Dnešní divoké utkání našlo svého vítěze až v prodloužení. Stali se jím Královéhradečtí, kteří dokonali senzační obrat a berou dva body za výhru 7:6 v prodloužení.
61:18
Mountfield právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Hradec dokonal neskutečný obrat. Frühauf přistrčil v útočném pásmu kotouč na LUKÁŠE KVĚTONĚ, jenž tvrdou střelou pověsil kotouč pod horní tyč.
Asistence: Peter Frühauf a František Ptáček.
60:46
Mertlova střela z pravého křídla proletěla těsně vedle tyče.
60:10
Hradec vyhrál úvodní vhazování a aktivním napadáním donutil Schwarze podržet nahození.
60:01
Začalo prodloužení.
Opravdu neskutečný závěr zápasu, kdy Mountfield definitivně zlikvidoval výrazný liberecký náskok. Díky brance Šimánka v poslední minutě tak jde duel do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:23
Neskutečné! Velký závar na Schwarzově brankovišti využil beze zbytku JIŘÍ ŠIMÁNEK, jenž za pomoci spoluhráčů vydoloval kotouč a poslal ho za chumel hráčů včetně gólmana.
Asistence: Jaroslav Kudrna a Lukáš Květoň.
59:13
Vampola poslal puk po tvrzeném sklu ze třetiny až na icing.
58:49
Kacetl zůstává po oddechovém čase na lavičce. Hradec to zkusí v šesti, jelikož Květoň už je také na ledě.
58:48
Icing Liberec. Hostující lavička využívá vhazování v útočném pásmu a bere si oddechový čas.
58:32
Liberečtí si celkem zahrávají, když v přesilovce kombinují ve vlastním pásmu.
58:00
Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty základní hrací doby. Na kotouči jsou domácí.
57:36
Tři na dva šli domácí. Vampola ale se střelou neuspěl.
57:15
První liberecký průnik do útočného pásma končí postavením mimo hru.
56:48
Liberecká lavička si bere oddechový čas.
56:48
Mountfield si nepohlídal střídání během hry a šest jeho hráčů v poli se zapojilo do hry. To znamená přesilovku pro domácí. Trest odsedí Květoň.
55:58
Ohromnou šanci měl na hokejce Urban. Toho spoluhráči našli najetého mezi zadáky a on šel sám na Kacetla. Se střelou mezi betony ale neuspěl.
55:21
Další nahození, které liberecký brankář raději schovává před dojíždějícími protihráči.
54:53
Schwarz podržel nahození ze středního pásma a hra tak zůstane na jeho straně hřiště.
54:24
Po delší době jsou u kotouče domácí hráči. Přechod přes střední pásmo se ale nekoná.
53:40
Liberečtí jsou pod velkým tlakem a prakticky jen posouvají kotouč ven z pásma.
53:00
První formace hostí dělá potíže. Volný kotouč na brankovišti ale jako první vzali do svého držení domácí zadáci.
52:40
Východočeši jsou nadále velmi aktivní. Tentokrát musel liberecký gólman zasahovat proti střele Kudrny.
52:02
Hokejisté Mountfieldu se dotahují na rozdíl jediné branky. Škoda poslal kotouč na vrchol kruhu, kde stál JAKUB SUJA. Ten nenápadnou střelou zápěstím trefil přesně levý horní roh.
Asistence: Vladimír Škoda a Rudolf Červený.
51:29
Mountfieldu se daří držet kotouč na útočné polovině.
50:36
Špatné vyhození libereckého bránícího hráče se odrazil k Šimánkovi, jenž střílel z mezikruží. Schwarz jeho nebezpečný pokus vyrazil do rohu.
50:09
Nepřesnost v liberecké rozehrávce způsobila, že kotouč zamířil až za Kacetlovu branku. To znamená jediné, zakázané uvolnění.
49:35
I třetí třetina má své pásmo, kdy se toho na ledě moc neděje. Oba týmy bojují zejména ve středním pásmu nebo v rozích.
