Odr mě je to už pro dnešek vše. Hradecký zimní stadion si ještě užívá speciální děkovačky, Vy si užijte příjemný zbytek pátečního večera a někdy příště se těším na počtenou.
Ve třetí třetině už to Rytiři vytrhnout nemohli. Litovat ale musí nevyužitých šancí v té druhé! Ani podruhé v této sezóně tak nedokázali na hradeckém ledě skórovat, Hradečtí naopak nekompromisně trestali a po výhře 4:0 zůstávají na druhém místě. Kladno je na tom přesně opačně a ještě dlouho asi bude, protože góly prostě dávat neumí.

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Jiří Šimánek a Michal Dragoun.
60:00
59:38
Mertl neprostřelil a puk už je daleko od Chábery. Ovace vestoje.
59:18
Vydareného střelu mohl dorážet Kudrna, ale bránu minul!
58:54
Šimánkovi ovšem těžký puk na modré přeskakuje hokejku a Kladno se osvobozuje.
58:32
A teď dokonce odchází na trestnou lavici Jan Dalecký (KLA) s menším trestem za hákování. Hradec má možnost zakulatit "bůra".
58:12
Tak co? Zvládnou Kladenští přece jen na hradeckém ledě skórovat? Už to moc nevypadá, pořád ale hrají nebezpečně...
57:40
Dnešnímu utkání přihlíží 4617 diváků.
57:11
Hradecké publikum vyvolává jméno zraněného Martina Podlešáka, který mi aktuálně překáží ve výhledu...
56:23
Rytíři nedokázali puk vybojovat v útočném pásmu, v neutrální zóně už se jim to povedlo a Kantor musel znovu zasahovat.
55:44
Kudrna vystřelil na Cháberu se zámyslem teče Šimánka, nicméně kladenský brankář to zvládl.
55:28
Hradec je kompletní. František Ptáček vyučoval u modré čáry z černé magie, jeho přihrávku před bránu ale blokovaný parťák netrefil.
54:38
Lukáš Květoň v oslabení pozdravil Jana Cháberu, to mu samozřejmě bohatě stačilo k frenetickému jásotu domácích tribun.
53:46
Další závar v brankovišti Pavla Kantora končí úplně stejně jako všechny předtím – tedy v bezpečí z pohledu Mountfieldu.
53:12
Ne, prostě to nejde propálit! Doudera ani s dvěma bombami neuspěl.
52:47
Kladno by ale moc chtělo dát čestný gól. Teď k tomu dostává dobrou možnost v přesilovce. Tomáš Mertl (HKR) – 2 minuty za sekání.
52:07
Následně se puk zase dostal do ochranné sítě nad Kantorem, poslední reklamní pauza dnešního večera.
51:49
Hradec v zádech s celým stadionem dál tlačí na pilu, Cháberu teď prověřili v rychlém sledu Květoň s Pláňkem.
51:11
Mountfield právě vstřelil branku!
Hotovo dvacet! Tomáš Mertl ujel dopředu po levé straně, jeho dělovka však bránu minula. Kotouč se mu ale od zadního plexiskla podivně odrazil zpátky na hokejku a když našel JAROSLAVA KUDRNU, Chábera ještě stále pohledem marně bloudil po celé třetině. Jeden z nejlehčích gólů Kudrny v kariéře – 4:0! Asistence: Tomáš Mertl.
50:14
Pořád to je bez jediného střeleckého pokusu, teď už Hradečtí vzali puk na prohlídku kladenského pásma a zároveň stihli vystřídat.
49:24
Kotouč je v ochranné síti nad Kantorem. Čas už plyne kladenským hokejistům nepříjemně rychle.
48:31
Ještě skoro další minutu strávili hosté ve třetině. Od mantinelu se ale góly dávají hodně špatně.
47:49
Rytiři nakonec krkolomně dostal kotouč do útočného pásma, vystřelit se jim ale následně nepodařilo.
47:08
Zakázané uvolnění Mountfieldu, po komerční přestávce se bude vhazovat v jeho pásmu.
46:56
Jan Eberle to v tísni udělal, jak nejlépe mohl, jenže bekhend k první tyčce Kantora nepřekvapil.
46:26
Jenže v náporu je pro změnu elitní útok domácího týmu. Šimánkova přihrávka před branku nenašla Kudrnu.
45:39
Výpad Michala Dragouna si domácí vcelku s klidem pohlídali, ale hosté to mohou zkusit znovu.
44:47
Domácí Tomáš Pospíšil mohl jet dopředu úplně sám, ale puk mu šel na brusle a hradecký útočník už nemohl pořádně zareagovat.
44:33
Teď se puk pro změnu dostal kamsi mimo hrací plochu, vhazuje se opět na hradecké modré.
44:19
Postup Středočechů zastavuje píšťalka čárového rozhodčího – ofsajd.
43:51
Chvilka slávy i pro Jana Cháberu. Domácí kapitán Šimánek vypálil hned za modrou, ale lapačka gólmana v modrém zasvištěla vzduchem jako plácačka na mouchy.
43:14
Po rozehrávce Tomáše Kaberleho byl puk protečován do vlastnictví domácí brankářské jedničky.
42:41
Kladno se snaží, hraje hodně aktivně a Hradec je zatažen ve svém pásmu.
42:11
Ani střela Majeského a následná dorážka jednoho z jeho spoluhráčů nedokázala překonat bezchybného brankáře domácích.
41:32
Po souboji před hradeckou střídačkou zůstal chvíli na ledě Jankovič a rozhodčí přerušili hru, kladenský bek už je naštěstí v pořádku.
41:21
Na druhé straně v přečíslení pálil Michal Dragoun po ledě. Puk mu ale vůbec nesedl a Kantor si poradil.
40:37
Jaroslav Kudrna dostal ideální pas od Martina Pláňka, ale Chábera se svým pravým betonem skvěle přesunul!
40:01
Střely na branku ve 2. třetině:

Hradec Králové 10 – Kladno 8
Co říct? Kladenská marnost v zakončení je opravdu donebevolající. Rytíři měli mnohem víc šancí než domácí tým, jenže zatím pořád nedokázali za Pavla Kantora dostat ani jeden kotouč. Hradec dnes v žádném případě nehraje to, na co má, přesto vede o tři góly. Teď se musí Kladno spoléhat jen na druhý senzační obrat v řadě proti východočeskému soupeři.

Třetí třetina začne přibližně v 19:43.
40:00
39:56
Stejná síť teď zaúřadovala na druhé straně, to znamená ještě jedno buly v hradeckém pásmu.
39:13
Domácí forvard Rastislav Dej si počkal mezi kruhy na odražený kotouč, jeho okamžitou střelu z otočky ale hosté zblokovali do ochranné sítě.
38:24
Zblokovaná rána se stala kořistí domácí obrany, která rozehrává. Nikam nespěchá.
37:57
Kotouč dojel Kantorovi do lapačky, vhazuje se po levé ruce domácího brankáře. Hradecký stadion tleská jako jeden muž, chce ze svých miláčků dostat všechno.
37:33
Hosté vytlačili svého soupeře z pásma a teď sami rozjíždějí útok.
37:10
Na druhé straně byla nebezpečná i švihovka Jiřího Šimánka přes obránce, ta však Cháberovi přistála na hrudi.
36:24
Milanu Douderovi rána za modrou sedla opravdu parádně, ale Pavel Kantor se blýskl neuvěřitelným zákrokem!
35:41
Domácí jsou v plném počtu. Martin Pláněk hned ujel dopředu a donutil Cháberu zasáhnout vyrážečkou.
35:25
Druhá část výhody je z pohledu Rytířů úplně o něčem jiném, pořád se jim ale skórovat nedaří.
35:15
Mezi kruhy se do přihrávky chtěl opřít Petr Tenkrát, ale domácí mu v poslední chvíli klepli do hokejky.
34:21
Zatím to ale v podání hostů rozhodně není dobrá přesilovka, Ptáček teď vyhazuje přes všechny čáry a domácí v klidu střídají.
33:29
Tomáš Pospíšil (HKR) – 2 minuty za vysokou hůl.
33:29
Nebezpečný protiútok Rytířů zakončoval Bajaruns, zase ale netrefil bránu. Hosté si každopádně zahrají další přesilovku.
33:11
Ovšem i Kantor se musí mít na pozoru. Teď puk efektně odpálil ze vzduchu hokejkou.
32:30
Chábera zabrnkal na nervy svému trenérovi, Lukáš Květoň ale jeho chybu nepotrestal!
31:52
Hradečtí cítí nový elán a zle dotírají na Jana Cháberu.
30:55
Jenže situace je přesně opačná a Rytiři teď mají opravdu neskutečný pech. Postaral se o to MICHAL ŠVIHÁLEK, který rychle vykroužil zpoza brány a zkusil puk protlačit kolem první tyčky. Ani sám nečekal, že se mu to povede, každopádně rozhodčí okamžitě přijel a ukázal na znamení gólu – 3:0! Asistence: Rudolf Červený.
30:12
Domácí jsou v plném počtu a vyhazují na zakázané uvolnění. Skoro se mi chce říct, že Kladno by si gól zasloužilo.
29:40
Zagrapan výtečně tečoval Dragounovu nabídku, Kantor ale předvedl skvělý zákrok lapačkou!
29:18
Další veterán v hostujícím dresu Petr Tenkrát sice vyšťoural puk zpod Kantorovy lapačky, ale bylo to už mimo rámec pravidel a sudí přerušili hru.
29:01
Kaberlemu puk těsně před hokejkou zblokoval Dej, jinak by už zkušený bek Rytířů mohl pálit do odkryté poloviny brány!
28:32
Růžičkův projektil hradeckou bránu míjí, další byl zblokován.
28:00
A je tady první početní výhoda pro Kladno. Hradečtí hráli v šesti, tak budou hrát dvě minuty ve čtyřech.
27:43
Kuchlerova jedovka byla opravdu ostrá, jenže bližší hradeckou tyčku těsně minula.
27:23
Kantor vypomohl domácím i v rozehrávce. Hra teď každopádně postrádá řád.
26:38
Dalecký znovu pálil, tentokrát zkusmo od pravého hrazení. Tohle byla pro domácího brankáře povinnost.
26:17
Puk je mimo kluziště, na světě je komerční přestávka a po ní buly ve středním pásmu.
25:37
Nevím přesně, co to jeden z domácích hráčů nacvičoval, každopádně o oblouk brány přihrál puk do jasné pozice Janu Daleckému. Domácí musel zachránit Pavel Kantor.
25:01
Ofsajd zpomaluje pokračující útočnou snahu Mountfieldu.
24:42
Druhý útok domácích byl v tomhle střídání při chuti a Chábera musel dvakrát zasahovat. I fanoušci po delší době ožili.
24:12
Dej s Jankovičem se za kladenskou klecí trochu šermovali, ale rozhodčí vylučovat nebudou.
23:43
Tomáš Harant upadl na puk u hrazení a vhazuje se v pásmu domácích.
23:19
Kotouč se mezi hradeckými kruhy odrazil k Petru Tenkrátovi, který se do něj opřel z první, ale skákavá pryž minula růžek.
23:01
Na rozdíl od pokusu rychlíka Bílka, jenž musel uhasit domácí gólman.
22:53
Na druhé straně způsobila rozruch tečovaná střela Martina Pláňka. Ta však do brankoviště nedoletěla.
22:19
Marek Černošek tvrdě vypálil od modré čáry, Pavel Kantor puk vytěsnil levým betonem do rohu pásma.
21:44
Nakonec hosté přestáli oslabení bez potíží, i když ze začátku měli namále.
21:17
Znovu je puk až v obranné třetině Hradce Králové.
20:54
Teď už ne, kotouč totiž zůstal soupeř, který šetří cenné vteřinky.
20:35
Domácím se puk zamotal před prázdnou bránou, ale v přesilovce tlačí dál.
20:01
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové 4 – Kladno 4
Hradec byl prvních dvanáct minut nesmírně aktivní, hrál výborně a v roli favorita nechtěl nic ponechat náhodě. To potvrdil také dvěma góly. V závěru třetiny ale trochu nechal tvořit hru svého soupeře a je jasné, že domácí si v kabině i za tak příznivého stavu rozhodně budou mít co říct. Kladno se totiž nadechlo a určitě se jen tak nevzdá.

Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
20:00
19:43
Šimánka ve střelecké pozici vychýlil z pozice Ivan Jankovič (KLA) a je tady čtvrtá přesilovka domácích v zápase. Menší trest za faul kolenem.
19:14
Zpětný pas však přejel všechny čáry. Další možnost pro domácí výběr.
18:46
Až teď se Hradečtí dostali s pukem ke svému soupeři a bojují o něj za bránou.
18:07
Další buly v pásmu Mountfieldu. Rytíři se nepříjemným stavem nenechali uzemnit, v posledních minutách jsou před Kantorem bojovní a celkem i nebezpeční.
17:26
Kladenský nápor je přerušen poté, co Kantorovi dopadl oblouček přímo do lapačky.
16:50
Zagrapan zpoza brány našel výtečně postaveného Bajarunse, jeho střelu ale vykopl Pavel Kantor.
16:07
Ofsajd domácích barev. Hra je teď vyrovnaná, ani jednomu týmu se nedaří to, co by si představoval.
15:35
Usilový forčeking domácích přihrál puk Tomáši Mertlovi, jemuž ale do rány lehl obětavý David Růžička.
15:17
Kliček v podání veterána Pavla Patery bylo moc. Ta poslední vystavila jeho spoluhráče do ofsajdu, div, že si nenatrhnul... rozkrok.
14:56
Nakonec se domácí zvládli osvobodit i vystřídat čtvrtý útok.
14:39
O puk se nesmírně dlouho bojuje v rohu hradeckého pásma.
13:45
Rytíři zachytili střílenou Květoňovu přihrávku a prchli dopředu. Od modré následně pálil Ivan Majeský, jenže první hokejka puk zblokovala do ochranné sítě.
13:17
Další suvenýr pro domácí fanoušky zajistil Tomáš Knotek, který nezpracoval Harantovu přihrávku podél útočné modré čáry.
12:59
Puk vyletěl krátce po buly kamsi mezi diváky a rozhodčí v krátkém časovém rozmezí nařizují druhou komerční přestávku.
12:51
Zakázané uvolnění Hradce Králové. Středočeši se teď trochu zmáhají a hrozí.
12:24
Do nahození mladého beka Gutwalda se snažili jeho spoluhráči sáhnout, domácí však nenechali kotouč doletět až ke Kantorovi.
11:45
Tentokrát rozehrávali Rytíři. Douderův pas však domácí ztečovali a najíždějící hráč neměl šanci.
11:18
Zase je na ledě první útok Mountfieldu. Šimánek posunul puk na křídlo obránci Mikušovi, jehož střela byla zblokována do ochranné sítě. Komerční pauza.
10:47
Michal Dragoun kontruje povedeným průnikem kolem levého mantinelu. Zakončit ale už v tísni nedokázal a puk se následně odrazil k domácím obráncům.
10:07
Deset minut za námi a už je to o dva góly! Tohle byla ovšem parádní a sebevědomá akce netradičně v podání čtvrtého útoku domácích. Rudolf Červený rozjel akci pro TOMÁŠE ROUSKA, který Cháberu poslal na párek a bekhendem zakončil do odkryté části jeho klece – 2:0! Asistence: Rudolf Červený.
09:37
Domácí však stále diktují tempo hry, nechtějí nic ponechat náhodě.
09:13
Zvládli to znovu a teď už je Marek Černošek zpátky ve hře.
08:44
Bajaruns sáhl do Šimánkovy přihrávky a hosté se po dlouhé době osvobozují.
08:04
Chábera bezchybně vyjel proti Renému Vydarenému a puk mu vypíchl zpřed hokejky. Slovenský olympionik následně v souboji neúmyslně posunul bránu, vhazuje se v pásmu.
07:43
