Ručinského střela od modré tečována mimo.
Domácí bez brankáře!
58:47
Po nahození Jánského to zkusil Lukeš, ale z úhlu minul.
58:00
Ohlášeny poslední 2 minuty utkání. Sparta ovládla ledovou plochu a nepůjčuje domácím kotouč.
56:15
Hübl se pustil mezi 2 obránce a domácí se dožadují další přesilovky po jeho pádu. Marně a zbytečně.
55:18
55:10
Litvínov se v přesilovce nedostal do pásma.
54:45
Forman dojel vyhozený puk a zaměstnává Zemana za brankou.
53:18
Domácím svitla naděje. Budou hrát přesilovou hru, když na 2 minuty za hákování Hübla odchází Sičák.
51:08
Sparta právě vstřelila branku!
Na modré čáře Šlégr nezastavil ujíždějícího IVANA RACHŮNKA a ten zakončil střelou z pravého kruhu těsně podél betonu. Sparta dokonává obrat. Asistence: Lukáš Klimek, Vladimír Sičák.
50:41
49:50
Domácí mají paradoxně v oslabení volnější ruce, když mohou konečně vyhazovat puky přes všechny čáry. Navíc se po podařeném vyvezení dostal ke střele Lukeš.
48:41
Posmyk je vyloučen na 2 minuty za pád pod nohy a tlak Sparty pokračuje.
48:13
Zhruba ve stejném okamžiku, kdy Česko obhájilo Davis Cup se Spartě podařilo završit stíhací jízdu a stav je tedy opět nerozhodný. Litvínov doplatil na svou zataženou hru.
47:16
Francouz neudržel střelu Tona z mezikruží a JAROSLAV HLINKA měl lehkou úlohu, když puk na brankovišti pouze zasunul do sítě. Asistence: Petr Ton, Tomáš Rolinek.
44:40
Piroš nezakončil na brankovišti přesně.
44:00
Jurčík vybojoval kotouč, předložil před branku Majdanovi, ten jen těsně minul.
42:55
Piroš byl dlouho volný na pravém kruhu, dostal puk, ale nezakončil přesně.
41:00
Litvínov začal třetí třetinu velmi obezřetně. Domácí brání ve čtyřech a rozehru napadá pouze jeden z útočníků.
40:01
40:00
39:50
Buly vyhráli domácí a Piroš vyváží.
39:43
NA poslední vhazování před Francouze se vrací první řada Sparty.
39:25
Strkanice před střídačkou Sparty.
38:49
Zeman s Francouzem krotí divoký puk.
36:34
Hübl to přehnal s napadáním a dostane 2 minuty za podražení. Nakonec vyloučen i Hrbas za nafilmovaný pád.
36:20
Litvínov si opět zahrával za vlastní brankou, ale Zeman vše nakonec vyřešil vyhozením přes všechny čáry.
35:15
Martynek nechal zadovkou na Hanzla, ten minul vzdálenější tyč.
34:30
Litvínov po delší době v pásmu. Jánský vybojoval kotouč a akce končí po střele Šlégra.
33:00
Kumstát se Sičákem vyrostli jako dvě věže před Francouzem, ale ten se jich nezalekl.
32:04
Posmyk hákuje v obrané fázi a Sparta bude hrát přesilovku.
30:40
Lukeš se tlačil před branku, upadl, ale vylučovat se nebude.
29:55
Forman byl dnes už po několikáté před Francouzem, ale opět neuspěl.
29:38
Litvínov se po dlouhé době osmělil, když akci podpořil i Posmyk, ale teď bude muset rychle zpátky.
27:45
Sparta stupňuje tlak. Druhá formace hostí zavřela domácí pětku před Francouzem.
27:01
Kumstát nahodil na Francouze a získal vhazování.
26:19
Posmyk pálí z pravého křídla a puk je vyražen nad branku.
