Já se s vámi pro dnešek loučím a přejí všem příjemný zbytek nedělního večera. V úterý u onlajnu zpod Bílé věže zase napočtenou.
Střely na branku ve 3. třetině:

6 Hradec Králové – 6 Chomutov

Střely na branku celkem:

23 Hradec Králové – 25 Chomutov
Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášení Martin Podlešák za domácí a z řad Pirátů byl vybrán aktivní útočník Marek Račuk.
Tak a je dobojováno! Hradečtí si v poklidu dokráčeli pro důležité tři body, které jim zajišťují místo mezi elitní šestkou a přímý postup do čtvrtfinále. Ve třetí třetině se už domácí nikam nehnali, zato Piráti se pokoušeli o prolomení střelecké smůly, která činí proti Mountfieldu více jak 190 minut.
60:00
59:39
Už tomu tak není, za opuštěnou brankou Pirátů operuje Červený, ale nikam se nedere.
59:22
Chomutov je ale stále v útočné třetině.
59:11
Domácí hrají v plném počtu.
59:07
Kubinčkák se ocitl zcela osamocený před Kantore, mohl se ho klidně zeptat kam chce kus černé gumy poslat, ale hradecký gólman se štěstím jeho pokus schovává ve své lapačce.
58:45
Šimánek vyhazuje kotouč ven z obranného pásma, ale ten si cestu do odkryté klece nenajde.
58:32
Chomutov se pokouší o zakončení, ale nedaří se mu to.
58:19
Piráti to zkouší v šesti bez brankáře!
58:19
Ten chomutovské nahození vyráží mimo hřiště a trenér hostujícího celku si bere oddechový čas.
58:19
Hosté jsou ale okamžitě zpět před Kantorem.
58:03
Krstev neudržel na modré čáře útočné pásmo a Piráti se musí z něho pakovat.
57:46
Hradečtí se však chopili kotouče a vyhazují ho přes všechny čáry až k Růžičkovi.
57:28
Piráti v přesilovkovém rozestavení.
57:11
Dnešnímu utkání přihlíží 3 898 diváků.
57:09
Uprostřed hřiště zůstal ležet Hřebejk a je tomu tak způsobeno vysokou holí Michala Tvrdíka, který si tam "užije" dvě minuty slávy na lavici hanby. Přesilovka pro Chomutov.
56:43
Úderná hradecká formace se však k zakončení nedostala a ke slovu se dostávají hosté.
56:22
Pohodlně založil útok a už se svými kumpány z útoku kombinuje kolem chomutovské svatyně.
56:08
Šimánek si to mašíruje přes celé hřiště do útočné třetiny.
55:37
Balej zavezl puk až za branku hradeckého celku, tam o něj byl ale rázem obrán.
55:09
Slovenský forvard Dej se proháčkoval až před Růžičku, ale k přesnému zakončení se přes spleť chomutovských hokejek nedostal.
54:36
A Račuk se dostal do zajímavé pozice, kdy se z vrcholu kruhů pokusil tvrdou dělovkou překonat Kantora, ten byl ale opět na správném místě.
54:15
Jankovo tečované nahození se pískat nebude a Chomutov se snaží bleskově přejít do útočné třetiny.
53:49
Hra se hodně kouskuje a co okamžit, to je puk vidět mimo hrací plochu.
53:28
Hruška uhání do rohu hradeckého obranného pásma za pukem, tam jsou ale dříve Hradečtí a obránci vysílají Červeného na zteč, který efektivně zakládá útočné pásmo.
53:02
Chomutov už nedal Hradci 190 minut branku. Bude jejich trápení pokračovat až do konce dnešního zápasu?
52:56
Nepřesná rozehrávka z hole chomutovských hokejistů končí na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po levici Růžičky.
52:28
Baretčko se vrátil pro puk až do svého obranného pásma a hned s ním míří zpět před Kantora.
52:18
Domácí se nikam neženou a soustředí se především na to, aby nebyla prolomena jejich zadní vrátka. Po jedné z mnoha nepřesných rozehrávek končí puk na hradecké střídačce a po komerční pauze následuje buly ve středním pásmu.
51:50
Puplánovo lehké nahození na Kantora konči v rohu kluziště a Hradečtí pozvolna míří do předních linií.
51:38
Hráči Mountfieldu se s ničím nemazali a vyhazují až na zakázané uvolnění. Následuje vhazování po pravici Kantora.