48:26
Jass se dostal ke střele z levého křídla. Jeho pokus ale bránící hráč tečí poslal mimo prostor branky.
47:57
Další ofenzivní snahu hostujícího celku zastavuje hvizd sudího, jenž odhalil ofsajd.
47:05
Hradečtí se drželi poměrně dlouhou dobu v pásmu. Ani jedna z jejich střel ale Schwarze nezaskočila.
46:43
Série zákroků Marka Schwarze, jehož pozornost zkouší protihráči okamžitě po vhazování.
46:29
Jakub Suja se protlačil do velmi dobré pozice, ze které se mu podařilo vystřelit. Schwarz však vystřelil lapačku a kotouč zastavil.
46:10
Bílí Tygři jsou v plném počtu.
45:30
Početní výhoda hostujícímu celku příliš nevychází. V pásmu se hráči drželi jen ze začátku, nyní Liberec často vyhazuje.
44:50
Nedvěd zblokoval střelu od modré a následně vyhazuje. Kotouč končí na střídačce hostí, po úpravě pravidel se však už za toto nevylučuje.
44:09
Jiří Hunkes (LIB) dostává dvě minuty za podražení a Hradecké tak čeká první přesilovka v třetině.
43:25
Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně hostujícího celku.
43:10
Ani jednomu z týmů se nedaří udržet se na kotouči a vytvořit si slibnější příležitost.
42:30
Dnešní utkání sleduje 4 454 diváků.
42:07
Zakázané uvolnění libereckých po nepovedené přihrávce ze středního pásma.
41:12
Jaroslav Kudrna je zpět na ledě a oba týmy tak hrají v plném počtu.
40:50
Držet se v útočném pásmu se jim ale nedaří a přesilovka tak nevypadá nijak dobře.
40:19
První kotouč třetí třetiny získávají na svou stranu domácí hokejisté.
40:01
Druhá třetina také nezklamala a přinesla další střeleckou porci. Úspěšnější tentokrát byli hráči Mountfieldu, kteří prostřelili Schwarze dvakrát.
40:00
39:50
Nerovnovážný počet hráčů na ledě vyhovuje spíše znevýhodněnému týmu. Červený vyslal dopředu VLADIMÍRA ŠKODU, jenž střelou zápěstím pověsil kotouč pod horní tyč.
Asistence: Rudolf Červený.
39:12
V momentě přerušení hry putuje na trestnou lavici Jaroslav Kudrna (MHK) – vysoká hůl.
39:12
Znovu se pozornost upírá na Nedvěda. Ten vyzkoušel Kacetla střelou na vyrážečku z kruhu.
38:35
Výtiskovo nahození od modré skončilo na boční síti a naskytla se úsměvná situace, kdy i kapitán domácích Nedvěd měl ruce oslavně nad hlavou.
38:22
Kacetl po delší době musel na led. S lehkým nahozeným od modré ale neměl potíže.
37:47
Východočeši mají za poslední desítky vteřin jednoznačně více ze hry. Vypadá to, že v dnešním zápase se oba týmy budou střídat v momentech, kdy soupeře k ničemu nepustí.
37:20
Škoda se dostal s kotoučem mezi kruhy a měl před sebou volno. Rozhodl se pro střelu zápěstím, kterou Schwarz vytáhl ramenem do ochranné sítě.
36:46
Suja si nevšiml, že v pásmu se zapomněl jeden z jeho spoluhráčů a první útočná akce hostů po delší době končí ofsajdem.
36:00
Po zmiňované odmlce obou celků je to Liberec, který hýří aktivitou a působí soupeřově obraně potíže.
35:25
Pospíšil se protáhl do pásma podél pravého mantinelu a přihrávkou z rohu našel na brankovišti Filippiho. Ten z velké blízkosti trefil dobře postaveného Kacetla.
34:38
Poslední minuty nenabízejí zrovna pohledný hokej plný akce. Hráči se dopouštějí mnoha nepřesností a puk se tak pohybuje hlavně ve středním pásmu.
