Tygři dokázali srovnat stav a poté si v prodloužení vystřelit dva body, Kladno dosáhlo pouze na jednobodovou odměnu. Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Martin Bartek za Liberec a Michal Lukáč za Kladno.
63:23
Liberec právě vstřelil branku!
PETR NEDVĚD zavezl kotouč do pásma, vyměnil si puk s Voráčkem a přesně zakončil za záda Chábery. Liberečtí tak berou bonusový bod z dnešního klání. Asistence: Tomáš Voráček.
62:30
Dalecký posunul puk směrem na Melicherčíka, ale střela byla příliš nedůrazná.
61:20
Šimek zavezl puk do pásma a oslovil Bulíka, ten však stál proti dvěma protihráčům, kteří ho vytlačili až na střed hřiště.
60:44
Růžička se snažil probruslit do pásma, což se mu povedlo, ale nedokázal už vystřelit. Liberečtí posílají kotouč na zakázané uvolnění.
60:01
Liberečtí dokázali ve třetí periodě srovnat po gólech Duška a Barteka. Rozhodovat se tak bude v prodloužení nebo v nájezdech.
60:00
59:38
Dalecký se nedokázal dostat k finální střele, byl zastaven libereckou obranou.
59:06
Zakázané uvolnění domácího celku, vhazuje se před Melicherčíkem.
58:30
Zbývá poslední minuta a půl a vypadá to, že se utkání přehoupne až do prodloužení.
57:53
Bartek unikl po levé straně, ale z ostrého úhlu nezamířil přesně.
57:15
Před brankovištěm čekal na kotouč Nedvěd, ale ten mu prošel za zády a liberecký kapitán se nezorientoval.
56:50
Lukáč od modré trefil lapačku Melicherčíka. Vhazování v útočném pásmu se zopakuje.
56:40
Vampola rozjíždí akci zpoza své branky, ale rozehrává pouze na icing.
55:40
Kladno je v plném počtu.
55:10
Přesilovka se domácím nedaří, Rytíři stále vyhazují.
54:16
Tygři dvakrát přišli o puk v útočném pásmu.
53:40
A další přesilovka pro Liberec! Vyloučen je David Růžička (KLA) za zdržování hry – vyhození kotouče mimo hrací plochu.
53:02
Kuchler nastřelil mantinel za brankou, puk se odrazil k tyčce, kde ho kontroluje Melicherčík.
51:45
51:31
Čutta našel Barteka v útočném pásmu a ten neváhal se střelou, tentokrát však gólová nebyla.
50:40
Liberečtí mají ještě minutu přesilové hry.
50:40
Time-out pro Liberec.
50:10
Domácí využívají dvojitou přesilovou hru a srovnávají stav! Po pohledné kombinaci Hunkese s MARTINEM BARTEKEM se druhý jmenovaný napřáhl ke střele od modré a propálil všechno před sebou až do branky. Asistence: Jiří Hunkes, Petr Nedvěd.
49:45
A tohle je šance pro domácí! Budou hrát pět proti třem, k Eberlemu se přidá Marek Černošek (KLA) za hákování.
49:00
Přesilovka pro Liberec, Jan Eberle (KLA) jde za katr za nedovolené bránění.
48:55
Dnešní utkání sleduje 5 794 diváků.
48:40
Liberečtí jsou opět v pěti.
48:22
Voráčkovu střelu vyrazil Chábera k Vampolovi, ten ale v dobré pozici ne kotouč nedosáhl.
47:57
Procházkova střela z prvého kruhu neměla gólové parametry.
46:57
Valský se vydal v oslabení do úniku, ale přihrávka na svého spoluhráče se vůbec nepovedla.
46:40
Střelec jediné branky Liberce Antonín Dušek (LIB) posedí na dvě minuty za podražení.
46:00
Strnadova prudká střela jde těsně nad branku a odráží se od mantinelů zpět k Melicherčíkovi! Ten stačil puk na poslední chvíli schovat.
45:27
Na druhé straně Tenkrát trefil oblouk!
45:05
Víškova střela jde těsně vedle branky!
44:39
Bulíř se dral do úniku, ale byl sražen bránícím hráčem. Sudí však zůstává v klidu.
43:08
Cikánek po pár sekundách opět jde na střídačku a chytat bude znovu Chábera.
42:26
Střídání gólmanů, Chábera odjel během přerušení na střídačku a sudí už ho nepustili do hry. Nahradí ho Cikánek.
42:26
Liberečtí se dostávají na rozdíl jedné branky! Chábera neodhadl situaci a šel si pro kotouč za branku, tam se však zjevil ANTONÍN DUŠEK, vypíchnul mu puk a zavezl ho do prázdné branky. Bez asistence.
41:39
Střela Valského byl sražena mimo prostor branky.
41:12
Havlíček nedokázal protlačit puk zpoza branky na své spoluhráče.
40:28
Ta ale teď skončila a Kladno je v pěti.
40:11
Liberečtí dohrávají přesilovou hru.
