Nejlepší hráči zápasu: Michal Dragoun (KLA) – Vojtěch Polák (TRI).

Dva skvělé výkony brankářů dovedly dnešní zápas až do samostatných nájezdů, kde se opět oba muži v maskách vyznamenali. Až v 5. sérii rozhodl o exportu dvou bodů Vojtěch Polák.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
VOJTĚCH POLÁK zvolil bekhendovou kličku a byl úspěšný. Hosté berou dva body.
Ondřej Havlíček to neprovedl zrovna dobře, Hamerlík opět chytá – 0:0.
Jakub Orsava trefuje jen lapačku Chábery – 0:0
Miloslav Hořava zkusil také bekhendové zakončení, ale Hamerlík vyráží – 0:0
Lauris Bajaruns neuspěl bekhendovým zakončením – 0:0.
Vladimír Roth také nedal. Chábera se roztáhl na čáře a byl úspěšný – 0:0.
Miloslav Hořava zkusil také mezi nohy, ale Hamerlík vyrazil – 0:0.
Martin Růžička rozhýbal Cháberu, který ale včas zasáhl betonem – 0:0.
Petr Tenkrát neuspěl střelou mezi betony – 0:0.
Vojtěch Polák neuspěl, jeho bekhend Chábera chytá – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení branku nepřineslo, utkání rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Jiří Polanský (TRI) dostává dvě minuty za hákování.
64:38
Oba celky v plném počtu.
64:13
David Růžička na poslední chvíli zastavil pronikajícího Bonka.
63:23
Oba celky střídají po dlouhém pobytu na ledě.
63:01
Tři na tři, to se zas tak často nevidí. Na ledě je teď hodně prostoru.
62:37
Tomáš Kaberle (KLA) dostává dvě minuty za hákování a 10 minut osobní trest za nesportovní chování.
62:14
Vojtěch Polák (TRI) dostává dvě minuty za sekání.
62:14
Dragoun trefuje tyčku!
61:55
Kladno má výhodu, bude hrát přesilovku.
61:19
Krejčí prověřil Cháberu ze středního pásma. Rutinní zákrok pro domácího brankáře.
60:45
Přihrávka na rozjetého Bajarunse nebyla dostatečně razantní a hosté jí zachytili.
60:01
Šancí bylo hodně, ale branky padly paradoxně jen dvě. O vítězi zápasu tedy rozhodne prodloužení, nebo samostatné nájezdy.
60:00
59:35
Chábera zahrál na nervy domácím fanouškům po střele ze středního pásma.
59:11
Poslední minutka patřila domácím.
58:39
David Růžička od modré míjí vzdálenější tyč.
58:04
Chábera znovu řeší další nepřehlednou situaci před vlastní brankou.
57:39
Rákosovo zakončení bekhendem kryje Chábera.
57:03
Kaberle tečoval nahrávku Miloslava Hořavy a Hamerlík vytáhl výborný zákrok.
56:47
Bonk už se dostával za Davida Růžičku, který ho ale stihl přibrzdit.
56:06
Pomalu se blížíme konci třetí třetiny, stále čekáme na rozhodující trefu.
55:24
55:17
Hrdel ztratil puk a Třinec vyváží.
54:46
Třinec vyhodil k Cháberovi.
54:15
Dragoun těsně míjí vzdálenější tyč, hodně dobrá přesilová hra Kladna.
53:50
Střela M. Hořavy končí těsně vedle.
53:24
Daniel Rákos (TRI) dostává dvě minuty za sekání. To byl ale dobrý faul, protoře před M. Hořavou byla prázdná branka.
53:17
Hamerlík si připsal zákrok po střele Lukáče.
52:47
Na šance se tedy celkově v posledních minutách čeká. Pokud nebudeme počítat propagační nahození z obou stran.
51:27
Polanský se snažil proskočit mezi obránci, kteří ho k puku nepustili.
50:30
Hraje se neustále v pásmu Kladna. Třinec ale na větší příležitost zatím čeká.
49:46
Krejčího nahození Chábera vyrazil před sebe. Naštěstí pro domácího brankáře nikdo v červeném poblíž nebyl.