51:16
Hradečtí už hrají v plném počtu, ale musí se bránit chomutovskému náporu.
50:55
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.
50:17
Dej ujížděl ve vlastním oslabení na Růžičku, zkoušel ho překonat střelou mezi betony, ale gólman Pirátů byl neoblomný.
50:07
A teď už se Hradeckým podařilo vyhodit.
49:58
Ale ke střele se ne a ne dostat.
49:36
Chomutovští kombinují v útočné třetině s přesností švýcarských hodinek.
49:17
Piráti si zahrají v početní převaze jednoho muže v poli. Na lavici hanby odchází Jiří Šimánek, který se provinil hákováním.
49:12
Kudrna se na modré čáře zmocnil puku, ale vystřelit se mu nepodařilo.
48:55
Pospíšil motá hlavu chomutovským bekům.
47:30
Comutovské nahození končí s přispěním hradeckého hráče na střídačce hostů.
47:06
Ptáček uklidňuje hru za brankou Kantora a čeká na své střídající spoluhráče.
46:38
Hradecký obránce Jank zavezl kotouč do útočné třetiny a mířil hned před branku. Nikdo z jeho spoluhráčů ho tam ale nenašel.
46:15
Pulpán si to od své branky našlápl přes celé hřiště směr hradecká klec, ale Hruška mu vjel do útočného pásma a píská se postavení mimo hru.
46:01
Chomutovský protiútok byl zastaven postavením mimo hru a po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
45:42
Šagát protečoval puk za branku Kantora, tam ale byli dříve hradečtí beci a posílají černou pryž na druhý konec hřiště.
45:23
Harant našel u pravé tyče stojícího Pospíšila, který ale napálil už skoro překonaného Růžičku, tedy alespoň to tak vypadalo.
44:53
Tvrdík obral o kotouč Kubinčáka a hned pálil z mezikruží. Růžička černou pryž vyrazil do rohu.
44:34
Červený to zkoušel z ostrého úhlu a Růžičku tento nahozený puk očividně překvapil, ale chomutovský gólman nakonec gólovou šanci zažehnal.
44:21
Hosté se v útoku moc dlouho neohřáli a opět musí čelit hradeckým nájezdníkům.
43:58
Balej se lišácky zbavil napadajícího se Šimánka a rozjíždí postupnou útočnou vlnu.
43:36
Zblokované chomutovské nahození končí v ochranné síti na hradeckou klecí a následuje vhazování po pravici Kantora.
43:19
Hradečtí beci ale byli o kotouč obráni a Krstev rozherává na své najíždějící si spoluhráče.
42:57
Škoda uhání za nahozeným kotoučem a snaží se po boku Podlešáka něco vymyslet.
42:27
Už to vypadalo, že to bude gól, ale Červeného pokus bekhendem z bezprostřední blízkosti končí na boční síti chomutovské branky.
42:03
Dej atakuje chomutovskou rozehrávku, ale Pirátům se z jejich obranného pásma uniknout podařilo.
41:34
Jankova nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění. Následuje buly po levici Kantora.
41:05
Šimánek pálil od pravého mantinelu, jeho pumelice ale skončila na boční síti Růžičkovy klece.
40:39
Přesilová hra Chomutova nesoucí se z druhé třetiny je u konce a Hradečtí hrají v plné síle.
40:12
Frühauf rozjíždí útok po pokusu Pirátů zazlobit.
40:01
Třetí třetina otevře brány do svého dějství přibližně v 19:16. Podaří se hradecké družině dokráčet k vítězství? Nebo se Piráti semknou a udělají z tohoto utkání ještě pořádně dramatickou zápletku.
Chomutovští nastoupili na hradecké hokejisty jako uragán a tlačili se do brankoviště Kantora, který se musel pořádně činit. Ve 26. minutě ale dostal Hradec možnost hry v početní převaze, kterou již podruhé v tomto utkání využil, a to zásluhou kapitána Jiřího Šimánka. Karty se rázem otočili a ten, kdo šlapal více do plynu, bylo domácí mužstvo. Na konci prostřední části si sice Piráti zahráli v početní převaze, ale ke gólu to nevedlo.
Střely na branku ve 2. třetině:

11 Hradec Králové – 10 Chomutov

17 Hradec Králové – 18 Chomutov
40:00
39:37
Domácí beci ale pečlivě brání a znovu se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
39:21
Po vyhození hradeckých hokejistů jsou Piráti bleskově zpět před Kantorem.
38:56
Půlpán pálil z první z vrcholu kruhů a Knator mu jeho ostrou bombu vyrazil pravým betonem.
38:49
Šimánek si v útoku počínal až moc důrazně a odsedí si tak dvě minuty za sekání. Je tu další příležitost pro Chomutov v početní převaze.
38:41
Hradečtí se na konci druhé třetiny tlačí do předbrankového prostoru Pirátů. Ti se musí bránit seč jim síly stačí.
38:38
Kudrna se hned po buly prodral s pukem za branku Chomutova, odkud našel před brankou o prostor bojujícího Šimánka a ten se vehementně snažil dotlačit černou pryž za záda Růžičky. Ten ale předvedl fotbalový skok a pokus Šimánka zneškodnil.
38:14
Hned po buly pálil z vrcholu kruhů Balej, jeho pumelice ale končí na hrudi hradeckého muže v masce.
38:12
Šagátova střela z rychlého protiútoku byla zblokována do ochranné sítě nad Kantorovou klecí.
37:43
Mikuš má celou levou stranu hřiště jen pro sebe, a tak toho využívá pro pohodlný postup vpřed do útočné třetiny.
37:26
Hradec hraje v plném počtu.
37:07
Piráti se až nyní napevno usadili v útočné třetině.
36:48
Tahle přesilovka se hostům opravdu nedaří a do útoku se derou spíše domácí.
36:33
Dej ušetřil drahocené vteřinky za brankou Růžičky.
36:10
Hradec se znovu osvobozuje a Chomutovští jsou nuceni zakládat útok.
35:44
Hruška zakládá útok, ale Mertl ho hned za modrou zastavuje a vyhazuje kus černé gumy na druhý konec ledové plochy.
35:32
Chomutovští si vykoledovali vyloučení. Na trestnou lavici míří Michal Tvrdík, který se provinil nedovoleným bráněním. Piráti si tak zahrají v početní převaze.
35:16
Piráti jsou v tlaku, ale kombinují spíše po rozích.
35:00
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Balej se teď pokusil o tvrdou střelou z pravé strany, ale Kantor tento pokus pohodlně likviduje. Po komerční pauze následuje vhazování po levé straně hradecké branky.
34:46
Ten prohrál a domácí hokejisté míří na druhý konec hřiště.
34:34
Pulpán se proháčkoval až za branku Kantora, tam ale musí svést tuhý souboj s dvěma hradeckými beky.
34:05
Ten brzy končí a Harant hledá své do útoku si najíždějící souputníky.
33:48
Chomutovští uklidňují hru a spřádají plány na útočný výlet.
33:31
Hosté hrají v plném počtu.
33:18
Piráti znovu vyhazují puk na druhý konec ledové plochy.
32:59
Hradečtí se často musí pro kotouč vracet až do obranného pásma a vypadá to, že třetí přesilovku nevyužijí, ale nepředbíhejme, ještě zbývá 25 vteřin do konce hradecké početní převahy.
32:09
Kudrna střílel do poloodkryté klece, ale Růžička se natáhl jak dlouhý, tak široký a gólu překazil.
31:39
Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
31:32
Domácí družina si zahraje třetí přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Stehlík a obdržel dvě minuty za podražení. Využije Hradec i třetí přesilovku v řadě?
31:17
Šagát peláší s pukem do útočné třetiny, ale přes modrou se nedostal.
31:01
Tvrdíkova střela byla zblokována a puk po ní končí opět na tribuně. Buly po pravici Růžičky.
30:48
Zmocnil se ho a nahrával na Červeného, od kterého se černá pryž odrazila mezi diváky. Vhazuje se u hradecké střídačky.
30:33
Do útoku míří za nahozeným kotoučem Škoda.
30:14
Harant se pokoušel najít před brankou stojícího Šimánka, ten ale kus černé gumy za záda Růžičky nedopravil, ačkoliv se o to vehementně snažil.
29:49
Mertl se vytočil zpoza branky a Růžička s velkou dávkou štěstí jeho pokus zastavil.
29:27
Piráti jsou vyhnáni z útočné třetiny, jelikož po jejich akci končí puk mimo hrací plochu.
29:13
Bomersback kličkuje za brankou Kantora, ale že by se dostal před ní, to se mu asi nepovede. Hradečtí beci jsou hodně neoblomní.
28:51
Oba celky hrají v pěti a Chomutov se pokouší o útočnou vlnu.
28:34
Hradecká rozehrávka končí po teči hostujícího hokejistů na jejich střídačce a vhazuje se ve středním pásmu.
28:25