33:30
Kotouč do pásma zavezl Zacha, který ale v souboji za brankou rychle kotouč ztratil.
32:50
Hostující celek se pohybuje v útočné třetině. Libereckým se nedaří dostat se z pásma a když, jejich útoky hodně rychle končí.
32:18
Hradeckým vstřelený gól přidal energii, ovšem Liberec nevypadá, že by měl v plánu přestat hrát.
31:20
Harantova střela těsně nad ledem byla tečována bránícím hráčem a po zmatku na brankovišti se k puku dostal JAROSLAV KUDRNA, jenž ho poslal za Schwarze.
Asistence: Tomáš Harant a René Vydarený.
31:01
Hra v plném počtu moc dlouho nevydržela. Jakub Čutta (LIB) je potrestán za vyhození kotouče mimo hrací plochu.
30:40
Mountfield je v plném počtu a hned se usazuje v rohu útočného pásma.
30:05
Jakub Suja se dral do šance a vydal se pronásledovat vyhozený kotouč. Hunkes se tak dostal pod tlak a situaci musel řešit rybičkou, kterou vypíchl kotouč.
29:18
Domácímu týmu se první polovina přesilové hry celkem daří. V jejím začátku nebezpečně kombinovali v pásmu. Nyní se ale z něj dostali ven.
28:34
Tomáš Harant (HKM) si před brankou počínal za hranicí pravidel a za natlačení protihráče na Kacetla dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
27:54
Hra se přesunuje na druhou stranu, kde se po Schwarzově zákroku bude vhazovat.
27:18
Liberec právě vstřelil branku!
Ani druhá třetina nezůstane bez gólu. Vampolovu přihrávku napříč pásmem využívá MICHAL BULÍŘ, jehož pokus Kacetl málem betonem zastavil. Ale kotouč přeci jen za čáru proklouzl.
Asistence: Petr Vampola a Tomáš Filippi.
26:30
Filippi je zpět na ledě a obě strany tak mají na kluzišti znovu pět bruslařů.
25:55
Nepřehledná situace na brankovišti, ze které mohl těžit Kudrna, jenž byl volný u tyčky. Schwarz se ale na poslední chvíli přesunul a za pomoci obránců zneškodnil nebezpečí.
25:15
Ani tentokrát nemají Severočeši větší potíže s bráněním se proti přesile.
24:28
Filippi (LIB) to přehnal s důrazem při napadání rozehrávky a dostává dvě minuty za faul kolenem.
24:00
Po silném nástupu Mountfieldu se ke slovu čím dál častěji dostávají domácí hokejisté.
23:20
Slibná šance vyústila z Vampolovy akce. Ten z křídla poslal dobrou přihrávku na brankoviště, kam si najížděl Bartek. Ten ale usměrnil kotouč jen do betonu zasahujícího Kacetla.
22:50
Královéhradecké zastavil při přechodu modré čáry ofsajd.
22:29
Schwarz musel znovu do rozkleku. Knotkova střela tak končí jen vhazováním v útočném pásmu.
22:10
Filippi s Bulířem drželi několik desítek vteřin kotouč v útočném pásmu. Až do střelecké pozice se ale nedostali.
21:35
V úvodu druhé třetiny ukazují větší aktivitu hostující hráči, Schwarz ale zatím je pozorný.
20:49
Po Nedvědově ostré střele zadunělo plexisklo nad zadním mantinelem. Kacetl tak mohl zůstat v klidu.
20:22
Také druhé vhazování na začátku třetiny získávají hosté, kteří míří do útočné třetiny. V ní se ale neusazují.
20:01
První třetina dnešního utkání je u konce. A byli jsme svědky slušné přestřelky, když bylo k vidění hned sedm branek. Pět z nich skončilo v síti Mountfieldu, což přisuzuje libereckému týmu vedení 5:2.
20:00
19:23
Hostující tým je znovu v plném počtu.