25:59
Majdan to zkusil z pravého křídla, ale na Pöpperleho si nepřišel.
24:57
Domácí si tak dlouho za vlastní brankou zahrávali s rozehrávkou, až jim Sparta kotouč odebrala a Ton předložil gólovku JAROSLAVU HLINKOVI, který se z mezikruží nemýlil. Asistence: Petr Ton.
23:08
22:20
Další víření s kotoučem za brankou Sparty a následné osvobození se pražanů.
22:00
Litvínov zatím nic nevymyslel.
21:37
Klimek se snažil získat přečíslení 2 na 1, ale kličkou dostal spoluhráče do ofsajdu.
21:08
Pech vyloučen na 2 minuty za podražení.
20:59
Na druhé straně stejně zasahuje Francouz proti Hlinkovi.
20:27
Hübl s Jánským vyvinuli tlak na Pöpperleho a ten raději přerušil.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:21.
20:00
19:25
Jánský se dostal k vyhozenému kotouči, ale neměl rychlost do zakončení a tak pouze vypálil z poza kruhu.
19:00
Domácí drží kotouč u hrazení daleko od Francouze.
17:17
Kumstát zavezl kotouč do pásma, ale pouze nahodil n branku a jde střídat.
16:31
Vyloučen Buchtele za nedovolené bránění a Kousalík napřáhl z modré čáry. Brankář Sparty odvrací katastrofu.
16:17
Ručinský se dostal k puku za brankou, našel přesně před ní Hanzla, ale ten si na Pöpperleho nepřišel.
15:19
Domácí se vystavili do ofsajdu.
14:18
Klimek pálí mimo tyče.
13:35
Sparta se v přesilovce dostala do tlaku, vyslal na branku i 2 střely, ale ty nešly na branku.
11:35
V obraném zákroku zasáhl Hübl do obličeje jednoho z útočníků a dostává 2 minuty.
09:22
Francouz získává první body v souboji s Pechem. Konkrétně jeho zákrok lapačkou proti dobře postavenému soupeři.
07:00
Simon na dvakrát neuspěl u pravé tyčky.
05:17
Litvínov právě vstřelil branku!
Po rychlém brejku se přesnou střelou do horní části branky trefuje VIKTOR HÜBL. Asistence: František Lukeš, Peter Jánský.
04:41
Nebezpečně pálil Simon, zasahovat musel domácí gólman Francouz.
02:50
Další šanci měl u tyče Ručinský, ani on ale gól nedal.
02:22
Nebezpečně pálil Švrček, jeho rána byla ale zblokovaná mimo.
01:24
KAMIL PIROŠ vybojoval kotouč u hrazení, vyjel si před branku a bekhendem zakončil nad beton. Asistence: Pavel Rosa, Jakub Černý.
Plzeň – Sparta Praha 1:2 sn.
Vskutku slavnostní večer si dnes extraliga připravila pro fanoušky Litvínova. Na horkém severočeském ledě se představí odvěký rival a současný lídr tabulky, pražská Sparta. Právě proti Spartě však mají momentálně dobře šlapající domácí velké resty, když si v první čtvrtině museli v holešovické aréně připadat jako na kolotoči v blízkém lunaparku. Výprask 7:0 domácí pražanům pravděpodobně neoplatí, ale budou chtít prodloužit sérii utkání ve kterých bodovali. V obou celcích se to jen hemží hráči se zajímavým příběhem. Vzpomeňme sparťany Kubáta, Pilaře a Bahenského, kteří dnes nastoupí v rudém, ale v minulosti odehráli mnoho zápasů za černožluté. Naopak Jánský a Ručinský si po odchodu z Litvínova střihli epizodní role ve Spartě a nyní jsou zpět na severu Čech. Závěrem pak duo Kumstát, Pech, které dlouho působilo v dresu severočeského rivala v Karlových Varech a především druhý jmenovaný forward stále vhání krev do žil litvínovským fandům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.