48:24
Linhart z úhlu nahazoval před branku, kde číhal Bonk. Kotouč nakonec končí v ochranné síti.
47:37
Tenkrát zpoza branky viděl Dragouna, ale jeho přihrávku zastavili hosté.
46:58
46:40
Také Kladnu se teď daří v oslabení.
46:06
Chábera si našel nahození Linharta od modré čáry a přerušil hru.
45:39
Hrabal se hned zapojil do přesilovky a prověřil Cháberu.
45:17
44:58
Milan Doudera (KLA) dostává dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí.
44:42
Znovu začínají domácí od vlastní branky.
44:19
Kladno se teď nemůže dostat do útočného pásma.
44:01
Úspěšné vyhození Třineckých.
43:29
Střela Kaberleho tečována těsně vedle levé tyče.
43:17
Josef Hrabal (TRI) dostává dvě minuty za držení hole.
42:48
Úvod třetí třetiny je jinak poměrně opatrný.
42:19
Hosté teď hráli na chvíli v šesti, ale rozhodčí si toho nevšimli.
41:26
Eberle zastavil rozvíjející se akci Třince a mohl dopředu vyslat Bajarunse, který ale nepřebruslil obránce.
40:52
Hrabal hledal od modré střílenou přihrávkou Květoně, který však byl pohlídán.
40:01
Necelých 326 minut čekali Třinečtí na venkovní gól. Dočkali se v přesilové hře na konci třetiny, kdy zužitkovali velký tlak. Po dvou třetinách je skóre nerozhodné 1:1. Třetí perioda začne přibližně v 19:46.
40:00
39:49
Třinec právě vstřelil branku!
Třinec se dočkal vyrovnání a tlak v přesilovce byl opravdu enormní. Střelu obránce Krejčího dorazil za Cháberova záda JAKUB ORSAVA. Asistence: Daniel Krejčí.
39:42
Třinec zkouší rozehrávat akce na hráče před brankou, ale Kladnu se to zatím daří eliminovat.
39:18
Chábera přerušil tlak Třince, když udržel střelu od modré.
38:58
Martin Růžička trefuje horní tyč!
38:29
Další pokus Hrabala Chábera napoprvé neudržel, ale po zmatku před brankou ukázal rozhodčím, že právě on má kotouč v lapačce.
38:22
Chábera trochu nejistě kryje střelu Hrabala.
38:07
Jiří Kuchler (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
36:57
Matuš nepřešel do útočné třetiny podle pravidel, zastavil ho ofsajd.
36:01
Polanský se dostal k vyražené střele a byla před ním prázdná branka. Chábera předvedl výborný zákrok betonem.
35:32
35:08
Další puk míří až k Cháberovi.
34:43
Bonk pozdržel Dragouna v jeho pásmu, cenné sekundy pro hosty.
34:12
Kaberle vypálil od modré a Hamerlík po jeho střele chvíli hledal puk. Vysvobodil ho až hvizd sudího.
33:32
Zároveň se ale vylučuje. Daniel Krejčí (TRI) dostává dvě minuty za držení.
33:32
David Růžička vypálil od modré a jeho pokus byl tečován před Miloslava Hořavu. Ten měl před sebou prázdnou branku, ale poskakující puk do ní nedopravil!
33:10
Poněkud pozdě odpískané zakázané uvolnění Třince.
32:19
První formace domácích teď zatlačila Třinec. Hamerlík přerušil obléhání své branky zákrokem.
31:52
Tenkrát našel hlídaného Dragouna, který přesto dokázal zakončit. Hamerlík měl však beton na správném místě.
31:15
Kaberle před brankou výborně uhlídal Martina Růžičku, který se natahoval po teči. Na ledě se mimo jiné potkali dva nejčastěji využívaní hráči obou celků. Kaberle průměrně na ledě stráví 23:02 a Růžička 23:01.
30:45
Miloslav Hořava poslal puk před branku a tam se o něj strhl velký boj. Ten nakonec uťal Hamerlík, který se po kotouči vrhl a přikryl ho.
30:34
Dragoun odevdl dobrou práci proti dvěma obráncům a nakonec o jednoho zkoušel poslat puk do branky. Hamerlík byl v pozoru.