19:16
Hosté se posazují v oslabení. Přečíslení tří na jednoho využili beze zbytku, když Škoda našel přesným pasem RUDOLFA ČERVENÉHO, který z první propálil Schwarze.
Asistence: Vladimír Škoda a František Ptáček.
18:40
Po dlouhé kombinaci dostal na střelu Bartek. Dobré postavení na pravém kruhu ale nezužitkoval, jelikož letící kotouč netrefil.
17:45
Liberečtí hráči jsou v plném počtu a začínají zkrácenou přesilovku.
17:23
Síly na ledové ploše se vyrovnají. Rozjetého Vampolu zastavil Frühauf (HKM) jen za cenu držení.
17:00
Vydareného pokus z hranice brankoviště propadl jen pár centimetrů vedle levé tyče liberecké svatyně.
16:30
Bílým Tygrům zatím oslabení vychází a často se jim daří posílat kotouče mimo obranné pásmo.
15:41
Další dvouminutové podražení. Tentokrát na straně domácích a provinilcem je Michal Bulíř (LIB).
15:35
Nenápadná střela Květoně z velmi ostrého úhlu nadělala Schwarzovi menší potíže, ale nakonec jí zkrotil.
15:05
Liberec přesilovou hru bleskově využívá. Martin Bartek našel zpoza branky PETRA VAMPOLU, jenž se trefil z ostrého úhlu a podruhé v zápase se gólově prosadil.
Asistence: Martin Bartek a Petr Nedvěd.
14:56
Rudolf Červený (HKM) podrazil na útočné modré protihráče a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.
14:40
Spoustu nepřesností na obou stranách. Hůře z této pasáže ale vycházejí domácí, jelikož se znovu dopouštějí icingu.
13:43
Liberečtí si znovu berou zpět tříbrankové vedení. Nedvědovu střelu z kruhu vyrazil Kacetl jen k dojíždějícímu TOMÁŠI URBANOVI, který z první poslal puk za brankovou čáru.
Asistence: Petr Nedvěd.
13:15
Libereckým hráčům se v posledních vteřinách nedaří kombinace. Tentokrát dlouhá přihrávka končí až zakázaným uvolněním.
12:39
Marek Schwarz si po střele z poměrně slušné vzdálenosti připisuje další zákrok a znovu přerušuje hru,
12:13
Vampola zkoušel něco vymyslet za brankou hostí, ale nepodařilo se mu přes dobře postavené bránící hráče prostrčit kotouč před brankoviště.
11:40
Další ošemetná situace před libereckou brankou. Několikrát tečovaný kotouč nakonec ze vzduchu sbírá Schwarz a přerušuje hru.
11:01
Krátce na to se hostům daří snížit. Harant posunul kotouč na TOMÁŠE MERTLA, jenž vypálil z pravého kruhu a Schwarz musel kotouč lovit z branky.
Asistence: Tomáš Harant a Jaroslav Kudrna.
10:30
První, kdo ho vyzkoušel, byl útočník Koba Jass, jehož ránu vytěsnil Kacetl ramenem.
09:47
Pavel Kantor po třech brankách opouští brankoviště. V něm ho střídá Ondřej Kacetl.
09:47
Domácí už vedou o tři branky. MARTIN BARTEK vypíchl kotouč ve středním pásmu, najel si po pravém křídle a střelou švihem překonal Kantora. Ten si znovu nedá tento moment za rámeček.
Bez asistence.
09:10
František Ptáček se ocitl na hrotu útoku. Jeho tvrdá rána z kruhu zasáhla Schwarze na hruď a liberecký brankář následně ukryl puk v lapačce.
08:34
Hunkesův nástřel o mantinel nikdo ze spoluhráčů nesebral a píská se tak zakázané uvolnění.
08:14
Po delší době se přerušuje. Marek Schwarz totiž podržel kotouč před dotírajícími protihráči. Vhazuje se tak po jeho pravé ruce.