Pláněk pálil hned po buly a Růžička jeho bombu vyrazil přímo na Červeného, který ale neposedný kotouč za záda chomutovského gólmana dostat nedokázal.
28:08
Ptáček našlápl do útoku a zkušeně založil pásmo nahozením puku na Růžičku, který ho raději drží a následuje buly po jeho levici.
27:34
Frühauf se ocitl v roli útočníka, ale ke střele se nedostal, jelikož mu při vytočení se zpoza branky černá pryž čepel přeskočila.
26:49
Hned po odpískání se strhla mela za brankou Pirátů, ve které byl nejvíce namočený Pospíšil (MHK) a Stehlík (CHM). Oba si tak zchladí hlavy na trestné lavici a odpykají si dvě minuty za hrubost. Hraje se tak 4 na 4.
26:49
Tvrdík našel na modré čáře stojícího Deje, který puk hned napálil směrem růžičkova svatyně, kde se marně pokoušel dorazit do poloodkryté klece Chomutova poskakující černou pryž Mikuš.
26:37
Ztečovaná střela Mikuše končí až v ochranné síti nad kasou Pirátů. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat po levici Růžičky.
26:22
Hradečtí jsou rázem na koni a odstřelují Růžičku, který si musí připadat jako na střelnici.
25:49
Mountfield právě vstřelil branku!
Domácím se podařilo využít i druhou přesilovku a dnes jsou v této činnosti tak stoprocentní! Kudrna nejdříve zachytil vyhození Pirátů, aby posléze našel mezi kruhy stojícího Mertla, který hned přistrčil puk JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI a ten prostřelil marně se natahujícího Růžičku – 2:0. Asistence: Tomáš Mertl, Jaroslav Kudrna.
25:27
Hradec si zahraje dnes druhou přesilovku. Na trestnou lavici usedá Pulpán za sekání.
25:13
Kudrna si krásně prohodil chomutovského beka a pokusil se Růžičku překonat střelou mezi betony, tam ale mezírka nebyla.
24:38
Tvrdík nebyl daleko vlastnímu gólu. Ale musí se uznat, že mu také zabránil, protože za ním stál úplně volný Šagát.
24:15
Dej zachytil rozehrávku Chomutova, ale následně poslal černou pryž až na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje zpět před Kantora.
23:37
Hradecká věž Podlešák orazítkoval rameno Růžičky. Jeho střela z vrcholu kruhů měla pořádnou razanci.
23:09
Svoboda se pokusil vytočit zpoza branky, ale když už se mu to povedlo, tak se ke střele nedostal.
22:46
Čtvrtý chomutovský útok dělá hradecké obrany pořádně velké problémy. Dravé mládí se snaží střílet z každé pozice, ale Kantor zatím svoje posvátné území pečlivě střeží.
22:21
Kaše si vyhrál sám pro sebe buly a hned se pokusil nachytat Kantora na hruškách, ten byl ale připraven.
22:16
Balejova přízemní střela od modré čáry končí na výstroji Kantora. Ten hru raději přerušuje a následuje vhazování po jeho levé straně.
21:55
Tam se ho ale zmocnili hosté a Hřebejk se na druhé straně dostal ke střele z levé strany, kterou pohodlně zlikvidoval Kantor.
21:42
Rousek zachytil chomutovskou rozehrávku a hned poslal puk do rohu útočného pásma.
21:31
Růžičkova klec je mimo své základní postavení a muži v pruhovaném musí hru přerušit. Bude se vhazovat u hradecké střídačky.
21:16
Mikuš se elegantně zbavil dotírajícího Hřebejka a posunul puk do předních linií.
21:02
Projít střední pásmo ale není jednoduchá práce. Piráti jsou dobře rozestavení a plyne z toho další zakázané uvolnění hradeckého mančaftu. Bude se vhazovat po pravé straně domácí klece.
20:44
Pláněk uklidňuje hru za kasou Kantora rozmýšlí co dál.
20:24
Hradečtí rozehrávají nepřesně a černá pryž končí na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po pravici hradeckého gólmana.
20:10
Bartečko se hned po buly prodral až před Kantora, který mu jeho střelu bekhendem se štěstím zlikvidoval.
20:01
Prostřední část započne zhruba v 18:18 a vy u toho rozhodně nesmíte chybět!
Máme za sebou úvodní třetinu dnešního utkání, do kterého vstoupili aktivněji domácí, ale Piráti časem hru vyrovnali a i oni se nesměle tlačili do brankoviště Kantora. Ten, kdo se však radoval z gólu byl Hradec, který se dostal do jednobrankového vedení zásluhou v přesilovce přesně zakončujícího Michala Tvrdíka. Do konce první periody se už nic nestalo a do kabin mohli odcházet spokojenější domácí hokejisté.
Střely na branku po 1. třetině:

6 Hradec Králové – 8 Chomutov
20:00
19:52
Podlešák vyvezl černou pryž na druhý konec ledové plochy a už se nic vážnějšího nestane.
19:40
Hruška nadělal hradecké obraně nemalé problémy. Jeho střela z otočky končí po teči domácího beka v ochranné síti nad Kantorem a vhazuje se po levé straně hradecké kasy.
19:05
Tvrdík hledal před branku si najíždějícího Deje, ale nenašel.
18:43
Kudrna se statečně vrhl s pukem do brankoviště gólman hostujícího celku však ucpal všechny mezírky v jeho kleci.
18:05
Škoda se prodral kolem pravého mantinelu až před Růžičku, který si mohl oddychnout, jelikož hradecký forvard svoji tvrdou střelou mířil nad jeho svatyni.
17:14
Domácí hokejisté početní převahu využívají! Pospíšil se zmocnil za brankou Růžičky puku, poohlédl se po MICHALU TVRDÍKOVI, který stál před brankou Chomutova zcela osamocený a pohodlně zasunul puk za záda bezmocně se ohlížejícího Růžičky. Asistence: Tomáš Pospíšil, František Ptáček.
16:50
Kubinčák byl z ataku domácích hokejistů tak vystrašený, že černou pryž raději přistrčil Růžičkovi a ten hru raději přerušuje.
16:27
Pláňkovo nahození končí jen na zadním mantinelu a hosté se okamžitě osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
16:12
Hradec Králové si zahraje přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Kaše, který si odpyká dvě minuty za faul kolenem.
15:52
Tuhý souboj o puk v rohu hradeckého obranného pásma.
15:31
Hostující celek vystrkuje čím dál více růžky a tlačí se do brankoviště Kantora.
14:52
Račuk si položil Kantora na záda a mohl bekhendem zasunout puk za jeho záda, nicméně ten mu z čepele sjel a nic z toho nebylo.
14:26
Pláněk se s ničím nemazal a nahodil puk do rohu útočného pásma.
14:09
Až nyní se to povedlo Strakovi, jehož prudká střela končí odrazem od Kantora mimo hrací plochu. Následuje buly po levici domácího muže v masce.
13:56
Hosté kombinují v útočné třetině, ale ke střele se dostat nemohou.
13:19
Bartečkova pumelice z vrcholu kruhů lízla boční síť hradecké svatyně.
12:58
Podlešák se prezentuje nesmírně tvrdou hrou do těla a Piráti z něho jsou vyloženě zoufalí.
12:32
Na druhé straně se k zakončení nedostal Mikuš, kdyby se tak stalo, mohla z toho být pořádná šance.
12:13
Balej předvedl ukázkovou prohazovaču, ale ke střele se nakonec nedostal.
12:00
Piráti se moc daleko nedostali, jelikož je zastavilo postavení mimo hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před Růžičkou.
11:12
Mertl nahodil puk za branku Růžičky, ten si pro něj vyjel, ale přesně se mu rozehrát nepodařilo a mohl z toho být pořádný zádrhel.
10:53
Domácí družina hraje v plné síle.
10:23
Podlešák se natlačil do útočné třetiny a s mužem na zádech obkroužil pásmo aby posléze puk nahodil za Růžičkovu klec.
09:56
V roli vyhazovače se nyní ocitl Harant a Piráti musí znovu zakládat útok.
09:37
Jank se zmocnil puku a vyhazuje kus černé gumy na druhý konec ledové plochy.
09:17
Bomersback se obtočil kolem hradecké svatyně a pokusil se zasunout černou pryž mezi betony Kantora. Ten je ale včas secvakl a následuje buly po jeho pravici.
08:58
Hradečtí vyhazují puk přes všechny čáry.
08:48