30:05
Roupec pálil po ledě, ale ani netrefil branku.
29:25
Kotouč vyrotoval vysoko do vzduchu a jako první se zorientoval Rudovský, který ho poslal těsně mimo branku.
28:52
Doudera vypálil asi o metr vedle.
28:19
Linhart se musel vracet, protože vyhozený puk ani zdaleka nedoklouzal za čáru.
27:47
Kaberle dlouhou rozehrávkou našel Dragouna, který se ale o brejk připravil nepřesným zpracováním.
26:53
Lukáče vychytal Hamerlík, ale puk se odrazil před Bajarunse, který trestuhodně minul.
26:06
Strnad v akci dva na jednoho zakončil sám, ale přestřelil.
25:18
Třinec zlepšil napadání, Kladno se s tím zatím vyrovnává.
24:31
Riskantní rozehrávka se málem Kladnu nevyplatila. Vše na poslední chvíli uhasil Kaberle, který včas přistoupil k útočníkovi před brankou.
23:49
Peterek naslepo hledal Galvase, ale do dráhy přihrávky se postavil Rudovský.
23:23
Lukáč zablokoval další střelu Třince, Kladno je v plném počtu.
22:50
Tenkrát nepropustil střelu Krejčího.
22:31
Petr Hořava zablokoval střelu Třineckých. Kladno se osvbodilo, ale Hořava se nemohl zvednout a udělat krok. Rozhodčí raději přerušili.
21:48
Roth chybně rozehrál na modré, čehož domácí využili k osvobození se.
21:27
Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
21:01
Havlíček vystřelil přes obránce, ale Hamerlík se zaskočit nenechal.
20:17
Miloslav Hořava zachytil rozehávku Třince a mohl vyslat do brejku Dragouna. Přihrát ale nedokázal přesně.
20:01
Michal Dragoun svým 7. gólem zajistil Kladnu vedení po první třetině. Středočeši využili přesilovou hru a díky tomu vedou. Střelecky byli hosté aktivnější, ale Chábera všechny jejich šance pochytal. Druhá třetina začne přibližně v 18:54.
20:00
19:40
Bajaruns zkusil štěstí z hodně ostrého úhlu. Hamerlík se nachytat nenechal.
18:44
Rudovský využil zaváhání Linharta a ujal se puku. Po otočce ale branku přestřelil.
18:14
Doudera zahrál trochu zbytečně v pásmu soupeře, když byl signalizovaný ofsajd. Hra se tedy přesouvá před Cháberu.
17:38
Peterek se dostal ke kotouči mezi kruhama, ale měl to na bekhend a jeho zakončení nebylo tak nebezpečné.
16:54
Kuchler ztratil puk ve vlastním pásmu, ale pro domácí vše dobře dopadlo díky zásahu Kaberleho.
16:22
Květoň využil kladenského střídání a chtěl se natlačit do branky. Chábera si s jeho nájezdem poradil.
15:36
Zajímavá situace před třineckou brankou. Miloslav Hořava prováhal ideální čas pro střelbu, kotouč poskakoval před brankovištěm.
14:24
Třinečtí se po delší době usadili v útočném pásmu, ale zatím beze střelby.
13:54
Rudovský odjel po vlastních, hra pokračuje.
13:39
Adamský dohrál za mantinelem Rudovského a hra se přerušila, protože domácí bek zůstává na ledě.
13:09
Polanský si zkoušel vymodlit faul Jankoviče, ale rozhodčí mu nevyhověli.
12:03
Po kladenském ofsajdu následuje druhá komerční přestávka.
11:46
Fanoušci cítí, že teď je jejich tým na koni a podporují.
11:00
Rudovský se dostal do dvou příležitostí. Hamerlík si s oběma poradil.
10:33
Kladno právě vstřelilo branku!
Chtěl jsem dopsat původní akci Kladna, ale není třeba. Středočeši se drželi v pásmu, Kaberle trpělivě vyčkával, poté posunul na MICHALA DRAGOUNA a ten z první překonal přesouvajícího se Hamerlíka mezi nohy. Asistence: Tomáš Kaberle.
