Pro dnešek je to ode mne vše, hezký zbytek večera.
Kladno rozjelo výborně dnešní zápas, jenže nakonec musí brát i dva body. Zlín byl v závěru poslední třetiny lepším celkem a byl asi blíž k vítězství. Utkání nakonec skončilo, podle mého názoru spravedlivou, remízou. V prodloužení pak po chybě hostů rozhodl navrátilec Jan Hlaváč.
64:59
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté vyhráli vhazování, ale JAN HLAVÁČ vystihl rozehrávku za brankou, objel jí a na přední tyči doslova přetlačil beton Horčičky. Do konce prodloužení chybělo desetin! Podobně, jako v nočním zápase Bostonu se San Jose. Asistence: Michal Dragoun.
64:50
Ještě jeden zákrok pro Horčičku, bude se vhazovat.
64:32
Zpětnou nahrávku Tenkráta serazili hosté až k Cháberovi.
63:49
Nevypadá to, že by jeden z týmů chtěl rozhodnout v nastavení.
63:10
Urbanec střílel z kruhu. Chábera měl čistý výhled a vyrazil.
62:59
Kotouč za brankou Kladna.
61:57
Tenkrát dobře projel skrz obranu a hledal Kaberleho. Ten se ale chvíli předtím otočil.
60:46
První zákrok si v něm po chybě Dragouna musel připsat Chábera.
60:32
Prodloužení začíná opatrně.
60:01
Dvougólové manko z první třetiny hosté smazali. Ve třetí části dal poněkud šťastnou branku důrazný Čajánek a utkání tak dospělo do prodloužení.
60:00
59:56
Čtyři sekundy do konce nebezpečně pálil Dragoun a trefil boční oblouk branky.
59:38
Třetina se dohrává v kladenském obranném pásmu.
59:06
Oddechový čas Kladna, Středočeši vyhodili na zakázané uvolnění.
59:00
Chábera nepodržel nahození Ondráčka, ale stihl ještě hokejkou vypíchnout.
58:00
Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny.
57:31
Holík posečkal s nahrávkou, ale tu potom kladenští hokejisté vystihli.
56:39
Ondráček od modré nemířil přesně.
56:14
Procházka trochu se štěstím vystoupil a vybojoval puk, tady hrozilo přečíslení Zlína.
55:45
Od Růžičky se teď zajímavě odrazil puk a Horčička ho chytal jako hroký brambor.
55:21
Kladno sotva stihlo vystřídat a už se na něj valí další útok Zlína.
53:49
Skoro to vypadá, jako kdyby Zlínští šetřili síly na třetí třetinu. Teď jsou na ledě lepším týmem.
53:07
A Chábera musel vytahovat další zákrok.
52:48
Holík v pozici na vrcholu kruhů těsně míjí.
52:30
Ale nudný hokej se ve třetí části nehraje.
51:30
Rudovský teď čelil přesile a málem přišel o puk v nebezpečné zóně. Kladno rodící se brejk zastavilo.
50:44
Tenkrát se rozjel do šance, ale cestu mu zastoupil Urbanec. Z přihrávky na Eberleho nic nevzešlo.
49:52
Dalecký předvedl dobrou obratnost, ale jeho bekhend branku o dost minul.
49:12
Dragoun viděl před brankou Hlaváče, ale dobře zasáhl Horčička, který nahrávku zbrzdil svou širokou hokejkou.
48:28
Zlín právě vstřelil branku!
Dlouhou dobu zůstával kotouč volný na brankovišti. PETR ČAJÁNEK do něj v podstatě jen "plácnul" a poslal ho za Cháberu. Asistence: Petr Holík, Petr Zámorský.
47:28
Patera v dobré pozici ještě nahrával Procházkovi. Kladno se nakonec ke střele dostalo, ale Horčička zůstal bez zákroku.
46:44
Sledujeme první souvislejší pasáž ve třetí části.
46:19
Lukáč se vrhl mezi dva obránce a rozhodl se vystřelit. Branku ale netrefil.
45:22
Hlaváčovi dobře najížděl Rudovský, ale napoprvé nezpracoval puk.
44:29
Od Doudery zamířil puk mezi fanoušky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:53
43:43
Hlaváč před vlastní brankou nedokázal odehrát puk a Čajánek se dostal ke střele. Chábera zasahuje.