Chomutovští si zahrají přesilovou hru. Za katr míří František Ptáček a odsedí si dvě minuty za hákování.
08:21
Ta byla ale brzy zastavena hradeckou obranou. Domácí se snaží o organizovanou hru, ale o to samé jde i hostům a zatím se hraje vyrovnané utkání.
08:07
Krstev rozjíždí útočnou vlnu hostujícího celku.
07:56
Šagát dostal nabita na vrchol kruhů, odkud se s ničím nepáral a hned vyprášil betony hradeckého fantoma.
07:34
Piráti se nyní tlačí do brankoviště domácího celku a po jedné z mnoha střel Kantor puk raději drží ve své moci.
07:09
Straka se prodral kolem levé strany až před Kantora, kterého vystrašil bekhendovou střelou. Ta si místo v síti hradecké klece však nenašla.
06:49
Piráti byli zastaveni postavením mimo hru a po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:42
Oba celky se zatím prezentují mnoha nepřesnostmi.
06:23
Tam o něj ale tychle přišel a Hradec se tlačí do předních linií.
05:53
Bartečko je vidět všude, kde se něco děje. Teď se poctivě vrátil do obrany a vyvezl černou pryž přes celé hřiště až před Kantora.
05:25
Balej se pokusil Kantora překvapit střelou z ostrého úhlu hradecký gólman byl však v plné polní.
05:07
Hradecká rozherávka končí až na druhém konci hřiště a píská se zakázané uvolnění. Následuje buly po pravé straně domácí kasy.
04:34
Pospíšil se prokličkoval ze středu hřiště až mezi kruhy chomutovského obranného pásma, odkud vypálil švihem a Růžička se musel vytasit zákrokem vyrážečkou.
04:11
Hosté nahazují puk ven z pásma, ale Hradečtí se okamžitě derou zpět.
04:01
Nakonec našel na vrcholu kruhů Mertla, který se nad ničím nerozmýšlel a hned vypálil. Jeho pokus však končí v lapačce Růžičky.
03:44
U puku je v rohu útočného pásma Kudrna a dumá co dál.
03:28
Bartečko uklidňuje hru a čeká až jeho spoluhráči vystřídají.
02:56
Harant obral Bomersbacka o kotouč a vyslal ke zteči Švihálka, který se prohnal kolem levé strany, avšak pálil jen těsně vedle chomutovské svatyně.
02:25
A teď dokonce nesměle vystrkují růžky na druhém konci ledové plochy. Nicméně stejně jako Hradci jim zatím schází přesné zakončení.
01:54
Podlešák tvrdě bojuje o prostor s pukem za brankou Růžičky, ale nemůže se uvolnit. Piráti zatím velice dobře brání.
01:35
Dej to zkoušel bekhendem z pravé strany, ale jeho střela byla zblokována.
01:11
Kubinčák se hned po vhazování zmocnil kotouče a chtěl se přehnat přes hradeckou defenzívu, to se mu však nedaří.
01:05
Chomutovský protiútok končí na zakázaném uvolnění a hra se stěhuje před Růžičku.
00:37
Hned po buly pálil Stehlík, ale jeho štiplavá střela mířila těsně vedle hradecké klece.
00:26
Frühauf rozjíždí útok, ale jeho nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po levici Kantora.
00:04
Úvodní buly vyhráli domácí a bleskově se přesunuli do útočné třetiny.
00:01
Na řádně upravenou ledovou plochu již vstupují hráči obou celků a dnešní klání začne co nevidět!
Všechny srdečně vítám u dnešního textového onlajn přenosu z pod Bílé věže, kde se odehraje utkání Tipsport extraligy v rámci 49. kola – v něm se proti sobě postaví domácí družina Mountfield HK a Piráti Chomutov. Pohodlně se usaďte, úvodní buly padne v 17:30!

