Vítkovicím se ale podařilo vyhrát vhazování a dnešní zápas je tím u konce. Kladno se marně snažilo. Dnešní hokej byl hodně ofenzivní, ale přesto jsme viděli jen tři branky. Oba gólmani hráli prim. Ode mne to je pro dnešek vše. Na závěr se ještě sluší říct, že nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Lauris Bajaruns (KLA) a Ondřej Roman (VIT).
60:00
59:50
Ještě jedno zakázané uvolnění.
59:35
Domácí ve středním pásmu.
59:15
Střela Růžičky skončila po teči těsně vedle.
59:08
Zakázané uvolnění Vítkovic.
Kladno bez brankáře.
58:59
Dolejš schoval v lapačce nahození ze středního pásma, Kladno si bere oddechový čas.
58:41
Hosté u puku a Kladno už moc času nemá.
58:24
Kaberle si dlouho rovnal puk a nepropálil prvního obránce před sebou.
57:43
Teď navíc vybojovali přerušení u branky Chábery.
57:16
Domácí zatím nedokážou soupeře zatlačil do úporné defenzivy. Hosté jen vyhazují, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a to jim stačí.
56:45
Rudovský nahodil ze středního pásma na Dolejše, který přerušil hru.
56:14
Hořava vymyslel výbornou nahrávku na Kaberleho, který ale nezpracoval.
55:35
Střela Hrušky prošla od modré až na Cháberu, který neměl potíže zakročit.
54:51
Kladno se snaží, ale také Vítkovice mají šance. Mohou teď využívat otevřených okének v domácí obraně.
54:22
Domácí hodně riskují. Bajaruns netrefil před brankou puk, hosté následně neproměnili přečíslení.
53:08
Středočeši využili hrubky v obraně, Tenkrát ale Dolejše nepřekonal a skákající puk dorážející Hořava netrefil.
52:46
Znovu ztráta domácích na vlastní modré. Szturc ale nabídnutou šanci nevyužil, Chábera zasáhl.
52:32
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění, ale prostor pro oddech dostávají, je tady komerční přestávka.
52:07
Kladenští přitlačili hosty v jejich pásmu, ale marně hledají prostor ke střele.
50:51
Doudera zastavil vyhození hostů a okamžitě poslal puk na branku. Dolejš měl ale dobrý výhled a střelu zastavil.
50:17
Chábera neudržel střelu Káni, ale naštěstí pro Kladno se rychle zorientoval a dorážku tentýž hráče chytil.
50:00
Hlaváč posouval do jízdy Kaberlemu. Tomu chyběl krok a jel by sám na Dolejše.
49:25
Hlaváč přistrčil Tenkrátovi, který po ledě protáhl Dolejše.
48:44
Hosté nadále hrozí, obranou se prosmýkl Němec, ale jeho sražená střela skončila vysoko nad.
48:17
Chábera si poradil s dalekonosnou střelou Valčáka.
47:54
Další nepřesnost měl na svědomí Machač.
47:20
Tenkrát vyrazil dopředu, ale v rohu byl zastaven.
46:58
Rytíři si zatím nerozumí v rozehrávce.
46:00
A tak musí zasahovat také Chábera na druhé straně kluziště.
45:36
Růžička obkroužil branku, ale před brankovištěm nenašel nikoho v bílém.
45:10
Tenkrát vybruslil do střelecké pozice. Netrefil ovšem prostor mezi třemi tyčemi.
43:32
Agilní Bajaruns vytvořil pro domácí další střeleckou pozici. Dolejš ale neměl těžkou práci.
43:11
Svačina zasekl puk a vystřelil na přední tyč. Chábera stihl zasáhnout vyrážečkou.
42:45
Nahození od modré trefilo Miloslava Hořavu do helmy a od té se puk odrazil mimo mantinely.
42:06
Na modré čáře Vítkovic se strhla bitva o kotouč. Sudí nakonec přerušili hru a bude se vhazovat ve středním pásmu.
41:06
Roman byl sám na vrcholu kruhu a dostal trochu prostoru. Chábera vyrazil puk do rohu.
40:48
Dolejš kryje další střelu Machače.
40:34
Kaberle krásně uvolnil Hlaváče, který však zblízka přestřelil branku.
40:01
Je trochu překvapivé, že jsme se ve druhé třetině nedočkali branky. Hokej to byl ještě víc otevřenější než v první periodě. V obraně ale hořeli především domácí, čehož ale Vítkovice nedokázaly využít. V závěru poté spálil vyloženou šanci Bajaruns. Třetí třetina začne přibližně v 19:57.
40:00
39:57
Ještě jeden zákrok pro Cháberu.
39:04
Machač vystřelil a Dolejš vyrazil před odkrytou branku, kterou ale Bajaruns nepochopitelně netrefil!
38:42
Chvíli to domácím trvalo, než se znovu dostali do útočného pásma.
38:11
Roman se Svačinou předvedli jednoduchou akci a první jmenovaný byl sám před Cháberou. Ten se znovu zaskvěl.
37:37
Další pokus Slobody proletěl brankovištěm a skončil těsně vedle branky.