40:01
Kladenští se ve druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení po brankách Dragouna a Lukáče. Tygři si ke konci třetiny vytvořili menší tlak, ovšem kontaktní gól se jim vstřelit nepodařilo. Poslední část začne v 19:43.
40:00
39:58
Střela Bulíka jdoucí mimo branku je poslední akce v druhé periodě.
38:40
Hunkes od modré prudce pálil, ale trefil Výtiska.
38:28
Vyloučení na straně Kladna, na trestnou míří Ondřej Havlíček (KLA) za sekání.
38:01
Liberečtí teď střílí, jak to jde. Víšek z levého kruhu však puk nedostal za záda Chábery.
37:21
Pospíšil se vydal do brejku, obkroužil branku a servíroval puk svým spoluhráčům. Žádný z nic však na puk nedosáhl.
36:24
A znovu Bartek v akci, po dobré nahrávce od Bulíka do útočného pásma vystřelil z první, ale tvrdá střela je sražena do ochranné sítě.
35:42
Bartek tvrdě vypálil z mezikruží, Chábera vyráží holí.
35:23
Pospíšilova střela šla vedle tyče.
35:05
Vampola se snažil sebrat nahozený kotouč v pásmu, ale nedostal se k němu. Kladenští však vyhazují na zakázané uvolnění.
33:07
V gólovém okamžiku zůstává na ledě v rohu ležet domácí Vitásek a je to krvavé zranění. Nakonec se však zvedá a bude ošetřován. Rozhodčí trestat nebude.
33:07
Kladno právě vstřelilo branku!
Liberečtí v posledních minutách nestíhali hru a Rytíři to trestají. MICHAL LUKÁČ vystřelil na Melicherčíka, který střelu vyrazil, ale kladenský útočník ještě dokázal odražený puk dorazit do odkryté klece. Asistence: Lauris Bajaruns, Miloslav Hořava.
32:27
Havlíček nezkrotil skákavý puk a k nebezpečné střele se nedostal.
31:41
Vampola s Nedvědem se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ovšem o puk je připravila obrana Rytířů a vydává se do útoku. Zastavuje je však ofsajd.
30:16
Kladno je po vstřelené brance aktivnější, Liberečtí vypadají, že nestíhají.
29:11
Černošek se chtěl prosadit od modré, ale minul branku.
28:21
Rytíři otevírají stav dnešního utkání! Po ukázkové kombinaci se ke kotouči dostal na hranici levého kruhu MICHAL DRAGOUN a dokázal obhodit Melicherčíka. Asistence: Miloslav Hořava, Milan Doudera.
28:08
Vampola se dostal do dobré pozice v pravém kruhu, ale trefil bránícího Procházku.
27:26
Na druhé straně dobře forčekoval Strnad, ovšem na kotouč nedosáhl a Melicherčík může být v klidu.
26:45
Vlach dostal nabito na modrou, ale střela neprošla přes hráče v brankovišti. Chvíli to vypadalo, že ještě vystřelí Urban, ale puk míří do středního pásma.
25:51
Kladno je v plném počtu, ve stejném okamžiku se dostal do sólového úniku Havlíček. Kličkou si však na Melicherčíka nepřišel.
25:28
Dobrá Nedvědova střela neprošla za záda Chábery.
24:51
Výtisk zamířil od modré, ale jeho střela je sražena nad branku.
24:08
Tygři jsou v plném počtu a mají k dispozici skoro celou přesilovou hru.
23:45
Jiří Kuchler (KLA) jde na trestnou.
23:45
Kladnu se přesilovka moc nedaří, hra se přesouvá do jejich pásma.
22:08
Za hákování je vyloučen domácí Antonín Dušek (LIB).
21:15
Bartek dlouhým pasem našel Bulíka ve střední třetině, ovšem ten se nedokázal dostat přes modrou.
20:44
Hraje se zatím ve středním pásmu, šance moc v druhé třetině nevidíme.
20:01
V první třetině jsme góly neviděli. Hra je z obou stran vyrovnaná, a tak uvidíme, který tým se jako první prosadí. Další perioda začne v 18:49.
20:00
19:55
Tenkrát prudce pálil ze středního pásma, ale nemířil přesně.
19:31
Hořava dostal puk do pásma, ale domácí Výtisk má kotouč pod kontrolou.
18:48
Dernerova dělovka od modré jde těsně vedle tyče!
18:31
Vampola čekal na modré na přihrávku a chtěl rozjet samostatnou akci, ovšem puk mu přeskočil čepel hole.
18:04
Další ofsajd zastavuje domácí akci.
17:13
Ovšem využít ji nedokázalo a Liberec je v pěti.
16:33
Kladno je v plném počtu a má půlminuty přesilovky.
16:29
A opět Dalecký, tentokrát střílel z pravého kruhu, ale mířil moc vysoko.
16:09
Na druhé straně Dalecký rychle dojížděl za pukem, ale Melicherčík u něj byl dříve.
15:46
Kombinace Šimka a Hunkese nekončí finální střelou na branku.
15:13
Ale přesilovku Tygři nedohrají, Jakub Čutta (LIB) jde ze hry za hákování.
