Z pardubické ČEZ Areny se s vámi loučí Marek Votke.
Severočeši to v závěru zkoušeli s prázdnou brankou a šesti hráči v poli, ale Pardubice nakonec své vítězství uhájily. V poslední třetině padl ještě na každé straně jeden gól a Pardubice po zodpovědném výkonu zvítězily 4:2 a odsoudily tak Chomutov ke dvacáté prohře v řadě.
Nejlepší hráči: Tomáš Nosek a Maris Jass.
60:00
59:22
Chomutov v šesti!
58:51
57:36
V oslabení ujel sám na Hudáčka Vojtěch Kubinčák, ale pardubický brankář jej skvěle vychytal!
57:05
Ke střele se dostal Tomáš Sedlák, ale odražený kotouč Chomutov vyhazuje přes celé hřiště.
56:51
V závěru zápasu si Pardubice zahrají další přesilovku. Dvě minuty za hákování si odsedí Angel Krstev.
56:10
Tvrdá střela Tomáše Zohorny se otřela o plexisklo za Růžičkou.
55:47
Hudáček kryje příklep Radka Havla od modré čáry.
54:33
Tomáš Nosek se krásně uvolnil otočkou kolem chomutovského obránce a vypálil na Růžičku, ten ovšem vyrazil kotouč přímo na hůl Pianova. Ruský útočník ovšem přestřeluje!
53:03
Tentokráte se už ale Severočeši do útočného pásma dostali. Ovšem jen na chvíli, protože pardubická obrana je na svých místech a nehodlá připustit nic dramatického.
52:13
Aktivně hrající domácí vůbec nepouštějí chomutovské hráče do útoku.
51:26
Pardubice právě vstřelily branku!
Krásná kombinace! Jan Kolář počkal v útočném pásmu na přijíždějícího TOMÁŠE ZOHORNU, kterému adresoval svou přihrávku do druhé vlny a zcela volný pardubický útočník prostřelil Martina Růžičku. Asistence: Jan Kolář.
51:07
Typicky podél mantinelu projel Petr Sýkora, ale z ostrého úhlu Růžičku nijak neohrozil. Na druhé straně hru přerušuje Hudáček.
50:47
Utkání sleduje 7 223 diváků.
50:32
Ke střele se dostal Lukáš Radil, ale kotouč prolétl těsně kolem Růžičkovy klece.
50:06
49:44
Chomutov ale oslabení zvládá skvěle! Drží se před Hudáčkem a šetří vteřiny.
49:15
Východočeši v útočném pásmu.
48:06
Trestá však jiný zákrok. Dvě minuty za podražení dostává Martin Šagát.
48:06
Vojtěch Kubinčák ostrým krosčekem přilepil na mantinel Jevgenije Mozera, ale rozhodčí nechává pokračovat.
47:43
Valentin Pianov nahrál Tomáši Noskovi přímo před prázdnou branku, ale pardubický útočník na kotouč nedosáhl!
47:12
Chomutovský ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:00
O příklep se u mantinelu pokusil David Hruška, ale kotouč zablokoval pardubický obránce a černá pryž vlétla do ochranné sítě.
45:54
Hosté cítí, že zápas není ztracený a motají hlavu soupeřovým obráncům v jejich obranném pásmu.
44:57
Další chomutovskou střelu kryje Hudáček.
44:10
Piráti právě vstřelili branku!
Východočeši se zakázaně uvolnili a ihned po vhazování se hosté prosazují! Angel Krstev napřáhl k tvrdé ráně, která ještě cestou za Hudáčkova záda zazvonila o tyč. Asistence: Josef Straka.
43:45
Tomáš Sedlák posunul kotouč na Semoráda a jeho střela míří vysoko nad branku po zásahu Martina Růžičky.
43:03
42:51
Pardubice znovu vyhazují.
42:22
Do úniku se v oslabení dostal Petr Sýkora, ale Růžička jeho střelu vyráží!
42:05
Kotouč vylétl ze hřiště a hra je přerušena.
41:50
A znovu, Chomutovu se přesilovka příliš nedaří.
41:30
Východočeši vyhazují.
41:03
Jan Kolář dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Chomutov bude hrát přesilovku.
40:26
Za kotoučem sprintuje kapitán Václav Kočí a uklidňuje hru posunutím za pardubickou branku.