43:21
Kotouč se znovu ocitl v síti za brankou, tentokráte zásluhou hostů.
43:04
Hosté dlouho kombinovali a hledali pozici pro střelu. Tu ale vysoko přizvedl Lukáč, puk skončil v ochranné síti.
42:14
Veselý přenechal puk Leškovi, jehož lehká střela po zemi neměla šanci proti Cháberovi uspět.
41:53
Jiří Kuchler (KLA) dostává dvě minuty za krosček.
41:23
Hlaváč podklouzl v dobré pozici, kdy jeli domácí dva na dva.
41:03
Úvod třetiny je poněkud opatrný.
40:24
Leška vypálil ještě ze středního pásma, Chábera nemusel zasahovat.
40:01
Zlín se dotáhl na rozdíl jedné branky, ale spíš než hokej se diskutovalo o zákrocích hráčů. Kladnu se pochopitelně nelíbí dojíždění do Chábery a na ledě se začíná trochu jiskřit. Oba celky teď mají 18 minut na uklidnění se. Třetí část začne v 19:47.
40:00
39:38
Chábera předvedl lehký zákrok a hosté ho zase zbytečně dohráli. To už se hodně nelíbilo ani jinak klidnému Kaberlemu. Důležité postavy na ledě to nechává evidentně v klidu.
39:30
Leška se vrátil a zastoupil cestu Dragounovi.
38:42
Dobrá kombinace Kladna vedla k trochu krkolomné šanci. Středočeši nakonec nevystřelili.
38:07
Kaberle s Kuchlerem teď hodně důrazně vysvětlovali Balaštíkovi, že žádné osekávání a dojíždění do Chábery trpět nebudou.
37:42
Kuchler zaměstnal bekhendem Horčičku, to nebyl vůbec zlý pokus.
37:22
Teď si domácí brankář pohlídal skulinu na přední tyči po střele Balaštíka.
37:02
Holík si rovnal puk na střelu, která se k Cháberovi nedostala.
36:12
Další dobrá šance Kladna. Dragoun se tlačil do koncovky, ale Horčička puk před čárou znovu udržel.
36:00
Kladno propasírovalo puk za Horčičku, puk poskakoval na čáře, ale hosté ho stihli zamést zpět pod svého brankáře.
35:43
Zlín teď překypuje aktivitou, za což do jisté míry mohla vstřelená branka.
34:59
Domácí byli hodně pasivní. Urbancovo nahození od modré viděl Chábera na poslední chvíli, ale stihl vyrazit do rohu.
34:05
Dobrá práce Majeského v obraně, který vytlačil hosty z pásma.
33:29
I neúspěšná přesilovka může být využita. ONDŘEJ VESELÝ se dostal do střelecké pozice a z kruhu poslal puk přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Jiří Marušák.
33:19
Veselý se nedohodl s Marušákem, který jen lehce zkopil hlavu.
32:52
Majeský posílá puk za hostující branku.
32:35
Zlínu se nedaří udržet puk v pásmu.
32:05
Jan Hlaváč vyzkoušel pozornost Horčičky. Snadný zákrok pro hostujícího gólmana.
31:35
Tomáš Kaberle (KLA) dostává dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilová hra Zlína pokračuje.
31:25
31:11
Kladno ale brání velmi dobře.
30:35
Dragounova pěkná akce v oslabení. Domácí útočník se prosmýkl k brankovišti a Horčička musel zasahovat.
29:49
Veselý proletěl kolem Růžičky, Chábera srazil betony včas a udržel Kladnu dvoubrankové vedení.
29:25
Jiří Kuchler (KLA) dostává dvě minuty za sekání. Jedná se o vůbec první faul Kladna, pokud nebudeme počítat matematické prohřešky.
29:19
Hlaváč nahazoval na Horčičku, který jen vyrazil před sebe. Dlouho zůstával puk volný. Nakonec skončil pod lapačkou hostujícího brankáře.
28:29
Majeský nedovolil vystřelit Holíkovi z dobré pozice na kruhu.
27:51
Růžička měl napřaženo, jenže při jeho ráně od modré zlomil hokejku.
26:43
Majeského rána se odrazila od břevna!
26:30
26:14
Tahle přesilovka se Kladnu vůbec nedaří.