37:17
Slobodovi střela nesedla, Chábera zasahovat nemusel, ale hosté mají dobré šance.
36:30
Rudovský obětavě srazil tvrdou ránu od modré do ochranné sítě.
36:11
Strapáč to zkusil z úhlu. Trefil ale hodně dobře, Chábera vyrazil.
35:23
35:13
Vítkovičtí znovu natlačili puk do brankoviště. Chábera musel zasahovat.
34:40
Až teď se od modré prezentoval nahozením Stehlík. Chábera nadvakrát kryje.
34:28
Vítkovice stále marně hledají cestu do útočného pásma.
34:06
Domácí zatím působí v tomto oslabení jistým dojmem.
33:23
Milan Doudera (KLA) dostává dvě minuty za hrubost. Chábera měl před brankou hodně práce, když řešil několik nebezpečných dorážek.
32:54
Vandas přenechal do jízdy Kolouchovi a jeho rychlou střelu musel zneškodnit Chábera.
32:34
Doudera vypálil hned po buly, Dolejš zareagoval lapačkou.
32:22
Zahrozili také hosté, nepříjemné nahození vyrazil Chábera někam nad sebe. Puk se nakonec vykutálel vedle branky.
31:43
Znovu skvělá práce druhého útoku. Dragoun prohodil puk mezi obránci do šance Tenkrátovi, který ale zblízka Dolejše nepřetlačil.
30:55
Svačina to zkusil z úhlu spíš na náhodu, ale Chábera místo u přední tyče nechal. Hostující útočník ho však netrefil.
30:14
Domácí si připravili dobrou střeleckou pozici. Eberle ale z kruhu trefil jen Dolejše.
29:31
Hostům se nepodařilo přejít do útočné třetiny.
28:59
Machač využil práce Bajarunse. Jeho střelu ale Dolejš pěkně zastavil.
28:36
Tenkrát se dostal k dorážce střely od modré, ale Dolejše nepřekonal.
28:24
28:05
Středočeši dokonce špatně rozehráli, zakázané uvolnění.
27:52
Vítkovice znovu vyhazují.
27:35
Tahle přesilovka je zatím nejhorší z dnešního zápasu.
27:10
Navíc Patera teď ztratil puk a Szturc nebezpečně vypálil.
26:52
Vítkovice pozdržely Kladno za brankou.
26:24
Hosté hráli v šesti, Kladno si zahraje přesilovku.
26:20
Hosté ujížděli do přečíslení, které ale komicky zakončili. Vandasovi dvakrát utekl puk z hokejky, nejdřív při nahrávce, poté při střele.
25:25
Až teď se osmělil Rudovský. Jeho výpad do brankoviště ale zastavil Dolejš.
25:14
Hra ve druhé třetině rychle plyne, ale domácí si zatím příliš nerozumí s kotoučem.
24:14
Hosté zamkli Kladno v pásmu, ale Chábera nemusel zasahovat, protože všechny střely byly před brankou zastaveny.
23:18
Pastorova rána se od zadního mantinelu odrazila zpět do brankoviště a couvající Chábera musel řešit ošemetnou situaci.
22:28
Dalecký i bez hokejky podržel hosty v pásmu, Bajaruns mu ještě přišel na pomoc, ale snaha Kladna byla marná.
21:46
Čároví signalizovali zakázané uvolnění, jenže posléze rozpažili. Domácí museli rychle reagovat.
21:12
Oba celky kompletní.
20:55
Procházka neuhlídal Romana, ale společně s Douderou stihl situaci vyřešit.
20:34
Miloslav Hořava tak dlouho hledal prostor ke střele, až se hosté stáhli a kotouč mu odebrali.
20:15
Oba týmy čeká ještě necelá minuta ve čtyřech.
20:01
Druhá třetina začne zhruba v 19:09.
Kladno mělo výborný nástup do první třetiny, jenže hned po brance Bajarunse se trefili hosté v přesilové hře. Hraje se hodně otevřený hokej, ani jeden celek nebrání zrovna dokonale. Rytíři ale udělali o jednu chybu víc, a proto po dvaceti minutách prohrávají.
20:00
19:12
Petr Tenkrát (KLA) a Richard Stehlík (VIT) dostávají dvě minuty za sekání.
18:44
Rytíři zatím brání hodně laxně. Další ztráta kotouče v obranném pásmu znamenala gólovou pozici pro Szturce. Chábera tentokráte stihl situaci uhasit.
17:54
Kladno zabojovalo v útočné třetině, Kuchler posunul na modrou ke Kaberlemu, ale jeho lehké nahození Dolejš snadno chytil.
17:23
Eberle se prodral u mantinelu přes obránce, jenže poté mu kotou utekl.
16:28
Němec nahazoval před branku, kam dojížděl Húževka. Puk ale tečovat nestihl.
16:01
15:47
Vítkovičtí vyhazují za Cháberu a je po přesilovce.
15:20
Doudera vypálil od modré. Dolejš puk neudržel, ale k dorážce se Kladno nedostalo.
14:44
Ani Kaberle nedokázal zavést do útočného pásma.
14:24
Rudovský byl za brankou obtěžován a nakonec ztratil puk.