40:01
Jevgenij Mozer se také dočká drobného ocenění. Na začátku poslední třetiny mu kotouč, kterým vstřelil mladý rus svůj první gól, předá reprezentační obránce Petr Čáslava.
I ve druhé třetině viděli dorazivší diváci, ovšem hra na svém tempu rapidně ubrala. Východočeši poněkud vypadli z tempa a i díky tomu se Chomutovu zásluhou Marise Jasse podařilo snížit. Klid na pardubické hokejky ovšem vrátil svým prvním gólem v pardubickém dresu Jevgenij Mozer, když dorazil pokus Petra Sýkory. Poslední třetina začne zhruba v 19:40.
40:00
39:37
Hru zastavuje chomutovský ofsajd.
38:46
Zohornova formace na křídlech s Kolářem a Tyborem motá hlavu chomutovské obraně, ta zatím úspěšné odolává.
37:39
Dopředu nebezpečně proklouzl bývalý pardubický útočník Martin Šagát, ale dostal se do příliš velkého úhlu a Hudáčka nijak zvlášť neohrozil.
36:54
Chomutov vystihl nepřesnou rozehrávku domácích a zakládá útok od vlastní branky.
36:20
Podobná situace i na druhé straně. Po střele Karla Hromase lapačkou zasahuje Július Hudáček.
35:42
Tybor stíhal volný kotouč, ale dříve u něj byl Martin Růžička a kryje puk svou lapačkou.
35:16
Tvrdě pálil Tomáš Bartejs, ale minul a kotouč vylétl až před Růžičku.
34:51
Po vhazování se Chomutov znovu usadil před Hudáčkem.
34:34
Hru přerušuje ofsajd Chomutova.
34:27
33:56
Pardubice po nepřesné kombinaci Chomutova znovu vyhazují.
33:13
Chomutov už je znovu v útočném pásmu. Nebezpečně pálil Angel Krstev, ale Hudáček vyráží.
32:47
Východočeši našetřili cenné vteřinky vyhozením přes celé hřiště.
32:27
Po jejím skončení budou Východočeši pokračovat ve čtyřech. Václav Kočí dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.
32:27
Komerční přestávka.
31:52
Valentin Pianov poslal kotouč na Sýkoru, ale pardubický útočník skákavý kotouč netrefil ideálně a Růžička v klidu chytá.
31:13
Po souboji ve středním pásmu se puku ujal Chomutov a až do zakončení projel Vojtěch Kubinčák – minul však.
29:44
Chomutov se drží v útoku. Střelec první branky Severočechů Maris Jass ale tentokráte pálí pouze do ochranné sítě.
29:08
Po další akci Východočechů Chomutov vyhazuje přes celé hřiště.
28:31
Do bruslí šlápl Petr Sýkora, vybojoval pásmo pro Východočechy a z otočky poslal střelu na Růžičku. Tomu kotouč vypadl z výstroje a z dorážky vstřelil svůj první gól v české extralize JEVGENIJ MOZER! Asistence: Petr Sýkora.
27:54
Po další střele Hudáček opět přerušuje hru.
27:36
Chomutov zatápí pardubické obraně! Nebezpečnou střelu vyprodukoval Ondřej Kaše a Hudáček musí zasahovat.
27:25
Nepovedená přihrávka Východočechů znamená zakázané uvolnění.
26:26
O puk se bojuje v rohu za pardubickou brankou a do úniku se dostal Petr Sýkora, ale blokoval ho chomutovský obránce a rychlík z Pardubic tak nezakončil.
26:01
Po dalším pokusu o útok následuje opět ofsajd Severočechů.
25:39
Chomutovští postupovali do útoku, ale zastavil je ofsajd.
24:50
Za kotoučem spěchal Petr Sýkora, ale dříve u něj byl chomutovský obránce a odpaluje puk pryč.
23:17
Severočeši se přece jen procpali do útoku a hned je z toho kontaktní gól. MARIS JASS dostal přihrávku na vrcholek kruhu pro vhazování od Gajovského, nad ničím nepřemýšlel a ostrou ranou vymetl pavučinky v pardubické kleci. Asistence: Nikola Gajovský a Karel Hromas.
22:16
Chomutov se dostával dopředu, ale kotouč vybojoval Václav Benák a zakládá akci svého týmu.
21:31
Tybor ihned po vhazování hledal Zohornu v mezikruží, ale s devětasedmdesátkou hrající útočník nezakončil.