25:44
Dragounovi utekl puk a hosté s přehledem vyhodili.
25:00
Patera hledal na druhé straně Kaberleho, ale těžká nahrávka se k němu nedostala.
24:30
Zdeněk Okál (ZLN) si v průběhu zápasu několikrát vysloužil pokřiky ze strany fanoušků. Teď to neunesl a šel hodně nešetrně do souboje s Rudovský. Dostává dvě minuty za podražení.
23:55
Libor Procházka snad půl minuty seděl na mantinelu, ale nebyl na vystřídání čas. Kladno nakonec vyhodilo až na zakázané uvolnění.
23:38
Chábera nejistě rozehrál, ale chybu stihl napravit.
22:44
Hned po buly vyslal ukrytou střelu Růžička a jeho pokus zacinkal na tyč.
22:34
Horčička po zakázaném uvolnění přerušil hru, hosté mohli vystřídat.
21:57
Nepříjemné nahození od Tesaříka, které před brankou srazil Okál dostatečně daleko od branky.
21:41
Chábera přikryl puk před dojíždějícím Okálem.
21:20
Doudera lehkovážně rozehrával a hosté nebyli daleko od velké šance.
20:10
Kaberle hledal Eberleho, který se ale otočil jiným směrem a nečekal puk.
20:01
Vyloučení musela v první třetině hosty hrozně moc bolet. Zlín strávil v oslabení celkem 12 minut, zatímco Kladno jen 2 a to pouze kvůli tomu, že hrálo v šesti. Utkání se podle toho také vyvíjelo. Kromě prvních tří minut se hrálo v podstatě jen na branku Horčičky, který kapituloval dvakrát v oslabení. Druhá třetina začne v 18:53.
20:00
19:38
Krásně rozehraná akce Kladna a Patera byl ve výborné šanci. Rozvlnil však pouze boční síť.
19:00
Tribuny si užívají dvoubrankové vedení svých oblíbenců.
18:20
Teď končí už klasická přesilovka 5 na 4.
17:32
Teď už rychlost nechyběla. Kaberle a Patera rychle posouvali puk až na druhou stranu brankoviště, kde rychle zpracoval, a následně vystřelil, JAN RUDOVSKÝ a Horčička neměl nárok. Asistence: Pavel Patera, Tomáš Kaberle.
17:10
Ševci vyhodili.
16:52
Trochu tomu ze strany Kladna chybí rychlost.
16:32
Růžička trefuje oblouk branky.
16:20
Tak tohle je hodně slibná příležitost. Tomáš Valenta (ZLN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Kladno si 1:13 zahraje 5 na 3.
15:51
Kladno předvedlo trochu uspávací kombinaci, až náhle přišel rychlý křížný pas na Pavla Pateru. Kladenský kapitán ale v poloze klečícího střelce netrefil ideálně.
15:07
Domácím unikl puk z útočného pásma, takže ho museli vyklidit, čímž Zlín ušetřil několik sekund.
14:41
Dobrá střelecký pokus Hlaváče. Horčička udržel puk mezi rukou a tělem.
14:23
Další rána se odrazila před Tenkráta, hosté včas uklidili do bezpečí.
13:57
Tenkrát nabízel puk na teč, Rudovský nadzvedl nad branku.
13:33
Jaroslav Balaštík (ZLN) trefil při obrátce Hlaváče hokejkou do obličeje a protože se jedná o krvavé zranění, jsou z toho 4 minuty na trestné lavici.
12:56
Chábera nechytil střelu Ondráčka a byl z toho pořádný zmatek u branky.
12:44
Dobré nahození Řezníčka do brankoviště. Chábera ležel v brankovišti, ale dlouhou dobu neměl puk pod kontrolou. Nakonec ho vysvobodil hvizd sudího.
12:34
Řezníček posunul o dva metry na modré k Ondráčkovi, jehož střelu zastavil až Chábera.
12:17
MICHAL DRAGOUN vystřelil od mantinelu, Horčička nestihl dostatečně uzavřít prostor na přední tyči a puk mu tak propadl do branky. Tohle se asi dalo chytat. Asistence: Tomáš Kaberle, Libor Procházka.
11:37
Růžička chtěl najít Pateru, ale Zlínští dopředu jeho záměr přečetli a vyhodili puk.
