Zápas je u konce a ačkoli měli po většinu dění převahu domácí, nakonec tři body putují do Pardubic. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Dušan Salfický a Martin Bartek.
60:00
59:46
Hunkes neudržel modrou čáru a teď už to nejspíš Tygři nestihnou.
59:27
Bartek přihrával do brankoviště, Salfický ukrývá kotouč do lapačky. Hosté jsou v plném počtu.
59:11
Derner mohl pálit z voleje od modré, avšak promáchl.
58:29
Filippi ztrácí kotouč, Kousal vyhazuje, branku však netrefuje.
58:01
Melicherčík je na střídačce, Tygři jsou v šesti.
57:35
Nedvědovu ránu přizvedl do ochranné sítě Semorád.
57:25
Oddechový čas pro domácí.
57:25
Václav Kočí (PCE) si odsedí dvě minuty na trestné lavici, provinil se držením protihráče.
57:13
Z pravé strany střílel Vlach, Salfický zasahuje i tentokrát.
56:47
Salfický si poradil i se střelou Víška z ostrého úhlu.
56:27
Urban střílel nadějně zleva, Salfický opět zasahuje.
56:05
Icing hostů.
55:41
Dernerovu střelu Salfický vykopl, poradil si i s dorážkou Bulíře.
54:40
Pokračuje se bez šancí.
53:48
Valský pálil bekhendem z pravého křídla a trefil spojnici břevna a tyče!
53:21
Puk opět končí mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.
52:16
Benák pálil z levé strany, těsně vedle Melicherčíkovy branky.
51:27
Nedvědova střela byla zblokována, Pardubice se brání velmi dobře.
50:05
Kousal pronikal do útočného pásma, dvojice beků Čakajík-Šimek ho však nikam nepustila.
49:07
Šance pro Bulíře, ten se však k puku díky dobré práci Píšy nedostal.
48:00
Hunkesův pas opět končí na icingu.
47:09
Urban skvěle prokličkoval mezi dvojicí pardubických beků, sám před gólmanem však místo střely volil pas na Čakajíka, který jej nemohl dostihnout včas.
46:40
Ofsajd Liberce.
46:31
Kousalova přízemní střela od modré neměla šanci na úspěch.
46:06
Puk skončil po liberecké akci mimo hřiště, následuje komerční přestávka.
45:28
Hunkesův pas na Bulíře byl moc dlouhý, další icing.
44:47
Icing Bílých Tygrů.
44:36
Nahození se dostalo až k Melicherčíkovi, ten jej přikrývá před dojíždějícím Noskem.
44:01
Radil přejel modrou příliš brzy, sudí píská ofsajd.
43:29
Píša čeká za svou brankou až bude moci rozehrát.
43:14
Dnešní utkání navštívilo 4 471 diváků.
43:14
Icing Pardubic.
42:54
Čakajíkova chyba vedla k úniku Endála, jeho střelu zastavuje Melicherčík.
42:15
Čakajíkova střela minula pardubickou klec.
41:33
Hraje se bez šancí.
40:52
Dvakrát za posledních deset vteřin vypadl puk mimo hřiště.
40:01
Třetí dvacetiminutovka odstartuje přibližně v 19:51.
Ve druhém dějství pokračoval zajímavý hokej a dokonce došlo ke stavě skóre. Melicherčík byl po více než 220 minutách překonán a o necelou minutu později přidal další branku Sýkora. Bílí Tygři se ale postupně dostali do velkého tlaku, který mohl klidně několikrát vyústit v jejich první gól utkání.
40:00
39:58
Po Filippiho střele trefuje Valský brankovou konstrukci.
39:14
Velký nápor Liberce, nejprve Nedvěd hledal na brankovišti Barteka, jehož hůl zablokoval obránce, poté pálil Derner, jehož pokus byl tečován do ochranné sítě.
38:25
Bulířova střela je zblokována před brankou.
37:57
37:12
Sýkora je zpět na ledě, Pardubice jsou kompletní.
36:45
Přesilovkovou kombinaci zakončoval Vampola z úhlu, Salfický si pohlídal svou levou tyč.
35:25
Obrovská šance Filippiho před brankou po střele Čakajíka, Salfický ale vytáhl velmi povedený zákrok.
35:12
Petr Sýkora (PCE) dostává dvě minuty za podražení.