21:21
Zakázané uvolnění Chomutova.
20:39
20:24
Chomutov zahajuje druhou třetinu přesilovkou, ale nijak extra to není vidět.
20:01
Zpočátku byla hra vcelku vyrovnaná, ale v po šesti minutách se prosadil Tomáš Nosek a na ledě začali být více vidět domácí. V osmnácté minutě potvrdil jejich převahu Lukáš Radil po krásné přihrávce za obranu a završil tak gólový účet prvního dějství. Druhá třetina začne zhruba v 18:50.
20:00
19:52
Angel Krstev v roli zakončovatele vypálil ostrý příklep na Hudáčka, ale ten přidržuje kotouč na hrudi a přerušuje hru.
19:28
Severočeši si přihrávají na modré čáře.
18:56
Tvrdě pálil David Hruška, Hudáček vyráží a Pardubice vyhazují.
18:39
Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jiří Vašíček.
18:29
Zaskočený Chomutov hraje v útočném pásmu a vykoledoval si přesilovku.
17:03
V jednoduchosti je krása! Aleš Píša pohotovou přihrávkou za obranu Chomutova objevil LUKÁŠE RADILA, který střelou pod víko navyšuje náskok Pardubic na dvougólový. Asistence: Aleš Píša.
16:17
Mozer dojel kotouč za brankou Chomutova a směřoval puk na modrou čáru, ale kus černé gumy zde nikdo nezachytil a dolétla tak až za Hudáčka.
15:43
K ostrému příklepu napřáhl Václav Benák – Růžička vyráží.
15:11
Rozjetý Zdráhal zavezl kotouč za chomutovskou branku, ale byl odstaven od kotouče a je po příležitosti.
14:43
Ondřej Kaše od modré prověřuje Hudáčka, pardubický gólman vyráží.
14:17
Zakázané uvolnění Pardubic.
13:48
Chomutov byl na chvíli před Hudáčkem, ale jistý pardubický brankař hru vyhání do středního pásma.
13:00
Východočeši kombinují v útočném pásmu, o střelu se pokusil Lukáš Endál, ale kotouč neprošel přes změť obránců.
12:32
Zohorna pěknou přihrávkou do druhé vlny našel Valentina Pianova, ale ten přestřeluje.
11:46
10:54
Další pokus Tybora, jenž z předbrankového prostoru mířil na pravou tyč řeší Růžička.
10:34
Pardubice už jsou v útoku, po objetí branky se o nebezpečnou střelu pokusil Jevgenij Mozer, ale Růžička chytá.
10:03
Chomutovští ihned vyhazují.
09:46
Východočeši budou hrát svou první přesilovku. Štěpán Hřebejk hákoval a je na dvě minuty vykázán na trestnou lavici.
09:14
Lukáš Novák nebezpečně vystřelil z kruhu pro vhazování, ale Hudáček kryje.
09:00
Růžička přerušuje hru svým zásahem a následuje komerční přestávka.
08:30
Pianov pohotově zastavil přihrávku hostů ve středním pásmu a puk na holích mají opět Pardubice.
08:02
Tybor se pokusil protečovat kotouč do rohu hřiště, ale zmocnil se ho chomutovský obránce.
07:28
Už to ale neplatí – Východočeši v útočném pásmu.
07:01
Pardubicím se nepodařilo vinou nepřesných přihrávek založit útok a hrají opět chomutovští.
06:01
Do mezikruží si nebezpečně vybruslil Jevgenij Mozer, ale jeho pohotovou střelu Růžička vyráží.
05:32
Nádhernou přihrávkou z rohu přes celé hřiště našel Valentin Pianov TOMÁŠE NOSKA, a ten svůj únik zakončil blafákem do forhendu. Asistence: Valentin Pianov.
05:05
Chomutov přestál aktivnější pardubickou pasáž a míří před Hudáčka.
04:52
Nepříjemnou střelu Aleše Píši od modré opět řeší Růžička.
04:35
Tybor šikovně přenechal Vašíčkovi, ten v jízdě po zemi opět zakončuje do Růžičky.
04:15
V mezikruží zcela volný Jiří Vašíček přestřeluje!
03:14
Tomáš Nosek uviděl rozjetého Pianova a ten z bezprostřední blízkosti zakončuje do chomutovského brankaře!