11:00
Jedna přesilovka zatím střídá druhou. Jiří Ondráček (ZLN) dostává další dvě minuty, tentokrát za podražení.
10:32
10:10
Chábera teď nevyrážel střelu Marušáka zrovna jistým způsobem. Kotouč ale minul branku.
09:35
Chábera byl bez hokejky, ale Středočeši na svého brankáře nic nebezpečného nepropustili.
09:09
Lukáč zastavil ránu Tesaříka od modré.
08:55
Zlínu zisk pásma netrval tak dlouho, jako domácím.
08:32
Přesilovka pro Zlín. Kladno hrálo v šesti, takže hosty čeká první přesilová hra.
08:22
Jankovič zastavil Okála, který se hnal do šance.
08:04
Dalecký skvěle vybojoval puk pro domácí.
07:18
Dragoun dostal nabídku na kruh, ovšem jeho pokus se k brankáři Zlína nedostal.
07:06
06:46
Hlaváč se snažil z úhlu překvapit Horčičku, který zasáhl, ale nebyl si jistý pozicí puku. Nakonec se zorientoval dříve než Dragoun.
06:07
Slušný tlak kladenského celku nakonec skončil úspěšným obranným zákrokem Čajánka.
05:42
Růžičkovu střelu viděl Horčička na poslední chvíli. Zákrok to byl trochu šťastný.
05:06
Jenže zahraje si hned další. Dragouna zastavil vysokou holí Petr Zámorský (ZLN).
04:58
Zlín výborně odbránil toto oslabení.
04:20
Kubiš zaútočil v oslabení. Jeho sražená střela nešla na branku.
03:49
Teď ale Horčička musel zasahovat, když pokryl nepříjemný pokus Patery zblízka.
03:34
Domácí se zatím marně snaží natlačit do pásma.
02:58
Kladno si zahraje přesilovou hru. Jiří Marušák (ZLN) dostává dvě minuty za hákování. Dobrou práci odvedl Havlíček v ofenzivě.
02:13
Kladno se poprvé dostalo na dostřel Horčičky, ale nezaměstnalo ho.
01:21
Zlínští vybojovali vhazování v útočném pásmu. Jejich brankář ještě zasahovat nemusel.
00:41
Leška prakticky z čáry nahazoval na Cháberu, který utěsnil prostor na přední tyči.
00:15
Posunutá kladenská branka způsobila rychlé přerušení hry.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, Doudera, Procházka, Jankovič, Majeský, Černošek – Eberle, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Hlaváč – Havlíček, Kuchler, Dalecký – Machač, Lukáč, Strnad.

PSG Zlín: Horčička (Kašík) – Řezníček, Marušák, Urbanec, Zámorský, Valenta, Tesařík – Veselý, Leška, Balaštík – Holík, Čajánek, Kubiš – Ondráček, Melenovský, Okál – Fořt.

Rozhodčí: Šindler, Koch (Švýc.) – Jelínek, Pešek.
Uvidíme, jestli dnes Kladno představí novou posilu. Útok přišel vyztužit Jan Hlaváč, jehož působení v Kladně bylo poměrně dlouhou dobu hotovou věcí. Hlaváč ale musel z rodinných důvodů zůstat ve Spojených státech o něco déle, a tak se ke Kladnu připojil až na začátku týdne.
První vzájemný zápas letošní sezony dopadl lépe pro Kladno, které v poslední době jezdí do Zlína poměrně s úspěchem. Rytíři vyhráli ve Zlíně 4:3 po samostatných nájezdech, ve kterých úspěšně rozhodl šikovný Ondřej Havlíček.
Středočeši se v posledních zápasech herně zvedli a platilo to i o duelu na Slavii, který Kladno sice prohrálo, ale nebylo horším týmem. V tabulce patří Kladnu 9. příčka, hosté jsou 8. a na svého soupeře mají tři body k dobru. V dnešním zápase jde tedy relativně o dost, protože ztrácet po dnešku šest bodů na tým před vámi, to by nebyla nejlepší možná varianta pro Rytíře.
Pětidenní pauza je u konce a extraliga znovu pokračuje v rychlém tempu. Dnes je na programu 15. kolo, v němž se úřadující vicemistr ze Zlína představí v Kladně.