34:45
Šance Filippiho lajny. Bulíř zavezl kotouč do pásma, předal jej Filippimu a ten hledal před brankou Víška. Finální pas byl však vystižen pardubickou obranou.
34:34
Kousalovu ránu tečuje Hunkes do ochranné sítě.
33:57
Bulík pálil z úhlu, Salfický si střelu pohlídal vyrážečkou.
33:10
32:47
S pokusem Sýkory si poradil Melicherčík, přesilovka už je dlouho u konce.
32:18
Hunkes vyhazuje přes všechny čáry.
32:02
Radil se hnal do útoku, od jeho hole však puk odlétá mimo hřiště.
31:34
Kousal hledal v mezikruží Noska, Tygři vystihují pas a jsou v držení kotouče.
31:07
Další útok odvrací Vampola, Výtisk vyhazuje.
30:41
Zdráhalova střela našla teč před brankou, svůj cíl však minula.
30:34
Martin Bartek (LIB) to v souboji se Semorádem přehnal a dostává menší trest za sekání.
30:31
Po souboji Dernera s Marhou ve středním pásmu končí puk mezi diváky.
30:19
30:10
Bulíř pálil ostře od modré, Salfický si s projektilem poradil.
29:56
Tentokrát Vitáskovi utekl po křídle Radil, pas před branku blokuje Čakajík.
29:20
Kousalovu střelu Melicherčík zneškodnil, Vitásek si poradil s dorážkou.
28:58
V šanci i domácí, konkrétně lajna Pospíšil-Filippi-Víšek. Salfický však zatím drží své čisté konto.
28:34
Pardubice právě vstřelily branku!

A je tu další branka, Pardubice utíkají na dvoubrankový náskok. Obranné dvojici Voráček-Výtisk unikl po Endálově pasu PETR SÝKORA, který nic nevymýšlel a prostřelil Melicherčíka. Asistence: Lukáš Endál.
28:07
Melicherčík pokořen. Už přes 220 minut v kuse nepustil slovenský brankář za sebe jedinou branku, nyní však Pardubičtí otevírají skóre. Na brankovišti se po střele Benáka nejlépe zorientoval JIŘÍ CETKOVSKÝ, který z dorážky dává svému celku jednobrankové vedení. Asistence: Jan Semorád, Václav Benák.
27:56
Další zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
27:24
Icing Liberce.
27:18
Vašíček dohrál tvrdě Šimka, který málem skončil na pardubické střídačce.
26:32
Bulík se vrací na led.
26:22
Cenné vteřinky ušetřil i Vampola, který je s pukem v útočné třetině.
25:51
Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, Píšův pokus však zblokoval Valský, který se díky tomu dostal do brejku. Salfický jeho střelu mezi betony zblokoval.
25:08
Kočí s Píšou rozehrávají z poloviny hřiště.
24:47
Kočího přihrávku nedokázal zpracovat Endál, Vlach vyváží puk.
24:32
Radil s Kousalem opět způsobili zmatek před domácí svatyní a bude z toho pardubická přesilovka. Tomáš Bulík (LIB) se provinil zdržováním hry poté, co vyhodil kotouč mimo hřiště.
24:11
Kočího střelu blokuje liberecká obrana.
23:54
Bartek pálí vedle a přesilovka končí.
23:37
Bulík se na brankovišti snažil pokořit Salfického, nakonec však měl větší šanci z dorážky Víšek, jehož doklepnutí končí na pardubické brance.
23:22
Bartek z pravého kruhu přestřelil.
22:48
Pospíšila betonem zastavil Salfický, Čakajíkova dorážka minula prázdnou branku.
22:10
Derner ostře pálil přes hráče před brankou, Salfický si se střelou poradil.
21:53
Václav Benák (PCE) dostává dvě minuty za hákování.
21:10
Výtisk čistým zákrokem sundnal u mantinelu Semoráda.
20:26
Urban sprintoval, jak jen to šlo, icing ale nevyvrátil.
20:01
Druhá třetina začne zhruba v 18:53.
V první třetině bylo k vidění poměrně dost šancí a i několik početních výhod. Ke gólovkám se spíše dostávali domácí hráči, ale jak Salfický, tak Melicherčík jsou zatím úspěšnější než jejich kolegové v poli.
20:00
19:59
Šimek oplýval ofenzivní aktivitou, ale křižnou přihrávku na něj vystihl Sýkora, který se tak dostal do brejku. Věděl však, že zbývá jen pár sekund, a tak po přejezdu modré čáry vystřelil, Melicherčík pak předvedl dobrý zákrok.
