět jednobrankový náskok soupeře. Ve druhé třetině oba týmy hodně zvedly střelecké statistiky. Třetí třetina začne cca v 19:54.
40:00
39:16
Treille zakončoval, Hrubec předvedl skvělý rozštěp.
38:54
Procházka na poslední chvíli tečoval puk před brankou. Jinak by Polanský dával v podstatě do prázdné.
38:29
Chábera vypomohl obraně, když zabránil přihrávce před branku.
37:30
Zakázané uvolnění Rytířů.
36:58
Kladenská obrana teď pracuje dobře. Hosté pro změnu přidali na důrazu.
35:58
Patera z dobré pozice ještě oslovil Tenkráta, výborný zákrok předvedl Hrubec.
35:37
Kladno právě vstřelilo branku!
Branka platí. Domácí dostali puk do brankoviště a nejdůraznější ze všech byl nakonec JAN RUDOVSKÝ, který poslal kotouč do branky. Asistence: Sacha Treille, Michal Dragoun.
35:37
Domácí dostali puk do branky, kontroluje se video.
35:26
Teď se hraje krásný hokej. Eberle udržel puk a našel před brankou Tenkráta, hosty zachránil Hrubec.
34:38
Chábera chytil dobrou střelu Marka Růžičky. Ten si poté stěžoval na Černoška, jenž mu vyrazil hokejku z ruky.
33:53
Procházka tvrdě vypálil z vrcholu kruhu. Hrubec vyrazil za branku.
33:13
Jankovič nahazoval od modré a Hrubec vyrazil před sebe. Před Treillem ale stihl vytrčil hokejku a dostat puk do bezpečí.
32:33
Varaďa se dostal ze strany do šance. Chábera zasahuje levým betonem.
31:45
Luxusní akce Havlíčka, který prošel třineckou obranou a jeho parádní pokus zastavila tyč.
31:16
Lukáč nechal mezi kruhama puk za sebou.
30:50
Roth míjí branku a Kladno je kompletní.
30:22
Kuchler v oslabení oslovil Tenkráta, který nedal zblízka proti Hrubcovi.
29:56
Martin Růžička minul branku a puk se dostal z pásma.
29:43
Hosté už zase operují s kotoučem v pásmu.
29:15
Černošek nedokázal vyhodit kotouč z pásma.
28:50
Sacha Treille (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
28:04
Patera přelstil Hrubce, nahrál na přední tyč, kde už číhal PETR TENKRÁT a z úhlu poslal puk v podstatě do prázdné branky. Asistence: Pavel Patera, Jan Eberle.
27:37
Dobrá střela Kaberleho od modré, Hrubec vytasil zákrok betonem.
27:16
Rychlá branka vrátila zápas do starých kolejí.
26:03
Vyrovnaný výsledek je rychle pryč. Majeského chyba vedla k přečíslení Třince, Adamský nahrál JIŘÍMU POLANSKÉMU, který z první propálil přesouvajícího se Cháberu. Asistence: Martin Adamský, Alexander Gorškov.
25:29
PAVEL PATERA se dočkal 250. branky v dresu Kladna! Domácí kapitán dlouho vyčkával se střelou a měl výhodu, že obránce, který ho bránil, neměl hokejku. Přes clonu pak Patera vystřelil k tyči Hrubešovy branky, který nemohl nic vidět. Asistence: Petr Tenkrát.
25:05
Roth měl spoustu času na koncovku, objel branku a už zasouval do odkryté klece. Včas se ale vrátil Tenkrát a pomohl Cháberovi u tyče.
23:56
Chábera nezachytil lehké nahození od modré, což ale nečekal ani dojíždějící Zagrapan a domácí brankář tak získal čas na to, aby puk pokryl.
23:22
Tenkrát vracel před branku, kde se nepohyboval nikdo z domácích.
23:02
22:43
Jako nic si Martin Růžička vyjel do střelecké pozice, ale Chábera byl pozorný. Následně hosté porušili pravidlo o postavení útočícího hráče v brankovišti.
22:09
A díky ofsajdu Třince to nyní zvládne i zbytek týmu.
21:59
Lukáč vypíchl puk na modré a jako jediný vystřídal.
21:32
Doudera dostal puk do středního pásma, nicméně domácí neměli možnost vystřídat.
21:02
První přesilovka pro Třinec. Dvě minuty za sekání dostává Petr Tenkrát (KLA).
20:40
Kaberle protáhl z otočky Hrubce.
20:01
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 – Šimon Hrubec (TRI) 8.

Dvacet minut uběhlo a první třetina je za námi. Třinec vstoupil do zápasu výborně a to platilo v podstatě v první polovině třetiny, kdy bylo Kladno místy až pod drtivým tlakem. Domácí se poté zvedli především díky faulům Třineckých. Ti byli na trestné lavici už třikrát. Druhá třetina začne přibližně v 18:57.
20:00
18:55
Dvakrát střelecká pozice pro Tenkráta, ovšem ani jedna střela domácímu útočníkovi moc nesedla.
18:12
David Růžička nejspíš vjel do rýhy na ledě, ale jeho pád vypadal hrůzostrašně. Kladenský obránce ale po svých odjíždí na střídačku.
18:01
Další přesilovka Kladna. Radek Bonk (TRI) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Třinec se zbytečně oslabuje.