Mountfield HK: Kantor (Pavelka) – Harant, Frühauf, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Jank – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Tvrdík, Pospíšil – Škoda, Červený, Podlešák – Švihálek, Marha, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.

Piráti Chomutov: Růžička (Dvořák) – Mrázek, Pulpán, Jass, Stehlík, Lojek, Krstev, Bartejs, Šulák – Bartečko "C", Svoboda, Bomersback – Hruška, Straka, Kubinčák – Šagát, Račuk, Hřebejk – Balej, Kämpf, Kaše. Trenér: Jaroslav Beck.

Rozhodčí: Jeřábek, Wagner – Blümel, Barvíř.

Hradecký Mountfield se proti Chomutovu může spolehnout na největšího hráče týmu Martina Podlešáka, jenž se po dlouhé době vrací zpět na extraligové kolbiště a ve třetím útoku nahradí Tomáše Knotka. Domácí družině však bude chybět slovenský reprezentační obránce René Vydarený, který stále zůstává na marodce.

To střídačka Pirátů z Chomutova přímo překypuje hokejisty. Hosté dnes budou podle všeho hrát na čtyři plné lajny a do největších akcí se bude pravděpodobně tlačit druhá letka chomutovského mančaftu v čele s nejpilnějším střelcem Davidem Hruškou.
MOUNTFILED HK: 6. místo, 83 bodů, skóre 117:105

Hradeckým hokejistům se začala smůla lepit na paty již před olympijskou pauzou a nechce je stále opustit. Týmu z východočeské metropole se z posledních pěti zápasů podařilo utržit pouhé 2 body z 15 možných, což je před koncem základní části, kdy se bojuje o veledůležité body určující finální postavení pro vyřazovací boje opravdu nepříjemné.

Mountfield se aktuálně nachází na šestém místě – posledním zajišťujícím přímou účast ve čtvrtfinále play-off a na záda mu nepříjemně dýchají Vítkovice, které na Hradec ztrácí pouhé čtyři body. Rozestupy mezi týmy pohybujícími se na čtvrté až šesté pozici jsou však minimální a poslední tři klání základní části budou tak ještě opravdu dramatickou záležitostí, kdy se pořadí v horní polovině tabulky může střídat jako na horské dráze.

Královéhradečtí nejvíce spoléhají na výkony kapitána a největšího tahouna útočných řad Jiřího Šimánka, který si nejvíce rozumí s Jaroslavem Kudrnou. Oběma se ale vychýlila muška na jejich zbrani a společně s nimi se nedaří podle představ ani ostatním forvardům, ale není to samozřejmě jen o útočných řadách. Musí přidat celý mančaft a pokud se Hradci podaří vrátit ke hře, která je zdobila po většinu sezóny, pak jim místo mezi elitní šestkou nemůže utéci.

PIRÁTI CHOMUTOV: 14. místo, 24 bodů, skóre 86:185

Piráti z Chomutova se snaží zápas co zápas okrást svého soka o nějaké body, ale v letošní sezóně se jim to vůbec nedaří. Pohybují se na samém chvostu tabulky a 22 zápasů dlouhé čekání na skalp jednoho z oponentů je musí budit ze spaní. Chomutovu se naposledy podařilo vyhrát na začátku prosince minulého roku na půdě kladenských Rytířů.

Bodový půst Pirátů trvá posledních šest klání, avšak zase tak úplně špatné výkony nepředvádí. Buď je zradí špatná koncovka, jako v posledním zápase proti Liberci, se kterým padli 0:1, nebo naopak drží se svým protivníkem krok, ale zaskřípou jejich zadní vrátka. Výkony Severočechů tak zřídka kdy naberou optimální hladinky a proti Hradci je znovu nečeká jednoduchá práce, ten totiž bojuje o přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Hráči hradeckého Mountfieldu by měli být v pozoru především tehdy, když na led vyjede elitní kanonýr chomutovského celku David Hruška, jenž v podprůměrně hrajícím týmu dokázal nastřílet úctyhodných 17 gólů.Statečně se mu snaží sekundovat Vojtěch Kubinčák či Luboš Bartečko, ale nejenom tito dva hokejisté hledají to správné naladění.