19:43
Šimek prošel s pukem až do útočného pásma, kde ho o něj připravil Gregorc.
19:20
Střela Noska šla mimo.
19:05
Bulík nabídl puk Vampolovi do běhu, Vampola pak obkroužil pardubickou svatyni a snažil se zasunout kotouč mezi tyč a Salfického beton, který však byl na místě včas a na poslední chvíli zabránil gólu.
18:50
Bulík zasáhl do pardubického pasu, ofsajd vrací hosty do středního pásma.
18:10
Vypadalo to na icing Pardubic, ale rozhodčí se rozhodli, že Derner musí hrát.
17:53
Nedvědovo nahození skrývá před číhajícím Urbanem Salfický.
17:31
Forčekující Radil s Kousalem na konci přesilovky nadělali zmatek před libereckou brankou, nyní už se hraje v plném počtu na obou stranách.
17:08
Hosté tuto početní výhodu brání dobře a opět musí hrát Melicherčík.
16:39
Skákavý kotouč mohl překvapit Melicherčíka, ke štěstí slovenského strážce liberecké svatyně skákal však jen do jeho hrudi.
16:34
Tygři už mají přesilovku, nyní je však zastavuje postavení mimo hru.
16:16
Sýkora už už uháněl do samostatného úniku, Výtisk ho však na poslední chvíli fyzicky zastavil.
16:07
Vašíček zkusil pálit z voleje od modré, Pospíšil skvěle vložil do jeho pokusu hůl. Kotouč letí do ochranné sítě nad Melicherčíkovou brankou.
15:40
Pospíšil s Filippim jsou v rozehrávce velmi opatrní.
15:28
Sily na ledě se srovnají, Tomáš Zohorna (PCE) se provinil faulem kolenem na libereckého Jaroslava Vlacha.
15:04
Vampola vystihl pas po modré a vyhání hosty z liberecké třetiny.
14:35
Domácí vyhazují až na Salfického.
14:24
Hosté nyní okupovali třetinu Liberce a vykoledovali si faul. Lukáš Derner (LIB) jde sedět za krosček.
13:40
Bartek našel pasem zpoza branky Vampolu, který tváří v tvář Salfickému neuspěl.
12:55
Nebylo to však na dlouho, a tak se bojuje především ve středním pásmu.
12:25
Nyní se ovšem domácí vrací do třetiny soupeře.
12:02
Dvojice Valský-Víšek bojovala v jednom z rohů pardubického pásma, trojice hostujících beků ale vychází ze souboje úspěšněji.
11:42
Gregorc nahazoval do pásma domácích, kotouč se odráží od pat Nedvěda mimo hřiště.
10:59
Semorád dostal poměrně dost prostoru na pravém kruhu, Melicherčík zasahuje betonem.
09:52
Bulík chyboval a dal šanci Endálovi, jeho střelu však zblokoval právě slovenský forvard.
09:38
Hosté jsou v plném počtu.
09:33
Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
09:19
Po tlačenici u hrazení přišli Tygři zhruba o dvacet vteřin početní výhody, nyní pálil Bartek nebezpečně z levé strany a trefil oblouk branky.
08:12
Domácím přesilovky zatím poměrně jdou, nyní jsou opět usazení v pásmu soupeře.
07:58
Nedvědův projektil z pravého kruhu tečován nad.
07:38
Václav Kočí (PCE) je potrestán menším trestem za držení protihráče.
07:36
Velká šance pro Vampolu na modré čáře, jenže ten ji prováhal.
07:30
Další ponechaná výhoda, Melicherčík už je na střídačce.
07:16
Gregorc odehrává puk mimo hřiště, bylo to ale s tečí. Vhazuje se před Salfickým.
06:49
Zakázané uvolnění hostů.
06:37
Bulíř na vlastní modré získává ztracený kotouč, ale ihned o něj opět příchází.
06:19
Pardubičtí drží kotouč hluboko ve vlastní třetině.
05:35
Dvojice Bartek-Víšek ovládala puk v posledních vteřinách přesilovky a i krátce po ní, ani jednomu se však nepodařilo vypálit na Salfického klec.
04:44
04:30
Pardubice se osvobozují.
04:05
Tygři už kotví v útočném pásmu několik vteřin, Vampola měl díky skvělému pasu Nedvěda vyloženou gólovku, puk však poslal nad.