17:40
17:33
Domácí Chábera musel dokonce zasahovat po nahození Hrabala.
16:33
Kladenský kapitán vracel puk do skrumáže před brankou. Nikdo ho ale netrefil.
16:08
Dobrá kombinace Kladna, ale Paterovi nesedla střela ideálně a Hrubec jí lehce chytá.
15:51
Roth nabral puk a poslal ho až do hlediště. Sudí nejprve chtěli vylučovat, ale trochu nepochopitelně od toho opustili.
15:40
A hned po buly je tu faul. Tomáš Linhart (TRI) podrazil Pateru a dostává dvě minuty.
15:33
Polanského nepřesná rozehrávka vedla k zakázanému uvolnění.
14:23
14:09
Teď se Kladno těžko probíjí do pásma.
13:41
Havlíček hledal Pateru, ale puk se od bruslí bránícícho hráče odrazil ven z pásma.
12:23
Radim Matuš (TRI) poslal Treilleho na mantinel a za vražení na hrazení inkasuje dvě minuty.
11:59
Doudera se parádně vrátil a zastavil brejk Martina Růžičky čistým způsobem.
11:30
Tak trochu náhodně se domácí dostali k puku a přerušili hru v útočném pásmu.
11:01
Hrabal nahodil nepříjemný puk puk před branku, Kladno je pod obrovským tlakem.
10:36
A další přihrávka od zadního mantinelu před branku, kde byl v šanci David Ostřížek. Chábera znovu zachraňuje.
10:12
Martin Růžička byl v další gólové příležitosti, Chábera stačil zasáhnout lapačkou. Toto jsou však velké díry v obraně Kladna, které by se nemusely vyplatit.
08:41
Třinec se dostal do přečíslení, Adamského střelu ale Chábera nadvakrát chytil.
08:10
A teď se stalo v podstatě to samé a hostům už to vyšlo. Po Hrabalově nahození vznikl v brankovišti pořádný zmatek a RADEK BONK se zorientoval nejrychleji ze všech. Asistence: Josef Hrabal.
07:57
Rufer střílel z kruhu a jeho pokus nadělal v kladenském brankovišti obrovské zmatky. Domácí zachraňovali na brankové čáře.
07:33
Zagrapan pálil do protipohybu domácího brankáře, který ale včas vytrčil levý beton.
07:17
Teď si ale Hrubec zlepšil náladu povedeným zákrokem proti ráně Davida Růžičky.
07:02
Hrubec neudržel skákavé nahození ze středního pásma a nechybělo moc, aby se Eberle dostal k dorážce.
06:51
Marek Růžička se snažil seč mohl, ale nohu na modré neudržel.
06:41
Domácí druhá lajna snad minutu a půl neslezla z ledu. Hra je přerušena až ofsajdem.
05:48
Doudera zastavil tři pokusy hostů a průnik do pásma.
04:45
David Růžička složil u mantinelu čistým způsobem Zagrapana.
04:02
Vyrovnávající branku si Hrubec za rámeček nedá. ONDŘEJ HAVLÍČEK ho prostřelil relativně neškodným pokusem od mantinelu. Asistence: Jan Dalecký
02:56
Elitní formace Kladna dostala hosty pod mírný tlak.
01:53
Rychle mohlo být srovnáno, ale Patera z brankoviště v tísni branku minul.
01:23
Rychlá branka otevírá skóre utkání. Krejčího nahození od modré čáry tečoval Rákos a za dezorientovaného Cháberu doklepl puk MAREK ZAGRAPAN. Asistence: Daniel Rákos, Daniel Krejčí.
00:27
Kladno už se dostalo ke dvěma střeleckým pokusům, ale oba byly sraženy do sítě nad brankou.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, D. Růžička, Doudera, Majeský, Jankovič, Procházka, Černošek – Eberle, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Havlíček, Kuchler, Dalecký – Machač, Lukáč, Strnad.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Konrád) – Zíb, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Gorškov – Rufer, Marek Růžička, Rákos – Matuš, Zagrapan, Ostřížek.

Rozhodčí: Polák, Wagner – Bádal, Pouzar.
Pikantní zápas by to mohl být pro domácího kapitána Pavla Pateru, kterému chybí jedna trefa k tomu, aby jich v kladenském dresu nasbíral 250. Jiřího Kuchlera dnes čeká 500. zápas v dresu středočeského klubu.
Rytíři prožívají také poměrně zvláštní start do sezony. Zatímco loni sbírali pravidelně body spíš doma, letos to je naopak. Kladno je druhým nejlepším celkem venku, což potvrdilo v posledních třech kolech, kdy hrálo postupně v Liberci, na Spartě a v Plzni a přivezlo 6 bodů, přičemž o export na Spartě přišli až 20 sekund před koncem šťastnou trefou Pecha. V domácím prostředí však získali Středočeši pouhé 2 body.
Ani jednomu celku nevyšel start sezony zrovna podle představ. Oceláři se sice zvedli v posledních zápasech, ale přesto jsou zatím na 7. místě, s čímž se moc nepočítalo. Rekordman loňského ročníku, Martin Růžička, se prosadil střelecky poprvé až v minulém zápase s Karlovými Vary. V Kladně se však Třinci v posledních sezonách poměrně dařilo.
Dobrý den z Kladna, kde dnes bude pokračovat extraliga už 9. kolem a v něm se Rytíři utkají doma s Třincem.