Hradecká přesilovka díky dvojitému trestu Černoška pokračuje a Rytiří se musí mít dál na pozoru.
07:12
A trest je okamžitě na světě! S druhou přesilovkou si elitní útok domácích poradil přesně podle svého gusta. Kudrna posunul po straně Mertlovi, který se okamžitě vydal před bránu a pak jen posunul puk napříč brankovištěm kapitánovi JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI, který to měl před prázdnou bránou úplně snadné – 1:0! Asistence: Tomáš Mertl, Jaroslav Kudrna.
06:33
Rytíři měli šanci ve vlastním oslabení! Zagrapan se po hrubici domácí obrany zjevil na pravé straně, ale Kantorovu klec minul.
05:58
Michal Švihálek byl u hrazení faulován, což nemůže znamenat nic jiného než další početní výhodu domácích barev. Na lavici hanby tentokrát sedí Marek Černošek (KLA), a to dokonce s dvojitým trestem za vysokou hůl.
05:12
Paradoxně až chvíli po přesilovce přišla první gólovka Hradce. Tvrdík nabíjel do ideální pozice Knotkovi, ale Chábera puk vyrazil těsně vedle.
04:57
Hosté jsou kompletní. Ubránit tohle oslabení jim moc práce nedalo, svůj úkol zvládli výborně.
04:28
Ne, ani druhé formaci domácích se přesilovka zatím nedaří.
04:03
Kotouč je zase až u Pavla Kantora.
03:55
Ou! Frühauf od modré doslova sestřelil Michala Dragouna, který se v bolestech svíjel na ledě. Na střídačku ale odjíždí sám a myslím, že bude v pohodě.
03:07
Kudrnova přihrávka se vznesla do vzduchu a zpoza brány puk odpálili hosté do bezpečí.
02:57
A ze zajímavé akce domácích plyne první přesilovka. Jiří Kuchler (KLA) – 2 minuty za hákování.
02:33
V souboji čtvrtých formací se na chvíli v útoku usadila ta kladenská, teď už ale dopředu spěchá zase Mountfield.
01:56
Nakonec přišla velmi pěkná akce Tomáše Pospíšila, jenž se tlačil do brankoviště z levé strany, ale Chábera si tyčku pohlídal. Frühauf je následně zastaven ofsajdem.
01:40
Domácí vymýšlejí další útok. Co z toho bude?
01:18
Hradecké vyhození šlo přesně na bránu, Chábera tedy musel zasáhnout.
00:46
Domácí střídají, poté, co se neujal pas nepřesný před Cháberovu bránu.
00:30
Hradečtí se hned vydali dopředu, střela Tomáše Mertla ale byla zblokována. Na druhé straně nevyšla Rytiřům v pásmu přihrávka.
00:01
Fanoušci už jsou na svých místech, na ledě zase kompletní oba týmy. Kdo dnes uspěje? Druhý tým tabulky, nebo druhý od konce? Jde se na věc!
Na sestavách obou týmů se oproti poslednímu zápasu nic nemění, výjimkou je výměna mladíků Jakuba Marka za Tomáše Rouska ve čtvrté hradecké formaci. Z tábora kladenských Rytířů dnes přišla nepříjemná zpráva o tom, že do sezóny už nezasáhne zraněný nejlepší střelec týmu Sacha Treille.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Marha, Květoň – Pospíšil, Tvrdík, Knotek – Švihálek, Červený, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Růžička, Kaberle, Jankovič, Doudera, Majeský, Černošek, Gutwald – Tenkrát, Patera "C", Kuchler – Bajaruns, Dragoun, Zagrapan – Rudovský, Dalecký, Eberle – Šilhavý, Havlíček, Bílek. Trenér: Jiří Čelanský.

Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan.
Hradec versus Kladno – 9:0

Pro překvapení sezóny z Hradce Králové je Kladno jediným soupeřem, který mu v letošním ročníku nesebral ani bod. Přijít na kobylku silné defenzivě Mountfieldu je pro Rytíře úkol tak náročný, že ve třech vzájemných duelech dokázali vstřelit jen dvě branky, a to vždy za rozhodnutého stavu. Žádné přestřelky se mezi těmito soupeři rozhodně nekonají a bylo by hodně odvážné věřit, že tomu dneska bude jinak.

5. kolo: Rytíři Kladno – Mountfield HK 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 60. Rudovský (Havlíček, Treille) – 47. Plášil (Podlešák, Dej), 50. Dej (Mertl, Podlešák).

18. kolo: Mountfield HK – Rytíři Kladno 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Knotek (Tvrdík, Podlešák), 39. Kudrna (Šimánek).

31. kolo: Rytíři Kladno – Mountfield HK 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 58. Tenkrát – 31. Mertl (Šimánek, Frühauf), 48. Šimánek (Květoň), 54. Šimánek (Mertl).
Rytíři Kladno – 13. místo, 43 bodů, skóre 89:121

Otočte si tabulku a dostanete Rytíře... Středočeský klub se už prakticky připravuje na play-out a ztráta 16 bodů na dvanáctý Liberec ho vůbec nestaví do záviděníhodné pozice ve snaze o záchranu bez nutnosti sehrát baráž.

V rozpise kladenských hokejistů tak najdete povětšinou červené výsledky. Jenže pozor! Dá se očekávat, že Rytiře ohromně nakopne poslední zápas s Pardubicemi. Vypadal už ztracený, jenže v závěrečných dvanácti minutách stihli dorovnat tříbrankové manko a pak navíc ovládli nájezdy. Tohle musí být pořádný doping pro sebevědomí jinak utrápeného týmu!
Mountfield HK – 2. místo, 78 bodů, skóre 106:92

Pro východočeské hokejisty dnes jde o poslední z trojice po sobě jdoucích zápasů na domácí půdě. V neděli je po nesmírně dlouhé době vystřídala na druhém místě tabulky Plzeň, v úterý si ale oba týmy svá zaváhání vyměnily a Hradec je zase zpátky v závěsu za kralující Spartou – tedy pouze co se týče umístění, nikoli bodů.

Po návratu několika opor z marodky však Hradečtí předvádějí poměrně nevyrovnané výkony. Sice si dokázali doma poradit s Plzní, Spartou i Slavií, mezitím ale neskórovali v Třinci a s karlovarskou Energií doma získali jen bod. I tohle tempo by jim ovšem v dalších zápasech stačilo k pojištění play-off.
Příjemný poslední lednový pátek u Tipsport extraligy. Z programu nejvyšší soutěže zbývají před olympijskou přestávkou sehrát ještě čtyři kola, která přijdou na řadu v rozmezí pouhých sedmi dní! Hektický program zápasů obden dnes načnou i hokejisté domácího Mountfieldu HK a jejich soupeř, Rytíři Kladno.