09:32
Tenkrát dostal nabito od Kaberleho, ale jeho dělovka branku minula.
09:15
A vybojoval faul. Dvě minuty za krosček dostává Daniel Krejčí (TRI).
09:07
Na ledě se poprvé objevuje Zbyněk Hrdel.
08:40
Další práce pro kladenského brankáře. Před ním se ještě strhla menší strkanice.
08:17
Varaďa nebezpečně střílel hned po vhazování v kladenském pásmu. Chábera ale zasáhl lapačkou.
07:59
Chábera neudržel střelu od modré, ale včas puk odklidil do rohu. Poté ho povalil Polanský a hra je vykázána do středního pásma.
07:39
Dragoun se protáhl kolem dvou třineckých hráčů, do jeho střely ale stihl jeden z obránců vložit hokejku a puk skončil v ochranné síti.
07:00
Nejprve se zdálo, že Lukáč netečoval dlouhou přihrávku. Sudí ale zakázané uvolnění neodpískali, zatímco o malou chvíli na druhé straně ano.
05:54
Oba celky kompletní, vhazuje se ve středním pásmu.
05:38
Střela Petra Hořavy se od mantinelu orazila zpět do brankoviště, ale skákající puk se nepodařilo usměrnit Tenkrátovi.
05:11
Galvasovu střelu tečoval před Cháberou Adamský, ale kotouč zamířil mimo branku.
04:46
Orsava dostal trochu prostoru, po kličce na střed však vypálil mimo branku.
04:12
Hosté mají kotouč za vlastní brankou a střídají.
03:43
Přesilová hra ale rychle končí. Jan Rudovský (KLA) dostává dvě minuty za držení hole.
03:36
Jiří Polanský (TRI) dostává dvě minuty za podražení.
03:13
Dragoun vyčkával a poté prostrčil puk na Miloslava Hořavu, který od modré čáry trefil jen boční konstrukci.
02:41
Lukáč se dostal před branku a servíroval na druhou stranu Bajarunsovi. Kotouč ale přes brusle jednoho z beků neprošel.
01:53
Hosté strávili poměrně dlouhou chvilku v pásmu Kladna, ale více práce Chábera neměl.
01:29
Peterek posouval Rákosovi do šance, ale včas zasáhl Petr Hořava.
01:17
První zákrok také pro Cháberu, který kryje střelu obránce Krejčího.
00:33
Domácí zakončili obléhání pásma střelou. Tenkrát trefil jen Hamerlík.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera – D. Růžička, Kaberle, Doudera, Procházka, P. Hořava, Jankovič, Gutwald – M. Hořava, Dragoun, Tenkrát – Kuchler, Havlíček, Rudovský – Bajaruns, Lukáč, Eberle – Hrdel, Strnad.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Roth, Galvas, Hrabal, Linhart, Roupec, Krejčí, Lojek, Foltýn – Martin Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk, Varaďa – Květoň, Peterek, Rákos – Matuš, Marek Růžička, Rufer – Polák.

Rozhodčí: Hodek, Horák – Brejcha, Suchánek.
Vzájemné zápasy jsou letos vyrovnané, pokaždé se přitom radoval hostující celek. Kladno vyhrálo na ledě Třince 3:2, doma ale na stejného soupeře nestačilo v poměru 4:5.
Ani Třinec neprožívá tak úplně sezonu podle očekávání, ale zatím mu to stačí na boj o přímý postup do play off. V posledních deseti zápasech vyhráli Oceláři jen třikrát. Naposledy ale otočili nepříznivý vývoj utkání s Karlovými Vary.
Domácí Kladno se po výměně trenérů herně zvedlo a částečně se dá hovořit i o výsledkovém probuzení. Bod v Liberci i dva se Spartou by před začátkem zápasu Středočeši brali, ale vzhledem k průběhu jsou oba málo. V posledním duelu vyšli Rytíři pod trenérem Čelanským poprvé naprázdno, když padli v Plzni 4:2.
Hezký večer z Kladna. Tamní Rytíři přivítají v dalším extraligovém kole Oceláře z Třince. Utkání začíná v 18:00.