14:01
Roman Szturc (VIT) dostává dvě minuty za sekání.
13:37
Zakázané uvolnění Středočechů.
12:51
Vítkovice právě vstřelily branku!
Dragoun vyvážel kotouč, ale na modré si ho nechal vypíchnout, Svačina rychle posunul na RUDOLFA HUNU a ten pokořil Cháberu. Asistence: Vladimír Svačina, Ondřej Roman.
12:40
Svačina nepřesně tečoval nahození Kudělky.
12:26
A zákrok si připisuje také Chábera, který má výrazně méně práce.
12:13
Od Kaberleho brusle se puk odrazil přímo na hostujícího brankáře. Ten však byl v pozoru.
11:48
Kladno vybojovalo kotouč na útočné modré. Patera nahodil na branku a Kuchler se dostal k obtížné dorážce. Dolejš byl znovu na místě.
11:22
Burger se vydával dopředu, ale dobruslit ho stihl Miloslav Hořava, který tím překazil brejk soupeře.
10:43
Dalecký využil své rychlosti, ale jeho střelu Dolejš vykryl.
09:54
Cháberovi se nepovedlo zastavit puk za vlastní brankou, napadající Valčák toho ale nevyužil.
09:01
Další zákrok Dolejše, který vyrazil střelu Dragouna. První komerční přestávka.
08:34
Kuchler vybruslil zpoza branky, dostal prostor i čas, ovšem na přední tyč nezamířil přesně.
07:59
Miloslav Hořava se dostal do zakončení, zezadu byl hákován ve vyložené šanci. Rozhodčí ale tento zákrok jako nedovolený neposoudili.
07:23
Lukáčovu střelu od mantinelu tečoval Dalecký a Dolejš měl hromadu práce.
06:44
Petr Hořava je zpět na ledě, domácí obránce je tedy nejspíš v pořádku.
06:03
Hosté vyhodili v momentu, kdy Roman opouštěl trestnou lavici. Jeho brejk byl neúspěšný, střelu mezi betony Chábera zastavil.
05:31
Stehlík obral o puk Dragouna a vyhodil.
05:00
Kaberle na modré posunul na Pateru, který však trefil jen bránícího hráče.
04:28
Miloslav Hořava dostal Kaberleho pod tlak, ale domácí obránce si s rodícím se brejkem poradil.
04:00
Ondřej Roman (VIT) dostává dvě minuty za sekání.
03:38
Začátek utkání je hodně gólový, vzhledem k prvnímu utkání sezony mezi těmito celky se dalo něco podobného čekat.
02:24
Je rychle vyrovnáno. Teď ovšem Středočeši krutě zaspali. Střelu Hrušky Chábera vyrazil před sebe, kde si domácí dávali přednost a toho využil ROMAN SZTURC, který poslal puk za Cháberu. Asistence: Milan Hruška.
01:50
Petr Hořava (KLA) dostává dvě minuty za držení. Místo něj jde ale pykat Patrik Machač, protože domácí bek se zranil. Snad bude v pořádku.
01:30
Kladno právě vstřelilo branku!
Hlaváčovu střelu vyrazil Dolejš před prázdnou branku, kde byl nikým nehlídaný LAURIS BAJARUNS, který poslal puk za bezmocného brankáře hostů. Asistence: Jan Hlaváč.
00:47
Svačina se dral do šance, ovšem jeho pokus přizvedl jeden z obránců mimo branku.
00:17
Chábera trochu zariskoval v rozehrávce, ale domácí stihli hostům kotouč odebrat.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, Procházka, Doudera, P. Hořava, Kolařík, Gutwald – Kuchler, Patera, M. Hořava – Hlaváč, Dragoun, Tenkrát – Bajaruns, Machač, Rudovský – Eberle, Lukáč, Dalecký.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Málek) – Pastor, Stehlík, Kudělka, Sloboda, Kovář, Hruška, Bail – Húževka, Němec, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Burger, Káňa – Vandas, Valčák, Kolouch.

Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Jindra, Skopal.
Vzájemné zápasy letošní sezony byly jako den a noc. V Kladně se strhla přestřelka, ve které domácí prohospodařili tříbrankový náskok, ale nakonec brali dva body za výhru 6:5 po nájezdech. Ve Vítkovicích se hrál mnohem opatrnější hokej, který po výsledku 2:1 přinesl tři body Slezanům.
Vítkovice jsou trochu překvapivě druhým nejlépe střílejícím celkem extraligy, hned po pražské Spartě. Zároveň ovšem druhým nejhůře bránícím celkem. V posledních dvou zápasech navíc prohrály a překvapivý byl především domácí zápas s Karlovými Vary (0:4).
Kladno po výhře nad Slavií jelo do Zlína, kde padlo těsně 2:3. Miloslav Hořava má výbornou formu, prosadil se v posledních třech zápasech. Po hříchu to však Kladnu stačilo jen na tři body proti sešívaným.
Televizní utkání mezi Kladnem a Vítkovicemi je soubojem 13. s 9. Rytíři na svého dnešního soka ztrácejí 8 bodů a rádi by se dotáhli na 5.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.