02:40
Nebezpečnou střelu pardubického obránce od modré řeší Martin Růžička pravým betonem.
02:14
Zakázané uvolnění domácích.
02:03
Pěkný zákrok předvádí Július Hudáček a Pardubice se vydávají dopředu.
01:21
Chomutov znovu v útoku, pardubická obrana zasahuje včas.
00:53
Chomutov se na chvíli držel v útočném pásmu, ale konečná střela Jakuba Stehlíka zaduněla o plexisklo za Hudáčkem.
00:16
Jevgenij Mozer se hned v úvodu pokoušel dostat dopředu, ale v mezikruží neprošel přes dva hráče.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Píša, Kočí, Benák, Zdráhal, Sedlák, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Mozer – Kolář, Zohorna, Tybor – Radil, Nosek, Pianov – Endál, Moučka, Semorád.

Piráti Chomutov: Růžička (Kostúr) – Stehlík, Pulpán, Lojek, Jass, Mrázek, Krstev, Bartejs, Havel – Hruška, Račuk, Hřebejk – Šagát, Straka, Kubinčák – Balej, Gajovský, Hromas – Kaše, Novák, Bomersback.

Rozhodčí: Minář, Polák – Gebauer, Lederer.
Vzájemné zápasy:
Letošní vzájemná utkání Pardubic a Chomutova jsou v jasné režii domácího mužstva. Pardubičtí svému soupeři nedarovali ani jediný bod a v konečném součtu byl poměr vstřelených branek 13:7 ve prospěch Pardubic.

8. kolo úterý 1.10.2013 Chomutov – Pardubice 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
00:58 Bartečko (Divíšek, Hruška), 31:27 Svoboda (Bartejs) – 02:10 Tybor, 06:23 Cetkovský (Nosek, Zohorna), 10:11 Radil (Kousal), 25:11 Číp (Tybor),50:18 Kousal (Radil).

21. kolo neděle 17.11.2013 Pardubice – Chomutov 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
03:39 Zohorna (Benák), 33:49 Kousal (Nosek), 35:56 Sýkora (Endál, Nosek), 42:04 Nosek (Gregorc) – 21:59 Balej, 30:46 Trefný (Divíšek).

34. kolo pondělí 30.12.2013 Chomutov – Pardubice 3:4 (1:0, 2:0, 0:4)
18:29 Pulpán (Hřebejk, Hruška), 28:55 Svoboda (Rutta, Sikora), 38:34 Gajovský (Hruška) – 43:34 Tybor (Endál), 46:26 Ďaloga (Zohorna), 50:04 Zohorna (Gregorc), 50:59 Zohorna (Gregorc).
Piráti Chomutov:
Poslední chomutovští Piráti před sebou mají nelehký úkol. Jejich cílem bude připravit si co nejslibnější výchozí pozici pro play out a snažit se chytit alespoň nějakou formu pro boje o udržení se v nejvyšší soutěži. Poslední zápasy tomu ale neodpovídají. Přesněji posledních devatenáct z nich, ve kterých nedokázal Chomutov ani jednou zvítězit. Hrozí mu tak právě s Pardubicemi jakési zaokrouhlení série proher na dvacet, čemuž se bude tento tým chtít jistě vyhnout. Do chomutovské branky se s velkou pravděpodobností postaví pardubický odchovanec Martin Růžička, jenž aktuálně hostuje u Severočechů do konce sezony. Přestože Chomutov inkasuje poměrně hodně branek, tak si Růžička stále drží úspěšnost zákroků nad 90 procent.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
Pětibodový náskok na devátý Litvínov a naopak čtyřbodová ztráta na sedmý Zlín, osamostatnili Pardubice na osmém místě. Přestože předkolo není věcí na sto procent jistou, stále se Východočeši mohou poprat i o šestou příčku a tedy přímý postup do čtvrtfinále play off. V posledních pěti utkáních se podařilo pardubickému týmu pokaždé bodovat. Naposledy tomu tak bylo po napínavém boji v derby s Hradcem Králové, když jen šest vteřin před koncem prodloužení vstřelil vítězný gól Lukáš Radil. Pardubice se tak nastartovaly k výborným výkonům podpořeným i jistým brankářem Júliem Hudáčkem, který se v minulém utkání dočkal svého prvního čistého konta v pardubickém dresu a bude zajisté chtít svou neprůstřelnost udržet co nejdéle.