14:46
Derner po modré poslal na Čuttu, který z první mířil na branku. Kotouč však zůstal v chumlu hráčů v brankovišti.
14:33
Přesilovka pro domácí, za podražení jde sedět Libor Procházka (KLA).
13:37
Tygři ovšem nerozjeli útok a musí se bránit, Kladenští se snaží získat útočnou třetinu.
13:20
Derner bude rozehrávat zpoza své branky.
12:40
Kladno už je také v plném počtu.
12:26
Tygři ve zbytku přesilovky drželi pásmo, ale střela na branku nepřišla.
11:49
Hra ve čtyřech nepřinesla žádné šance, Liberečtí jsou opět v pěti.
11:11
U puku Liberečtí, ale jejich akce končí ofsajdem.
10:40
Síly na ledě se srovnají, Michal Dragoun (KLA) míří na trestnou za držení hole.
09:49
Jakub Čutta (LIB) posedí dvě minuty za sekání.
09:18
Rychlý protiútok Tygrů, Urban uháněl směrem k brance po pravé straně, nakonec zvolil přihrávku na Vlacha, který v nejdůležitějším momentě promáchl.
09:00
Valský dostal přesnou přehrávku na osu hřiště, kde byl sám, ale kotouč nezpracoval.
08:48
Domácí akci zastavuje ofsajd.
07:57
Vampola našel před brankou Čuttu, který netrefil odkrytou klec, protože byl při akci sražen na led.
07:24
Pokus o přímočarou akci po ose Nedvěd-Bulíř končí neúspěchem, druhý jmenovaný nezachytil kotouč v útočné třetině.
06:29
Kuchlerova střela zpoza branky se mezi tři tyče nevešla.
05:18
Rytíři jsou nyní aktivnějším týmem, Hořava po dobré kombinaci se spoluhráči vystřelil z osy hřiště velmi prudce, ale netrefil branku.
04:28
Nyní rychlá akce Kladenských, Strnad projel pásmem jako blesk a rychle vystřelil. Melicherčík musí kotouč přikrýt lapačkou.
03:35
Hra se na chvíli uklidnila a hosté rozehrávají ze své půle.
02:51
Na druhé straně probruslil do pásma Tenkrát a hned vystřelil, ovšem Melicherčík je připraven.
02:32
Kladno posílá kotouč na zakázané uvolnění, vhazuje se v jeho obranném pásmu.
02:19
Hunkes stihl puk na modré a ještě vystřelil směrem na gólmana. Ten raději podrží puk v rukavici.
01:31
První větší šance! Urban vystihl rozehrávku Kladna a vydal se na téměř sólový únik. Zakončoval mezi betony Chábery, ten však semknul nohy a zastavil kotouč před brankovou čárou.
01:01
Bartek hledal Bulíka v pravém kruhu, ovšem druhý jmenovaný na puk nedosáhl.
00:31
Doudera se vydal útočit, ale z ostrého úhlu trefil pouze Melicherčíkův beton.
00:18
Liberečtí vyhráli vhazování a zakládají akci v obranném pásmu. Nepřesná rozehrávka však zapřičiňuje zakázané uvolnění.
00:01
Všichni už jsou na ledě, za chvíli začínáme!

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Hunkes, Výtisk, Voráček, Čutta, Vitásek, Šimek – Bulíř, Nedvěd, Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Urban, Valský – Dušek, Psota, Pospíšil

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Doudera, Procházka, Hořava, Růžička, Černošek, Jankovič – Hořava, Dragoun, Tenkrát – Kuchler, Havlíček, Eberle – Rudovský, Dalecký, Strnad – Bajaruns, Lukáč

Rozhodčí: Mikula, Minář – Hekl, Kajínek.
Rytířům z Kladna se letošní ročník moc nevede. Předposlední, třinácté místo v tabulce a počet bodů 32, to nejsou statistiky, které by si Středočeši přáli. Navíc je od desáté příčky dělí neskutečných čtrnáct bodů, a s rychle se blížícím koncem základní části bude pro Kladenské těžká práce se vyhoupnout nahoru.
K tomu by mohl pomoci nový trenér, který byl vedením Rytířů angažován. Jiří Čelanský se chopil potápějícího se týmu a bude se snažit vyhnutí se play-out. Uvidíme tedy, zda jeho premiéra na ledě Liberce bude úspěšná.
Liberečtí Tygři jsou v tabulce na jedenáctém místě s 41 body. Od postupové desáté pozice je dělí pět bodů, tudíž pro ně dnes bude cílem výhra, aby se přiblížili nebo alespoň srovnali krok se soupeři nad nimi. Střed tabulky je zahuštěný, tři body by proto byly důležitým krokem k play-off.
Před reprezentační pauzou na domácím ledě zaskočili Severočeši pražskou Spartu, ovšem proti Kometě v dalším zápase nebodovali, ačkoliv je od zisku dělil jeden gól.
Dobrý podvečer z liberecké Tipsport arény. Dnes budeme svědky utkání mezi celky Bílí Tygři Liberec a Rytíři Kladno.