03:34
Gregorc vyhazuje přes všechny čáry.
03:24
Té však Bílí Tygři nedokázali využít, Jiří Cetkovský (PCE) nyní míří za katr za nedovolené bránění.
03:10
Sudí ponechává domácím výhodu po faulu na Bulíka.
02:49
Domácí jsou v plném počtu.
02:42
K nahození Píšy se jako první dostal Valský, ten posílá puk zpět do pardubického pásma.
02:20
Krátkou rozmíšku mezi Voráčkem a Noskem u liberecké střídačky zastavují sudí. Vhazuje se ve středním pásmu.
02:07
Derner ušetřil několik cenných vteřin v pardubické třetině.
01:48
První přesilovková střela šla z hole Radila do boční sítě.
00:49
Petr Vampola (LIB) dostává menší trest za hákování.
00:49
Zdráhalova střela od modré byla tečována, Melicherčík se štěstím zasáhl lapačkou a poté si poradil s dorážkou Zohorny.
00:43
Na ledě po kolizi ve středním pásmu zůstává ležet Tomáš Urban, po chvíli se ovšem zvedá a vypadá to, že bude pokračovat v utkání.
00:23
První útok Nedvěda zastavil na pravém křídle Kočí, který vyhazuje kotouč do pásma Liberce.
00:01
Oba týmy už jsou na ledové ploše.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Čakajík, Derner, Voráček, Výtisk, Hunkes, Vitásek, Šimek – Vampola, Víšek, Bartek, Pospíšil, Filippi, Vlach, Urban, Valský, Bulík, Bulíř, Nedvěd (C), Zacha.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) – Vašíček, Kočí, Gregorc, Benák, Píša, Zdráhal – Marha, Endál, Semorád, Poulíček, Sýkora, Rys, Číp, Radil, Zohorna, Kousal, Nosek, Cetkovský.

Rozhodčí: Šindler, Lacina – Jelínek, Pešek..
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – 9. místo, 30 bodů (59:57)

Příběh Pardubických je přesně opačný, než ten liberecký. Zatímco start soutěže vyšel Východočechům skvěle a ti se tak pohybovali na špici tabulky, ve druhé čtvrtině soutěže se jim nedaří na tento úvod navázat. Po několika porážkách se Pardubice postupně začaly propadat tabulkou, až klesly na aktuální deváté místo. V posledním zápase si ovšem poradily s Chomutovem a bude tak zajímavé sledovat, zda je výhra nakopne.

Pardubické zatím poněkud trápí produktivita svých největších hvězd. Jiří Marha od svého návratu bodoval pouze pětkrát, Petr Sýkora si zatím připsal 15 bodů, přičemž od obou se čekalo jistě poněkud více. Tahouny tak trenér Venera musí hledat jinde, například v Tomáši Noskovi a Tomáši Zohornovi, kteří mají oba na kontě 16 bodů.
Bílí Tygři Liberec – 10. místo, 27 bodů (51:61)
Domácí Bílí Tygři se po úvodních nepříznivých výsledcích výkonostně zvedli a například z posledních pěti utkání poznali přemožitele pouze jedinkrát, když podlehli lídrovi tabulky, pražské Spartě. I přes nepříliš oslnivou produktivitu tak pozvolna stoupají směrem vzhůru. Liberečtí navíc za sebou mají kratší pauzu, neboť své utkání 21. kola na hřišti Slavie odehrají až příští úterý a mohli se tak připravovat přímo na duel s Pardubicemi.

Velkým tématem posledních dní je v Liberci šňůra neprůstřelnosti gólmana Marcela Melicherčíka. Ten postupně vynuloval střelce Komety, Kladna a posledně také Karlových Varů, čímž utvořil nový klubový rekord v čase bez obdržené branky. Aktuální dosažená hodnota je 197 minut a nyní je na střelcích Pardubic, aby rozhodli o jejím případném ukončení.
V úterním utkání 22. kola hokejové extraligy na sebe narazí dva přímí sousedé v tabulce. Východočeši do něj vstupují z deváté pozice, zatímco je Bílí Tygři stíhají z místa desátého. Poslední vzájemné utkání těchto soupeřů přineslo dramatickou podívanou, Liberečtí sice po dvou dějstvích vedli 4:2, závěrečná dvacetiminutovka však přinesla 4 branky Pardubic a ty tak získali všechny tři body pro sebe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.