07:20
Liberecký útočník se hned po návratu do hry zapojil do útočení. Jeho střela z otočky ale úspěch neslavila.
07:03
Filippi se vrací na led a znovu se tak pokračuje v pěti hráčích na obou stranách.
06:39
Liberec v oslabení odskakuje na dvě branky. PETR VAMPOLA vzal kotouč v obraném pásmu, vyrazil dopředu a krátce po přejetí útočné modré vypálil švihem. Kantor, jemuž kotouč propadl pod rukou, asi nemá úplně čisté svědomí.
Asistence: Jakub Čutta.
06:00
Hradečtí se v přesilové hře sice drží v útočném pásmu, ale zatím se jim nepodařilo ani vystřelit na branku.
05:03
První přesilovku v zápase si zahrají Východočeši. Tomáš Filippi (LIB) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
04:50
Velká šance na druhé straně. Škoda se zjevil před odkrytou brankou, do které chtěl posílat puk. Avšak Schwarz stačil na poslední chvíli zasáhnout.
04:29
Prakticky první vážnější střela na Kantora končí brankou. Čakajíkovo nahození vyrazil gólman jen před branku, kam dojížděj TOMÁŠ BULÍK, jenž dopravil kotouč do sítě.
Asistence: Martin Čakajík a Petr Vampola.
03:50
Jaroslav Kudrna v první vážnější šanci zápasu, když vystřelil z hranice pravého kruhu. Kotouč ale branku netrefil.
03:10
Až nyní se domácí hokejisté vysmekli. Získaný kotouč ale Tygři jen nahazují do útočného pásma a odcházejí střídat.
02:25
Mountfield znovu uzavřel libereckou pětici v jejím pásmu. Puk se ale pohybuje hlavně po rozích a žádné nebezpečí tak není na obzoru.
01:55
Úvodní dvě minuty patří hokejistům v černo-červené kombinaci, kteří jsou častěji na kotouči a už vyzkoušeli i Schwarzovu pozornost.
01:20
Hradeckým se naskytla šance jít ve třech na jednoho obránce, ovšem špatná přihrávka příležitost rychle zhatila.
00:41
V něm nějakou chvíli pobyli. Ovšem Nedvěd s Urbanem otáčejí hru a míří pryč z pásma.
00:11
Úvodní vhazování duelu získali na svou stranu hosté. Ti záhy zamířili do útočného pásma.
00:01
Státní hymna dozněla a úvodní formace se pomalu rovnají kolem bodu pro vhazování.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Čakajík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Šimek, Čutta – Urban, Nedvěd, Valský – Bartek, Vampola, Bulík – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Jass, Zacha, Víšek.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Ptáček, Plášil, Frühauf, Pláněk, Vydarený, Harant, Mikuš – Šimánek, Mertl, Kudrna – Květoň, Langhammer, Tvrdík – Suja, Červený, Škoda – Rousek, Knotek, Švihálek.

Rozhodčí: Jeřábek, Bauer – Barvíř, Blümel.
Dvanácté kolo Tipsport extraligy přivede pod Ještěd hradecký Mountfield, jenž vyzve domácí Bílé Tygry.

Mountfield HK zažívá vydařenou první čtvrtinu extraligového ročníku. Z jedenácti zápasů odešli jeho hráči poraženi čtyřikrát, zcela bez bodu však jen jednou. To znamená, že na jeho kontě nalezneme 19 bodů, za které východočeskému celku náleží šesté místo s pouhou tříbodovou ztrátou na tabulkového lídra z Pardubic.

Liberec tolik úspěšný v první části sezony není. Na jedenáctém místě v tabulce má třináct bodů a trápí ho zejména defenziva a nevyrovnanost výkonů. Bílým Tygrům se v letošním ročníku zatím nepodařilo zaznamenat ani dvě výhry v řadě. Na druhou stranu v říjnu odešli z ledu bez bodu jen jednou (prohra v Pardubicích), ze zbylých tří duelů v měsíci vytěžili šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.